Multi Platform Elden Ring

سازنده
FromSoftware
تاریخ انتشار
Feb 25, 2022
ناشر
Bandai Namco
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
n963053_.gif

بازی Elden Ring توسط شرکت FromSoftware ، اثری از هیدتاکا میازاکی ، سازنده‌ بازی‌های تحسین‌ شده ای همچون Bloodborne و Dark Souls ، با همکاری نویسنده معروف (Game of Thrones) جرج آر. آر. مارتین در دست ساخت است و بر روی کنسول‌های PlayStation 4 ، همچنین XONE و PC منتشر خواهد شد.e
t05882_.png
e680636_.png

• ساخت بازي بعد از دی ال سی DS3 شروع شد .
  • بازي سوم شخص و اکشن آر پي جي خواهد بود .
  • تنوع نقش آفرینی در بازي از سري دارک سولز بيشتر خواهد بود .
  • چالش برانگيز
  • قابلیت سفارشی سازی کارکترها .
  • مارتين دنيا و افسانه های بازی را نوشت .
  • جهان باز (Open World) خواهد بود .
  • تم آن در مورد اراده بشر است .
r638585_.png

@A7A

108994
شایعات پیش تر گفته بودند که بازی یک تجربه OPEN WORLD خواهد بود ، که در آن قلمرو های پادشاهی گوناگونی را خواهید دید و با کشتن پادشاهان آن مناطق و فتح قلمرو ها ، به قدرت های جادویی یا ماورایی جدیدی دسترسی پیدا خواهید کرد .
عکس بالا ، به این فرضیه ما را نزدیک می کند که ، یک حلقه بزرگ نورانی ، چندین حلقه کوچک دیگر را در بر گرفته و مانند یک تاج حلقوی شکل می باشد که چندین تاج کوچک دیگر را در خود جای داده . بنظر میرسد یک منبع انرژی در بالای تصویر وجود دارد که همانند خط و قطره های آب ، به پایین و به حلقه بزرگ تر سرازیر میشود و گویا از حلقه های کوچک هم میگذرد و همراه با گذر کردن ، انرژی آنها را از آن خود می کند . ممکن است بازی روایت گر قهرمانی باشد که از مکانی نیرویی میگیرد و آن را تقویت میکند و در مسیری متفاوت از باقی حکمرانان ، از آن استفاده می کند . اگر چه این ها همه فرضیه است ، اما کاملا مطابق با داستان گویی استودیوی FROM SOFTWARE هستند ، و به ویژه بازی DARK SOULS 3 که در آن Lord Wolnir با گذر از هر پادشاهی و تبدیل آن به خاکستر ، قدرت های ویژه آنها را از خود می کرد .

Last edited by a moderator:

Homi-Fatal

کاربر سایت
Jun 18, 2009
679
بالاخره بازی بعد از 150 ساعت و لول 200 پلات شد و واقعاً یکی از منحصر به فرد ترین تجربه هام بعد از سکیرو بود.
بیشترین باسی که من رو اذیت کرد Radahn بود اونم فکر کنم به خاطر اینکه زود رفتم سراغش و لولم هنوز به اندازه کافی بالا نرفته بود.
ولی بیشتر از هر باس دیگه ای این Crucible Knight و Crucible Knight Ordovis من رو اذیت کردن. در این حد که وقتی تو Crumbling Farum Azula اون شوالیه لعنتی رو دیدم بجای زدنش فرار کردم :D

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
خب... در کمال تاسف من بازی رو رها کردم :( حالا دلایل رها کردن بازی رو میذارم توی اسپویلر که اگه دوست نداشتید نخونید %-(

همین اولش بگم که یک، من اصلا اهل نصفه نیمه گذاشتن بازی نیستم و دو، بازی بی نظیرههههههههههه... مشکل منه که دارم بازی رو drop میکنم نه بد بودن بازی!

بازی برای من زیادی بزرگه، خیلی زیاد. منم به خاطر وسواس های الکی ای که دارم نمیتونم یه منطقه رو تا تهِشو در نیارم ول کنم. و بازی اینجوری خیلی تکراری شد برام. با توجه به اینکه همه بازی های FromSoftware رو بازی کردم و همشون رو خیلی خیلی خیلی زیاااااد دوست دارم، (برای من Bloodborne و Sekiro و Dark Souls 1 توی تاپ 10 هام هستن) ولی این Elden Ring دیگه خیلی یکنواخت شدش برام :( یکی از دلایل وِل چرخ زدن هام توی بازی، فقط یکی از دلایل، فهمیدن Lore و غرق شدن توی اتمسفر بازیه که فکر کنم با توجه به اذیت بودنم از بازی و تکراری شدنش و بزرگی بیش از حدش، برم سراغ ویدوهای VatiVidia :D

و دلیل دیگه م اینه که وقتی من یه منطقه رو تا تهش میرم، بعد میبینم ای بابا، یه quest رو زدم نابود کردم چون مثلا نباید یه Bossـی رو میزدم و اون quest رو باید تا یه جایی میبردم جلو و بعد میومدم سراغ Boss. خب آخه از کجا بفهمم من اینو :( دلمم نمیخواد اولش برم سراغ Walkthrough...

به هر حال، اینا وسواس های فکریه منه و هیچ دلیلی بر بد بودن بازی نیست اصلا، اصلااااااااااا... و اینکه.... پوففففف، من یه Tarnished موندم :( مطمئنم بعدا فازش دوباره برمیگرده و من هم به شما Elden Lordهای عزیز خواهم پیوست...

تا اون موقع، بدرود دوستان Tarnished و Elden Lord \m/>:D<

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,833
نام
مرتضی
خب... در کمال تاسف من بازی رو رها کردم :( حالا دلایل رها کردن بازی رو میذارم توی اسپویلر که اگه دوست نداشتید نخونید %-(

همین اولش بگم که یک، من اصلا اهل نصفه نیمه گذاشتن بازی نیستم و دو، بازی بی نظیرههههههههههه... مشکل منه که دارم بازی رو drop میکنم نه بد بودن بازی!

بازی برای من زیادی بزرگه، خیلی زیاد. منم به خاطر وسواس های الکی ای که دارم نمیتونم یه منطقه رو تا تهِشو در نیارم ول کنم. و بازی اینجوری خیلی تکراری شد برام. با توجه به اینکه همه بازی های FromSoftware رو بازی کردم و همشون رو خیلی خیلی خیلی زیاااااد دوست دارم، (برای من Bloodborne و Sekiro و Dark Souls 1 توی تاپ 10 هام هستن) ولی این Elden Ring دیگه خیلی یکنواخت شدش برام :( یکی از دلایل وِل چرخ زدن هام توی بازی، فقط یکی از دلایل، فهمیدن Lore و غرق شدن توی اتمسفر بازیه که فکر کنم با توجه به اذیت بودنم از بازی و تکراری شدنش و بزرگی بیش از حدش، برم سراغ ویدوهای VatiVidia :D

و دلیل دیگه م اینه که وقتی من یه منطقه رو تا تهش میرم، بعد میبینم ای بابا، یه quest رو زدم نابود کردم چون مثلا نباید یه Bossـی رو میزدم و اون quest رو باید تا یه جایی میبردم جلو و بعد میومدم سراغ Boss. خب آخه از کجا بفهمم من اینو :( دلمم نمیخواد اولش برم سراغ Walkthrough...

به هر حال، اینا وسواس های فکریه منه و هیچ دلیلی بر بد بودن بازی نیست اصلا، اصلااااااااااا... و اینکه.... پوففففف، من یه Tarnished موندم :( مطمئنم بعدا فازش دوباره برمیگرده و من هم به شما Elden Lordهای عزیز خواهم پیوست...

اتفاقا ایرادهایی که گرفتی بنظرم کاملا درسته. این مدل پیشروی کوئست ها اصلا مناسب جهان باز الدن رینگ نیست. و من هم کلا یک مشکلی با بازیای میازاکی دارم اینه که داستان رو بیش از حد گنگ و غیر مستقیم روایت میکنه بطوری که بخش عظیمی از مخاطب ها بازیاش رو بیشتر برای گیم پلی بازی میکنن و داستان رو بعداً از جای دیگه ای پیگیری میکنن. این ایراده واقعا بنظرم.

بازی برای منم بیش از حد بزرگه و گاهی اوقات میمونم چیکار کنم و کدوم منطقه رو ادامه بدم. هرچند این ایراد بازی نیست بلکه بخاطر بیش از حد خوب بودن هست :D
تنها ایرادی واقعی بازی همون بخش روایت داستان و ساید کوئستا هست.

trainer

کاربر سایت
Jan 19, 2009
712
نام
میلاد

درود
منم متاسفانه به یه همچین چیزایی دچار شدم - و الان یک هفته هست که دست و دلم به بازی نمیره - زیادی بزرگه بازی و گنگ متاسفانه - بعضی کوئست ها رو واقعا متوجه نمیشم چی به چیه و از طرفی خوندن مطالب باعث لو رفتن و ... میشه

Sekiro برای من خیلی بهتر بود به خاطر دنیای کوچک ترش

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,789
نام
مراد حلیمی
کلا بازی رو طوری ساختن که اگر سراغ اینترنت نرین، یا عملا بسیاری از مناطق بازی و کوئست ها و بیلدها و ..... رو از دست میدین یا باید بجاش صدها ساعت بازی کنید تا همش رو خودتون بدونین که اونم عملا نزدیک به غیر ممکنه

البته درسته بازیهای قبلی میازاکی هم اینطوری بودن ولی اونجا به خاطر وسعت بازی نهایتا یکی دو تا کوئست یا یکی دو تا منطقه از دستت در میرفت که معقول بود و میشد بعد تموم کردن بازی رفت سراغشون و اونارم سریع حلش کرد. اینجا ولی عملا غیر ممکنه​

.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,387
نام
Majid
هر جور حساب میکنم اصلا نمیشه از Lore ـه بازی بدون اینترنت کامل سر درآورد :D اول اینکه بعضی قسمتاش گُنگه کلا و تئوریای مختلف واسش هست، از طرفی دیگه بخوای سر از داستان NPC ـا و باسا دربیاری باید هزار جور منطقه مختلفو بگردی، دسکریپشنای آیتمارو بخونی به دیزاین محیط توجه کنی تا یک چیز کلی دستت بیاد که فک میکنم حداقل 500 ساعت باید آدم بشینه پاش، وقتی هم هدفت فقط چرخیدن تو محیط و پیدا کردن این رفرنس ها باشه از گیم پلی بازی هیچی نمیفهمی و بعد یک مدت تکراری میشه.
بهترین راه بنظرم اینه Lore کلی دنیای بازی رو بخونی بدون اسپویل بعد به هر شخصیت یا باسی میرسی و ردش میکنی بری داستان اونا رو هم بخونی یا ازشون ویدئو ببینی، خیلی از چنلا تو این یکی دوماه کارشون شده شرح دادن Lore ـه بازی، در کل اینقد گسترده و پرجزئیات هست باید به دید رمان فانتزی بهش نگاه کرد بنظرم تا یک داستان ساده واسه گیم.

آخرین ویرایش:

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
839
طراحی این کاراکتر از همه نظر فوق العاده است. وقتی می بینی به کوچکترین جزئیات که می تونه روی مخاطب تاثیر بذاره هم توجه شده، اصطلاحا (!) پشمات فر می خوره :D مثلا جمله ای که موقع کشتن ما می گه چقدر به ابهت این باس و خفن بودنش اضافه می کنه. چون معمولا اینطوریه وقتی کسی یه نفر دیگه رو شکست می ده رجز می خونه و اونو تحقیر می کنه (اینو سر باس های دیگه بازی هم می شه دید) اما مالنیا بعد از کشتن ما فقط خودش رو معرفی می کنه!!!:D I am Malenia, Blade of Miquella اصن لحن باحالی هم داره:D

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,992
نام
مهدی

کاملا می‌فهمم چی می‌گی. من بعد از ۱۳۰ ساعت تازه رسیدم به
منطقه‌ی برفی
و ده روزی می‌شه که اشتیاقی به ادامه دادن بازی ندارم. دلیلش هم اینه که ته و توی تک تک مناطق بازی رو دوست دارم دربیارم (بدون کمک از اینترنت) و این باعث شد بازی واقعا برام تکراری بشه. یه مشکل دیگه هم اینه که بازی از یه جایی به بعد اون حس جادوییِ اکتشاف رو بهم نتونست القا کنه. تو قسمت مرکز و شرق و شمال غربی نقشه خیلی این حس اکتشاف برام قابل لمس و منحصر به فرد بود، ولی این ۶۰ ساعت آخر بازی برام دیگه هیچ اثری از اون حس نداشته. خلاصه که امیدوارم به زودی برگردم سراغش، ولی فعلا دراپش کردم.

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
کسایی که یک دفعه از الدن رینگ زده میشن طبیعیه به خاطر دنیای بزرگ ، روایت گنگ و بدون انسجامی که داره این اتفاق میافته.(یه حس اشتیاق زیادی به کشف بازی هست و در مقابل حس می‌کنید به چیزی نمیرسید ) به نظر من چند روز یا یک هفته نرید سمتش برید یه بازی دیگه انجام بدید بعد دوباره ادامه بدید خود من تازه بعد ۲ ماه از ریلیز اینطوری بازیا تموم تو طول این مدت با اینکه عاشق بازی شدم زمانی هم حس تنفر پیدا میکردم . فعلا هم سمت ng+ نرفتم و دارم lore بازیا میخونم ،الان تازه متوجه شدم با چه دنیای بزرگ و پر جزیاتی طرفم

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
690
حالا شما یه ۱۰۰ ساعتی بازی کردین از بازی سرد شدید
من هفته اول که بازی اومد با کلی ذوق و شوق و با توجه به متای۹۷ رفتم اکانتش رو خریدم و متاسفانه تا همین امروز بیشتر از ۶ ساعت نتونستم بازی کنم
برای من که دیمن سولز و بلادبرن و سکیرو رو تمام کردم و ساعتها پاشون سرگرم شدم بازی بشدت گنگ و کسل کننده بود متاسفانه و بشدت توی ذوقم خورد.
آینده دوباره میرم سراغش ولی انتظاری که از بازی داشتم چیز دیگه ایی بود.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: NaViiDii

Soul Of Cinder

کاربر سایت
Dec 4, 2016
319
نام
Incarnation Of Kings

کاملا می‌فهمم چی می‌گی. من بعد از ۱۳۰ ساعت تازه رسیدم به
منطقه‌ی برفی
و ده روزی می‌شه که اشتیاقی به ادامه دادن بازی ندارم. دلیلش هم اینه که ته و توی تک تک مناطق بازی رو دوست دارم دربیارم (بدون کمک از اینترنت) و این باعث شد بازی واقعا برام تکراری بشه. یه مشکل دیگه هم اینه که بازی از یه جایی به بعد اون حس جادوییِ اکتشاف رو بهم نتونست القا کنه. تو قسمت مرکز و شرق و شمال غربی نقشه خیلی این حس اکتشاف برام قابل لمس و منحصر به فرد بود، ولی این ۶۰ ساعت آخر بازی برام دیگه هیچ اثری از اون حس نداشته. خلاصه که امیدوارم به زودی برگردم سراغش، ولی فعلا دراپش کردم.
من فکر میکنم مشکل شما عزیزان این هست که شور و اشتیاق زیادی برای تجربه بازی داشتید و دارید، ولی به دلیل اینکه نمی‌تونید به اون شکلی که مد نظرتون هست این حس و حال ارضا کنید، ناخودآگاه جذابیت بازی براتون از بین میره.
من پیشنهاد میکنم سعی کنید که با آرامش بیشتری از بازی لذت ببرید :D.
اینکه مدام این درگیری ذهنی داشته باشید که اتم به اتم مناطق بازی در یک مدت زمان مشخص شده تجزیه و تحلیل کنید فقط در حق خودتون ظلم می‌کنید :D.
دلیل این رفتارتون هم فقط بخاطر ترسی هست که ناخودآگاه دارید، اینکه می‌ترسید که اگر به اون که شکلی ذهنتون میخواد فرآیند جستجو انجام ندید از رسیدن به تکامل دلخواه تون محروم می‌شید...
بابا بیخیال، چرا این همه عجله؟ :D، سعی کنید از بازی لذت ببرید به همون حالتی که دلتون میخواد، طوری که حال دلتون باهاش خوب میشه :D.
در مورد کوئست ها و داستان بازی هم اینطور میتونم بگم که تمام بازی های استاد، نیاز به یک حس کنجکاوی شدید توأم با یک ذهن کارگاهی داره :D.
دنیای بازی های استاد همیشه پر از پازل و سرنخ های ریز و درشت در مورد همه چیز بوده و ایشون وظیفه پی بردن به این مسائل رو به شکل غیر مستقیمی بر عهده خود ما گذاشتن و من دیوانه این جادوی ایشون هستم :D.
در مورد این مسئله پیشنهاد میکنم تا جایی که میتونید با منطق و غریزه خودتون پیش برید و هرکجا که احساس پوچی کردید، برید سراغ کمک گرفتن از دیگران :D.
اینکه یه کوئست داخل پلی ترو بخاطر اعمال یا رفتار خودمون از بین بره بنظرم مشابه همون سیستم مجازاتی هست که استاد همیشه مد نظرش بوده >:) و به شکلی تجربه ای میشه برای پلی ترو های بعدی.
و اینکه چه اشکالی داره این مسئله؟ قرار نیست که صفر تا صد بازی رو داخل یک پلی ترو بدست بیاریم یا تجربه کنیم :D.
خلاصه می‌خوام بگم که زیاد عجله نکنید و سعی کنید از بازی به همون شکلی که دلتون میخواد لذت ببرید :D.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,003
نام
نـــــــویـــــــــد
بازی اونقدری پر و پیمون نیس که بیش از حد واسش وقت بذاری و دائما غافلگیرت کنه با چیزای جدیدی که پیدا میکنی. نصف چیزایی هم که پیدا میکنی به درد نمیخورن و فقط برای شلوغ کردن اینونتوری کاربرد دارن. این مدت آمار کسایی که دیدم بازی رو دراپ میکنن زیاد بود و واقعا هم مشکل خودشون نیس. بعضی از دوستان بازی رو دراپ میکنن دائما خودشون رو مقصر میدونن و حتی سرزنش میکنن خودشون! حالا واقعا دلیلش چیه نمیدونم اما بازی خیلی راحت میتونه ناامید یا خستتون کنه اگه بیش از حد واسش وقت بذارید و یا انتظار بیجا داشته باشید ازش حالا یا به عنوان یه میازاکی فن یا به عنوان کسی که تازه وارد دنیای میازاکی شده با این بازی و به خاطر اون عدد ۹۷ انتظار چیز عجیب غریبی داشته. من خودم پلی‌ترو اول ۸۰ساعت سر و ته بازی رو هم آوردم و مشکلی هم نداشتم لذتشم بردم اما بعد از تموم کردن جرنی دوم دیگه انگیزه‌ای واسه ادامه‌ی بازی نیس چون از جرنی سوم به بعد میزان رونی که بهت میده نسبت به جرنی دوم فرقی نداره عملا و مورد بعد اینکه چیزی نیس که به خاطرش ادامه بدی، فقط هر بار باید با اسبت مدام مسیرای تکراری رو طی کنی تا بازی رو جلو ببری. دانجن و کتکومبس‌ها هم ذره‌ای دلم نمیخواد نزدیکشون بشم! از کمک کردن به بقیه هم چیز زیادی نصیبت نمیشه که بخوای واسش وقت بذاری! در کل شما اگه ۲۵۰ ساعت هم پلی‌ترو اولت طول بکشه اما لذت ببری از هر ثانیش یا بعد چند ساعت دراپش کنی هیچ مشکلی نیس مخصوصا دوستانی که دراپ میکنید خیلی سخت نگیرید به خودتون. من خودم قبل اینکه شروعش کنم انتظار داشتم جای بلادبورن رو واسم بگیره اما خب همچنان اون بازی واسم جای خودشو حفظ کرد.

موفق باشیم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر