PlayStation Horizon Forbidden West

سازنده
Guerrilla Games
تاریخ انتشار
February 2022
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
170764
Horizon Forbidden West یک بازی اکشن نقش آفرینی است که توسط استودیوی Guerrilla Games ساخته شده و توسط Sony Interactive Entertainment برای PS5 منتشر خواهد شد. داستان بازی در آینده‌ای دور و هزار سال پس از زمان حال اتفاق می‌افتد، جایی که نسل تمدن بشری سقوط کرده و جهان در سلطهٔ موجوداتی شبیه به دایناسور با بافت‌های فلزی قرار گرفته و آن‌ها تبدیل به نیرومندترین مخلوقات این جهان شده‌اند. این بازی دنباله ای بر Horizon Zero Dawn است، در دنیای پساآخرالزمانی با دیدگاه سوم شخص و جهان باز روایت می شود. بازیکنان باری دیگر کنترل کارکتر بسیار محبوب، الوی را به دست خواهند گرفت، الوی در قسمت جدید به نقاط دوردست، کالیفرنیای غربی که توسط طوفان های گسترده و ماشین های کشنده ویران شده است سفر می کند. لوکیشن های بازی یادآور مکان های واقعی هستند، Yosemite Valley از دیگر مکان های برجسته بازی خواهد بود، امکان کاوش در زیر آب برای اولین بار به بازی افزوده شده‌است. گوریلا گیمز در این تریلر نوع جدیدی از دشمنان و محیط‌های جدید از بازی را با جلوه‌های بصری خیره کننده بر روی کنسول نسل بعدی پلی استیشن به نمایش گذاشت. همچنین خانم Ashly Burch بازیگر نسخه اول، در این قسمت نیز در نقش الوی به ایفای نقش خواهد پرداخت.
آپدیت: گیمپلی منتشر شده بخشی از بازی را نشان می‌دهد که ایلوی دوست وفادار خود، ارند را به سان فرانسیسکو فرستاده تا تکنولوژی خاصی را برای او پیدا کند، اما با قبلیه‌ای به‌نام Tenakth درگیر می شود و حال ایلوی باید ارند را نجات دهد. نمایش 14 دقیقه‌ای بازی، مبارزات با دشمنان انسانی و غیرانسانی را شامل می‌شود. همچنین کمی جلوتر، سازندگان از تجهیزات جدید ایلوی که برای جابجایی سریع‌تر در محیط استفاده می‌شود نیز رونمایی کردند.
همانطور که در تریلر معرفی اشاره شده بود، محیط‌های زیر آب اکنون بر خلاف نسخه اول قابل کاوش هستند. داستان Horizon Forbidden West شش ماه پس از وقایع نسخه اول اتفاق می‌افتد و ماجراجویی‌های ایلوی اینبار، در میان خرابه‌های مناطق غرب آمریکا که در زیر آب فرو رفته‌اند، جریان دارد. سازندگان در خصوص گیمپلی بازی تأکید دارند که تاکتیک‌ها و انتخاب‌های بازیکنان نقش مهمی را در نسخه دوم ایفا می‌کند.
استودیوی Guerrilla Games در پایان نمایش رویداد State of Play اعلام کرد که در هنگام نزدیک‌تر شدن به عرضه بازی، اطلاعات بیشتری را از آن به اشتراک خواهد گذاشت. بازی Horizon Forbidden West هنوز تاریخ عرضه دقیقی ندارد و در زمان نامشخصی از سال 2021 برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.
148728
"پس از پایان یافتن جهان چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد ―Sylens"​
Sylens یک پژوهشگر سرگردان و بنیانگذار Eclipse است. او شیفتگی زیادی به تاریخ و فن آوری های باستانی دارد، او درقسمت اول با الوی متحد می شود تا حقیقت موجود در ماشین ها و سرنوشت افراد را قبل از مرگشان کشف کند. او در طول بازی سعی می کند اعتماد الوی را نسبت به هدفی که در سر می پروراند بدست بیاورد، کسی که تا پایان بازی به الوی مشاوره می داد مشخص می شود خود، خطرناکترین آنتاگونیست بازی است، در قسمت جدید بازی نقشی پررنگ خواهد داشت.

image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0006.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0003.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0002.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0001.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000422.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000522.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0007222.jpg

آخرین ویرایش:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,162
نام
سبحان
⭕️ آپدیت جدید Horizon Forbidden West منتشر شد

🔻این آپدیت ویژگی‌های زیر رو به نسخه PS5 اضافه میکنه

▪️ Variable Refresh Rate (VRR) and High Refresh Rate (HFR) support

▫️VRR improves dynamic resolution scaling on 60Hz

▪️VRR & HFR targets a refresh rate between 60Hz and 120Hz

▫️New "Balanced" Graphics Mode introducing 40Hz for supported displays

Moh rahimi

کاربر سایت
Jun 12, 2017
259
⭕️ آپدیت جدید Horizon Forbidden West منتشر شد

🔻این آپدیت ویژگی‌های زیر رو به نسخه PS5 اضافه میکنه

▪️ Variable Refresh Rate (VRR) and High Refresh Rate (HFR) support

▫️VRR improves dynamic resolution scaling on 60Hz

▪️VRR & HFR targets a refresh rate between 60Hz and 120Hz

▫️New "Balanced" Graphics Mode introducing 40Hz for supported displays
سلام خیلییی عالیه اون مورد آخر رو اطلاع دارید که مثل رچت هست که تو حالت فیدلیتی ۴۰ فریم
میداد؟؟

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
بالاخره جونشون دراومد این اپدیت رو دادن بیش از یک ماه داشتن روش کار می کردن برای چیزی که اینقدر سادس

الان دیگه تجربه بازی به کمال خودش رسید بالاخره امیدوارم سونی گزینه فورس جای 120 هرتز انتخابی قرار بده تا همه ی بازی ها ازش پشتیبانی کنن همچنین رزولوشن 2k هم اضافه کنه که بعید می دونم چون تی وی های خودش ندارندش

در نهایت
Digital Foundry well be happy about that 40fps mode :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Moh rahimi

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,450
بالاخره جونشون دراومد این اپدیت رو دادن بیش از یک ماه داشتن روش کار می کردن برای چیزی که اینقدر سادس

الان دیگه تجربه بازی به کمال خودش رسید بالاخره امیدوارم سونی گزینه فورس جای 120 هرتز انتخابی قرار بده تا همه ی بازی ها ازش پشتیبانی کنن همچنین رزولوشن 2k هم اضافه کنه که بعید می دونم چون تی وی های خودش ندارندش

در نهایت
خوبه بعد ۴ ماه بازی به کمال خودش رسیده و همه نوع تکنولوژی و دیوایسی هم ساپورت میکنه اگرچه که از اولم مشکلی نداشت

مورد زیاد داریم که بعد ۲ سال هنوز لنگ میزنه

Efikiller

کاربر سایت
Nov 20, 2016
561
نام
Erfan

در نهایت
حالا خوبه اگه چیز ساده ایه بازیه هیچ شرکتی به جز سونی این ویژگی ۴۰ fps رو روی کنسولا پیاده نکرده

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
خوبه بعد ۴ ماه بازی به کمال خودش رسیده و همه نوع تکنولوژی و دیوایسی هم ساپورت میکنه اگرچه که از اولم مشکلی نداشت

مورد زیاد داریم که بعد ۲ سال هنوز لنگ میزنه
باز مدافعان حرم اومدن بازی مشکلی نداشت؟ بد نیست برید بررسی دیجیتا فاندری رو بخونید بعد دفاع الکی کنید
حالا خوبه اگه چیز ساده ایه بازیه هیچ شرکتی به جز سونی این ویژگی ۴۰ fps رو روی کنسولا پیاده نکرده
با vrr اصلا هیچ چیز پیچیده ای نیست عزیز دل pc سال های ساله هر فریمی رو می تونه پشتیبانی کنه با vrr اینا هنر خاصی نیست
این 40 فریم هم فقط یکم زمان می بره تا بازی زیر این فریم نیاد و براش باید یکم بهینه سازی تنظیمات گرافیک با رزولوشن صورت بگیره همین

Moh rahimi

کاربر سایت
Jun 12, 2017
259
حالت balance بازیرو تست کردم عالیه هم کسایی که عاشق رزولوشن بالا هستن راضی میکنه هم با vrr بسیار نرم و عالیه و به نظرم بهترین انتخابه لذت ببرین😉

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,450
باز مدافعان حرم اومدن بازی مشکلی نداشت؟ بد نیست برید بررسی دیجیتا فاندری رو بخونید بعد دفاع الکی کنید

با vrr اصلا هیچ چیز پیچیده ای نیست عزیز دل pc سال های ساله هر فریمی رو می تونه پشتیبانی کنه با vrr اینا هنر خاصی نیست
این 40 فریم هم فقط یکم زمان می بره تا بازی زیر این فریم نیاد و براش باید یکم بهینه سازی تنظیمات گرافیک با رزولوشن صورت بگیره همین
ویدیوی دیجیتال همون ثانیه ای که منتشر شد دیدم و چیزی و تعریف و تمجید نبود.
البته که دیجیتال فاندری بازیو با پچ روز عرضه تحلیل نکرد ولی اذعان کرد با پچ روز عرضه مشکلاتی مثل پاپ این هم رفع شد.
من مدافع حرم شما مدافع کدوم گروهی :D
البته دیگه فهمیدنش برای کسی زیاد سخت نیست

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
حالت balance بازیرو تست کردم عالیه هم کسایی که عاشق رزولوشن بالا هستن راضی میکنه هم با vrr بسیار نرم و عالیه و به نظرم بهترین انتخابه لذت ببرین😉
در حالت بالانس vrr کار نمی کنه دوست عزیز اما 120 هرتز هست حالت رزولوشن 60 هرتز می شه vrr فقط حالت پرفورمنس درست کار می کنه
ویدیوی دیجیتال همون ثانیه ای که منتشر شد دیدم و چیزی و تعریف و تمجید نبود.
البته که دیجیتال فاندری بازیو با پچ روز عرضه تحلیل نکرد ولی اذعان کرد با پچ روز عرضه مشکلاتی مثل پاپ این هم رفع شد.
من مدافع حرم شما مدافع کدوم گروهی :D
البته دیگه فهمیدنش برای کسی زیاد سخت نیست
چیزی جز تخریب و ایراد گرفتن نبود درستش اینه البته
بازی مشکل شیمرینگ و کلی باگ و غیب شدن دشمنا و ماتی تصویر و فریز و کرش و باگ هایی که مشن اصلی یا فرعی باید از اول می رفتید
خوبه سونی به شماها پول نمی ده اینقدر طرفداریش می کنید بازی برید یکبار دیگه لیست فیکس هر اپدیت نگاه کنید ببینید چقدر فقط چقدر باگ فیکس داشته این بازی. حتی همین اپدیت اخریم داشته

بازی بعد از کلی صبر که البته چند ساعتیش قبلا رفته بودم خرد خرد استارت زدم و تازه شده بازی هم کیفیت تصویر الان خوبه هم اینپوت لگ خیلی بهتر شده(هر چند اینپوت لگ انجین ذاتا بالاست) هم محیط های بسته به 90 فریم می رسه بازی کاملا نرم و پایداره من به ندرست فریم 60 هم دیدم اما برخی جاها زیر 60 هم میاد

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
خوب چند ساعتی با اپدیت جدید بازی رو رفتم و نسبت به نسخه قبلی از همه لحاظ تقریبا پیشرفت کرده یکم اکشنش البته کمتر شده که نمی دونم تا اخرش همینه روال یا بعدا بهتر می شه اما در کل بازی لذت بخشی هست و تجربه ش پیشنهاد می شه قطعا
بهتره توی مد پرفورمنس هم بازی کنید چون دیگه الان کیفیت بازی چندان تفاوتی حتی با رزولوشن نداره فقط لبه ها کمی بهتر می شن

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
خب منم حدود 8-9 ساعتی فکر کنم بازی کردم. حقیقتا قصد داشتم که بذارم بازی را روی PS5 یا اگه بعدا اومد روی PC بازی کنم ولی شرایطی پیش اومد که بازی روی PS4 دستم رسید و نصب کردم ببینم چی به چیه و چون جذب شدم دیگه تو یکی دو روز 8-9 ساعت بازی کردم. :D

کلا من برعکس خیلیا از ایلوی و ستینگ و دنیای هورایزن خوشم میاد. Zero Dawn از جمله معدود بازی های نسل هشت بود که پلت اش کردم و یکی از بهترین بازی های نسل برای من بود.

فوربیدن وست تا اینجایی که بازی کردم به نظرم همون فرمول را ارتقا دادن و روی بعضی نقاط ضعف هم کار کردن و نتیجه جالبه در کل. مثلا ساید کویئست ها به میزان قابل توجهی بهتر از Zero Dawn هست. یا npc ها واقعا جزییات طراحی فوق العاده ای دارن که همین باعث میشه بیشتر با شخصیتشون بتونی ارتباط برقرار کنی.

گچت های جدید و سلاح های بازی به نظرم به مبارزات و هم گشت و گذار بازی عمق بیشتری داده. به خصوص دوتا امکان گرب کردن و گلایدینگ به بازی ورتکالیتی بیشتری داده و این مورد را خیلی دوست داشتم.

تنها نکته منفی برای من تا اینجا همین بازی کردن روی PS4 هست. بازی روی PS4 به لحاظ فنی خیلی مشکل داره و من خودم به شخصه یادم نمیاد یک بازی فرست پارتی سونی اینقدر مشکلات داشته باشه. افت فریم اذیت میکنه، باگ زیاد داره، اجسام دیر لود میشن، هم بدتر از همه بازی یک حالت عجیب شیمیرینگی داره که حس میکنی روی 640p داره اجرا میشه. به شدت بازی IQ پایینی داره و اصلا اون زیبایی و جزییات بازی اون جوری که باید دیده نمیشه.

متاسفانه هم PS4 کلی بازی نصف و نیمه دارم و نمیتونم سراغ فایو برم به این زودی قبل تموم کردن بازی های PS4 ام، هم به خاطر علاقه ام به بازی نمیتونم ولش کنم وسط کار. ولی کسی اگر بازی نکرده به شدت توصیه میکنم این یک قلم را نگه داره روی PS5 بازی کنه چون واقعا حیف این همه زیبایی بصری بازی که فدای قدرت کمتر کنسول بشه.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,252
نام
امیر حسین
متاسفانه هم PS4 کلی بازی نصف و نیمه دارم و نمیتونم سراغ فایو برم به این زودی قبل تموم کردن بازی های PS4 ام، هم به خاطر علاقه ام به بازی نمیتونم ولش کنم وسط کار. ولی کسی اگر بازی نکرده به شدت توصیه میکنم این یک قلم را نگه داره روی PS5 بازی کنه چون واقعا حیف این همه زیبایی بصری بازی که فدای قدرت کمتر کنسول بشه.
فقط در مورد بخش اول، اگر هر دو کنسول رو داشته باشید، میتونید با اتصال کابل lan همه فایل بازی ها+سیو ها رو انتقال بدید
اگر نباشه، دیگه فقط همون گزینه پلاس:-"

برای هورایزن نمیدونم که saveه نسخه PS4 رو میخونه روی PS5 یا خیر:-" (سوشیما میخوند ، ولی مثلا توی FF7 باید از منو نسخه PS4 آپلود میکردید رو سدور اسکوئر انیکس و از منوی نسخه PS5 ، سیو ورژن PS5 تحویل میگرفتید:-" )
ولی کلا برای اون بقیه لیست بازی هاتون، اگر نسخه ی PS4 هستن و صرفا بکواردی دارن روی PS5 اجرا میشن، مشکلی برای سیوها ندارید:-"

• Like
Reactions: HalfLife G

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
فقط در مورد بخش اول، اگر هر دو کنسول رو داشته باشید، میتونید با اتصال کابل lan همه فایل بازی ها+سیو ها رو انتقال بدید
اگر نباشه، دیگه فقط همون گزینه پلاس:-"

برای هورایزن نمیدونم که saveه نسخه PS4 رو میخونه روی PS5 یا خیر:-" (سوشیما میخوند ، ولی مثلا توی FF7 باید از منو نسخه PS4 آپلود میکردید رو سدور اسکوئر انیکس و از منوی نسخه PS5 ، سیو ورژن PS5 تحویل میگرفتید:-" )
ولی کلا برای اون بقیه لیست بازی هاتون، اگر نسخه ی PS4 هستن و صرفا بکواردی دارن روی PS5 اجرا میشن، مشکلی برای سیوها ندارید:-"

اون قضیه کابل لن را نمیدونستم. فکر میکردم فقط با پلاس میشه :D ولی همون قضیه اینکه بازی به بازی فرق داره یکم رو مخه. ولی خب حالا من تاکیدم رو اینه ملت هورایزن را رو PS5 باز کنن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر