Gran Turismo 5 [پست اول حتماً خوانده شود]

مناسب ترین ماشین GT5 (نسبت به قیمت و کارایی) از نظر شما ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    483
بعضی از پیست ها انقدر منظرشون قشنگه که ادم نمیتونه مقاومت کنه!

تو دور سوم به عنوان نفر اول داشتم برنده میشدم که یه هو چشم به این مناظر افتاد نفر اخر شدم :d

جالب اینجاست که ادم غرق مسابقه میشه اصلآ پیست رو فراموش میکنه اما خدا نکنه که غرق پیست و مناظر اطرافش بشی چون ایندفعه مسابقه رو فراموش میکنی ! :d
منم که گفتم ! به جز یکی دو تا پیست بقیه ـشون واقعآ زیبا هستن ! اگه ماشین رو نگه دارین به قصد پیک نیک , درختها و ... توی ذوق میزنن ولی مثلآ پیست Nurburgring که رسمآ پر درخت ترین پیست بازی هست , در حال مسابقه واقعآ زیباست ! یا Cape Ring . پیست هایی که شب دارن هم که دیگه بهتر از اینا ! چون نورپردازی و آتیش بازی و ... اضافه میشه و تجربه جالبی رو ایجاد میکنه.

بابا تنوع بازی چرا انقدر زیاده گیج شدم .:d من فقط تا دیشب داشتم لایسنس میگفرفتم گفتم یه سر برم جا های دیگه دارم کف میکنم .
یه کم برو توی بخش Special بگرد ! جالب ترین بخش بازی هست به نظرم.

این لوتوس کلاً سر میخوره یا باید نوع لاستیک رو عوض کنیم؟:d
آریا جان تو جاده ی خاکی چه لاستیکی خوبه؟:d
من متآسفانه هنوز در این زمینه ها تجربه ای ندارم ! کلآ اهل تیونینگ و تعویض و ... نیستم :دی ولی روی لاستیکها نوشته برای چی خوب هستن دیگه :دی

دوستان نبود لامبورگینی رونتون یه ضدحال زد بهم کسی تا حالا این آزاد کرده یا اینکه نیستش کلا؟
نیست توی بازی ! :دی به جاش اگه اهل ماشینهای کلاسیک باشین میورای قدیمی هست که اهل فن به عنوان اسطوره لامبورگینی میشناسنش !

• Like
Reactions: Ἁlireza
یک سوال.

یک ماشین خریدم از توی Used ها ... بعد فروختم ...

اجازه میده باز بخرم ؟

آخه الان میرم تو لیست USED نوشته ... Sold Out ... سوال اینه که ... بعدا این مدل باز وارد لیست میشه ؟ یا نه ...

مرسی :d

من متآسفانه هنوز در این زمینه ها تجربه ای ندارم ! کلآ اهل تیونینگ و تعویض و ... نیستم :biggrin1: ولی روی لاستیکها نوشته برای چی خوب هستن دیگه :biggrin1:
درسته نوشته ولی جواب نمیده!باید 40تا برم.:d
آریا اینقدر بازی نکن بیا اینجا واسه ما روشن کن قضایای بازی رو! بعضی جاها تخصصی میزنه.:d
در کل نکته ای،چیزی،راهنمایی هر کی بلده بیاد بگه.:d

من متاسفانه از صبح تا شب سر کارم و فقط شب ها یه 1 ساعتی میتونم بازی کنم و شدید منتظر جمعه ام که بشینم یه دل سیر بازی کنم.
دیشب تمام مسابقات professional رو هم تموم کردم ولی نرفتم سراغ expert تا زود تموم نشه.
عوضش رفتم یه کم تو قسمت special چرخ زدم و همین طور سعی کردم test های لایسنس b رو طلا کنم.

اول راجب قسمت special بگم که خدایی خیلی بخش جالبیه.

مسابقات کارتینگ رو خیلی پسندیدم و دو تای اول رو طلا گرفتم و چند بار هم برای لذت بیشتر رفتم.( یه بدی داره،البته بدی که چه عرض کنم،یه ضد حال،اونم اینه که فقط برای بار اول پول میده و دیگه از prize و پول برای بار دوم خبری نیست!)

تو این قسمت بیشتر چلنج هاش و race هاش از قوانین لایسنس پیروی میکنه یعنی رفتن تو red zone های کنار پیست یا برخورد از جلو با کناره های پیست یا ماشینای دیگه باعث خطا میشه و باید مسابقه رو تکرار کنی.که همین موضوع باعث سخت تر شدن و همین طور جذابیت بیشتری این بخش شده.

یه بخشی رو داره این قسمت special به اسم grand tour که فوق العاده جذابه و باید با ماشینای مختلف که همگی سوپر اسپرت هستن ( به غیر از قسمت dirt ) از شهری به شهر دیگه رفت و race های واقعا" جذابی داره.
از race با آلفارومئو 8c تو پیست فوق جذابه.... ( یادم رفت اسمش!!) بگیرید تا مسابقه با فراری f430 اسکودریا با 15 تا فراری دیگه که همگی قرمزن!! و فوق العاده hot !
تو این بخش گرند تُر تمام race ها رو طلا گرفتم ولی مسابقات time trial اش واقعا" سخته،مخصوصا" آلفارومئو که شدید هرز گردی داره!

تمام لایسنس های National B رو طلا گرفتم الا دو تا که نقره موندن فعلا".
یکی Test B-5 و یکی آخریش یعنی B-10 .
امروز یه چیز جالب تو نت کشف کردم راجب B-5 که واقعا" جالبه و من رو که خوشحال کرد! ( آخه دیشب سر این تست اشکم در اومد!)
شما باید برای گرفتن طلای این تست زیر 18.900 رکورد بزنید ولی با این ترفند میتونید تو 3 ثانیه بگیرید!!دیشب تا 18.950 هم رفتم ولی دیگه پایینتر نشد.
حالا ببینید این ترفند یا شاید باگ یا هرچی: ( امشب باید تستش کنم)

Easy Gold trophy in National License B-5 test
Immediately after you start the National License B-5 test, drive to the right, and crash into the white barrier. Hit the fourth or fifth white block from the entrance to the other side of the track to get a Gold trophy. Another way to do this is during the countdown, just hold Right and do not use the gas. You should eventually hit the correct area in the barrier.​

http://www.youtube.com/watch?v=2GxCY-JTv3U

حالا کسی B-10 رو طلا کرده؟؟ هر کاری میکنم نمیشه.ممنون میشم اگه کسی انجام داده بتونه توضیح بده.( تمامی نکات رو انجام میدم ولی بازم نمیشه)
در مورد لایسنس ها این نکته رو هم بگم که سعی کنید گزینهء DRIVING LINE رو ON کنید و با کمک اون مسیر رو برید که خیلی کمکتون میکنه.

ببشخید این damage ی که به ماشین ها تو این بازی وارد میشه آیا تاثیری هم در performance ماشین ها داره؟ یا فقط ظاهر ماشین خراب میشه؟
ممنون

تا الان تاثیری خاصی متوجه نشدم ولی یه سری تصادفا به لاستیک ها صدمه میزنه یعنی باعث قرمز شدنشون میشه و تو هندلینگ و هرزگردی ماشین تاثیر میزاره.

این لوتوس کلاً سر میخوره یا باید نوع لاستیک رو عوض کنیم؟
آریا جان تو جاده ی خاکی چه لاستیکی خوبه؟

اگه لوتوس چلنج تو بخش TOP GEAR رو میگی که اونجا نمیشه لاستیک رو عوض کرد و باید با همون لاستیک دیفالت بری.
راجب همون لوتوس و یا ماشینایی مثل اون هم باید یه نکته ای رو بگم و اونم این هست که میتونید قبل از RACE از گزینه driving option ( اگه اسمش رو اشتباه نکرده باشم) حساسیت مربوط به ABS رو بیشتر کنید ( حالت دیفالت 1 هست و تا 10 میتونید اضافه کنید) ، خیلی تاثیر گذار هست این کار برای همچین ماشینایی.

راجب لاستیک هم برای جاده های خاکی به قول شما، بهترین لاستیک،لاستیک DIRT هست و اگه نباشه SPORT HARD مناسبه.
ولی تو پیست آسفالته حتما" از لاستیکای RACING و مخصوصا" SOFT اش استفاده کنید.
البته سعی کنید اگه ماشینتون دیفرانسیل جلو هست ار لاستیکای RACING HARD برای جلو و RACING SOFT برای عقب استفاده کنید.

پیست هایی که شب دارن هم که دیگه بهتر از اینا ! چون نورپردازی و آتیش بازی و ... اضافه میشه و تجربه جالبی رو ایجاد میکنه.

بعضی پیست های خارج جاده ای که شب دارن عملا" چش چشو نمیبینه و باید نور بالا بری،خیلی عالی طراحی شده،واقعا" حس یه جاده واقعی تو شب رو برات تداعی میکنه.

در آخر اینکه تو GT4 اگه ماشینی میخریدید و یا جایزه میگرفتید قبل از اینکه وارد هر گونه مسابقه یا تستی باهاش بشید میتونستید با یه روغن عوض کردن ناقابل چند HP به قدرت موتورتون اضافه کنید،هنوز این موضوع رو تو این GT تست نکردم ولی اگه بشه ترفند خوبیه برای اسب بخارای بیشتر و ارزونتر!

یه سری نکات و تجربه ها هم از سری قبل دارم که به مرور و به محض رسیدن به مُخم میگم!

ببخشید یه سوال ! حالت Free mode هم داره این بازی ؟! یعنی همینجوری تو خیابونا چرخ بزنی ؟!

بخش time trial مثل همون free ride هست که شما میونی پیستت رو انتخاب کنی و ماشینی رو که میخوای برداری!

راستی نمیشه از ارتفاع ماشین کم کرد؟یا رینگ دیگه ای انداخت؟و اینکه نمیشه ماشین رو از کنار دید؟ (همون طور که جلوی ماشین رو میشه دید)

خب این National A رو هم Gold کردم بعد از کلی تلاش :دی Cone Slalom (همون A-3) سخت ترینش بود، ولی بالاخره شاخش رو شکستم :دی
جایزه هم Isuzu 4200R Concept میده. ماشینه باحالیه

کدام آدم با معرفتی پیدا میشه یه ماشین NISSAN که برای مسابقات بخش JAPAN هستش قدیمی مال 1997 فکر کنم ماشینش باید باشه LEVEL 2 به من بده .

دیگه هرچی NISSAN بود تو بازی خرید اما بازم نمیزاره مسابقه بدم .

دیگه دارم دیوانه میشم دسته 2 دسته 1 هرچی NISSAN level 2 بوده گرفتم اما بازم اجازه مسابقه نمیده .

یکی به من داره ماشین رو بده برش میگردونم .:d

کدام آدم با معرفتی پیدا میشه یه ماشین NISSAN که برای مسابقات بخش JAPAN هستش قدیمی مال 1997 فکر کنم ماشینش باید باشه LEVEL 2 به من بده .

دیگه هرچی NISSAN بود تو بازی خرید اما بازم نمیزاره مسابقه بدم .

دیگه دارم دیوانه میشم دسته 2 دسته 1 هرچی NISSAN level 2 بوده گرفتم اما بازم اجازه مسابقه نمیده .

یکی به من داره ماشین رو بده برش میگردونم .:d

یه PM تو PSN بهم بده هروقت انلاین شدم یادم بیوفته برات بفرستم :دی

راستی نمیشه از ارتفاع ماشین کم کرد؟یا رینگ دیگه ای انداخت؟و اینکه نمیشه ماشین رو از کنار دید؟ (همون طور که جلوی ماشین رو میشه دید)

راجب ارتفاع باید بگم، بله میشه.
شما میتونی برای هر ماشینی یه دست کمک فنر فوله قابل تنظیم ( fully customizable suspension ) بگیری و بعدش تو قسمت tunnig همون ماشین و در قسمت کمک فنر یا همون suspension ارتفاعش رو کم کنی ( به مقدار دلخواه ) که البته باید با تست و آزمون تکرار و خطا بهترین حالت رو پیدا کنید.
اگه درست و به مقدار صحیح اینکار رو انجام بدید واقعا" تو هندلینگ و شتاب و چسبندگی ماشین به زمین کمک میکنه. تو GT4 همیشه اولین کار با خودرو های مورد علاقم همین کم کردن ارتفاع بود.

البته خیلی دیگه از قطعات مختلف ماشین دارای تنظیم یا به قولی customizable هستن که باید یا اون قطعه مربوطه رو خرید یا از قبل رو ماشین نصب هست.
مثلا" میشه مقدار نیروی ترمز به چرخ ها رو دستی تنظیم کرد.
یا ضریب دندهء گیربکس رو تغییر داد که این کار برای رسیدن به سرعت نهایی بیشتر و یا پُر کردن دنده ها به مقدار دلخواه خیلی موثره.
و خیلی امکانات دیگه....

رینگ هم براحتی میشه تو قسمت GT AUTO ( اگه اسمش اشتباه نباشه) همون جایی که برای تعویض روغن میریم،عوض کرد.
البته تمام ماشینا این امکان رو ندارن.
تو GT4 تمام رینگ ها دسته بندی شده بودن به نسبت کمپانیشون ولی تو این GT درهم هست.

در ضمن اون دوستانی هم که قبلا" سر این موضوع که این GT اصلا" قابلیت BODY KIT نصب کردن نداره،دعوا میکردن و اعتراض، باید بگم برای اولین بار تو همون قسمت بالا بخشی داره که میشه رو ماشین بادی کیت های مختلف نصب کرد.
از بادی کیت بدنه و سیستم دیفیوز بگیرید تا اسپویلر و غیره.
حتی استفاده از بدنه فیبر کربن که فوق العاده به سبک شدن ماشین کمک میکنه.

• Like
Reactions: Mohammad
ای خدا این NASCAR چرا انقد سخته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :((:((:((:(( به زور دوم شدم ... آخه چطوری میشه به نفر اول رسید ؟؟؟ نامردا کلی جلو تر از من هستن که بازی شروع میشه !!!!!

ممنون کیوان جان .>:d<:d

اگه از نظر کیوان ایراد نداره ... بعدش که استفاده کردی برای من بفرست ... منم گیرم نیومد !:|

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or