Nintendo Metroid Dread

1.png

سازنده: Mercury Steam , Nintendo EPD
ناشر: Nintendo
پلتفرم: Nintendo Switch
سبک: اکشن ادونچر, دو بعدی
تاریخ عرضه: October 8, 2021
پس از گذشت سالها و کنسل شدن نسخه DS , کمپانی نینتندو در E3 2021 از پنجمین قسمت سری محبوب متروید به نام Metroid Dread با تهیه کنندگی جناب Yoshio Sakamoto رونمایی کرد.
متروید درد عنوانی اکشن ادونچر, 2 بعدیست که مانند ریمیک Samus Returns با همکاری MercurySteam و Nintendo EPD ساخته خواهد شد.

براساس اطلاعات داده شده:

1. توسعه بازی بعد از رضایت جناب یاکاموتو از عنوان Samus Returns شروع شده

2. اکشن ادونچر دو بعدی به همراه المان های مخفی کاری

3. داستان درد پس از اتفاقات عنوان گیم بوی ادونس یعنی Metroid Fusion جریان داره

4. ستینگ بازی در سیاره ZDR قرار داره, جایی که روباتی به تعقیب ساموس میپردازه

براساس مصاحبه با جناب یاکاموتو:

پیوند های داستانی با Metroid Fusion وجود داره: همونظور که میدونید Adam در بازی حظور داره و انگل X هنوز کاملا ریشه کن نشده.

در آغار درد, خلاصه داستان برای پلیرهای جدید گذاشته میشه.

نتیجه نهایی پروژه Dread از انتظارات یاکاموتو قراتر رفته.

پایان بازی اشاراتی به آینده سری داره.

آخرین ویرایش:

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
محیطش خیلیییییی بزرگه میتونی بگی کجای نقشس ؟

شماره 5 تو نقشه بالا

پ.ن: منبع نقشه پلی گان :D

---------------------------------------------------

تریلر لانچ رو نگاه نکنید چنتا مورد اسپویلر داره

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: omid0

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
من دیر رسیدم به این تاپیک...
فقط خواستم بگم 3 روز از چند قرن یا بیشتری که تو هیدس میزدی و من چنین وضعی رو داشتم جبران شده:-" سه روزش دلم خنک شد:-"

به امید خدا سال دیگه با زلدا و فلان و بیسار هم یواش یواش هی سه روز سه روز جبران بشه:-"

Amir nyny

کاربر سایت
Dec 18, 2020
105
اینطور که دستگیرم شده بازی همش باید بچرخی تو مپ تا بلاخره یه چیزی پیدا کنی یکم هدف نداره انگار بازی

چون من تازه سوییچ هک گرفتم یکم با فرانچایز هاش اشنا نیستم اولین باره متروید میرم

• Like
Reactions: Z-fan

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,249
اینطور که دستگیرم شده بازی همش باید بچرخی تو مپ تا بلاخره یه چیزی پیدا کنی یکم هدف نداره انگار بازی

چون من تازه سوییچ هک گرفتم یکم با فرانچایز هاش اشنا نیستم اولین باره متروید میرم
کلا فلسفه سبک مترویدونیا رو زیر سوال بردی:D
اگه به صحبتهای Adam توجه کنی یه سری سرنخ در مورد اینکه باید دنبال چی باشی یا کجا بری بهت میده ولی بطور کلی بیشتر گشت و گذار به دوش پلیر هستش و خودت باید کشف کنی که کجا بری و چیکار کنی.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین

هدف داره
ولی عمرا بهت رک و راست بگه :D

تازه به نظر من همون مکالمه هایی که با آدام داری تو یه نقطه هایی از بازی لطف سازنده هاس که دیگه زیاد کسی گم نشه ندونه باید چه غلطی کنه :))
بدون اون ها هم بازی هیچیش نمی شد :D

• Like
Reactions: mr-game&watch

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
668
نام
Mohammadreza Sayari
بازی رو همین الان تموم کردم.
بازی فوق العادست. در واقع عمیق ترین مترویدوانیای این چندسال اخیر که این سبک محبوب شده هست.
مکانیک هایی که از ساموس ریترنربه بازی رسیدن بهینه تر شدن.
کل مکانیک های جدیدش کاملا به ریشه های سری وفادار هستن و در واقع بازی برای فروش بهتر ریشه خودشو فدا نکرده، بلکه به شکل صحیحی به روز شده.
ایده باس فایت های بازی خیلی جذابه اما اینکه برای پلیرهای کژوال سخت و استرس آور باشن کاملا قابل تحمله
نحوه قرار گیری دوربین بازی و تغییر زاویه ای توی بازی میده عمق بازی رو زیاد میکنه و معمولا برخلاف Ori یه تصویر کامل از محیط ارائه نمیده تا محیط هنوز حالت رازآلودش رونگه داره.
گرافیک بازی نسبت به سبکش قشنگه
متاسفانه توی رنگ بندی بازی طوری عمل کردن که شوکیش OLED باشه و مکان های تیره و تاریک بازی روی صفحه سویچ لایت و سویچ به خاطر رنگ شیری کلی صفحه یکمی برای دیدن سخت هستن.
موزیک و صداگذاری بازی هرچند خوبه ولی اون حس گم شدگی مترویدهای قبلی رو به آدم نمیده.
-----
توی یه جمع بندی باید بگم برخلاف بازی های ترند سبک مثل هالو نایت و Ori که با ساده سازی ریشه های سبک تلاش میکردن بازیکن های جدید رو راضی کنن و پلیرهای کژوال بیشتری رو جذب کنن ، متروید تا حدود خیلی خیلی زیادی سعی کرده تا عمق خودش رو حفظ کنه و یه اثر وفادار اما به روز باشه.
امتیاز 9.5/10 و به نظرم بهترین بازی سال تا اینجا
----

یه چیزی که توی نقد ها برام جالب بود اینکه خیلی چیزای بازی که نقطه قوتش هستن توسط بعضی منتقدها به خاطر آشنا نبودن با سبک نقد ضعف در نظر گرفته شدن. مثلا یکی از منتقد ها از نبود چک مارک ایراد گرفته بود...

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
یه چیزی که توی نقد ها برام جالب بود اینکه خیلی چیزای بازی که نقطه قوتش هستن توسط بعضی منتقدها به خاطر آشنا نبودن با سبک نقد ضعف در نظر گرفته شدن. مثلا یکی از منتقد ها از نبود چک مارک ایراد گرفته بود...

چک مارک که داره بازی
نکنه منظورش نشون دادن چکپوینت بعدیه... Come on man :D

من تا الان نزدیک سه ساعت زدم بیشترین مشکلی که با بازی دارم UI نقشه بازی و علامت گذاری هاش و Legend ـشه. خیلی چیزا توش معلومه ها. خوبه از اون لحاظ. ولی کلا کور میشی بهش نگاه می کنی :D

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
668
نام
Mohammadreza Sayari
چک مارک که داره بازی
نکنه منظورش نشون دادن چکپوینت بعدیه... Come on man :D

من تا الان نزدیک سه ساعت زدم بیشترین مشکلی که با بازی دارم UI نقشه بازی و علامت گذاری هاش و Legend ـشه. خیلی چیزا توش معلومه ها. خوبه از اون لحاظ. ولی کلا کور میشی بهش نگاه می کنی :D
نمی دونم باید چه واژه ای بگم
میخواست بازی کلا جای آیتم هارو از اول بگه یه جورایی مثل بازیای اکشن ادونچر

آره میگم رنگ بندیش کلا روی این LCD عذاب آوره و چون همین چیزا روی توی گیم پلی روی موبایلم دیدم (که خب صفحه همه موبایلا الان OLED و Amoled هست) قشنگ متوجه میشدم که روی اون صفحه چقدر خوبه. خواستن این بازی شوکیس صفحه سویچ اولد باشه. توی بازیای قدیمی مثل زلدا و ماریو آدیسی اصلا این مشکل رو ندارم چون میدونستن روی LCD هست و توی رنگ بندیا توجه داشتن

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
اون جاهایی که تنگ هستن چجوری میشه رفت تو
کروچ واک یا رولی چیزی نداره؟

بعد اون ربات سفیدا که میوفتن دنبالم نمیشه یجور stun شون کرد؟ چون اولاش یه ربات جانباز درب داغونی بود راحت استان شد

• Smile
  • Like
Reactions: Z-fan and Sepi_60

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
اون جاهایی که تنگ هستن چجوری میشه رفت تو
کروچ واک یا رولی چیزی نداره؟

بعد اون ربات سفیدا که میوفتن دنبالم نمیشه یجور stun شون کرد؟ چون اولاش یه ربات جانباز درب داغونی بود راحت استان شد

چرا جلوتر توپ قلقلی میشی (Morph Ball) که کارت رو راه میندازه :D

EMMI ها رو هم وقتی گیرت میندازن (تو همون اول بازی هم یه تیکه اسلوموشن می کنه) یه لحظه ریز خیلی خاص هست که دستشون چشمک میزنه اگه X رو بزنی میتونی Parry شون کنی در ری
منتها برخلاف اول بازی این جا خبری از اسلوموشن نیست و از هر 10 باری که من گیرشون میفتم با یاری 14 معصوم کلا 3 بارش رو میتونم من Parry کنم. لعنتی ها هر بار هم که گیرت میندازن تایمینگش فرق می کنه
بعد عوضی ها حتی انیمیشن شو واسه وقتی که زودتر دکمه رو میزنی طراحی کردن قشنگ با تمام وجود حس می کنی گند زدی تموم شده رفته :D قشنگ ساموس دست رو می کشه یهو رباته یه گردن عقب می کشه و میگه "همین" :D تـــــــــــــــــــق >:) دوباره روز از نو روزی از نو :D

============

من باس دوم رو زدم (عجب خوب زدش ساموس... حقیقتا پشمام :D :x)
Speed Booster هم گرفتم (جای دکمه این خییییلی بده :()
خیلی خوبه هی بین Locale های مختلفش چپ و راست جابجات می کنه. سطح جدیدی از "نمیدونی قراره کجاها ببریمت" ـی داره بازی تو کل سبک :D

آخرین ویرایش:

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,380
نام
محمد
چرا جلوتر توپ قلقلی میشی (Morph Ball) که کارت رو راه میندازه :D

EMMI ها رو هم وقتی گیرت میندازن (تو همون اول بازی هم یه تیکه اسلوموشن می کنه) یه لحظه ریز خیلی خاص هست که دستشون چشمک میزنه اگه X رو بزنی میتونی Parry شون کنی در ری
منتها برخلاف اول بازی این جا خبری از اسلوموشن نیست و از هر 10 باری که من گیرشون میفتم با یاری 14 معصوم کلا 3 بارش رو میتونم من Parry کنم. لعنتی ها هر بار هم که گیرت میندازن تایمینگش فرق می کنه
بعد عوضی ها حتی انیمیشن شو واسه وقتی که زودتر دکمه رو میزنی طراحی کردن قشنگ با تمام وجود حس می کنی گند زدی تموم شده رفته :D قشنگ ساموس دست رو می کشه یهو رباته یه گردن عقب می کشه و میگه "همین" :D تـــــــــــــــــــق >:) دوباره روز از نو روزی از نو :D

============

من باس دوم رو زدم (عجب خوب زدش ساموس... حقیقتا پشمام :D :x)
Speed Booster هم گرفتم (جای دکمه این خییییلی بده :()
خیلی خوبه هی بین Locale های مختلفش چپ و راست جابجات می کنه. سطح جدیدی از "نمیدونی قراره کجاها ببریمت" ـی داره بازی تو کل سبک :D
سید لول دیزاین به جالبیه هالو نایت هست؟

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
سید لول دیزاین به جالبیه هالو نایت هست؟

اینو خداییش باید بیشتر بازی کنم جفتشون رو تا نظر بدم.
چون کلا اساس لول دیزاین روی تنوع حرکتی شخصیته و از این لحاظ بین هالو نایت و متروید تا بخواااای فرقه :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر