Killzone Mercenary

حیف شد من دو روز نتونستم بازی کنم حالا هم که ارمان میگه امروز تمام میکنه حالم گرفته شد مفتی داشتیم بازی میکردیم و کیف میکردیم :d

1 گیگ مطمین هستید 1 گیگ ؟

یک دفعه یه بازی جدید بیرون میدادن دیگه !
بازی مگه چقدر مشکل داره که یک گیگ پچ بیرون میدن ! اینا هم گرفتن ما رو ؟

بیشترین حجمی که ما برای پچ دیدیم 30 مگ بوده ! :|

امیدوارم ارزش دریافت کردن رو داشته باشه

خب یک اتفاق خیلی باحال افتاد! من که حدود 10روز پیش فایل بازی رو دانلود کردم و از دیروز فایلو به ویتام انتقال دادم ولی چون ریلیز نشده بود اجرا نمیشد! 1دقیقه پیش همینجوری کلیک کردم روش دیدم هنوز اجرا نمیشه بعد الان دوباره زدم دیدم بازی اجرا شد! یعنی بازی بصورت رسمی ریلیز شده الان:d من رفتم بخش کمپین رو بازی کنم:d

مرحله اول رو تموم کردم! گویا کلا 7 مرحله داره. البته مراحل باید طولانی باشن چون همین مرحله اول هم به نسبت طولانی بود! تو این مرحله هم بخش های اکشن داشت هم مخفی کاری. با وجود نقشه که تو HUD هست میتونید بعضی جاها رو به میل خودتون مخفیانه برید یا اکشن برید! قابلیت ارتقا و خرید فروش اسلحه هم خیلی جذاب و کاربردی هست. تو هر نقشه معمولا یکی دوتا فروشکاه برای خرید اسلحه و ابزار هست که خیلی تو بازی موثر هستن. مبارزات تن به تن که خیلی خیلی عالی هستن و استفاده خیلی به جایی از تاچ میکنن! موسیقی و صداگذاری هم خوبه. طراحی مراحل جذابه همینطور محیط های به نسبت وسیعی در اختیارت قرار میده. هوش مصنوعی یکم مشکل داره. و اما گرافیک بازی به جرات بی همتاست رو ویتا نورپردازی که برای من اجراش رو کنسول دستی قابل باور نبود و واقعا دهنم باز موند. انیمیشن ها هم فوق العاده نرم و روون هستن. کیفیت بافت ها اما گاها تو ذوق میزنه. اما طراحی هنری بازی خیلی جالبه و هم از محیط های روشن و شاد مثله SF توش هست و هم محیط های همیشگی کیلزون. و برای من از این نظر چشم نوازترین کیلزون تا به حال بوده! کنترل بازی برگشته به همون سبک نسخه دوم و یکم خشک هست که عادت میکنید. اما با این حال باز هم فکر نکنم بتونه عینا حس یک FPS کنسولی رو بده. حالا باید بیشتر بازی کنم تا ببینم گیم پلی و طراحی مراحل و ... چجوریه.

آخرین ویرایش:
منم تا شب میام میگم چه طور بود بازی !
فقط تایید کنم
نسخه فیزیکی گرفتم
جالبه Online pass نداره ! پس خیالتون راحت ×_× کدی توی بازی نبود. فقط یک برگ بود نوشته بود برید killzone shadowfall رو پیش خرید کنید لول ×_×
بازی هم پچ داره 1190 مگ هست

مجموعه امتیازات بازی تا الان
PSX.Sens.nl : 100
The SixthAxis : 100
CheatCode CEntral: 94
Eurogamer Italy: 90
Gaming Nexus: 90
God is a geek: 90
IGN italia: 85
Vandal Online: 85
Meristation: 84
Gameblog.fr : 80
Eurgoamer Spain: 80
gamespan: 80
Pushsquar : 80
Gamesbeat: 80
GamingTrend: 77
Playstation Official MAgazine UK: 70
JoyStick : 70
EGM : 65
Edge : 60
NowGamer: 55

متای 77 تا الان

خب من این بازی رو مرحله اولش رو رفتم و یکمی هم مولتی زدم
البته مولتیش رو زیاد وقت نکردم برم
قسمت single بازی ظاهرا 9 مرحله شامل میشه که بسته به نوع بازی و درجه سختیش میتونه از 4 تا 6 ساعت یا کم و بیش به نظرم وقت ببره . من بازی رو روی veteran شروع کردم به هوای اینکه سختر باشه و طولانی تر باشه.
بازی با یک cutscene شروع میشه که به شما در مورده شخصیت اصلی و کلا پیش زمینه دنیای killzone و داستان اولیش به همراه cutscene های مختلف از 3 بازی قبلی نشون داده میشه و بعدش میره سراغ داستان اصلی بازی . داستان اصلی بازی به مراتب خوب هست. البته زیاد تا اینجا درگیرش نشدم اما هرچی بود از داستان خسته کننده killzone 3 به مراتب بهتر به نظر میرسه.
باید بگم سیستم مراحل بازی چیزی شبیه killzone 2 و 3 نیستش.
اولین چیزی که جالب به نظر میاد سیستم پولی بازی هست. به هر نحوی که میکشید و یا حتی با اسلحه و تعداد دشمنان پشت سره هم و یا به صورت مخفی کاری و ... همه و همه به شما میزان پولهای مختلفی رو میده. با این پولها میتونید در هر منطقه بازی به Black Jack دسترسی پیدا کنید که در واقع مغازه بازی هست. شمال اسلحه های اصلی میشه - شامل armor های مختلف میشه- شامل secondary میشه از جلمه rpg یا grenade lucnher و یا سلاح کمری - و جالبترینش vanguard ها هست. اینا اجازه میدن که شما یک قابلیت خاص رو همراه خود داشته باشید .

بازی کلا فرق کرده سیستم طراحی مراحلش. هر مرحله به چند منطقه مختلف تقصیم میشه که به شما یه main objective میده و side objective که شامل جمع اوری intel وhack و از این قبایل میشه. بازی خطی هست اما برای رسیدن به یک منطقه ممکنه بیشت از 1-2 راه به شما داده بشه. اینکه چطوری با دشمنان درگیر بشید بستگی به خودتون داره. میتونید به صورت stealth برید و میتونید همه بازی رو به صورت حمله دنبال کنید.
بسته به اینکه چه راهی انتخاب میکنید میدان نبرد میتونه فرق کنه. مثلا اگر برای رسید به نقطه A از حیاط منطقه وارد میشید طبیعتا نبرد توی این منطقه شروع میشه ولی اگر از داخل ساختمون شروع کنید طبیعتا مرحله و نبردش از سمت دیگری دنبال میشه.
قسمتهای مخفی کاری بازی نسبتا جالب هستش. تو مناطق مثلا دوربین ها امنیتی وجود داره ... اگر از سلاح بدون صدا خفه کن استفاده کنید دشمنا به شما حمله ور میشن ... میتونید اونها رو با چاغو بکشیدو ...
اگر بخواید حمله کنید که به راحتی مثل دیگر بازیهای killzone سنگر میگیرید و تا میتونید دشمنان رو میکشید.
بخش single بازی مرحله اولش رو رفتم که خیلی جالب بود. با یک قسمت cinematic جالب شروع میشه که به ساختمون دیگه پرواز میکنیم و ... !
مرلحه های دیگه هم در قسمتهای مختلف اتفاق میفته که قبلا توی killzone هاب قبلی شبیه اونها رو دیدم . رفته رفته سختر میشه و با دشمنان و محیطهای و قسمتهای action جالبی روبرو میشد.

شاید قسمتهای stealth بازی زیاد به اندازه حمله کردن توی اوایل بازی جالب نباشه اما پس از اینکه پول کافی به دست اوردید و تونستید انواع vanguard ها و یا sniper ها رو بخرید طبیعتا تکرار دوباره مراح میتونه جالب باشه چرا که استفاده از vanguard ها میتونه تجربه جدیدی توی هر مرحله از بازی بده. به علاوه ازاد کردن همه اسلحه ها و ... مقداری زمان میبره پس تکرار 9 مرحله بازی خالی از لطف نیست.

از نظر استایل اما بازی همون killzone هست. سختی بازی به همون اندازه هست. کنترل بازی به سبک killzone 3 هست البته هنوز حس سنگینی توش هست و همون حس جالب سری killzone رو میده. محیطها شاید به اندازه 2 اتمسفر نداشته باشن اما به اندازه 3 خیلی متنوع و زیبا طراحی شدن. درخوره نامه killzone هست :)

از نظر گرافیکی بازی یکی از بهترین بازیهای ویتا هست. قبل از پچ من مقداری افت فریم و گلیچها گرافیکی دیدم که بعد از پچ حل شد . فریم ریت بازی 30 فریم کاملا ثابت هستش - بیشترین چیزی که به چشم میخوره نورپردازی بازی هست که بدون شک توی ویتا بهترین هست. خیلی از قسمتهای بازی چه بیرون و چه درون نورپردازی مثل بازیهای کنسولی دارن . از نظر texture بازی در سطح خوبی هست اما بعضی از texture ها مقداری مات به نظر میرسه. طراحی اب هم بدک نیست. در کل گرافیک بازی واقعا عالی هست. افکتهای بازی هم به نظرم خیلی خوبه. blur هنگاه کاور گیری عالی هست . افکتهای دود خیلی خوب در اومده البته بعضی موقع تو ذوق میزنن اما به نسبت خیلی عالیند !

single بازی خالی از اشکال نیست. به نظرم میرسه به غیر از veteran میتونه خیلی کوتاه باشه...قسمتهای hack یا پیدا کردن intel ها میتونه خسته کننده باشه . از کلید دایره برای دویدن و کاورگیری استفاده شده که بعضی موقعها منجر به مشکلاتی میشه. هوش مصنوعی همراها بدک نیست. قسمتهای کشتن با چاغو جالب نیست به نظرم چون موقع نبرد اصلا ضربه نمیبینید ! به نظرم به صورت پیش فرض صفحه بازی مقداری شلوغ هست.
یک سری عکس از single :

در نهایت بخش multi بازی هم رفتم . بازی دارای 6 مپ هست. به نسبت اونی که توی beta داشتیم بقیه مپها بزرگتر. حتی 1-2 تا از مپها به نظرم بیش از حد برای 8 نفر بزرگ هستن ! اما خب افتادن vanguard ها باعث میشه همه برن اون قسمت. به نظرم همون مدی که توی beta باز بود جذاب ترینش هست. یک سری عکس از دیگر مپهای بازی هم توی زیر گزاشتم.
زیاد در مورده مولتی نمیتونم نظر بدم .
یک سری عکس از مولتی و دیگر مپها :

در کل به نظرم بازی خیلی خوبی هست و fps و شوتری هست که همه منتظرش بودیم :)

اقا ارمان گل ممنون از نقد خوبت پس لازم شد بازی رو بگیرم اکثر دوستان میگفتن شاید شبیه به کال اف بشه که اگه اینطوری میشد یه شکست بزرگ برای ویتا بود ولی خدا رو شکر که بازی خوبی از اب در اومده :d
نمرات بازی کیلزون هم مشخص شدن ign بهش 8.5/10 داده و pslife هم بهش 9.5/10 داده من که خیلی خوشحال شدم که بلاخره یه بازی fps خوب واسه ویتا اومد:d

آخرین ویرایش:
اقا ارمان گل ممنون از نقد خوبت پس لازم شد بازی رو بگیرم اکثر دوستان میگفتن شاید شبیه به کال اف بشه که اگه اینطوری میشد یه شکست بزرگ برای ویتا بود ولی خدا رو شکر که بازی خوبی از اب در اومده :d
نمرات بازی کیلزون هم مشخص شدن ign بهش 8.5/10 داده و pslife هم بهش 9.5/10 داده من که خیلی خوشحال شدم که بلاخره یه بازی fps خوب واسه ویتا اومد:d
خواهش
البه اون ign آیتالیا بود لول
ign
اصلی امروز نمره 8 رو داده

به نظرم بازی خیلی عالی هست ! این اثبات این بود که ویتا میتونه console quality هم باشه و fps درست حسابی هم داشته باشه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or