Final Fantasy XIII - X360

hamhami_333

کاربر سایت
May 20, 2009
333
نام
نوید
سلام من یه چندتا سوال داشتم اولین بازی این سبکی هست که بازی میکنم یه نموره مبتدیم:
یه قسمتی هست باز میکنی در مورد دشمنهات توضیح میده و نقطه ظعفهاشون رو مینویسه اون نمادهای راست صفحه از بالا به پایین بیانگر کدوم نوع جادوهاست؟و آیا میشه این منو رو وسط جنگ باز کرد؟
2:قسمت techniques کلا به چه درد میخوره؟libra که جزء تواناهایی light هست چیکار میکنه؟
3:من اوایل بازی هستم.بعد از کشتن anima یه 2 ساعت جلوترش چه رولهای دیگه ای به شخصیتهام اضافه میشه؟قاعدتا یکی مثل ساژ که الان فقط rav داره در ادامه باید رولهایی بهش اضافه شه؟
4:کلا مناسب ترین پارادیگم با شخصتیهای فعلی چیه؟lightning تو rav بهتره یا com?
اونارو تو datolog نشون داده هر عکس یعنی چی مثلا یکیش یعنی اب یکیش یعنی اتیش و .......
شما رو دشمنای قدرتمند اگه libra بزنی بعد rb رو بزنی نکات ضعفشو نشون میده و بقیه افرادتم از بهترین حرکتاشون واسه اون دشمن استفاده میکنن
بله اضافه میشه بری جلوتر الان شما lightening و sazh رو بزار rav و snow رو بزار commando

hamhami_333

کاربر سایت
May 20, 2009
333
نام
نوید
هر چی متریال داری نگه دار واسه وقتی که اون سلاح ها را گیر اوردی. سلاح های دیگه را اپگرید نکن چون مواد کم میاری و خریدشون هم اصلا به صرفه نیست چون خیلی گرونه. آخرای بازی باید برنی تو خط آپگرید.

اونجا دیگه Open World میشه و تا دلت بخواد میشه وقت صرف کرد تا ماموریت های فرعی را انجام بدی. من خودم تا الان 120 ساعت رفتم. خط داستانی را بخوای بری 10 ساعته تمومه.

ادامه داستان را هم اگه فردا برسم تایپ کنم, برای اوایل هفته دیگه میزارم روی سایت.
ببخشید نزنیا میشه بگی واسه هر کسی کدوم رولشو اول اپدیت کنم بهتره ؟اصلا فرقی داره ؟ میدونم مثلا snow واسه commando خوبه اما بقیه چی ؟

Ientenx

کاربر سایت
Oct 7, 2006
289
نام
امیر
سلام من یه چندتا سوال داشتم اولین بازی این سبکی هست که بازی میکنم یه نموره مبتدیم:
یه قسمتی هست باز میکنی در مورد دشمنهات توضیح میده و نقطه ظعفهاشون رو مینویسه اون نمادهای راست صفحه از بالا به پایین بیانگر کدوم نوع جادوهاست؟و آیا میشه این منو رو وسط جنگ باز کرد؟
2:قسمت techniques کلا به چه درد میخوره؟libra که جزء تواناهایی light هست چیکار میکنه؟
3:من اوایل بازی هستم.بعد از کشتن anima یه 2 ساعت جلوترش چه رولهای دیگه ای به شخصیتهام اضافه میشه؟قاعدتا یکی مثل ساژ که الان فقط rav داره در ادامه باید رولهایی بهش اضافه شه؟
4:کلا مناسب ترین پارادیگم با شخصتیهای فعلی چیه؟lightning تو rav بهتره یا com?
1- رو اتک اتوماتیک که بزاری خودشون مجیکی که مناسب باشه میزنن ، اما اگه توجه کنی عکس مجیک رو داخل دایره ها میبینی

2- به طور کمال و تمام ضعف و قوت دشمن رو نشون میده ( در حین مبارزه دیگه نمی خوای این رو بفهمی ) یک ایتم هم هست در ماموریت 45 میگیری که این کار رو به صورت اتوماتیک انجام میده

3- تا کپچر 11 تمام رول ها برای هر کارکتر باز میشه اما هر کدوم 3 رول اصلی دارن

4- Lighting --> Rav
البته این کارکتر تمام رول ها بهش میاد :D

ببخشید نزنیا میشه بگی واسه هر کسی کدوم رولشو اول اپدیت کنم بهتره ؟اصلا فرقی داره ؟ میدونم مثلا snow واسه commando خوبه اما بقیه چی ؟

یکی از اچومینت های بازی اینه که رول های هر شخصیت رو 5 کنی بهر حال باید همه رو اپ کنی اما بیشتر روی 3 رول اصلی تمرکز کن

Lighting ---> Rav , Com , Med
Hope ---> Rav , Syn , Med
Fang ---> Com , Sab , Sen

باقیه کارکترها ( Snow , Sazh , Vanille ) زیاد به کارت نمیان

البته یک سری نکته هم که بگم :

هر چی متریال داری نگه دار واسه وقتی که اون سلاح ها را گیر اوردی. سلاح های دیگه را اپگرید نکن چون مواد کم میاری و خریدشون هم اصلا به صرفه نیست چون خیلی گرونه. آخرای بازی باید برنی تو خط آپگرید.

حالا نظر من اینه که تماما متریال هات رو بفروش چون مس اپگریت ایتم فرق میکنه فقط اونهایی رو نگه دار که برای چنج تایر وسایلت هستن

و فقط از اینا برای اپگریت استفاده کن :
Sturdy Bone
Superconductor
Particle Accelerater
Ultracompact Reactor

از اولی به اندازه 36 استفاده کن که X3 بشه سرعت اپگریت بعد از باقی به اندازه ای که نیاز داری

لایتنینگ: Lionheart
اسنو: Paladin
فنگ: Taming Pole
هوپ: Vidohunir
ساژ: Procyons
وانیل: Belladonna

Lighting که بشتر نقش Rav رو نیاز داره که باید Axis Blade استفاده شه و اگه نقش Com رو میخوای براش بزاری از Lionheart استفاده کن که هیچ نیازی به Com نداره

Hope هم که کاملا نقش مجیکر داره و بهترین سلاحش برای اپدیت Hawkeye هست

Sazh هم چون یک نقش تمامی داخل رول ها داره بهترین سلاحش Vega 42s هست

حالا خودم یک سوال دارم مس لاکی بریک چطوریه ؟ چون برای گرفتن 5 ستاره مبارزه داخل 23 و 31 و 45 و 55 و 64 باید از این مس ایتم استفاده کرد که یک دفعه استگر بشه 999 این داییمون که بهمون نمیگه !

hamhami_333

کاربر سایت
May 20, 2009
333
نام
نوید
1- رو اتک اتوماتیک که بزاری خودشون مجیکی که مناسب باشه میزنن ، اما اگه توجه کنی عکس مجیک رو داخل دایره ها میبینی

2- به طور کمال و تمام ضعف و قوت دشمن رو نشون میده ( در حین مبارزه دیگه نمی خوای این رو بفهمی ) یک ایتم هم هست در ماموریت 45 میگیری که این کار رو به صورت اتوماتیک انجام میده

3- تا کپچر 11 تمام رول ها برای هر کارکتر باز میشه اما هر کدوم 3 رول اصلی دارن

4- Lighting --> Rav
البته این کارکتر تمام رول ها بهش میاد :D

یکی از اچومینت های بازی اینه که رول های هر شخصیت رو 5 کنی بهر حال باید همه رو اپ کنی اما بیشتر روی 3 رول اصلی تمرکز کن

Lighting ---> Rav , Com , Med
Hope ---> Rav , Syn , Med
Fang ---> Com , Sab , Sen

البته یک سری نکته هم که بگم :

حالا نظر من اینه که تماما متریال هات رو بفروش چون مس اپگریت ایتم فرق میکنه فقط اونهایی رو نگه دار که برای چنج تایر وسایلت هستن

و فقط از اینا برای اپگریت استفاده کن :

Superconductor
Particle Accelerater
Ultracompact Reactor
Sturdy Bone
از اولی به اندازه 36 استفاده کن که X3 بشه سرعت اپگریت بعد از باقی به اندازه ای که نیاز داری

Lighting که بشتر نقش Rav رو نیاز داره که باید Axis Blade استفاده شه و اگه نقش Com رو میخوای براش بزاری از Lionheart استفاده کن که هیچ نیازی به Com نداره

حالا خودم یک سوال دارم مس لاکی بریک چطوریه ؟ چون برای گرفتن 5 ستاره مبارزه داخل 23 و 31 و 45 و 55 و 64 باید از این مس ایتم استفاده کرد که یک دفعه استگر بشه 999 این داییمون که بهمون نمیگه !
کلا این تیکرو نفهمیدم بیشتر توضیح میدی ؟

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
ا؟واقعا اسنو به کار نمیاد؟یعنی ارزشش از هپ کمتره؟اسنو که کارش خیلی درسته مخصوصا تو رول com رول sen رو هم خیلی خوب اجرا میکنه
راستی من یه سوال فنی دیگه داشتم;;)
مقدار cp که بهت میده آخر هر بازی هرچقدر ستاره ی کمتری بگیری بیشتر بهت میده درسته؟
ما هرچی مبارزات رو بدتر به اتمام میرسونیم cp بیشتری بهمون میده
راستی این قسمت اسلحه های پیشنهادی که واسه هر شخصیت نوشته شده اون بالا میشه رولهایی که باید ازشون استفاده بشه رو هم بنویسید؟

hamhami_333

کاربر سایت
May 20, 2009
333
نام
نوید
چرا کسی جواب نمیده :( من یه سوال دیگه ام داشتم اینکه مثلا گفتین اپدیت تکنم خوب lionheart رو لول 13 میده تا لول 13 بدون اپگرید سلاحم میتونم برم جلو سخت نمیشه ؟

Ientenx

کاربر سایت
Oct 7, 2006
289
نام
امیر
کلا این تیکرو نفهمیدم بیشتر توضیح میدی ؟

در طول بازی میفهمی

ا؟واقعا اسنو به کار نمیاد؟یعنی ارزشش از هپ کمتره؟اسنو که کارش خیلی درسته مخصوصا تو رول com رول sen رو هم خیلی خوب اجرا میکنه
راستی من یه سوال فنی دیگه داشتم;;)
مقدار cp که بهت میده آخر هر بازی هرچقدر ستاره ی کمتری بگیری بیشتر بهت میده درسته؟
ما هرچی مبارزات رو بدتر به اتمام میرسونیم cp بیشتری بهمون میده
راستی این قسمت اسلحه های پیشنهادی که واسه هر شخصیت نوشته شده اون بالا میشه رولهایی که باید ازشون استفاده بشه رو هم بنویسید؟

نمگم که به کار نمیان ولی کارایشون 5% هست
اره ارزشش ار هوپ به مراتب کمتره ، هوپ یک کارکتر تمام و کمال در زمینه ساپورت هست
اسنو فقط داخل سینتینال قویه که اون هم در همه جا کارایی نداره که میشه جایگزینش رو فانگ قرار داد ( اینم هم بگم که داخل ماموریت 55 حتما باید از اسنو استفاده شه ! )

CP هم هیچ ربطی به رنک مبارزه ای که کردی نداره و فقط مختص نوع یونیت هست که در ماموریت 55 یک ایتم میگیرید که مقدار گرفتن CP دو برابر میشه و بهترین مکان برای فارم Ochu هست که مقابل ماموریت 55 ، که باید هر دفعه شکست 27 هزار CP گیرتون میاد

اون چندتا رو توضیح دادم

وانیل: Belladonna برای ساب
اسنو: Paladin برای سنت
فنگ: Taming Pole برای کامن

این هم بگم که یک روش هست به اسم لاکی بریک که چندتا ایتم هست که با هم مچ میشن و باعث میشن که در اتک اول یا دوم ، استگر بره روی 999 و با انداختن ساب ، امپرال به راحتی دشمن رو نابود کنید

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
وانیل: Belladonna برای ساب
اسنو: Paladin برای سنت
فنگ: Taming Pole برای کامن
نوع اسلحه تو رولهای ساب سین هم مهمه؟مثلا اگر مجیک یا استرنج بیشتر باشه روی خاصیت اونا هم تاثیر میزاره؟
مگه نوع اسلحه فقط به درد رول راو کام نمیخوره؟
راستی accessory چیا رو آپگرید کنم؟من خودم نظرم روی Iron Bangle و Power Wrist هست خوبن دیگه اینا نه؟
یه سوال کوچیک دیگه
حمله های فیزیکی به هر نوع به strengh بستگی دارن جادوها به magic دیگه؟

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
یه سوال کوچیک دیگه
حمله های فیزیکی به هر نوع به strengh بستگی دارن جادوها به magic دیگه؟
بله همین طوره .
من دو روز پیش بازیو تموم کردم :d تو این مبارزات آخرش که یکمی سخت شد میشه گفت از چپتر 12 من Snow رو به عنوان لیدر گذاشتم. HPش از همه بیشتره. بعد Light و Vanilleبه عنوان Rav . ولی اولاش همش Light لیدر هست ! بعد اون از Hope برای پشتیبانی و Sazh برای syn و Com . لایت هم که com :d
من 5تا mission بیشتر نرفتم :-s
(در ضمن Vanille برای Med و Sab عالیه ;) )

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
light چقدر رول med رو ضعیف بازی میکنه.سرویس میکنه آدم رو.تا بیاد cure رو بندازه چندین ثانیه گذشته
انصافا hope واسه پشتیبانی خیلی خوبه
ما هم که هنوز چپتر 6 هستیم هرکی یه طرف هست هنوز به حالت open world نرسیدیم بدبختی
راستی یه سوال شدیدا فنی
من رفتم تو یه سایتی در مورد شخصیت ها و اسلحه هاشون نوشته بود
اسلحه های خفن رو روش بدست آوریشون رو زده بود Gilgamesh Organ
یعنی چی اون قسمت انگلسیه؟جای خاصی هست خوردنی چیه؟

Ientenx

کاربر سایت
Oct 7, 2006
289
نام
امیر
چرا کسی جواب نمیده :( من یه سوال دیگه ام داشتم اینکه مثلا گفتین اپدیت تکنم خوب lionheart رو لول 13 میده تا لول 13 بدون اپگرید سلاحم میتونم برم جلو سخت نمیشه ؟
همانطور که گفتم برای لایت Axis Blade رو بگیرین که اپشن ATB Charge رو داره ، اصلا نیازی به لیون هارت نیست چون رول کام رو فانگ بهتر از همه بازی میکنه

light چقدر رول med رو ضعیف بازی میکنه.سرویس میکنه آدم رو.تا بیاد cure رو بندازه چندین ثانیه گذشته
انصافا hope واسه پشتیبانی خیلی خوبه
ما هم که هنوز چپتر 6 هستیم هرکی یه طرف هست هنوز به حالت open world نرسیدیم بدبختی
راستی یه سوال شدیدا فنی
من رفتم تو یه سایتی در مورد شخصیت ها و اسلحه هاشون نوشته بود
اسلحه های خفن رو روش بدست آوریشون رو زده بود Gilgamesh Organ
یعنی چی اون قسمت انگلسیه؟جای خاصی هست خوردنی چیه؟
گیلگمش یک نوع فروشگاه که باید با ایتم کیش بازش کنی و بعد بری داخل شاپ مثل باقی فروشگاه ها

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی

برای Light:
توی مبارزه‌های آخر بازی و Missionها دیگه یه رول خاص معنی نداره و شما دائم در حال تعویض رول‌ها هستی.
اسلحه Axis سریعتره ولی قدرتش کمتره: 315
در عوض Lionheart یه مزیت بزرگ داره خط Stagger را خیلی سریع پر میکنه و علاوه بر اون قدرت بالایی هم داره: 508 و همچنین برای گرفتن Lucky breaker هم لازمه

برای Hope
درسته که Hawkeye بالاترین Magic را داره ولی هیچ مزیت فرعی دیگه‌ای نداره.
Vidohunir علاوه بر اینکه Magic بالایی داره، Defence را هم افزایش میده( چیزی که برای زنده موندن Hope حیاتیه)

برای Sazh
Vega باز هم هیچ مزیت جانبی نداره ولی Procyons بعد از Stagger شدن دشمن باعe میشه که سرعت خالی شدن خط Stagger حدود 30 درصد کمتر بشه. مخصوصا برای از بین بردن دشمن‌هایی که HP بالا دارند این یه مزیت عالیه. همین 30 درصد میتونه به شما فرصت بده حدود 1-2 میلیون Damage وارد کنید.

باید یه Accessory مخصوص را در کنار یه اسلحه بخصوص قرار بدی تا Lucky Breaker بدست بیاری.
Accessoryها این‌ها هستند:
Hunter’s Friend
Energy Sash( خودم از این استفاده می‌کنم)
Survivalist Catalog
Winner’s Medal
Hunt Catalog

و سلاح‌هایی که باید با این Accessoryها مچ کنی:
Lionheart برای لایتنینگ
Taming Pole برای فنگ
Unsetting sun برای اسنو
Vidohunir برای هوپ
Procyons برای Sazh

من فقط لایتنینگ و فنگ را Lucky کردم.

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
گیلگمش یک نوع فروشگاه که باید با ایتم کیش بازش کنی و بعد بری داخل شاپ مثل باقی فروشگاه ها
خب بعد قیمت اسلحه ها هم حتما سر به فلک میکشه دیگه نه؟از چپتر چند میتونم وارد اون مغازه هه بشم؟
آیتم کیش دیگه چیه؟
ها این‌ها هستند:
Hunter’s Friend
Energy Sash( خودم از این استفاده می‌کنم)
Survivalist Catalog
Winner’s Medal
Hunt Catalog

و سلاح‌هایی که باید با این Accessoryها مچ کنی:
Lionheart برای لایتنینگ
Taming Pole برای فنگ
Unsetting sun برای اسنو
Vidohunir برای هوپ
Procyons برای Sazh

من فقط لایتنینگ و فنگ را Lucky کردم.
ببخشید هرکدوم از اون accessory ها رو گفتین میشه با اون اسلحه ی خاص مچ کرد دیگه؟مثلا برای لایت فقط اسلحش lionheart باشه با هرکدوم از اون accessory ها فرقی نمیکنه دیگه؟

hamhami_333

کاربر سایت
May 20, 2009
333
نام
نوید
gene جان میشه بهترین روشو واسه اپگرید بگی اینطور که من خوندم هر سلاح 20 30 تا لول داره این متریالها که من تا الان تا مرحله 6 پیدا کردم فکر نکنم یه سلاحو به 10 برسونه چه برسونه بخوام سلاح همرو اپگرید کنم :(ولی واقعا عجب داستانی داره این بازیا مثل فیلمه دقیقا

آخرین ویرایش:

aragorn

کاربر سایت
Dec 16, 2005
485
من به قسمت open world رسیدم وبد 5 6 تا وارد قسمت تونل ها شدم.
جلوتر یه ربات بزرگ میاد بیرون که بیرون که سریع و راحت همه رو می کشه.

کسی می دونه چطوری باید کشتش؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر