Nintendo Metroid Dread

1.png

سازنده: Mercury Steam , Nintendo EPD
ناشر: Nintendo
پلتفرم: Nintendo Switch
سبک: اکشن ادونچر, دو بعدی
تاریخ عرضه: October 8, 2021
پس از گذشت سالها و کنسل شدن نسخه DS , کمپانی نینتندو در E3 2021 از پنجمین قسمت سری محبوب متروید به نام Metroid Dread با تهیه کنندگی جناب Yoshio Sakamoto رونمایی کرد.
متروید درد عنوانی اکشن ادونچر, 2 بعدیست که مانند ریمیک Samus Returns با همکاری MercurySteam و Nintendo EPD ساخته خواهد شد.

براساس اطلاعات داده شده:

1. توسعه بازی بعد از رضایت جناب یاکاموتو از عنوان Samus Returns شروع شده

2. اکشن ادونچر دو بعدی به همراه المان های مخفی کاری

3. داستان درد پس از اتفاقات عنوان گیم بوی ادونس یعنی Metroid Fusion جریان داره

4. ستینگ بازی در سیاره ZDR قرار داره, جایی که روباتی به تعقیب ساموس میپردازه

براساس مصاحبه با جناب یاکاموتو:

پیوند های داستانی با Metroid Fusion وجود داره: همونظور که میدونید Adam در بازی حظور داره و انگل X هنوز کاملا ریشه کن نشده.

در آغار درد, خلاصه داستان برای پلیرهای جدید گذاشته میشه.

نتیجه نهایی پروژه Dread از انتظارات یاکاموتو قراتر رفته.

پایان بازی اشاراتی به آینده سری داره.

آخرین ویرایش:

Amir nyny

کاربر سایت
Dec 18, 2020
105
کلا فلسفه سبک مترویدونیا رو زیر سوال بردی:D
اگه به صحبتهای Adam توجه کنی یه سری سرنخ در مورد اینکه باید دنبال چی باشی یا کجا بری بهت میده ولی بطور کلی بیشتر گشت و گذار به دوش پلیر هستش و خودت باید کشف کنی که کجا بری و چیکار کنی.
منم منظورم همین بود

• Like
Reactions: Sega_genesis

Amir nyny

کاربر سایت
Dec 18, 2020
105
هدف داره
ولی عمرا بهت رک و راست بگه :D

تازه به نظر من همون مکالمه هایی که با آدام داری تو یه نقطه هایی از بازی لطف سازنده هاس که دیگه زیاد کسی گم نشه ندونه باید چه غلطی کنه :))
بدون اون ها هم بازی هیچیش نمی شد :D
حقیقت سن رفته بالا دیگه با این سبک هاردکور حال نمیکنم البته این بازی فقولادس چه روون‌بود کنترلش چه گرافیک چه موزیکش شاید اگه ۱۷ ساله بودم هنوز میشستم تهشو در میاوردم
بخاطر همون مساله سن بیشتر الان بازیهای سر راست مثل سوپر ماریو و زلدا میپسندم

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
حقیقت سن رفته بالا دیگه با این سبک هاردکور حال نمیکنم البته این بازی فقولادس چه روون‌بود کنترلش چه گرافیک چه موزیکش شاید اگه ۱۷ ساله بودم هنوز میشستم تهشو در میاوردم
بخاطر همون مساله سن بیشتر الان بازیهای سر راست مثل سوپر ماریو و زلدا میپسندم
شکست رو اینقدر زود نپذیر من با 5 سال بیشتر ودو تا بچه میخوام تا تهش برم حالا شاید یک سال طول بکشه اما تا ته این بازی رو میرم.

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,206
چرا جلوتر توپ قلقلی میشی (Morph Ball) که کارت رو راه میندازه :D

EMMI ها رو هم وقتی گیرت میندازن (تو همون اول بازی هم یه تیکه اسلوموشن می کنه) یه لحظه ریز خیلی خاص هست که دستشون چشمک میزنه اگه X رو بزنی میتونی Parry شون کنی در ری
منتها برخلاف اول بازی این جا خبری از اسلوموشن نیست و از هر 10 باری که من گیرشون میفتم با یاری 14 معصوم کلا 3 بارش رو میتونم من Parry کنم. لعنتی ها هر بار هم که گیرت میندازن تایمینگش فرق می کنه
بعد عوضی ها حتی انیمیشن شو واسه وقتی که زودتر دکمه رو میزنی طراحی کردن قشنگ با تمام وجود حس می کنی گند زدی تموم شده رفته :D قشنگ ساموس دست رو می کشه یهو رباته یه گردن عقب می کشه و میگه "همین" :D تـــــــــــــــــــق >:) دوباره روز از نو روزی از نو :D

============

من باس دوم رو زدم (عجب خوب زدش ساموس... حقیقتا پشمام :D :x)
Speed Booster هم گرفتم (جای دکمه این خییییلی بده :()
خیلی خوبه هی بین Locale های مختلفش چپ و راست جابجات می کنه. سطح جدیدی از "نمیدونی قراره کجاها ببریمت" ـی داره بازی تو کل سبک :D
من امروز خییییلی شانسی یه EMMI رو تونستم توی فلش دومش (همون لحظه‌ای که سیخش رو میکنه تو بدن ساموس) پری کنم:D اصلا نمیدونستم چنین چیزی شدنیه ولی خب وحشتناک سخته! حتی سختتر از فلش اولی. خودم پشمام ریخت وقتی انجامش دادم:D
EMMIهای لعنتی هر چی میری جلوتر هی پیچیده تر میشه حرکاتشون و فرار کردن از دستشون فاجعه میشه قشنگ:D خیلی دهن سرویسن.

============

بازی اوایلش یه حالتی داره که با اینکه مقصد خاصی برات مشخص نمیکنه ولی نامحسوس دستت رو میگیره میبرتت اینور اونور. بعد بعضی جاها برای اینکه از مسیر مدنظر بازی خارج نشی به زور جلوت مانع درست میکنه که یوقت بیراهه نری:D اینش اول یکم تو ذوقم زد ولی الان به یجایی رسیدم که هم اکثر قابلیت های ساموس رو آنلاک میکنی که دستت رو خیلی باز میکنه برای پیشروی در بازی و هم اگه یه سری از تکنیک های قدیمی متروید مثل بامب جامپینگ رو بلد باشی قشنگ میتونی سیکوئنس بریک کنی دیگه:D یعنی خود سازنده ها هم به این مسئله واقف بودن و یجوری محیط رو چیدن که امکان چنین چیزی وجود داشته باشه.
قشنگ خاطرات Super Metroid رو زنده کردن با این کارشون. البته مطمئن نیستم بشه به اندازه اون بازی، Dread رو هم جر داد:D ولی کلا همینکه به ریشه ها پایبند بودن جای شکرش باقیست:D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
من امروز خییییلی شانسی یه EMMI رو تونستم توی فلش دومش (همون لحظه‌ای که سیخش رو میکنه تو بدن ساموس) پری کنم:D اصلا نمیدونستم چنین چیزی شدنیه ولی خب وحشتناک سخته! حتی سختتر از فلش اولی. خودم پشمام ریخت وقتی انجامش دادم:D
EMMIهای لعنتی هر چی میری جلوتر هی پیچیده تر میشه حرکاتشون و فرار کردن از دستشون فاجعه میشه قشنگ:D خیلی دهن سرویسن.

============

بازی اوایلش یه حالتی داره که با اینکه مقصد خاصی برات مشخص نمیکنه ولی نامحسوس دستت رو میگیره میبرتت اینور اونور. بعد بعضی جاها برای اینکه از مسیر مدنظر بازی خارج نشی به زور جلوت مانع درست میکنه که یوقت بیراهه نری:D اینش اول یکم تو ذوقم زد ولی الان به یجایی رسیدم که هم اکثر قابلیت های ساموس رو آنلاک میکنی که دستت رو خیلی باز میکنه برای پیشروی در بازی و هم اگه یه سری از تکنیک های قدیمی متروید مثل بامب جامپینگ رو بلد باشی قشنگ میتونی سیکوئنس بریک کنی دیگه:D یعنی خود سازنده ها هم به این مسئله واقف بودن و یجوری محیط رو چیدن که امکان چنین چیزی وجود داشته باشه.
قشنگ خاطرات Super Metroid رو زنده کردن با این کارشون. البته مطمئن نیستم بشه به اندازه اون بازی، Dread رو هم جر داد:D ولی کلا همینکه به ریشه ها پایبند بودن جای شکرش باقیست:D

گفتی بامب جامپینگ... فکر کنم تو همون منطقه سوم بازی (Dairan یه همچین چیزی ـه اسمش) یکی از ارتقاهای بمب ـم رو عملا با بامب جامپینگ گرفتم. اصن خیلی حال میده رو ریتم میزنی میری بالا :D

Amir nyny

کاربر سایت
Dec 18, 2020
105
شکست رو اینقدر زود نپذیر من با 5 سال بیشتر ودو تا بچه میخوام تا تهش برم حالا شاید یک سال طول بکشه اما تا ته این بازی رو میرم.
بازی رو‌ که حتما تموم میکنم اتفاقا بازیش واقعا خداس دیگه بعد ۲۰ سال بازی کردن قشنگ میشه تشخیص داد کیفیت بازی رو
میدونی میگم از به سنی بع بعد دیگه فسفر سوزوندن سر بازی سخت میشه 😂

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
بازی رو‌ که حتما تموم میکنم اتفاقا بازیش واقعا خداس دیگه بعد ۲۰ سال بازی کردن قشنگ میشه تشخیص داد کیفیت بازی رو
میدونی میگم از به سنی بع بعد دیگه فسفر سوزوندن سر بازی سخت میشه 😂
اونکه آره ازون بدتر اینه که طبق قوانین نانوشته جرم و گناه کبیره میشه. فقط من نمی‌دونم چرا وقت هدر دادن تو اینستا (و بدتر از اون گوش دادن به حرفهای یک مشت شارلاتان) از نظر اون دوستان اوکی هست :D

Amir nyny

کاربر سایت
Dec 18, 2020
105
اونکه آره ازون بدتر اینه که طبق قوانین نانوشته جرم و گناه کبیره میشه. فقط من نمی‌دونم چرا وقت هدر دادن تو اینستا (و بدتر از اون گوش دادن به حرفهای یک مشت شارلاتان) از نظر اون دوستان اوکی هست :D
چون جاب ارزش و ضد ارزش عوض شده

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
924
نام
سعید
من باس دوم رو زدم (عجب خوب زدش ساموس... حقیقتا پشمام :D :x)
وای محمد حسین دیدی باس دوم چه قدر ناز ! بود...به من هم خیلی حال داد حتی برای لحظاتی حس کُنترا بهم منتقل شد...دمشون گرم...=D>
کاش ریدلی هم تو بازی می دیدیم...8->

..خلاصه که خیلی مبارزه باهاش دلچسب بود،بهتره بگم ریمیک خیلی خوبی بود ،چند باری هم مُردم ..بیشتر از اون سوراخ هاش گزیده شدم...! فقط می پریدم و شش تا دکمه رو با هم نگه می داشتم, خدا به جویکان هاتون توان بده و در پناه خودش نگه داره انشاالله...!

البته منظورم چیز هستا ،همون چیزه...نمی دونم باس دوم من همون دوم شماست, آخه من رو شبیه سازم...!!:-/ ...
بابا این چه شرم و حیایی است در مقابل اسپویل کردن به خرج می دید..هی اولی دومی ..اون شی خاص, اون مکان مورد نظر...!

راستی گازش رو گرفتی تا ته بازی یک کله بری ها..نه به اونکه افتخار نمی دادی شروع کنی نه به حالا که نمی شه سد راهت شد...:D

من الان اونجاشم که صدای ساموس رو می شنویم !! کاش تا اینجا اومده بودیم خودشم یک نظر میدیدم..!8-| بعد اون آقاهه که اون یکی آقاهه رو چیز کرد رو هم چیز کردم..!!:-"

Grappel beam هم قبلش گرفتم ، فقط اینجا هم چقدر دکمه باید با هم نگه داریم ...چند تا وسیله دیگه بگیریم فکر کنم دست به دامن نگه داشتن دکمه های استارت و سلکت و تکون دادن سیم دسته بشیم...!!:-w

دقیقا این بمب تخم کردن ! ساموس در حالت گردالی و بالا رفتن خیلی خوبه..من دو تا آیتم مخفی زرد رنگ با همین بامب جامپ گرفتم البته بعد یک دویست متری بالا رفتن ..
ولی عوضش اون دویدن لعنتی بعضی جاها اعصابم رو ریخته بهم...مثلا اینجا ...

q_5ilj.jpg

یا اینجا ...جا به این تنگ و ترشی چجوری شتاب بگیریم و جفتک بزنیم آخه...!

q2_bj64.jpg

نمی دونم شاید بعدا یک آیتم دیگه برای دویدن 9×4 متر بده..
وای چقدر دلم یک هویی اسپویل خواست.. آره ، دلم میخواد برای بقیه هم اسپویل کنم ..آره...اصلا اجازه بدید اسپویل کنم.. .. نه نه ..تو رو خدا بگذارید اسپویل کنم ..اگه اسپویل نکنم می میرم..خواهش می کنم فقط یخورده شو بگم...

L-)اسپویل کنم؟ .. ... باشه من اسپویل میکنم بعد شما فرصت دارید به پاسخ سوال فکر کنید...!!

r2-min_j102.png
خب بالاخره با اون موجود دوست داشتنی و صد البته نوستالژیک دیدار تازه کردم ...

کسانی که تا حالا متروید نزدن بدونند وآگاه باشند این اولین تقابل این دو دشمن دیرینه نیست..اگه اشتباه نکنم این چهارمین رویارویی نفس گیر ساموس با این خزنده بزرگوار هست..! ایشون اینقدر از جایگاه رفیعی نزد هواداران و سازندگان برخورداره که میزبانی و میدان داری یکی از زمین های مبارزه smash رو هم عهده داره...!

فایت دقیقا ترکیبی هست از سوپر متروید و زیرو میشن و همون ناخن های لعنتی... و در ادامه ..... آقا تا حالا با سوراخ ناف کسی مستقیما درگیر شدید...!!
این فایت بهم ثابت کرد که در عین مدرن بودن چقدر میشه کلاسیک بود و از الگوها پیروی کرد...

اینکه چقدر باید شلیک کنید، بپرید , بنشینید و جاخالی بدید بماند...چندباری که از هم پوکیدید همه چیز دست تون میاد, فقط بدونید که فایت طولانی و بسیار درگیر کننده ای هست....من 6 ..7 باری سرش ساموسم از هم شکافت.. !! ولی اینقدر هیجان انگیز بود اگه ده بار دیگه هم تکرار میشد باز لذتش رو از دست نمی داد...
به نظرم همین یدونه مبارزه می ارزه بری بخاطرش سوییچ بگیری..راستی مظنه دلار امروز چنده...؟ اوه اوه بیخیال..
حالا که درست فکر میکنم می بینم اونقدرها هم فایت خوبی نبود...!! همون شبیه سازهاتون رو سفت بچسبید..!!

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
ولی عوضش اون دویدن لعنتی بعضی جاها اعصابم رو ریخته بهم...مثلا اینجا ...

q_5ilj.jpg

ویدیوی حل این یکی خیلی پشم ریزونه
یه سری از این آپگرید ها رو واقعا بدجاهایی مخفی کردن نامردا :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
صحبت از Kraid کبیر شد... (حالا من نخواستم لو بره که باس دومه و اینا 8-| ولی اگه بنا اینه خب اوکی تا باس دوم رو همتون بهتره بدونید)

آیا میدونستید یه راه دیگه هم برای شکست ایشون وجود داره؟ :>

اگه بمب رو تو بازی زودتر از موعدش بگیرید میتونید این جوری هم دهن Kraid رو سرویس کنید.
قشنگ من اینو دیدم برام مسجل شد این بازی 10/10 ـه (البته 9.5/10... اون نیم نمره رو بعدا توضیح میدم)

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
بعد 10 ساعت و جمع کردن 50 درصد آیتم های کل مپ تموم شد بازی...
البته به غیر از Artaria هیچ جای بازی رو کامل شخم نزدم و فقط میخواستم تموم شه که برم سر وقت نقدش
ولی عالی بود... مخصوصا پایانش، هولی شعط عجب پایان اپیکی رو کل این حماسه 5 قسمتی بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر