Marvel Universe

batgamer2

کاربر سایت
Jun 7, 2015
683
نام
امیررضا
این Eternals به نظرم نه خیلی خوب بود و نه بد. یه چیز متوسطی بود که شخصیت جذابی برای من نداشت و یه جورایی حالت خنثی و بی‌حسی دارم نسبت بهش. :D ادامه در اسپویلر:

من تا قبل از معرفی فیلم، شناخت خاصی از این شخصیت‌ها نداشتم. ولی هم توی تریلرها و هم صحبت‌هایی که گوشه و کنار می‌دیدم و همین‌طور توی بخش‌های اول فیلم، یه جوری در موردشون صحبت می‌شد که انگار یه سری خدای فناناپذیر (مثل اسمشون) هستن که قدرت‌های بسیار عجیب و خفنی دارن و به این راحتی بلایی سرشون نمیاد و...
حتی قبل از نمایش فیلم، بحث بود که چطوری سازنده‌های فیلم می‌خوان توجیه کنن که اینا جلوی Thanos نیومدن و دنیا رو نجات ندادن! توی خود فیلم هم که این بحث راه افتاد. ولی آخرش چی شد؟ یه Deviant به تنهایی زد دو تا از اینا رو نیمرو کرد و نزدیک بود یه سری دیگه‌شون رو هم شهید کنه و اگه چند تایی نمی‌ریختن سرش و شانس نمی‌آوردن، همون یدونه Deviant نسل کل Eternalهای به نمایش در اومده در فیلم رو منقرض کرده بود! یعنی Thanos با اون قدرت‌های خفن و دستکش و اینا که دیگه کافی بود یه تُف روی بروبچ بندازه و تمام! :D
اون اواخر فیلم هم زیاد به دلم ننشست. حالا توبه کردن Ikaris یه جورایی قابل توجیه بود، ولی اینکه Sprite بیاد Sersi رو چاقو کنه و بعدش بیانیه بده و آخر هم بهش بگن چیزی نشده و برو سراغ کار و زندگیت، خیلی مسخره بود برام! :|

من با Thanos به شدت مشکل داشتم یه جا میگن ما توی کار ها و سرنوشت انسان ها دخالت نمیکنیم بعد واسشون شهر (برای پناه دادن از دست Deviant) و تجهیزات میسازن بعد دوباره شروع میکنن دخالت کردن توی جنگ و... و آخرش میان برادر Thanos رو معرفی میکنن
بازم مشکل دیگه دارم اما این از همه بیشتر رو اعصابم بود نمره ام به فیلم 5/10 هست بیشتر هم نمی ارزه

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
من با Thanos به شدت مشکل داشتم یه جا میگن ما توی کار ها و سرنوشت انسان ها دخالت نمیکنیم بعد واسشون شهر (برای پناه دادن از دست Deviant) و تجهیزات میسازن بعد دوباره شروع میکنن دخالت کردن توی جنگ و... و آخرش میان برادر Thanos رو معرفی میکنن
بازم مشکل دیگه دارم اما این از همه بیشتر رو اعصابم بود نمره ام به فیلم 5/10 هست بیشتر هم نمی ارزه
کل قضیه Thanos پلات‌هوله. اینا وظیفه دارن بیان سیارات مختلف، جمعیت رو به حدی برسونن که Celestialئه بتونه اصطلاحا از تخم درآد :D جدای از اینکه خود رسوندن جمعیت به اندازه مورد نیاز منطقی نداره (هیچوقت توضیح داده نمیشه چرا از سیارات خالی استفاده نمیکنن)، تانوس مگه نمی‌خواست نصف جمعیت کهکشان رو حذف کنه؟ اینا باید مستقیما با تانوس وارد جنگ می‌شدند.

batgamer2

کاربر سایت
Jun 7, 2015
683
نام
امیررضا
کل قضیه Thanos پلات‌هوله. اینا وظیفه دارن بیان سیارات مختلف، جمعیت رو به حدی برسونن که Celestialئه بتونه اصطلاحا از تخم درآد :D جدای از اینکه خود رسوندن جمعیت به اندازه مورد نیاز منطقی نداره (هیچوقت توضیح داده نمیشه چرا از سیارات خالی استفاده نمیکنن)، تانوس مگه نمی‌خواست نصف جمعیت کهکشان رو حذف کنه؟ اینا باید مستقیما با تانوس وارد جنگ می‌شدند.
دقیقا , بعد میگن ما دخالت نمی کنیم.
در صورتی که تو تاریخ بشریت, طبق چیزی که نشون دادن دخالت میکردن چه از ساخت تجهیزات و چه غیره
خلاصه به نظر من غیر منطقی بود یه توجیه مسخره که خود فیلم هم بخش وفادار نبود

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,389
خب اینا وظیفه داشتن که جلوی انقراض انسان ها توسط دوینت ها رو بگیرن تا جامعه های انسانی رشد کنن که به نوعی عامل رشده تیاموت کلستیال بودن از طرف دیگه دانش هم بهشون میدادن تا رشد انسان ها رو سریع تر کنن و باز رشد تیاموت کلستیال رو بتونن سریع تر کنن ولی تو جنگای انسانا با خودشون دخالت نمیکردن چون میگفتن جنگ عامل اصلی رشد انسان ها هست مخصوصا از نظر تکنولوژی که بیراه هم نمیگفتن همین الان خیلی از تکنولوژی هایی که داریم بنیان و پایش تو جنگ جهانی دوم به وجوده اومده اگر جنگ جهانی دوم رخ نمیداد الان خیلی از تکنولوژیا یا نبودن یا خیلی ابتدایی تر از الان بودن ولی در کل موافقم که فیلم پلات هول زیاد داشت و با بعضی چیزاش هم حال نکردم مثل برادر تانوس که خیلی مسخره بود اخه اون بازیگر برادر تانوس باشه؟ اصلا مگه میشه ولی خدایی فیلم در اون حدی که کوبیده بودنش فیلم بدی نبود

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,389
یه نکته رو انگار متوجه نشدید این کلستیال ها رو نمیتونستن تو سیارات خالی تخمشون رو بکارن چون برای رشد کردن نیاز به دانش و علم داشتن که این دانش و علم رو از نژادی که توی سیارشون به صورت تخم قرار گرفته بودن تغذیه میکردن در مورد قضیه تانوس شما درست میگید و جا برای دفاع زیاد نداره مگر اینکه بگیم خبر از قصد واقعی تانوس نداشتن و یا چون همشون از هم جدا شده بودن اون قدرتی که با تانوس بجنگن رو نداشتن و شاید اینکه دیگه براشون وظایفشون اهمیتی نداشت

• Like
Reactions: Justiciar

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
^ دوست بالایی، جفتش رو تو quote گذاشتی نمیشد Quote کرد :D

کلستیال نه، سلستیال :D
اتفاقا متوجه شدم ولی میگم این دلیل منطقی‌ای نیست. نیاز به تکنولوژی آدمای روی اون سیاره دارن؟ این تیامات که داشت آخر فیلم درمیومد دقیقا چه استفاده‌ای از تکنولوژی انسان‌ها کرد؟ رشد تکنولوژی باعث رشد سلستیال میشه؟ چطوری؟ بیشتر شبیه دلیل آوردن یه نویسنده تنبله که آه آره تا جمعیت جهان به هفت میلیارد و نهصد و چهل دو میلیون و دویست و پنجاه و سه هزار و ششصد و نود یک نرسه درنمیاد. انگار که به هر شکلی شده میخواد یک حس تعارض روی یک چیز ملموس (حیات روی زمین) درست کنه. بعدم، تو همین MCU کلی سیاره پیشرفته‌تر بود و هست. Xandar برای مثال، سلستیالش کو؟

ایراد ریشه‌ای‌تر از این حرفاست. فیلم میگه اینا به انرژی intelligent life نیاز دارن که بتونن رشد کنند. اوکی. سلستیال‌ها نقشی در شروع حیات ندارن، یعنی به محض اینکه تکامل به مرحله هوشیاری میرسه (humanoid)، اینها باید وارد عمل بشن که برسه به حدی از انرژی که بتونه اون seed رو تغذیه کنه. خودشون نمیفهمن این چه پلن احمقانه‌ایه؟ به نفعشون نیست بجای ترکوندن یک سیاره برای یدونه سلستیال، یطوری این انرژی رو redirect کنن، یا این intelligent life رو بدزدن و ببرن جای دیگه؟ چندتا سیاره پتانسیل حیات دارن مگه؟

من بازم بخوام ریز بشم اینقدر ایراد دیگه هست که فیلم وا میره. اگر ایترنال‌ها با هدف بخصوصی مونتاژ شدن، چرا بهشون قدرت اراده دادن؟ اگر همون ربات میموندن به نفع سلستیال‌ها نبود؟

دوباره بازم، اینکه Makkari ناشنواست و از زبان اشاره استفاده خیلی هم خوب و قشنگ. ولی یعنی تو اون خط تولید بی‌انتها، یکی از اینا گفته اوکی این یدونه باید اینطوری باشه حتما؟ جون ایترنال‌ها که دوزار ارزش نداره، چرا یک سیستم بهتر طراحی نکردن این خدایان؟

آریشم با این عظمت متوجه نشد که hmmm این گوی طلایی که تا همین دو روز پیش باهاش با سرسی در ارتباط بودم، همین نزدیک خروج تیامات از دسترس خارج شد؟

کل آرک اسپرایت که منطق نداره

آخرین ویرایش:

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,951
نام
مهراد
فیلم واقعا Meh خالص بود! آسیایی، ترنس، گی، سیاه پوست، هندی، لال و ... بیشتر شبیه جاستیس لیگ مارول بود (فلش با کاستوم قرمز هم داشت، تینکر هم داشت، سوپر من هم که داشت...) همه رو با هم جمع کردن در کنار آنجلینا جولی که شبیه عروس مردگان از بس پیر دیده میشه... تنها نکته مثبت فیلم جلوه های ویژه قشنگش بود اونم CGI نه ... بیشتر Post VFX قشنگی داشت. درام فیلم مزخرف! یارو از بین اترنال ها نیمه روگ شده یهو بهش میگه ولشون کن بزار برن! بعد 5 هزار سال با یک جمله نظرش بر میگرده! شات های کلوز آپ فقط برای اینکه نشون بده کاراکتر اصلی متعجب شده، ناراحت شده، اشک میریزه، عصبانیه یا خوشحال! از این دست فیلم هایی که یک گروه معرفی میکنن فعلا با اختلاف فقط نگهبانان کهکشان قشنگ از آب در اومده.

1/10 ... فاز چهارم مارول با این دو تا فیلم شنگ چی و اترنالز مزخرف شروع شده، مرد عنکبوتی که تضمین شده است، ببینیم با دکتر استرنج چه می کنن

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472

اگر دوست دارید راجع به کامیک Eternals و تاریخچه و تفاوتش با فیلم بیشتر بدونید اینو ببینید. فقط نیمچه اسپویلر، ممکنه خیلی خیلی کم فیلم‌های آینده MCU رو اشاراتی بکنه که البته MCU هیچوقت مستقیم و ۱:۱ هیچکدوم از کامیک‌ها رو اقتباس نکرده.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,735
نام
nucky thompson
فیلم واقعا Meh خالص بود! آسیایی، ترنس، گی، سیاه پوست، هندی، لال و ... بیشتر شبیه جاستیس لیگ مارول بود (فلش با کاستوم قرمز هم داشت، تینکر هم داشت، سوپر من هم که داشت...) همه رو با هم جمع کردن در کنار آنجلینا جولی که شبیه عروس مردگان از بس پیر دیده میشه... تنها نکته مثبت فیلم جلوه های ویژه قشنگش بود اونم CGI نه ... بیشتر Post VFX قشنگی داشت. درام فیلم مزخرف! یارو از بین اترنال ها نیمه روگ شده یهو بهش میگه ولشون کن بزار برن! بعد 5 هزار سال با یک جمله نظرش بر میگرده! شات های کلوز آپ فقط برای اینکه نشون بده کاراکتر اصلی متعجب شده، ناراحت شده، اشک میریزه، عصبانیه یا خوشحال! از این دست فیلم هایی که یک گروه معرفی میکنن فعلا با اختلاف فقط نگهبانان کهکشان قشنگ از آب در اومده.

1/10 ... فاز چهارم مارول با این دو تا فیلم شنگ چی و اترنالز مزخرف شروع شده، مرد عنکبوتی که تضمین شده است، ببینیم با دکتر استرنج چه می کنن
نگهبانان کهکشان واقعا یک کار با کیفیت بود . توی مدت زمان کمتر از این فیلم موفق شد کاری بهتر از این فیلم انجام بده. شما نگاه کن حتی کاراکتر پردازی یک موجود سی جی آی درختی که کل فیلم یک جمله im groot رو تکرار می کنه از کل کاراکتر های مثلا انسانی این اترنالز موفق تر و بهتر از آب در اومده بود .
کاراکترای اترنالز که کلا مقوان . رسما هیچ حسی ندارن و بیننده رو درگیر نمی کنن . ولی خب این وسط یکی اشون یکم از حالت مقوا در اومده و حسی در بیننده ایجاد می کنه . اونم کاراکتر اسپرایته که حس تهوع به بیننده میده . فکر کنم نصف امتیاز های فیلم برای همین کاراکتر رو نرو و خود خفن پنداریه که خب زارت :))

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,950
نام
نریمان
ظاهراً واکنش ها به پخش آزمایشی دکتر استرینج ۲ بسیار مثبت بوده!

فیلم دارای چندین سکانس کاملا ترسناک هست که مشابه کارای قبلی سم ریمی هست.

همچنین شایعه شده شاهد چندین Cameo از فیلم های قبلی مارول هستیم.

آخرین ویرایش:

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,112
نام
عارف
من شایعات early reaction رو اونقدر موثق نمیدونم ولی خب واقعا این DS2 واقعا میترکونه :D من متاسفانه تمام لیکاشم خوندم و بازم بنظر فیلم عالیه

پ.ن. اسپرایت عالی بود :-" در کنار دروگ بنظرم بهترین کاراکتری فیلم بودن. گیلگامش هم خیلی دوست داشتم.

• Like
Reactions: Irisviel Ackerman

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,735
نام
nucky thompson
خب بلاخره یکی از آثار نسبتا جنجالی مارول منتشر شد و بعد از تلاش های فراوان موفق شدم ببینمش
eternals جزو بدترین کارهای ماروله .
شخصیت پردازی فیلم افتضاحه . شخصیت ها نه انگیزه منطقی دارن و نه حسی تو بیننده ایجاد می کنند تا اتفاق هایی که براشون می افته روش تاثیر بگذاره . یک سری اشون که بود و نبودشون فرق نمی کنه و بقیه هم صرفا یک سری دیالوگ های شعار گونه سر می دن و از سطح خارج نمیشن .ته ته پیچیدگی شخصیتی اشون هم تغییر موضع های باسمه ای اشونه. قشنگ یک جاهایی کم مونده بود مثل سریال پاورچین که آخر هر قسمت الکی می لرزیدن می گفتن متنبه شدیم بشه . فیلم تشکیل شده از دو بخش. یکی اش دنبال کردن حضور این گروه در دوران های تاریخی مختلفه و دیگری خط داستانی مدرن و اصلی . سکانس های تاریخی هیچ نکته مثبتی ندارن و فقط زمان فیلم رو طولانی کردن و همچنین انسجام روایی فیلم رو بهم به خطر انداختن . خط داستانی اصلی فیلم هم در بهترین حالت معمولیه . به نظرم به زور خواستن ارتباطش بدن به mcu . پلات هول تو داستان و اعمال کاراکترا بسیار زیاده . برخلاف انتظارم با بخش lgbt فیلم مشکلی نداشتم. به نظرم فیلم مشکلات بنیادی و مسائل بنچاق شده ضایع تری داره که این مورد رو کمرنگ می کنه . بازیگرا هم به خاطر فیلم نامه افتضاح جای کار نداشتن . اما در بین اون ها میشه جما چان-برایان تیری هانری و ریچارد مدن رو بهتر از بقیه دونست. جالبه که دو ستاره باتجربه فیلم که خودم برای دیدن حضورشون در دنیای مارول هیجان دیدن این فیلم رو داشتم هدر رفتن . کارگردانی کلوئه ژائو خیلی خوبه و دیدن این که چطور از کارگردانی فیلمی راکد و آرام مثل سرزمین آوارگان به فیلمی پر جنب و جوش و پر حادثه رسیده نشان از تبحرش داره . جلوه ویژه و نبرد ها جذاب هستن اما به خاطر مشکلات فیلم نامه ای تاثیر لازم رو نمی گذارن . به نظرم تنها دلیلی که فیلم رو کامل به قهقرا نمی بره 10 دقیقه پایانی و دو تا سکانس بعد از عنوان بندیه
اترنالز به نظر نسخه ی سینمایی سریال inhumans و رونوشتی از 4 شگفت انگیز جاش ترنکه . همان قدر بد و سرسری و اندازه همان آثار پتانسیل هاش رو به هدر داده
امتیاز 3 از 10

آخرین ویرایش:

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
خب بلاخره یکی از آثار نسبتا جنجالی مارول منتشر شد و بعد از تلاش های فراوان موفق شدم ببینمش
eternals جزو بدترین کارهای ماروله .
شخصیت پردازی فیلم افتضاحه . شخصیت ها نه انگیزه منطقی دارن و نه حسی تو بیننده ایجاد می کنند تا اتفاق هایی که براشون می افته روش تاثیر بگذاره . یک سری اشون که بود و نبودشون فرق نمی کنه و بقیه هم صرفا یک سری دیالوگ های شعار گونه سر می دن و از سطح خارج نمیشن .ته ته پیچیدگی شخصیتی اشون هم تغییر موضع های باسمه ای اشونه. قشنگ یک جاهایی کم مونده بود مثل سریال پاورچین که آخر هر قسمت الکی می لرزیدن می گفتن متنبه شدیم بشه . فیلم تشکیل شده از دو بخش. یکی اش دنبال کردن حضور این گروه در دوران های تاریخی مختلفه و دیگری خط داستانی مدرن و اصلی . سکانس های تاریخی هیچ نکته مثبتی ندارن و فقط زمان فیلم رو طولانی کردن و همچنین انسجام روایی فیلم رو بهم به خطر انداختن . خط داستانی اصلی فیلم هم در بهترین حالت معمولیه . به نظرم به زور خواستن ارتباطش بدن به mcu . پلات هول تو داستان و اعمال کاراکترا بسیار زیاده . برخلاف انتظارم با بخش lgbt فیلم مشکلی نداشتم. به نظرم فیلم مشکلات بنیادی و مسائل بنچاق شده ضایع تری داره که این مورد رو کمرنگ می کنه . بازیگرا هم به خاطر فیلم نامه افتضاح جای کار نداشتن . اما در بین اون ها میشه جما چان-برایان تیری هانری و ریچارد مدن رو بهتر از بقیه دونست. جالبه که دو ستاره باتجربه فیلم که خودم برای دیدن حضورشون در دنیای مارول هیجان دیدن این فیلم رو داشتم هدر رفتن . کارگردانی کلوئه ژائو خیلی خوبه و دیدن این که چطور از کارگردانی فیلمی راکد و آرام مثل سرزمین آوراگان به فیلمی پر جنب و جوش و پر حادثه رسیده نشان از تبحرش داره . جلوه ویژه و نبرد ها جذاب هستن اما به خاطر مشکلات فیلم نامه ای تاثیر لازم رو نمی گذارن . به نظرم تنها دلیلی که فیلم رو کامل به قهقرا نمی بره 10 دقیقه پایانی و دو تا سکانس بعد از عنوان بندیه
اترنالز به نظر نسخه ی سینمایی سریال inhumans و رونوشتی از 4 شگفت انگیز جاش ترنکه . همان قدر بد و سرسری و اندازه همان آثار پتانسیل هاش رو به هدر داده
امتیاز 3 از 10
نظرت راجع به شانگ چی برنگشت بعدش؟ :D

• Like
Reactions: barneysawyer

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,735
نام
nucky thompson
نظرت راجع به شانگ چی برنگشت بعدش؟ :D
من شانگ چی رو بدترین کار مارول نمی دونستم . واقعیتش هنوز خیلی هم نظرم عوض نشده درباره اش. اما چند لول از این اترنالز بهتره . لااقل تکلیفش با خودش روشنه و الکی ادا در نمیاره . ارتباطش با یونیورس هم بهتر و منطقی تره . من اون رو یک کار مارولی می دونم. ولی اترنالز رو خیر
حیف که نمی خواهم لذت نسخه کیفیت اصلی نو وی هوم رو کمتر کنم . وگرنه دوباره می دیدمش که این اترنالز رو بشوره ببره :D

• Like
Reactions: Justiciar

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر