Metacritic، معتبر یا فاقد اعتبار؟!

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
حالا اگه معتبر بودن يا نبودنشو بذاريم كنار ، اصولا نمي شه از روي امتيازات قضاوت كرد

مثلا اگه TLOU متاي 10/100 هم بگيره من بازيشو اريج مي گيرم و بازي مي كنم و لذت مي برم

ممكنه هم يه بازي اي متاي 100/100 بگيره ولي يه ذره هم من ازش خوشم نياد !

نمي شه از روي نمرات ارزش يك بازي رو فهميد !

========================

ته كلام : آقا بحث رو ول كنيد ، معتبر بودن يا نبودن رو ول كنيد ، بچسبيد به بازي و ازش لذت ببريد !
حرف این نیست که متا رو نگاه کنیم و ارزش و لذت بازی رو بفهمیم، حرف سر اینه که بالاخره بحث پیش میاد، مقایسه پیش میاد، اونجا دیگه نمیتونیم از نظر شخصی من و شما و دیگران استفاده کنیم و باید به چند تا منبع مراجعه بشه که یکیش میانگین نمرات در متاکریتیک هست.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
Meta با اینکه از خیلی‌ جهات اشکال داره، ولی‌ در حال حاضر چیز بهتری برای مقایسه فنی بازی‌ها در اختیار نیست و همین metacritic بهترین وسیله هست. به نظرم بیشتر به درد دیدن ایراد‌ها و نکات قوت بازی می‌خوره، نمی‌شه با دیدن امتیاز‌های یک بازی به بد یا خوب بودنش پی‌ برد. چون پسندیدن یا نپسندیدن یک بازی کاملا شخصی‌ هست، که متاسفانه خیلی‌ از دوستان با دیدن این امتیاز‌ها به بد بودن بازی پی‌ میبرن.
در کّل به نظرم چیز خوبی‌ هست برا سنجیدن فنی بازی ها... نه بیشتر.
خوب از اونجایی که دوستان باز هم از روش های تخریبی و فرسایشی استفاده میکنن ، به جای بحث و منطق ... ادامه نمیدم این بحث رو تا نظم سایت هم حفظ شه
بحث منطقی‌ :
نه به خاطر خوشحالی هیتر های ماکرو و هیلو به خاطر امتیازاتش هست ...
توهم فعلا شما نیمه پلتفرم ها رو گرفته !!! :))

چسبوندین خودتون رو به فن های PS به امید اینکه کسی شما ها رو هم کامل حساب کنه ×! :))

حالا من فن هر دو طرف هستم و با دوتاشون حال میکنم ولی شما ها چی میگین این وسط خدا عالمه ! :))
np, شیفت کاری شما هم یه ماه دیگه تموم می‌شه...

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl
اسپم پشت اسپم ....

تا وقتی که قوانین سایتُ زیر پا نذارم میتونم هرجور که دلم بخواد صحبت کنم

به هیچ عنوان . توهین کنی کارت تمومه .
np, شیفت کاری شما هم یه ماه دیگه تموم می‌شه...

ما هستیم یه ماه دیگه شما هم باش ، ببینیم چی میشه .....

هیلو

دلیل اصلی ایجاد این تایپیک بعد از انتشار امتیازات هیلو بود که متا زیر سوال رفت یا نرفت یا هر چی !

گفتم این تایپیک
فقط
بوی خون میده !

.:ab:.

کاربر سایت
Mar 29, 2011
1,486
نام
محمد
تا وقتی متا امتیازای سایتایی مثل Quarter to Three رو ثبت میکنه فاقد اعتباره اصلا برای بازیای انحصاری یجورایی دیگه نباید به متا استناد کرد بحث halo4 نیست چون کلا تو متا سایتایی هستن که به بازیای انحصاری نمره ی فاجعه میدن و اصلا هدفشون مشخص نیست همین پارسال هم سر آنچارتد 3 یا گیرز 3 همین بلا اومد مثلا به آنچارتد 3 نمره ی 5 دادن در حالی که 96 تا نقد مثبت داشت و همون متا رو خراب کرد یا گیرز که اونم چنتا نمره ی بد و غیر منطقی داشت البته نمیگم مثلا متای halo4 حقش 94 یا 95 قبول دارم حقش همون حدودای 90 یا 89 اما اینکه یه سایتی میاد 2 میده خوب این زور داره و این سایتا باید حذف شن در حالی که برای بازیای مولتی این اتفاق خیلی کمتره مثلا اگه همون آنچارتد 3 مولتی بود قطعا متاش الان 94 یا 95 بود
مطمئنا این سایتا بازم از این کارا میکنن و احتمال داره سال بعد مثلا بیان به tlou یا gow:a هم از این نمره ها بدن در حالی که شاید حقشون نباشه

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,112
نام
آرمان
اسپم پشت اسپم ....

به هیچ عنوان . توهین کنی کارت تمومه .

ما هستیم یه ماه دیگه شما هم باش ، ببینیم چی میشه .....

دلیل اصلی ایجاد این تایپیک بعد از انتشار امتیازات هیلو بود که متا زیر سوال رفت یا نرفت یا هر چی !

گفتم این تایپیک
فقط
بوی خون میده !

شما بحثو ادامه ندي و اسپم ندي ، مشكلي پيش نمياد !

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
تا وقتی متا امتیازای سایتایی مثل Quarter to Three رو ثبت میکنه فاقد اعتباره اصلا برای بازیای انحصاری یجورایی دیگه نباید به متا استناد کرد بحث halo4 نیست چون کلا تو متا سایتایی هستن که به بازیای انحصاری نمره ی فاجعه میدن و اصلا هدفشون مشخص نیست همین پارسال هم سر آنچارتد 3 یا گیرز 3 همین بلا اومد مثلا به آنچارتد 3 نمره ی 5 دادن در حالی که 96 تا نقد مثبت داشت و همون متا رو خراب کرد یا گیرز که اونم چنتا نمره ی بد و غیر منطقی داشت البته نمیگم مثلا متای halo4 حقش 94 یا 95 قبول دارم حقش همون حدودای 90 یا 89 اما اینکه یه سایتی میاد 2 میده خوب این زور داره و این سایتا باید حذف شن در حالی که برای بازیای مولتی این اتفاق خیلی کمتره مثلا اگه همون آنچارتد 3 مولتی بود قطعا متاش الان 94 یا 95 بود
مطمئنا این سایتا بازم از این کارا میکنن و احتمال داره سال بعد مثلا بیان به tlou یا gow:a هم از این نمره ها بدن در حالی که شاید حقشون نباشه
اون 1 یا 2 نمره ی کمی که بعضی سایت ها میدن نهایتا 1 تا 2 درصد تو میانگین تاثیر میذاره که اصلا چیز قابل داری نیست که بخواد روش بحث بشه و یا اینکه کلا متا رو فاقد اعتبار دونست.
حالا به فرض مثال میگیم بازی X میانگینش به جای 92 میشد 93 و بازی Y هم به جای 94 میشد 95. چه فرقی میکرد؟ مهم اون اختلافات هست که برای مقایسه کاربرد داره و چون این نمرات کم برای تمام بازی های انحصاری و تعداد زیادی هم بازی مولتی پلتفرم وجود داره تو مقایسه مشکلی ایجاد نمیکنه.

حتی بازی Bayonetta که مولتی پلتفرم هست و میانگین 90 درصدی داره و 12 تا نمره ی کامل براش ثبت شده هم نمرات 5 و 6.7 و 6.8 براش ثبت شده.

آخرین ویرایش:

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی

حرف شما درست ولی وقتی همینجوری که خودتون میگید واسه همه بازیها هست پس چه فرقی میکنه,یه جورایی عدالت واسه همشون رعایت میشه و یه نمره داغون میگیرن همشون!!:d

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
حرف شما درست ولی وقتی همینجوری که خودتون میگید واسه همه بازیها هست پس چه فرقی میکنه,یه جورایی عدالت واسه همشون رعایت میشه و یه نمره داغون میگیرن همشون!!:d
البته نه همیشه:d، حتی افرادی مثل تام چیک هم از بعضی از بازی‌ها خوششون میاد و اونا رو تحسین میکنند:d

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
البته نه همیشه:d، حتی افرادی مثل تام چیک هم از بعضی از بازی‌ها خوششون میاد و اونا رو تحسین میکنند:d

تام چیک تعریف کنه یه دیوونه دیگه میاد به بازی نمره پایین میده!!!:d
مثل این ArmChair Empire که اومد به دیابلو 3 4.5 داد!!!
تا بوده این جور سایتا بودن و هنوزم هستن!!

.:ab:.

کاربر سایت
Mar 29, 2011
1,486
نام
محمد
مسئله و مشکل دقیقا همینه که این عدالت نیست و اینجا عدالت رعایت نمیشه چون وقتی حق HALO4 امتیاز2 نیست یا آنچارتد 3 حقش 5 نیست یا همینطور دیابلو 3 و این سایتا میان و این نمراتو میدن یعنی دارن حق میخورن و عدالتو رعایت نمیکنن و کاری میکنن که ما نتونیم امتیازات واقعیرو بفهمیم و اصلا چرا باید این امتیازات داغون و غیر منطقی ثبت بشه
تا وقتی متا اینجور سایتا رو حذف نکنه به هیچ وجه نمیشه بهش استناد کرد چون ما باید برای مقایسه ی بازیا چیزی رو ملاک قرار بدیم که درست باشه و یه نتیجه ی درست ازش بشه گرفت در حالی که تو متا نمره های یه سری سایتا ثبت میشه که منتقداشون مشکل دارن
بهترین کار تو این شرایط اینکه نمرات اون سایتای معروف و شناخته شدرو ملاک قرار بدیم و براساس اونا نتیجه گیری کنیم اتفاقا تعداد این سایتا کمم نیست سایتایی مثل GAMESPOT, IGN,GAME INFORMER,GAME TRILER,EDGE,و......چنتا سایت دیگه که نمرات منطقی میدن و با کمکشون میشه ارزش یه بازی رو فهمید چون ما برای این سراغ متا میریم که ارزش یه بازیرو بفهمیم و وقتی نتونه اینکارو انجام بده پس ارزشی نداره

Satan1992

کاربر سایت
Sep 3, 2010
664
همه که بهشون امتیاز 2 داده نشده پس معلوم میشه عدالت رعایت نمیشه.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
مسئله و مشکل دقیقا همینه که این عدالت نیست و اینجا عدالت رعایت نمیشه چون وقتی حق HALO4 امتیاز2 نیست یا آنچارتد 3 حقش 5 نیست یا همینطور دیابلو 3 و این سایتا میان و این نمراتو میدن یعنی دارن حق میخورن و عدالتو رعایت نمیکنن و کاری میکنن که ما نتونیم امتیازات واقعیرو بفهمیم و اصلا چرا باید این امتیازات داغون و غیر منطقی ثبت بشه
تا وقتی متا اینجور سایتا رو حذف نکنه به هیچ وجه نمیشه بهش استناد کرد چون ما باید برای مقایسه ی بازیا چیزی رو ملاک قرار بدیم که درست باشه و یه نتیجه ی درست ازش بشه گرفت در حالی که تو متا نمره های یه سری سایتا ثبت میشه که منتقداشون مشکل دارن
بهترین کار تو این شرایط اینکه نمرات اون سایتای معروف و شناخته شدرو ملاک قرار بدیم و براساس اونا نتیجه گیری کنیم اتفاقا تعداد این سایتا کمم نیست سایتایی مثل GAMESPOT, IGN,GAME INFORMER,GAME TRILER,EDGE,و......چنتا سایت دیگه که نمرات منطقی میدن و با کمکشون میشه ارزش یه بازی رو فهمید چون ما برای این سراغ متا میریم که ارزش یه بازیرو بفهمیم و وقتی نتونه اینکارو انجام بده پس ارزشی نداره

درسته این نمرات حق این بازیها نیست ولی من میگم وقتی پای مقایسه به میون باشه و دو تا عنوان رو بخوایم مقایسه کنیم فرقی نمیکنه این نمرات چون همه بازیها این نمرات رو دارن!!
توی مقایسه دوتا عنوان اگه هر دوشون 10 هم نمرات پایین داشته باشن فرقی نمیکنه که ولی فقط واسه مقایسه!!
اگه بحث دوست داشتن یه عنوان و طرفدارش بودن باشه که منم میگم اونوقت متا زیاد مهم نیست و نظر شخصی آدمه که اصل و ملاکه مثل خود من که عنوانی مثل ویچر 2 رو با متای خیلی پایینتر به یه عنوانی مثل اسکایریم ترجیح میدم!!
ولی اگه بخوام این دوتا رو با چند نفر دیگه مقایسه کنم باید به متاشون رجوع کنم!

همه که بهشون امتیاز 2 داده نشده پس معلوم میشه عدالت رعایت نمیشه.

توی این تعداد نقد بالا یه 2 فرقی با 4.5 و 5 نداره!!

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
گفتم که اگر مشکل فقط همون یکی دو تا سایت هست اونا تاثیر زیادی نمیذارن. یکی دو درصدی که اونها باعث میشن از بازی کم بشه رو بذار رو میانگین فعلی، میانگین واقعی بدست میاد. خیلی راحت.

اما اگه میخواین به واسطه ی اون یکی دو تا سایت، 70-80 تا سایت دیگه رو هم بذارید کنار و فقط به نمره ی یه سری سایت انگشت شمار اکتفا کنید اون دیگه مشکل متاکریتیک نیست. مشکل خودتونه :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,466
نام
محمد
آقا این قضیه متا اگه تصویب شد (:D) لطفا دیگه کسی یه بازی با متای 84 رو اصلا با یه بازی با متای 92 مقایسه نکنه. دستتون درد نکنه :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر