Microsoft توضیح میدهد : چرا Xbox One فاقد هدست است !

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
Xbox-One-headset.jpg

بسته بندی Xbox One طبق گفته مایکروسافت فاقد هدست است چون قرار است همراه با کنسول جدید این شرکت ، سنسور Kinect عرضه شود . Microsoft گفته است : ما در مورد این موضوع بیاینه ای صادر کرده ایم و این بیانیه در اینجا قابل دیدن است . یکی از مقامات رسمی Microsoft در بیانیه ای خطاب به Ars Technica گفته است :
بسته بندی Xbox One شامل لوازم جانبی و هدست نخواهد بود . هر بسته بندی Xbox One شامل سنسور جدید کینکت همراه با یک میکروفون حساس چند آرایه برای فعال کردن خروجی صدا و قابلیت چت به صورت سیستمیک است و قابلیت پشتیبانی از بازی و شبکه Skype به صورت همزمان را داراست . برای آندسته از بازیبازانی که هدست را ترجیح میدهند ، ما در سایت Xbox Wire ابزار و لوازم جانبی مناسب را معرفی کرده ایم . هدست مخصوصی که برای چت Xbox One معرفی شده ، به صورت جدا گانه فروخته خواهد شد و هنوز قیمتی برایش تعیین نشده اما تایید شده که این هدفون از صدای مونو ، میکروفون جهت دار ، کنترل حجم صدا و کلید قطع و وصل پشتیبانی میکند .
در ادامه گفته شده سنسور کینکت از دوربین های مطمئنی بهره مند است ، اما برای افرادی که میخواهند از بازی های شوتر استفاده کنند هیچ کاربردی ندارد .

منبع

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
dafuq #2
یعنی "the most powerful console ever made" تنها 99$ ارش داره؟! خیلی راحت گول میخورید. ماکروسافت اینو با منظور خاصی انجام داده که تهش شماها بگید" پیغمبر زاده ها رو ببین چه به فکر مان".

با این قیمت گذاری میشه گفت ماکروسافت داره کینکت رو با X-BONE میفروشنه LOL.

دقیقا . دان متریک تو صحبت های 3 سال پیشش با خبرگذاری EETimes رسما گفته که قیمت تموم شده کینکت برای ما مثلا X در اومده و الان هم داریم اون و از همین اول با سود میفروشیم .
پس میشه گفت مایکرو داره کینکت و با
X-BONE + درصدی سود از همون اول میفروشه . یعنی نهایت کلاهبرداری و سود جوی از بازیباز .

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
دقیقا . دان متریک تو صحبت های 3 سال پیشش با خبرگذاری EETimes رسما گفته که قیمت تموم شده کینکت برای ما مثلا X در اومده و الان هم داریم اون و از همین اول با سود میفروشیم .
پس میشه گفت مایکرو داره کینکت و با
X-BONE + درصدی سود از همون اول میفروشه . یعنی نهایت کلاهبرداری و سود جوی از بازیباز .

البته یه چیزی رو هم باید در نظر گرفت که این کینکت جدید معماری جدیدی هم داره با توجه به شنیده های خودم کلا از cpu سیستم استفاده نمیکنه و پردازنده مخصوص خودش رو داره خوب مسلما هزینه تولید رو بالا میبره وقابل مقایسه با کینکت 1 نیست ولی بازم این مسئله فروش اجباریشو توجیه نمیکنه

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,526
نام
محمد
پس میشه گفت مایکرو داره کینکت و با X-BONE + درصدی سود از همون اول میفروشه . یعنی نهایت کلاهبرداری و سود جوی از بازیباز .
الان قیمت تموم شده Kinect 2 به اندازه همون Kinect 1 هست؟ اینو منبع داری یا اینکه بازم حدس زدی فقط؟ :D

آخرین ویرایش:

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,259
نام
سروش
dafuq #2
یعنی "the most powerful console ever made" تنها 99$ ارش داره؟! خیلی راحت گول میخورید. ماکروسافت اینو با منظور خاصی انجام داده که تهش شماها بگید" پیغمبر زاده ها رو ببین چه به فکر مان".

با این قیمت گذاری میشه گفت ماکروسافت داره کینکت رو با X-BONE میفروشنه LOL.

ای کیو این ورژن dev kitش هست و قیمتش فرق میکنه قیمت کینکت چیزی حدود 100 دلاره

impish82

عضو جدید
Oct 10, 2011
323
خیلی زیاد :d یعنی رسما دهنم و صاف کردی با این سوالت . 4 ساعت نشستم تو وب گشتم تا جواب سوالت و پیدا کنم !!!! با دست پر هم برگشتم :d

اول از همه پیشنهادم اینه برای بیشتر شدن اطلاعات خودت مطالب زیر و بخون :

COGADGET - Microsoft

ProjectNatal Articles on Engadget

دوم اینکه به صورت رسمی از قیمت کل کیکنت و زینه های ستخت و توسعه اش توسط مقامات رسمی مایکروسافت حرفی زده نشده . اما :

Don Mattrick رئیس بخش سرگرمی های مایکروسافت به New York Times، گفته است که Kinect برتری و سود بالایی دارد. Mattrick به نشریه گفت که اولین نمونه Kinect برای مایکروسافت 30000 دلار هزینه داشت، درحالی که تنها هزار نفر برای این پروژه به طور مرتب درگیر آن بوده اند. او اضافه کرد که هزاران میلیون دلار برای ساخت کینکت خرج کرده ایم، اما ما آن را در US به قیمت 150 دلار عرضه می کنیم و هزینه آن در انگلستان 130 پوند خواهد بود.

هم چنین ماتریک گفته که مایکروسافت Kinect رو با سود می فروشه یعنی روی هر یه دونه Kinect فروخته شده مایکروسافت سود خواهد کرد، این حرف و به این دلیل زده که شرکت ها معمولا روی فروش سخت افزار ضرر میکنن چون قیمت اون کمتر از هزینه تمام شده تولید درمیاد، اما در مورد Kinect این طور نیست و مایکروسافت از همین ابتدا اون رو با سود می فروشه.

منبع

پس با با هزینه 500 میلیون دلاری که مایکروسافت برای تبلیغات Kinect هزینه کرده ، به راحتی میشه گفت Kinect یک پروژه میلیارد دلاری بوده ... ( فکر کن فقط 500 میلیون دلار هزینه تبلیغش بوده ... منبع : ویکی پدیا )

همینطور قبل از صحبت های دان متریک با New York Times ، سرویس خبری EETimes مجموع هزینه‌‌های قطعاتی که در ساختار حسگر حرکتی کینکت بکار رفته رو ، 56 دلار براورد کرده و در آن از چیپ‌های ساخت شده توسط چهار گروه صنعتی و تکنولوژیک مختلف بهره گرفته شده است. همینطور تو همون سال آلن یوگاسینگام، یکی از مدیران بازاریابی بخش تکنولوژی شرکت UBM TechInsights در خصوص حسگر حرکتی کینکت گفته که :

"در اصل قدرت طراحی این محصول به عملکرد بسیار موفق شرکت پرایم‌سنس باز می‌گردد. طراحان این شرکت توانستند حسگر حرکتی خلاقانه‌ی کینکت را با استفاده از سیستم پردازش عکس، صدا و تصویر خود خلق کنند."

شما میتونی بری تو سایت " شرکت پرایم‌سنس " و اطلاعات کامل تری پیدا کنی . همیچنین میزان فروش کینکت یک 24 میلیون واحد بوده (منبع ویکی پدیا ) . کلا برو دیگه پیدات نشه :d البته اگر پیدات شد لایک یادت نره :d

دستگاه جانبی
اولا که خسته نباشی :d ولی 4 ساعت طول نمیکشه ها ;) فکر کنم که اینترنت تو هم مثل نت من ذغالیه :d
شما اول میگی که امار رسمی از طرف مایکرو سافت اعلام نشده پس فکر میکنم که تا همینجا کافی باشه
بعد شما استناد به ویکی پدیا میکنی؟؟؟ منبع بهتری تو صنعت گیم نبود که به ویکی استناد میکنی؟؟؟
بعد شما گفتی که 500 میلیون هزینه تبلیغات کینکت شده:-o مایکروسافت برای خود کنسولش 500 میلیون دلار تبلیغ نکرده(اینجا تبلیغات منظورمه نه هزینه های ساخت بازی) حالا واسه کینکت بکنه؟؟؟
بعد یه سوال دیگه: مگه نمیگی که هزینه تولید هر کینکت( هزینه قطعات) 56 دلار بوده حالا 150 دلار بفروشن میشه ضرر؟؟؟
یه جای دیگه میگی که شرکتهای دیگه روی سخت افزار ضرر میدن تا قیمت پایین بیاد و بعد با سود بازیها اون ضرر رو جبران میکنن ولی ظاهرا نظر شما اینه که مایکرو فقط رو فروش سخت افزار حساب کرده وسود حاصل از فروش بازی رو به پشم خودش حساب کرده!!!! اگه نظرت اینه که :-/
اگر حرفهای شما رو ملاک قرار بدیم الان سونی یه شکست خورده کامله چون همه میدونیم که رو سخت افزارش داره ضرر میده تا با سود فروش بازیها و .... اون ضرر رو جبران کنه
حالا چون لایک میخاستی منم دو تا لایک بهت مدم :-bd:d
ولی حالا از شوخی گذشته نظرت رو راجع به move نگفتی شیطون
البته اون دیگه 4 ساعت وقتت رو نمیگیره چون همه میدونیم که یه کپی برداری کم هزینه بوده :d

- - -ویرایش - - -

با توجه به پستای شما من حدس میزنم اون عددی که تو نام کاربری شماست سال تولدته
حالا شما فرض کن که 14 سالش باشه مگه اشکالی داره؟؟

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
الان قیمت تموم شده Kinect 2 به اندازه همون Kinect 1 هست؟ اینو منبع داری یا اینکه بازم حدس زدی فقط؟ :D

جوابت و دوستمون benjohn داد .

به نظر خودم 2 حالت وجود داره :

1- اول اینکه هزینه کل به نسبت هزینه کل کینکت 1 خیلی خیلی کمتره . چون تو ساخت کینکت 2 دیگه خبری از تحقیق و توسعه نیست . چون تحقیق و توسعه تموم شده و محصول به ورژن دوم خودش رسیده .
2- دوم اینکه هزینه ساخت کینکت 2 با توجه به وجود پردازنده مستقل روی کینکت 2 بیشتر از هزینه تمام شده به نسبت کینکت 1 بوده .

در نتیجه :

اینجا دیگه از هزینه کل برای تحقیق و توسعه خبری نیست .
قیمت نهایی کینکت 2 خیلی کمتر از قمیت نهایی تمام شده کینکت 1 هست .
بعد از مدت خاصی به دلیل افزایش تقاضا برای این محصول ( به دلیل باندل بودن ) سود مایکرو بیشتر میشه و ضرر کمتر و در نهایت هزینه تولید میاد پایین تر .

نکته : هزینه کل با هزینه ساخت محصول ( کیکنت 1 یا 2 ) متفاوته . تو ساخت کینکت 2 خبری از هزینه کل نیست و هزینه خود محصول و مونتاژش حساب میشه :d پس در نهایت مایکرو از فروش کینکت 2 سود زیادی نصیبش میشه .

منبع : درسی که میخونم :d

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,526
نام
محمد
HosseinBrusli
من باز متوجه نشدم چطور نتیجه میگیری هزینه تولید هر عدد Kinect 2 کمتر از Kinect 1 هست :D ساختار هر دو وسیله با هم فرق داره، ضمن اینکه چرا نباید هزینه تحقیق و توسعه رو حساب کنیم؟ :-/ حالا شاید کمتر از Kinect 1 باشه ولی مطمئن باشه دیگه 0 نیست :D در کل تا وقتی هیچی مشخص نیست نمیشه نظر قطعی داد، اونم تو همچین موضوعی که شرایط خیلی زیادی دخیل هست.

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
اولا که خسته نباشی :d ولی 4 ساعت طول نمیکشه ها ;) فکر کنم که اینترنت تو هم مثل نت من ذغالیه :d

جدا از ساعت 6 تا 8 داشتم تو نت دنبال هزینه ساخت و تحقیق و توسعه کینکت میگشتم ( 2 ساعت ) :d اینترنتم مشکلی ندراه :|

شما اول میگی که امار رسمی از طرف مایکرو سافت اعلام نشده پس فکر میکنم که تا همینجا کافی باشه
تا جایی که من تو جست و جو هام دیدم اینطور بود . ولی دان متریک به صورت رسمی اون هزینه ها رو اعلام کرد .
بعد شما استناد به ویکی پدیا میکنی؟؟؟ منبع بهتری تو صنعت گیم نبود که به ویکی استناد میکنی؟؟؟
خود ویکی هم برای همین حرفش سند داشت ! آخر صفحه هم لینک اسنادش و گذاشته بود . ضمن اینکه با یه سرچ ساده میتونی هزینه تبلیغاتش و بفهمی . خواستی منابع بیشتری میدم .
بعد شما گفتی که 500 میلیون هزینه تبلیغات کینکت شده:-o مایکروسافت برای خود کنسولش 500 میلیون دلار تبلیغ نکرده(اینجا تبلیغات منظورمه نه هزینه های ساخت بازی) حالا واسه کینکت بکنه؟؟؟
چه ربطی داره ؟! چیزیه که منابع گفتن . وقتی 500 میلیون هزینه تبلیغات میشه ، پس هزینه ساخت میلیاردی بوده یا اینکه دیللی چنین حجم عظیمی از تبلیغات صرفا به خاطر نو بودن محصول بوده .
بعد یه سوال دیگه: مگه نمیگی که هزینه تولید هر کینکت( هزینه قطعات) 56 دلار بوده حالا 150 دلار بفروشن میشه ضرر؟؟؟
من گفتم ! :| گفتن که اینوری بوده . که با این حساب میشه سود . البته به این نکته توجه نکردی :
هزینه تولید قطعاتی که گفتن 56 دلار بوده بعد از زمانی بوده تحقیق و توسعه تموم شده . خود دان متریک گفته که هزینه تحقیق و توسعه برای نمونه اولیه برای ما 30000 دلار هزینه داشته . یعنی فقط نمونه اولیه با هزار نفر محقق که مشغول بودن بیشتر از 50 میلیون تومان ما هزینه برداشته براشون .

دوم اینکه این فقط هزینه ساخت نمونه اولیه بوده و یعنی اینکه هنوز حرفی از کل هزینه های تحقیق و جستجو و ... در باره این محصول نشده . اون 56 دلار زمانی بوده که محصول به تولید انبوه رسیده ( یعنی اینکه تمام چیپ ها تو بازار جهانی با قیمت های ثابت بودن و نیاز به خلق یا ساخت چیپ جدید ندارن ) و بعد از تهیه مواد ساخت گفتن ما 150 تا میفروشیمش . یعنی 104 دلار سود خالص روی فروش هر واحد کنیکت که برای 24 میلیون میشه رقمی نزدیک به 2400 میلیون سود خالص از فروش کینکت . پس مطمئن باش چنین رقمی سود قطعی و خالص میامرو نبوده و بخش بزرگی از هزینه هاشون و جبران کرده .

میتونی بری گزارش مالی سالانه مایکروسافت و بخونی .
یه جای دیگه میگی که شرکتهای دیگه روی سخت افزار ضرر میدن تا قیمت پایین بیاد و بعد با سود بازیها اون ضرر رو جبران میکنن ولی ظاهرا نظر شما اینه که مایکرو فقط رو فروش سخت افزار حساب کرده وسود حاصل از فروش پشم خودش حساب کرده!!!! اگه نظرت اینه که :-/
گفتن !!! من نگفتم !! :d من جایی نگفتم که با سود بازی میخوان ضرر و جبران کنن . و جایی هم نگفتم که مایکرو فقط رو فروش و سود سخت افار حساب کرده !!!! دقت کن :d
اگر حرفهای شما رو ملاک قرار بدیم الان سونی یه شکست خورده کامله چون همه میدونیم که رو سخت افزارش داره ضرر میده تا با سود فروش بازیها و .... اون ضرر رو جبران کنه
ربطش به بی ربطیش بود دیگه ! :d بریا اینکه چیزی رو بدست بیاری همیشه باید یه چیزی رو از دست بدی . ( قانون اول ) :d
حالا چون لایک میخاستی منم دو تا لایک بهت مدم :-bd:d
کاش میتونستی 2 تا بدی ! :d
ولی حالا از شوخی گذشته نظرت رو راجع به move نگفتی شیطون
البته اون دیگه 4 ساعت وقتت رو نمیگیره چون همه میدونیم که یه کپی برداری کم هزینه بوده :d
MOVE ! چی هست !؟ :d نظر خاصی ندارم . چون اصلا ربطی به این موضوع نداره .

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
آقا یه نفر قبلا اینجا نوشته بود که قیمت کینکت 2 واسه PC حدود 400 دلار اعلام شده الان اینا چجوری کینکت رو با X1 میدن 500 دلار ؟ اون کینکت با این کینکت فرق داره یا ماکرو آتیش زده به مالش ؟

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
لول میتونی اینطور حدس بزنی ولی بدون حدست مثل باقی حرفات اشتباهه
منم از طرز پستات متوجه این شدم یه سونی فن بوی لوزری
جوجه تازه عضو نمی خواستم جوابتو بدم ولی زیادی بلبل زبون شدی حواست جمع باشه

داداش بیخی اینا اثرات فشاره و اینکه فصل تابستونه :D

واقعا جواب پست های بعضی دوستان ادم و شگفت زده میکنه ! شما خلاف حرف های منو به جای این تیکه ها ثابت کن و من قانع میشم :biggrin1:

HosseinBrusli
من باز متوجه نشدم چطور نتیجه میگیری هزینه تولید هر عدد Kinect 2 کمتر از Kinect 1 هست :D ساختار هر دو وسیله با هم فرق داره، ضمن اینکه چرا نباید هزینه تحقیق و توسعه رو حساب کنیم؟ :-/ حالا شاید کمتر از Kinect 1 باشه ولی مطمئن باشه دیگه 0 نیست :D در کل تا وقتی هیچی مشخص نیست نمیشه نظر قطعی داد، اونم تو همچین موضوعی که شرایط خیلی زیادی دخیل هست.

ای بابا . تو مغزت گچه ؟! :biggrin1: خوب چند بار میخوای هزینه تحقیق و توسعه رو حساب کنی ؟! وقتی یه محصول برای اولین بار تو دنیا تولید میشه یه هزینه کل میخوره و یه هیزنه کل تحقیق و توسعه . خوب یه بار هزینه کل تحقیق وتوسعه اش و حساب کردیم و رفت پی کارش . حالا ورژن 2 همون محصول میاد ، دیگه نباید بریم هزینه کل تحیقق و توسعه مرحله قبلی رو حساب کنیم که !!! ربطی ندراه . باید هزینه های همیون مرحله از تولید و حساب کنیم که هزنیه کل تحقیق حذف میشه و به خاطر اینکه ورژن اول تولید شده و چیپ های مورد استفاد ش در بازار موجود هست ، هزینه نهایی محصول دوم ( اگر مثل قبلی باشه کمتر ) و سود دهیش در نهایت از محصول اول بیشتر میشه .

کینکت 2 احتمالا همراه خودش CPU برای پردازش داره . اینجا فقط هزینه اون CPU + هزینه مراحل تولید و بسته بندی نهایی + درصدی از سود حساب میشه . حلاا یه جساب ساده میکنیم :

قیمت کنسول 599 دلار اعلام شده . یعنی تا جایی که تو خبر ها اومده ( اگر اشتباه نکنم ) قیمت کینکت و 199 دلار فکر کنم حساب کردن که که یعنی خود کنسول قمت تمام شده اش برای مایکرو کمتر از 300 در اومده و بازم یعنی اینکه قیمت کینکت 2 ( اگر 199 باشه ) کمتز ار 199 برای مایکرو تموم شده . ضمن اینکه قیمتش خیلی نزدیک به قیمت کینکت 1 هست و این یعنی اینکه اصلا هزینه ای به اون صورت برای ساختش صرف نشده . چون تمام مراحل اصلی این سنسور تو پروژه ناتال تموم شده و همون موقع سخنگوی مایکرو گفته بود که میخوساتیم همراه با کینکت 1 CPU هم قرار بدیم که در نهایت منصرف شدیم .

حالا چیزی که من از حرفش برداشت میکنم اینه که یعنی کینکت 2 از همون موقع هم آماده بوده .

- - -ویرایش - - -

آقا یه نفر قبلا اینجا نوشته بود که قیمت کینکت 2 واسه PC حدود 400 دلار اعلام شده الان اینا چجوری کینکت رو با X1 میدن 500 دلار ؟ اون کینکت با این کینکت فرق داره یا ماکرو آتیش زده به مالش ؟

شاید جوابت و تو حرف های بالا بگیری . البته اگر من درست قیمت ها رو نوشته باشم . اگر هم ننوشتم که قصد و نیتی در کار نبوده .

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
بابا این کینکت 2 مخصوص توسعه دهنده ها 400 دلار ـه :D
برای عموم همون میاد رو 200 تا
آخه یکم فکر کنید کی میره 400 تا بده برای حسگر ؟:D
مثل همین کنسول ها که کیت مخصوص توسعه دهنده ها 10000 دلار ـه :|

impish82

عضو جدید
Oct 10, 2011
323
جدا از ساعت 6 تا 8 داشتم تو نت دنبال هزینه ساخت و تحقیق و توسعه کینکت میگشتم ( 2 ساعت ) :d اینترنتم مشکلی ندراه :|

تا جایی که من تو جست و جو هام دیدم اینطور بود . ولی دان متریک به صورت رسمی اون هزینه ها رو اعلام کرد .

خود ویکی هم برای همین حرفش سند داشت ! آخر صفحه هم لینک اسنادش و گذاشته بود . ضمن اینکه با یه سرچ ساده میتونی هزینه تبلیغاتش و بفهمی . خواستی منابع بیشتری میدم .

چه ربطی داره ؟! چیزیه که منابع گفتن . وقتی 500 میلیون هزینه تبلیغات میشه ، پس هزینه ساخت میلیاردی بوده یا اینکه دیللی چنین حجم عظیمی از تبلیغات صرفا به خاطر نو بودن محصول بوده .

من گفتم ! :| گفتن که اینوری بوده . که با این حساب میشه سود . البته به این نکته توجه نکردی :
هزینه تولید قطعاتی که گفتن 56 دلار بوده بعد از زمانی بوده تحقیق و توسعه تموم شده . خود دان متریک گفته که هزینه تحقیق و توسعه برای نمونه اولیه برای ما 30000 دلار هزینه داشته . یعنی فقط نمونه اولیه با هزار نفر محقق که مشغول بودن بیشتر از 50 میلیون تومان ما هزینه برداشته براشون .

دوم اینکه این فقط هزینه ساخت نمونه اولیه بوده و یعنی اینکه هنوز حرفی از کل هزینه های تحقیق و جستجو و ... در باره این محصول نشده . اون 56 دلار زمانی بوده که محصول به تولید انبوه رسیده ( یعنی اینکه تمام چیپ ها تو بازار جهانی با قیمت های ثابت بودن و نیاز به خلق یا ساخت چیپ جدید ندارن ) و بعد از تهیه مواد ساخت گفتن ما 150 تا میفروشیمش . یعنی 104 دلار سود خالص روی فروش هر واحد کنیکت که برای 24 میلیون میشه رقمی نزدیک به 2400 میلیون سود خالص از فروش کینکت . پس مطمئن باش چنین رقمی سود قطعی و خالص میامرو نبوده و بخش بزرگی از هزینه هاشون و جبران کرده .

میتونی بری گزارش مالی سالانه مایکروسافت و بخونی .

گفتن !!! من نگفتم !! :d من جایی نگفتم که با سود بازی میخوان ضرر و جبران کنن . و جایی هم نگفتم که مایکرو فقط رو فروش و سود سخت افار حساب کرده !!!! دقت کن :d

ربطش به بی ربطیش بود دیگه ! :d بریا اینکه چیزی رو بدست بیاری همیشه باید یه چیزی رو از دست بدی . ( قانون اول ) :d

کاش میتونستی 2 تا بدی ! :d

MOVE ! چی هست !؟ :d نظر خاصی ندارم . چون اصلا ربطی به این موضوع نداره .
مشکل من سر منابعی که شما استفاده میکنیه
اگر شما منبعت معتبر بود میشد قبول کرد ولی الان نمیشه قبول کرد :d
درضمن برای بدست اوردن چیزی لازم نیست چیزه دیگه ای رو از دست بدی(قانون دوم :d)
ولی خیلی باحال جواب معمای move روندادیا
حالا از کلی تناقض که تو پستهات میبینیم بگذریم ولی خدایی این سونی ارزش 4 ساعت تو نت گشتن رو داشت؟؟ :d

- - -ویرایش - - -

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر