Multi Platform Elden Ring

سازنده
FromSoftware
تاریخ انتشار
Feb 25, 2022
ناشر
Bandai Namco
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
n963053_.gif

بازی Elden Ring توسط شرکت FromSoftware ، اثری از هیدتاکا میازاکی ، سازنده‌ بازی‌های تحسین‌ شده ای همچون Bloodborne و Dark Souls ، با همکاری نویسنده معروف (Game of Thrones) جرج آر. آر. مارتین در دست ساخت است و بر روی کنسول‌های PlayStation 4 ، همچنین XONE و PC منتشر خواهد شد.e
t05882_.png
e680636_.png

• ساخت بازي بعد از دی ال سی DS3 شروع شد .
  • بازي سوم شخص و اکشن آر پي جي خواهد بود .
  • تنوع نقش آفرینی در بازي از سري دارک سولز بيشتر خواهد بود .
  • چالش برانگيز
  • قابلیت سفارشی سازی کارکترها .
  • مارتين دنيا و افسانه های بازی را نوشت .
  • جهان باز (Open World) خواهد بود .
  • تم آن در مورد اراده بشر است .
r638585_.png

@A7A

108994
شایعات پیش تر گفته بودند که بازی یک تجربه OPEN WORLD خواهد بود ، که در آن قلمرو های پادشاهی گوناگونی را خواهید دید و با کشتن پادشاهان آن مناطق و فتح قلمرو ها ، به قدرت های جادویی یا ماورایی جدیدی دسترسی پیدا خواهید کرد .
عکس بالا ، به این فرضیه ما را نزدیک می کند که ، یک حلقه بزرگ نورانی ، چندین حلقه کوچک دیگر را در بر گرفته و مانند یک تاج حلقوی شکل می باشد که چندین تاج کوچک دیگر را در خود جای داده . بنظر میرسد یک منبع انرژی در بالای تصویر وجود دارد که همانند خط و قطره های آب ، به پایین و به حلقه بزرگ تر سرازیر میشود و گویا از حلقه های کوچک هم میگذرد و همراه با گذر کردن ، انرژی آنها را از آن خود می کند . ممکن است بازی روایت گر قهرمانی باشد که از مکانی نیرویی میگیرد و آن را تقویت میکند و در مسیری متفاوت از باقی حکمرانان ، از آن استفاده می کند . اگر چه این ها همه فرضیه است ، اما کاملا مطابق با داستان گویی استودیوی FROM SOFTWARE هستند ، و به ویژه بازی DARK SOULS 3 که در آن Lord Wolnir با گذر از هر پادشاهی و تبدیل آن به خاکستر ، قدرت های ویژه آنها را از خود می کرد .

Last edited by a moderator:
اگه Elden Ring یه چیزی در حد 50 ساعت بود احتمالا به بازی مورد علاقه من از فرام‌سافت هم تبدیل میشد، ولی لعنتی انقدر طولانیه که از یه جایی به بعد هِی میشه تکرار، تکرار و تکرار:|:دی مثلا بار اولی که با Crucible Knight جنگیدم چقدر حال کردم باهاش، مخصوصا اگه زیاد لِولت بالا نباشه فوق‌العاده باس‌فایت چالشی هست. ولی میری جلو و در کل 16 بار در طول بازی باهاش روبرو میشی، خب این هم از ابهت اولیه‌ش کم میکنه هم کم‌کم باعث میشه بجای هیجان، وقتی میبینیش حس "ای بابا دوباره این اومد" بهت دست بده:| یا مثلا باس‌فایت‌های اژدهایی که 12 بار باهاشون میجنگیم، یا Erdtree Avatar که در کل 23 تا ازش تو بازی هست.
کمتر، کوچک‌تر، ولی یونیک‌تر رو ترجیح میدادم. البته در شاهکار بودن بازی شکی ندارم، صرفا دلیل اینکه الدن بازی مورد علاقم از FromSoftware نیست (ولی میتونست باشه) رو دارم بیان میکنم:دی
سکیرو رو امتحان کن

• Like
Reactions: majidred2011
خیلی بهم استرس وارد کرد اصلا دوست ندارم از چیزی مثل گیم استرس بهم وارد بشه
اگه به این میگی استرس هنوز طعم 30-40 دقیقه دور بودن از Bonfire وقتی که شونصدهزار تا سولز تو حساب داری و با هر رول اشتباه ممکنه از دره خارج شی رو نچشیدی:-"
به جرئت میتونم بگم یه چندتا سکته قلبی خفیف سر دارک سولز یک زدم :)) با این حال عاشق همونش بودم :دی

اگه به این میگی استرس هنوز طعم 30-40 دقیقه دور بودن از Bonfire وقتی که شونصدهزار تا سولز تو حساب داری و با هر رول اشتباه ممکنه از دره خارج شی رو نچشیدی:-"
به جرئت میتونم بگم یه چندتا سکته قلبی خفیف سر دارک سولز یک زدم :)) با این حال عاشق همونش بودم :دی
این دارک سولز 1 قرار نیستش ریمیک ازش بسازن با گرافیک بهتر باشه در حد سکیرو یا بلاد بورن؟
چند دفعه خواستم دانلودش کنم ولی خیلی گرافیکش حالت راه رفتن و مبارزاتش قدیمی هستش برای همون دوره خوب بوده پشیمون شدم
ولی میبینم اکثر دوستان تعریفش میکنن

این دارک سولز 1 قرار نیستش ریمیک ازش بسازن با گرافیک بهتر باشه در حد سکیرو یا بلاد بورن؟
چند دفعه خواستم دانلودش کنم ولی خیلی گرافیکش حالت راه رفتن و مبارزاتش قدیمی هستش برای همون دوره خوب بوده پشیمون شدم
اتفاقا اینو باید همینجوری بازی کنی :D قشنگ اون حس سفر در گذشته و تاریخ رو باهاش می گیری و اینکه اون زمان چی خلق کردن. بنظر من ریمسترش خیلی خوبه و همون براش بسه. مبارزاتش هم من ایرادی درش نمی بینم اون دارک سولز ۲ هست که یکم اذیت می کنه.
اگه صبر و حوصله داری و طرفدار یه چالش حسابی هستی و قصد اذیت شدن سر مردن ها رو نداری در یه تایم مناسب برو سراغش و از این شاهکار لذت ببر. اگه صرفا دنبال تموم کردنش باشی و به بازی دقت نکنی و فقط نحوه ی مبارزه برات مهم باشه احتمالا آنچنان نمی تونی پیش بری یا لذت ببری. باید به همه چیزش از جمله طراحی مراحل محیط مپ باس موسیقی و الی آخر توجه کنی. مثل یه سفر به گذشته و تاریخ بهش نگاه کن.

خوب قبلا گفته بودم با دوتا سیو دارم میرم برای DLC
الان با اون سیو NG+4 هم DLC زدم دلم نیومد رفتم بازی اصلی هم تموم کردم
اینقدر تنوع اسلحه و باس ها زیاده که هر چقدر بازیو تموم میکنم خسته نمیشم
هرچی میزنم از اول باز یهو به خودم میام میبینم وسطای بازیم یه چیز معتاد کننده ای ریختن توش>:)
طراحی باس ها اگه آسون تر بود اصلا اینقدر نمیچسبید:punk: ولی در کنارش نوع جای گیری باس ها و انمی ها بی دلیل نیست و کاملا به لور بازی ربط داره
مثلا اون دوتا Banished Knight ای که دارن از Cathedral of Dragon Communion دفاع می کنن.
یا مکان های Black Knife Assassin ها.
یا محافظ Tanith که Crucible هست یا مکان Crucible داخل DLC جدای اینکه باید حتما هر دفعه اینارو با یک سلاح بکشم تا راضی بشم :D اما با توجه به لور قبل به وجود اومدن Golden Order هست کاملا درست قرار داده شدن:-bd

به نظرم Elden Ring نه تنها تو فروش و نمرات درخشید بلکه کامل ترین بازی از From software بود.:x

بعید میدونم ریمیکی در کار باشه یه بارم که ریمستر گرفته پس هیچی، اگه قرار به ریمیک باشه بلادبورن تو اولویته.

اگه رو پی سی هستی ماد تکسچر هست که میکوبه تکسچرای بازی رو، همینطور افکتا رو بهتر کرده و سایه داینامیک اضافه کرد یه سری نورای بیکد شده رو هم حذف کرده کلا ریمستر واقعی رو Modder ها انجام دادن تا خود استودیو.
من خودم با این تموم کردم راضی بودم: DSR 2020 Textures
اما جدید تر هم اومده که بهتره انگار: Dark Souls Re-Remastered Mod

کلا بعد اینا قابل قبول میشه بنظرم.
میمونه گیمپلی و انیمیشنا که بنظرم نباید به دید الدن بری سمتش چون کلا سری دارک سولز گیمپلی ساده تر داره نسبت به الدن.
دارک 1 هم جامپ نداره (جامپ رول البته داره) هم اش آو وار نداره هم نمیشه از اون بیلدای تخیلی الدن توش بست، نه باس هاش پیچیدگی خاصی داره اما تو بازم یه Greatsword برداری کشتن انمی ها به اندازه بقیه سولزا جذاب هست و لول دیزاین شاهکاری که داره میخکوبت میکنه.

در کل بنظرم ریمیکم بگیره خراب میشه، من هنوز هیچی نتونسته حس و حال و اتمسفر دارک سولز 1 رو برام تاپ کنه، اصلا اون سبک از لول دیزاین (بان فایر کم با تمرکز رو مسیریابی) با اون موزیک و محیط مرده و اتمسفر گرفته یک ترکیب جادویی به وجود آورده بود که هنوز تو هیچ بازیی پیداش نکردم 8->

آخرین ویرایش:
دوستان چجوری میشه سلاح رو آپگرید کرد؟
رسیدم به آکادمی ولی هنوز سلاح هام لول 1 هستن .
البته مسیر آب رو رفتم جلو و به یه تونل رسیدم آخرش یه مارمولک آتیشی بود که مذاب پرت میکرد اونو کشتم بعد فهمیدم قبلش باید آکادمی میرفتم. مشکلی پیش نمیاد؟
بعد یه great rune گرفتم که نوشته stat هام رو اضافه میکنه منم نصبش کردم اما اضافه نکرد.
و یه npc همه جا هست که انگشتام رو نگاه میکنه داستانش چیه؟

دوستان چجوری میشه سلاح رو آپگرید کرد؟
رسیدم به آکادمی ولی هنوز سلاح هام لول 1 هستن .
البته مسیر آب رو رفتم جلو و به یه تونل رسیدم آخرش یه مارمولک آتیشی بود که مذاب پرت میکرد اونو کشتم بعد فهمیدم قبلش باید آکادمی میرفتم. مشکلی پیش نمیاد؟
بعد یه great rune گرفتم که نوشته stat هام رو اضافه میکنه منم نصبش کردم اما اضافه نکرد.
و یه npc همه جا هست که انگشتام رو نگاه میکنه داستانش چیه؟
سلاح رو که حتما آپگرید کن کلی کارت آسون تر می شه. باید بری roundtable hold و اونجا یه آهنگر هست که اینکارو می کنه. اگه roundtable نرفتی تا حالا توی یه گریس بشین و با ملینا صحبت کن تا ببرتت. اگه هم رفتی مپ رو باز کن پایین سمت چپ مپ یه دایره هست که روی اون باید بزنی.
نه مشکلی پیش نمیاد هم می تونی اول مسیر فرعی بری هم اصلی. پیشنهادم اینه نه زیاد از حد مسیرهای فرعی رو بری و نه فقط بچسبی به خط اصلی داستان.
گریت رون رو که انداختی رو خودت برای اینکه فعال بشه باید یه آیتم به اسم rune arc که احتمالا داری ازش رو مصرف کنی و تا زمانیکه نمردی اثرش فعاله.
اون npc ها هم مربوط به داستان بازی ان. با نگاه کردن به انگشت ها مسیر و چیزی که پیش روت هست رو بهت می گن.

• Like
Reactions: Tatsumaru
سلاح رو که حتما آپگرید کن کلی کارت آسون تر می شه. باید بری roundtable hold و اونجا یه آهنگر هست که اینکارو می کنه. اگه roundtable نرفتی تا حالا توی یه گریس بشین و با ملینا صحبت کن تا ببرتت. اگه هم رفتی مپ رو باز کن پایین سمت چپ مپ یه دایره هست که روی اون باید بزنی.
نه مشکلی پیش نمیاد هم می تونی اول مسیر فرعی بری هم اصلی. پیشنهادم اینه نه زیاد از حد مسیرهای فرعی رو بری و نه فقط بچسبی به خط اصلی داستان.
گریت رون رو که انداختی رو خودت برای اینکه فعال بشه باید یه آیتم به اسم rune arc که احتمالا داری ازش رو مصرف کنی و تا زمانیکه نمردی اثرش فعاله.
اون npc ها هم مربوط به داستان بازی ان. با نگاه کردن به انگشت ها مسیر و چیزی که پیش روت هست رو بهت می گن.

ممنون.
rundtable یه بار همون اوایل جوجه بردتم اما دیگه نمیدونستم چطور برم.
یعنی چی با انگشت مسیر رو نشون میده ؟

• Like
Reactions: jdepp
ممنون.
rundtable یه بار همون اوایل جوجه بردتم اما دیگه نمیدونستم چطور برم.
یعنی چی با انگشت مسیر رو نشون میده ؟
مربوط به lore بازی می شه. یه خدای خارجی به اسم greater will تو بازیه که این رهنمود هاشو از طریق دو انگشت ها به موجودات منتقل می کرده و این پیرزن ها مترجم حرف های اون دو انگشت ها هستن. مثلا در یه منطقه یه صحبتی رو از باس اونجا و اینکه در اونجا رحمت greater will وجود داره می کنه.

• Like
Reactions: Arios 22
من چند روزه دارم بازی میکنم ولی اصلا سختی بی منطق بازی رو نمیتونم هضم کنم ، هرچقدر بلادبورن مبارزات و پیشرفت بالانسه و میگی بالاخره قوی میشم ولی این بازی بالانس نیست ، اگر قراره من تو اتک زدنم استامینا داشته باشم و ازش کم بشه خوب دشمن هم باید همینجوری باشه نه اینکه گله ای میریزن سرت و اصلا فرصت نمیدن تکون بخوری ، جوری هم نیست که بگی اوکی دفاع میکنم و یکی یکی میکشم چون روند مبارزات اینجوری نیست
به نظرم خیلی ها که بازی رو تموم نکردن یا بیخیال شدن سرهمین سختی غیرمنطقی بازی هست
قراره بازی کنیم لذت ببریم نه بدتر اعصابمون بهم بریزه و بیخیال بازی بشیم یا کلی وقت بزاریم اول فارم کنیم بتونیم لول آپ کنیم تا بشه از یه منطقه رد شد
برای من هنوز بلادبورن با اختلاف بهترین ساخته استاده

من چند روزه دارم بازی میکنم ولی اصلا سختی بی منطق بازی رو نمیتونم هضم کنم ، هرچقدر بلادبورن مبارزات و پیشرفت بالانسه و میگی بالاخره قوی میشم ولی این بازی بالانس نیست ، اگر قراره من تو اتک زدنم استامینا داشته باشم و ازش کم بشه خوب دشمن هم باید همینجوری باشه نه اینکه گله ای میریزن سرت و اصلا فرصت نمیدن تکون بخوری ، جوری هم نیست که بگی اوکی دفاع میکنم و یکی یکی میکشم چون روند مبارزات اینجوری نیست
به نظرم خیلی ها که بازی رو تموم نکردن یا بیخیال شدن سرهمین سختی غیرمنطقی بازی هست
قراره بازی کنیم لذت ببریم نه بدتر اعصابمون بهم بریزه و بیخیال بازی بشیم یا کلی وقت بزاریم اول فارم کنیم بتونیم لول آپ کنیم تا بشه از یه منطقه رد شد
برای من هنوز بلادبورن با اختلاف بهترین ساخته استاده
میتونی بگی در مورد کدوم منطقه داری حرف میزنی؟ اگه منظورت بیس گیم هست هر منطقه از گیم مناسبه یه لولی هست، اگه یه جایی بیش از حد سخته باید بزاریش واسه بعدا، نیاز نیست حتما بری فارم کنی و بزور اون منطقه رو رد کنی! (مثلا با لول 20-25 بری سمت Caelid عذاب خالصه)
در مورد یکی یکی کشتن هم در خیلی از موارد همون فرمول قدیمی Bow/Crossbow زدن و کشوندن انمی به سمت خودت و تک تک کشتنشون هنوز جواب میده.

اگه بحث سختی غیر منطقی باشه بنظرم در مورد بعضی از باسا که اسپم اتک زیادی دارن صدق میکنه (مخصوصا وقتی که تک ضربه اونا 70 درصد جونتو میبرن و چارج اتک تو نهایت 4-5 درصد از جون اون :دی)
اما از نظر سختی محیطی حتی به پای دارک سولزا هم نمیرسه بنظرم :دی چون اونا خطی تر بودن و وقتی یه جاش گیر میکردی دیگه گیر میکردی!

میتونی بگی در مورد کدوم منطقه داری حرف میزنی؟ اگه منظورت بیس گیم هست هر منطقه از گیم مناسبه یه لولی هست، اگه یه جایی بیش از حد سخته باید بزاریش واسه بعدا، نیاز نیست حتما بری فارم کنی و بزور اون منطقه رو رد کنی! (مثلا با لول 10-15 بری سمت Caelid عذاب خالصه)
در مورد یکی یکی کشتن هم در خیلی از موارد همون فرمول قدیمی Bow/Crossbow زدن و کشوندن انمی به سمت خودت هنوز جواب میده

اگه بحث سختی غیر منطقی باشه بنظرم در مورد بعضی از باسا که اسپم اتک زیادی دارن صدق میکنه (مخصوصا وقتی که تک ضربه اونا 70 درصد جونتو میبرن و چارج اتک تو نهایت 4-5 درصد از جون اون :دی)
اما از نظر سختی محیطی حتی به پای دارک سولزا هم نمیرسه بنظرم :دی چون اونا خیلی خطی تر بودن.
من هنوز منطقه اول بازیم قبل باس اول
کلی میگم سختیش منطقی نیست میتونست بالانستر باشه

من هنوز منطقه اول بازیم قبل باس اول
کلی میگم سختیش منطقی نیست میتونست بالانستر باشه
نمی‌دونم چطور میگید این بازی سخت هست! یکی از آسون‌‌ترین بازی های فرام هست. بلاد نسبت به الدن خیلی سخت‌تر هست. کاری به بهتر بودن بلادبوردن نسبت به الدن ندارم ولی بازی اصلا سخت نیس، آیتم و گزینه های خیلی زیادی تو بازی هست که میتونه بازی رو برات راحت کنه. بیلد خوب ببندی مشکلت حل میشه.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or