Mass Effect 3 | PC (پست اول تاپیک حتما خوانده شود)

me3.jpg

Developer : Bioware
Publisher : EA Games
Genre : RPG
Release Date : Holiday 2011​

“Two million dead by the first day. Another 7 million by the end of the first week.”

بازگشت فرمانده شپرد به زمین !!!

دیشب در یکی از به یاد ماندنی ترین لحظات VGA 2010 سوکین قسمت از عنوان بی نظیر شرکت فوق العاده ی Bioware یعنی MASS EFFECT 3 معرفی شد.

طبق اطلاعات اندک فعلی بازی در زمین و در لندن جریان خواهد داشت زیرا Reaper ها با پیدا کردن زمین هدفی جز نابودی آن ندارند...

با توجه به سبک بازی و داستان محور بودن سری بازی های Mass Effect، هر گونه صحبت، سوال، جواب و ... در مورد داستان و مراحل بازی، حتما داخل اسپویلر قرار داده شود. با افرادی که این قانون را رعایت نکنند به شدت برخورد خواهد شد.

Last edited by a moderator:

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,248
پایان بازی رو دارم اسپویل میکنم با احتیاط وارد شوید :d
به غیر از مسیر چپ و راست , یک مسیر وسط هم داره که با اون میشه 3 تا که ارگانیک و سینتیک با هم ترکیب میشه. اینا خوب و بد هم داره. تو حالت بدش ساختمون ها خراب میشه. اگه ems بالای 5000 باشه وقتی ریپر ها رو نابود کنی, یک ویدئوی 5 ثانیه ای نشون میده که گویا شپرد زنده می مونه.

BFG 9000

کاربر سایت
Aug 25, 2011
341
نام
امید
سلام. من تو import کردن save نسخه قبل(pc) به mass 3 مشکل پیدا کردم. بازی پرو فایلمو میشناسه ولی import نمیکنه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

Cyru3

کاربر سایت
Aug 13, 2009
108
نام
محمد
دوستان
در پایان بازی اندرسون میتونه زنده بمونه یا نه و اینکه یکی از انتخابا پایان بازی با چی چی من باز نبود باید چیکار کنم که باز بشه پاراگون اینام دیگه پر پر بود

HANAA

کاربر سایت
Feb 2, 2012
17
دوستان بعد از اتمام بازی اصلن از بازی بیرون نیاین صبر کنید تا تیتراژ پایان بازی تموم شه بعد اون یه ویدئو نشون میده که خیلی جالبه و تامل برنگیزه.
یه کم از ویدئو
پسر:بابا بزرگ داستان شپرد چیه
بابابزرگ: شپرد.............................................
بقیه شو نمیگم برین انگلیسی یاد بگیرین تا دنیا رو از یه دید دیگه نگاه کنین.

ANOSHIRVAN

کاربر سایت
Jun 10, 2010
30
من بعد از اینکه بازی رو تموم کردم خیلی عصبی بودم از دست این EA ولی بعدا که 3 تا پایان بازی رو دیدم نظرم کاملا عوض شد اکثر دوستان فقط یه پایان و اونم پایان بد بازی بوده رو دیدن ولی 2 پایان دیگه کاملا متفاوت هست با این پایان و اتفاقات دیگه ای میوفته در اونها .

اون دوستانی که میخوان اون 2 پایان دیگه روبدونن میتونن اسپویلر زیر رو بخونن ولی اگه خودتون دوست دارید دو پایان رو تجربه کنید به هیچ وجه این متن رو نخونید :
1. اولین پایان اینه که شپرد باز هم به طرف نور قرمز رنگ میره به اون محفظه اهنی شلیک میکنه و اون موج قرمز تمام سیاره زمین و بعد همه کهکشان رو در بر میگیره ولی هیچ نژادی کشته نمیشه و فقط ريپرها نابود میشن جوکر همچنان در حال فرار هست که اون موج نرماندی رو میگیره و در نهایت نرماندی در یک جزیره سقوط کرده در نرماندی باز میشه و جوکر و اون زنی که کنار گلکسی مپ بوده از نرماندی خارج میشن و بعد هم گروس به اونا میپیونده ودر انتها هم شپرد که به ظاهر زیر اوار و اهن مونده بوده به یک باره زنده میشه .

2. دومین پایان زمانیه که شپرد به جای اینکه به طرف اون محفظه اهنی موج قرمز بره به طرف مخالف میره و اسلحه رو از دستش میندازه پایین و با دودستش اون نور ابی رو میگیره و اتفاقی میوفته اینه که بدن و صورت شپرد کاملا میسوزه واین بار موج ابی رنگ هست که اول رو ی سطح زمین و بعد سیارات دیگه پخش میشه و تمامی موجودا و نژاد ها زنده میمونند ولی تمام ریپر ها از سطح همه سیارات بلند میشن و به جای نامعلومی میرند و در انتها سناریوی جوکر و نرماندی دوباره اجرا میشه ولی این بار نشون نمیده چه کسانی از داخل نرمانی پیاده میشن .

چیزی که از این 2 پایان معلومه اینه که درپایان اول شپرد زنده میمونه ولی ریپر ها نابود میشن در پایان دوم شپرد جون خودش رو فدا میکنه تا کنترل ریپر ها رو به عهده بگیره و اونا هم زنده باقی میمونن اما مهمترین مساله زمانی که اون پیرمرده به اون بچه میگه که یه داستان دیگه هم براش از شپرد تعریف میکنه و این یعنی اینکه شپرد باز هم داستانش ادامه داره و باید منتظر MASS EFFECT 4 بود .

white_beard

کاربر سایت
Apr 3, 2011
119
من بعد از اینکه بازی رو تموم کردم خیلی عصبی بودم از دست این EA ولی بعدا که 3 تا پایان بازی رو دیدم نظرم کاملا عوض شد اکثر دوستان فقط یه پایان و اونم پایان بد بازی بوده رو دیدن ولی 2 پایان دیگه کاملا متفاوت هست با این پایان و اتفاقات دیگه ای میوفته در اونها .

اون دوستانی که میخوان اون 2 پایان دیگه روبدونن میتونن اسپویلر زیر رو بخونن ولی اگه خودتون دوست دارید دو پایان رو تجربه کنید به هیچ وجه این متن رو نخونید :
1. اولین پایان اینه که شپرد باز هم به طرف نور قرمز رنگ میره به اون محفظه اهنی شلیک میکنه و اون موج قرمز تمام سیاره زمین و بعد همه کهکشان رو در بر میگیره ولی هیچ نژادی کشته نمیشه و فقط ريپرها نابود میشن جوکر همچنان در حال فرار هست که اون موج نرماندی رو میگیره و در نهایت نرماندی در یک جزیره سقوط کرده در نرماندی باز میشه و جوکر و اون زنی که کنار گلکسی مپ بوده از نرماندی خارج میشن و بعد هم گروس به اونا میپیونده ودر انتها هم شپرد که به ظاهر زیر اوار و اهن مونده بوده به یک باره زنده میشه .

2. دومین پایان زمانیه که شپرد به جای اینکه به طرف اون محفظه اهنی موج قرمز بره به طرف مخالف میره و اسلحه رو از دستش میندازه پایین و با دودستش اون نور ابی رو میگیره و اتفاقی میوفته اینه که بدن و صورت شپرد کاملا میسوزه واین بار موج ابی رنگ هست که اول رو ی سطح زمین و بعد سیارات دیگه پخش میشه و تمامی موجودا و نژاد ها زنده میمونند ولی تمام ریپر ها از سطح همه سیارات بلند میشن و به جای نامعلومی میرند و در انتها سناریوی جوکر و نرماندی دوباره اجرا میشه ولی این بار نشون نمیده چه کسانی از داخل نرمانی پیاده میشن .

چیزی که از این 2 پایان معلومه اینه که درپایان اول شپرد زنده میمونه ولی ریپر ها نابود میشن در پایان دوم شپرد جون خودش رو فدا میکنه تا کنترل ریپر ها رو به عهده بگیره و اونا هم زنده باقی میمونن اما مهمترین مساله زمانی که اون پیرمرده به اون بچه میگه که یه داستان دیگه هم براش از شپرد تعریف میکنه و این یعنی اینکه شپرد باز هم داستانش ادامه داره و باید منتظر MASS EFFECT 4 بود .

[LTR][/LTR]
2 بار اون مرحله ی اخرو رفتم . اون محفظه ی قرمز و انتخاب کردم . این ریپر ها همشون مردن اخرش هم نورماندی افتاد توی یه سیاره دیگه ، جوکر با اشلی و جیمز ازش اومدن بیرون ولی نشون نداد شپرد زنده می مونه ! شما چه کار کردید که شپرد زنده موند؟
( اخرین صحبتم با این ایلوسیو من 2تا گزینه فعال نبود برام به اون ربطی داره؟)

persia_ahj

کاربر سایت
Feb 4, 2011
14
سلام خسته نباشید دوستان..چند تا سوال داشتم:
اول من تو import کردن save نسخه قبل(pc) به mass 3 مشکل پیدا کردم. بازی پرو فایلمو میشناسه ولی import نمیکنه. ممنون میشم راهنمایی کنید.
دوم اینکه این EMS که راجعبش صحبت می کنید چی هست؟ و چطور می تونم امتیازش و به بالای 5000 برسونم
سوم اینکه پایان های مختلف بازی به چه چیزهایی بستگی داره؟ یعنی چه کارایی باید انجام بدم تا پایان های دیگه بازی رو هم ببینم
چهارم اینکه گشتن توی کهکشان و اسکن کردن منظومه ها امتیاز خاصی داره یا نه؟
پنجم اینکه در اون قسمتی از داستان که باید بین gethها و qurianها یکی رو انتخاب کرد...آیا راهی یا گزینه ای هست که بشه جفتشون و نجات داد؟
ششم با وجود اینکه سعی می کنم فقط یک دست از دیالوگ ها رو انتخاب کنم باز هم در بعضی جاها یه سری از دیلوگ بسته می مونن...چطور میشه اونا رو باز کرد؟؟
هفتم در همون جایی که بین qurians و geths یکی رو باید انتخاب کرد...کمک کردن به geths جزء کارای خوب محسوب میشه یا جزء کارای شیطانی؟
هشتم هم اینکه توی بخش war asset یه نقشه قرمز رنگ از کهکشان هستش که هر موقع بهش سر زدم آف لاین بود...کلا" قضیه اش چیه؟؟؟

ممنون میشم اگه این سوال هام رو جواب بدین

و در نهایت پایان مایوس کننده بازی رو به همه تسلیت می گم....من که شخصا" خیلی حالم گرفته شد چون نسبت به قسمت های قبلیش پرداخت داستان خیلی ضعیف تر و شخصیت پردازی کارکترها خیلی افتضاح بود!!!! واقعا" جای تاسف داره که حداقل می تونستن با چند تغییر ساده در پایان بازی تجربه حدودا" 25 ساعته بازی رو برامون شیرین کنن حتی با وجود تمام کم و کاستی های داخل بازی!!! حیففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففف!!!

Dexabyte

کاربر سایت
Aug 14, 2010
89
سلام.نمیدونم تابحال کسی اشاره کرده یا نه ، اما به صدای Admiral Shala'Raan از quarian ها دقت کردید؟
لحظه ی اولی که شروع به صحبت کردن کرد با اون لحجه زیباش مطمئن شدم شهره آغداشلو هست.
سریع از بازی بیرون اومدم و سرچ کردم و حدسم درست بود:

لینک ویکیپدیای خانم آغداشلو

جالبه نه؟
البته شاید کسی توی این تاپیک بهش اشاره کرده باشه که اگر اینطوره من عذرخواهی میکنم.

پایدار باشید

پ.ن:البته توی ویکیپدیای خانم آغداشلو فعلاً مس افکت 2 رو درج کردند ولی کاملاً مشهوده که
در مس افکت سه هم صدای ایشون هست.

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
جریان بعضی دیالوگها که با رنگ های آبی و قرمز بعضاً نشون داده میشن و کمی هم تار هستند چیه !؟

g900

کاربر سایت
Jul 23, 2010
14
نام
احمد
اطلاعات جامع در مورد Mass Effect 3 (البته لينک ف.ي.ل.ت.ر مي‌باشد)
تو سايت IGN نوشته شده که اين بازي ميتواند براساس انتخاب‌هاي بازيکن 16 پايان متفاوت داشته باشد. کليپ Ending ها و بقيه اطلاعات کامل در مورد Mass Effect 3 در آدرس زير :
Endings - Mass Effect 3 Wiki Guide - IGN

آخرین ویرایش:

ANOSHIRVAN

کاربر سایت
Jun 10, 2010
30
2 بار اون مرحله ی اخرو رفتم . اون محفظه ی قرمز و انتخاب کردم . این ریپر ها همشون مردن اخرش هم نورماندی افتاد توی یه سیاره دیگه ، جوکر با اشلی و جیمز ازش اومدن بیرون ولی نشون نداد شپرد زنده می مونه ! شما چه کار کردید که شپرد زنده موند؟
( اخرین صحبتم با این ایلوسیو من 2تا گزینه فعال نبود برام به اون ربطی داره؟)

دوست عزیز برای اون حالتی که شما میخوایید باید EMS تون بیشتر از 4000 باشه و باید Illusive Man رو قانع کنید به نجات زمین اون وقت هم خود شپرد و هم خود اندرسون زنده میمونند .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر