Forza Motorsport 3

Amir09

کاربر سایت
Aug 10, 2008
1,756
نام
امیر
كاش رو اين بازي يه سال بيشتر كار ميكردن تا بهترين ريسينگ تاريخ ميشد من خودم عاشق سختي بازيم:love: اما تو جهان امروز كه همه بازي رو به گرافيك ميبينن :mad:داره حيف ميشه:( در ضمن تخريب پذيري رو هم بهتر ميكردن:love:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
به نظر من این دمو قدیمی هستش ! این ماشینهایی که پایین میبینید قبلاً عکسهای با کیفیتش اومده بیرون ! و یعنی از همون موقع بهینه سازی شده بودن و مشکلات کمی دارن ! و طراحیشون هم کاملاً قابل قبوله برای من !

دوستان دیگه هم نظرشون رو بگن ! این تصاویر رو با دوربین 5 مگا پیکسلی K850 از روی تلویزیون 29 اینچ گرفتم !

برای مثال عکسهای با کیفیت از آئودی ، آستون مارتین ، لامبورگینی و ... اومده بیرون و من این مدلها رو که دیدم قابل قبول طراحی شدن و شبیه همونها هستن !! با جزئیات قابل قبول !

نکته جالب اینه که در پخش مجدد هیچ تغییری در مدلسازی بازی انجام نشده !

الان حدوداً 70% احتمال میدم که این دمو قدیمیه !! چون حتی آئودی که نماد این بازی شده روی گلگیرش چند ضلعی داره ! در حالی که کوروت ( تلفظش اینه دیگه ؟! :biggrin1: ) گلگیرش کاملاً دایره شده !! دیگه دلیل از این قانع کننده تر ؟ یه نگاه به عکس امضای من بندازین !! این ماشین نماد این بازیه ! اگر قرار باشه فقط یکی از ماشینها رو با الاترین جزئیات بسازن اون R8 هست ! و لا غیر !! :biggrin1:

توجه : اصلاً سعی نکنید چهره من رو توی عکسها ببینید !! تغییر قیافه دادم !! ببینید هم نمیشناسید ! :biggrin1::laughing:

البته بعید نیست الآن دوستان بیان بگن مایکروسافت میخواد سورپرایز کنه !!!

چرا که نه !!

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,114
نام
آریا
محسن جان تاپیک ترکید ! عکسها رو توی اسپویلر هم که بذاری باز لود میشن !
=================
من واقعآ بعید میدونم این build قدیمی بازی باشه به چندین و چند دلیل. یکی اینکه انتظارات منطقی رو برآورده کرده تا حدود زیادی (نه انتظارات فضایی که منتظر یه بازی در حد نسل بعد بودن)
یکی دیگه اینکه دقیقآ همون روزی که خبر عرضه دمو پخش شد (یعنی 11 سپتامبر) همون روز هم خبر Gold شدن بازی منتشر شد. یعنی وقتی بازی Gold شد رفتن سراغ تهیه دمو و دیگه نمیتونن روی بازی دست بکشن , اون هم توی این مدت کم که حداقل دو سه هفته صرف تهیه و بسته بندی و پخش بازی میشه.
و مهمترین دلیل هم برمیگرده به مفهوم دمو. کلآ برای ما که هر بازی رو با 3,4 تومن میگیریم ممکنه مهم نباشه ولی اون ور آب دمو رو فقط برای این میسازن که مردم بگیرن بازی کنن اگه خوششون اومد بازی اصلی رو هم تهیه کنن. (فلسفه دمو با نسخه آزمایشی و بتا فرق میکنه که برای امتحان به بازیکنا داده میشه) پس Turn 10 خدای نکرده دیوانه نیست که بیاد یه build قدیمی رو به عنوان دمو عرضه کنه ! میتونست خیلی راحت دو هفته دیگه دمو رو عرضه کنه ! چه عجله ای بود ؟! (البته بعید نیست الآن دوستان بیان بگن مایکروسافت میخواد سورپرایز کنه !!!)

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,114
نام
آریا
خب من بالاخره بعد از مدتها (!) تونستم دمو رو یه امتحانی بکنم.
اولین چیزی که توی دمو به چشم میاد (و کلآ توی هر بازی ای به چشم میاد) منوهای اون بازی هست که FM3 واقعآ منوهای قشنگ و جذابی داره. هم شیک شده هم زیبا ! البته من توی منوها یه کم مشکل لود شدن داشتم که احتمالآ به خاطر دیسکم هست (با سه سرعت رایت کردم ولی درست نشد :D) لودینگ بازی هم نسبتآ طولانی بود و توی forum های بیگانه هم این رو خوندم.
اولین چیزی که داخل بازی به چشم میاد محیط باشکوه و زیبای اون هست. همه چیز خیلی زیبا طراحی شده (مخصوصآ کوههای دور دست) و البته دیگه فوق العاده و حیرت انگیز هم نیست. و باز البته مپ های بهتر و زیباتری هم در FM3 وجود داره که دوستان احتمالآ ویدئوهاش رو دیدن.
بعد از محیط چشممون به مدل ماشینها میخوره که به شکل زیبایی طراحی شدن و مشکل خاصی ندارن. حتی بعضی هاشون از چیزی که فکر میکردم یه کم بهتر طراحی شدن (دوستانی که اون عکسهای عجیب قبلی رو باور کردن یه کم ناامید میشن) دندونه های روی ماشینها (Jaggies) واقعآ نسبت به FM2 بهبود پیدا کرده ولی هنوز هم به چشم میاد که البته این قضیه خودش داستانها داره ! مثل اینکه توی بعضی از TV ها این دندونه ها بیشتر دیده میشه و توی بعضی ها هم کمتر . از همون forum رسمی بازی تا جاهای دیگه مثل Neogaf و Gamespot و ... این مشکل وجود داره ! بگذریم.
نورپردازی خیلی خوب کار شده و مشکل خاصی نداره ولی به نظرم به رقیبش نمیرسه. برخلاف نورپردازی تقریبآ عالی , رنگ آمیزی ماشینها زیاد جالب نیست و یه حالت مصنوعی (به قول یکی از خارجی ها پلاستیکی) به بعضی ماشینها میده. (مخصوصآ توی رنگهای تند مثل قرمز)
در مجموع مدل ماشینها و طراحیشون خیلی عالیه ولی به نظر من (و البته 99% کسانی که بازی کردن) به GT5 نمیرسه , در حالی که مپ بازی زیباتر از مپهای GT5 هست (البته در گیم پلی های اخیر GT5 به نظر میاد به مپها هم توجه شده)
کاکپیت بازی به نظرم جزو نقاط ضعف بازی هست که اصلآ در حد نامش ظاهر نشده. اولآ جزییات زیادی نداره و اکثرآ صاف و کم ظرافت طراحی شده. نورپردازی خوبی هم نداره و کلآ یه حالت مصنوعی داره. مورد دوم به زاویه دوربین درون کاکپیت برمیگرده که اصلآ امکان دیدن پایین و بالا وجود نداره و فقط در یه محور افقی میشه زاویه رو به صورت محدود تغییر داد. یعنی حتی دنده رو هم نمیشه دید و وجود اون عکس کاکپیت خوشگل (که باعث تحیر بعضی دوستان شده بود) با توجه به این قضیه در نوع خودش جالبه ! کلآ یه کم دوربین رو بالاتر میگرفتن دست راننده هم دیده نمیشد و نیازی به اون بحثهای انیمیشن تعویض دنده نبود :D
مورد بعدی در مورد کاکپیت شیشه جلوی ماشین هست که وقتی از نمای بیرون ترک میخوره , از نمای کاکپیت انگار نه انگار ! خبری نیست !
فیزیک ماشینها بسیار خوب کار شده و حس خوبی به آدم میده. دمیج و خرابی ماشین هم برای بار اول خوبه ولی در دفعات بعد به قول دوستان میفهمیم اغلب از پیش طراحی شده و اسکریپت شده هست. من 3 تا عکس از 3 تا مسابقه جدا از هم با Audi R8 گرفتم که به خوبی این نکته رو نمایش میده. در این 3 مسابقه هر بار ماشین به یه طریق آسیب دیده ولی میبینین که لکه ها و خراشیدگی ها عین هم هست :

یا مثلآ توی عکس پایینی ماشین رقیب از جلو به من خورد ولی در یک ثانیه کل جلو و کنارش (که اصلآ هیچ تماسی با من نداشت) خاکستری شد :D

با اینکه فیزیک ماشینها خوبه ولی در برخوردهای شدید یه کم ناامید کننده هست. وقتی دو تا ماشین با سرعت زیاد از روبرو به هم میخورن , به جای اینکه آسیب زیاد (از نظر ظاهری منظورمه , چون از نظر داخلی که واقعآ خوب و دقیق کار شده) ببینن و قطعاتشون پخش و پلا بشه , یه جور جالبی به پرواز درمیان :D
در مجموع گیم پلی بازی مثل همیشه عالی و کم نقص هست و در حضور استاد اشکان به خودم اجازه نمیدم در موردش صحبتی بکنم :D هوش مصنوعی ماشینها هم خیلی خوب به نظر میاد (مخصوصآ وقتی که میخواستم مخصوصآ از جلو باهاشون تصادف کنم ولی خیلی زیبا کنار میکشیدن :D) صدای ماشینها به نظرم فوق العاده کار شده و بسیار زیباست ولی نظراتم رو در مورد گرافیک بازی (که 99% این 36 صفحه تاپیک فقط در مورد گرافیک و مقایسه اون با GT5 بود) گفتم و دوستان میتونن با امتحان دمو درستی یا نادرستی این صحبتها رو خودشون امتحان کنن.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
بازهم میگم-
کاشکی زمان بیشتری رو صرف بازی میکردن- واقعا چیز توی چشمی رو بد از اب دراوردن!!
توی ریسینگ واقعا تخریب پذیری به چشم میاد-

ولی در کل به قوا اریا
کلآ برای ما که هر بازی رو با 3,4 تومن میگیریم ممکنه مهم نباشه
پس:
یکتکفوا(کلمه جدید عربیه):biggrin1:

浪人

کاربر سایت
Sep 27, 2008
1,033
نام
اصلان
به نظر من این دمو که الان دادن بیرون مال خیلی وقت پیش هست و یه سری مشکلاتم داره احتمالا بازی اصلی این مشکلاتو نداره:(

به نظر من این دمو قدیمی هستش ! این ماشینهایی که پایین میبینید قبلاً عکسهای با کیفیتش اومده بیرون ! و یعنی از همون موقع بهینه سازی شده بودن و مشکلات کمی دارن ! و طراحیشون هم کاملاً قابل قبوله برای من !

نکته جالب اینه که در پخش مجدد هیچ تغییری در مدلسازی بازی انجام نشده !

الان حدوداً 70% احتمال میدم که این دمو قدیمیه !! چون حتی آئودی که نماد این بازی شده روی گلگیرش چند ضلعی داره ! در حالی که کوروت ( تلفظش اینه دیگه ؟! :biggrin1: ) گلگیرش کاملاً دایره شده !! دیگه دلیل از این قانع کننده تر ؟ یه نگاه به عکس امضای من بندازین !! این ماشین نماد این بازیه ! اگر قرار باشه فقط یکی از ماشینها رو با الاترین جزئیات بسازن اون R8 هست ! و لا غیر !! :biggrin1:

استاد Che Chou در فروم بازی فرموده اند:

The demo is visually representative of the full-game so racing in-game won't look much different.
I don't see that many jaggies on my multiple TVs at home and at work, but everyone's setups can be varied
http://forums.forzamotorsport.net/forums/permalink/2975508/2980391/ShowThread.aspx#2980391

این ماشینهایی که پایین میبینید قبلاً عکسهای با کیفیتش اومده بیرون ! و یعنی از همون موقع بهینه سازی شده بودن و مشکلات کمی دارن ! و طراحیشون هم کاملاً قابل قبوله برای من !
حرف یکی از اعضای فروم forzamotorsport:

The problem is you guys have been flooding everything with the photomode shots that don't look anywhere like in-game

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
استاد Che Chou در فروم بازی فرموده اند:

http://forums.forzamotorsport.net/forums/permalink/2975508/2980391/ShowThread.aspx#2980391

حرف یکی از اعضای فروم forzamotorsport:

من فقط چندتا نکته باید بگم و همین نکات باعث شدن قبول نکنم که این دمو همون بازی نهایی هست !

1- عکسی که در پایین میبینید کیفیت واقعی بازی رو نشون میده ! ماشینی رو میبیند ( فک کنم جاگوار هستش ) که در قسمت برآمده سپر ( لبه مانند ) و زیر نوشته ها ( هر دو طرف ) دارای سه شکستگی هست ( هر دو طرف ) همین ماشین در دمو هستش و میتونید دوربین رو ببرید روش و ببینید که عیناً همین حالت روش هست ! ( فک کنم باید فراری کالیفرنیا یا آئودی رو بردارید ! حتی میتونید شکستگی ها رو روی داشبورد آئودی ( قسمت بالای فرمان ) و یا روی درجه شمارها ببینید !! که عیناً در دمو هم قابل مشاهده هستند !!

حتماً بزرگ شده ببینید !

ntjwhjrvfo6yjv9oztik.jpg

تو این یکی عکس شکستگی ها رو با خط قرمز نشون دادم ! فقط ( اینجوری ) :eek: نگاه کنید !! تا درست ببینید ! در قسمت درجه شمار هم با خط زرد شکستگی رو نشون دادم !!

33k02rv3ss7ho8b4gvxm.jpg

و این نشون میده که عکسهایی که از این ماشینها گرفته شدن از همین مدلها بوده و بیشتر عکسهایی هم که بعداً روی سایتها اومدن همین داستان رو دارن ! یعنی باید مدل سازیشون همونی باشه که در عکسهای رسمی منتشر شده !

http://www.gamespot.com/xbox360/driving/forzamotorsport3/images/0/258/?full_size=1

عکس دوم کمی دچار افت کیفیت شده ! مکانهای مورد نظر رو روی عکس با کیفیت ببینید !

2- هنگامی که بازی میکنید از دوربین های خارج ماشین استفاده کنید ( زاویه پشت ماشین که دو تا دوربین با فاصله های متفاوت داره ) و سعی کنید از شیشه عقب به فرمون و دست راننده نگاه کنید ! مشاهده میکنید که زمان تعویض دنده دست راننده هم به سمت پایین میره و به نوعی تعویض دنده رو تداعی میکنه ! در حالی که در مصاحبه جدید T10 گفته شده که انمیشنی برای تعویض دنده نخواهند داشت !!

اگر مایل باشید میتوانید در حالت پخش مجدد دوربین را در حالت « دور پیشرفته » یا « فار ادونسد » و دقیقاً پشت ماشین بذارید ( ماشینی که تعقیبش میکنید ) و سعی کنید که در فاصله ای نزدیک پشت ماشین مورد نظر ( که دوربین رو روی اون قرار میدید ) حرکت کنید ! اگر شانس با شما یار باشد خواهید دید که انیمیشن تعویض دنده در ماشینتان رخ میدهد !! البته با کیفیت داغون !

و اگر این دمو از بازی نهایی باشه به هیچ وجه نباید چنین اتفاقی توش میافتاد چرا که قرار نیست انیمیشن تعویض دنده داشته باشه !

3- مدل سازی ماشینها اصلاً مثل هم نیست ! کیفیت ساخت یکی نیست ! به چراغ پورشه نگاه کنید و بعد به چراغ مینی کوپر نگاه کنید !

به چراغ BMW ای که در بین حریفهای پورشه قرار دارد نگاه کنید و بعد به دیگر BMW ای که بین رقبای آئودی یا فراری هستش ( دقیقاً نمیدونم کدوم یکی ) نگاه کنید !! خواهید دید که کیفیتشان خیلی فرق داره در حالی که هر دو از یک خانواده هستند و ماشینهای پر طرفدار ! پس دلیلی نداره که اینطور اختلاف کیفیت داشته باشن !

این مورد ( نا هماهنگی کیفیت بین ماشینها ) بسیار خودنمایی میکنه ! یکی یکی ماشینها رو بررسی کنید تا به نتیجه برسید !

این دلایل فعلاً من رو به شک انداختن که آیا این دمو از بازی نهایی هست یا خیر !! لطفاً فقط کسانی که دمو را دانلود کرده اند نظر بدهند !!

اگر حدش من درست باشد سورپرایز در کاره و اگر نه سر کارم ! :biggrin1:

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,114
نام
آریا
1- عکسی که در پایین میبینید کیفیت واقعی بازی رو نشون میده ! ماشینی رو میبیند ( فک کنم جاگوار هستش ) که در قسمت برآمده سپر ( لبه مانند ) و زیر نوشته ها ( هر دو طرف ) دارای سه شکستگی هست ( هر دو طرف ) همین ماشین در دمو هستش و میتونید دوربین رو ببرید روش و ببینید که عیناً همین حالت روش هست ! ( فک کنم باید فراری کالیفرنیا یا آئودی رو بردارید ! حتی میتونید شکستگی ها رو روی داشبورد آئودی ( قسمت بالای فرمان ) و یا روی درجه شمارها ببینید !! که عیناً در دمو هم قابل مشاهده هستند !!
خب این عکس جزو معدود عکسهای واقعی بازی بوده که مشکلی هم نداره ! فکر نکنم کسی قبلآ با دیدن این عکس متعجب شده باشه ! بحث سر عکسهایی هست که باعث شده بود بعضی ها بازی رو با واقعیت اشتباه بگیرن یا با بقیه بازیها مقایسه کنن ! وگرنه این عکس که چیز خاصی نداره که مثلآ بخواد با GT5 مقایسه بشه ! اتفاقآ به خاطر اینکه از همون موقع مشخص بود این عکس (و عکسهای مرتبط با اون) جزو معدود عکسهایی هستن که واقعآ خود بازی رو نمایش میدن , من توی این پستم ازشون استفاده کردم.

2- هنگامی که بازی میکنید از دوربین های خارج ماشین استفاده کنید ( زاویه پشت ماشین که دو تا دوربین با فاصله های متفاوت داره ) و سعی کنید از شیشه عقب به فرمون و دست راننده نگاه کنید ! مشاهده میکنید که زمان تعویض دنده دست راننده هم به سمت پایین میره و به نوعی تعویض دنده رو تداعی میکنه ! در حالی که در مصاحبه جدید T10 گفته شده که انمیشنی برای تعویض دنده نخواهند داشت !!

اگر مایل باشید میتوانید در حالت پخش مجدد دوربین را در حالت « دور پیشرفته » یا « فار ادونسد » و دقیقاً پشت ماشین بذارید ( ماشینی که تعقیبش میکنید ) و سعی کنید که در فاصله ای نزدیک پشت ماشین مورد نظر ( که دوربین رو روی اون قرار میدید ) حرکت کنید ! اگر شانس با شما یار باشد خواهید دید که انیمیشن تعویض دنده در ماشینتان رخ میدهد !! البته با کیفیت داغون !

و اگر این دمو از بازی نهایی باشه به هیچ وجه نباید چنین اتفاقی توش میافتاد چرا که قرار نیست انیمیشن تعویض دنده داشته باشه !
اون اوائل که بحث تعویض دنده پیش اومد , توی Neogaf یا forum خود FM یه نفر یه عکس از FM2 (شایدم همین FM3 بود یادم نیست) گذاشته بود که طرف داشت دنده رو تعویض میکرد. یعنی توی اون بازی هم تعویض دنده از بیرون ماشین قابل دیدن بوده و توی FM3 هم احتمالآ همین طور هست (من دقت نکردم) مثل خیلی از بازیهای FPS هست که شخصیت اسلحه رو reload میکنه ولی اگه جلوی آینه قرار بگیره , توی آینه این کار رو انجام نمیده ! حالا اینجا برعکسه !
در کل هم منظور شما رو متوجه نشدم ! یعنی میگی تعویض دنده توی نسخه نهایی هست یا اینکه تعویض دنده قبلآ بوده و خوششون نیومده ورداشتنش ؟!!

3- مدل سازی ماشینها اصلاً مثل هم نیست ! کیفیت ساخت یکی نیست ! به چراغ پورشه نگاه کنید و بعد به چراغ مینی کوپر نگاه کنید !
اینکه نشد دلیل ! اگه دمو از build قدیمی هست , ماشینها هم باید قدیمی باشن , اگه از build جدید هست , ماشینها باید جدید باشن ! دیگه با مخلوط کن نیومدن build قدیمی و جدید رو مخلوط کنن معجون تحویل ما بدن که !!! خب روی یه ماشین بیشتر کار شده و روی یکی کمتر . چون روبات که بازی رو نساخته :D انسانها ساختن و مطمئنآ کیفیت هر 400 ماشین مثل هم نیست.

در کل وقتی خود Che اومده صراحتآ در این مورد نظر داده (اگه با شخصیت Che آشنا باشین میدونین همین حرفی که زده هم با هزار جور شکنجه از زیر زبونش بیرون کشیدن !) نمیدونم دیگه چرا باید بحث کنیم !

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
این دلایل فعلاً من رو به شک انداختن که آیا این دمو از بازی نهایی هست یا خیر !! لطفاً فقط کسانی که دمو را دانلود کرده اند نظر بدهند !!
وقتی خود سازنده میاد می گه این دمو هیچ فرقی با بازی نهایی نداره من نمی دونم حالا این استدلال های شما به چه دردی می خوره؟ هیچ شرکتی نمیاد با نشون دادن یه دمو مشکل داره فروش و اعتبار خودشو خراب کنه. سورپرایز یعنی چی؟ بحث 60$ پوله!
قطعاً سرکاری!! البته این سرکار بودن رو خودت برای خودت ایجاد کردی وگرنه turn10 که خودش همه چی رو عنوان کرده.
دنده عوض کردن از بیرون حتی تو Forza2 هم بود که اصلاً cockpit نداشت بنابراین این ربطی به این نداره که چون از بیرون انیمیشن داره پس از تو هم خواهد داشت.
با توجه به دوربینی که cockpit این بازی داره اصلاً دنده هم عوض می کرد باز چیز خاصی معلوم نبود.
در این مورد فکر کنم چند وقت پیش خودم یه پست زده بودم:
یه نکته ای رو اول در مورد طراحی ماشینای Forza3 بگم که به تازگی توی یک میتینگ که turn10 در هنگ کنگ برگزار کرده بود سازندگان عنوان کردن که طراحی ماشین های بازی توسط شرکت های مختلفی انجام شده و یسریشم خریداری شده که اتفاقاً به طراحی Reventon اشاره کردن و گفتن که طراحی این ماشین از همان شرکت طراحی CG که ماشین Batman رو برای Hollywood طراحی کرده بود خریداری شده و Reventon تو این بازی یکی از بالاترین جزییات رو داره. برای همینم هست که گاهاً تو تصاویر Forza دیده می شه بعضی ماشینا جزییات بیشتری دارن و بعضی هاشون کمتر.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
خب این عکس جزو معدود عکسهای واقعی بازی بوده که مشکلی هم نداره ! فکر نکنم کسی قبلآ با دیدن این عکس متعجب شده باشه ! بحث سر عکسهایی هست که باعث شده بود بعضی ها بازی رو با واقعیت اشتباه بگیرن یا با بقیه بازیها مقایسه کنن ! وگرنه این عکس که چیز خاصی نداره که مثلآ بخواد با GT5 مقایسه بشه ! اتفاقآ به خاطر اینکه از همون موقع مشخص بود این عکس (و عکسهای مرتبط با اون) جزو معدود عکسهایی هستن که واقعآ خود بازی رو نمایش میدن , من توی این پستم ازشون استفاده کردم.

اون اوائل که بحث تعویض دنده پیش اومد , توی Neogaf یا forum خود FM یه نفر یه عکس از FM2 (شایدم همین FM3 بود یادم نیست) گذاشته بود که طرف داشت دنده رو تعویض میکرد. یعنی توی اون بازی هم تعویض دنده از بیرون ماشین قابل دیدن بوده و توی FM3 هم احتمالآ همین طور هست (من دقت نکردم) مثل خیلی از بازیهای FPS هست که شخصیت اسلحه رو reload میکنه ولی اگه جلوی آینه قرار بگیره , توی آینه این کار رو انجام نمیده ! حالا اینجا برعکسه !
در کل هم منظور شما رو متوجه نشدم ! یعنی میگی تعویض دنده توی نسخه نهایی هست یا اینکه تعویض دنده قبلآ بوده و خوششون نیومده ورداشتنش ؟!!

اینکه نشد دلیل ! اگه دمو از build قدیمی هست , ماشینها هم باید قدیمی باشن , اگه از build جدید هست , ماشینها باید جدید باشن ! دیگه با مخلوط کن نیومدن build قدیمی و جدید رو مخلوط کنن معجون تحویل ما بدن که !!! خب روی یه ماشین بیشتر کار شده و روی یکی کمتر . چون روبات که بازی رو نساخته :D انسانها ساختن و مطمئنآ کیفیت هر 400 ماشین مثل هم نیست.

در کل وقتی خود Che اومده صراحتآ در این مورد نظر داده (اگه با شخصیت Che آشنا باشین میدونین همین حرفی که زده هم با هزار جور شکنجه از زیر زبونش بیرون کشیدن !) نمیدونم دیگه چرا باید بحث کنیم !

خب شما داری میگی این یکی از دستشون در رفته ؟ من نمیتونم همچین استدلالی رو قبول کنم ! یعنی کسانی که همه عکسها رو به طور جدی دستکاری کردن و ... بیان یک دمو بدن که در حالت پخش مجدد از همون مدل داخل بازی استفاده کنه ؟ خب اگر بنا به فریب دادن مشتری هست که از همون اول یک مدلسازی الکی میذاشتن از هر ماشین تا دل همه خوش شه ! کسی هم نفهمه چه مدلسازیه داغونی دارن !!

یعنی نمیشه یه جا پخش مجدد بازی از خود بازی باشه یه جا نباشه ! یه جا حالت فوتو مد مدلسازی های اصلی رو نشون بده یه جا یه چیز دیگه رو !!

Just like any game in existence, LOD models are unavoidable, but I believe all the videos we've released so far have been in-game and real-time (not the obviously CG rendered videos from E3).

این متن بالا رو هم همین ایشون گفتن ! من زبانم زیاد خوب نیست ! میشه این متن رو برام ترجمه کنید ؟

I posted this just now on another forums so I might as well put it here re: the high detail car model you see in our photomode screenshots vs. what is being used in-game as you race.

One clarification about photomode and screenshots we've released so far. Aside from the added effects such as AA, DOF, and motion blur, all assets you see in photomode are the same -- although I do stand corrected on one factor which is the player car. They do have higher detail in photomode while all other cars, the environments, etc. are exactly what you see in game. And as you know in replays everything is the same. Anyway, did not mean to mislead or 'play dumb' with earlier statements as I misunderstood how LODs were being used in the various modes. That said, many of the screenshots we've released thus far have used the in-game graphics car models since we often shoot a scene including cars that aren't the player car. <shrug> It all looks good and representative of the game, imo.

That said, I can't wait to see what some of you are able to do with Photomode and the storefront in a few weeks.
emotion-2.gif

من منظورم این بود که با توجه به اینکه این بازی نمای کاکپیت داره و در این نما هیچ انیمیشنی برای تعویض دنده نداره ، پس در نماهای دیگه هم نباید داشته باشه ! و خود سازنده ها گفتن که اوایل کارهایی رو هم برای این انیمیشن کرده بودن ولی در نهایت بیخیالش شدن ! چون همچین کار احمقانه هستش ! که از بیرون تعویض دنده باشه و از داخل نباشه ! ضمن اینکه Forza 2 نمای کاکپیت نداشت پس هر پیش فرضی قابل قبول بود !!

---------------------------------------------------

خب ممنون از نطراتتون ! من 3 ماه سر کار بودم ! این 10 روز هم روش !

ricosev

کاربر سایت
Mar 17, 2009
571
بازی قشنگی شده
من موفق شدم حدود یک ساعت این دموی فورزا رو بازی کنم
خوبی هاش بیشتر از ایراد هاشه و مشکلات گرافیکیش آنچنان به چشم نمیاد

ولی از یکچیزی واقعا ناراحت شدم اون هم جنگ تبلیغاتی بود که طی این چند ماه به راه انداخته بودن
واقعا فکر می کنم Turn 10 نمی تونست بدون این جنگولک بازی حتی منو خام کنه
مثلا همون عکس بسیار با کیفیت BMW حقیقتا یه خالی بندی برزگ بود

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
سلام
بحث جالبه گفتم منم به یه نکته اشاره کنم ، محسن جان اگر اسمتون رو درست گفته باشم ، فلسفه یک Demo به اینه که سازندگان بازی یک نسخه خیلی محدود شده از بازی رو به صورت رایگان در اختیار ما قرار میدند که ما بازی رو تست کنیم و ببینیم ازش خوشمون میاد یا خیر .
اجنبی های عزیز این دمو ها رو بازی می کنند و با توجه به منطق خودشون تصمیم میگیرند که آیا این بازی ارزش 60 دلار پولشون رو داره یا خیر .
در مورد ما که فقط PS3 داریم هم این صدق میکنه ، مثلا من منتظرم دمو بازی NFS : Shift بیاد با اینکه بازیش الان 10 روزه اومده ، دمو رو بازی کنم ببینم آیا خوشم میاد یا نه .
پس Turn 10 یا هر شرکت دیگه ای نمیاد بر عکس عمل کنه ، یعنی یه نسخه ضعیف بده بعد بیاد با بازی شما رو سورپرایز کنه ، اصلا همچین چیزی میشه گفت خنده دار ترین و احمقانه ترین حرکت از طرف یه استدیو میتونه باشه .
به هر حال با تریلر ها و عکس هایی که من از Forza 3 دیدم و همچنین نقد های اشکان و آریا Forza 3 یه بازی کاملا زیبا و خوش ساخته ، اون عکس هایی هم که شما میگی منو سرکار گذاشتن من قبلا هم گفتم اینا در حالت Photo Mode گرفته شده ، همونطور که در GT5 هم وجودد داره و نباید به این جور عکس ها اطمینان کرد.
بخشید که منم یکم حرف زدم ، اگر زیاد شد شرمنده . :smile:

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
دوستان عزیزی که دمو رو بازی کردین من قصد دفاع بیخود از بازی خاصی ندارم(باور کنین از سال 2004 که Xbox خریدم و حدود 1 سال بعد قسمت اول FMS رو بازی کردم خاطرات بسیاری شیرینی ازش دارم،این بازی برا من مثه سری GTه که برا خیلیا خاطره انگیزه)ولی خیلی از مسائلی که به عنوان ایراد مطرح میکنین چشم عقاب برا دیدنش نیاز داره و البته بعضی از ایرادات مطرح شده مثه نشکستن شیشه از داخل بسیار نامید کننده اس...
به هر حال باید قبول داشت(آقا اشکان جسارت نباشه)از هر مثلاً 100 یا 200 هزار نفر شاید یه نفر هم تصویرو تا ما تحت ماشین جلو نمی بره که ببینه آیا چراغاش تغییر شکل میدن یا نه...
بازخورد دمو توی سایت های معتبر هم تقریباً همینطور بود،یه نفر تو Gamespot بعد از تست دمو حرف جالبی زده بود گفته بود که به نظر من دموی FMS 3 بازی مفرح و از لحاظ گرافیکی سطح بالاست ولی اغراق های Turn 10 در امر مارکتینگ باعث به وجود اومدن تشنج های موجود شد...
به طور کلی از نقدهای دمو خیلی استفاده کردم...

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
من فقط چندتا نکته باید بگم و همین نکات باعث شدن قبول نکنم که این دمو همون بازی نهایی هست !

حتماً بزرگ شده ببینید !

ntjwhjrvfo6yjv9oztik.jpg

تو این یکی عکس شکستگی ها رو با خط قرمز نشون دادم ! فقط ( اینجوری ) :eek: نگاه کنید !! تا درست ببینید ! در قسمت درجه شمار هم با خط زرد شکستگی رو نشون دادم !!

33k02rv3ss7ho8b4gvxm.jpg

و این نشون میده که عکسهایی که از این ماشینها گرفته شدن از همین مدلها بوده و بیشتر عکسهایی هم که بعداً روی سایتها اومدن همین داستان رو دارن ! یعنی باید مدل سازیشون همونی باشه که در عکسهای رسمی منتشر شده !

http://www.gamespot.com/xbox360/driving/forzamotorsport3/images/0/258/?full_size=1

عکس دوم کمی دچار افت کیفیت شده ! مکانهای مورد نظر رو روی عکس با کیفیت ببینید !

به چراغ BMW ای که در بین حریفهای پورشه قرار دارد نگاه کنید و بعد به دیگر BMW ای که بین رقبای آئودی یا فراری هستش ( دقیقاً نمیدونم کدوم یکی ) نگاه کنید !! خواهید دید که کیفیتشان خیلی فرق داره در حالی که هر دو از یک خانواده هستند و ماشینهای پر طرفدار ! پس دلیلی نداره که اینطور اختلاف کیفیت داشته باشن !

این مورد ( نا هماهنگی کیفیت بین ماشینها ) بسیار خودنمایی میکنه ! یکی یکی ماشینها رو بررسی کنید تا به نتیجه برسید !

بنازم به این دقت.اما به نظر من محیط از همه مهمتره/چرا؟چون هنگام بازی آدم دائم به جلو نگاه میکنه نه به خود ماشین و forza3 تو محیط بینزیره.نظر بقیه در این مورد چیه؟:biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر