Gears of War 2

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
آریا بزار من بازی را تموم کنم حسابت را میرسم :biggrin1: الان حوصله بحث ندارم . میگم که منظورم کدوم قسمت هاش هست . حرفهای تو درست ولی منم حرفهایی دارم ظاهرا :biggrin1: حالا یه کوچولوفقط جواب میدم .
اول از همه بگم که نظرم رو راجع به بازي چند صفحه قبل گفتم و توي کنسولها هم بهترين گرافيک ميدونم اين بازي رو و از همه نظر (تنوع , داستان و ...) پیشرفت داشته به جز یه سری موارد گیم پلی که میتونست یه کمی بهتر بشه. ولي يه سري چيزا هست که نميشه ازش سرسري بگذريم.

منم که قبلا گفتم خوشحالم که چنین فکری داری مخصوصا در مورد گرافیک .

به جز افت فريم (که براي من به جز اوائل بازي واقعآ جاي ديگه اي زياد به چشم نخورد) و لود تکسچر (که اينم فوق العاده بهتر از قبل شد بود) يه مشکل بزرگ ديگه هم توي بازي بود که توي ذوق ميزد و اون غيب شدن جسدها بود. بعضي جسدها که جلوي چشممون ناپديد ميشدن و بقيه هم وقتي 10 قدم ازشون دور ميشدي و برميگشتي فقط با رد خونشون روبرو ميشدي. يا يه سري اشيا توي محيطهاي خارج از محدوده بازي (مثلآ پشت نرده که نميتونيم بريم) ولي با فاصله 5 متر بودن که تآثيري از تيرهاي ما نميگرفتن.
فقط در مورد ناپدید شدن جسدها قبلا هم گفتم به خاطر پر نشدن حافظه گرافیکیه . اینجا تو داری در مورد یه کنسول حرف میزنی این اولا .
دوما اینکه هیچ وقت نباید انتظارها بالاتر بره حداقل در این نسل به این اندازه . وقتی تو بخوای در این نسل در کنسول یه چیزی را داشته باشی باید قید چندتا چیز را بزنی اونم مثل ناپدید شدن لوکاست ها . در اون صحنه های شلوغ هم که نخوای لوکاست ها غیب بشن با اون حجم گرافیکی اینجا خدای نکرده ما روی 360 با یک حافظه 1 گیگابایتی طرف نیستسم !
روی کنسول ما از سر تا ته فقط 512 مگابایت حافظه داریم و مثل PC 4 گیگ رم و 1 گیگابایت حافظه گرافیکی نداریم .به قول خودم هم خدا وخرما نمیشه :biggrin1:
وقتی ign میاد از گرافیک بازی چنین تعریف را میکنه و گرافیکش را بهترین میدونه امتیاز کمتر از 10 براش جالب نیست خودش علتهاش را فریم و لود تکسچر گفته . ما الان چندتا بازی داریم که امتیاز 10 را از این سایت از نظر گرافیکی گرفته ولی gow2 با این همه پیشرفت و گرافیکش کمتز از 10 جالب میزنه .

من و خيلي هاي ديگه که خيلي وقته GS رو ول کرديم ولي فرخ خودت تا حالا بيشتر از 10 بار گفتي که هميشه حرفهاي اين سايت رو قبول داري. پس ديگه نبايد باهاش مشکلي داشته باشي ! راستی پسشرفت ترکیبی از پیشرفت و پسرفت هست ؟! شوخی کردم جدی نگیریا ! :D

آریا توجه کن من گفتم بیشتر از بقیه قبول دارم . ولی نگفتم که فقط این سایت را قبول دارم . حالا خودم بعضا دیدم که این سایت خیلی جالب امتیاز میده مثل همون LBP که واقعا حقش 9.5 و بیشتر بود که اکثر سایتها هم امتیاز 10 و 9.5 به این بازی دادن ولی GS اومد بهش داد 9 . من از خودم تنمیگم این بازی را شخصا خودم تو PS3 دوستم تجربه کردم و نو اوری و هر چیزش فوق العاده بود . در مورد GEARS OF WAR2 هم فکر کنم خودت قبول داشته باشی به قشنگی براش کم لطفی شده . چون اکثر سایتها معتبر بهش نمره 9.5 و بالاتر دادن و حتی ببین چی شده سایتی مثل eurogamer که یک امتیاز درست و درمونی نداره اومده بیشتر از شماره یک بهش امتیاز داده یعنی پیشرفت را درش دیده !

آخرین ویرایش:

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
بابا كشتيد خودتون با اين تعداد كاركتر ها توي هر محيط.

حالا مگه Geasr Of War 2 فقط همين يك مورد رو به نمايش گذاشته كه هي نشستيد ميگيد 4 تا لوكاست اين بود 16 تا اون بود 30 تاش اين جوري بود!

همين جلوه آبش توي هيچ بازي درون مرزي و برون مرزي وجود خارجي نداره.

تازه درباره اين مسئله غيب شدن اجساد من بايد عرض كنم تنها مشكلي كه بوجود مياره اين خونست كه اگر نبود اصلا حال آدم رو نمي گرفت.

الان بازي هايي مثل BF Bad Company , R6 Vegas 2 , COD4 , Bia HH و... اجساد توشون در همون لحظه يا چند ثانيه بعد كاملا از بين ميرند! R6 V2 كه نمونه خيلي مهمش و از همين موتور هم استفاده ميكنه.

تخريب پذيري محيط رو هم كه الان نگاه ميكردم هرچند خيلي كم هست ولي مثل بعضي بازي ها هر دنبيلي نيست كه با بازوكا ميزني ديوار همون قدر ميريزه كه با يك كلت شليك ميكني و واقعا خوشم اومد.

انشاالله G.O.W 4 در نسل بعد به قول يكي فشار بعضي ها رو تا جايي ميرسونه كه با شاتل بعدي برن فضا ...

خداوكيلي Gears Of War 2 هرچند گرافيك فنيش به نظر من تقريبا با خيلي از بازي ها يكسان هست و چيز جديدي رو نشون نميده ولي از نظر بصري به قول ياشار معركست.

اتفاقا من امروز با اين مشكل برخوردم . سه بار ولي برام مهم نيست . چون باگ در هر بازي پيدا ميشه و الان هر بازي دلت بخواد كلي برات باگ پيدا ميكنم . باگ چيزي نيست كه ادم بخواد از نمره ي گرافيكيش كم كنه در عوض اين گرافيك با اين عظمتي را نبينه .
چه طور سر AC بدبخت خودتون داشتيد خفه ميكرديد؟ كه آي باگ داره واي باگ داره ...

البته جداي همه اين ها بعضي از باگ ها خيلي شيرينند :biggrin1: اين باگ كه لوكاست ها در جا دو ميزدن واقعا قشنگ بود توي محيط افسرده و رنگ پريده بازي كه آدم ميخواد خودش رو بكشه مخصوصا بعد از ماجراي زن دام چنين صحنه هايي بي شوخي ميگم آدم به وجد مياره و هيجان ميده به بازي :smile:

ببينم براي شما هم وسط بازي ييهو شروع ميكنه به لود كردن؟ اعصاب آدم رو بهم ميريزه تو بخش آموزشش داشتم بازي ميكردم همين طور پشت سر هم لودينگ مينداخت.

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,121
خوب من خطرو به جون ميخرم و وارد بحث ميشم.:biggrin1:
همين جلوه آبش توي هيچ بازي درون مرزي و برون مرزي وجود خارجي نداره.
جلوه هاي آب Bisoshock و Uncharted از اين زيباتر بود. ولي تو ديگر نكات GOW2 خوب خيلي سرتره. (اين آخري رو براي حفظ جونم گفتم.:biggrin1:)
الان بازي هايي مثل BF Bad Company , R6 Vegas 2 , COD4 , Bia HH و... اجساد توشون در همون لحظه يا چند ثانيه بعد كاملا از بين ميرند! R6 V2 كه نمونه خيلي مهمش و از همين موتور هم استفاده ميكنه.
COD4 كجا جسدا غيب ميشن؟!:eek:
شما تو تنظيمات COD4 يه چيزي بود الان اسمش يادم نيست بزار Insane ديگه هيچوقت جسدها غيب نميشن. ولي خوب اون قابل توجيهه. چون تو GOW2 اجساد مرده هم به كارهاي شما عكس العمل نشون ميدن ولي تو COD4 تشريفاتين.:biggrin1:
تخريب پذيري محيط رو هم كه الان نگاه ميكردم هرچند خيلي كم هست ولي مثل بعضي بازي ها هر دنبيلي نيست كه با بازوكا ميزني ديوار همون قدر ميريزه كه با يك كلت شليك ميكني و واقعا خوشم اومد.
خيلي بازيها روي كنسول هستن كه تخريب پذيريشون بالاتره. مثل B:BC يا Farcry 2.
درسته كه تخريب پذيري تو اين بازي خوبه ولي قبول كنيد در حد بالايي نيست. مثلا GTAIV رو نگاه كن. با اون وسعت محيط به ديوارها شليك ميكني خراب ميشن.
البته جداي همه اين ها بعضي از باگ ها خيلي شيرينند :biggrin1: اين باگ كه لوكاست ها در جا دو ميزدن واقعا قشنگ بود توي محيط افسرده و رنگ پريده بازي كه آدم ميخواد خودش رو بكشه مخصوصا بعد از ماجراي زن دام چنين صحنه هايي بي شوخي ميگم آدم به وجد مياره و هيجان ميده به بازي :smile:
:biggrin1:
پس اگه اينجوري باشه بايدDead Space پر از باگ باشه تا گيمرها دست به خودكشي نزنن.:biggrin1:
ديگه فكر نميكردم بره اين مشكل توجيهي پيدا بشه:biggrin1:.

آخرین ویرایش:

B!G_BosS

کاربر سایت
Jan 25, 2008
3,568
از الان که ساعت 05:32 دقیقه عصر هستش تا ریلیز بازی 06:27 ساعت وقت باقیست.
پس هنوز باید 10 ساعت صبر کرد
یعنی فردا صبح قشنگ میشه رفت و لایو بازی کرد
دوست عزیز من هنوز این آپدیت جدیده رو که نسخه ی بتا هست رو نصب نکردم یعنی با همین داشبورد کنونیم میتونم Geow2 رو لایو بازی کنم؟

McAfeex

کاربر سایت
Sep 24, 2008
1,015
نام
maziar
برای دوستانی که بازی رو گرفتن و به دليل بن شدن بازی نکردن و يا اصلا بازی رو نگرفتن و منتظر روز عرضه هستن.
فردا 17 آبان ماه ، مطابق با 7 نوامبر 2008 بازی بسيار محبوب GOW2به طور رسمی عرضه خواهد شد. دوستانی که بشدت منتظر بازی کردن این شاهکار هستن مثل خود بنده از فردا ميتونن شروع کنن! :love:

در سايت www.gamespot.com شمارش معکوس دقيق ريليز بازی و تاريخ ريليز رو مشاهده کنيد. :D

دوست عزیز من هنوز این آپدیت جدیده رو که نسخه ی بتا هست رو نصب نکردم یعنی با همین داشبورد کنونیم میتونم Geow2 رو لایو بازی کنم؟
شما فعلا Single Playerرو تمام کن بعد به فکر لايو باش. بله از فردا در لايو هم ميتونی بازی کنی.

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
ربطی به هم نداره
بازی GEOW2 در روز 7 نوامبر میاد و آپدیت جدید در روز 19 نوامبر
پس لازمنیست و شما میتونی با خیال راحت بازی کنی

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
خوب من خطرو به جون ميخرم و وارد بحث ميشم.:biggrin1:
كيو كيو بنگ بنگ ، هههههههههههههههههههههه :biggrin1: (صداي اره بود.)

جلوه هاي آب Bisoshock و Uncharted از اين زيباتر بود. ولي تو ديگر نكات GOW2 خوب خيلي سرتره. (اين آخري رو براي حفظ جونم گفتم.:biggrin1:)
من كه تريلر هاي Uncharted رو نگاه ميكردم چنين افكت آبي نميديدم. در كل من چنين افكت آبي نديدم.

COD4 كجا جسدا غيب ميشن؟!:eek:
شما تو تنظيمات COD4 يه چيزي بود الان اسمش يادم نيست بزار Insane ديگه هيچوقت جسدها غيب نميشن. ولي خوب اون قابل توجيهه. چون تو GOW2 اجساد مرده هم به كارهاي شما عكس العمل نشون ميدن ولي تو COD4 تشريفاتين.:biggrin1:
چندان فرقي هم نداره بودن يا نبودن اجساد توي COD4 زياد با هم فرق نميكرد.

خيلي بازيها روي كنسول هستن كه تخريب پذيريشون بالاتره. مثل B:BC يا Farcry 2.
درسته كه تخريب پذيري تو اين بازي خوبه ولي قبول كنيد در حد بالايي نيست. مثلا GTAIV رو نگاه كن. با اون وسعت محيط به ديوارها شليك ميكني خراب ميشن.
اونجا كه ميگم FC2 مياي ميگي Geasr Of War 2 اينجا ميگي FC 2 ؟ :biggrin1: ميرم خوندم ميندازم پايين ها ...

ببين تخريب پذيري توي FC2 كه فقط مختص ميشه به چند تا تير و تخته و ولش كن. B : BC هم كه شما هر جاي خونه رو منفجر كني به يك شكل تخريب ميشه :biggrin1: ميتوني تست كني ببيني هرجاي خونه رو كه عشقت كشيد منفجر كن از هر زاويه اي بعد ميبيني كه نوع انفجار يك شكل هست. تازه تو اون بازي شما با يك سلاح دريل كه ماشين رو درست ميكنه ميتوني يك ساختمون رو بياري پايين :biggrin1: بزن دستو.

پس اگه اينجوري باشه بايدDead Space پر از باگ باشه تا گيمرها دست به خودكشي نزنن.:biggrin1:
ديگه فكر نميكردم بره اين مشكل توجيهي پيدا بشه:biggrin1:.
اتفاقا من معتقدم باگ ها بعضي هاشون خيلي جذاب هستند و باعث مي شوند تنوع بيشتري تو بازي احساس كني مثلا توي همون B: BC كه گفتم با يك سلاح كه ماشين رو درست ميكني ميتوني يك ساختمون رو بياري پايين خب وقت بيكاري فكرش بكن ...:biggrin1:

عزیزه من شما نمیخواد واسه من تایین تکلیف بکنی! من 1 هفته هست که Single Player بازی رو تموم کردم.
اگه جواب سوالمو میدونی که بگو اگه نمیدونی هم کسی مجبورت نکرده حرفی بزنی!
================================================== =
نوید جان از شما هم به خاطر راهنماییت خیلی ممنوم.
شما الان اين بنده خدا رو كه داري پاره ميكني!

دوست داريSP رو برو دوست هم نداري نرو تا فردا شب صبر كن برو تو لايو حالش ببر :biggrin1:

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
من كه تريلر هاي Uncharted رو نگاه ميكردم چنين افكت آبي نميديدم. در كل من چنين افكت آبي نديدم.
من فقط باید بگم که آدم نباید از روی تریلر قضاوت کنه. با این که میدونم این حرف موجب این میشه که توماری از حرف و حدیث و پست و عناوین مختلفی مثل PS3 فن بوی و ... پیش بیاد ولی خیلی ها Uncharted را بازی کردن و میدونن افکت آب در بازی Uncharted در هیچ بازی دیگه دیده نشده و درست نیست با هم مقایسه شن
با مهر

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
پیش بیاد ولی خیلی ها Uncharted را بازی کردن و میدونن افکت آب در بازی Uncharted در هیچ بازی دیگه دیده نشده و درست نیست با هم مقایسه شن
در این مورد موافقم جدا افکت های آب Uncharted با هیچ بازی قابل مقایسه نیست:love:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
در مورد جلوه هاي آب خودتون را خسته نكنيد gow2 واقعا معركه هست من كه تا حالا نظيرش را نديدم كه تقريبا خيلي از سايتها بهش اشاره كردند اين جلوه هاي اب را . فقط چيزيش كه بده اب در gears of war2 فزيك خوبي نداره .

فقط يه چيز بگم در مورد هوش مصنوعي تعداد زيادي از لوكاست ها . من ميخوام بدونم كساني كه واقعا ادعاي هوش مصنوعي خوب در تعداد 100 تا لوكاست ميكنند . ايا واقعا ميتونند يك لحظه در ميان اين همه تعداد لوكاست باهوش زنده بمونند .
يكم پيش كه من داشتم اين بازي را انجام ميدادم تو يه جا كه از پله هاي مياد پايين يهخ 20 تا لوكاست با دوتا اون چيزهاي گاو سوار و از اون موجودات عنكبوتي به آدم حمله ميكنه كه همشون هم هوش مصنوعي خوبي دارند . همون اداره كردن اين 30 تا لوكاست كه بخواد ادم همش را بكشه كار شاهكاريه اصلا نفس كشيدن براي ادم نيست .
اون وقت خيلي ها ميخوان كه اون 100 تا تعداد لوكاست از هوش مصنوعي عالي به سر ببرن و با يه تير هم نميرن !!!!! بلكه به سختي بميرن حالا نميدونم چطور ميشه در اين بازي زندگي كرد :biggrin1:

ماشالا براي هر چي بهانه هست و اگه قرار بود اين هوش مصنوعي هم وجود داشته باشه مطمعن باشيد خوده epic اين كار را نميكنه تا بازي باز بتونه به زندگيه خودش ادمه بده !و اصولا همين كه اين همه تعداد لوكاست نخواد هوش مصنوعي نداشته باشند و با يه تير بميرند منطقي هست .

خداوكيلي Gears Of War 2 هرچند گرافيك فنيش به نظر من تقريبا با خيلي از بازي ها يكسان
واقعا اينطور فكر ميكني ؟!

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,121
فكر كنم تريلري كه ديدي SD بوده.:biggrin1: چون اصلا قابل مقايسه نيستن. افكت آب Uncharted بي نظيره. GOW تو گرافيك از همه بيشتر تاكيدش رو جزئياته كه از اون نظر فقط ميشه با كرايسيس مقايسه كردش.
راستي Bioshock رو نگفتي.:biggrin1:
چندان فرقي هم نداره بودن يا نبودن اجساد توي COD4 زياد با هم فرق نميكرد.
خوب منم هيمنو گفتم ديگه. ميفيتم ميميرما...:biggrin1:
اونجا كه ميگم FC2 مياي ميگي Geasr Of War 2 اينجا ميگي FC 2 ؟ :biggrin1: ميرم خوندم ميندازم پايين ها ...
ببين تخريب پذيري توي FC2 كه فقط مختص ميشه به چند تا تير و تخته و ولش كن. B : BC هم كه شما هر جاي خونه رو منفجر كني به يك شكل تخريب ميشه :biggrin1: ميتوني تست كني ببيني هرجاي خونه رو كه عشقت كشيد منفجر كن از هر زاويه اي بعد ميبيني كه نوع انفجار يك شكل هست. تازه تو اون بازي شما با يك سلاح دريل كه ماشين رو درست ميكنه ميتوني يك ساختمون رو بياري پايين :biggrin1: بزن دستو.
من نميفهمم چرا تو تخريب پذيري رو فقط تو خراب كردن خونه ها ميبيني.:biggrin1:
مثلا خراب شدن تكه چوبها كه ميتوني بره خودت Passage مخفي درست كني.:biggrin1:
B:BC هم قبول. ولي GTA IV رو نگفتي.:biggrin1::biggrin1:
اتفاقا من معتقدم باگ ها بعضي هاشون خيلي جذاب هستند و باعث مي شوند تنوع بيشتري تو بازي احساس كني مثلا توي همون B: BC كه گفتم با يك سلاح كه ماشين رو درست ميكني ميتوني يك ساختمون رو بياري پايين خب وقت بيكاري فكرش بكن ...:biggrin1:
اول اينكه اون باگ نيست. دوما ميخواي بگي كه سازنده ها از قصد اومدن اين باگها رو گذاشتن تو بازي.:biggrin1: خوب اين چه كاريه...:biggrin1:
من فقط باید بگم که آدم نباید از روی تریلر قضاوت کنه. با این که میدونم این حرف موجب این میشه که توماری از حرف و حدیث و پست و عناوین مختلفی مثل PS3 فن بوی و ... پیش بیاد ولی خیلی ها Uncharted را بازی کردن و میدونن افکت آب در بازی Uncharted در هیچ بازی دیگه دیده نشده و درست نیست با هم مقایسه شن
با مهر
نويد تو هم مثل من از جونت سير شدي..:biggrin1:

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
اااااااااااااا من 3-4 روز نبودم هنوز ملت سره گرافیک دارن دعوا میکنن:laughing:
در مورد جلوه هاي آب خودتون را خسته نكنيد gow2 واقعا معركه هست من كه تا حالا نظيرش را نديدم كه تقريبا خيلي از سايتها بهش اشاره كردند اين جلوه هاي اب را . فقط چيزيش كه بده اب در gears of war2 فزيك خوبي نداره .
:)اگه تو ندیدی پس دلیل میشه نباشه؟:cheesygri
در ضمن آب تو گیرز2 اصلا معلوم نیست وجود داره یا فقط یه ویدئو هست!
والا تو هیچ جایی تو بازی نمیری توش که ببینی واقعا آبه حرکت داره یا نه!
اگرم تاثیری از گوله یا چیزی که توش میوفته نمیگیره که اصلا قابل مقایسه نیست با بازیهای دیگه!
حالا بیخیال این جزییات رو بزارید کنار به خود بازی بچسبید;) گرافیکو میخواید چیکار کنید اینقدر سیریشش شدید:cheesygri

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
جلوه های گرافيکی آب تو gow 2 خيلی خوبه ولی اگه جلوه آب مثل half-life 2 جايی ديديد حتماً منو خبر کنيد..نه bioshock نه uncharted نه gow 2 هيچ کدمشون به جلوه گرافيکی آب تو half-life 2 نميرسن..هرچند اين بازی سال 2004 امد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر