fifa10 vs pes2010

fifa10 vs pes2010

• fifa10

رای‌ها: 178 54.8%
  • pes2010

رای‌ها: 124 38.2%
  • هر دو بازی ضعیف ظاهر شدند

رای‌ها: 23 7.1%

• مجموع رای دهنده‌ها
    325
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
فقط فکرشو بکنبد چهره ها هم تو فیفا عین واقعیت میشد(چون الان یکم تفاوت وجود داره) چی میشد اصلاً بهترین بازی تاریخ میشد :love:

فقط حیف که خیلی تیرک میخوره.الان با پسر دائیم داشتم بازی میکردم من بارسا بودم اونم چلسی 1-0 جلو بودم با هانری از 30 متری شوت زدم خورد تیرک:biggrin1:دو دقیقه بعدش با انیستا تک به تک شدم چیپ زدم باز خورد به تیرک:biggrin1:بعد اونم زده حمله کرد گل زد:evil:منم قاطی کردم کنسول رو خاموش کردم:biggrin1:

فقط فکرشو بکنبد چهره ها هم تو فیفا عین واقعیت میشد(چون الان یکم تفاوت وجود داره) چی میشد اصلاً بهترین بازی تاریخ میشد :love:
موافقم ولی اونقدرا هم بد نیس فیفا 9 رو بازی کردی ؟ :cheesygri:cheesygri:cheesygri:cheesygri

کسی نیس جواب بده ؟؟؟:(

بابک جان مگه من مردم عزیزم:biggrin1:تو لب تر کنی من برات پشتک هم میزنم.:biggrin1:
خوب اگر منظورت از تاکتیک ترکیب چینی هست که این بازی بر حلاف بازیه رقیب تنوع تاکتیکی بالائی داره
راستش تعریف از خود نباشه اندازه یه 2 زاری سواد فوتبالی دارم چون هم خیلی علاقه دارم یه زمانی هم برای مربی گیری میخواستم اقدام کنم که بخاطر مشکلات شخصی نشد.:(
من خودم تو فیفا تقریبا 3 تا ترکیب دارم.3 - 3 - 4 و 1 - 5 - 4 و 1 - 3 - 3 - 3 در مورد این ترکیب آخر هم یه چیز جالب بگم که شاید کسی باور نکنه.زمانی که pes 4 بازی میکردم یه روز نشستم و این ترکیب رو از خودم ابداع کردم که تو جام جهانیه 2006 دیدم آرژانتین هم از این ترکیب استفاده میکنه.:eek:واقعا ترکیب خوبی هست.
بیشترین چیزی که تو فیفا موقع ترکیب چینی باید بهش دقت کنی بخش custom tactic هست که واقعا مهمترین بخش هست.به ترتیب خود بازی از بالا به پائین توضیح میدم.

speed:برای این هست که سرعت تیمی شما در چه حدی باشه.آیا سریع به حمله اضافه بشن و بازیکنها سریع بکشن جلو اونم با ارسال پاسهای بلند یا با پاسهای نزدیک و با یه بازیه کند آروم بازی رو به جلو ببرن.

passing:برای نوع پاسها تیم شما هست.یعنی اگر کم باشه تیم شما با پاسهای نزدیک و زمینی بازی میکنه و تیم برای سانتر کردن خیلی کم کار میکنه اما اگر زیاد باشه به قولی بازیه سانتریه شما زیاد میشه و اگر دوست دارید سانتر زیاد بکنید این گزینه رو زیاد بکنید.

در نظر داشته باشید با زیاد کردن این گزینه شما برای رسیدن به دروازه حریف دیگه نمیتونید با پاسهای نزدیک و زمینی و از طریق عمق به گل برسید یعنی احتمالش خیلی کم میشه.خلاصه اگر بازیه بارسلونائی دوست دارید کمش کنید.اما اگر بازی مثل مثلا چلسی دوست دارید زیادش کنید.

positioning:که به دو صورت free form , organise انتخاب میشه.اگر free form رو انتخاب کنید بازیکنها بیشتر با حرکات تو در و سریع به سمت جلو سعی میکنن فضا رو باز کنن اما اگر organise باشه بازیکنها همیشه نزدیک به اون بازیکنی هستن که صاحب هست.

خوب حالا میرسم به مرحله بعدی که بازهم گزینه passing هست.

passing:توجه داشته باشید که با passing قسمت اول کاملا متفاوت هست.این گزینه برای این هست که برای ایجاد موقعیت تیم شما به چه شکلی پاسکاری کنه.فرض کنید الان در پشت محوطه جریمه حریف هستید.دوست دارید با پاسهای سریع و با ریسک بالا به دروازه حریف برسید یا نه با پاسهای بدون ریسک و پاسهای به قولی آسون این کارو انجام بدید.

crossing:اگر شما مایلید به سانتر کردن باید این گزینه رو زیاد کنید.اما اگر حمله از عمق رو دوست دارید کمش کنید.

positioning:که با دو انتخاب free form , organise انتخاب میشود.فرض کنید الان در پشت محوطه جریمه حریف هستید.دوست دارید بازیکنها دائم جاشون رو با هم عوض کنن و تغییر پست داشته باشن باید روی free form و ایا اگر دوست دارید هر با ازیکنی سر پست خودش باشه بدون اینکه تغییری در پشت خودش بده.باید در حالت organise قرار بدید.

pressure:برای میزان پرسی هست که تیم شما به حریف وارد میکنه اگر این گزینه رو کم کنید خط دفاعی شما عقب میکشه و زیاد جلو دیگه نمیاد اما اگر زیاد کنید خط دفاعی همیشه سعی میکنه به خط هافبک نزدیک بشه.درست مثل بارسلونا که حریف رو در زمین خودش خفه میکنه.

agression:اگر این گزینه رو زیاد کنید بازیکنها سریع به بازیکن حریف که صاحب توپ هست نزدیک میشن ولی اگر کم کنید نه.متاسفانه فیفا این قسمت رو زیاد خوب در نیاورده و زیاد جالب نیست پیشنهاد میکنم تغییرش ندید و بزارید روی 50 یا نهایتا 60

team width:برای اینکه تیم شما در زمانی که حریف صاحب توپ هست چه حالتی به خودش بگیره.تو اصطلاح فوتبالی میگن تیم چقدر shift کنه.فرض کنید الان حریف توپ در سمت چپ نزدیک دروازه شما در اختیار داره اگر این رو زیاد کنید تیم شما بیشتر متمایل به سمت چپ میشه که اوونوقت با یک پاس بلند امکان گل خوردن شما زیاد میشه.اما اگر کم کنید تیم به صورت ثابت سر جای خودش میمونه.و زیاد به سمتی که توپ هست متمایل نمیشن.

defender line:که به 2 صورت offside trap , cover قابل انتخاب هست.اگر دوست دارید تیمتون دفاع عمقی داشته باشه و نزدیک به دروازه باشه روی cover بزارید ولی اگر میخواید آفساید گیری کنید و حریف بیشتر در تله آفساید قرار بگیره گزینه offside رو انتخاب کنید.

تمامی اینها همه تجربیات خودم هست و از هیچ منبعی و سایتی هم کپی نکردم.:biggrin1:در صورت هرگونه مشکل و سوراخ شدن در اثر استفاده از نصایح بنده سریعا بهم اطلاع بدید:biggrin1:

سلام
من خودم تا همین 2 هفته پیش فن بوی PES بودم و بعد از 154 ساعت بازی کردن PES و حدود 100 ساعت بازی کردن FIFA به این نتیجه رسیدم که تا الان کلا در اشتباه بودم و نصف عمرم بر فنا رفته بوده :biggrin1: و FIFA خیلی جلوتر از PES داره پیش میره و اصلا نیمشه PES رو در حد فیفا دونست چون اینکه PES نه تنها نسبت به نسخه قبلی هیچ پیشرفتی نداشته بلکه پسرفت هم داشته :(
و فقط یه THeme جدید براش گزاشتن و با 1000000 تا باگ جدید وارد بازارش کردن :eek:
و کلا هیچ پیشرفتی در PES ندیدم و فیفا نیز نسبت به نسخه قبلی یک سری ایرادات جزیی داشته که اصلاح شده و بسیار با کیفیت ظاهر شده :smile:
ببخشید که این همه نوشتم آخه خیلی دلم پر بود در آخر هم به تمام PES باز ها میگم که هیف وقتتون که طلف این بازی پر از باگ و مصنوعی میکنید
:love:FIFA 10 :love:

مقایسه کردن فیفا با پرو کاره اشتباهی هست فیفا کجا پرو کجا به نظر من کنامی بره pro street بزنه خیلی بهتره ازfifa street هم بیشتر میفروشه :cheesygri pes اصلا شبیه فوتبال چمنی نیس کسی که 2 بار تو چمن بازی کرده باشه اینو میفهمه!

مقایسه کردن فیفا با پرو کاره اشتباهی هست فیفا کجا پرو کجا به نظر من کنامی بره pro street بزنه خیلی بهتره ازfifa street هم بیشتر میفروشه :cheesygri pes اصلا شبیه فوتبال چمنی نیس کسی که 2 بار تو چمن بازی کرده باشه اینو میفهمه!

واقعا همینطوره پسر دایی منه هم که تو نوجوانان پرسپولیس بازی میکنه دقیقا همین حرفو به من زده بود :smile:

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or