Forza Motorsport 3

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
خب شما داری میگی این یکی از دستشون در رفته ؟ من نمیتونم همچین استدلالی رو قبول کنم ! یعنی کسانی که همه عکسها رو به طور جدی دستکاری کردن و ... بیان یک دمو بدن که در حالت پخش مجدد از همون مدل داخل بازی استفاده کنه ؟ خب اگر بنا به فریب دادن مشتری هست که از همون اول یک مدلسازی الکی میذاشتن از هر ماشین تا دل همه خوش شه ! کسی هم نفهمه چه مدلسازیه داغونی دارن !!

یعنی نمیشه یه جا پخش مجدد بازی از خود بازی باشه یه جا نباشه ! یه جا حالت فوتو مد مدلسازی های اصلی رو نشون بده یه جا یه چیز دیگه رو !!
ببین محسن جان، اول اینکه اصلاً دستکاری عکس نداریم! هیچ کدوم از این عکسا دستکاری نشدن، وقتی بازی می ره روی حالت photomode به صورت اتوماتیک مدل ماشین با اون high poly modelی که در منو بازی قرار داره (و اتفاقا کاملاً real-time هم هست) جایگزین می شه بنابراین عکسا دستکاری نمی شن. این عکسی هم که در بالا گذاشتی photomode هست ولی با این تفاوت که مشخصه از build قدیمیه بازی و photomode هیچ افکت خاصی به تصویر اضافه نکرده.
بحث فریب دادن هم به این شکلی که شما می گی اصلاً نیست، چون هم مدل داخل منو و هم مدل داخل بازی کاملاً real-time هستن و هیچ کدوم cg یا مدل الکی نیست.
در مورد دو شکل بودن replay ها هم در پایین توضیح می دم. (البته بر پایه صحبت خود سازنده ها!)

شما کلاً موضوع رو چپکی نسبت به مشکل حقیقی استنباط کردی فکر کنم. موضوع الان اصلاً سر این نیست که چرا این مدلا کیفیتشون این شکلی شدن، موضوع سر اینکه چرا che chou دروغ گفته و قبلاً گفته بود که مدل های ماشینا در حالت photomode هیچ تغییری نمی کنن و همون ingame هستن. همچنین یسری تریلر هایی که از بازی نشون داده بودن مثل تریلر ferrari 458 باز گفته شده بود که replay کامل بازی هست بدون دستکاری در صورتی که اون تریلر از مدل داخل منو استفاده می کنه که در دمو به این شکل نبود. جالبه بگم به تازگی گفته شده که شما وقتی replay های خودتونو استخراج می کنین فایلش رو و به صورت فیلم در میارین کیفیت ماشینا عوض می شه و به high poly model تبدیل می شه، که این اگر درست باشه وجود این تریلر ها رو توجیه می کنه که استخراج شده هستن نه مستقیم capture شده از کنسول.

یعنی موضوع سر تبلیغات الکی این شرکت هست نه اینکه حالا واقعاً چرا ماشینا عوض شدن. اگر از روز اول che می اومد این پستی رو که نقل قول کردی ازش می گذاشت 3/4 این بحث ها اصلاً پیش نمی اومد.

اینم متنی که Che Chou نوشته:
یک توضیح در مورد photomode و تصاویری که ما تا به حال منتشر کردیم. در کنار اضافه شدن افکت هایی مانند: AA, DOF, Motion Blur، تمامی مواردی که شما در photomode می بینید همون بازی هست، با این حال باید یک فاکتور رو تصحیح کنم که مربوط به ماشین خود بازیکن هست. ماشین های خود بازیکن دارای جزییات بیشتری در حالت photomode هستند در حالی که سایر ماشین های رقیب، محیط و ... همگی دقیقاً همون چیزی هستند که در بازی می بینید. و همانطور هم که می دونید در replay هم همه چیز همون داخل بازی هست. به هر حال منظورم این نیست که بخوام کسی رو فریب بدم یا وانمود کنم که در مورد اون عبارتی که قبلاً گفته بودم اطلاعی ندارم چون من خودم اشتباه متوجه شده بودم که چگونه مدل ها با جزییات متقاوت در حالت های مختلف استفاده شده اند. اینو هم بگم که خیلی از تصاویری که ما تاکنون منتشر کردیم از گرافیک مدل های ماشین داخل بازی استفاده کرده اند چون که ما اغلب از ماشین هایی عکس می گرفتیم که مربوط به ماشین خود بازیکن نیستند.
به نظر من تمام اینا (منظورش تصاویریه که گفته) خوب به نظر میاد و نمایانگر بازی هست.
من منظورم این بود که با توجه به اینکه این بازی نمای کاکپیت داره و در این نما هیچ انیمیشنی برای تعویض دنده نداره ، پس در نماهای دیگه هم نباید داشته باشه ! و خود سازنده ها گفتن که اوایل کارهایی رو هم برای این انیمیشن کرده بودن ولی در نهایت بیخیالش شدن ! چون همچین کار احمقانه هستش ! که از بیرون تعویض دنده باشه و از داخل نباشه ! ضمن اینکه Forza 2 نمای کاکپیت نداشت پس هر پیش فرضی قابل قبول بود !!
خوب شما کاملاً داری اشتباه می کنی چون اصلاً ربطی به هم ندارن. چون همانطور که گفتم دوربین کاکپیت بازی انقدر بالا هست که اگر انیمیشن دنده هم داشت فقط دست راننده معلوم بود که از روی فرمون برداشته می شه و هیچ چیز دیگه ای معلوم نبود. وقتی در داخل کاکپیت حتی دنده ماشین نشون داده نمی شه پس قطعاً انیمیشنی هم نداره.

توصیه می کنم انقدر خودت رو با این بازی سرکار نگذاری چون با توجه به اینکه فکر هم می کنم تا حالا سری forza بازی نکردی، این بازیش جوریه کلاً بعد از 1 هفته ازش خسته می شی حالا چه گرافیکش همین باشه چون اونی که تو عکسا بود.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
توصیه می کنم انقدر خودت رو با این بازی سرکار نگذاری چون با توجه به اینکه فکر هم می کنم تا حالا سری forza بازی نکردی، این بازیش جوریه کلاً بعد از 1 هفته ازش خسته می شی حالا چه گرافیکش همین باشه چون اونی که تو عکسا بود.

ممنون که توضیح دادید ! بابا من Forza بازم ! :biggrin1:

الان رو لول چهارم میرم یه سری از امکانات بازی رو هم بر میدارم ( میشه کاستمایز لول بازی ) چیزی از سختی روندن ماشینها حس نمیکنم !! :biggrin1:

من از گیم پلیش و گرافیک محیطش خوشم اومد همینطور صدا گذاری ماشین و صدای موتور ! که موقع تعویض دنده اصلاً نیازی نیست به دور موتور نگاه کنم ! از روی صدا میفهمم !! :biggrin1:

ولی از مدل سازی ماشینها راضی نیستم !

در هر صورت یه نفر پیدا شده که میگه بازی کامل رو داره و شروع کرده اطلاعاتی رو از بازی در اختیار بقیه قرار میده که انگار مایکرو گوشش رو پیچونده !! این لیستی که در پایین میذارم انگار برای تیونینگ 370z هستش !

These are all the tuning options available:

Tires:

Tire pressure front
Tire pressure back

Gearing:

Speed / Acceleration spacing for each gear.

Alignment:

Camber Front / back
Toe Front / back
Front caster Front / back

Anti Roll Bars

Front
Back

Springs

Softness / Stiffness of Front / Back
Ride Height Front/Back

Damping

Rebound Stiffness Front / Back
Bump Stiffness Front / Back

Aero

Downforce Front / Back

Braking

Braking force Front / Back
Braking force High / Low

Differential

Front Acceleration / Deceleration
Rear Acceleration / Deceleration
Center torque Front / Back

No other options available. This was in a Nissan 370z.​

http://forums.xbox.com/1/29230914/ShowPost.aspx#29230914

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
چند ویدئوی جدید از Forza 3 ! الان هر چی بگم میگین توهم زدی ! دوستان ببینن نظرشون رو بدن ! :biggrin1:

http://www.taxigamer.com/Xbox_360/Forza_Motorsport_3/72671/video/408/Gameplay_Maserati_Gran_Turismo_on_CaminoViejo.html

http://www.taxigamer.com/Xbox_360/Forza_Motorsport_3/72671/video/409/Gameplay_Porsche_997_GT3_on_Amalfi_Coast.html

به نظر نمای دوربینش هم جدید میاد !!

ویرایش : نمای دوربینش همونه ! اشتباه کردم !

http://video1.fullxp.com/download/e807871a-8ba9-4908-82b9-7e661c665398/forzaM3.divx

آخرین ویرایش:

Samiel Danach

کاربر سایت
Dec 13, 2007
111
نام
امیرعلی
چند ویدئوی جدید از Forza 3 ! الان هر چی بگم میگین توهم زدی ! دوستان ببینن نظرشون رو بدن ! :biggrin1:

http://www.taxigamer.com/Xbox_360/Forza_Motorsport_3/72671/video/408/Gameplay_Maserati_Gran_Turismo_on_CaminoViejo.html

http://www.taxigamer.com/Xbox_360/Forza_Motorsport_3/72671/video/409/Gameplay_Porsche_997_GT3_on_Amalfi_Coast.html

به نظر نمای دوربینش هم جدید میاد !!

دیگه وقتی دمو عرضه شده ، بازی نهایی با دمو هیچ فرقی از نظر گیم پلی و گرافیک و دید دوربین نخواهد داشت ! کلا Turn 10 تو زمینه مدلینگ ماشین ها تبلیغاتش بیش از حد خارج از توانشون در خود بازی بوده ، با منتشر کردن عکس ها سعی داشتن از Polyphony تقلید کردن. اما GTP تقریبا مثل عکس ها بود و بزرگ نمایی هم نشده بود. اما دمو ثابت کرد در مورد مدلینگ ماشین ها خیلی بزرگ نمایی کردن
انتقاد هم که زیاد شده از این کاره Turn 10 و مدام سعی کردن جواب گو باشن که بیشتر جواب سر بالا دادن . اینم نمونه یکی از حرف هاشون در مورد گرافیک ماشین ها :

http://www.examiner.com/examiner/x-...-10-responds-to-Forza-III-graphics-complaints

گیم پلی و گرافیک محیط بازی عالی بود ، اما گرفیک ماشین ها مثل GT5 نیست و اصلا انتظار مدلینگ در سطح GT رو نباید داشت.

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
آقا محسن باتوجه به صحبت هات و ريزبيني كه داري مشخصه كه از طرفداران forza هستي. ولي ديگه داري خيلي موضوع رو ميپيچوني. به خدا اين همه بحث براي بازي كه 2 سال روش كار شده درست نيست. مشكلاتي كه در forza 3 وجود داره به خاطر كمبود زمان هست. ما كه نميتونيم از اين بازي يه واقعيت كامل رو بخوايم. هر بازي داراي اشكالاتي هست. به خدا من وقتي بازي ميكنم جذب گرافيك محيط و هيجان بازي ميشم. در مورد تعويض دنده هم با خودم ميگم دنده اتومات هست مثل خيلي از ماشين هاي مدل بالا.(البته اگه انيميشن تعويض دنده رو ميذاشتن بهتر بود). حالا تو خودت از اين دمو راضي بودي يا نه؟
دركل محسن جان انقدر خودت رو اذيت نكن و موضوع رو با گذاشتن عكس پيچيده نكن( البته خوبه ها ولي نه انقدر ريز بينانه چون چشم من يكي كه اندازه يه بادكنك شده) .
ولي باز هم ممنون از اين دقتت. تو بايد يه بازي ساز ميشدي.
در آخر بگم كه نتيجه مقايسه بازي ها(به صورت نادرست. چيزي كه در تاپيك مقايسه forza3 و gt5 بود) با هم و اين قدر بحث و جدل روي اون ها هيچ نتيجه اي نداره جز اينكه تعداد صفحات تاپيك ها نجومي بشه.

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
دیگه وقتی دمو عرضه شده ، بازی نهایی با دمو هیچ فرقی از نظر گیم پلی و گرافیک و دید دوربین نخواهد داشت ! کلا Turn 10 تو زمینه مدلینگ ماشین ها تبلیغاتش بیش از حد خارج از توانشون در خود بازی بوده ، با منتشر کردن عکس ها سعی داشتن از Polyphony تقلید کردن. اما GTP تقریبا مثل عکس ها بود و بزرگ نمایی هم نشده بود. اما دمو ثابت کرد در مورد مدلینگ ماشین ها خیلی بزرگ نمایی کردن
انتقاد هم که زیاد شده از این کاره Turn 10 و مدام سعی کردن جواب گو باشن که بیشتر جواب سر بالا دادن . اینم نمونه یکی از حرف هاشون در مورد گرافیک ماشین ها :

http://www.examiner.com/examiner/x-6894-SF-Console-Game-Examiner~y2009m9d28-Turn-10-responds-to-Forza-III-graphics-complaints

گیم پلی و گرافیک محیط بازی عالی بود ، اما گرفیک ماشین ها مثل GT5 نیست و اصلا انتظار مدلینگ در سطح GT رو نباید داشت.
دوست عزیز میتونم یه خواهشی کنم؟!
آقا جون هرکی که دوست داری بیخیال مقایسه شو خداوکیل الآن یه جستجو بزنی تو تاپیک GT5 بیشتر از Forza 3 وجود داره!!
جالب اینکه اگه Forza نکته ی برتری داشته باشه دوستان فقط میگن فلان چیز عالیه ولی ضعف ها رو نسبت به GT جزء به جزء بیان میکنن...
ول کنین دیگه...

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,168
نام
محسن
بالاخره منم دمو رو بازی کردم و نظر شخصیمو می گم اول اینکه گرافیک محیط واقعا قشنگه وعالی کارشده وبه نظرم در حد عکسایی که قبل از دمو ارائه کرده بودن هستش ولی روی ماشینا به اندازه ی محیط کار نکردن وماشین حالت دندونه یا همون AA پائینه ودر کل جزئیات ماشین اصلا در حد عکسا نیست نمای داخل ماشین هم خیلی ساده طراحی شده و به نظرم فقط ظراحی دست های راننده وتا حدودی فرمون قابل قبوله ولی بقیه اجزای داخل ماشین واقعا ساده طراحی شده بعد انمیشن تعویض دندش هم بماند فقط یه دست میاد بالاوپایین در کل خیلی مصنوعی من که انتظارم بیشتر بود وبه هرحال منتظریم تا زمان انتشار شاید فرجی شد که اونم بعید میدونم

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
میگم من اون لینک مستقیم تاپیک را دانلود کردم و روی دی وی دی فینال و با سرعت 6 رایتش کردم.

اما وقتی میزارمش open try میده. اول فکر کردم که درایورم مشکل داره بعد روی یک کنسول نو نو تست کردم دیدم روی اونم open try میده. ( کنسول خودم هم یک ماه نیست خریدمش )

کسی میدونه باید چیکار کنم؟

virtual30t

کاربر سایت
Jul 5, 2007
1,124
نام
روشن
میگم من اون لینک مستقیم تاپیک را دانلود کردم و روی دی وی دی فینال و با سرعت 6 رایتش کردم.

اما وقتی میزارمش open try میده. اول فکر کردم که درایورم مشکل داره بعد روی یک کنسول نو نو تست کردم دیدم روی اونم open try میده. ( کنسول خودم هم یک ماه نیست خریدمش )

کسی میدونه باید چیکار کنم؟
اول با winrar اکستراکتش بکن بعد پوشه ی کانتنت رو رایت کن رو dvd سعی هم کن با سرعت پایین تری رایت کنی.

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
اول با winrar اکستراکتش بکن بعد پوشه ی کانتنت رو رایت کن رو dvd سعی هم کن با سرعت پایین تری رایت کنی.

همین کار را میکنم اما نمیتونم سرعت را کمتر کنم!

دیسکام کمتر از 6 نمیان!

(حالا یک دی وی دی دیگه حروم میکنم ببینم چی میشه*)

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
این بازی اولین امتیازش رو از Official Xbox 360 Magazine فرانسه گرفت ! 19/20 این در حالی هست که Forza 2 تونسته بود امتیاز 16/20 رو نصیب خودش بکنه !!

:biggrin1:

منبع

virtual30t

کاربر سایت
Jul 5, 2007
1,124
نام
روشن
همین کار را میکنم اما نمیتونم سرعت را کمتر کنم!

دیسکام کمتر از 6 نمیان!

(حالا یک دی وی دی دیگه حروم میکنم ببینم چی میشه*)
اگه تو یه کنسول دیگه هم همین مشکل رو داره احتمال زیاد اشکال از نوع dvd سعی کن روی یه مارک دیگه رایت کنی.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,081
اولین امتیازش را از Official Xbox 360 Magazine فرانسه گرفته که به اون 19/20 داده است
Everything is order and beauty, luxury, calm and technology

111801dc963ccbe8049647068e5a96dc-180x.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر