Mass Effect 3 | Xbox 360 (پست اول تاپیک حتما خوانده شود)

دقیقآ همینه !
یه عده فکر میکنن اونایی که با پایان بازی مشکل دارن ، با مرگ شپرد مشکل دارن. در صورتی که خود من مرگ شپرد رو حتی به زنده موندنش ترجیح میدم و به نظرم این طوری خاطره بهتری از یه قهرمان توی ذهن آدم می مونه.
مشکل دقیقآ همینی هست که میگی. ماها حدود 100 ساعت به صورت معمولی تریلوژی ME رو بازی کردیم. ده ها ساعت هم به جز این بازی کردیم و مثلآ انتخاب های مختلف رو دیدیم یا یه مشکلی توی بازیمون بوده و از اول دوباره 30 ساعت هر نسخه رو رفتیم و روی هم شاید به 200 ساعت رسیده باشه ! بعد از 200 ساعت حالا نتیجه ای که می بینیم با همه یکی هست ، حتی با کسی که فقط ME3 رو بازی کرده !!
بعد همون طور که گفتی و قبلآ هم گفتم ، آدم بعد از این همه ساعت یه حس صمیمیتی با کاراکترهای بازی داره ولی اینا رسمآ این حس رو به گند کشیدن و توجهی نکردن. این همه هم تیمی داشتیم و کاراکترهای دیگه که میشد یه چیزی ازشون نشون داد ولی فقط و فقط دو تا کاراکتر رو به همراه Joker نشون میدادن و تمام ! اونا هم لبخند به لب و خوشحال ! احتمالآ از مرگ Shepard خوشحال شدن ! :دی البته خبر ندارن که دیگه Mass Relay ای وجود نداره و مثلآ Joker اگه بخواد برگرده زمین ، احتمالآ توی 100 سالگی میرسه ! :دی چون توی یه سیاره ناشناخته افتاده و در نزدیک ترین حالت ممکن هم از منظومه شمسی خارج هست ! :دی
یعنی واقعآ نمیشد دو ثانیه اعضا رو ببینیم که هرکدوم چیکار میکنن و چی به سرشون اومده ؟ یا مثلآ اون تیکه که میشه بین Geth و Quarian تصمیم گرفت ، رسمآ هیچ فرقی توی پایان بازی ایجاد نمیکنه. من انتظار داشتم بعد از اتحاد این ها ، وقتی گزینه نابودی Reaper ها و موجودات مصنوعی رو میزنم ، حداقل نشون میداد که Geth ها هم با اینکه نژاد خوبی هستن نابود میشن و سفینه هاشون سقوط میکنه و ... یا مثلآ اون همه وقت صرف کردم که نیروها رو جمع کنم ، میتونست 10 ثانیه اتاق فرماندهی هر سفینه اصلی رو نشون بده که عکس العملشون چی هست. از همه مهم تر ببینیم عکس العمل اعضا نسبت به مرگ Shepard چطوریه.
بگذریم از همون بخش پایانی بازی که خیلی چیزها توش بی منطق هست. مثلآ Reaper ها برای این درست شدن که نژادهای پیشرفته رو نابود کنن تا این نژادها توسط روبات های خودشون نابود نشن !!! یا مثلآ انتخاب وسطی اوج کمدی بود ! وقتی اون رو انتخاب کنین یه دفعه می بینین توی برگ ها و درخت ها کیت الکتریکی ظاهر شده ! =)) یا کله Joker کیت داره و EDI هم لبخند انسان گونه میزنه !! :دی توی طنزهای روحوضی هم همچین کاری نمیکنن ! :دی بعد نکته دیگه اینه که 70،80% این سه تا پایان عین هم هست ! یعنی توی همه Mass Relay ها میترکن ، توی همه Joker در تلاش هست Normandy رو نجات بده و نمیتونه ، توی همه وارد یه سیاره ای میشن و میان بیرون ! حتی اون قسمت هایی که اشعه ها زده میشه هم عینآ تکراری هست و فقط رنگش فرق میکنه ! :دی یعنی تصویر یه چیزه و فقط سبز و قرمز و اینا میشه ! :دی
من که انقدر تو ذوقم خورد دیگه حوصله ندارم دوباره ME1,2 رو از اول برم و به جاش از این سایت save میگیرم و استفاده میکنم ! :دی چه بیماری ای هست وقتی تصمیماتمون تآثیری نداره ؟! فقط میخوام یه دور برم و گزینه ها رو Renegade بزنم ببینم چی میشه ! :دی

:دی
واقعا همه حرفات درسته دیگه نمیخام دوباره بازی کنم اصلا . آریا دقیقا کجا باید بین geth و quarian یک رو انتخاب کنیم ؟ من چرا همچین گزینه ای ندیدم ؟

واقعا همه حرفات درسته دیگه نمیخام دوباره بازی کنم اصلا . آریا دقیقا کجا باید بین geth و quarian یک رو انتخاب کنیم ؟ من چرا همچین گزینه ای ندیدم ؟
حالا بذار یه کم بگذره یه دور هم روی Renegade بریم ! :دی ولی خب انگیزه های آدم کمتر از نسخه های قبلی هست دیگه.
کنار جسد اون Reaper ای که می کشیمش و باهامون حرف میزنه ! :دی Legion میخواد با استفاده از اون Reaper یه کاری کنه که هر Geth شخصیت مخصوص خودش رو پیدا کنه و از این حالت شبکه ای خارج بشن. ولی Quarian ها مخالف این قضیه هستن و این تصمیم به عهده Shepard هست که به Legion اجازه این کار رو بده یا نه. در همون لحظه Geth های Heretic و Quarian ها هم در حال جنگ هستن.
اینجا یه دیالوگ هست (فکر کنم باید قبلش مآموریت نجات Admiral Koris رو انجام داده باشیم که آزاد بشه این دیالوگ) که وقتی اون رو انتخاب کنی ، هم Geth ها شخصیت مخصوص به خود پیدا میکنن (Legion موقع مرگ میگه I به جای We) و هم Quarian ها سالم می مونن ! :دی
دو تا دیالوگ یا انتخاب هم هست که یکی باعث از بین رفتن Geth ها میشه و یکی هم باعث از بین رفتن Quarian ها !

در مورد پایان :
ولی عجب آهنگ زیبایی برای اون قسمت های پایانی انتخاب کردن ! آدم هرکاری میکنه نمیتونه این آهنگ رو فراموش کنه.

حالا بذار یه کم بگذره یه دور هم روی Renegade بریم ! :دی ولی خب انگیزه های آدم کمتر از نسخه های قبلی هست دیگه.
کنار جسد اون Reaper ای که می کشیمش و باهامون حرف میزنه ! :دی Legion میخواد با استفاده از اون Reaper یه کاری کنه که هر Geth شخصیت مخصوص خودش رو پیدا کنه و از این حالت شبکه ای خارج بشن. ولی Quarian ها مخالف این قضیه هستن و این تصمیم به عهده Shepard هست که به Legion اجازه این کار رو بده یا نه. در همون لحظه Geth های Heretic و Quarian ها هم در حال جنگ هستن.
اینجا یه دیالوگ هست (فکر کنم باید قبلش مآموریت نجات Admiral Koris رو انجام داده باشیم که آزاد بشه این دیالوگ) که وقتی اون رو انتخاب کنی ، هم Geth ها شخصیت مخصوص به خود پیدا میکنن (Legion موقع مرگ میگه I به جای We) و هم Quarian ها سالم می مونن ! :دی
دو تا دیالوگ یا انتخاب هم هست که یکی باعث از بین رفتن Geth ها میشه و یکی هم باعث از بین رفتن Quarian ها !

در مورد پایان :
ولی عجب آهنگ زیبایی برای اون قسمت های پایانی انتخاب کردن ! آدم هرکاری میکنه نمیتونه این آهنگ رو فراموش کنه.
:((فوق العادست آهنگش!!

منم موفق به زیارت همه اخرها شدم باید بگم به قول دوستمون فقط فرقشون تو رنگ نور انفجار بود خیلی اذیتمون کرد اصلا به گیمرها تو این اخرهای بازی احترام گذاشته نشده)x

در مورد پایان :
جدا آهنگ پایان بازی فوق العاده بود . آریا قبول داری آخرش یخورده از آخر battlestar galactica ورداشته بودن ؟ همون قضیه cycle که روباطها قیام میکنن و ارباباشون رو از بین میبرن (همون انسانها ) ولی انتخاب وسطی که خوب بود که ؟ نه سیخ سوخت نه کباب . Syntessis :دی در کل من با آخر بازی زیاد مشکل ندارم فقط با این مشکل دارم که نفهمیدیم سر بقیه شخصیتا چی اومد که واقعا خورد تو ذوق + اون قضیه ی زنده موندن شپرد فقط با آنلاین که جدا حالم از Bioware به هم خورد سر این قضیه .

در مورد پایان :

خب عزیز دلم اگه تموم نکردی باز نکن دیگه :دی کسایی که تموم کردن بخونند
آریا با همه حرفات توی این پست و پست قبلی موافقم

Mass Effect 3 یه شاهکار بود که متاسفانه Bioware نتونست یه پایان درست و حسابی براش بسازه ، بزار به چندتا از لحظا فوق العاده زیبای بازی اشاره کنم شاید این پایان داغونش از ذهنمون اومد بیرون :دی :|

بهترین صحنه بازی به نظرم همون تصمیمی گیری بین Geth ها و Quarian هاست و بهترین دیالوگ که هنوزم با فکر کردن بهش بغض گلوم رو میگیره :
Legion : Does This Unit Have A soul ?!
Tali : Yes It Does Legion

بعد از این صحنه یکی از قشنگترین لحظات بازی لحظه مرگ Thane بود ، اون موقع که با پسرش داریم براش دعا میخونیم ، بعدش شپرد میپرسه مگه قبلا خود Thane از خدای خودش طلب بخشش نکرده ؟! و بعد پسرش میگه اون برای بخشش خودش دعا نمیخونه داره برای بخشش تو دعا میخونه

بعضی وقتا انجام دادن یه کار خاصی توی بازی به گیمر احساس خیلی خوبی میده طوری که مهم نیست چندبار یه بازی رو تکرار میکنه هر دفعه به اونجا رسید دوباره همون عمل قبلی خودش رو تکرار میکنه ، برای من لحظه کشتن Kai Leng ، مطمئنم حتی اگه بار ها بازی رو تموم کنم موقع کشتن Kai Leng گزینه Renegade رو انتخاب میکنم چون : This Was For Thane You Bastard

پست خیلی طولانی شد :دی فقط این یکی رو بگم دیگه فعلا همینا کافیه :دی

قشنگترین جمله ایی که توی Mass Effect میشنویم رو دوست قدیمی مون Garrus بهمون میگه : Go Out There And Give Them Hell You Were Burn To Do This

دوستان اگه لحظه های بیادموندنی از Mass Effect 3 دارن بگن تا این پایان داغون از ذهنمون دور بشه :دی

خب عزیز دلم اگه تموم نکردی باز نکن دیگه :دی کسایی که تموم کردن بخونند
آریا با همه حرفات توی این پست و پست قبلی موافقم

Mass Effect 3 یه شاهکار بود که متاسفانه Bioware نتونست یه پایان درست و حسابی براش بسازه ، بزار به چندتا از لحظا فوق العاده زیبای بازی اشاره کنم شاید این پایان داغونش از ذهنمون اومد بیرون :دی :|

بهترین صحنه بازی به نظرم همون تصمیمی گیری بین Geth ها و Quarian هاست و بهترین دیالوگ که هنوزم با فکر کردن بهش بغض گلوم رو میگیره :
Legion : Does This Unit Have A soul ?!
Tali : Yes It Does Legion

بعد از این صحنه یکی از قشنگترین لحظات بازی لحظه مرگ Thane بود ، اون موقع که با پسرش داریم براش دعا میخونیم ، بعدش شپرد میپرسه مگه قبلا خود Thane از خدای خودش طلب بخشش نکرده ؟! و بعد پسرش میگه اون برای بخشش خودش دعا نمیخونه داره برای بخشش تو دعا میخونه

بعضی وقتا انجام دادن یه کار خاصی توی بازی به گیمر احساس خیلی خوبی میده طوری که مهم نیست چندبار یه بازی رو تکرار میکنه هر دفعه به اونجا رسید دوباره همون عمل قبلی خودش رو تکرار میکنه ، برای من لحظه کشتن Kai Leng ، مطمئنم حتی اگه بار ها بازی رو تموم کنم موقع کشتن Kai Leng گزینه Renegade رو انتخاب میکنم چون : This Was For Thane You Bastard

پست خیلی طولانی شد :دی فقط این یکی رو بگم دیگه فعلا همینا کافیه :دی

قشنگترین جمله ایی که توی Mass Effect میشنویم رو دوست قدیمی مون Garrus بهمون میگه : Go Out There And Give Them Hell You Were Burn To Do This

دوستان اگه لحظه های بیادموندنی از Mass Effect 3 دارن بگن تا این پایان داغون از ذهنمون دور بشه :دی

به نظر منم زیباترین لحظه کشتن اون ملعون kai leng بود ولی صحنه مرگ میراندا هم منقلبم کرد اون صحنه ای هم که شپرد خدمه رو جمع کرد و براشون سخنرانی کرد واقعا قشنگ بود خیلی حماسی بود

به نظر منم زیباترین لحظه کشتن اون ملعون kai leng بود ولی صحنه مرگ میراندا هم منقلبم کرد اون صحنه ای هم که شپرد خدمه رو جمع کرد و براشون سخنرانی کرد واقعا قشنگ بود خیلی حماسی بود

مگه میراندا مُرد ؟! برای من که زنده موند :دی

کسی از مُردن مُردین ناراحت نشد؟:( خیلی مظلومانه بود:( داشت آواز میخوند بنده خدا یهو ترکید:((
نقطه عطف داستان همون جا بود که شپرد به حرف TIM رسید: "So the Illusive man was right after all" من حاضر بودم همونجا بازی تموم میشد به جای اینکه اون پایان Epic Fail رو ببینم:|

خوب منم بازی رو تموم کردم و باید بگم که واقعا ً بازی عالی و خاطره انگیز ساخته شده ( جدا از پایان نه چندان خوبش ! )
مرحله ی آخر هم طراحی خوبی داشت اما به هیچ وجه به مرحله ی پایانی نسخه ی دوم نزدیک هم نشد ! واقعاً مرحله ی پایانی نسخه دوم یکی از بهترین مراحلی بوده که من توی عمرم در یک گیم دیدم که متاسفانه در این نسخه برام تکرار نشد !

خطر اسپویل ! کسانی که بازی را تموم نکردن باز نکنند !

در پایان بازی متاسفانه شپرد با تصمیمات من شپرد کشته شد اما حماسی و بسیار غم انگیز و قهرمانانه کشته شد ! من با این مسئله مشکلی ندارم و به نظرم از پایان های کلیشه ای برخی بازی ها بهتر بود اما آخر بازی،
(1) من متوجه نشدم چطور در برابر اون انفجار به اون بزرگی نورمندی نه تنها خاکستر نشد بلکه در مکان نامعلومی فرود آمد آن هم در حالتی که درب الکترونیکیش سالم بود !!!
(2) ضمن اینکه چیزی که در دمو نشون داد این بود که با توجه به اون انفجار تمام کهکشان ها در حال نابودی بودند پس با این حساب این مکانی که نورمندی فرود آمد چرا سالم مانده بود !
(3) با توجه به باز شدن درب الکترونیکی معلوم نشد به خاطر زنده ماندن جوکر بود یا اتصالات برقی موجب باز شدن درب شد که دومی به عقل نزدیک تر است .
(4) واقعاً مسخره بود که سرگذشت هیچ کدام از یاران ما را در دموی پایانی نشون داده نشد به خصوص که برای من اشلی از وسطهای بازی دیگر از داستان بازی خارج شد و معلوم نشد چرا بیشتر به او پرداخته نشد لااقل می توانست به تیم اضافه شود تا چند ماموریت را با او سپری کنیم !
(5) این بچه ای که حالت نور داشت آخر بازی کی بود !؟
(6) بعد از پایان و پس از پایان نوشته های آخر بازی دموی کوتاهی نشون داده شد که قابل تامل بود اما من متوجه منظورش نشدم !

امیدوارم در قالب یک DLC یا هر چیز دیگری نکات گنگ باقی مانده از بازی پاسخ داده شود وگرنه واقعاً حیف است پرونده ی این شاهکار اینچنین بسته شود !

خوب منم بازی رو تموم کردم و باید بگم که واقعا ً بازی عالی و خاطره انگیز ساخته شده ( جدا از پایان نه چندان خوبش ! )
مرحله ی آخر هم طراحی خوبی داشت اما به هیچ وجه به مرحله ی پایانی نسخه ی دوم نزدیک هم نشد ! واقعاً مرحله ی پایانی نسخه دوم یکی از بهترین مراحلی بوده که من توی عمرم در یک گیم دیدم که متاسفانه در این نسخه برام تکرار نشد !

در پایان بازی متاسفانه شپرد با تصمیمات من شپرد کشته شد اما حماسی و بسیار غم انگیز و قهرمانانه کشته شد ! من با این مسئله مشکلی ندارم و به نظرم از پایان های کلیشه ای برخی بازی ها بهتر بود اما آخر بازی،
(1) من متوجه نشدم چطور در برابر اون انفجار به اون بزرگی نورمندی نه تنها خاکستر نشد بلکه در مکان نامعلومی فرود آمد آن هم در حالتی که درب الکترونیکیش سالم بود !!!
(2) ضمن اینکه چیزی که در دمو نشون داد این بود که با توجه به اون انفجار تمام کهکشان ها در حال نابودی بودند پس با این حساب این مکانی که نورمندی فرود آمد چرا سالم مانده بود !
(3) با توجه به باز شدن درب الکترونیکی معلوم نشد به خاطر زنده ماندن جوکر بود یا اتصالات برقی موجب باز شدن درب شد که دومی به عقل نزدیک تر است .
(4) واقعاً مسخره بود که سرگذشت هیچ کدام از یاران ما را در دموی پایانی نشون داده نشد به خصوص که برای من اشلی از وسطهای بازی دیگر از داستان بازی خارج شد و معلوم نشد چرا بیشتر به او پرداخته نشد لااقل می توانست به تیم اضافه شود تا چند ماموریت را با او سپری کنیم !
(6) بعد از پایان و پس از پایان نوشته های آخر بازی دموی کوتاهی نشون داده شد که قابل تامل بود اما من متوجه منظورش نشدم !

امیدوارم در قالب یک DLC یا هر چیز دیگری نکات گنگ باقی مانده از بازی پاسخ داده شود وگرنه واقعاً حیف است پرونده ی این شاهکار اینچنین بسته شود !
1. احتمالا قبل از نبودی کامل Jumpـش انجام شده بود.:دی
2.اون کهکشان ها نبودن، بلکه Mass Relay ها بودن که یکی یکی داشتن نابود میشدن.
3.نمیدونم والا:دی
4.یکی از بزرگترین اشکالایی که به پایان بازی وارده همینه. در ضمن، اشلی رو هم اون موقعی که سربروس به Citadel حمله میکنه میشد تو گروه آورد.
5.نِمود ظاهری جناب Catalyst معظم، بزرگترین معمای قرن 21ـم!!!!
6.منظورش این بود، بعد از اون اتفاقایی که افتاد، شپرد به یه افسانه تبدیل شد و داستانش سینه به سینه نقل شد و شپرد جاودانه شد!!:دی

تقریبا مال همه میمیره اینجا ! (باید آنلاین بازی کرد)
1و2) انفجار نیست ! کهکشان هم بلایی سرش نیومده ! اونجا Mass Rely ها از بین رفتن و امکان سفر تو فضا بین کهکشان ها از بین رفت ! امکان برگشتش هم نیست چون با تکنولوژی Reaper ها ساخته شده بودن و کسی نمیتونه بسازه
3) درب الکترونیکی نیست ! روی یه سیار سقوط کرد ! (یکی از مزخرفت ترین کارهایی که میشد روی بازی در آورد که نورماندی یه دفعه از کجا اونجا در اومد)
5) اون یه AI بود که Reaper ها رو کنترل میکرد
6) چیزه خاصی نبود

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or