Escape From Tarkov | PC

https___forum.bazicenter.com_attachments_1617108872395-png.200145_.jpg

عنوان Escape from Tarkov یک بازی FPS-MMO می باشد که داستان محور است و دارای المان های Hardcore نیز می باشد که بر خلاف بسیاری از بازی های امروزی کار را برای پلیر ها راحت نمی کند.

داستان بازی از آن جایی شروع می شود که ماموران حکومتی شهر Tarkov روسیه را بنا به دلایلی قرنطینه می کنند و حالا این شهر به میدان جنگی میان ارتش های خصوصی و مزدوران شده است.
بازی المان های شوتر و RPG را با هم ادغام کرده و از سیستم Loot و Inventory بسیار جذابی بهره می برد.

تا به حال اطلاعات چندانی از بازی در دسترس نیست، اما 3 تریلر از بازی منتشر شده که در زیر قرار گرفته اند. همچنین بتا بازی در زمان نا معلومی از 2016 شروع می شود که می توانید از سایت اصلی بازی برای آن ثبت نام کنید.

Escape From Tarkov

Last edited by a moderator:

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
این خیلی خوبه :D
r/EscapefromTarkov - Escape From Tarkov, but it's the GTA IV loading screen

خوب منم نزدیک پنج روزه بازی نکردم xD همون دو روز اول لول 20 شدم و دیدم هیچکی هیچی نیست و هنوز خیلی مونده بقیه برسن ، یکم حس خلوت بودن بهم دست داد :D احتمالا از امروز یا فردا بشینم بکوب شروع کنم باز :x

• Like
Reactions: rostam2142

rostam2142

کاربر سایت
Dec 10, 2014
325
این خیلی خوبه :D
r/EscapefromTarkov - Escape From Tarkov, but it's the GTA IV loading screen

خوب منم نزدیک پنج روزه بازی نکردم xD همون دو روز اول لول 20 شدم و دیدم هیچکی هیچی نیست و هنوز خیلی مونده بقیه برسن ، یکم حس خلوت بودن بهم دست داد :D احتمالا از امروز یا فردا بشینم بکوب شروع کنم باز :x
چه قد زمان میبره مچ پیدا کنه

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
چه قد زمان میبره مچ پیدا کنه

بستگی به سرورهایی که انتخاب می کنید و مپ ها و تایمشون داره ، ولی در کل من الان 7 تا سرور اروپا که پینگم زیره 110 هستش فعال کردم ، هر مپی که میرم تایم روزش اگر باشه کمتر از 3 دقیقه پیدا می کنه.

• Like
Reactions: rostam2142

farhad_fr2

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,360
نام
فرهاد
سلام رفقا ریجن روسیه فرق خاصی با ریجن های دیگه داره؟
اولین فرقش اینه باید با ای پی روسیه لوگین لانچرش بشی و بعدش نیاز نیست.
دوم اگر روزی متوجه بشوند که روس نیستی اکانت بن میشه.

• Angry
Reactions: I AM XBOX

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,465
نام
نیما
اولین فرقش اینه باید با ای پی روسیه لوگین لانچرش بشی و بعدش نیاز نیست.
دوم اگر روزی متوجه بشوند که روس نیستی اکانت بن میشه.
به نظرت ارزش داره نسخه استاندارد رو بخرم؟ چون صفحات قبل دیدم دوستان میگفتند استانداردش بدرد نمیخوره...

farhad_fr2

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,360
نام
فرهاد
به نظرت ارزش داره نسخه استاندارد رو بخرم؟ چون صفحات قبل دیدم دوستان میگفتند استانداردش بدرد نمیخوره...
بله ارزش داره من خودم استانداردم و اوکی ام اما این سیزن درگیر گیم های دیگه هستم ، نسخه های بالاتر اولایلش یکم راحتری فقط بخاطر اینونتوری بزرگتر و پانچ بزرگتر که بهت میده اما همشو تو خوده گیم میشه گرفت

• Like
  • Angry
Reactions: I AM XBOX and N!ma

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
  • فلی مارکت لول 15 شد.
  • لوت 50% باف شد (یکدونه 27 % و یکدونه 22%) البته اینا بعد از 150% نرف ماه پیش و داینامیک لوت هست.
  • تمام AK ها باف شدن ، بهترین AK ها الان Ak-103 و Ak-74N هستن بر اساس کالیبر.
  • MK47 نرف شد.
  • اسپان لوکیشن جدید به لب اضافه شده ، قیمت کارتای لب کلی رفته بالا.

• Like
Reactions: m.d.makan

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
تغیرات ذکر شده در پچ نوت 0.12.11.5

آپدیت های QOL

-رفع برخی از ارورهای مربوط به استش.
-با فشار دادن دوبار کلیک فایر مود می تونین به صورت انتخابی نوع فایر مود رو عوض کنید.
-اضافه شدن تیک مخصوص به کوئست های مخصوص به گان مکانیک که باعث میشه راحت تر کوئست های مکانیک رو انجام بدین (گان اسمیت)
-اضافه شدن گزینه To Menu بعد از پایان رید تا مستقیم برین به منو بازی.
-اضافه شدن پارمترهای از قبل مشخص شده برای فایر ریت سلاح ها سینگل فایر (به نوعی جلوگیری از ماکرو زدن برای سلاح های سینگل فایر)
-سینک شدن تمام شیشه ها و پنجره های بازی حتی اگر وسط رید دیسکانکت بشین و باز برگردین ، شیشه ای که شکسته برای همه شکسته می مونه.
-بهینه سازی رپتشن فنس مخصوصا برای کسانی که های رپ هستند.
-عوض شدن سیستم کوئست ها و بهینه کردن اون ها تا هم راحت تر انجام بشن و هم در آینده بشه قابلیت های جدید به اون اضافه کرد.
-رفع ارور کوئست ، زمانی که کوئست میدادین بازی باگ میشد.
-هوش مصنوعی اسکوها ، باس ها و ریدرها بهینه شدند و شامل تکنولوژی های جدید شدن که در آینده باعث میشه هوش مصنوعی پیچیده تری داشته باشن.
-هر رید برای هر شخص آی دی مشخص خودشو داره و دیگه آی دی مچ برای همه افراد داخل اون مچ یکسان نیست ! اینکار مخصوصا برای جلوگیری از استریم اسنایپ خیلی کاربرد داره.

بهینه سازی و عملکرد

●تغییراتی در تنظیمات انجام داده شد که به شما اجازه می دهد میزان RAM مصرف شده را پس از اتمام رید کاهش دهید.
●منطق فونت های درون بازی تغییر داده شد که باعث کاهش مصرف حافظه شد.
●روشن بودن Nvidia Reflex تاثیری در عملکرد سیستم در hideout ندارد
● منطق بارگذاری صداهای کاراکتر در رید بهینه سازی شد ، که زمان بارگذاری قبل از رید را کاهش می‌دهد.
●بارگذاری دسته ای صدا بهینه شد، که باعث کاهش مصرف حافظه و زمان بارگذاری قبل از رید می‌شود.
●با منطقی سازی منطق ذخیره منابع بازی ، زمان بارگذاری مکان بهینه شد.
●با تخلیه تمام صحنه های بلااستفاده از حافظه ، مصرف حافظه کاربر بهینه شد.
●مدت زمان مورد نیاز هنگام سرچ کردن تریدر‌ها با فیلتر‌های مشخص بهینه‌سازی شد
● گزینه "Enable Hideout pre-load" در تنظیمات بازی اضافه شد. اگر گزینه فعال باشد ، Hideout را پیش بارگذاری می کند. اگر گزینه غیرفعال باشد ، Hideout فقط در صورت دسترسی بارگیری می شود. غیرفعال کردن این گزینه زمان بارگیری منوی اصلی هنگام شروع بازی و پس از اتمام رید را کاهش می دهد. این گزینه به طور پیش فرض غیرفعال است.

رفع باگ های زیر

●مشکلات مربوط به نفوذ گلوله ها از اجسام مختلف در مکان های مختلف.
● دیگر بازیکنان هنگام دراز کش با نگه داشتن کلید اسپرینت سرعت نمیگیرند
●فکشن اسکو پلیر ها در لابی بجای "scav" "savage" نشان داده میشد.
● رفع مشکل فریز کردن بازی هنگام شروع کرفت کردن یک آیتم در هاید اوت
●اسلحه TOZ KS-23M Carbine درخیلی پایین تر از زیر نقطه هدف شلیک می کرد.
● رفع باگ دریافت نکردن مسیج حاوی مقداری آیتم جهت کمک کردن به لیر هایی که همه آیتم های درون استششان را از دست دادند.
●در صورت تنظیم کلید لین بر روی "Press" ، حالت لین کردن کرکتر پس از حرکت و فشار مجدد کلید مربوطه تنظیم مجدد نمی شد.
●لوپ کردن اسلحه از طریق چمبر به اندازه کافی اسکیل "Mag Drills"را ارتقا نمیداد.
●آپگرید یا ساختن قسمت های مختلف هاید اوت پس از پایان تایمر آن تا زمان ری استارت کردن بازی غیرقابل دسترس میماند.
● باگ مربوط به فریز شدن اسلحه بازیکنان هنگام کوییک دراپ کردن کوله پشتی و یا استفاده از علايم دست و بازو
●مشکل بیرون کشیده شدن گلوله از درون چمبر سلاح هنگام استفاده از گزینه "top up" درون استش.
●مشکل ارتقا پیدا نکردن اسکیل "مموری" هنگامی که باقی اسکیل ها یک لول بالا میروند.
● مشکل گیر کردن تاگیلا درون مخزن های فکتوری.
●هنگام استفاده از ماسک های تاگیلا، صداهای تنفس پلیر ها پخش نمی شود.
● مقدار سم چاقوی کالتیست ها به درستی محاسبه نمی شد.
●مشکل عبور کردن نورچراغ قوه ها از موانع و دیوار ها.
● اگر بازیکن هنگام انداختن کوله پشتی ، کلید قطب نما را اسپم کند ، قطب نما در دست ظاهر نمی شود ، اما آزیموت روی HUD ظاهر می شود.
● اگر بازیکنان به سرعت کلیدهای حرکت را فشار دهند ، می توانند بدون انیمیشن حرکت کنند.
●پنجره های کامیون از طریق مه درمپ 'کاستومز" قابل مشاهده بود.
●رفع مشکلات مختلف ایجاد کننده "خطای 500"

آخرین ویرایش:

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
این آپدیت در حال حاضر قابل دسترسی هست یا روی PTS قرار داره ؟

آپدیت قابل دسترسه ! لایو شده.

آپدیت خیلی خوبیه ، یک مورد رد شدن نور از دیوار رو چک کردیم کار نکرد الکی زدن :D بقیش هر چی تست کردیم اوکی بود ! بازی خیلی فریمش بهتر و بیشتر شده ، من قدیم 90-100 فریم میگرفتم الان 120 فریم ثابت میگیرم ! انجین یونیتی 4 هم توی آپدیت بعدی میاد که باید خیلی خوب بشه بازی با رم 8 هم احتمالا بالا بیاد راحت ، دامپ کردن رم هم بهتر شده بعده هر رید دامپ می کنه ... این آپدیت خیلی چیزه سنگین و جدی ای بودش ، حجم آپدیت وایپ که چندتا گان اضافه کرد و کلی چیز و پیز 600 مگ بود ، این آپدیت 1 گیگ و 600 مگ بود :D که نشون میده چه آپدیت مهمی بوده.آپدیت بعدی همون طور که گفتم انجین از یونیتی 3 میره یونیتی 4 و آپدیت بعدی مپ لایت هوس میاد ، آپدیت بعدی هم احتمالا مپ استریت او تارکو باشه با گان اسکار (حداقل) و وایپ برای قبل یا بعد کریسمس تا پلیر جدید جذب کنن.

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
866
خب به قول خارجکی ها تنکس تو دایس فور ۲۰۴۲ ! به عنوان کسی که چندین سال بتل ۴ رو بازی کردم چشمم رو به ۲۰۴۲ دوخته بودم متاسفانه اون هم ناامیدم کرد و وقتی یه نگاهی به لیست دوستانم میندازم که اکثرا بتلفیلد باز بودند با صحنه چندان خوشی رو به رو نمیشم وقتی میبینم یکی r6 میزنه یکی apex و یکی شبیه ساز ماهیگیری!!!

من چند وقتی سراغ ایپکس رو گرفتم و بازیش کردم منتها اعترافی که باید بکنم هیچوقت اون کششی که موقع بازی بتلفیلد ۴ داشتم رو به این بازی نداشتم .

دو روزی میشه هرازگاهی به بازی هایی که میتونم بازی کنم و ادامه بدم نگاه میکنم چون میدونم اگر انلاین بازی نکنم قطعا گیم رو کنار میزارم چون سر و کله زدن با هوش مصنوعی هیچ جذابیتی برام نداره .

از طرفی لیست بلند بالا با قدرت انتخاب خوب نمیبینم . یکی از گزینه ها همین eft بود منتها وقتی جواب سوال : این بازی رو به یه سولو پلیر پیشنهاد میکنید رو میبینم لبخند و تعجب میاد سراغم :D

Again, EFT is a great game, but I would definitely not recommend it if you haven’t tried any hardcore shooters. There is a chance that you’ll love it, but it’s a game that you’ll be sitting there for three hours in complete silence while doing a few raids, only to have one extra gun that you lose in five minutes.
It's more of a horror game really. My anxiety and heart rate have never been as bad as they've been while playing Tarkov lol
I definitely would recommend having at least one other person to play with. The difference in the outcomes of firefights are alot more in your favor as most other players with be in a squad as well.
just wanted to say that EFT is more hardcore than milsim games. You gotta be ready for that. If you do play it and hate it for being so hardcore, remember that games like Arma and Squad are a lot less hardcore and more fun in my opinion. Less rage inducing shit

کمتر کسی رو دیدم که ۱۰۰ درصد پیشنهاد بکنه اگر هم بودن تیپ مازوخیسم داشتند چون طرف به وضوح میگفت دردم میگیره موقع بازی کردنش اما اعتیاد پیدا کردم بهش ! :D

من دنبال بازی هستم که ارزش زمانی رو که میزارم داشته باشه و حالا حالا ها رو پا باشه و ساپورت بشه . تجربه برای من این شد که وقتی بازیهای سری وار رو انتخاب میکنم که به صورت شماره ای عرضه میشن در حقیقت وقت تلف کردن هست حداقل برای من .چون برای رسیدن به سطح بالا زمان میزاری و وقتی به اون سطح میرسی شرکت سازنده شماره دیگه ای رو عرضه میکنه که کاملا میتونه بیس و اسکلت بندی بازی کلا با چیزی که تو تجربه کردی فرق بکنه دقیقا بلایی که سر ۲۰۴۲ و حتی سری های قبلی سرم من اومد و این یعنی از اول شروع کردن که نه حوصلش رو دارم و نه تایم.

اساتید نظری یا پیشنهادی ؟

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,661
نام
Moein
خب به قول خارجکی ها تنکس تو دایس فور ۲۰۴۲ ! به عنوان کسی که چندین سال بتل ۴ رو بازی کردم چشمم رو به ۲۰۴۲ دوخته بودم متاسفانه اون هم ناامیدم کرد و وقتی یه نگاهی به لیست دوستانم میندازم که اکثرا بتلفیلد باز بودند با صحنه چندان خوشی رو به رو نمیشم وقتی میبینم یکی r6 میزنه یکی apex و یکی شبیه ساز ماهیگیری!!!

من چند وقتی سراغ ایپکس رو گرفتم و بازیش کردم منتها اعترافی که باید بکنم هیچوقت اون کششی که موقع بازی بتلفیلد ۴ داشتم رو به این بازی نداشتم .

دو روزی میشه هرازگاهی به بازی هایی که میتونم بازی کنم و ادامه بدم نگاه میکنم چون میدونم اگر انلاین بازی نکنم قطعا گیم رو کنار میزارم چون سر و کله زدن با هوش مصنوعی هیچ جذابیتی برام نداره .

از طرفی لیست بلند بالا با قدرت انتخاب خوب نمیبینم . یکی از گزینه ها همین eft بود منتها وقتی جواب سوال : این بازی رو به یه سولو پلیر پیشنهاد میکنید رو میبینم لبخند و تعجب میاد سراغم :D
کمتر کسی رو دیدم که ۱۰۰ درصد پیشنهاد بکنه اگر هم بودن تیپ مازوخیسم داشتند چون طرف به وضوح میگفت دردم میگیره موقع بازی کردنش اما اعتیاد پیدا کردم بهش ! :D

من دنبال بازی هستم که ارزش زمانی رو که میزارم داشته باشه و حالا حالا ها رو پا باشه و ساپورت بشه . تجربه برای من این شد که وقتی بازیهای سری وار رو انتخاب میکنم که به صورت شماره ای عرضه میشن در حقیقت وقت تلف کردن هست حداقل برای من .چون برای رسیدن به سطح بالا زمان میزاری و وقتی به اون سطح میرسی شرکت سازنده شماره دیگه ای رو عرضه میکنه که کاملا میتونه بیس و اسکلت بندی بازی کلا با چیزی که تو تجربه کردی فرق بکنه دقیقا بلایی که سر ۲۰۴۲ و حتی سری های قبلی سرم من اومد و این یعنی از اول شروع کردن که نه حوصلش رو دارم و نه تایم.

اگر دنبال کامپتتیو و رقابتی هستی که فقط رینبو و ولورنت و سی اس گوه رو پیشنهاد میکنم، چون غیر اینا یا همشون بتل رویالو وقت تلف کردنن یا فرنچایزن و سالی 6 تا ازشون عرضه میشه
اگر دنبال هاردکور شوتر بدون رنک و k/d باشی هم hell let loose و insurgency sandstorm و squad بهترینای مارکتن. (arma 3 هم هست ولی اون شدیدا تیم ورک و کامیونیکیت میخواد)
هیلو و اورواچ هم پیشنهاد میکنم، ولی نه برای tryhard کردن و گذاشتن تایم خیلی بالایی براشون
منم کلا مثل خودت سولو بازی میکنم و واسه همین کانتر و ولورنت و رینبو رو گذاشتم کنار چون نیاز به تیم داره، تیم هم نیاز به حوصله داره :D (رینبو رو هفته ای 2 ساعت در حد 4 تا کوئیک مچ میرم)
به نظرم sandstorm و hell let loose مناسب ترین گزینه میتونه برات باشه و نظر من رو بخوای صد در صد hell let loose رو پیشنهاد میدم

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان

بنظرم کمی از FPS بکش بیرون و سبکهای دیگرو تجربه کن، شاید بتونه سورپرایزت کنه.
یک پیشنهادم این هست که یک MMO برای خودت پیدا کنی که با سلیقت جور دربیاد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر