PlayStation Final Fantasy XVI

سازنده
Creative Business Unit III
تاریخ انتشار
June 2023
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
Opera Snapshot_2022-04-08_114535_na.finalfantasyxvi.com.png
Some are kings, some knights, some naught but pawns—but all shall play
.their part in a game guided by the unforgiving hand of fate

-----------------------------------------------------------------------------------

استدیو سازنده: Square Enix Creative Business Unit III
ناشر: Square Enix
کارگردان: Hiroshi Takai
کارگردان خلاق و نویسنده اصلی: Kazutoyo Maehiro
کارگردان هنری: Hiroshi Minagawa
طراح شخصیت ها: Kazuya Takahashi
تهیه کننده: Naoki Yoshida
آهنگساز: Masayoshi Soken
پلتفرم: PS5
تاریخ انتشار: 22 ژوئن امسال (1 ام تیر ماه)

"شخصیت های اصلی"

"کلایو راسفیلد"
1683049798817.png

"جاشوا راسفیلد"
1683049928661.png

"جیل واریک"
1683050245354.png

Opera Snapshot_2022-04-09_165551_na.finalfantasyxvi.com.png
"ولیستیا"
Opera Snapshot_2022-04-08_111824_na.finalfantasyxvi.com.png

"آیکون‌ها و دامیننت‌های آن‌ها"

Opera Snapshot_2022-04-08_114149_na.finalfantasyxvi.com.png

"قلمروها های داخل ولیستیا"

Opera Snapshot_2022-04-08_113134_na.finalfantasyxvi.com.png
Opera Snapshot_2022-04-08_113350_na.finalfantasyxvi.com.png

"تریلر معرفی بازی"

Opera Snapshot_2022-04-08_114842_na.finalfantasyxvi.com.png

.تمامی اطلاعات پست اول توسط Reza.zareei ترجمه شده است.

آخرین ویرایش:

OceanSky

Kindred Blades
کاربر سایت
Aug 8, 2018
682
من زیاد اهل پیش خرید نیستم ولی یه چند مورد هست که باعث شد من نسخه دیلاکس رو دو ماه پیش، پیش خرید کنم.

من یه مشکل اساسی نه فقط با سری FF بلکه با عناوین و کارگردانی بازیهای شرقی دارم. کلا برام شدیدا Cringe بوده و هست دیالوگ ها و نوع کارگردانی بازیا. در همین راستا از انیمه هم خوشم نمیاد. ما بین اینها از Spirited Away خیلی خوشم میومد. ولی اینطور هم نیست که اصلا ندیده باشم "فاینال فانتزی نجات کودکان" رو یادمه وقتی 7 سالم بود مادرم برای روز تولدم گرفته بود یادمه CG و اون فایت ها خیلی خفن بودن برام.

اول اینکه چون منبع الهام طراحی محیط بازی و لباس ها و حتی نوع دیالوگ حتی تغیر کرده و بیشتر غربی شده من شخصا خیلی پسندیدم. تو اون ویدیویی که چند صفحه پیش توسعه دهنده ها حرف زدن هم اشاره شد که Game of Thrones رو چندین بار دیدن و Art Style و تن دیالوگ ها رو ازش الهام گرفتن. احتمالا فن های قدیمی سری با این موضوع حال نکنن. حتی استایل Clive هم شدیدا منو یاد John snow انداخت.

دوم اینکه کارگردان بازی گفته بود، بازی در روز عرضه آپدیت روز عرضه دریافت نمیکنه یعنی در این حد به کارشون اطمینان دارن و این موضوع جای تحصین داره، بقیه توسعه دهنده ها باید یادداشت وردارن.

میدونم جایگاه FF برای Square Enix فرق میکنه با بقیه آیپی هاش ولی امیدوارم Square به بقیه عناوینش مثل FF بها بده. درکل صبر کردن باری لانچ بازی سخته.

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
لایو استریمی برای فاینال فنتسی 16 در تاریخ 17 ژوئن 2023 در ژاپن برگزار خواهد شد.

این لایو استریم خلاصه‌ای از اطلاعات قبل انتشار بازی رو ارائه میده:

◾️ معرفی نسخه نهایی بازی
◽️ کردیت دادن به کارمند های تیم توسعه
◾️ صحبت های بیشتر در مورد دمو
◽️ رونمایی از مرچ (کالا) های جدید
◾️ نائوکی یوشیدا و بقیه اعضای تیم توسعه هم در این لایو استریم حضور دارن‌.

FERYGAMER

کاربر سایت
May 5, 2013
395
نام
فرنود
به عنوانی کسی که تنها نسخه هایی که از فاینال بازی کرده Dirge of Cerberus و ۱۵ هستش و دمو رو تجربه کردم نظرمو بگم. البته نظر من شاید برخلاف نظر دوستان باشه. به جز اولین تریلر کلا این عنوان خیلی منو جذب خودش نکرد ولی خب میخواستم دمو رو تجربه کنم تا جذب بازی بشم ولی باز نشد. کامبت بازی واقعا فوق العاده هست و داستان هر چقد بیشتر جلو رفت برام جذاب تر شد. گرافیک قابل قبوله ولی برام یک چیز عجیب و خاص نبود. مشکلی که من با بازی داشتم کارگردانی بسیار بد کات سینا و دیالوگای بازی هست. جایگذاری کات سینا تو طول گیم پلی و از اونطرف طولانی بودنشون واقعا حسم رو خیلی وقتا میکشت. من بعد این تجربه تازه میفهمم عنوانی مثل Gow چقد دقیق و خوب کات سینارو کارگردانی کرده که ارتباط پلیر رو با گیم پلی قطع نکنه. اما اینجا کاتسینا خیلی جاها مزاحم بودن و از اون طرف هم دیالوگا (به زبان انگلیسی) خیلی مصنوعی ادا میشن .
به طور کلی این بازی برای من نبود ولی مطمئنم که داستانش خیلی هارو جذب میکنه.

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,634
نام
Alireza
منم همین الان دمو رو تموم کردم، واقعا پشم ریزون بود. :D مبارزه های آیکان ها مو به تنم سیخ کردن، مخصوصا موسیقیشون.

تا قبل دمو از تریلرو ایناش زیاد جذب بازی نشده بودم، ولی دمو کاملا نظرمو عوض کرد. >:D<

ای کاش استودیو های بیشتری همچنین دمو هایی قبل از بازیاشون عرضه میکردن. :-"

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,622
نام
Alireza
یه چندتا اسکرین شات گرفتم از دمو...این بخش دوم دمو رو فکر میکردم فقط یه بخش ساده واسه امتحان کردن سیستم مبارزات باشه ولی اون فضای قلعه خیلی خفن بود! مخصوصا باس فایت آخرش که دیگه اسپویل نمیکنم.
تصویرها رو هم یه جوری گرفتم که اسپویل داستانی نداشته باشه واسه دوستانی که دمو رو تجربه نکردن...تصاویر هم از کات سین‌ها نیست و از گیم‌پلی هست:

فک کنم تا خود بازی بیاد یه چند بار دیگه دمو رو بازی کنم :D

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,626
یه چندتا اسکرین شات گرفتم از دمو...این بخش دوم دمو رو فکر میکردم فقط یه بخش ساده واسه امتحان کردن سیستم مبارزات باشه ولی اون فضای قلعه خیلی خفن بود! مخصوصا باس فایت آخرش که دیگه اسپویل نمیکنم.
تصویرها رو هم یه جوری گرفتم که اسپویل داستانی نداشته باشه واسه دوستانی که دمو رو تجربه نکردن...تصاویر هم از کات سین‌ها نیست و از گیم‌پلی هست:

فک کنم تا خود بازی بیاد یه چند بار دیگه دمو رو بازی کنم :D
منم اینو جا انداخته بودم الان پست شما رو دیدم رفتم بازی کردم و بسی الان خوشنودم :D
======
بازی حقیقتا ١٠ از ١٠ هست . یعنی اگه چیزی که توی دمو دیدیم بخوایم به کلیت نسبت بدیم با یکی از بهترین بازی های نسل طرفیم. من ایرادات بعضی از دوستان رو متوجه نمیشم که بابت گرافیک بازی میگیرن! سوال اینه که ما انتظارمون میتونه از گرافیک بازی بیشتر باشه؟ جواب بله است اما اینکه حالا اینجوری نیست ایراده؟ جواب قطعا نه هست! اولا پکیجی که بازی تحویل میده اونقدر خوبه که زیاد ادم توجهی به این نکات گرافیکی نمیکنه یعنی این موارد تو ذوق اصلا نمیزنه دوم گرافیک بازی از بعضی جهات مثل نورپردازی واقعا چشم گیره. اسکیل درگیری ها و اینهمه افکت های جادویی که تو کامبت اعمال شده هم بعید میدونم بشه روی نسل قبل روون اجرا کرد. افت فریم هم من نداشتم ( روی حالت گرافیک ) بازی کاملا روون اجرا میشد مگر اون درگیری بخش اخر دموی داستانی که خب بنظرم توی نسخه ی نهایی میتونه قابل حل باشه. فلذا بازی رو دریابید که با این دمویی که من دیدم اصلا انتظار نداشتم اینقدر اتمسفر جدی و بی رحمی داشته باشه و جا خوردم حقیقتا و ذهنتون رو اصلا درگیر این اشکالات جزیی نکنید. البته ناگفته نماند کامبت بازی یکم چالشی تر بود من راضی تر بودم.

amonre

کاربر سایت
Feb 9, 2023
527
همین الان دمو رو تموم کردم
نیمه اول دمو برام معمولی و نیمه دوم پشم ریزون بود
فقط وسط ویدئو هی میگفتم اااا
اووووو
یا قراننن یا البفضل

برای من همین 2 ساعت دمو اندازه رگناروک میرزید :D

پ.ن : کسی میتونه شرح بده کدوم بازی های فاینال فانتزی داستان هاشون با هم مرطبطه ؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Morgoth Bauglir

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,222
نام
∂αнмα
راسیاتش من تصمیم نداشتم بازی رو روز لانچ انجام بدم و منتظر نسخه PC بودم (با اینکه میدونستم قرار جوری فکم به زمین بخوره که نشه جمعش کرد) ولی بعد دیدن دمو باید بگم که ی PS5 برسونید :((
لامصب اکشنش به کنار داستانش به کنار اون موسیقیش رو چیکار کنم . خونت خراب Soken که بدجوری ما رو هوایی کردی

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
1,120
نام
Ahmad
راسیاتش من تصمیم نداشتم بازی رو روز لانچ انجام بدم و منتظر نسخه PC بودم (با اینکه میدونستم قرار جوری فکم به زمین بخوره که نشه جمعش کرد) ولی بعد دیدن دمو باید بگم که ی PS5 برسونید :((
لامصب اکشنش به کنار داستانش به کنار اون موسیقیش رو چیکار کنم . خونت خراب Soken که بدجوری ما رو هوایی کردی
دم فن های منصف از هر دو طرف گرم از جمله شما(Fingers Crossed).به عنوان کسی میگم که یه سالی هست 20 درصدم سبز شده. :D
البته از دیمن ریمیک و رگناروک و و رچت و هورایزن و سوشیما و لست 2 بگیر تا یه شاهکار آندرریتدی مثل Astro's Playroom برای طلب رساندن PS5 باید کافی باشه.ولی اگر همین فاینال 16 هم باعث ایمان آوردن بشه استقبال میکنیم.به تعداد انسان ها راه هست برای رسیدن به خدا خلاصه.

ممنون از دوستانی که اسکرین شات میگذارن.بسی زیباست.
به عنوان کسی که از JRPG خوشم نمیاد و علاقه ای هم به سری فاینال ندارم،باید عرض کنم که احتمالا غرق بشم تو این بازی.خیلی خوشحالم که این نسخه رو اینجوری در آوردن.ترکیب اتمسفر گاتیک قرون وسطایی و هک اند اسلش جذاب و چاشنی داستان و ادونچر گیرا یعنی رویا واسه یکی مثل من.

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,854
نام
مرتضی
دم فن های منصف از هر دو طرف گرم از جمله شما(Fingers Crossed).به عنوان کسی میگم که یه سالی هست 20 درصدم سبز شده. :D
البته از دیمن ریمیک و رگناروک و و رچت و هورایزن و سوشیما و لست 2 بگیر تا یه شاهکار آندرریتدی مثل Astro's Playroom برای طلب رساندن PS5 باید کافی باشه.ولی اگر همین فاینال 16 هم باعث ایمان آوردن بشه استقبال میکنیم.به تعداد انسان ها راه هست برای رسیدن به خدا خلاصه.

ممنون از دوستانی که اسکرین شات میگذارن.بسی زیباست.
به عنوان کسی که از JRPG خوشم نمیاد و علاقه ای هم به سری فاینال ندارم،باید عرض کنم که احتمالا غرق بشم تو این بازی.خیلی خوشحالم که این نسخه رو اینجوری در آوردن.ترکیب اتمسفر گاتیک قرون وسطایی و هک اند اسلش جذاب و چاشنی داستان و ادونچر گیرا یعنی رویا واسه یکی مثل من.

حالا من خیلی چیزی از دمو و گیم پلی و ... ندیدم و قصد دانلود دمو هم ندارم چون میخوام بازیو کاملا تازه شروع کنم. ولی جدا به حدی این نسخه غربی شده که دیگه فکر نکنم بشه jrpg گفت و باید wrpg استفاده کرد:D

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
1,120
نام
Ahmad
حالا من خیلی چیزی از دمو و گیم پلی و ... ندیدم و قصد دانلود دمو هم ندارم چون میخوام بازیو کاملا تازه شروع کنم. ولی جدا به حدی این نسخه غربی شده که دیگه فکر نکنم بشه jrpg گفت و باید wrpg استفاده کرد:D
دقیقا.
من هم منظورم این بود که با اینکه به این فرنچایز علاقه ندارم ، ولی این یکی داره استثنا میشه.

• Like
Reactions: SMM9

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر