PlayStation Dreams

bc.png
Dreams​
سازنده: Media Molecule​
ناشر: Sony Interactive Entertainment​
پلتفرم: PlayStation 4​
تاریخ عرضه: 16 آوریل 2019​
سبک: Sand Box​
هنگامی که شرکت «مدیا مولکول» در جریان رویداد رونمایی از کنسول پلی‌استیشن 4، تصاویر عجیبی از شخصیت‌هایی که درحال نواختن موسیقی و... نمایش داد، هیچ کس تصور نمی‌کرد که این تصاویر مربوط به عنوانی باشد که در آینده Dreams نامیده می‌شود.​
سپس در مراسم بزرگ E3 سال 2015 بود که شرکت سونی با نمایش این عنوان برای نخستین بار، طرفداران را با یکی از عجیب‌ترین و درعین حال خلاقانه‌ترین آثار ساخته شده روی این پلتفرم آشنا کرد. هدف شما در دریمز ساخت و ساز است و تنها محدودیتی که با آن مواجه می‌شوید، میزان خلاقیت خود خواهد بود! در ادامه به برخی از ویژگی‌های موجود در این اثر می‌پردازیم. این بازی فعلا در Early Access به سر می‌برد. به این معنا که ویژگی‌ها و محتوای آن کامل نبوده و به مرور زمان، چیزهای جدیدی به آن افزوده می‌شود. درحال حاضر برای تهیه این عنوان کافی‌ست تا مبلغی معادل 29.99 دلار بپردازید اما هنگامی که بازی به صورت کامل عرضه شود، هزینه خرید آن به 59.99 دلار افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که خریداران نسخه 30 دلاری بدون پرداخت مبلغی اضافه می‌توانند از ویژگی‌های بازی در هنگام عرضه نهایی استفاده کنند.​
dreams-bc2.jpg
یکی از بخش‌هایی که در بازی اصلی وجود دارد اما به علت ماهیت Early Access دریمز، در نسخه فعلی موجود نیست، بخش داستانی است. طبق صحبت‌های سازنده، این بخش شامل 3 خط داستانی با گیم‌پلی متفاوت و اهدافی تازه می‌شود و به منظور آشنا کردن بازیکن با ویژگی‌های مختلف بازی طراحی خواهد شد. البته نباید انتظار حالت داستانی پیچیده و گسترده‌ای را داشته باشید.​
dreams-bc.png
تمرکز اصلی «دریمز» روی بخش گیم‌پلی است. برای درک بهتر این اثر بد نیست بدانید که دریمز فراتر از یک بازی عمل می‌کند. این عنوان بیشتر شبیه محیطی برای آزمودن خود در زمینه ساخت بازی‌، فیلم، صحنه‌ها و یا به طور کلی، ایده‌هایی‌ست که در ذهن شما می‌گذرد. هرچند که امکان تجربه ساخته‌های دیگران نیز برای شما مهیا شده تا درصورت عدم تمایل به ساخت و ساز، از ساخته‌های دیگران لذت ببرید. برخلاف دیگر ساخته‌ی این تیم، یعنی Little Big Planet، شما در ساخت سبک‌های مختلف محدودیت خاصی ندارید. به ساخت عنوانی اول شخص فکر می‌کنید؟ آیا به تولید فیلم‌های کوتاه علاقه‌مند هستید؟ نواختن موسیقی و ساخت قطعه‌های جدید حرفه شما به حساب می‌آید؟ دریمز پاسخ به تمام این پرسش‌ها را می‌دهد. شما می‌توانید آن چیزی را بسازید که همیشه علاقه داشتید.​
در نگاه اول، ممکن است کنترل و نحوه ساخت و ساز بازی دشوار به نظر برسد، اما این اثر با ارائه روش‌های ساده و قابل فهم، قسمت‌های آموزشی کامل و یک کامیونیتی فعال و همکار، می‌تواند افرادی که حتی علاقه‌ای به این سبک ندارند را نیز جذب کند.​
پرسش و پاسخ
سؤال: تا چه زمانی می‌تونم Dreams رو به قیمت 30 دلار تهیه کنم؟
جواب: مدیامولکول تاریخ دقیقی برای این مورد اعلام نکرده، اما به صراحت گفته که برای مدتی محدود می‌تونید Early Access رو خریداری کنید و بعد از اون، بازی غیر قابل خرید می‌شه تا زمانی که نسخه کامل عرضه بشه.​
سؤال: بعد از خرید نسخه ارلی اکسس، برای تجربه نسخه کامل آیا باید 30 دلار اضافه بپردازم؟
جواب: خیر. درصورت تهیه این نسخه، برای همیشه مالک بازی خواهید شد و تمامی ویژگی‌های جدید را به صورت رایگان دریافت می‌کنید.​
سؤال: من تاحالا بازی نساختم. آیا دریمز نیاز به دانش برنامه نویسی داره؟​
جواب: خیر. دریمز برای همه طراحی شده. حتی اگر علاقه و استعداد ساخت بازی نداشته باشید، این عنوان باعث پیشرفت شما می‌شه.​
سؤال: برای تجربه دریمز حتماً باید کنترلرهای Move و دوربین پلی‌استیشن بخرم؟
جواب: خیر. استفاده از دو مورد یاد شده می‌تواند باعث ایجاد تجربه‌ای متفاوت شود اما با استفاده از کنترلرهای خود کنسول نیز می‌توانید به آسانی از تمامی ویژگی‌های این اثر استفاده کنید.​
با افزوده شدن ویژگی‌های جدید، پست اول آپدیت می‌شود.

با تشکر از کاربر @esm nadaram بابت تصاویر زیبایی که از مرحله ساخته شده خودش فرستاده.

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
چرا اینجا انقدر خلوته؟! دموی رایگان هم از بازی دادن...نرفتید دانلود کنید حداقل امتحان کنید بازیو؟ :|
البته خودمم چند هفته نرفته بودم سراغ بازی >:)
بعد از مدت‌ها یکمی هایپ کنم! :D
اول بگم که این میم سازان عزیز بازیو رسما سرویس کردن! یارو یه میم 5 ثانیه‌ای از Wario ساخته، 10 هزار بار تجربه شده...از اون طرف یه بنده خدا چند ماه وقت گذاشته بازی کامل اپیزودی ساخته هنوز به 5 هزار نرسیده بازدیدش :|
یکمی ناامید شدم که کلا تعداد زیادی از گیمرهای Dreams بیشتر از ایده‌ها و بازیهای جدید، به میم علاقه دارن ولی از یه طرف دیگه خوشحالم که هنوز خیلیا دارن بازیهای باحال میسازن و هر موقع که حوصله هیچ چیزی رو ندارم میرم سراغ Dreams چند تا تجربه‌ی عجیب غریب بازی میکنم...
اخیرا بهترین چیزی که توی دریمز تجربه کردم این لعنتی بود:

2020-05-26_122010.jpg

با همکاری چند نفر ساخته شده و نمونه‌ی بارز یه عنوان خلاقانه و همه چی تمومه که میشه داخل دریمز ساخت. ایده‌اش سادست و باید داخل هر مرحله یه سری بمب رو خنثی کنی و اگه یه جا وایسی و حرکت نکنی، زمان متوقف میشه...یه جورایی مثل بازی SuperHot. بازی از همه نظر عالیه و با اینکه خیلی کوتاهه ولی لول دیزاین و تنوع هر مرحله بشدت خفنه...اکثرا وقتی یه چیزی رو توی دریمز تجربه می‌کنی، یه حسی بهت میگه که بازی واقعی نیست و یه چیزی کم داره ولی این لعنتی انگار یه بازی مستقل رو دانلود کرده بودم داشتم بازی میکردم...از نظر شروع و اندینگ، موسیقی و گرافیک و جزئیات، روی همه چی به اندازه کافی کار شده بود.
کلا اگه دریمز رو دارید، بزارید توی اولویت...من که خیلی ازش لذت بردم.

2020-06-06_130547.jpg

اینو سازنده‌اش تازه استارتش رو زده ولی هسته گیم‌پلی رو خیلی خوب درآورد و قشنگ حس نینجا بهت دست میده (یکمی یاد Mini Ninjas (شاهکار! :D) افتادم). یه مرحله تمرینی توی بازی هست و اگه بتونی توی کمتر از 30 ثانیه تمومش کنی، ماسک Jin Sakai (پروتاگونیست Ghost of Tsushima) برات آزاد میشه :D
اینو شخصا میخوام به طرف پیام بدم بگم جون مادرت ادامه بده یه بازی کامل ازش دربیار :D

2020-05-26_121843.jpg

همونطور که انتظار میره ازم، هیچی از آهنگسازی نمیدونم ولی یکمی با این Synthesizer کار کردم...این چیزی که ساختن به اندازه‌ی وحشتناکی کاربردیه...میشه کلی موسیقی باهاش ساخت و اصلا نمیتونم تصور کنم که طرف چجوری ساختتش! یکی از عجایبی بود که توی دریمز دیدم.
الان در موردش سرچ کردم، سایت‌های خبری هم پوشش دادنش و مثل اینکه کلا درست کردن همچین چیزی خیلی کار سختیه:
This guy made a working synthesizer in Dreams - VG247

2020-05-26_122345.jpg

واسه این باید اسکرین شات از گیم‌پلی بزارم چون اصلا نمیتونید از اسم و آرتش اصلیش حدس بزنید چیه...ولی الان حوصله ندارم برم از کنسول اسکرین شات انتقال بدم :D
یه Beat 'em up خفنه که از Streets of Rage الهام گرفته و حتی موسیقی و صداگذاری‌ایش هم الهام گرفته از شورش در شهره...معمولا توی دریمز خیلیا انیمیشن رو خوب نمیتونن دربیارن ولی اینجا هم انیمیشن‌های شخصیت اصلی و هم دشمنا خیلی خوبه.

2020-06-06_130907.jpg

یه نفر زحمت کشیده بخش بزرگی از دموی Unreal Engine 5 رو توی دریمز ساخته...اون مجسمه‌ها، انیمیشن افتادن سنگ‌ها و فضای کلی دمو رو خیلی خوب درآورده با توجه به محدودیت‌های دریمز. خوبیش اینه دوربین رو هم میشه کنترل کرد و به گوشه کنار محیط سرک کشید. البته سرعت دمو اینجا کنده و معلومه SSD نیاز داره :D

2020-05-26_122440.jpg

اینم خیلی دوست داشتم...یه بازی دو بعدی خفن با آرت‌استایل دوست داشتنی. داستان و فضاسازی خیلی عجیبی هم داره...چیز زیادی در موردش نمیگم، برید خودتون تجربه کنید.

2020-05-26_121919.jpg

به به! واقعا به به! این تجربه رو یهویی پیدا کردم و خیلی خوشحال شدم...نه به خاطر خود بازی، بیشتر به خاطر اینکه ندیدم بودم کسی توی دریمز بره سراغ سبک شهرسازی. کلا وقتی می‌بینیم یه نفر رفته سراغ این سبک‌های Niche خیلی صفا میکنم...مثل اون بازی ریسینگ شبیه‌ساز که دفعه‌ی پیش معرفی کردم...من کلا از این سبک خوشم نمیاد ولی دیدنش توی دریمز خیلی جالب بود چون فکر نمیکردم امکان ساختش باشه یا اینکه یه نفر علاقه داشته باشه بره سراغش.
این City Builder فک کنم از معدود بازیهای دریمز بود که چند ساعت پشت سر هم بازیش کردم و همه بناها رو آنلاک کردم! با اینکه بازی ساده‌ایه و گسترده نیست ولی یه سری پارامتر هستش که باید توی بازی حواست بهش باشه تا بتونی شهر رو گسترش بدی و کلا نمیدونم چرا برای من اعتیادآور بود و اون چند ساعتی که بازی کردم نفهمیدم چطور گذشت!

2020-05-26_121948.jpg

توی بعضی بازیها یه سری کارای کوچیک هستش که خیلی حس راضی‌کننده‌ای میده و آدم هی دوست داره تکرارش کنه! این از اون تجربه‌های Pick up & Play هستش که خیلی حس خوبی میده...یه توده از کاسه‌چشم‌های بزرگ که مقابلت در حال پروازه و باید با سفینه‌ای که توش هستی، اینا رو بترکونی! صدای ترکیدن اینا خیلی لذت بخشه! هم از نظر صداگذاری و هم افکت‌ها، خیلی خوب ساخته شده بازی.

2020-05-26_122331.jpg

ریسینگ ساختن توی دریمز داره به مرزهای جدیدی میرسه!
این ریسینگه جهان بازه و می‌تونی توی محیط گشت و گذار کنی و توی نقطه‌های مشخصی ماموریت داره که میتونی بری سراغشون و یه مسابقه رو شروع کنی...یه حس و حال NFS + یکمی فورتزا هورایزن داره.

دریمز از این نظر خوبه که یه نفر بازی میسازه، یکی دیگه میتونه از محتویاتش استفاده کنه یا ریمیکسش کنه و تجربه رو بهبود بده...الان مثلا اگه طرف بیخیال بازی شد و دیگه بهبودش نداد، یکی دیگه میتونه پروژه رو برداره و به سبک خودش بهبود یا تغییرش بده. الان همین رو یه نفر میتونه تغییرش بده و سبک گیم‌پلی رو تغییر بده و حرفه‌ای تر کنه یا ماشین‌های بیشتری برای خودش اضافه کنه...
کلا از اون تجربه‌هایی بود که مدام از خودم میپرسیدم چطور تونستید اینو بسازید...چون دریمز یه سری محدود داره که ساختن محیط جهان‌باز آسون نیست داخلش.

2020-06-06_130429.jpg

اوکی اینم به عنوان حسن ختام!
بعد از سالها شایعه، بالاخره یکی Bloodborne Kart رو ساخت! باورم نمیشه که گیم‌پلی‌اش بشدت فان هم هست و صرفا یه چیز مسخره نساختن! :D مسابقه با درشکه‌ها توی خیابون‌های Yharnam در حالی که داری به قطعه‌های مختلف موسیقی Bloodborne گوش میدی = GOTY 2020
RIP TLOU PART 2 :D

=========================

بقیه دوستانی که بازیو دارن، اگه تجربه باحالی پیدا کردید، به اشتراک بزارید بی‌زحمت <:-P

آخرین ویرایش:

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,664
چرا اینجا انقدر خلوته؟! دموی رایگان هم از بازی دادن...نرفتید دانلود کنید حداقل امتحان کنید بازیو؟ :|
البته خودمم چند هفته نرفته بودم سراغ بازی >:)
بعد از مدت‌ها یکمی هایپ کنم! :D
اول بگم که این میم سازان عزیز بازیو رسما سرویس کردن! یارو یه میم 5 ثانیه‌ای از Wario ساخته، 10 هزار بار تجربه شده...از اون طرف یه بنده خدا چند ماه وقت گذاشته بازی کامل اپیزودی ساخته هنوز به 5 هزار نرسیده بازدیدش :|
یکمی ناامید شدم که کلا تعداد زیادی از گیمرهای Dreams بیشتر از ایده‌ها و بازیهای جدید، به میم علاقه دارن ولی از یه طرف دیگه خوشحالم که هنوز خیلیا دارن بازیهای باحال میسازن و هر موقع که حوصله هیچ چیزی رو ندارم میرم سراغ Dreams چند تا تجربه‌ی عجیب غریب بازی میکنم...
اخیرا بهترین چیزی که توی دریمز تجربه کردم این لعنتی بود:

View attachment 145228

با همکاری چند نفر ساخته شده و نمونه‌ی بارز یه عنوان خلاقانه و همه چی تمومه که میشه داخل دریمز ساخت. ایده‌اش سادست و باید داخل هر مرحله یه سری بمب رو خنثی کنی و اگه یه جا وایسی و حرکت نکنی، زمان متوقف میشه...یه جورایی مثل بازی SuperHot. بازی از همه نظر عالیه و با اینکه خیلی کوتاهه ولی لول دیزاین و تنوع هر مرحله بشدت خفنه...اکثرا وقتی یه چیزی رو توی دریمز تجربه می‌کنی، یه حسی بهت میگه که بازی واقعی نیست و یه چیزی کم داره ولی این لعنتی انگار یه بازی مستقل رو دانلود کرده بودم داشتم بازی میکردم...از نظر شروع و اندینگ، موسیقی و گرافیک و جزئیات، روی همه چی به اندازه کافی کار شده بود.
کلا اگه دریمز رو دارید، بزارید توی اولویت...من که خیلی ازش لذت بردم.

View attachment 145234

اینو سازنده‌اش تازه استارتش رو زده ولی هسته گیم‌پلی رو خیلی خوب درآورد و قشنگ حس نینجا بهت دست میده (یکمی یاد Mini Ninjas (شاهکار! :D) افتادم). یه مرحله تمرینی توی بازی هست و اگه بتونی توی کمتر از 30 ثانیه تمومش کنی، ماسک Jin Sakai (پروتاگونیست Ghost of Tsushima) برات آزاد میشه :D
اینو شخصا میخوام به طرف پیام بدم بگم جون مادرت ادامه بده یه بازی کامل ازش دربیار :D

View attachment 145225

همونطور که انتظار میره ازم، هیچی از آهنگسازی نمیدونم ولی یکمی با این Synthesizer کار کردم...این چیزی که ساختن به اندازه‌ی وحشتناکی کاربردیه...میشه کلی موسیقی باهاش ساخت و اصلا نمیتونم تصور کنم که طرف چجوری ساختتش! یکی از عجایبی بود که توی دریمز دیدم.
الان در موردش سرچ کردم، سایت‌های خبری هم پوشش دادنش و مثل اینکه کلا درست کردن همچین چیزی خیلی کار سختیه:
This guy made a working synthesizer in Dreams - VG247

View attachment 145230

واسه این باید اسکرین شات از گیم‌پلی بزارم چون اصلا نمیتونید از اسم و آرتش اصلیش حدس بزنید چیه...ولی الان حوصله ندارم برم از کنسول اسکرین شات انتقال بدم :D
یه Beat 'em up خفنه که از Streets of Rage الهام گرفته و حتی موسیقی و صداگذاری‌ایش هم الهام گرفته از شورش در شهره...معمولا توی دریمز خیلیا انیمیشن رو خوب نمیتونن دربیارن ولی اینجا هم انیمیشن‌های شخصیت اصلی و هم دشمنا خیلی خوبه.

View attachment 145235

یه نفر زحمت کشیده بخش بزرگی از دموی Unreal Engine 5 رو توی دریمز ساخته...اون مجسمه‌ها، انیمیشن افتادن سنگ‌ها و فضای کلی دمو رو خیلی خوب درآورده با توجه به محدودیت‌های دریمز. خوبیش اینه دوربین رو هم میشه کنترل کرد و به گوشه کنار محیط سرک کشید. البته سرعت دمو اینجا کنده و معلومه SSD نیاز داره :D

View attachment 145231

اینم خیلی دوست داشتم...یه بازی دو بعدی خفن با آرت‌استایل دوست داشتنی. داستان و فضاسازی خیلی عجیبی هم داره...چیز زیادی در موردش نمیگم، برید خودتون تجربه کنید.

View attachment 145226

به به! واقعا به به! این تجربه رو یهویی پیدا کردم و خیلی خوشحال شدم...نه به خاطر خود بازی، بیشتر به خاطر اینکه ندیدم بودم کسی توی دریمز بره سراغ سبک شهرسازی. کلا وقتی می‌بینیم یه نفر رفته سراغ این سبک‌های Niche خیلی صفا میکنم...مثل اون بازی ریسینگ شبیه‌ساز که دفعه‌ی پیش معرفی کردم...من کلا از این سبک خوشم نمیاد ولی دیدنش توی دریمز خیلی جالب بود چون فکر نمیکردم امکان ساختش باشه یا اینکه یه نفر علاقه داشته باشه بره سراغش.
این City Builder فک کنم از معدود بازیهای دریمز بود که چند ساعت پشت سر هم بازیش کردم و همه بناها رو آنلاک کردم! با اینکه بازی ساده‌ایه و گسترده نیست ولی یه سری پارامتر هستش که باید توی بازی حواست بهش باشه تا بتونی شهر رو گسترش بدی و کلا نمیدونم چرا برای من اعتیادآور بود و اون چند ساعتی که بازی کردم نفهمیدم چطور گذشت!

View attachment 145227

توی بعضی بازیها یه سری کارای کوچیک هستش که خیلی حس راضی‌کننده‌ای میده و آدم هی دوست داره تکرارش کنه! این از اون تجربه‌های Pick up & Play هستش که خیلی حس خوبی میده...یه توده از کاسه‌چشم‌های بزرگ که مقابلت در حال پروازه و باید با سفینه‌ای که توش هستی، اینا رو بترکونی! صدای ترکیدن اینا خیلی لذت بخشه! هم از نظر صداگذاری و هم افکت‌ها، خیلی خوب ساخته شده بازی.

View attachment 145229

ریسینگ ساختن توی دریمز داره به مرزهای جدیدی میرسه!
این ریسینگه جهان بازه و می‌تونی توی محیط گشت و گذار کنی و توی نقطه‌های مشخصی ماموریت داره که میتونی بری سراغشون و یه مسابقه رو شروع کنی...یه حس و حال NFS + یکمی فورتزا هورایزن داره.

دریمز از این نظر خوبه که یه نفر بازی میسازه، یکی دیگه میتونه از محتویاتش استفاده کنه یا ریمیکسش کنه و تجربه رو بهبود بده...الان مثلا اگه طرف بیخیال بازی شد و دیگه بهبودش نداد، یکی دیگه میتونه پروژه رو برداره و به سبک خودش بهبود یا تغییرش بده. الان همین رو یه نفر میتونه تغییرش بده و سبک گیم‌پلی رو تغییر بده و حرفه‌ای تر کنه یا ماشین‌های بیشتری برای خودش اضافه کنه...
کلا از اون تجربه‌هایی بود که مدام از خودم میپرسیدم چطور تونستید اینو بسازید...چون دریمز یه سری محدود داره که ساختن محیط جهان‌باز آسون نیست داخلش.

View attachment 145232

اوکی اینم به عنوان حسن ختام!
بعد از سالها شایعه، بالاخره یکی Bloodborne Kart رو ساخت! باورم نمیشه که گیم‌پلی‌اش بشدت فان هم هست و صرفا یه چیز مسخره نساختن! :D مسابقه با درشکه‌ها توی خیابون‌های Yharnam در حالی که داری به قطعه‌های مختلف موسیقی Bloodborne گوش میدی = GOTY 2020
RIP TLOU PART 2 :D

=========================

بقیه دوستانی که بازیو دارن، اگه تجربه باحالی پیدا کردید، به اشتراک بزارید بی‌زحمت <:-P

من دموی مجانی ایش رو بازی کردم
عملا که چیزی نداشت ولی مشخص بود پتانسیل اش بالاست خصوصا برای افرادی که حوصله و وقت اش رو داشته باشم و بعد از اون نبوغ کافی برای استفاده از چیزهایی که از پیش تعریف شده برای ساخت چیزهای تعریف نشده

متاسفانه من یه کم، کم حوصله ام و بعد از اون یه بدی ای که هست و خودتون هم اشاره کردید یه سری ساخته های چرت و پرت به هر دلیلی راحت تر میان بالا تا یه مسترپیس حسابی
این مشکل توی LBP هم بود

• Like
Reactions: FUTURE

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
این مدت خیلی بی خبرم علی بیشتر وقتم پا لست 2 هست.

این چیه دقیقا؟!
یه سری بازی در حال ساخت توسط Community دریمز رو قراره نشون بدن که هنوز منتشر نشده + بعد از مراسم هم یه Show Floor مثل نمایشگاه راه انداختن که قابل بازیه توی خود بازی و ملت غرفه واسه ساخته‌هاشون درست کردن...خیلی باحاله کلا :D

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
Destination Unknown
Komorebi
The Crystal Guardian
Lost Peak
Shaz
Infernal Crucilbe

اینا رو بنویسم اینجا که بعدا منتشر شدن برم سراغشون...

آخرش تریلر Dreams VR هم نشون دادن...22 جولای آپدیت VR منتشر میشه.

تریلری ازشون منتشر شده بشه دید؟!

به vpn دسترسی ندارم :D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
تریلری ازشون منتشر شده بشه دید؟!

به vpn دسترسی ندارم :D
تریلرارو جدا توی توییتر گذاشته Mm ولی برو توی همون لینک توییچ که گذاشتم کل مراسم هست...فیلترشکنم نمیخواد.
تو خود بازی هم بیا غرفه های نمایشگاه رو بگرد...فوق العادست. بعدا چندتا عکس ازش میزارم.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
ببینید چی ساختن!

DreamsCom Hall 02_3.jpg

42 تا طبقه با بیشتر از 300 تا غرفه!

DreamsCom Hub.jpg DreamsCom Hall 12.jpg DreamsCom Hall 01.jpg DreamsCom Hall 11.jpg

من فقط دو تا طبقه رو فرصت کردم بازدید کنم و خیلی غرفه‌های خلاقانه‌ای دیدم...اون بازیهایی که توی مراسم نمایش دادن هم اکثرا غرفه دارن و بهشون سر زدم. اکثرا میرفتی داخل غرفه میتونستی دموی بازی رو تجربه کنی یا تریلرش رو ببینی <:-P چندتاشون خیلی جالب بودن:

اول اینو بگم چون خیلی غافل‌گیرم کرد! Pig Detective 3 یکی از باحالترین تریلرا رو توی مراسم داشت...نکته‌ی جالبشم این بود که تروی بیکر توش به عنوان صداپیشه نقش داره WTF!
اینا به کنار فکر نمیکردم غرفه‌اشون اینقدر باحال باشه. میری روبه‌روی غرفه دعوتت میکنن داخل...یهو می‌بینیم سازنده‌ها و صداپیشه‌ها یه پنل تشکیل دادن و میری جلو ازشون سوال بپرسی :))

DreamsCom Hall 01_4.jpg Tent H_11.jpg Tent H_10.jpg

یکی از سوالا هم دقیقا همین بود که چطوری تروی بیکر رو تونستید گیر بیارید واسه پروژه‌اتون...من همین سوال رو انتخاب کردم و یکی از پنلیست‌ها توضیح داد که یه بار توی برنامه Kinda Funny دعوت بودیم و Greg Miller به شوخی گفت باید تروی بیکر رو بیارید توی بازیتون و خندیدیم! بعدش ولی قضیه جدی شد و واقعا تونستیم باهاش ملاقات کنیم و قبول کرد بیاد تو بازی :))

Tent H_4.jpg

بعد از پنل هم هدایتت میکنن توی Gift Shop که چند تا آیتم مختلف از تو بازی هستش...همون Assetهای بازیه که اگه برداری میتونی توی بازی خودتم استفاده کنی + میتونستی کلی آیتم و لباس بپوشی و سلفی بگیری توی غرفه...خلاصه که کاملا غیرمنتظره بود برام و کلی خندیدم!

Tent H.jpg Tent H_2.jpg

بعدش رفتم سراغ غرفه یه بازی به اسم Mimeo Prophecy که قبلا شنیده بودم تعریفش رو...ولی حالا فرصت شد برم بازیش کنم. خیلی راحت میشه گفت یکی از خفن‌ترین و بزرگترین بازیهای دریمزه. خودشون گفتن اپیزود یک حدود سه ساعته...و اپیزود دو رو به تازگی منتشر کردن. یه نقش‌آفرینی بشدت جاه‌طلبانه‌ست و به خاطر موسیقی و UI زرد رنگش تا حدودی یاد Persona 4 افتادم! هم صداپیشگی خفن داره، هم کلی دیالوگ و داستانش هم جالب به نظر می‌رسه. میری داخل شهر، کلی با NPCها میشه صحبت کرد یا کلا لوکیشن‌ها و مغازه‌هایی هست که اجباری نیست بازدید ازشون ولی با جزئیات کامل ساخته شدن و شاید مثلا توی ماموریت‌های فرعی لازم باشه بری سراغشون! شهر هم زنده به نظر می‌رسه با استانداردهای دریمز...یکی رو دیدم داشت اسکیت سواری میکرد!
توی غرفه هم میرفتی یه سگ میفتاد دنبالت دقیقا مثل بازی :D

DreamsCom Hall 01_5.jpg Bakery.jpg Vexx city night.jpg Tarmil city day.jpg

یکی از بازی‌های ساده که ایده‌ی خیلی خوبی داشت توی مراسم Shaz بود...غرفه‌‌اش با بقیه فرق داشت چون قسمتی از خود بازی داخلش قابل بازی بود...منظورم اینه که مثل بقیه اینطوری نبود که دمو رو انتخاب کنی و هدایتت کنه به صفحه‌ی خود بازی و اونجا بازیش کنی...دقیقا همونجا روی یه دایره وایمیسی بازی میکنی :D بازم بگم ایده‌اش خیلی خوبه ولی کلی کار داره بنظرم...امیدوارم آخرش یه چیز فان از آب دربیاد.

DreamsCom Hall 01_3.jpg

چندتا غرفه خفن دیگه هم بود...مثلا یکی اتاق موسیقی بود که میتونستی چندتا ساز مختلف رو کاملا باهاش کار کنی...یه بازی فضایی هم بود که تریلرش رو خیلی دوست داشتم...Destination Unknown ولی دموی قابل بازی نداشتن...یکی دو تا بازی سوم شخص ایزومتریک خیلی خوب هم بود...

DreamsCom Hall 01_2.jpg Music Room.jpg Piano Lesson v0_7.jpg Booth Tin Whistle.jpg DreamsCom Hall 02_2.jpg DreamsCom Hall 02_4.jpg To The Top - Sample level_1.jpg mad-gfx ED_lander.jpg

خلاصه که اگه دریمز رو دارید برید سر بزنید به غرفه‌ها و ساپورت کنید...بشدت تجربه‌ی دلچسبی بود...من فکر میکردم یه چیز جمع و جور درست کرده باشن ولی سنگ تموم گذاشته بودن. فردا باید وقت بیشتری بزارم طبقه‌های دیگه رو بگردم...خیلی سرگرم‌کنندست <:-P

آخرین ویرایش:

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,984
نام
مهدی
ببینید چی ساختن!

View attachment 151227

42 تا طبقه با بیشتر از 300 تا غرفه!

View attachment 151231View attachment 151230View attachment 151219View attachment 151229

من فقط دو تا طبقه رو فرصت کردم بازدید کنم و خیلی غرفه‌های خلاقانه‌ای دیدم...اون بازیهایی که توی مراسم نمایش دادن هم اکثرا غرفه دارن و بهشون سر زدم. اکثرا میرفتی داخل غرفه میتونستی دموی بازی رو تجربه کنی یا تریلرش رو ببینی <:-P چندتاشون خیلی جالب بودن:

اول اینو بگم چون خیلی غافل‌گیرم کرد! Pig Detective 3 یکی از باحالترین تریلرا رو توی مراسم داشت...نکته‌ی جالبشم این بود که تروی بیکر توش به عنوان صداپیشه نقش داره WTF!
اینا به کنار فکر نمیکردم غرفه‌اشون اینقدر باحال باشه. میری روبه‌روی غرفه دعوتت میکنن داخل...یهو می‌بینیم سازنده‌ها و صداپیشه‌ها یه پنل تشکیل دادن و میری جلو ازشون سوال بپرسی :))

View attachment 151223View attachment 151242View attachment 151237

یکی از سوالا هم دقیقا همین بود که چطوری تروی بیکر رو تونستید گیر بیارید واسه پروژه‌اتون...من همین سوال رو انتخاب کردم و یکی از پنلیست‌ها توضیح داد که یه بار توی برنامه Kinda Funny دعوت بودیم و Greg Miller به شوخی گفت باید تروی بیکر رو بیارید توی بازیتون و خندیدیم! بعدش ولی قضیه جدی شد و واقعا تونستیم باهاش ملاقات کنیم و قبول کرد بیاد تو بازی :))

View attachment 151236

بعد از پنل هم هدایتت میکنن توی Gift Shop که چند تا آیتم مختلف از تو بازی هستش...همون Assetهای بازیه که اگه برداری میتونی توی بازی خودتم استفاده کنی + میتونستی کلی آیتم و لباس بپوشی و سلفی بگیری توی غرفه...خلاصه که کاملا غیرمنتظره بود برام و کلی خندیدم!

View attachment 151235View attachment 151241

بعدش رفتم سراغ غرفه یه بازی به اسم Mimeo Prophecy که قبلا شنیده بودم تعریفش رو...ولی حالا فرصت شد برم بازیش کنم. خیلی راحت میشه گفت یکی از خفن‌ترین و بزرگترین بازیهای دریمزه. خودشون گفتن اپیزود یک حدود سه ساعته...و اپیزود دو رو به تازگی منتشر کردن. یه نقش‌آفرینی بشدت جاه‌طلبانه‌ست و به خاطر موسیقی و UI زرد رنگش تا حدودی یاد Persona 4 افتادم! هم صداپیشگی خفن داره، هم کلی دیالوگ و داستانش هم جالب به نظر می‌رسه. میری داخل شهر، کلی با NPCها میشه صحبت کرد یا کلا لوکیشن‌ها و مغازه‌هایی هست که اجباری نیست بازدید ازشون ولی با جزئیات کامل ساخته شدن و شاید مثلا توی ماموریت‌های فرعی لازم باشه بری سراغشون! شهر هم زنده به نظر می‌رسه با استانداردهای دریمز...یکی رو دیدم داشت اسکیت سواری میکرد!
توی غرفه هم میرفتی یه سگ میفتاد دنبالت دقیقا مثل بازی :D

View attachment 151224View attachment 151217View attachment 151239View attachment 151234

یکی از بازی‌های ساده که ایده‌ی خیلی خوبی داشت توی مراسم Shaz بود...غرفه‌‌اش با بقیه فرق داشت چون قسمتی از خود بازی داخلش قابل بازی بود...منظورم اینه که مثل بقیه اینطوری نبود که دمو رو انتخاب کنی و هدایتت کنه به صفحه‌ی خود بازی و اونجا بازیش کنی...دقیقا همونجا روی یه دایره وایمیسی بازی میکنی :D بازم بگم ایده‌اش خیلی خوبه ولی کلی کار داره بنظرم...امیدوارم آخرش یه چیز فان از آب دربیاد.

View attachment 151222

چندتا غرفه خفن دیگه هم بود...مثلا یکی اتاق موسیقی بود که میتونستی چندتا ساز مختلف رو کاملا باهاش کار کنی...یه بازی فضایی هم بود که تریلرش رو خیلی دوست داشتم...Destination Unknown ولی دموی قابل بازی نداشتن...یکی دو تا بازی سوم شخص ایزومتریک خیلی خوب هم بود...

View attachment 151221View attachment 151232View attachment 151233View attachment 151218View attachment 151226View attachment 151228View attachment 151238View attachment 151243

خلاصه که اگه دریمز رو دارید برید سر بزنید به غرفه‌ها و ساپورت کنید...بشدت تجربه‌ی دلچسبی بود...من فکر میکردم یه چیز جمع و جور درست کرده باشن ولی سنگ تموم گذاشته بودن. فردا باید وقت بیشتری بزارم طبقه‌های دیگه رو بگردم...خیلی سرگرم‌کنندست <:-P
چقدر دوست داشتنیه آخه این استودیو و کامیونیتیش! :D تو دنیای خودشون سیر می‌کنن. واقعا دوست داشتنین. :D برم ببینم چه کردن.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
چقدر دوست داشتنیه آخه این استودیو و کامیونیتیش! :D تو دنیای خودشون سیر می‌کنن. واقعا دوست داشتنین. :D برم ببینم چه کردن.
برو حمایتت رو نشون بده از پروژه‌ها...بعضیاش خیلی خفنه ولی طرف باید انگیزه داشته باشه تموم کنه پروژه رو :D

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
سطحه بازی نسبت به اوایل ریلیز بازی خیلی بالاتر رفته تقریبا چندین لول

بازی‌هایی مثله infinite jump - bomb Fuze-KORI -
و بازی‌ها دیگه که. واقعا روند تکامل بازی رو نشون میدن.

اگه بتونن این حالت در آمد زایی رو زودتر داخل بازی پیاده سازی کنن سرعت پیشرفت چشمگیر میشه

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
@FUTURE

علی
A little perspective رو بازی کردی؟!

الله اکبر :D
آره...من اصلا نمیتونم بفهمم از چه تکنیکی استفاده کرده تو بازی :D
ایده‌ چرخش و جابه‌جا شدن بین بعدها رو چند سال پیش توی بازی FEZ دیده بودم ولی سازنده‌اش تا مرز خودکشی رفته بود تا اونو بسازه!
ساخت این توی دریمز از عجایبه!

• Wow
Reactions: esm nadaram

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
شما که خیلی خفن دنبال میکنید دریمز رو...
یه چندتا انیمیشن خوب میتونید لینک یوتیوب بدید؟
میخوام به یه بنده خدایی که نه چندان حرفه ای انیمیشن میسازن و ... یکم از پتانسیل های این بازی نشون بدم:D (و اصلا اوضاع ساخت توش چطوره؟ سخته؟ مثل همون برنامه های PCـه و دهنشون سرویس میشه تا یه مربع جا به جا کنند؟ یا خیلی راحت تر از اوناست؟ :D )
کلا میشه برای ساخت 4تا تبلیغ 10~15ثانیه ای از دریمز استفاده کرد مثلا؟ :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر