Gran Turismo 6 [پست اول حتماً خوانده شود]

kasra668450kk

کاربر سایت
Oct 5, 2011
83
نام
کسرا
چرا این تاپیک مرده!!!!!!!!!!!!!!!!!

خوب کسانی که هنوز نسخه دمو ( یا به قول خود پولی فونی نسخه 2013 آکادمی) رو دانلود نکردن پیشنهاد می کنم این نظر بنده رو بخونند شاید یه دید کلی از بازی بهشون دست بده....

الان حدود 10 ساعتی می شه که دارم با این نسخه سر و کله می زنم و تنها چیزی که می تونم راجبش بگم اینه که فوق العاده است.

اگه شما فن نسخه پنجم باشید مطمئنا از این نسخه بقدری لذت می برید که بازگشت به نسخه های قبلی رو براتون غیر ممکن می کنه....خود من که بازیم رو باسه فروش گذاشتم.

اولین نکته واقعا خوب بازی پیشرفت منو ها چه از نظر طراحی و چه از نظر سرعت جا به جا شدن بین صفحاتشونه ...... طراحیش واقعا خیلی حرفه ای تر شده اون منو مسخره نسخه پنجم بای بای...
تعداد ماشین های دمو واقعا کم است ولی بازم می تونید متوجه پیشرفت های بخش گاراژ بشید.

دومین نکته ای که بشدت باهاش حال کردم ...البته تو دمو فعال نیست ولی نسخه اصلی هست ...قابلیت تست کردن ماشین ها قبل از خریدشونه..چند نفر از ما پولامون رو سر خرید ماشین های الکی قشنگ حیف و میل کردیم.

سومین نکته مثبت پیشرف سرعت لودینگ هاست بخش کریر که انلاین نیست زمان لودینگش یک سوم نسخه 2.12 گرن 5 هست
ولی بخش اکادمی لودینگ ها یکم طولانی ترن البته بازم از نسخه پنجم خیلی خیلی کمتر هستند.

وقتی وارد مسابقه می شید اولین چیزی که به چشمتون میاد تکسچر بسیار زیبای اسفالت بازی هست که وافعا پیشرفت کرده.
مدلینگ ماشین واقعا بهتر شدن ..نماهای داخل ماشین بسیار بهتر و پر جزئیات تر از قبل هستند و دیگه الکی تاریک نیست داخلشون.
نور پردازی به شدت پیشرفت کرده به خاطر استفاده از تکنیک Adaptive Tesselation که برای اولین بار تو طراحی ماشین های GT6 به کار رفته ...سطوح مختلف در بازی با کیفیت بسیار بهتر و با توجه به فاصله با دوربین رندر و نشون داده می شن.
بازتاب نور واقعا عالی شده.
رنگ بندی محیط بهتر شده و رنگ ها بسیار جلوه بهتری تو بازی پیدا کردن.
نکته منفی هم داره و اونم اینه که متاسفانه سایه زنی اصلا ثبات نداره... بعضی جاها عالی به نظر می رسه بعضی جاها از نسخه 1 GT5 بدترند.
افکت های برخورد چرخ ها با چمن و خاک پیشرفت خوبی کردن.
اون مشکل دون دون شدن ماشین تو دود هم کلا محو شده.

صداگذاری هم پیشرفت کرده.
البته موسیقیش هنوز فاجعست ولی میکس صدا ها خیلی بهتر شدن صدای بوق ها بهتر به گوش می رسن..
هوش مصنوعی بازی پیشرفت کرده من که با پس زمینه GT5 و اون هوش مصنوعی خوابش داشتم بازی می کردم یه 2..3 باری غافلگیر شدم..البته هنوزم جای کار داره و همچین آش دهن سوزی هم نشده.

و حالا مهم ترین بخش گیم پلی...
ببینید دوستان راجب این بخش فقط اینو بگم که الان گیم پلی GT5 به نظرم تبدیل به یه فاجعه مصنوعی شده......انقدر این ها اومدن رانندگی و المان های دیگه رو بهتر کردن که دیگه برای من بازگشت به GT5 محاله...
از الان دارم ثانیه شماری می کنم که بیاد....

دوستان یه ذره از فضای منفی به وجود اومده دور شید
مطمئن باشید دیگه مثل قبل ناامید نمی شید.

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
^^^ الان وضعیت GT اینجوریه :D

07253476214065665672.jpg

GT توی خیلی از زمینه ها بهترینه ولی با یه سری اشکلات ریز که زود هم حل میشن یا یه سری کارهای غیر ضروری خودش داره خودش رو از بهترین بودن دور میکنه :D

slipkboy

Apollo 13
Loyal Member
Mar 3, 2009
3,916
نام
محمد. تـ
خودمون رو نباید گول بزنیم، واقعاً این فن بودی بودن رو کنار بزاریم و حققت رو نگاه کنیم. پیشرفت Forza تو هر نسخه نسبت به قبلی مشهوده دُرست مثل زمان GT از شماره 1تا4 (همین اتفاق رو برای Forza هم داشتیم و از شماره ی 1تا4 + Horizon هر شماره پیشرفت کردند) اما GT5 با تاخیر و کش دادن های فراوان کاملاً یک شکست خورده عمل کرد.
نمیشه بگیم چون GT یک Real Driving Simulator هست نباید به این موضوع نگاه کنیم که چرا نقایص کوچیک گرافیکی داره.
و همینطور این شعار؛ اصلاً وقتی بارها تکرار میشه یک سوال شکل میگیره " آیا در شبیه ساز واقعی رانندگی ماشین ها با هر سرعتی به هم بخوردن حتی خط هم روشون نمیوفته؟"

منکر پیشرفت نسبت به 5 نیستم، اما این هم چیزی نبود که باید میشد.
تا روز عرضه چندماهی فرصت هست و مطمئناً پولی فونی Feed Back های رو میگیره و نقایص رو رفع می کنه.

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
بذارید بازی ریلیز بشه بعد اینجوری بکوبیدش نامردا :D ما که دمو رو به اتفاق پدر محترم بازی کردیم :D بابام که میگفت خیلی پیشرفت کرده ! :D ( GT فنه :D )
ولی نظر خودم هم مثبته هندلینگ و کنترل بهتر شده و گرافیک و دمیج که واسم مهم نیست پیشرفتی نداشته :D
حداقل تو این دمو اینجوری بود امیدوارم تو نسخه اصلی خیلی بهتر بشه :) فقط مثل GT5 نباشه هر وقت بازی رو میذارم یه ربع تو منو ها میچرخم بعد میگم خوب که چی ؟ حالا چیکار کنم ؟! :D

mei3am24

کاربر سایت
Feb 28, 2010
290
نام
میثم
من و داداشم که کلا از gt5 زده شدیم. من نمیگم خفنم اما برای gt4 انقدر وقت گذاشتم که کنسول ps2 سوخت بابت این بازی اما این انقدر ضعیف خودشو نشون داد که من و داداشم کلا از این بازی نا امید شدیم ما دیگه سن مون برای یه سوتی دیگه قد نمیده و اگه g6 بخواد همینجوری کار کنه این آخرین ورژن بازی خواهد بود و رسما پروژه شکست خورده محسوب میشه.

slipkboy

Apollo 13
Loyal Member
Mar 3, 2009
3,916
نام
محمد. تـ
کاملا یک شکست خورده! لووووووووووول

شما میتونید این لول رو انقدر "و" رو کش بدید تا دکمه ی "," کیبردتون بچسبه سر انگشتتون، اما بازی ای که حتی فن های قدیمی اش هم ازش شاکی باشند شاید فقط یه آدمی که نمیدونه ماشین چی هست میتونه ازش راضی باشه.

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina
شما میتونید این لول رو انقدر "و" رو کش بدید تا دکمه ی "," کیبردتون بچسبه سر انگشتتون، اما بازی ای که حتی فن های قدیمی اش هم ازش شاکی باشند شاید فقط یه آدمی که نمیدونه ماشین چی هست میتونه ازش راضی باشه.
3 نکته
1- اول اینکه جمع نبندید خیلی از فن های قدیمی GT شبانه روز GT5 میرفتن و ازش لذت میبردن

2- اون قسمت قرمز واقعا جالبه اتفاقا برای اینکه بفهمید GT5 و از همه مهمتر GT6 روی چه جزئیاتی کار شده باید یک راننده حرفه ای باشید و اطلاعات کافی از ماشین داشته باشید نه یک گیمر حرفه ای
اینکه مثلا شما برید 50 تا بازی پلات کنید و اسم خودتون بزارید گیمر حرفه ای هیچ دلیل نمیشه با یه شبیه سازی مثل GT هم ارتباط برقرار کنید

3- واقعا متاسفم توی تاپیک GT چنین جو منفی وجود داره
وقتی هم دوستان میان با دلیل ثابت میکنن GT با اختلاف بهترین شبیه ساز این نسله مارو به فن بوی بودن متهم میکنن باور کنید خیلی از این جزئیاتی که دوستمون Kasra گفت اصلا این دوستان توی دمو متوجه نشدن
انشالله نسخه ششم بازی هم با یه متای قابل قبول میاد و حداقل 8 میلیون نسخه فروش میکنه

اما یه چیز مطمئن باشید کسایی که در مورد GT5 این حرف هارو میزنن 1 درصد هم شک نداشته باشید با GT6 هم نمیتونن ارتباط برقرار کنن این رو چند ماه دیگه توی همین تاپیک به وضوح مشاهده میکنید اما خواهشا نیاید اینطوری فکت صادر کنید و این جمله زیبارو بکار ببرید که یه فن دو اتیشه فورتزا هم نمیاد این حرف بزنه
GT5 یه شکست کامل بود

آخرین ویرایش:

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
منم لازم میدونم دوتا نکته رو متذکر شم. اول اینکه با گوشیم پست میدم پس انگشتم امکان چسبیدن به کیبورد رو نداره! بعدش الان که فرمایش شما رو درک کردم ییهو به اصل قضیه پی بردم و فهمیدم هیچچچچچی از ماشین حالیم نیست, .امیدوارم شما که تک تک دندونه های گیر باکس رو با عمق وجودتون حس میکنید از هندلینگ سوپر ریالستیک فورتزا جون لذت ببرید.

virtual30t

کاربر سایت
Jul 5, 2007
1,124
نام
روشن
خب دوستان منم بلاخره موفق شدم دمو رو بازی کنم.
و با توجه به این پستی که تو این تاپیک چند وقت پیش داده بودم
http://forum.bazicenter.com/thread77191/page13/#post2612800
بازی شده اون چیزی که قبلا از GT5 انتظار داشتم. البته GT باز حرفه ای نیستم و از شماره 4 با این بازی اشنا شدم. و تو این نسل بیشتر سری FMS رو بازی کردم.
فقط یه سوالی از حرفه ای های GT دارم و اونم اینه که تو GT5 یا شماره ی قبلیش دوربین از نمای بیرون ماشین به صورت ثابت به پشت ماشین چسبیده بود و موقع فرمان گرفتن و پیچیدن به نظرم یه جور حسه بدی به ادم دست میده و انگار ماشین اسباب بازی داری کنترل میکنی. (یعنی یه جوری انگار با این دوربین ثابت نمای بدی داره به نظرم) یعنی موقع پیچیدن یه ذره هم نمیتونی بقل های ماشینت رو ببینی. که این مورد همچنان در GT6 به همین صورت مونده. ایا به نظرتون یه چنین ویژگی واسه بازی داره تو سال 2013 عرضه میشه مناسب هست یا نه؟ نمی دونم تونستم منظورمو درست برسونم یا نه.
البته من خودم همیشه چه تو FMS چه تو GT از نمای کاکپیت بازی میکنم. ولی صرفا خواستم از بر و بچ این کاره بپرسم این قضیه رو.

kasra668450kk

کاربر سایت
Oct 5, 2011
83
نام
کسرا
خب دوستان منم بلاخره موفق شدم دمو رو بازی کنم.
و با توجه به این پستی که تو این تاپیک چند وقت پیش داده بودم
http://forum.bazicenter.com/thread77191/page13/#post2612800
بازی شده اون چیزی که قبلا از GT5 انتظار داشتم. البته GT باز حرفه ای نیستم و از شماره 4 با این بازی اشنا شدم. و تو این نسل بیشتر سری FMS رو بازی کردم.
فقط یه سوالی از حرفه ای های GT دارم و اونم اینه که تو GT5 یا شماره ی قبلیش دوربین از نمای بیرون ماشین به صورت ثابت به پشت ماشین چسبیده بود و موقع فرمان گرفتن و پیچیدن به نظرم یه جور حسه بدی به ادم دست میده و انگار ماشین اسباب بازی داری کنترل میکنی. (یعنی یه جوری انگار با این دوربین ثابت نمای بدی داره به نظرم) یعنی موقع پیچیدن یه ذره هم نمیتونی بقل های ماشینت رو ببینی. که این مورد همچنان در GT6 به همین صورت مونده. ایا به نظرتون یه چنین ویژگی واسه بازی داره تو سال 2013 عرضه میشه مناسب هست یا نه؟ نمی دونم تونستم منظورمو درست برسونم یا نه.
البته من خودم همیشه چه تو FMS چه تو GT از نمای کاکپیت بازی میکنم. ولی صرفا خواستم از بر و بچ این کاره بپرسم این قضیه رو.

منظورت رو کامل متوجه شدم.
من خودم کمی با این موضوع مشکل دارم.
نمی خوام الکی دلیل تراشی کنم و روی این موضوع با دلیلم سرپوش بزارم ولی من فکر می کنم به خاطر این موضوع باشه که تمرکز گیمر از گیم پلی منحرف نشه و بتونه با 100 درصد تمرکزش رانندگی کنه.
من خودم بارها بعضی از پیچ ها رو با هزار مکافات و تمرکز 100 درصدی تونستم میلی متری رد کنم فکر کنم اگه دوربین یکم تو اون مواقع نرم تر می شد کار من رو خیلی سخت تر هم می کرد.
البته نظر شخصیم رو گفتم ها امکانش زیاده حرفم غلت باشه

آخرین ویرایش:

slipkboy

Apollo 13
Loyal Member
Mar 3, 2009
3,916
نام
محمد. تـ
2- اون قسمت قرمز واقعا جالبه اتفاقا برای اینکه بفهمید GT5 و از همه مهمتر GT6 روی چه جزئیاتی کار شده باید یک راننده حرفه ای باشید و اطلاعات کافی از ماشین داشته باشید نه یک گیمر حرفه ای

http://forum.bazicenter.com/thread77189/page13/#post2693701

===

وقت کافی برای بحث کردن با اون دوست دور از کیبوردمون هم ندارم.

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
تنها چیزایی که خیلی دارن به بازی لطمه میزنن و مشکلات خیلی ساده و آبکی هستن یکی صدای برخوردهاست ، یکی صدمه دیدن ماشین ! کلاً گذاشتن یه دو تا افکت از پیش رندر شده ی خط و خش روی ماشین فکر کنم کمتر از حتی 1 هفته وقت بگیره ، حالا چه اصراریه که یامائوچی به هیچ وجه نمی خواد از این افکت ها استفاده کنه معلوم نیست ! الان عالم و آدم به این افکت های از پیش رندر شده راضی هستن (از فورتزا تا NFS) اونوقت یامائوچی سیخ کرده روی تخریب ریل تایم :| و جالب ترش اینکه همچین چیزی حتی 1% از کیفیت افکت اخیر رو هم نداره و توان بیشتری هم نسبت به اون صرف می کنه !
واضحه بیشتر مشکل ها از سازنده ـس !

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
سینا بزرگترین موشکل و دلیل ناراحتی میدونی چیه که قیافه ی همه رو بعد از مواجه باش :| میکنه!؟ :D
تنها چیزایی که خیلی دارن به بازی لطمه میزنن و مشکلات خیلی ساده و آبکی هستن
چیزهایی که برطرف کردنشون به نظر میرسه خیلی نه وقت میخواد نه انرژی و هزینه 8-|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر