Gran Turismo 5 [پست اول حتماً خوانده شود]

مناسب ترین ماشین GT5 (نسبت به قیمت و کارایی) از نظر شما ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    483
فقط میتونم بگم Holy Sh!t ... نمیدونم چند نمرتون قسمت Grand Tour از زیر شاخه Special رو رفتید ولی اگر امتحان نکردید حتما یه سر بزنید به خصوص قسمتی که بهتون لامبورگینی میده فوق العادست، یهو هوا تاریک میشه و آتیش بازی و سو سو ضعیف چرا غا دیوونه می کنه آدمو، من که ناخودآگاه ول می کردم فرمون ُ ضل می زدم به بدنه ماشین و نورپردازی و گرافیک و بازم Holy Sh!t ...

آرش دیشب که یه مپ گزاشته بودی اسمش چی بود؟ هنوز بهش فکر میکنم دیوانه میشم وقتی از تونل بیرون میومدم نور میزد تو شیشه ماشین هیچ جا دیده نمیشد واقعا کولاک بود .

بازی انقدر دیگه طبیعی کار شده دیگه از بازی یه جورای خارج شده دیگه واقعا بخش های های زیادی داره که من حتی وقت نکردم ببینم حتی 1 بار . .

ای خدا این NASCAR چرا انقد سخته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :((:((:((:(( به زور دوم شدم ... آخه چطوری میشه به نفر اول رسید ؟؟؟ نامردا کلی جلو تر از من هستن که بازی شروع میشه !!!!!

اگه از نظر کیوان ایراد نداره ... بعدش که استفاده کردی برای من بفرست ... منم گیرم نیومد !:|

بعدش واسه منم بفرستین :| منم هی میرم سر میزنم پیدا نمیکنم که نمیکنم :|

بعدش واسه منم بفرستین :| منم هی میرم سر میزنم پیدا نمیکنم که نمیکنم :|

:-s امیدوارم یکاری کنن که ملت بتونن راحت ماشینی رو که برای مسابقه Required هست رو بخرن ...
اخه اینطوری چی :-s ... من الان ۲ روزه دنبال ماشینی هستم که بتونم شرکت کنم .

۱ ) یکی گیر اوردم ... دنده ۱ ماشین تا ۱۱ تا میرفت :|
۲ ) یکی گیر اوردم ۵۰۰ هزار تا بود ... من انقد پول نداشتم !

ارزون گیرم نیومد ...

باشه اگه کیوان OK بده ... حتما شهروز جان :d

:-s امیدوارم یکاری کنن که ملت بتونن راحت ماشینی رو که برای مسابقه Required هست رو بخرن ...
اخه اینطوری چی :-s ... من الان ۲ روزه دنبال ماشینی هستم که بتونم شرکت کنم .

۱ ) یکی گیر اوردم ... دنده ۱ ماشین تا ۱۱ تا میرفت :|
۲ ) یکی گیر اوردم ۵۰۰ هزار تا بود ... من انقد پول نداشتم !

ارزون گیرم نیومد ...

باشه اگه کیوان OK بده ... حتما شهروز جان :d

ممنونم،البته تشکر ویژه هم از داش کیوان
واقعا خوشحالم که مشکل دمیج داره با پچ برطرف میشه ولی ای کاششششششششششششششششششششششششششششش نمیشد تو دور زدن با کوبوندن به اینو اون بری جلوتر،اگه این ایراد هم نبود واقعا از لفظ INCREDIBLE واسه این گیم استفاده میکردم

وایییییییییییییییییییییییییی خدا فشارم افتاد ، واییییییییییی خدا حااالم بد شد
2 رکعت نماز آیات افتادم !
تو بخشSPECIAL تو Sebastian Loeb Rally Challange
این Eiger Nordwand K-trail چقد جاده ی زیبائیهههههههههههههههههههه
واقعا حالم بد شد

بچه ها یه سوال،میگم چرا تو ماشین های رالی وقتی سرعت زیر 20 ایناس،وقتی فرمون رو به سمت چپ یا راست میچرخونیم و همزمان گار میدیم،ماشین گاز نمیخوره ؟ ایراد بازیه یا مدل ماشین های رالیه و تو واقعیت هم همینطوریه ؟ ممنون میشم کمک کنین من اطلاعاتم ضعیفه تو این زمینه

آخرین ویرایش:
دوستان الان برای من یه تروفی داد به نام final بعد یه دمو از نام سازندگان هم اومد که خیلی قشنگ بود:d
حالا این دمو واسه چی هست؟؟
lvl 15 هستم که اینو داد:d
چه آهنگ زیبایی هم تو دموش بود هر کی داشت لینک بزاره.

امروز توی یه مسابقه بدجوری تصادف کردم و دیگه امیدی به ادامه مسابقه نداشتم ! برای همین خواستم یه امتحانی از هوش مصنوعی بازی بگیرم :دی فیلم زیر رو گرفتم (البته کیفیتش پایین هست تا حجمش هم پایین بیاد)
ویدئو
با اینکه هوش مصنوعی بعضی جاها جالب عمل نمیکنه , ولی خیلی هم بد نیست ! توی همین ویدئو , سه تا ماشین خیلی خوب جاخالی میدن ولی ماشین بعدی , به فاصله میلی متری میخوره به من ! جالبه که همین برخورد باعث میشه هوش مصنوعی جالب دو تا ماشین بعدی به چشم بیاد ! وقتی نوک ماشینه بهم میخوره و یه کم میرم عقب , ماشینم میره وسط جاده و دو تا ماشین بعدی با اون سرعتشون خیلی خوب از دو طرف رد میشن !

دوستان الان برای من یه تروفی داد به نام final بعد یه دمو از نام سازندگان هم اومد که خیلی قشنگ بود:d
حالا این دمو واسه چی هست؟؟
lvl 15 هستم که اینو داد:d
چه آهنگ زیبایی هم تو دموش بود هر کی داشت لینک بزاره.
من هنوز به این ویدئو نرسیدم ولی اونجور که خوندم بعد از تموم کردن یه مسابقه خاص (فکر کنم یه چیزی تو مایه های Polyphony Digital Cup یا Gran Turismo Cup بود توی یکی از قسمتهای A-Spec) این ویدئو پخش میشه ولی به معنای پایان کامل بازی نیست !
کلآ به level هم ربطی نداره :دی مثلآ من الآن level 15 هستم ولی هنوز دو تا مسابقه از سری اول و سه , چهار تا از سری دوم و ... مونده ! هنوز یدونه مسابقه هم از سری های چهارم و پنجم ندادم :دی level توی بخش های مختلف مثل لیسانس و Special و A-Spec و ... داده میشه. level مخصوصی هم توی B-Spec به راننده ای که استخدام میکنین داده میشه.

• Like
Reactions: Mohammad
امروز توی یه مسابقه بدجوری تصادف کردم و دیگه امیدی به ادامه مسابقه نداشتم ! برای همین خواستم یه امتحانی از هوش مصنوعی بازی بگیرم فیلم زیر رو گرفتم (البته کیفیتش پایین هست تا حجمش هم پایین بیاد)
ویدئو
با اینکه هوش مصنوعی بعضی جاها جالب عمل نمیکنه , ولی خیلی هم بد نیست ! توی همین ویدئو , سه تا ماشین خیلی خوب جاخالی میدن ولی ماشین بعدی , به فاصله میلی متری میخوره به من ! جالبه که همین برخورد باعث میشه هوش مصنوعی جالب دو تا ماشین بعدی به چشم بیاد ! وقتی نوک ماشینه بهم میخوره و یه کم میرم عقب , ماشینم میره وسط جاده و دو تا ماشین بعدی با اون سرعتشون خیلی خوب از دو طرف رد میشن !

راجب هوش مصنوعی بازی منم یه فیلمی گرفتم که اگه شد آپ میکنم.خیلی عالیه.

با سلام

1.اون ترفند برای گرفتن طلای لایسنس B-5 که دیروز گفتم رو یادتونه؟
دیشب رفتم خونه و دیدم برادرم داره همون تست رو میره و یه 10 باری زور زد ولی نتونست طلا کنه،دسته رو گرفتم و گفتم میخوای تو 3 ثانیه طلا بگیرم؟
خندید و گفت زرشک!!
با همون حرکت توضیح داده شده رفتم و در 3 ثانیه طلا گرفتم! دهنش 1 متر باز موند.
البته این بازی، بازی ای نیست که به قولی cheat و رمز داشته باشه و منم علاقه ای به استفاده از cheat و اینا ندارم ولی این یکی رو مِن باب جالب بودنش رفتم.
خلاصه یه B-10 رو هم گیر کرده بودم که بالاخره GOLD اش کردم.

راستش کیوان عزیز (Kenji ) گفت بعد از گُلد کردن لایسنس B ماشین تامی کایرا رو جایزه گرفته و منم عاشق این ماشینم و بعد از طلا گرفتن بد ضد حال خوردم.
چون دو تا Tommykaira داره این GT و جایزه لایسنس نشنال B ماشین Tommykaira ZZ-S هست در صورتی که من دنبال ماشین افسانه ای این کمپانی یعنی Tommykaira ZZII بودم!

بعد از GOLD کردن B License رفتم سراغ A License و الان 2 تاش مونده تا اونم GOLD شه.

همین گلد کردن های لایسنس ها کلی زمان میبره و ادم به هیچ وجه احساس خستگی نمیکنه و با لذت زیاد میتونه ساعت ها پاش بشینه!

2.اون نکته تعویض روغن ماشین رو که گفتم خاطرتون هست؟
اونم تست کردم و خوشبختانه مثل سری های قبل GT بازم جواب میده.

شما میتونید پس از خریدن یا جایزه گرفتن ماشین اقدام به تعویض روغن کنید و به راحتی با 250 cr ناقابل بین 10 تا 40 HP به قدرت ماشینتون اضافه کنید.
شما باید بعضی مواقع تا 3000 Cr خرج کنید برای 40 HP ولی با این کار خیلی کمتر هزینه میکنید.

من حتی برای لامبورگینی گالاردو ام که باهاش چند تا مسابقه هم داده بودم اینکار روکردم و جالب اینجاست حدود 35 اسب بهش اضافه کرد.
البته باید سعی کنید اگه میخوایید برای ماشینای کارکرده این کار رو انجام بدید تا هنوز روغنش تمیزه عوضش کنید تا بیشتر HP بده.

3. نکته بعدی راجب PAINT ماشیناس.
خیلی اقدام عالی و به جایی بود که این امکان رو تو این GT قرار دادن.
شما با ماشینایی که جایزه میگیرید یه رنگ ( که همون رنگ ماشین جایزه هست ) بهتون میده که تو قسمت ITEMS اضافه میشه و میتونید اونجا ببینیدش.

بعد تو قسمت GT AUTO و قسمت PAINTING میتونید ماشین دلخواه تون رو به رنگ دلخواه تون که تو لیست وجود داره رنگ کنید. ( هزینه اش بین 1500 تا 4000 هست )
انیمیشن جالبی هم داره برای رنگ کردن.

خود رنگ ها هم تو لیست دارای نوع های مختلف هست،از مات و متالیک تا شیشه ای و غیره.
برای مثال من یه لامبوی کانتاش جایزه گرفتم که مشکی بود و از اونجایی که رنگ اصیل لامبورگینی زرد هست تو همین قسمت به زرد تغییرش دادم که فوقالعاده جذاب تر شد.

یه تروفی هم همین قسمت PAITING داره و باید 256 رنگ رو جمع کنید تا بدستش بیارید!

4.یه نکته دیگه تو قسمت همین ITEMS متوجه شدم و اونم این که بعد از اینکه تو قسمت TUNING SOHP میخواستم SPORT ECU بخرم و به اشتباه دو بار خریدمش خیلی شاکی شدم،چون تو سری های قبل بعد از خریدن قطعه ای دیگه نمیشد دوباره همون رو برای همون ماشین خرید و به قولی LOCK میشد.
ولی الان میشه 100 تا خرید و اون اضافی ها میره تو قسمت ITEMS و شما براحتی اونجا میتونید نگهش دارید و برای هر ماشین دیگه ای استفادش کنید.

5.مسئله و نکتهء بعدی که همین دیشب کشفش کردم و واقعا" لذت بردم و خوشحال از اضافه شدن همچین آپشنی که SIMULATE بودن این عنوان رو رسمی تر میکنه، این هست که تو قسمت DRIVING OPTION قبل از RACE شما با تنظیمات زیادی روبرو هستید که بسیار بسیار کارامد و واقعی هستن.
یعنی چی؟؟

خی ببینید نمیدونم شما تو این بازی تجربه رانندگی با لامبورگینی کانتاش رو داشتید یا نه ،ولی این ماشین فوق العاده وحشی و رام نشدنیه و موقع پیچ ها شدیدا" غیر قابل کنترل میشه و حتی تو مسیر مستقیم دچار هرز گردی شدیدی هست.
یا همون لوتوس تو بخش لوتوس چلنج تو TOP GEAR که شدیدا" هرزگردی داره.

حالا راه حل و استفاده از آپشن های عالیه GT5 :

تو قسمت DRIVING OPTION چند تا سیستم وجود داره که رو اتومبیل نصبه و میشه ON و OFF کرد و یا درصد حساسیتش رو کم و زیاد.

اصلی ترینش سیستمش ( traction control system ) ( TCS ) یا همون سیستم کنترل ترکشن یا کنترل کشش و یا کنترل هرزگردی ماشین هست.
خیلی مختصر و مفید بگم که این سیستم کارش این هست که وقتی یکی از چرخ های محرک ماشین شروع به هرزگردی میکنه این سیستم وارد عمل میشه و با کاهش مطلوب گاز و کم کردن قدرت موتور از هرزگردی چرخ جلوگیری میکنه و به چسبندگی ماشین و منحرف نشدنش کمک میکنه.
اصلی ترین مواقع بروز این هرز گردی هم در پیچ هاست.
حالا تو همون DRIVING OPTION میشه این حساسیت رو از 0 تا 10 تعیین کرد.که حالت دیفالت 5 هست.
این سیستم با ترمز ABS رابطه مستقیم داره و فقط رو ماشینای دارای ترمز ABS نصب میشه و اگه ABS رو OFF کنید این سیستم هم OFF میشه.

قسمت بعدی SKID RECOVERY FORCE هست که مربوط به بهینه کردن نیروی ترمز هست که گزینه ON و OFF داره.

قسمت بعدی ACTIVE STEERING هست درست مطمئن نیستم از عملکرد و کابرد این سیستم ولی همون طور که از اسمش مشخصه مربوط به تنظیم حساسیت فرمون خودرو هست که حالتهای OFF و MILD و STRONG داره.

سیستم بعدی ACTIVE STABILITY MANAGEMAENT که در اصل همون ESP هست و سیستم کنترل پایداری خودرو هست. که اینم ON و OFF داره.

و سیستم آخر ترمز ABS که که دیگه معروف ترین سیستم خودرو هست که میتونید حساسیتش رو از 0 تا 10 تغییر بدید.

حالا همون لامبورگینی کانتاش یا لوتوس رو که در بالا اشاره کردم با تنظمیات صحیح این سیستما براحتی رام میکنید و قابل کنترل.
یه مسابقاتی هست تو بخش آماتور ( اگه اشتباه نکنم ) به اسم SUPERCAR NOSTALGIA که با همین کانتاش میشه شرکت کرد.اگه با تنظیمات دیفالت وارد بشید بعید میدونم یه LAP رو براحتی و منحرف نشدن و هرز گردی شدید تو پیچ ها طی کنید.
ولی کافیه حساسیت سیستمه TRACTION CONTROL رو از 5 به 8 تغییر بدید و همین طور SKID RECOVERY رو ON کنید،STEERING رو رو MILD یا STRONG بزارید و ESP رو ON کنید و در آخر حساسیت ABS رو از 1 به 10 تغییر بدید.
نتیجه کار خارقالعادس!!
دیگه نه از هرز گردی خبری هست و نه از انحراف،ماشین تو پیچ ها اون طور که باید گاز نمیخوره ( بدلیل سیستمه TCS ) ولی براحتی میتونید رقبا رو جا بزارید.
اینو به شخصه تجربه کردم که میگم.

حالا با توجه به هر ماشینی و هر پیستی میتونید اون متغیر ها رو تغییر بدید تا به بهترین عملکرد برسید.
خوشحالم از اعمال همچین آپشن هایی در بازی که واقعا" اون شبیه سازی رو بیشتر تحقق میبخشه.دیگه اینطوری نیست که بدون هیچ تنظیمی بهترین عملکرد رو از ماشینتون بگیرید و باید با تنظیمات بهتر عملکرد خودتون و ماشینتون رو بهبود و تقویت کنید.

6. راجب EFFECT دود لاستیک ها هم بگم که فوق العاده جذابه و دیدنیه!
دیگه مثل سری قبل نیست که با لاستیک قرمز و در حال ترکیدن برید و هیچ دودی نباشه.
با قرمز شدن و داغ شدن بیش از حد لاستیک ها شاهد بلند شدن دود ازشون هستیم که خیلی جالبه و علاوه بر زیبایی بصری کمکیه برای فهمیدن و تعویضشون.

بعدش, نمیشه از ارتفاع ماشین کم کرد؟

دوست عزیز من صفحه قبل یا قبل تر! به سوال شما جواب دادم.
بله میشه،خیلی هم خوب میشه! ( توضیح دادم چه جوری)

کیوان جان (Kenji ) میشه بپرسم با دسته بازی میکنید یا فرمون؟
اگه فرمون، میشه بگید چه قدر تو کاهش زمان و به قولی BEST LAP ها تاثیر میزاره فرمون؟
میخوام بدونم صرفا" فقط لذت رانندگی بیشتر میشه و یا از نظر فنی هم تاثیر داره.
( نمیخوام فقط برای لذت بیشتر پول فرمون بدم ، وضع بد اقتصادی هست و هزار گرفتاری! )
ممنون میشم جواب بدید.

راستی به غیر از این تاپیک،تاپیک دیگه ای برای GT تو اینجا هست؟؟
و اینکه چه جوری میشه عضو این کلوپ GT شد؟
نمیدونم چرا اینجا کسی تازه وارادا رو تحویل نمیگیره!
فعلا"...

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or