Metacritic، معتبر یا فاقد اعتبار؟!

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
البته نه همیشه:d، حتی افرادی مثل تام چیک هم از بعضی از بازی‌ها خوششون میاد و اونا رو تحسین میکنند:d
اره...من یه نگاهی کردم دیدم مثلا به بازیهای مثل Guild wars 2 , borderlands 2 نمره کامل داده ....:dهمه بازیها هم خودش نقد میکنه :d
در کل به نظر منم تو فروش یه بازی به اون صورت نمیتونه تاثیر بزاره مخصوصا بازیهای بزرگی مثل halo یا Uncharted که حسابی جای خودشونو بین طرف دار ها باز کردن و کلی فن دارن ....
ولی خوب مرجع خوبیه برای برانداز کردن بازی مورد نظرت چون اگه توجه کرده باشین بازی که واقعا بد بوده نهایتا 2 یا 3 نمره good داشته و بقیه بد بوده .....

The Hound

کاربر سایت
Sep 6, 2011
760
نام
نوید
مشکل اصلا از متا نیست. متا یه لیست میده که یه سری نقد رو شامل میشه. حالا مثلا من مسئول متا. دیگه نمی تونم بیام نیزه بزارم بالای سر نویسنده ها که چی کار می کنن.

اما اینم نمیشه که بگیم ازادیه هر کی هر چی عشقش کشید بنویسه. متا هر از چند گاهی بررسی می کنه دل و دیوونه ها رو شوت می کنه بیرون ولی چون ریشه کن نمی شن همیشه 2 -3 تا نخاله

توی متا هست.حالا شانس اون سازنده بدبخت که تا چه درجه ای گیر اینا بیفته بسته به اوضاع روز داره.

ادمی که عقل همچنان بر احساسش غلبه داره وقتی می ره اونجا تجمع نمرات نشون می ده چی به چیه مگه اینکه به قصد دیگه ای بری که اون دیگه درمانی نداره.

در مورد HALO 4 تجمع نمرات بازی 89 و خورده ای رو نشون میده برای یه استودیویی که اصلا وجود خارجی نداشته حالا یه عنوان بزرگ محصول 2 نسل رو به دوشش گذاشتن که انصافا عالی و PERFECT کار کرده

که تقریبا محال ممکنه انسانی که اشنا به گیم هست تجربش کنه و لب به تحسینش باز نکنه. در حیطه ای که باید وظیفش رو انجام می داد سنگ تموم گذاشت و باز بازی رو حول 90 نگه داشت.ضمن اینکار هوادارانش

رو هم راضی نگه داشت بدون اینکه پا روی دم منتقدین بزاره. اولین کار 343i تا اینجا تعداد 9 تا عدد 10 و 9.8 سایت IGN و 9 سایت GAMESPOT رو داره و همون طور که قبلا پیش بینی کرده بودم کلیت نمرات خودش رو

چه داخل متا و چه بیرون از اون حول 9 نگه داشته که من دست تک تک کارکنانش رو می بوسم که سنگ تموم گذاشتن.
---------------
در مورد MAX 3 هم زیر 7 کاملا باطل هست و ارزش اعتنا کردن نداره. مشابه HALO 4.سطح و کلاس کاری یه بازی مشخصه و با دلقک بازی سایتک ها خللی درش ایجاد نمیشه.

حالا اون MAX همیشگی نبود یا بود نمی تونه یه عنوان طراز اول رو مضحکه دست 2 تا و نصفی ادم بکنه. اون نمره خودشو داره. حالا سلیقش نمی خورده 7.5. 7.5 جونش بالا میاد جهنم 7

گیم پلی نمره خودشو داره. گرافیک همینطور . ارائه همین طور - موسیقی همین طور- سلاح ها و ... تمام اینها اجازه نمیده نمره Max 3 در بدترین و بدبینانه ترین حالت ممکن که تعدادش کم هم هست

از 7 پایین تر قابل پذیرش باشه. در مورد HALO 4 هم هیچ عقل سالمی که پاره سنگ ور نداشته باشه یا مشکل دیگه ای نداشته باشه نمی پذیره زیر 7 رو برای یک عنوان شوتر درجه یک و عالی.

-------------
UNCHARTED 3 از 8 پایینتر هیچ رغم راه نداره. فقط یه مجنون مادر زاد می تونه چنین جنایتی بکنه. gears of war 3 باز زیر 7 نمی تونه بگیره در بدترین حالت.

JOURNEY - KILLZONE - RESISTANCE و هر عنوان طراز اول دیگه تا اینجا اصلا نمیشه زیر 7 رو پذیرفت در موردشون. این نمرات اگر داده میشه یا مغرضانه هست یا برای خودنمایی در متا

یا ناشی از بی صلاحیتی نویسنده در نوشتن نقد چون نمی تونه بین احساساتش و واقعیت موجود تفاوت قائل بشه که من هم به سادگی روی اسمشون خط می کشم.
---------------
مورد بعدی نسبی بودن میانگین هست. میانگین حدود جایگاه رو نشون میده نه جایگاه دقیق رو. میانگین رو علم وقتی استفاده می کنه که رسیدن به عدد قطعی بنا به دلایل زیادی غیر ممکن

هست بنابراین ترجیح میده خطای بالا یا پایین عدد میانگین رو بپذیره تا اینکه بدون مبنا دستش به جایی بند نباشه.

این خطا گاها خودش رو نشون میده. من عاشق HALO REACH هستم و تعداد دفعاتی که تمومش کردم از دستم خارج شده اما می بینم تعداد مواردی که HALO 4 به شدت در اون قسمت ها عالی تر

هست از REACH خیلی بیشتره به جز چند مورد اما این REACH هست که حدود 91 رو نشون میده و HALO 4 داره 89 کمی بالاتر رو نشون میده که حالا گذشته از کم تجربه بودن سازنده نسخه 4

که راحت تر شده بهش بند کرد در کل شایسته تر هست به مراتب بیشتر به عدد 91 چون در 60 تا 70 درصد موارد بسیار ریزبینانه تر و دقیق تر و با وسواس بیشتر نسبت به REACH تهیه و اماده شده.

در هر صورت چاره ای نیست. خطای حدود میانگین ذاتی هست و عمدی درش نیست و باهاش کنار میاییم.

-------------------
--------------------
یه نکته به ظاهر خارج از بحث بگم چون اهمیتش خیلی زیاده . این بحث امضا ها داره واقعا زننده می شه. شایسته نیست این کار. شان شما بالاتر از این هست که سطح خودتون رو پایین بیارید

برای احساسات صرف. من دوستانه هشدار می دم در مورد تبعات این رفتارها در اینده. به هر 2 گروه طرف سونی و یا اون یکی یاداوری می کنم که کمی جلوتر از پا رو ببینیم.

تولید کینه و دلچرکینی نکنید. شما بیاید الان بخابونید محکم زیر گوش من . 2 روز دیگه یادم می ره. دردشم ساکت می شه. ولی این فراموش نمی شه. توهین به احساسات افراد و علایق اونها زخم

کاری هست که از یاد نمی ره و جاش همیشه می مونه.

ظاهرا مسئله شخصی شماست امضا و کسی حق دخالت نداره. از نظر قانونی ایرادی بهش نیست مطلقا اما خیلی چیزا قانونی درسته اما اخلاقی نادرست هست. مرزش خیلی باریکه.

مهلت اجاره خونه تموم بشه توی سیاه زمستون قانون به شما اجازه می ده یه زن تنها با بچه هاش رو پرت کنید با وسایلش توی خیابون اما اخلاق هم مثل قانون این اجازه رو میده؟

در مدتی که فعال بودم و نبودم یادم نمیاد یک بار از ابزار امضا برای ازردن کسی استفاده کرده باشم و نخواهم کرد کما اینکه بسیاری فرصت ها بود و الانم هست.اما کاری رو که می بینم اخلاقی

نیست خودم اول انجام نمی دم و به دوستان دیگه هم بعد از اینکه مطمئن شدم خودم از پسش بر اومدم توصیه می کنم ازش فاصله بگیرن. امضا رو تبدیل کنید به محل نشون دادن علایق خودتون

بدون هیچ جنجال و ادعایی ( مثل همین دوستی که بالای نوشت من پست داده که امضای فوق العاده زیبایی هم داره و علاقش رو نشون داده بدون حاشیه ) نه وسیله تهاجم و تمسخر و

دستگاه اتوماتیک تولید دلخوری.مورد بوده که دوستی به من گله کرده از این وضع و اوضاع و مسموم بودن فضای سایت.به هر 2 طرف می گم

هر کس به شخصه و پیش خودش تجدید نظر کنه در این رویه .

می تونید روی این حرفم سیفون رو بکشید تا با یه گرداب بره ته چاه اما تردید ندارم در اینده با دیدن تبعات کار به درستی حرفم پی می برید.

بازم معذرت می خوام خارج از موضوع اومدم.

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
بهنام حالا یه سوال از خودت ! به نظرت چه دلیل منطقی وجود داره که متا برتر از گیم رنکینگز قرار می گیره از نظر دوستان ؟

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
جامعه اماری بیشتر و سایت های معتبر تر .
سابقه بیشتر گیم رنکینگز ، تمرکز تخصصی فقط بر روی گیم ، احتساب دقیق تر و اعشاری میانگین نمرات و ... هم دلایل برتری گیم رنکینگز از نظر من هست.
از نظر سایت های معتبر هم فرق خاصی با هم ندارن به هیچ وجه !

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
سابقه بیشتر گیم رنکینگز ، تمرکز تخصصی فقط بر روی گیم ، احتساب دقیق تر و اعشاری میانگین نمرات و ... هم دلایل برتری گیم رنکینگز از نظر من هست.
از نظر سایت های معتبر هم فرق خاصی با هم ندارن به هیچ وجه !

عزیز سایت متا خیلی بیشتر پر طرفدار هست و اکثر مردم عادی به اون توجه بیشتری دارند و در واقع متا خیلی معروف هست و اکثر مرجع تمامی هنر های صوتی و تصویری از نظر منتقد ها همین سایت هست .

از نظر تعداد سایت و معتبر بودنشون هم خیلی فرق باهم دارند میتونید چک کنید !!

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,508
نام
محمد
اعتبار Metacritic که مسلما بیشتر از GR هست، البته معنیش این نمیشه که GR اعتبار نداره یا کم اعتباره. چند تا نمونه که نشون میده MetaCritic مهم تره:
Obsidian missed Fallout: New Vegas Metacritic bonus by one point | Joystiq
Such is the case with Obsidian's Fallout: New Vegas contract with Bethesda, wherein the developer only received royalties if the game matched or exceeded an 85 rating on Metacritic.
و کلی مثال دیگه که سازنده ها برای استخدام یک فرد خاص به بازی های اون شخص تو Metacritic نگاه می کنند یا:
DeMartini: EA wants to “be 90 plus Metacritic at everything” | VG247
EA is in a really interesting place. We have this bar that is set so high, so that whether it is any of our games or services, we want to be 90 plus Metacritic at everything

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
عزیز سایت متا خیلی بیشتر پر طرفدار هست و اکثر مردم عادی به اون توجه بیشتری دارند و در واقع متا خیلی معروف هست و اکثر مرجع تمامی هنر های صوتی و تصویری از نظر منتقد ها همین سایت هست .
از نظر تعداد سایت و معتبر بودنشون هم خیلی فرق باهم دارند میتونید چک کنید !!
این موضوعاتی که مطرح کردید هیچ ربطی به برتر بودن متا نسبت به گیم رنکینگز نداره . اگه بازدید و توجهات نسبت به این سایت بیشتره به خاطر اینکه اومده و داره توی چند شاخه فعالیت می کنه . در حالی که گیم رنکینگز فقط و فقط تو زمینه گیم داره عمل می کنه . مضاف بر اون هم از لحاظ سابقه از متا جلو هست و هم از لحاظ دقت در احتساب میانگین نمرات ! در مورد سایت های معتبر هم ما چک کردیم . شما هم چک کنید ! تمامی سایت های معتبر و معروف در جفتشون وجود دارن . از اون طرف سایت های خوشحالی که کارشون شکوندن میانگین نمرات هست هم در جفتشون حضور دارن .

p.s : مسلما هیچ عامل برتری متا نداره نسبت به گیم رنکینگز ، اینکه دو تا شرکت بازی سازی و ... هم میان موقع استخدام می گن بازی که تونسته باشه فلان میانگین رو از متا کسب کرده باشه بر می گرده به همون عامه بودن تر و شناس تر بودن متا نه اینکه اونا اومدن قیاس کردن با گیم رنکینگز و فهمیدن برتر از گیم رنکینگز ! این یه تفکر بچه گانست ! موقع استخدام گفتن فلان سایت ، پس چون اسم اون یکی نیومده این از اون برتره !!!

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,508
نام
محمد
p.s : مسلما هیچ عامل برتری متا نداره نسبت به گیم رنکینگز ، اینکه دو تا شرکت بازی سازی و ... هم میان موقع استخدام می گن بازی که تونسته باشه فلان میانگین رو از متا کسب کرده باشه بر می گرده به همون عامه بودن تر و شناس تر بودن متا نه اینکه اونا اومدن قیاس کردن با گیم رنکینگز و فهمیدن برتر از گیم رنکینگز ! این یه تفکر بچه گانست ! موقع استخدام گفتن فلان سایت ، پس چون اسم اون یکی نیومده این از اون برتره !!!
بخش های مربوط به گیم معمولا دارن به MetaCritic استناد میکنن، دیگه قضیه به این واضحی رو فقط ربطش میدید به عامه پسند تر بودن خیلی جالبه :D یه ناشر میاد واسه پاداش دادن به یه سازنده امتیاز بازی تو Meta رو دلیل دادن یا ندادن این پاداش قرار میده، فقط به خاطر اینکه Meta عامه پسندتره؟ من حرفم این نیست که چون اسم GR رو نیاوردن در نتیجه Meta برتره، خیر چون به نمرات Meta استناد کردن یعنی اینکه نمره ای که Meta اعلام میکنه واسشون خیلی مهمه، حالا چه ربطی داره به عامه پسند بودن من متوجه نمیشم :D سایت GameZone قبل از GameSpot شروع به فعالیت کرده پس طبق منطق شما برتر از GS ـه، همچنین زودتر از IGN شروع به فعالیت کرده و برخلاف IGN فقط مختص گیم هست پس دیگه از IGN خیلی برتره؟ ضمن اینکه شما به دقت در احتساب میانگین اشاره کردید، درسته تو متا نمره کامل محاسبه میشه ولی هر سایت ضریب نمره مخصوص به خودش رو داره و سایت های معتبرتر، ضریب نمره بیشتری نسبت به بقیه سایت ها دارن. همچنین وقتی GameSpot از GR کوچ کرد به سمت Meta هم یه جورایی قضیه مشخص میشه :D در نتیجه هیچ دلیل منطقی وجود نداره که GR رو برتر از Meta نشون بده، برعکس کاملا مشخصه دلایل برتری Meta چیه. حالا کسی دلش میخواد GR رو برتر بدونه مختاره، همون طور که کسی هم میخواد Meta رو برتر بدونه مختاره :D

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
بخش های مربوط به گیم معمولا دارن به MetaCritic استناد میکنن، دیگه قضیه به این واضحی رو فقط ربطش میدید به عامه پسند تر بودن خیلی جالبه :D یه ناشر میاد واسه پاداش دادن به یه سازنده امتیاز بازی تو Meta رو دلیل دادن یا ندادن این پاداش قرار میده، فقط به خاطر اینکه Meta عامه پسندتره؟ من حرفم این نیست که چون اسم GR رو نیاوردن در نتیجه Meta برتره، خیر چون به نمرات Meta استناد کردن یعنی اینکه نمره ای که Meta اعلام میکنه واسشون خیلی مهمه، حالا چه ربطی داره به عامه پسند بودن من متوجه نمیشم :D سایت GameZone قبل از GameSpot شروع به فعالیت کرده پس طبق منطق شما برتر از GS ـه، همچنین زودتر از IGN شروع به فعالیت کرده و برخلاف IGN فقط مختص گیم هست پس دیگه از IGN خیلی برتره؟ ضمن اینکه شما به دقت در احتساب میانگین اشاره کردید، درسته تو متا نمره کامل محاسبه میشه ولی هر سایت ضریب نمره مخصوص به خودش رو داره و سایت های معتبرتر، ضریب نمره بیشتری نسبت به بقیه سایت ها دارن. همچنین وقتی GameSpot از GR کوچ کرد به سمت Meta هم یه جورایی قضیه مشخص میشه :D در نتیجه هیچ دلیل منطقی وجود نداره که GR رو برتر از Meta نشون بده، برعکس کاملا مشخصه دلایل برتری Meta چیه. حالا کسی دلش میخواد GR رو برتر بدونه مختاره، همون طور که کسی هم میخواد Meta رو برتر بدونه مختاره :D
ربطش به همون چیزی که گفتم و با توضیحاتم جالب تر هم می شه. متا شناس تر و عامه تر هست . در نتیجه به اون استناد می شه . خیلی از سایت های دنیا با مرورگر اکسپلورر سازگاری بیشتری دارن تا با فایرفاکس ، نه به خاطر برتر بودن بلکه به علت عامه پسند تر بودن وشناس تر بودن ! شما اینهمه خط توضیح دادی اخر نتونستی یه کلمه بگی علت برتری متا چیه ! اینکه فلانی تو فلان کشور واسه اگهی استخدام گفته متا دلیل بر برتری نمی شه ! در مورد سابقه هم اون قیاس کاملا اشتباه هست . هر سابقه ای که دلیل بر برتری نمی شه . الان طبق فرمولی که شما درست کردی ژیان به علت سابقه بیشتر از اخرین مدل لامبورگینی برتر هست ! در نهایت اینکه هیچ دلیل قانع کننده ای بر برتری متا نسبت به گیم رنکینگز وجود نداره و این فقط زائده تخیل یه سری از دوستان 360 فن هست که علتشم مشخصه :D هر چند به قول شما هر کس مختاره که این نظریه رو داشته باشه .

موفق باشید

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
570
نام
محمد
ربطش به همون چیزی که گفتم و با توضیحاتم جالب تر هم می شه. متا شناس تر و عامه تر هست . در نتیجه به اون استناد می شه . خیلی از سایت های دنیا با مرورگر اکسپلورر سازگاری بیشتری دارن تا با فایرفاکس ، نه به خاطر برتر بودن بلکه به علت عامه پسند تر بودن وشناس تر بودن ! شما اینهمه خط توضیح دادی اخر نتونستی یه کلمه بگی علت برتری متا چیه ! اینکه فلانی تو فلان کشور واسه اگهی استخدام گفته متا دلیل بر برتری نمی شه ! در مورد سابقه هم اون قیاس کاملا اشتباه هست . هر سابقه ای که دلیل بر برتری نمی شه . الان طبق فرمولی که شما درست کردی ژیان به علت سابقه بیشتر از اخرین مدل لامبورگینی برتر هست ! در نهایت اینکه هیچ دلیل قانع کننده ای بر برتری متا نسبت به گیم رنکینگز وجود نداره و این فقط زائده تخیل یه سری از دوستان 360 فن هست که علتشم مشخصه :D هر چند به قول شما هر کس مختاره که این نظریه رو داشته باشه .

موفق باشید

البته فک نکنم دوستان 360 فن هم چندان دل خوشی از متا داشته باشن!! هیلو 4 رو که نابود کردن!

کلا به نظر من منتقد هر بازی باید خود شخص باشه و نه کسی که اونور دنیا نشسته یه نمره ای به بازی داده!! شاید مثلا من که دل خوشی از PES ندارم به بازی بدم 2 از 10 ! یا شخص دیگری از بازی خوشش بیاد و 10 بده!
کلا به نظرم نباید امتیاز بازیها رو به رخ کشید حالا هر بازی میخواد باشه

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
البته فک نکنم دوستان 360 فن هم چندان دل خوشی از متا داشته باشن!! هیلو 4 رو که نابود کردن!

کلا به نظر من منتقد هر بازی باید خود شخص باشه و نه کسی که اونور دنیا نشسته یه نمره ای به بازی داده!! شاید مثلا من که دل خوشی از PES ندارم به بازی بدم 2 از 10 ! یا شخص دیگری از بازی خوشش بیاد و 10 بده!
کلا به نظرم نباید امتیاز بازیها رو به رخ کشید حالا هر بازی میخواد باشه
متا هیلو 4 رو نابود کرد !؟ چه ربطی داشت ا؟ اصلا چنین چیزی نیست .

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,508
نام
محمد
ربطش به همون چیزی که گفتم و با توضیحاتم جالب تر هم می شه. متا شناس تر و عامه تر هست . در نتیجه به اون استناد می شه . خیلی از سایت های دنیا با مرورگر اکسپلورر سازگاری بیشتری دارن تا با فایرفاکس ، نه به خاطر برتر بودن بلکه به علت عامه پسند تر بودن وشناس تر بودن ! شما اینهمه خط توضیح دادی اخر نتونستی یه کلمه بگی علت برتری متا چیه ! اینکه فلانی تو فلان کشور واسه اگهی استخدام گفته متا دلیل بر برتری نمی شه ! در مورد سابقه هم اون قیاس کاملا اشتباه هست . هر سابقه ای که دلیل بر برتری نمی شه . الان طبق فرمولی که شما درست کردی ژیان به علت سابقه بیشتر از اخرین مدل لامبورگینی برتر هست ! در نهایت اینکه هیچ دلیل قانع کننده ای بر برتری متا نسبت به گیم رنکینگز وجود نداره و این فقط زائده تخیل یه سری از دوستان 360 فن هست که علتشم مشخصه :biggrin1: هر چند به قول شما هر کس مختاره که این نظریه رو داشته باشه .
خب این فرمول رو از حرف شما درست کردم دیگه :D اینو شما گفتید:
سابقه رو که توضیح دادم، مثالی هم که زدید دقیقا از حرف خودتون بوجود میاد.
تمرکز تخصصی رو هم که واستون مثال زدم.
اون احتساب دقیق هم به نظر من چون متا واسه سایت های معتبرتر ضریب بیشتری در نظر می گیره مشکلی از این بابت نداره :D
اگه اون چیزهایی که من در مورد Meta گفتم دلیل برتری متا نیست، این چیزهایی که شما در مورد GR گفتید هم دلیل برتری GR به حساب نمیاد. الان این همه سایتی که به Meta استناد میکنن همشون فن 360 هستن؟ اصلا 360 فن بودن یا نبودن دقیقا چه ربطی به این موضوع داره؟ البته میدونم میخواید به کجا ربطش بدید ولی مطمئن باشید همه، همه چیز رو از دید فن بازی نگاه نمیکنن. راجع به دلایل برتری متا هم من واقعا نمی دونم چطوری باید مثال بزنم، من میگم واسه دادن دستمزد بیشتر به متا استناد میکنن بعد شما میگید فقط به خاطر اینکه متا عامه پسند تره، من میگم GS از GR کوچ کرده سمت متا، شما می گید فقط به خاطر اینکه متا عامه پسند تره :D اگه صرفا به عامه پسند تر بودن بود که الان بازدید GS خیلی بیشتر از Metacritic هست، سر همون قضیه Fallout: New Vegas ناشر می اومد به نمره GS استناد می کرد فقط :D در نتیجه من هر توضیحی بدم بازم نتیجه ای نداره، حتی اگه حرفهام درست باشه.

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
ناشر فقط میاد به اونی استناد میکنه که به سودش باشه میخواد GS باشه میخواد IGN باشه میخواد تام چیک باشه:|:d

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
یعنی به طور مثال یک عنوان با میانگین 90 از 85 نقد ثبت شده که 4 تا نمره ی پایین داره و اکثر نمراتش بالای 8 هستن اگر این نمرات براش ثبت نمیشدن میانگینش شاید 92 میشد نه بیشتر.
با این اوصاف پس این نظریه که میانگین یک بازی توسط چند سایت
نابود میشه هم منتفی میشه.
در حد 2 نمره چیز کمی هست به نظرت؟ اصلن ممکنه یک سازنده با ناشرش قرار میزاره اگر بازیم بالای 90 شد، من ادامه ی بازی رو میسازم بعد بازیش عرضه میشه و همین مسئله باعث میشه بازیش بشه 89 یا 88 بعد میدونی چه اتفاقی میوفته؟
درباره نابودی هم صد درصد همینطور هست، همین رنج 2 نمره یا 3 نمره میتونه یک بازی رو از 90 بیاره روی 80 که تاثیر بدی روی افکار عمومی داره :|.

اما در کل متا رو معتبر ترین حالت ممکنه میدونم چرا؟ چون در حال حاضر نقد ها شده کاملن من در آوردی، هرکسی به شکل کلی و براساس عشقش نمره میده و گذشته که تفسیر کنند و بررسی کنند ببینن چه طوریه کمااینکه دیگه الان جدیدن مسائل فن بوی از این حرف ها هم شدیدن تو نقد ها و نمره ها موج میزنه. حالا میانگین یک بازه 100 تائی از افرادی که نقد کردن بیشتر میتونه درباره یک بازی صحبت کنه.
فقط مشکل ما اینجاست که ما میانگین رو مثل نقد میبینیم فکر میکنیم اگر میانگین یک بازی شد 85 مثلن، یعنی بازی بدیه چون نمره ی 85 بده! در صورتی که اینطوری نیست.

:D.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر