Final Fantasy XIII - X360

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
ببخشید دوست عزیز اشتباه نمیکنید؟لول 5 باز میشه جلوتر دیگه؟4 رو که گرفتم و همه شخصیتهام لول 4 هستن
چقدر دیگه از خط داستانی برم جلو؟ضعیف نیستم برای خط داستانی؟

با اجازه من جواب میدم l-)
درسته ، بعد از این که Boss آخر رو بکشی لول 5 باز میشه . اگه لول 4 رو کاملا پر کرده باشی نه. با این حساب باید دیگه به آخرش نزدیک شده باشی.

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
آقا این لولها هم دردسری شده واسه ما.من فکر کنم منظورم رو درست نمیگم.منظورم اینه که لول 3 رو کامل تموم کردم واسه ملت آخرین مرحلش شد 4 و دیگه تموم شد ولی هنوز بقیه 4 باز نشده.بقیش کی باز میشه سر کدوم غول؟
خط داستانیش هم که ماشالله همش پشت سر هم هست یکم لوکیشنهاش عوض نمیشه.بخوای داستانیشو بری باید تا ته بری جلو.من فکر میکنم واسه داستانیش آماده نیستم.یه دونه از این ماشین گنده ها که عین ماشین حفاری میاد جلومون یهو 5000 تا دمیج میزنه در حالی که کل جون ما 3000 و خورده ای هست

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
آقا این لولها هم دردسری شده واسه ما.من فکر کنم منظورم رو درست نمیگم.منظورم اینه که لول 3 رو کامل تموم کردم واسه ملت آخرین مرحلش شد 4 و دیگه تموم شد ولی هنوز بقیه 4 باز نشده.بقیش کی باز میشه سر کدوم غول؟
خط داستانیش هم که ماشالله همش پشت سر هم هست یکم لوکیشنهاش عوض نمیشه.بخوای داستانیشو بری باید تا ته بری جلو.من فکر میکنم واسه داستانیش آماده نیستم.یه دونه از این ماشین گنده ها که عین ماشین حفاری میاد جلومون یهو 5000 تا دمیج میزنه در حالی که کل جون ما 3000 و خورده ای هست

فکر کنم منظورت اینه که به جز 3 رول اصلی هر کاراکتر بقیرو نمیشه تا لول 4 بالا برد درسته؟
کلا یه سری از enemyها قوی ترن. شما باید پارداگیمت رو تغییر بدی. مثلا میبینی انقدر در مقابلش ضعیفی ، sazh رو تو گروهت داشته باش تا سپر و این چیزا واسه بقیه بذاره اینجوری دمیج خیلی میاد پایین . یا با rav/rav/rav برو که سریع استگر بشه. می تونی یه رول sen داشته باشی ، اینجور مواقع گاهی اوقات sab هم به درد میخوره :d
درسته نمیشه بقیرو تا لول 4 بالا برد ولی abilityهایی که به درد اون کاراکتر می خوره مطمئن باش هموناییه که میده .

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
فکر کنم منظورت اینه که به جز 3 رول اصلی هر کاراکتر بقیرو نمیشه تا لول 4 بالا برد درسته؟
کلا یه سری از enemyها قوی ترن. شما باید پارداگیمت رو تغییر بدی. مثلا میبینی انقدر در مقابلش ضعیفی ، sazh رو تو گروهت داشته باش تا سپر و این چیزا واسه بقیه بذاره اینجوری دمیج خیلی میاد پایین . یا با rav/rav/rav برو که سریع استگر بشه. می تونی یه رول sen داشته باشی ، اینجور مواقع گاهی اوقات sab هم به درد میخوره :d
درسته نمیشه بقیرو تا لول 4 بالا برد ولی abilityهایی که به درد اون کاراکتر می خوره مطمئن باش هموناییه که میده .

نه منظورم این نیست.شما الان لایتنینگ رو در نظر بگیر
سه تا رول اصلی داره
rav med com
درست؟
الان من flamrestrike frost strike vigor
اینا رو گرفتم اون سنگه که نوشته روش رول لول رو هم پر کردم.یعنی دقیقا تا اون رو پر کردم لول rav شد 4 .الان من میخوام بدونم چقدر باید قسمت داستانی رو برم جلو که یه پله بخوره بره بالاتر بقیه اون لول 4 هم باز بشه که توی رولهای اصلی شخصیتها آپگرید بشن تا برم برسم سر لول 5
یعنی کی پیغام crystarium expanded میاد که بقیه لول 4 هم باز بشه سر کدوم غول؟

sas_l3oy

کاربر سایت
Mar 6, 2009
596
نام
محراب‌
دوستان روشی نیست که با این دیسک ها که تو لودینگ گیر میمه بازیرو رفت؟بشه دیشکو درست کرد؟:d
یا حتما باید دیسک جدید بخریم؟من الان تو کف بازیم دیسک دومم خراب بود.

kingdom hearts

کاربر سایت
Jul 31, 2007
52
نام
مرتضی
گفتی Mission 62 اصلا حالم دگرگون شد. مصیبتی‌ست واسه خودش
اون ماموریت 55 فقط یه دونه Growth Egg بهت میده. تکرارش کنی دیگه بهت نمیده.

برای ماموریت 62 گروه من همون گروه قبلی بود منتها فنگ را گذاشتم Leader. توی این مبارزه حتما لاکی بریکر را برای فنگ و لایتنینگ داشته باش. اگه شانس بیاری و یکیشون Stagger بشه ماجرا حله.

و اما اینکه چرا فنگ Leader باشه؟
فنگ طبیعتا بالاترین قدرت را در بین کاراکتر‌ها داره. شما اون آیتمی که بعد از رد کردن ماموریت 51 بدست آوردی را بزار برای فنگ( منظورم همون آیتم Genji Glove هست). حالا سعی کن به هر نحوی شده یکیشون را Stagger کنی. وقتی Stagger شد از RAVها کمک بگیر و Chain را برسون به بالای 700. حالا بزار روی Com/Com/Com و حمله کن بهش.

در این حالت فنگ عالی عمل میکنه و خون زیادی ازش کم میکنه. وقتی خط Stagger داره با آخر میرسه وقتشه که ضربه نهایی را بزنی. یعنی ضربه مخصوص فنگ که اسمش Highwind ـه.( اون Genji Glove را گه گفتم حتما برای فنگ بزار تا این ضربه به نهایت قدرتش برسه). با این ضربه به احتمال زیاد نابود میشه. یکیشون که بمیره، بعدی را میشه راحت‌تر کشت.

مسلما در بین مبارزه از نقش‌هایی مثل Med/sen/Med و Med/Sub/Syn هم باید استفاده کنی تا افکت‌های لازم را روی خودت و دشمن اعمال کنی.
خیلی ممنون
چند بار رفتم ولی نتونستم ردش کنم دیگه اعصابم خورد شد:d....فکر کنم فعلا برم cp جمع کنم level ها رو ببرم بالا
فقط روی رول com/com/com وقتی هدف بیشتر از یکی باشه دو تا از اعضای گروه به یه هدف و یکی دیگه به یه هدف دیگه حمله میکنه....اشکال از منه یا درستش هم همینه؟(نمیدونم منظورم رو درست رسوندم یا نه)
genji glove رو لازمه upgrade کنم؟چون تا حالا چند بار ضربه Highwind رو زدم ولی از 500 هزار بیشتر تا حالا کم نکرده
ببخشید خیلی سوال می پرسم

titanium833

کاربر سایت
Feb 22, 2007
50
سلام
این یکی رو خواهشا جواب بدید
من حدود پنج ساعت بازی کردم ، الان وسط مبارزه ها اون بالا به عنوان کمک این جمله رو مینویسه :

help : stock a set of comands focused on building chain bonus​
دائما این جمله رو مینویسه و من نمیدونم باید چکار کنم
من هر سه تا کاراکترم رو میزارم رو حالت rav و به یک نفر حمله میکنم ،

بعد هم مبارزه هام هیچ وقت پنج ستاره نمیشند ..

سوال دوم : آیا بهتر نیست برای هر مبارزی فقط یکی از حالت های کریستال رو آپگرید کرد ، مثلا com یا rav یا med ?
یا اینکه فرقی نداره ، هر کدمم رو آپگیرد کنم فرقی نمیکنه ؟!
مرسی

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
سلام
این یکی رو خواهشا جواب بدید
من حدود پنج ساعت بازی کردم ، الان وسط مبارزه ها اون بالا به عنوان کمک این جمله رو مینویسه :

help : stock a set of comands focused on building chain bonus​
دائما این جمله رو مینویسه و من نمیدونم باید چکار کنم
من هر سه تا کاراکترم رو میزارم رو حالت rav و به یک نفر حمله میکنم ،

بعد هم مبارزه هام هیچ وقت پنج ستاره نمیشند ..

سوال دوم : آیا بهتر نیست برای هر مبارزی فقط یکی از حالت های کریستال رو آپگرید کرد ، مثلا com یا rav یا med ?
یا اینکه فرقی نداره ، هر کدمم رو آپگیرد کنم فرقی نمیکنه ؟!
مرسی
2 تا راو بزار یکی کماندو چرا همه رو گذاشتی راو؟اون کمکه هم همینو میگه.به احتمال زیاد چون هر سه تا بازیکنت راو هستن اصلا طرف استجر نمیشه.چون راو chain bonus رو سریعتر پر میکنه و سریع هم خالیش میکنه باید یه کماندو داشته باشی تا یه جورایی تثبیتش کنه
به فکر ستاره هم نباش چون تو مقدار cp که بهت میده تاثیری نداره و اینجوری که من فهمیدم تو spoil هم تاثیر خاصی نداره
فقط به نظر میاد tp رو سریعتر پر میکنه
شما 3 تا رول اصلی داری واسه هر شخصیتی که هر سه تاش باید آپگرید بشه چون احتیاج داری بهشون.همون سه تا رو متناسب با هم آپگرید کن .اولویت خاصی هم ندارن فقط هر سه تاش رو متناسب آپ کن.

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
خب بازی تازه بعد از کشتن دوباره ی اون یارو barthunders یا همچین چیزی راه میفته.وقتی که ضربات مخصوص شخصیتهات رو میگیری
فقط حیف که یارای خودیت اینقدر کلنگن که اصلا از اون ضربات استفاده نمیکنن
راستی بروبچ این trazehpordon هست چیه همون اون رو چه جوری گیر بیارم؟هیچ راهی جز خریدش نیست؟
لامصب 2 میلیون قیمتش هست
بعدش من شنیدم اگر هرکدوم از اسلحه های وانیل رو ببری روی نیروانا بعدش دیسمنتل کنی 3 تا از اون تراز ها بهت میده درسته؟

hamhami_333

کاربر سایت
May 20, 2009
333
نام
نوید
بچه ها کدوم accessory ها برای چنج تایر اسلحه ها هستن میخوام بقیشونو بفروشم ؟دوستان من الان رسیدم اونجایی که open world شده بابا چه قدر سخت شده!!!یه جاهایی هست کناره رودخونه با دایره زرد مشخص کرده اما با هرکی میرم روش نمیپره !!!

آخرین ویرایش:

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
یه جاهایی هست کناره رودخونه با دایره زرد مشخص کرده اما با هرکی میرم روش نمیپره !!!
وقتی که وارد اونجا میشی خودش میگه این دایره زردهارو باید با چوکوبو بری ( گفته جانورانی که پاهای بلند دارند و می تونن بپرن) :d

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
راستی بروبچ این trazehpordon هست چیه همون اون رو چه جوری گیر بیارم؟هیچ راهی جز خریدش نیست؟
لامصب 2 میلیون قیمتش هست
بعدش من شنیدم اگر هرکدوم از اسلحه های وانیل رو ببری روی نیروانا بعدش دیسمنتل کنی 3 تا از اون تراز ها بهت میده درسته؟
اگه بتونی یه Long Gui بکشی( همون دایناسور های بزرگ نوع سوم)، در آخر مبارزه ممکنه به صورت شانسی trapezohedron بهت بده. البته مشکل اینجاست که تا اسلحه‌هات درجه 3 نباشند تقریبا غیر ممکنه بتونی اون‌ها را بکشی.

بله. اگه یکی از سلاح‌ها فنگ یا وانیل را درجه 3 کنی و بعد Dis کنی 3 تا از اون trapezohedron بهت میده. ولی بهرحال برای این کار هم باید یه دونه trapezohedron داشته باشی تا بتونی سلاح را درجه 3 کنی. پس در نتیجه باید یکی بخری.
بچه ها کدوم accessory ها برای چنج تایر اسلحه ها هستن میخوام بقیشونو بفروشم ؟
Peroskite
Uraninite
Adamantite
Scarletite
Uraninite
Cobaltite
trapezohedron

Ientenx

کاربر سایت
Oct 7, 2006
289
نام
امیر
دقیقا چرا بهتره؟ Axis نهایت Magicـش 315 هست ولی Lionheart 508.
اتفاقا Lionheart برای RAV محشره چون خط Stagger را بطرز وحشتناکی سریع پر میکنه.

همه اسلحه‌ها وقتی درجه 3 بشن یه ATB اضافه میشه و این چیزی نیست که مخصوص یه اسلحه خاص باشه. بعضی‌ها غیر از ATB یه مزیت جانبی هم دارند، مثل همون Vidohunir

Death آخرای بازی بدست میاد و مهمترین جایی که استفاده میشه همون ماموریت 55ـه. فقط هم مخصوص وانیله و فکر نکنم کسی حاضر باشه وانیل را بزاره Leader.
لاکی بریک را برای همه کاراکتر‌ها میشه گرفت و در کل مقایسه لاکی بریک با Death هیچ ربطی به هم نداره.

بخوای فقط خط داستانی را بری حدود 10 ساعت. اگه بخوای ماموریت فرعی و ... بری تا 50-60 ساعت دیگه هم راه داره.
1- وقتی با چندتا ایتم ATB مچش کنی ، متوجه میشی که چرا بهتره و برای Rav سرعت عمل مهمه تا قدرت ( خودت یه امتحان کن خرجش فروش Trapezohedron و یکبار اپدیت کردنش ، اگه خوشت نیومد برگرد به اخرین سیوت )

2- Death هم انقدرا اخر بازی گیر نمیاد ، داخل ساعت 30 بازی میتونی بگیریش ! بهترین روش استفادش هم Vanill Hope Snow و رول Sab Med Sen هست .

* - این اسپل شانسیه و اگر برای بار سوم صرف رو نکشت بازی رو ریتری کنید و از د.وباره شانستون رو امتحان کنید
من یه RPG باز خفن بودم و هستم
و کلی منتظر بودم امتحانات دانشگاه تموم بشه بشینم سر این بازی
یه دو ساعت بازی کردم ولی خیلی خورد تو ذوغم
اول اینکه فکر می کردم ترن-بیس باشه مبارزاتش ( مدل دیسگایی و گراندیا )
ولی من اصلا با مبارزاتش حال نکردم
خیلی مسخرست هیچ نبوغ یا هیجانی نداره

حالا نمی دونم چون اول بازیه اینجوریه یا کلا همینجور روتینه بازیش
فعلا که بی خیالش شدم تا نظرات بقیه رو هم بدونم
اگر به امید اینکه JRPG بخوای بازی کنی نشین :D چون این یه سبک جدیده و در اواسط بازی بسیار تکراری و کسالت اور میشه و هیچگونه خلاقیتی بازیش نمیخواد و طبق چند فن میچرخه بازی /
ببخشید بقیه مواردی که گفتین درسته؟من یه جای دیگه خوندم حتما لازم نیست اسلحه ی مخصوصی هم داشته باشی دو تا از این آیتم ها رو بزاری بقل هم بهت لاکی میده
hunt catalog
energy sash
accel sash
easy choice
درسته؟
بعدش مثلا لاکی بریک و death که گفتین هیچ موردی توش وجود نداره که شانس به وقوع پیوستنش رو زیادتر کنه؟مثلا درجه ی مجیک بالاتر باشه فرقی نداره کاملا random هست؟
بعد یه سوال دیگه.من فنگ رو که میزارم saboutor یه چندبار باید یه اسپل رو بزنه تا روی حریف بیفته
چه جوری میشه این شانس رو ببریم بالاتر؟اصلا چیزی روش تاثیر داره یا اینم رندوم هست؟
جواب سوالت رو دقیقا چند خط پایینتر بخون

تا اونجایی که من میدونم حتما باید اسلحه ها باشه. باز هم خودت امتحان کن. وقتی می‌خوای بفهمی لاکی بریکر شده یا نه توی همونجایی که اسلحه‌ها و Accessoryها را برای کاراکتر‌هات انتخاب میکنی نگاه کن. سمت راست اگه گزینه‌ای به اسم Random: Instant Chain دیدی یعنی همون لاکی بریکر.

لاکی بریکر کاملا شانسیه و مجیک بالا تاثیری نداره.
اما Death فرق میکنه. با برداشتن اسلحه Blundell برای وانیل، شانس اثر کردن جادو‌های Saboteur شدیدا بیشتر میشه. Death هم جزو جادو‌های Suboteur هست.

این هم میشه گفت راهی نداره. ولی اگه اول بتونی جادوی Impril را روش بزنی، بقیه زودتر اثر می‌کنند.
دقیقا نیاز به سلاح خاصی نداره !
من هم مثل شما ان اوایل فکر میکردم لاکی بریک Random: Instant Chain هست که اینگونه نیست و Greats : TP Boots هستش و از مچ شدن 2 ایتم که این ویژگی رو اضافه کنه بدست میاد که بهترین روش هم اینه ( کم خرجترین )

2X Speed Sash
1X Energy Sash

خیلی ممنون
چند بار رفتم ولی نتونستم ردش کنم دیگه اعصابم خورد شد:d....فکر کنم فعلا برم cp جمع کنم level ها رو ببرم بالا
فقط روی رول com/com/com وقتی هدف بیشتر از یکی باشه دو تا از اعضای گروه به یه هدف و یکی دیگه به یه هدف دیگه حمله میکنه....اشکال از منه یا درستش هم همینه؟(نمیدونم منظورم رو درست رسوندم یا نه)
genji glove رو لازمه upgrade کنم؟چون تا حالا چند بار ضربه Highwind رو زدم ولی از 500 هزار بیشتر تا حالا کم نکرده
ببخشید خیلی سوال می پرسم

خیلی ممنون با همین روش ردش کردم....فقط الان توی mission 62 که دو تا Raktavija میان گیر کردم.....قبلا توی mission 47 یکی میومد که ردش کرده بودم ولی این رو نمیشه حتی روی رول sen هم زیاد دووم نمیارم
اگر دوباره mission 55 رو برم و یه Growth Egg اه دیگه بگیرم میتونم cp رو چهار برابر کنم یا فقط یدونش تاثیر داره؟
سخترین ماموریت رو بازی مخصوص این ابجکت هست /
بهترین روشش هم اینه که 4 تا از رولهات 5 باشه و اینونتوریت هم ایتم هایی باشه که استقامتت رو در مقابل مجیک میبره بالا

اگه بتونی یه Long Gui بکشی( همون دایناسور های بزرگ نوع سوم)، در آخر مبارزه ممکنه به صورت شانسی trapezohedron بهت بده. البته مشکل اینجاست که تا اسلحه‌هات درجه 3 نباشند تقریبا غیر ممکنه بتونی اون‌ها را بکشی.

بله. اگه یکی از سلاح‌ها فنگ یا وانیل را درجه 3 کنی و بعد Dis کنی 3 تا از اون trapezohedron بهت میده. ولی بهرحال برای این کار هم باید یه دونه trapezohedron داشته باشی تا بتونی سلاح را درجه 3 کنی. پس در نتیجه باید یکی بخری.

Peroskite
Uraninite
Adamantite
Scarletite
Uraninite
Cobaltite
trapezohedron

گرفتن Trapezohedron شانسی نیست بلکه به مدت زمانی که Long Gui رو میکشی بستگی داره /

میتونید شانس خودتون رو با Death امتحان کنید که بهترین روش هست
با سامون وانیل دلخش رو بیارید
با استفاده از ایتم های : Gaian Ring و Royal Armlot در مقابل مجیکش مقاومت کنید و از SYN استفاده و سپیس SAB و بعدش بندازیتش

وانیل را درجه 3 کنی و بعد Dis کنی 3 تا از اون trapezohedron
این مورد هم ممنون که اموزش دادید ( خیلی به کار میاد )

hamhami_333

کاربر سایت
May 20, 2009
333
نام
نوید
دوستان اشنایان میگم اینکه خیلی مسخرست تازه مرحله اخر سلاهاییرو میده که میخوایم اپدیت کنیم این همه بدبختی بکشبم برسیم مرحله اخر چند ساعت اخر با سلاح خوب بازی کنیم ؟من الان مرحله 11 هم این موجوداتش خیلی قوی تر ار منن چی کار کنم ؟

آخرین ویرایش:

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
فرق این دایناسورها چیه من نمیدونم.همشون شبیه هم هستن ولی بعضیهاشون رو راحت میکشم بعضیهاشون یهو یه پا میزارن روی زمین کارم تموم میشه در حالیکه شکلاشون اصلا تفاوتی نداره با هم
راهی نیست بشه سریعتر و بهتر از بین بردشون؟من هوپ فنگ لایت رو برمیدارم اول میزارم روی رول rav sab syn
تا یه مدت بعدش میرم روی rav rav com بقیش رو با army of one میزنم ولی اگر طرف زرنگ باشه تو مرحله ی اول میکشتم
پس در نتیجه باید یکی بخری.
آخه قیمتش خیلی زیاده.ما هرچی داشتیم فروختیم کم مونده بود لباسهای بازیکنا رو هم بفروشیم دادیم برای آپگرید.الان تهش 600 هزارتا مونده.بقیش رو از کجا جور کنم؟
با سامون وانیل دلخش رو بیارید
با سامون وانیل؟اون بنده خدا که دماغش هم نمیتونه بکشه بالا.دخلش رو میارن سریع.تنها سامون بدرد بخور bahamut هست.بقیشون تلف کردن tp هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر