Gran Turismo 5 [پست اول حتماً خوانده شود]

مناسب ترین ماشین GT5 (نسبت به قیمت و کارایی) از نظر شما ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    483
اقا یکی میشه شفاف سازی کنه من اصلا اکانت psn ندارم تو خونه هم نمیتونم به psn وصل بشم شنیدم ابتدای بازی که میخواهید بازی کنید از شما خواسته میشه که به psn وصل بشید و یه پچ را دانلود کنید برای فعال کرد انلاین بازی
حالا من که نمیتونم این کار را کنم به صورت افلاین میتونم بازی کنم یا نه ؟

ماشین های استاندارد بعضی هاشون خیلی خوب به نظر می رسن تا وقتی توی Photo Mode نرید و از نزدیک نگاه نکنید نمی تونید جزییات رو خوب تشخیص بدید

این نمونه رو داشته باشین از نزدیک ترین فاصله ای که بازی اجازه میداد عکس انداختم

توی خود بازی کنار ماشین های پرمویوم خیلی خوب به نظر می رسه تا وقتی تو Photo Mode از نزدیک نگاه نکنید نمی تونید خیلی فرقش رو تشخیص بدید

من واقعا با تمام قسمت های بازی تا ایجا خیلی حال کردم چند تا از ماشین های هایی هم که خریدم استاندارد بودن ولی هیچ تاثیر منفی روی گرافیک بازی نداشته همه چیز خیلی زیبا و فوق العاده اس

یک بازی بی نظیر هست
------------------------------
فقط بعضی از ماشین ها استاندارد خیلی مزخرف به نظر می رسن مثل 206 ... 206 کلا مزخرف هست چه تو بازی چه تو واقعیت:d ( شوخی )

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: X360-Gamer
اقا یکی میشه شفاف سازی کنه من اصلا اکانت psn ندارم تو خونه هم نمیتونم به psn وصل بشم شنیدم ابتدای بازی که میخواهید بازی کنید از شما خواسته میشه که به psn وصل بشید و یه پچ را دانلود کنید برای فعال کرد انلاین بازی
فقط برای تجربه سکشن آنلاین نیاز به آپ تو دیت دارید، با خیال راحت آفلاین بازی کنید.

خوب Update ـیی که یامائوچی قولشو داده بود الان قابل دانلود ِ ، Update 1.02 با حجم 133 مگ که ظرفیت Online بازی رو دو برابر می کنه و کیفیت سرورها رو بهتر می کنه.

داداشمون یامائوچی مسکه علاقه ی خاصی به عدد 133 دارن !!!پچ قبلی هم حجمش 133 مگابایت بود! شایدم منظورشون 313 بوده !!!! همون عدد معروف ما ! چمیدونم !
میگم این آقای یامائوچی هیچ حرفی در مورد اینکه چرا بازی دمیج نداره،نزده ؟ آخه این خیلی بده ، من فکر کنم اگه دمیج هم میزاشت،بازی اونقدر سنگین میشد که از حد پلی استیشن خارج میشد

آقایون من هم یکی می خواستم البته دنبال collector هستم. اما اگه نیست معمولی هم می گیرم.
کسی قیمتی آدرسی تلفنی داره محبت کنه.
باتشکر

Patch دانلود کردن که مهم نیست PSN داشته باشید یا خیر ... چون قبل از ورود به بازی بهتون میگه که آپدیت کنید !

میگم این آقای یامائوچی هیچ حرفی در مورد اینکه چرا بازی دمیج نداره،نزده ؟ آخه این خیلی بده ، من فکر کنم اگه دمیج هم میزاشت،بازی اونقدر سنگین میشد که از حد پلی استیشن خارج میشد

بازی Damage داره ... !
روز ۱ دسامبر هم یک Patch دیگه میاد ... برای enable کردن damage توی arcade mode که فکر کنم بالای ۲۰ باشه level شما یا کمتر ... دقت نکردم به اخبار ...

تو تاپیک GT5 Multiplayer گفتم، اینجا هم بگم بد نیست :

خوب همونطور که چند ساعت پیش گفتم الان یک Room به اسم BaziCenter ساخته شده که با همین Room شروع می کنیم به بازی کردن.

وقتی وارد Lobby میشید پایین سمت چپ کنار گزینه Room یک آیکون هست که باید توش کد Room رو وارد کنید. کد این روم رو براتون میگم، سرچ کنید و وارد شید. من الان On هستم، هر کسی که الان اینو میخونه سریع وصل شه، سرچ کنه تا یه آزمایشی بکنیم :

کد : 6753 - 0916 - 8537 - 6399 - 1472

هر صحبتی دارید تو اون تاپیک انجام بدید.

سلام ...
کسی ماشین های PSP را توانسته وارد بازی کنه؟ من میخوام انتقال بدم ایراد میگره علت چی میتونه باشه؟ (خودم فکر میکنم PSP هم اخرین اپدیت را باید داشته باشه!)

Gran Turismo 5 is in many ways a remarkable technical achievement over and above the range of cool little features Polyphony has implemented. In terms of the basic graphical make-up of the game, the level of detail Polyphony Digital crams into a 60Hz refresh effortlessly seems to exceed the quality of many, if not most, of the 30FPS racers out there. There are evidently a range of compromises required to get close to that 16.66ms per-frame budget, but there are many moments of pure visual elation to enjoy with this game. Audio-wise it's a treat too, with 7.1 LPCM, 5.1 LCPM, Dolby Digital and DTS supported - so even those without HDMI-supported amplifiers should be able to get some brilliant surround sound from the game.

این انالیز بازی اون تیکه بولد شده هم برای کسانی که میگن بازی گرافیک نداره و بقیه ریسینگ ها گرافیک بهتری دارند

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-gran-turismo-5-tech-analysis

• Like
Reactions: mehdihoo
آقایون من هم یکی می خواستم البته دنبال collector هستم. اما اگه نیست معمولی هم می گیرم.
کسی قیمتی آدرسی تلفنی داره محبت کنه.
باتشکر

همچنین !

..........
collector این بازی به سختی گیر میاد دوست عزیز.تو کل توپخونه 1 دونه بود که اونم من رو هوا زدم!:dالبته 130 تا پیاده شدم!
ولی نسخه معمولیش ریخته.

• Like
Reactions: iMahmoud
با سلام

منم میخواستم یه تحلیل کوچیکی از بازی داشته باشم.
من تازه عضو شدم ولی از اول این تاپیک رو دنبال میکردم و اهل پست گذاشتن هم نیستم،ولی خب این بازی فرق داره.
میخواستم یه تاپیک مجزا بزنم ولی از قوانین فروم زیاد مطلع نیستم و گفتم شاید خلاف قوانین باشه.
اگه مدیران صلاح میدونن یه تاپیک دیگه با عنوان بررسی GT5 باز کنن و این پست رو به اونجا منتقل کنن و همونجا ادامه بدیم.راستش اینجا دیگه خیلی مباحث متفرقه زیاد شده.ممنون.

دوستان کم و بیش راجب بازی صحبت کردن و من یه سری نکته رو راجب بازی میگم.(در ضمن اینم بگم من از طرفداران پر و پا قرص سری GT هستم و از شماره 1 این بازی تا الان همه رو بازی کردم.)

1.راجب منو GT Mode

اولین نکته مربوط به منوی بازی در حالت GT Mode هست،منو ساده،جذاب و زیبا کار شده و بعد از یکی دو ساعت کاملا" باهاش آشنا میشید.
ولی من موندم چرا اون منوی زیبا و عالیه GT4 رو حفظ نکردن و از همون با یه کمی تغییرات استفاده نکردن.واقعا" جذابیت اون یه چیز دیگه بود.
تو اون منو تمام کمپانی های خودرو سازی داخل کشور مربوطه بودن و همونجا میتونستی ماشینت رو TUNE کنی و یه سری مسابقات مربوط به همون کمپانی خودرو سازی داشت که خیلی جالب و جذاب بود.
طرفداران GT که ماه ها و بلکه سالها با شماره قبلی بازی کرده بودن و با اون منو اُخت پیدا کرده بودن،خیلی جذاب تر میشد که همون منو رو با همون سر و شکل گسترش میدادن.

به هر حال همین منو هم خیلی خوبه و مطمئنم بزودی به اینم عادت میکنیم و محبوب میشه.

از نقاط قوت منو GT Mode میشه به دسترسی خیلی راحت به گاراژ و همین طور گاراژ خیلی زیبا با امکانات بالا اشاره کرد.
همچنین وجود یه گزینه جدید به اسم ITEMS که اونجا یه سری گیفت و به قولی هدیه که شامل رنگ های ماشین و بوق و این جور لوازم میشه،هست.در کل این قسمتش هم جالبه و هم پُرد کاربرد.
به طور مثال تو سری های قبلی بعد خرید ماشین نمیشد رنگش رو تغییر داد ولی با این گزینه جدید و رنگ های هدیه داده شده میشه.
از دیگر نقاط این منو میشه به تنظیمات رنگ و تصویر بک گراند و غیره اشاره کرد.
و نکته مثبت دیگه ای که به ذهنم میرسه قسمت PHOTO TRAVEL هست که انصافا" عالیه و دیگه همتون تا الان با این قسمت آشنا شدین.

ولی متاسفانه نقاط ضعفی هم داره که اصلی ترنیش نبود گزینه ای برای تست خودرو های گاراژ و همچنین گرفتن رکورد های شتاب 0-400 و یا سرعت نهایی هست.
طرفداران و علاقه مندان GT حتما" این قسمت رو تو شماره قبلی یادشون هست،که فوق العاده جذاب و لذت بخش بود.
من خودم به شخصه با تمام ماشینایی که میخریدم و یا جایزه میگرفتم تست شتاب و سرعت نهایی میدادم و رکورد ها ثبت میشد و اولین چیزی هم که تو این شماره دنبالش بودم همین قسمت بود که متاسفانه دیدم وجود نداره که خیلی ضد حال خوردم. ( اگه کسی همچین قسمتی دیده بگه،البته منظور اون قسمت TIME TRIAL نیست و کسایی که شماره های قبلی بازی کرده باشن حتما" میدونن کدوم قسمت رو میگم.)

2.راجب ماشین های بازی

راجب نکته های مثبت این قسمت بی شک باید به ماشینای پریمیوم اشاره کرد که فراتر از شاهکار طراحی شدن و واقعا" آدم از رانندگی باهاشون و حتی فقط تماشا کردنشون لذت میبره.راجب این ماشینا خیلی میشه صحبت کرد ولی فقط در یک کلمه باید از واژه خارق العاده براشون استفاده کرد.

از دیگر نکات مثبت وجود کمپانی های لامبورگینی و فراری هست که بعد از سالها انتظار بالاخره برای این بازی لایسنس شدن و همین وجود ماشینای همین دو کمپانی با اون جزییات و صدای فوق العاده خودشون اندازهء یه بازی ارزش داره.

وجود داشتن ماشینای استاندارد که بعضیاشون گرافیک خیلی پایینی دارن( به نسبت این شماره) هم به نظر من نکته مثبته.
من خودم به شخصه خیلی دوست دارم از کمپانیای زیاد و مدلای متفاوت ماشینا تو بازی استفاده کنم و حتی شده برای یه بار تستشون کنم.پس این برای طرفدارایی مثل من نکته مثبت حساب میشه.

از نقاط ضعف هم باید به این موضوع اشاره کنم که چرا تمام ماشینا تو کمپانیا قرار نگرفتن و ظاهرا" فقط ماشینای پریمیوم(شایدم تعدادی کمی استاندارد) تو قسمت خرید اصلی قرار گرفتن و برای خرید سایر ماشینای استاندارد یا باید جایزه گرفتشون و یا از قسمت خودرو های دست دوم استفاده کرد که این خیلی بده.
الان کمپانی ای مثل بوگاتی اصلا" تو قسمت کمپانیای خودرو نیست و برای خرید مدل ویرون یا باید منتظر موند تا جایزه گرفتش و یا مدام قسمت خودروهای دست دوم و کارکرده رو چک کرد تا شاید اونجا پدیدار بشه.
یا مثلا" کمپانیه بزرگ و با عظمتی مثل BMW همش 5 6 تا ماشین تو قسمت خرید داره و باید برای خرید بقیه مدلا بازم تو قسمت USED CARS سرگردون بود.
این نقطه ضعف برای منی که به ماشین و ماشین بازی خیلی علاقه دارم و انصافا" شاید بیشترین خوشحالی رو از بابته خبر وجود 1031 ماشین در بازی داشتم،بزرگه.

نقطه ضعف دیگه هم که تا الان بیشترین مانور منتقدان و دشمنان! بازی بوده گرافیک برخی از مدلای استاندارد بوده که بازم میگم برخیشون.که اونم به شخصه برام مهم نیست و انصافا" داخل بازی و موقع RACE اصلا" به چشم نمیاد و برای طرفداران و علاقه مندان اصلی GT اصلا" احساس نمیشه.

در آخر با نوع نشون دادن ماشینا برای انتخاب کردنشون هم زیاد حال نکردم و وقتی میخوای رنگشون رو انتخاب کنی خیلی ZOOM شده هستن.و همچنین نبودن کلیدی برای ROTATE سریع ماشین.

3.راجب پیست های بازی

در این مورد انصافا" نقطه ضعف خیلی کم و حتی نبود نقطه ضعف هست.
مسیر های خیلی زیاد و متنوع که اکثرا" قدیمی و خاطره انگیز و یه سری پیست و مسیر جدید که واقعا" عالی کار شدن و پیست هایی که من تا اینجا دیدم همگی خوب و قابل قبول بودن.
راجب یه سری پیست ها به مفصل اگه شد بعده ها صحبت میکنم.

4.راجب مسابقات بازی

از نقاط مثبت میشه به مسابقات بخش Special اشاره کرد که واقعا" هم عالی کار شدن و هم جذابیت خیلی بالایی دارن.
لذت رانندگی با خودروهای کارتینگ که خیلی هیجان انگیز بود.
ماشینا و پیست ناسکار که مهارت بالایی میخواد و اونم خیلی جذابه.
و همین طور بخش های دیگش که البته هنوز به طور دقیق بازیشون نکردم.

از نقاط مثبت دیگه مسابقات، جمع و جور بودن و دسترسی سریع و تقسیم بندی خوب اون تو بخش A-Spec هست.که از مبتدی شروع میشه و تا فوق حرفه ای تقسیم بندی شده.

همچنین بخشی که میخواییم وارد یه مسابقه ای بشیم میتونیم از همون قسمت وارد گاراژ بشیم و ماشینمون رو انتخاب کنیم و حتی همونجا مشخص میکنه آیا ماشینی با شرایط اون مسابقه داریم یا نه که این خیلی نکته مثبیته و واقعا" لذت بردم و اون دردسر GT4 که باید مدام از اون قسمت خارج میشدیم و وارد گاراژ میشدیم و مجددا" برمیگشتیم حل شده.

از نقاط ضعف اصلی این قسمت کم بودن مسابقات هست و به نسبت GT4 خیلی مسابقات کمتری داره.به طوری که من در یک روز و نیم بازی تمام مسابقات PROFESSIONAL رو هم تموم کردم و از قسمت B-Spec هم با اینکه علاقه ای ندارم ولی بیگینر و اماتور رو رفتم و همچنین قسمت های کارتینگ و بخشی از تاپ گیر و ناسکار.
اگه یادتون باشه تو شماره قبل سوای مسابقات اصلی یه قسمت به اسم Special Events داشت که کلی مسابقه داشت و همینطور یه قسمت به اسم Endurance که مسابقات حرفه ای و فرمول 1 و 24 ساعته داشت.و همینطور یه سری مسابقات داخل یه سری کمپانیا که انحصاری اون کمپانی بود.
ولی الان تعداد مسابقات خیلی کم هست( به نسبت شماره قبل)

از نقاط ضعف دیگه هم میشه به قسمت مجزای B-Spec اشاره کنم که واقعا" دلیل این کار سازندگان رو نمیدونم.مخصوصا" اینکه دیگه گزینه ای برای سریع تر کردن این قسمت وجود نداره( من که پیدا نکردم!)
بازم اگه یادتون باشه تو شماره قبل برای اولین بار این B-Spec اعمال شد و برای گیمر اختیاری بود انتخابش و تازه میشد وقتی تو اون حالت میری سرعت بازی رو تا 3 برابر کنی که باعث میشد حوصله بازیباز سر نره.ولی الان براش یه حالت مجزا در نظر گرفتن و برای اینکه بازی رو تکمیل کنی مجبور اون رو هم تموم کنی که چون حالت ضربدر3 نداره خیلی خسته کنندس.

فعلا" برای 1 روز نیم بازی اینا به ذهنم رسید و اگه مدیرا لطف کنن و یه تاپیک مجزا برای نقد و بررسی ایجاد کنن خیلی عالی میشه.

آها دو تا نکته یهو به ذهنم رسید:

1. تعداد 16 تا ماشین همزمان تو پیست یه تجربه فوقالعاده برای این سری بازیه شاهکار هست و واقعا" لذت بخشه.معمولا" زیر 12 تا ماشین برای مسابقات نیست که عالیه این حرکت سازندگان.

2.وجود این Level ها خیلی بده و من که اصلا" باهاشون حال نکردم.اگه level هست پس لایسنس چیه و اگه باید لایسنس بگیریم پس این level ها چیه.بهتر بود لایسنس ها رو بیشتر میکردن و سخت تر و برای ورود به مسابقات لایسنس احتیاج بود نه level.

در پایان باید بگم این بازی اگر چه نقطه ضعف هایی هم داره و طبیعیه این موضوع، ولی درکل هر چی باشه بازم یه نسخه دیگه از سری فوق محبوب GT هست و برای طرفداران و عاشقانش من جمله خودم یه تجربه لذت انگیزه دیگه اس.

از تمام دوستان دیگه هم که تو این مدت همیشه خبرای دست اول و عالی از بازی ارائه کردن و شور و اشتیاق ما رو تا لحظه آخر و انتشار بازی بالا نگه داشتن ممنونم.به خصوص آقایان Dinosaur و Kenji .
با تشکر....

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or