PlayStation Dreams

bc.png
Dreams​
سازنده: Media Molecule​
ناشر: Sony Interactive Entertainment​
پلتفرم: PlayStation 4​
تاریخ عرضه: 16 آوریل 2019​
سبک: Sand Box​
هنگامی که شرکت «مدیا مولکول» در جریان رویداد رونمایی از کنسول پلی‌استیشن 4، تصاویر عجیبی از شخصیت‌هایی که درحال نواختن موسیقی و... نمایش داد، هیچ کس تصور نمی‌کرد که این تصاویر مربوط به عنوانی باشد که در آینده Dreams نامیده می‌شود.​
سپس در مراسم بزرگ E3 سال 2015 بود که شرکت سونی با نمایش این عنوان برای نخستین بار، طرفداران را با یکی از عجیب‌ترین و درعین حال خلاقانه‌ترین آثار ساخته شده روی این پلتفرم آشنا کرد. هدف شما در دریمز ساخت و ساز است و تنها محدودیتی که با آن مواجه می‌شوید، میزان خلاقیت خود خواهد بود! در ادامه به برخی از ویژگی‌های موجود در این اثر می‌پردازیم. این بازی فعلا در Early Access به سر می‌برد. به این معنا که ویژگی‌ها و محتوای آن کامل نبوده و به مرور زمان، چیزهای جدیدی به آن افزوده می‌شود. درحال حاضر برای تهیه این عنوان کافی‌ست تا مبلغی معادل 29.99 دلار بپردازید اما هنگامی که بازی به صورت کامل عرضه شود، هزینه خرید آن به 59.99 دلار افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که خریداران نسخه 30 دلاری بدون پرداخت مبلغی اضافه می‌توانند از ویژگی‌های بازی در هنگام عرضه نهایی استفاده کنند.​
dreams-bc2.jpg
یکی از بخش‌هایی که در بازی اصلی وجود دارد اما به علت ماهیت Early Access دریمز، در نسخه فعلی موجود نیست، بخش داستانی است. طبق صحبت‌های سازنده، این بخش شامل 3 خط داستانی با گیم‌پلی متفاوت و اهدافی تازه می‌شود و به منظور آشنا کردن بازیکن با ویژگی‌های مختلف بازی طراحی خواهد شد. البته نباید انتظار حالت داستانی پیچیده و گسترده‌ای را داشته باشید.​
dreams-bc.png
تمرکز اصلی «دریمز» روی بخش گیم‌پلی است. برای درک بهتر این اثر بد نیست بدانید که دریمز فراتر از یک بازی عمل می‌کند. این عنوان بیشتر شبیه محیطی برای آزمودن خود در زمینه ساخت بازی‌، فیلم، صحنه‌ها و یا به طور کلی، ایده‌هایی‌ست که در ذهن شما می‌گذرد. هرچند که امکان تجربه ساخته‌های دیگران نیز برای شما مهیا شده تا درصورت عدم تمایل به ساخت و ساز، از ساخته‌های دیگران لذت ببرید. برخلاف دیگر ساخته‌ی این تیم، یعنی Little Big Planet، شما در ساخت سبک‌های مختلف محدودیت خاصی ندارید. به ساخت عنوانی اول شخص فکر می‌کنید؟ آیا به تولید فیلم‌های کوتاه علاقه‌مند هستید؟ نواختن موسیقی و ساخت قطعه‌های جدید حرفه شما به حساب می‌آید؟ دریمز پاسخ به تمام این پرسش‌ها را می‌دهد. شما می‌توانید آن چیزی را بسازید که همیشه علاقه داشتید.​
در نگاه اول، ممکن است کنترل و نحوه ساخت و ساز بازی دشوار به نظر برسد، اما این اثر با ارائه روش‌های ساده و قابل فهم، قسمت‌های آموزشی کامل و یک کامیونیتی فعال و همکار، می‌تواند افرادی که حتی علاقه‌ای به این سبک ندارند را نیز جذب کند.​
پرسش و پاسخ
سؤال: تا چه زمانی می‌تونم Dreams رو به قیمت 30 دلار تهیه کنم؟
جواب: مدیامولکول تاریخ دقیقی برای این مورد اعلام نکرده، اما به صراحت گفته که برای مدتی محدود می‌تونید Early Access رو خریداری کنید و بعد از اون، بازی غیر قابل خرید می‌شه تا زمانی که نسخه کامل عرضه بشه.​
سؤال: بعد از خرید نسخه ارلی اکسس، برای تجربه نسخه کامل آیا باید 30 دلار اضافه بپردازم؟
جواب: خیر. درصورت تهیه این نسخه، برای همیشه مالک بازی خواهید شد و تمامی ویژگی‌های جدید را به صورت رایگان دریافت می‌کنید.​
سؤال: من تاحالا بازی نساختم. آیا دریمز نیاز به دانش برنامه نویسی داره؟​
جواب: خیر. دریمز برای همه طراحی شده. حتی اگر علاقه و استعداد ساخت بازی نداشته باشید، این عنوان باعث پیشرفت شما می‌شه.​
سؤال: برای تجربه دریمز حتماً باید کنترلرهای Move و دوربین پلی‌استیشن بخرم؟
جواب: خیر. استفاده از دو مورد یاد شده می‌تواند باعث ایجاد تجربه‌ای متفاوت شود اما با استفاده از کنترلرهای خود کنسول نیز می‌توانید به آسانی از تمامی ویژگی‌های این اثر استفاده کنید.​
با افزوده شدن ویژگی‌های جدید، پست اول آپدیت می‌شود.

با تشکر از کاربر @esm nadaram بابت تصاویر زیبایی که از مرحله ساخته شده خودش فرستاده.

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
شما که خیلی خفن دنبال میکنید دریمز رو...
یه چندتا انیمیشن خوب میتونید لینک یوتیوب بدید؟
میخوام به یه بنده خدایی که نه چندان حرفه ای انیمیشن میسازن و ... یکم از پتانسیل های این بازی نشون بدم:D (و اصلا اوضاع ساخت توش چطوره؟ سخته؟ مثل همون برنامه های PCـه و دهنشون سرویس میشه تا یه مربع جا به جا کنند؟ یا خیلی راحت تر از اوناست؟ :D )
کلا میشه برای ساخت 4تا تبلیغ 10~15ثانیه ای از دریمز استفاده کرد مثلا؟ :D
امیر از نظر راحتی که چند برابر راحت‌تر از برنامه‌های PC هست ولی بدی دریمز در بخش انیمیشن (و مدل‌سازی) اینه که ریزه‌کاری خیلی سخت و وقت‌گیره داخلش...بیشتر هم به خاطر کنترلش...از PS Move استفاده کنی شنیدم بهتر میشه ولی بازم اگه چیز تر و تمیز و خفن بخوای بسازی باید وقت زیادی بزاری ولی اگه یه چیز معمولی میخوای خیلی راحته.

مثلا این رو ببین، یه نمونه خیلی خوب که از هر نظر ارزشش دیدن رو داره:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
آره...من اصلا نمیتونم بفهمم از چه تکنیکی استفاده کرده تو بازی :D
ایده‌ چرخش و جابه‌جا شدن بین بعدها رو چند سال پیش توی بازی FEZ دیده بودم ولی سازنده‌اش تا مرز خودکشی رفته بود تا اونو بسازه!
ساخت این توی دریمز از عجایبه!
البته یه بازی بود رو psp به اسمه eccochrome خیلی بی نهایت شباهت داره به اون.

• Like
Reactions: FUTURE

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,452
خلاصه تجربه من از Dreams در چندماهی که بازی عرضه شده..

"بوگاتی ویرون با باک نیم لیتری"

Dreams روی نسل 9 دیوانه وار خواهد بود.. بی صبرانه منتظرشم.

• Like
Reactions: FUTURE

shayan1989

کاربر سایت
Sep 10, 2010
392
نام
shayan
دوستان من امروز بازی اجرا کردم همش برام میزنه توی افلاین مود هستم چجوری باید انلاینش کرد . ایا دوباره بازی فیلتر شده؟ اینترنت همم درسته بازی های انلاین دیگه رو راحت اجرا میکنم ولی این وارد بازی میشم میزنه افلاین :Crying1: ممنون میشم اگه اطلاعی دارید راهنماییم کنید
اینم بگم تا چند روز پیش درست بود واسه همین گفتم شاید باز فیلترش کردن !

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
دوستان من امروز بازی اجرا کردم همش برام میزنه توی افلاین مود هستم چجوری باید انلاینش کرد . ایا دوباره بازی فیلتر شده؟ اینترنت همم درسته بازی های انلاین دیگه رو راحت اجرا میکنم ولی این وارد بازی میشم میزنه افلاین :Crying1: ممنون میشم اگه اطلاعی دارید راهنماییم کنید
با اینترنت مخابرات کار نمیده.
ولی با ایرانسل و همراه اول کار میده راحت

• Like
Reactions: shayan1989

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,864
نام
میلاد
با اینترنت مخابرات یکم عجیبه وصل شدنش! اما خب میشه با چند دقیقه (4-5 دقیقه ) داخل منو موندن (یا قسمت ساخت و ساز ) خودش خود به خود وصل بشه.
یکی دیگه تغییر dns هستش که خیلی مهمه. ممکنه یک بار با 8888 8844 وصل بشه بار دیگه با حالت easy بدون dns . ولی خب اگر موقع تست گرفتن مشکلی توی اون قسمت نباشه و سریع تست بگیره معمولا بار اول وصل میشه .
اگه نشد همون با چند دقیقه داخل بازی موندن وصل میشه.

• Like
Reactions: shayan1989

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
164552

اگه بازیو دارید، Event هالووین رو از دست ندید...
یه جورایی مثل قضیه DreamsCom هستش که صفحه قبل توضیح دادم. اونجا همه چی به غرفه تقسیم شده بود ولی اینجا اتاق با تم هالووین هستش که میتونید هر جوری دوست دارید تزئین کنید، گیم‌پلی اختصاصی واسش بسازید و کلا ملت رو بترسونید باهاش!
توی بازی باید یه قالب انتخاب کنید و بعد از اینکه اتاق خودتون رو ساختید، تا 27 سپتامبر ثبتش کنید که توی Event هالووین همه بتونن بیان از اتاقتون بازدید کنن...
اطلاعات بیشتر:
All Hallows' Dreams

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
ابزار جدید واسه ساخت موسیقی...به زودی اضافه میشه به بازی.

2020-10-05_191236.jpg
View attachment ZmsJKi6a6LlKAdZB.mp4

لعنتیا حتی تریلراشونم خاص و دوست‌داشتنیه... :x
چند روزی بود سراغ بازی نرفته بودم، الان جذب شدم دوباره :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر