Multi Platform Elden Ring

سازنده
FromSoftware
تاریخ انتشار
Feb 25, 2022
ناشر
Bandai Namco
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
n963053_.gif

بازی Elden Ring توسط شرکت FromSoftware ، اثری از هیدتاکا میازاکی ، سازنده‌ بازی‌های تحسین‌ شده ای همچون Bloodborne و Dark Souls ، با همکاری نویسنده معروف (Game of Thrones) جرج آر. آر. مارتین در دست ساخت است و بر روی کنسول‌های PlayStation 4 ، همچنین XONE و PC منتشر خواهد شد.e
t05882_.png
e680636_.png

• ساخت بازي بعد از دی ال سی DS3 شروع شد .
  • بازي سوم شخص و اکشن آر پي جي خواهد بود .
  • تنوع نقش آفرینی در بازي از سري دارک سولز بيشتر خواهد بود .
  • چالش برانگيز
  • قابلیت سفارشی سازی کارکترها .
  • مارتين دنيا و افسانه های بازی را نوشت .
  • جهان باز (Open World) خواهد بود .
  • تم آن در مورد اراده بشر است .
r638585_.png

@A7A

108994
شایعات پیش تر گفته بودند که بازی یک تجربه OPEN WORLD خواهد بود ، که در آن قلمرو های پادشاهی گوناگونی را خواهید دید و با کشتن پادشاهان آن مناطق و فتح قلمرو ها ، به قدرت های جادویی یا ماورایی جدیدی دسترسی پیدا خواهید کرد .
عکس بالا ، به این فرضیه ما را نزدیک می کند که ، یک حلقه بزرگ نورانی ، چندین حلقه کوچک دیگر را در بر گرفته و مانند یک تاج حلقوی شکل می باشد که چندین تاج کوچک دیگر را در خود جای داده . بنظر میرسد یک منبع انرژی در بالای تصویر وجود دارد که همانند خط و قطره های آب ، به پایین و به حلقه بزرگ تر سرازیر میشود و گویا از حلقه های کوچک هم میگذرد و همراه با گذر کردن ، انرژی آنها را از آن خود می کند . ممکن است بازی روایت گر قهرمانی باشد که از مکانی نیرویی میگیرد و آن را تقویت میکند و در مسیری متفاوت از باقی حکمرانان ، از آن استفاده می کند . اگر چه این ها همه فرضیه است ، اما کاملا مطابق با داستان گویی استودیوی FROM SOFTWARE هستند ، و به ویژه بازی DARK SOULS 3 که در آن Lord Wolnir با گذر از هر پادشاهی و تبدیل آن به خاکستر ، قدرت های ویژه آنها را از خود می کرد .

Last edited by a moderator:
درود
ببینید به صورت کلی (فارغ از تعداد کلاس ها) اگر بخواهیم سبک های مبارزاتی بازی رو از هم سوا کنیم، با 3 شیوه میتونیم بازی رو پیش ببریم

◾یکی از سبک ها فوکوسش روی سرعت هست!
اینا بازی رو با سلاح ها سبک و برنده و آرمور و سپر سبک وزن پلی میدن و سرعت رو چاشنی (به یاد هادی عامل:D) کارشون قرار میدن
به دلیل سبک بال بودن تعداد ضربات بیشتری رو در ثانیه به دشمن تحمیل میکنن و استامیناشون به دلیل وزن پایین آرمور و سلاح هاشون، دیرتر خالی میشه
ولی در عوض این گروه می بایست بیشتر از سبک دوم که در ادامه معرفی میکنم مراقب اتک های دشمن ها و باس ها باشن چون نقطه ضعف آرمور و سپرهای سبک ضعف در دفع حملات انمی هاس و دیمیج بیشتری رو متحمل خواهید شد

◾سبک مبارزاتی دوم کار با سپر، آرمور و سلاح های سنگین(که گاها تاحدودی کُند هم هستن) هستش
برای بقا در این نوع سبک و پیشروی در بازی مجبورین ENDURANCE رو خیلی بیشتر لول آپ کنید تا هم نوار استامینا رو افزایش و هم میزان توانایی حمل بارتون (ارمور/سلاح/سپر) رو افزایش بدین
میزان حمل بار رو با درصد مشخص میکنن
مثال:
بلفرض شما در لول فلان توانایی حمل 50kg بار رو دارین و خط استامیناتون هم 1000 هست
اگر 50kg رو معادل 100% در نظر بگیریم، در گذشته در محدوده های 30% 50% 70% شما تغییرات رو در نحوه ی خالی شدن استامیناتون متوجه میشدین
یعنی زمانی که با وزن زیر 30% (15kg وزن) جلو میرفتین و شروع به اتک زدن به دشمن میکردین با بلفرض 6 ضربه ی پشت سرهم نوار استامیناتون خالی میشد
توی 50% بلفرض فقط 4/5ضربه و در 70% با 3 ضربه سریع نوار استامینا خالی میشه و جونی برای دفاع در اون لحظه ندارین و عملا در معرض ترکیون قرار میگیرین(تا زمانی که مجدد استامینا پر شه)
بگذریم...
سلاح ها و آرمور و سپرهای این کلاس بسیار خفن هستن و در مبارزات اکثرا باعث استان کردن دشمن و باس ها میشن:D
ضربات مهلکی رو وارد میکنن ولی نقطه ضعفشون پایین اوردن سرعت شماس
باید کاملا زمان بندی شده ازشون استفاده کنید تا بیخود نوار استامینا رو خالی نکرده باشین

◾گروه بعدی که بسیاررررر (:p) خفن هم هست رو میشه سورسر/ویچ/جادوگر/ساحره یا هرآنچه که دوست دارین نام گذاریشون کرد
جادوگرها از قدیمم چندین و چند کلاس مختلف داشتن
بر اساس نحوه ی لول اپ INTELLIGENCE/FAITH میتونین از معجزات و جادوهای مختلف بهره ببرین
درواقع قدرت سحرخوانی، دفاع به وسیله جادو، و همچنین استفاده از ابزار و سلاح یا چوب های جادو به این دو بخش مربوط میشن

پ.ن: این 3 گروه در بازی های مختلف با نام‌های مختلفی نام گذاری میشن
گاها میشه همزمان در دو سبک به درجات بالا رسید
سبک/ساحره یا اینکه سنگین/ساحره
همه چیز به علاقه و مهارت شما بستگی داره
اگه برای بیلد جادوگر و ساحره INT و FTH به کار میاد پس arcane چه نقشی داره؟
و یه سوال دیگه اینکه Vigor تاثیرش روی چی هست؟

اگه برای بیلد جادوگر و ساحره INT و FTH به کار میاد پس arcane چه نقشی داره؟
و یه سوال دیگه اینکه Vigor تاثیرش روی چی هست؟
اون VIGOR (سلامتی) مرتبط با میزان خط سلامتی و ضرباتی که به شما وارد میشه هستش، همینطور لول اپش همزمان تاثیری بر مقاومت در برابر آتش و سم و.. میزاره

راجب arcane هم یکی اینکه دیسکاوری اتونو بالا میبره
یعنی امکان دراپ شدن ایتم های مفید تر حین لوت کردن دشمنان بالا میره
همچنین مقاومت رو در مقابل برخی جادوها و افسون ها رو بالا میبره

یکی دو ساعت پیش پری لود بازی روی ایکس باکس شروع شده، حجمش هم همینطور که میبینید چیزی حدود ۵۰ گیگ هست:

View attachment 244806

(قبل از اینکه بابت سرعت دانلود بهم فحش بدید بگم که تصویر مال من نیست. :D)
من رو ps4 دارم هنوز نیومده😤

کلا یکی از ایراداتی که بنظرم گیم پلی دارک سولز ( و بنظر میرسه الدن رینگ) دارن همین یهو آسون تر شدن بازی با انتخاب یه کلاس دیگست
من دارک سولزهای قبلی رو بارها با کلاس های مختلف بازی کردم و بازی به نحویه که با کلاس wariror یا knight (یا کلا کلاس نزدیک) بازی در حد very hard هست و با انتخاب یه کلاس جادوگری و کلا دوربرد یهو سختیه بازی میشه نرمال یا گاها easy.

جالبه که بعد چندین نسخه همچنان این مساله رو مد نظر قرار ندادن و تو پریویهای الدن هم پررنگ تر شدن این مساله رو دیدیم.

.

کلا یکی از ایراداتی که بنظرم گیم پلی دارک سولز ( و بنظر میرسه الدن رینگ) دارن همین یهو آسون تر شدن بازی با انتخاب یه کلاس دیگست
من دارک سولزهای قبلی رو بارها با کلاس های مختلف بازی کردم و بازی به نحویه که با کلاس wariror یا knight (یا کلا کلاس نزدیک) بازی در حد very hard هست و با انتخاب یه کلاس جادوگری و کلا دوربرد یهو سختیه بازی میشه نرمال یا گاها easy.

جالبه که بعد چندین نسخه همچنان این مساله رو مد نظر قرار ندادن و تو پریویهای الدن هم پررنگ تر شدن این مساله رو دیدیم.

.
تمام لذت بازی سبک سولزها تو کلاس مبارزه نزدیک هستش .
مثلا چه لذتی داره بری پشت درخت قایم شی از اون پشت هی جادو بزنی به دشمنات تا بمیرن بعد بگی اخ جون بازی سولز رو تموم کردم

مثلا چه لذتی داره بری پشت درخت قایم شی از اون پشت هی جادو بزنی به دشمنات تا بمیرن بعد بگی اخ جون بازی سولز رو تموم کردم
آره والا باهات موافقم . مخصوصا اگه با کلاس جادوگر بری جلو🤢🤢🤢🤢

• Like
Reactions: mehrdadb3
بنده هم با شما موافقم و خودم همیشه اولویتم کلاس مبارزه نزدیکه
ولی این بشدت اسون شدن بازی تو سبک های جادوگری باعث میشه خیلی ها برن سمت اون کلاسا و همین باعث یه عدم تعادل ایجاد میشه تو گیم پلی و یه ایراده
.

• Like
من خودم فوقش کلا ده بیست بار از مجیک تو کل سری سولز استفاده کرده باشم. ولی این مجیک های الدن رینگ رو من تو یوتیوب دیدم بنظر خیلی کاربردی میومد و ترکیبشون با مبارزه از نزدیک چیز جالبی در بیاد احتمالا.بعد من چنتا پریویو رو دیدم نسخه اصلی انگار کلی نسبت به نتورک تست فرق کرده و ایتم ها مثلا اونقد راحت پیدا نمیشن.

دقیقا.واقعا تمام لذتش اینه تاکتیک melee رو مدیریت کنی.قشنگ سنگینی اتک رو روی بدن دشمن ها احساس کنی.با مجیک انگار داری هوا رو اتک میدی:-??

• Like
خود سولز سریز pyromancer رو داشت. که میشه fire mage + heavy/light melee
خوبی کلاس های ترکیبی اینه که می تونی سر باس های مختلف استراتژی رو عوض کنی، توی سولز ۳ اگه پایرو لول آپ می کردی، چون int و faith هردو میومد روی ۴۰، راحت میشد بین Sorcerer و Cleric (عملاً بین ice magic‌ و miracle) هم جولان داد. Dark Magic هم که از ۲ طرف (هم پایرو و هم sorcerer) در دسترس بود.

به نظر من میشه به وجود کلاس های اسون تر توی این سری بازی ها به چشم درجه سختی نگاه کرد :-"

در کل نکته ی مثبتی هست، حق انتخاب با بازیکنه که بازی براش چقدر راحت باشه بدون اینکه به بالانس خود دشمن ها ضربه بخوره...

• Like
Reactions: ShahryR
دوستانی که هنوز بازی رو خریداری نکردن هم میتونن پریلود بازی رو از طریق اپ ایکس باکس روی کنسولشون دانلود کنن. فقط جست و جو توی اپ یکم شخماتیکه. شما باید به جای Elden Ring کامل فقط کلمه Elden رو سرچ کنید وگرنه بازی رو براتون پیدا نمیکنه :D

IMG_20220216_183559_884.jpg

IMG_20220216_190104_283.jpg

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or