PlayStation God Of War

gqhw_rsa3_gow_topic.png

0y2l_gowbox.png

10 نکته در مورد گاد آو وار

ld16_gow4.png

74829

کریتوس ، کسی که به خاطر انتقام خون خانواده ی خود المپ را بر سر المپیون خراب کرد ، اینبار به سراغ اساطیر اسکاندیناوی رفته. اما نه به عنوان کریتوس خشمگین و جویای انتقام قبل، بلکه به عنوان مردی با تجربه که نگاهش به زندگی تغییر کرده. و پس از سال ها،دوباره فرصتی به دست آورده تا طعم پدر بودن(گرچه خونی بودن این رابطه مشخص نیست!) را بچشد، در مسیر تعلیم و آماده کردن این پسر برای نسلی جدید،باید سعی کند خوی خشن خود را مهار کند.
زندگی نامه ی کریتوس تا پایان GOW III

74830

Atreus پسر کریتوس است که زیر دست پدر خود، در حال آموزش و آماده شدن برای عصری جدید است. برعکس کریتوس که یک خارجی در اسکاندیناوی محسوب میشود،این پسر به خوبی با زبان شمالی ها آشناست.(گرچه Atreus نیز نامی یونانی است) همچنین او قابلیت استفاده از جادوی رعد و برق را نیز دارد.

9pjt_gow5.png

• داستان بازی سال ها بعد از پایان GOW III ، در اساطیر اسکاندیناوی اتفاق می افتد، تیم سازنده به دقت تایم لاین دقیقی برای دنیای بازی ترسیم کرده اند و آگاهی دارند که چه اتفاقاتی در این دنیا می افتد و صرفا کریتوس را به محیط دیگری نبرده اند. گرچه شاید به تمام اتفاقات بین پایان GOW III و شروع این بازی اشاره نشود در بازی

• بر خلاف نسخه های قبل،دوربین به صورت ثابت نیست و به پشت سر کریتوس انتقال داده شده،زاویه ی دوربین قفل نیست و امکان چرخاندن آن وجود دارد

• در بازی،هیچ صحنه ای کات نخورده و انگار تمام بازی پشت سر هم فیلم برداری شده است

• در بازی علاوه بر Leviathan Axe و سپر ، سلاح های دیگری هم حضور دارند، اما این دو ستاره های بازی خواهند بود

• آترئوس جایگزین جادو در بازی شده ، او با تیرهای خود در مبارزات به کریتوس کمک میکند، به عنوان مثال میتواند دشمن ها را Stun کند

• چینش دکمه ها تغییر کرده و L1 و L2 برای ضربات سبک و سنگین و مربع برای کنترل آترئوس به کار میرود

• در مبارزات میشود از محیط کمک گرفت، به عنوان مثال با پرتاب تبر به سمت چراغ نفتی و انداختن آن به روی دشمن میتوان دشمن را به آتش کشید. یا میتوان با پرتاب تبر به طرف دشمن،او را به دیوار دوخت

• هنگامی که تبر در دسترس نیست، میتوان با دست خالی و مشت به دشمن حمله کرد. همچنین میتوان تبر را بعدا به دست خود فراخواند

• از سپر میتوان برای Parry کردن ضربات و همینطور در حملات استفاده کرد.

• در بازی سیستم گرفتن XP و Level Up کردن هم کریتوس و هم آترئوس وجود دارد

• امکان آپگرید Skillـها ، Armor و سلاح ها وجود دارد

• سیستم Craft کردن در بازی وجود دارد و امکان ساخت Armorـهای مختلف چه برای کریتوس و چه آترئوس در بازی وجود دارد

• Runeـهایی وجود دارد که با نصب آن ها بر روی تبر میتوان قدرت های آن را افزایش داد

• بر خلاف شماره های گذشته، قابلیت پرش و همچنین شنا کردن در بازی وجود ندارد

• امکان مرگ آترئوس در حین گیم پلی وجود ندارد

• Cory Barlog (کارگردان بازی)خود خواستار ادامه ی بازی بوده،و برای ساخت ادامه ی سری ، باید ایده و کار متفاوتی را به سونی پیشنهاد میداده تا اجازه ی ساخت ادامه ی بازی را بگیرد. همچنین با رویه ای که برای بازی در پیش گرفته شده، او خواهان جذب مخاطب های بیشتر برای سری است تا این سری بتواند به سطح بازی هایی مانند Uncharted و یا Assassin's Creed در داشتن فن بیس بزرگ برسد.
27x5_stm.png
yye5_gow_coll.png

1y7r_gow2.png

kt42_image_god_of_war-32160-3634_0001_thumb.jpg
3sii_image_god_of_war-32160-3634_0002_thumb.jpg
wevp_image_god_of_war-32160-3634_0003_thumb.jpg

kf41_image_god_of_war-35800-3634_0001_thumb.jpg
8jfi_image_god_of_war-35800-3634_0002_thumb.jpg
1qds_image_god_of_war-35800-3634_0003_thumb.jpg

gcnh_image_god_of_war-35800-3634_0004_thumb.jpg
atte_image_god_of_war-35800-3634_0005_thumb.jpg
qwuv_image_god_of_war-35800-3634_0006_thumb.jpg

ujrw_image_god_of_war-35800-3634_0007_thumb.jpg
8ybc_image_god_of_war-35800-3634_0008_thumb.jpg
fity_image_god_of_war-35800-3634_0009_thumb.jpg

3bpq_gow3.png

5rzs_gow1.png

Prologue : A Saga Borne of Ash

A Saga Borne of Ash

Chapter One : A Riddle of Rune

Chapter Two : The Creatures Arise

Rise of The Draugr
A Fire Troll Approaches
Manifestation of The Revenant

Chapter Three : The Dead Stone Mason

The Dead Stone Mason
---

در پست دوم تاپیک، اطلاعاتی که در ارتباط با اساطیر نورث توسط دوستان نوشته شده،جمع آوری شده!

و همچنین احسان @Kaine و کیان @.: Darkness :. برای آماده کردن تصاویر

Last edited by a moderator:

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
خوب منم یه پست بدم که یه چیزی مفیدی توش باش :D نه مثل پستای این چند صفحه که همش اعتراض بود (نمیدونم چرا نمی خواین بفهمین که دیگه بازی همینه عوضم نمیشه حالا شما به هردلیلی خوشتون نمیاد فقط می تونین بازی نکنین چون کاره دیگه ای ازتون بر نمیاد ،اگرم می خواین بازی کنین اما اعتراض دارین که HSLنیست دیگه بازی بازم فایده نداره چون سازنده های بازی و بارلوک به بازی سنتر سر نمیزنن که اعتراض شمارو ببینن پس با این کارتون فقط حال بچهای که می خوان از بازی لذت ببرن رو میگیرین)
خوب حالا می خوام توجه شمارو جلب کنم به HUDبازی توجه کردین که زیر خط سلامتی کریتوس 3تا آبجکت بود یکیش مال سلاهش بود که عکس تبر بود یعنی سلاه های دیگه هم حتما میگیره یکی مال مجیک تبره بود که وقتی استفاده میکرده بعد چند سانیه دوباره اماده میشد و یک جورای کولد دون داشت من سومی نفهمیدم چی بود فکر کنم مدل مجیکمون بود که با عوض کردنش مجیکمون (که در اینجا یخ بود)عوض میشه که با توجه به موجودات اونجا معلوم بود مجیک بعدی ماگما یا آتش هست.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
علاوه بر اون دقیقه 6:45 سمت چپ بالا ی موجود دیگه هم هست که پرواز میکنه !(الان نمیتونم عکس بزارم دوستان خودشون زحمتشو بکشن :D
آره اون هم چیز جالبی بود و بعیده که الکی توی اون صحنه گذاشته باشنش. :D

q160k2pvel0x6wu5mkfr.jpg

فاصله زیادی داره و نمیشه راحت در موردش نظر داد، ولی بعید نیست از عزیزان Valkyrie باشه.

Sir Nate Drake

کاربر سایت
Aug 31, 2011
438
نام
سید پرهام
صحنه اى كه پسره اشتباه تير ميزنه و كريتوس با عصبانيت از دستش كمان رو مى گيره خيلى جالب بود! كريتوس يكدفعه خيلى عصبانى و خشمگين ميشه و يه خط نعلى شكل قرمزى بالا سمت چپ صفحه(جاى HUD بازى) شروع مى كنه به پر شدن :D بعد كريتوس يه نفس عميق مى كشه و آرومتر ميشه و اون Bar هم كم كم خالى ميشه :D واقعاً عالى بود تريلر!

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
علاوه بر اون دقیقه 6:45 سمت چپ بالا ی موجود دیگه هم هست که پرواز میکنه !(الان نمیتونم عکس بزارم دوستان خودشون زحمتشو بکشن :D)
راست میگه یه موجود عجیب غریب هم از اونجا شروع به پرواز میکنه :D

Hazmat

7th Day
عضو تحریریه
Feb 2, 2013
1,167
نام
میلاد
نمایش بازی یکی از بهترین‌های E3 بود واقعا.
برای منی که تا حالا حدود یک ساعت سری GoW رو بازی کردم (نه اینکه نخوام، امکانش فراهم نشده! :D) و به سبک HnS زیاد علاقه ندارم، بازی خیلی جالب شده بود. یعنی به خاطر HnS نبودن بازی ضد حال نخوردم، از اون طرف به خاطر علاقم به ادونچر و RPG خوشم اومد! :D
همون طور که بچه‌ها اشاره کردن بازی درسته گفتن Open World نیست، ولی همین Discover کردن محیط جدید نشون می‌ده که بازی محیط بزرگی داره و احتمال زیاد Fast Travel وجود داشته باشه! حدس می‌زنم محیط بازی ساختار منطقه‌ای داره، مشابه توم ریدر یا اینکوئیزیشن.

اگر اینجا رو هم دقت کرده باشید، ظاهرا سه تا مسیر برای ادامه وجود داره که یه حس سند باکس مانند می‌ده. راه رو به رویی هم انگار به یه جایی مثل سیاه چاله ختم می‌شه! یعنی Dungeon crawling (!) هم داریم؟ :D

یه نکته دیگه‌ای هم اگر دقت کرده باشید یه امتیازی مثل XP وجود داشت به اسم Knowledge. اما، نه بعد از نه بعد کشف کردن محیط جدید، نه بعد از کشتن دشمن‌ها هیچ امتیازی دارده نشد! جایی که بچه رد پا رو دید، امتیاز «ردیابی» داد و وقتی گوزن رو کشت، امتیاز «تیراندازی» داد.
یعنی احتمالا سیستم RPG مانند بازی برای بچه طراحی شده! با این تفاسیر می‌شه حدس زد که یکی از عنصرهای اصلی بازی آموزش پسرک باشه و حتی همیشه اونو کنارمون داشته باشیم! :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
به نظر من این تبر و این فرم مبارزه فقط تو شروع بازی هست. زمانی که کریتوس به زندگی عادی برگشته و طبیعتا سلاح مخرب تری نداره. یا نمیخواد دوباره وارد جنگ بشه. و وقتی پای خدایان بیاد وسط دوباره به اکشن GoW برمیگردیم. با یه تبر نمیشه جلوی اودین ایستاد:D

دوربین هم باز بخاطر نوع اکشن بازی این مدلی شده. اونم عوض میشه.

abi69

کاربر سایت
Dec 15, 2014
246
نام
Arthur Morgan
بلاخره انتظار به سر رسيد
خيلى سخت بود ولى ارزشش رو داشت
تو اين چند سال اخير با توجه به کم کار بودن استوديو و از اون طرف پر کار بودن ناتى داگ و دادن بازى هاى صرفا خوب مثل انچارتد و اخرين ما (که گيم پلى فوق العاده مزخرفى داشت ) عده اى شروع بع فکت دادن کردن که ناتى داگ بهترين استوديوى سونى هستش ولى حالا ارباب برگشته وقتشه همه بفهمن کدوم استوديو بهترين استوديوى سونى هستش
يه عده هيتر هم شروع کردن به درافشانى که سانتا از روtlou تقليد کرده يعنى با اين حرف استوديو سانتا لرزيد :|
گرافيک: در مورد گرافيک تا همين جاشم با توجع به اين که بازى تو مرحله pre alpha قرار داره مطمعنا (با توجه به اينکه سانتا معروف به استوديوى هست که هميشه شيره کنسول سونى رو ميکشه )قطع به يقين گرافيک بازى uc4 رو مى بلعه
در مورد لول ديزاينم به نظرم ديگه اون اتمسفر يونان باستان لوث شده بود و خوشبختانه بازى داره يع جهش بزرگ مى کنه تو اين زمينه
اما در مورد داستان با توجه به اينکه کارگردان gow2 برگشته نيازى به نگرانى نيست
اما مى رسيم به مهم ترين قسمت بازى هاى سانتا گيم پلى
بندع خودم از تغيير ايجاد.شده به شدت استقبال مى کنم (البته فعلا بايد صبر کرد)
عده اى قليلم هستن که از اين تغيير چندان خشنود نشدن که به اين عده توصيه مى کنم برن همون شماره هاى قبلى gow رو بازى کنن چون هستن
مثل من که منتظر اين تغيير بودن
اين پستم تو پيج فيسبوک گاد اف وار گزاشتن خوندنش براى عاشقاى واقعى حضرت کريتوس خالى از لطف نيست
"I wanted to reimagine the gameplay, give players
a fresh perspective and a new tactile experience
while delving deeper into the emotional journey of
Kratos to explore the compelling drama that
unfolds when an immortal demigod makes a
decision to change." - Cory Barlog, Creative
Director
و من الله و توفيق

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
بسیار عالی:D ستینگ بازی فوق العادست.همه چیز واسه یه داستان و حماسه جدید آماده شده.انیمیشن ها و گرافیک زیادی خوب بودند.زاویه دوربین اون حس سنگینی کریتوس رو هم خیلی خوب منتقل میکنه.:D
از همه عالی تر موسیقی بی نظیر بازی بود.مخصوصا زمان رونمایی از کریتوس و انتهای تریلر=P~

sajadkh

کاربر سایت
Jul 28, 2012
2,181
نام
Sajjad
دوربین بازی فری شده من مشکل زیادی باهاش ندارم اما گاو همیشه بخاطر دوربین داینامیکی که داشته تجربه ی متفاوتی ارائه داده تو کمبو زدن چون دوربین فری نبود
همه حواس یه پلیر به اون صحنه اکشن بود و دیگه هی حواسش نبود که با انالوگ دوربین رو صاف کنه یا از تو در و دیوار دوربین رو بکشه بیرون چیزی که من اصلا با
دوربین های فری به عنوان کسی که HnS باز هستم حال نمیکنم همینه یا وقتی که جاهای شلوغ دشمن زیادی هستش این دوربین فری کار دست پلیر میده و همش میره تو در و دیوار یا پلیر نصف حواسش باید به انالوگ و دوربین باشه که صاف نگهش داره.
یه مورد دیگه تو علامت بازی به یه زبون یه چیزایی نوشته شده و حتی تو بازی اسم لوکیشن ها هم اول به این زبون هستش بعد به انگلیسی تغییر پیدا میکنه
یه توییت هم سانتا به همین زبون زده

44414275874038319410.jpg

دقیقه 2:30 هم یه موجودی داره تکون میخوره اون پشت درست ندیدم چیه البته.
بازی دقیقا سندباکسه چندجا تریلر میشد از چند روش مختلف بازی رو به جلو برد راه های متفاوتی بود

94242994944877131312.jpg

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,376
نام
رامین
بلاخره انتظار به سر رسيد
تو اين چند سال اخير با توجه به کم کار بودن استوديو و از اون طرف پر کار بودن ناتى داگ و دادن بازى هاى صرفا خوب مثل انچارتد و اخرين ما (که گيم پلى فوق العاده مزخرفى داشت ) عده اى شروع بع فکت دادن کردن که ناتى داگ بهترين استوديوى سونى هستش ولى حالا ارباب برگشته وقتشه همه بفهمن کدوم استوديو بهترين استوديوى سونى هست.
کاری به بقیه حرفات ندارم ولی دیگه قرار نشد به مقدسات توهین کنی
بازی های صرفا خوب :))=)) خوبه باز گفتی صرفا خوب !
گیم پلی TLOU مزخرف بود WTF?!!
پس با گیم پلی مزخرفش متاش شده 95 و جز پر افتخارترین بازی های تاریخه ولی اگه گیم پلیش خوب بود الان تکلیف چی بود ؟ :(

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
میگم توجه کردین گوزنه شاخ های میدرخشید تمش مثل تبر کریتوس و قدرتش بود .با خودم گفتم شاید اون جادوی کریتوس یخ نبوده روشنای بوده که اخر 3توی دنیا پخش شد و الان توی بعضی موجودات هست .اولشم کریتوس به پسره میگه گشنم بریم شکار ،شاید با خردن این موجوداتی که روشنای توی بدنشون هست لول آپ میشیم یا یکی از راهای لول آپ شدن باشه؟

pxc33

کاربر سایت
Dec 4, 2011
2,727
نام
علی
بلاخره انتظار به سر رسيد
تو اين چند سال اخير با توجه به کم کار بودن استوديو و از اون طرف پر کار بودن ناتى داگ و دادن بازى هاى صرفا خوب مثل انچارتد و اخرين ما (که گيم پلى فوق العاده مزخرفى داشت ) عده اى شروع بع فکت دادن کردن که ناتى داگ بهترين استوديوى سونى هستش ولى حالا ارباب برگشته وقتشه همه بفهمن کدوم استوديو بهترين استوديوى سونى هستش
يه عده هيتر هم شروع کردن به درافشانى که سانتا از روtlou تقليد کرده يعنى با اين حرف استوديو سانتا لرزيد :|
گرافيک: در مورد گرافيک تا همين جاشم با توجع به اين که بازى تو مرحله pre alpha قرار داره مطمعنا (با توجه به اينکه سانتا معروف به استوديوى هست که هميشه شيره کنسول سونى رو ميکشه )قطع به يقين گرافيک بازى uc4 رو مى بلعه
در مورد لول ديزاينم به نظرم ديگه اون اتمسفر يونان باستان لوث شده بود و خوشبختانه بازى داره يع جهش بزرگ مى کنه تو اين زمينه
اما در مورد داستان با توجه به اينکه کارگردان gow2 برگشته نيازى به نگرانى نيست
اما مى رسيم به مهم ترين قسمت بازى هاى سانتا گيم پلى
بندع خودم از تغيير ايجاد.شده به شدت استقبال مى کنم (البته فعلا بايد صبر کرد)
عده اى قليلم هستن که از اين تغيير چندان خشنود نشدن که به اين عده توصيه مى کنم برن همون شماره هاى قبلى gow رو بازى کنن چون هستن
مثل من که منتظر اين تغيير بودن
اين پستم تو پيج فيسبوک گاد اف وار گزاشتن خوندنش براى عاشقاى واقعى حضرت کريتوس خالى از لطف نيست
"I wanted to reimagine the gameplay, give players
a fresh perspective and a new tactile experience
while delving deeper into the emotional journey of
Kratos to explore the compelling drama that
unfolds when an immortal demigod makes a
decision to change." - Cory Barlog, Creative
Director
و من الله و توفيق

ناتي داگ دو تا بازي اخيرش بهترين هاي نسل بودن. Tlou كه جز بهترين هاي نسل قبل بود انچارتد ٤ هم كه بهترين بازي نسل جديده حالا چجوري اين ها بازي هاي صرفا خوبن خدا داند...

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
راستی آقا سجاد @sajadkh توی تاپیک سونی یک سری مطلب درمورد اساطیر اسکاندیناوی گذاشتی، به نظر من بهتره با امیر حسین حرف بزنی و بزاریدشون پست اول، اینجوری مطالب پست اول هم بیشتر میشه و کسایی مثل من هم که هنوز نخوندیمشون میخونیمشون :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر