Fable 2

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
یه تریلر از این بازی دیدم عجب گرافیک مامانی داره خیلی خوشم اومد از این ترکیب رنگ فانتزیش....این بازی سبکس حدودا تو مایه های oblivion هست؟؟؟چجوریه اصلا مش شه یکی خلاصه بگه قضیه این بازی چیه؟
باید حتما شماره یکشو بازی کرده باشی تا سر در بیاری از شماره 2ش؟یکش رو چه پلتفورمایی اومده بود؟

نسخه قبلیش واسه xbox و PC منتشر شد ...

به دوستانی که نسخه اولو بازی نکردن توصیه دارم حتما 1جوری جورش کنینو بشینن بازی کنین تا 1کی از قشنگترین بازیای که میتونستین انجام بدین رو از دست ندین .

با اینکه چند سالی از ارائه نسخه 1 میگذره ولی گرافیک و داستان جذابش ارزش بازی کردنو داره و با سیستمای امروزی خیلی راحت میتونین با بهترین کیفیت بازیش کنین . پس بیکار نشینین :biggrin1:

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
من تو این سبک بازی بیتجربه هستم ولی از وقتی این بازی رو دیدم(تریلرش)رو البته عاشقش شدم واقعا
جالب وجذابه برای اولین بار میخوام وارد این سبک بشم وتجربه کنم ومطمئنم اخرین بازی من تو این سبک نخواهد بود

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
سلام.
پریشب OXMUK یک مصاحبه با مولینئو که در اصل توی مجله چاپ شده بود رو روی سایتشون هم گذاشته بودن.
من خواستم بذارمش توی انجمن اخبار اما نشد و بعدش که برگشتم کار رو ادامه بدم، دیدم مصاحبه رو پاک کردن و جز همین دو سه تا سوال کار دیگه ای نتونستم بکنم.

بفرمایید شاید بدردتون خورد:
اساسا کار شما به پایان رسیده است.این چه احساسی میدهد؟
میدونید، نکته ی خنده دار اینجاست که برای من که سراسر این مسئله درگیر بودم هرگز به اواقع چیزی تموم نشده. چون برای من-من قراره که فردا صبح ساعت 7 ازینجا برم به فرودگاه و پرواز کنم به لس وگس، لوس انجلس، سن فرنسیسکو، نویورک، ردماند، پاریس، سنگاپور، هنگ کنگ، توکیو، سیدنی، ولینگتون و برگردم خونه. پس من... صحبت در این مورد کاملا وحشت آوره!

اما میشینم و Fable II رو بازی میکنم، و صدبار بازیش کردم، و ایندفعه به طور باورنکردنی ای مباهات میکنم. به چیزی که به موفقیت به دست آورده ایم و یگانگی اش مباهات میکنم، و مباهات میکنم به اینکه ما...[مکث]. من اشتباهاتی را که در Fable I کردم را اینبار نکردم، و سعی من بر این بود که تمام امکانات بازی را در آن داخل کنم. و حتی فکر یورتمه رفتن هم به سرم نزد. میدانید که ما به طور وسیعی به بازی مباهات میکنید. حکایت آن حیرت اور است.

پس شما دیدگاه منشع و اولیه ی خود را براورد کرده اید.
تقریبا فکر میکنم... آره.فکر میکنم که میتوانید مرا با این بسنجید. قبلا هم گفتم، اگر شما Fable II را باحال ندیدید، من دیگر سازنده نیستم، فکر نکنم.(Critic:)

جالب توجه است که شما به اشتباهات Fable I بها میدهید. چون چیزی که میخواستم بپرسم این بود که، Fable I به تصور من یک بازی عالی بود و...
بازی عالی ای نبود. یک بازی ناکامل بود

... خوب میخواستم بگویم که، نکوهش منتقدین این بود که بازی با قولهایتان مطابقت نمیکند.
دقیقا. دقیقا درست است. من از... من خودم را خیلی سرزنش خواهم کرد. من از شهرت خود استفاده میکردم، اما اینبار اینکار را نکردم چون من یک چیزی توی مایه های "معلم ارتباطات اجتماعی" هستم. این کار را کردم چون در موقعی که با شما صحبت میکنم یک بچه هستم که دارم اسباب بازیهایم را در کریسمس نشان میدهم، این چیزیست که من هستم. من نمیتونم کاری کنم که هیجان زده نشم و به این اون نگم "تو اینو فهمیدی، تو اونو فهمیدی" من در حرف زدن با شما بازی را در اینجا قرار دادم [دستان را بالا میبرد] در حالی که در حقیقت جایش اینجاست[دستانش را پایین می اورد]

آیا تصمیمی آگاهانه گرفتید که، چیزی نگویید، که بازی را بالاتر از ارزشش نبرید؟

مطلقا.در واقع من به جهانیان گفتم... من این نامه را نوشتم و واقعا منظورم همان بود... اگر ببینید، در آن پیتر مولینئو بود که میگفت" ببینید، من شرمنده ام. من ارزش آنرا الکی بالا بردم، خیلی هیجان زده شده بودم. فهمیدم که در مورد امکانات بازی، قبل ازینکه در بازی باشند حرف میزنم!"

Saba47

کاربر سایت
Mar 12, 2008
181
... خوب میخواستم بگویم که، نکوهش منتقدین این بود که بازی با قولهایتان مطابقت نمیکند.
دقیقا. دقیقا درست است. من از... من خودم را خیلی سرزنش خواهم کرد. من از شهرت خود استفاده میکردم، اما اینبار اینکار را نکردم چون من یک چیزی توی مایه های "معلم ارتباطات اجتماعی" هستم. این کار را کردم چون در موقعی که با شما صحبت میکنم یک بچه هستم که دارم اسباب بازیهایم را در کریسمس نشان میدهم، این چیزیست که من هستم. من نمیتونم کاری کنم که هیجان زده نشم و به این اون نگم "تو اینو فهمیدی، تو اونو فهمیدی" من در حرف زدن با شما بازی را در اینجا قرار دادم [دستان را بالا میبرد] در حالی که در حقیقت جایش اینجاست[دستانش را پایین می اورد]

در رابطه با این حرف ، کسانی که یادشون هست می دونن که مالنیو سر Fable I خیلی وعده ها داد و از امکاناتی صحبت کرد که در بازی نهایی وجود نداشتند. البته بعضی از این امکانات در ورژن The Lost Chapters اضافه شدند اما در هر حال این مسئله باعث بدنامی او شد. سر Fable II هم خیلی از طرفدارا نگران بودند (و هستند) که همین اتفاق تکرار بشه، اما این حرف مالنیو خبر خوشحال کننده ایه و حالا می تونیم امیدوار باشیم که با همون بازی که انتظارش رو داریم روبرو می شیم.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
در رابطه با این حرف ، کسانی که یادشون هست می دونن که مالنیو سر Fable I خیلی وعده ها داد و از امکاناتی صحبت کرد که در بازی نهایی وجود نداشتند. البته بعضی از این امکانات در ورژن The Lost Chapters اضافه شدند اما در هر حال این مسئله باعث بدنامی او شد. سر Fable II هم خیلی از طرفدارا نگران بودند (و هستند) که همین اتفاق تکرار بشه، اما این حرف مالنیو خبر خوشحال کننده ایه و حالا می تونیم امیدوار باشیم که با همون بازی که انتظارش رو داریم روبرو می شیم.
کم بهش وقت ندادن. چیزی نمیشه این بار :D.

Saba47

کاربر سایت
Mar 12, 2008
181
اطلاعات تازه ای از بازی در Hands On جدید Gamespot اومده، البته یه سری شون تکراریه، بنابراین مهماشو می نویسم:

همون طور که می دونید اول بازی رو در نقش یک بچه شروع می کنید، شما یک پسر یا دختر بچه یتیم هستید که با خواهرتون (Rose ) در شهر بزرگ Bowerstone زندگی می کنید، وضعیت مالیتون افتضاحه و باید برای زندگی تلاش کنید. اول کار باید مثل Fable I برای مردم کارهایی انجام بدید و کمی پول بگیرید. یه تاجر به شهر اومده که یک Music Boxا رو به قیمت 5 سکه طلا می فروشه و می گن که کسی که از آن استفاده کنه می تونه یه آرزو بکنه ، در ضمن یک زن مرموز به نام Theresa به شما می گه که این Music Box بسیار ارزشمنده و قیمت اصلیش چندین برابر 5 سکه است.
بنابراین شما شروع می کنید به پول جمع کردن، ماموریت های این دوره خیلی شبیه Fable I هستند، باید برای مردم کارهایی انجام بدید که می تونید در انجامشون خوب یا بد باشید، و در حقیقت شخصیت قهرمان از همین دوره شکل می گیره. برای مثال د یکی از ماموریت ها باید به یک نگهبان کمک کنید که مجوزهای دستگیری شو که گم شده پیدا کنه، و یا باید یه نامه رو برسونید و ... . و همون طور که گفتم در تمام این ماموریت ها می تونید کار خواسته شده رو انجام نداده و به حرف یک نفر دیگه گوش بدید تا سود بیشتری ببرید.
در ضمن قبلا گفته شده بود که شخصیت منفی اصلی بازی شخصی به نام Lucien است. و حالا مشخص شده که این شخص در حقیقت لرد شهر Bowerstone است و در قلعه ای بزرگ در بالای شهر زندگی می کند.
ادامه ی داستان گفته نشده، اما در هر حال بعد از مدت کوتاهی شما بزرگ می شید و Theresa می گه که زمان فعالیت های قهرمانانه ی شما فرا رسیده. در اینجا قهرمان ما یک کاروان تجاری داره، و احتمالا می شه باهاش تجارت کرد، اما در هر حال می شه اون رو اجاره داد و هر پنج دقیقه پولی بعنوان اجاره گرفت. یک نکته ی جالب هم اینه که مثل اینکه اگر کنسولتون خاموش باشه هم این پول بهتون اضافه می شه، و اگر مثلا چند هفته دستگاه رو روشن نکنید پولدار می شید. در ضمن احتمالا اجاره ی خونه هاتون هم به همین شکله و اگر دستگاه خاموش باشه سود اونارو هم می گیرید.

اگر بعدا به شهر برگردید تمام شخصیت ها شما رو از گذشته به یاد میارن و نسبت به انتخاب های شما در اون زمان دوستتون دارن یا ازتون بدشون میاد (مثلا اون نگهبانی که مجوزهای دستگیری شو گم کرده بود به خاطر کمک ما پیشرفت کرده).

در ضمن در بازی دو نو Expression وجود داره، خیلی از Expression ها یک حالت Extended هم دارن که با یک Minigame ساده (شبیه مینی گیم شغل ها) می شه تاثیر بیشتری روی مردم گذاشت.

در ضمن حالا که دنیای بازی کامل شده در عکس ها می شه گرافیک کامل بازی رو دید، که افکت های نور خیلی زیباتر و فانتزی تر شدن و در ضمن تعداد مدل های سه بعدی مردم بسیار زیاده و کمتر می شه دو نفر شبیه به هم رو در بازی پیدا کرد و همین طور طراحی لباس ها بیشتری حالت رنسانسی داره و با Fable I کمی متفاوته.

لیست Achievement های بازی هم اومده که می تونید اینجا ببینیدش.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
ممنون.:love:
با اين تيكش خيلي حال كردم.
یک نکته ی جالب هم اینه که مثل اینکه اگر کنسولتون خاموش باشه هم این پول بهتون اضافه می شه، و اگر مثلا چند هفته دستگاه رو روشن نکنید پولدار می شید. در ضمن احتمالا اجاره ی خونه هاتون هم به همین شکله و اگر دستگاه خاموش باشه سود اونارو هم می گیرید.
:biggrin1::biggrin1:

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
منم با این قسمت بازی که کنسول خاموش باشه سود اجاره ها می یاد خیلی حال کردم.ولی چجوری حساب می شه؟؟به احتمال زیاد از رو تاریخ سیو و تقاوت اون با تاری دوباره به بازی که از رو تاریخ کنسول حساب می شه.اگه اینجوری باشه تاریخ کنسول بعد اولین سیو 1 سال می بری جلو.:cheesygri

Saba47

کاربر سایت
Mar 12, 2008
181
البته همون طور که گفتم کرایه ی کاروان به این صورت حساب می شه، و حدس می زنم گه اجاره ی خونه هم همین طور باشه.

دوستان یه نکته ی دیگه ای هم به خاطرم رسید بنویسم که چند وقت قبل یه جا خوندم، همون طور که شنیدید توی Pub Game های بازی که قابل دانلودن یه روشی پیدا کردن که می شه هرچی پول بخواین بدست بیارین، اول همه فکر کردن این یه Glitch یا باگه ولی مالنیو گفته بود که این رو از قصد در بازی قرار دادن.
توی یه مصاحبه از پیتر مالنیو پرسیده بودن که قضیه ی این مشکل چیه، گفته بود که یکی از شعارهای اون در Fable 2 اینه که هر عملی نتیجه ای داره، و این Cheat هم از این قاعده مستثنا نیست و نتیجه ای در بازی خواهد داشت، و در ضمن گفته بود که می خوان گیمر رو آزاد بذارن تا به هر شخصیتی بخواد تبدیل شه، و استفاده از Cheat هم یکی از انتخاب هاییه که بعضی از گیمرها می کنن و بعدا نتیجه ش رو هم می بینن.

منبع مستقیمی که این چیزا رو ازش ترجمه کردی رو لطفا بده !!
همون طور که اول مطلب گفتم اکثر مطالب از این Preview سایت Gamespot استخراج شده بودن، البته ترجمه ی مستقیم نیست و من فقط بعضی از مطالب رو که مناسب تر بود خلاصه نوشتم. برای جزییات به منبع مراجعه کنید.

درباره ی اجاره ی کاروان هم متن اصلی اینه:
we decided to rent out the caravan, earning gold every five minutes in the process. According to Lionhead, you'll earn gold even when your Xbox 360 is turned off. If you forget to play the game for a few weeks you might find your coin bag overflowing when you come back to Albion,

The Kop

کاربر سایت
Oct 5, 2008
4,547
نام
امیر
اینطوری که بازی های جدید( fallout3 fable2 fifa09و... ) فکر کنم تا آخر آبان نزدیک 100 تومن پیاده بشیم.:D
کلا من از سیستم xboxlive و co op این بازی تعریف بسیاری شنیدم.امیدوارم به همین خوبی هم باشه.

The Kop

کاربر سایت
Oct 5, 2008
4,547
نام
امیر
5 روز به انتشار این فوق العاده بازی قرن:love: مونده است.
امیدوارم بدقولی صورت نگیره.قرار ما سه شنبه توی XBOXLIVE:biggrin1:
امیدوارم یک دکتر، مهندسی بشم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر