PlayStation Dreams

bc.png
Dreams​
سازنده: Media Molecule​
ناشر: Sony Interactive Entertainment​
پلتفرم: PlayStation 4​
تاریخ عرضه: 16 آوریل 2019​
سبک: Sand Box​
هنگامی که شرکت «مدیا مولکول» در جریان رویداد رونمایی از کنسول پلی‌استیشن 4، تصاویر عجیبی از شخصیت‌هایی که درحال نواختن موسیقی و... نمایش داد، هیچ کس تصور نمی‌کرد که این تصاویر مربوط به عنوانی باشد که در آینده Dreams نامیده می‌شود.​
سپس در مراسم بزرگ E3 سال 2015 بود که شرکت سونی با نمایش این عنوان برای نخستین بار، طرفداران را با یکی از عجیب‌ترین و درعین حال خلاقانه‌ترین آثار ساخته شده روی این پلتفرم آشنا کرد. هدف شما در دریمز ساخت و ساز است و تنها محدودیتی که با آن مواجه می‌شوید، میزان خلاقیت خود خواهد بود! در ادامه به برخی از ویژگی‌های موجود در این اثر می‌پردازیم. این بازی فعلا در Early Access به سر می‌برد. به این معنا که ویژگی‌ها و محتوای آن کامل نبوده و به مرور زمان، چیزهای جدیدی به آن افزوده می‌شود. درحال حاضر برای تهیه این عنوان کافی‌ست تا مبلغی معادل 29.99 دلار بپردازید اما هنگامی که بازی به صورت کامل عرضه شود، هزینه خرید آن به 59.99 دلار افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که خریداران نسخه 30 دلاری بدون پرداخت مبلغی اضافه می‌توانند از ویژگی‌های بازی در هنگام عرضه نهایی استفاده کنند.​
dreams-bc2.jpg
یکی از بخش‌هایی که در بازی اصلی وجود دارد اما به علت ماهیت Early Access دریمز، در نسخه فعلی موجود نیست، بخش داستانی است. طبق صحبت‌های سازنده، این بخش شامل 3 خط داستانی با گیم‌پلی متفاوت و اهدافی تازه می‌شود و به منظور آشنا کردن بازیکن با ویژگی‌های مختلف بازی طراحی خواهد شد. البته نباید انتظار حالت داستانی پیچیده و گسترده‌ای را داشته باشید.​
dreams-bc.png
تمرکز اصلی «دریمز» روی بخش گیم‌پلی است. برای درک بهتر این اثر بد نیست بدانید که دریمز فراتر از یک بازی عمل می‌کند. این عنوان بیشتر شبیه محیطی برای آزمودن خود در زمینه ساخت بازی‌، فیلم، صحنه‌ها و یا به طور کلی، ایده‌هایی‌ست که در ذهن شما می‌گذرد. هرچند که امکان تجربه ساخته‌های دیگران نیز برای شما مهیا شده تا درصورت عدم تمایل به ساخت و ساز، از ساخته‌های دیگران لذت ببرید. برخلاف دیگر ساخته‌ی این تیم، یعنی Little Big Planet، شما در ساخت سبک‌های مختلف محدودیت خاصی ندارید. به ساخت عنوانی اول شخص فکر می‌کنید؟ آیا به تولید فیلم‌های کوتاه علاقه‌مند هستید؟ نواختن موسیقی و ساخت قطعه‌های جدید حرفه شما به حساب می‌آید؟ دریمز پاسخ به تمام این پرسش‌ها را می‌دهد. شما می‌توانید آن چیزی را بسازید که همیشه علاقه داشتید.​
در نگاه اول، ممکن است کنترل و نحوه ساخت و ساز بازی دشوار به نظر برسد، اما این اثر با ارائه روش‌های ساده و قابل فهم، قسمت‌های آموزشی کامل و یک کامیونیتی فعال و همکار، می‌تواند افرادی که حتی علاقه‌ای به این سبک ندارند را نیز جذب کند.​
پرسش و پاسخ
سؤال: تا چه زمانی می‌تونم Dreams رو به قیمت 30 دلار تهیه کنم؟
جواب: مدیامولکول تاریخ دقیقی برای این مورد اعلام نکرده، اما به صراحت گفته که برای مدتی محدود می‌تونید Early Access رو خریداری کنید و بعد از اون، بازی غیر قابل خرید می‌شه تا زمانی که نسخه کامل عرضه بشه.​
سؤال: بعد از خرید نسخه ارلی اکسس، برای تجربه نسخه کامل آیا باید 30 دلار اضافه بپردازم؟
جواب: خیر. درصورت تهیه این نسخه، برای همیشه مالک بازی خواهید شد و تمامی ویژگی‌های جدید را به صورت رایگان دریافت می‌کنید.​
سؤال: من تاحالا بازی نساختم. آیا دریمز نیاز به دانش برنامه نویسی داره؟​
جواب: خیر. دریمز برای همه طراحی شده. حتی اگر علاقه و استعداد ساخت بازی نداشته باشید، این عنوان باعث پیشرفت شما می‌شه.​
سؤال: برای تجربه دریمز حتماً باید کنترلرهای Move و دوربین پلی‌استیشن بخرم؟
جواب: خیر. استفاده از دو مورد یاد شده می‌تواند باعث ایجاد تجربه‌ای متفاوت شود اما با استفاده از کنترلرهای خود کنسول نیز می‌توانید به آسانی از تمامی ویژگی‌های این اثر استفاده کنید.​
با افزوده شدن ویژگی‌های جدید، پست اول آپدیت می‌شود.

با تشکر از کاربر @esm nadaram بابت تصاویر زیبایی که از مرحله ساخته شده خودش فرستاده.

آخرین ویرایش:

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,866
نام
میلاد
بچه ها براى من الان بدون vpn با اينترنت مخابرات وصل شده، يكم كنده ولى وصله، اميدوارم همينجورى بمونه حداقل.

ويرايش: حدود يك ساعت وصل بود، الان ديگه نميشه. واقعا نميفهمم يعنى چى...!

ويرايش 2 : الان دوباره رفتم وصل شد :|

آخرین ویرایش:

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,866
نام
میلاد
من از وقتی بازیو گرفتم مشکل اتصال به سرور داشتم و انلاین نمیشد فقط افلاین بود بازی

امروز بعد از اپدیت جدید بازی مشکل رفع شد و انلاین شدم خواستم اطلاع بدم به دوستان
سلام حامد :D
آره من از همون موقع كه تو پست قبلي اشاره كردم مشكل بازي حل شد ( البته يكى دو روز بعدش به طور كامل حل شد )
از چند نفر ديگه از بچه ها هم پرسيدم اونا هم ديگه مشكلى ندارن.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
خبر خوب: دموی رایگان بازی همین الان به استور اضافه شد <:-P

توی دمو می‌تونید تعدادی بازی ساخته شده که توسط مدیا مولکول گلچین شده رو تجربه کنید + بخشی از کمپین بازی رو تجربه کنید + Tutorialهای مربوط به بخش ساخت و ساز رو انجام بدید.
پیشروی‌تون هم منتقل میشه به بازی اصلی.

139583

Dreams Universe trial and unlock demo

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
خبر خوب: دموی رایگان بازی همین الان به استور اضافه شد <:-P

توی دمو می‌تونید تعدادی بازی ساخته شده که توسط مدیا مولکول گلچین شده رو تجربه کنید + بخشی از کمپین بازی رو تجربه کنید + Tutorialهای مربوط به بخش ساخت و ساز رو انجام بدید.
پیشروی‌تون هم منتقل میشه به بازی اصلی.

View attachment 139583

Dreams Universe trial and unlock demo
لست رو دارن داخل دریمز اسپویل میکنن.

حواس جمع برید :D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
لست رو دارن داخل دریمز اسپویل میکنن.

حواس جمع برید :D
این دیگه خیلی حوصله و بی‌شعوری میخواد تا توی دریمز بخوای بازیو اسپویل کنی... :| واقعا هم کسی انتظارش رو نداره توی دریمز اسپویل بشه چون جامعه‌ی خیلی فهمیده و دوستانه‌ای داره.
من یه استراتژی ضد اسپویل توی ذهنم داشتم ولی فک نکنم کسی پایه‌اش باشه...اینکه اسپویل‌های فیک و اشتباه از بازی توی سطح اینترنت پخش کنی تا کسی نفهمه کدوم درسته و کدوم فیکه و بازی برای کسی لو نره! :D

بحث لست شد...اتمسفر و مبارزات تریلر گیم‌پلی Part II رو اینجا چه خوب درست کردن...طرف تتوی الی رو دقیق بازسازی کرده روی دستش! :D

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
این دیگه خیلی حوصله و بی‌شعوری میخواد تا توی دریمز بخوای بازیو اسپویل کنی... :| واقعا هم کسی انتظارش رو نداره توی دریمز اسپویل بشه چون جامعه‌ی خیلی فهمیده و دوستانه‌ای داره.
من یه استراتژی ضد اسپویل توی ذهنم داشتم ولی فک نکنم کسی پایه‌اش باشه...اینکه اسپویل‌های فیک و اشتباه از بازی توی سطح اینترنت پخش کنی تا کسی نفهمه کدوم درسته و کدوم فیکه و بازی برای کسی لو نره! :D

بحث لست شد...اتمسفر و مبارزات تریلر گیم‌پلی Part II رو اینجا چه خوب درست کردن...طرف تتوی الی رو دقیق بازسازی کرده روی دستش! :D

این انیمیشن ها و افکت خون و ... واقعا عالین. :D حیف فعلا بخاطر فضای مزخرفی که پیش اومده نمیشه ردیت رفت تا شخصا به طرف خسته نباشید بگم. :D راجب این استراتژی که میگی هم من نمیدونم کسی اینکارو واقعا انجام داده یا نه ولی یکی از دیزاینرای ناتی داگ میگفت هرچی میبینین رو باور نکنین...

• Like
Reactions: FUTURE

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین

من از نوعه اسپویل ها خبر ندارم.

ولی علی فکر کنم خیلیش به صورت ویدئو میاد بیرون و دستمون رو. میبنده.

ولی در مورد دریمز ظاهرا اسپویل داخل کامنتا شاید پیدا بشه مخصوصا بعد از فری شدن دمو :(

• Like
Reactions: FUTURE

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
من از نوعه اسپویل ها خبر ندارم.

ولی علی فکر کنم خیلیش به صورت ویدئو میاد بیرون و دستمون رو. میبنده.

ولی در مورد دریمز ظاهرا اسپویل داخل کامنتا شاید پیدا بشه مخصوصا بعد از فری شدن دمو :(
واقعا تجربه بی نظیریه این دریمز
به حدی که دو ساعت بعد ور رفتن توش خریدم

بخش ساختش کاملا تلاش مدیا مولکول برای ساخت یک انجین راحت و قدرت مند رو نشون میده
ولی واقعا حیفففففففففف که سونی قصد نداره از خر شیطون پایین بیاد و پشتیبانی موس کیبورد واسه کنسولش بذاره

بخش ساختش رسما بهترین بخش ساختیه که می شه با دسته طراحی کرد و نشون میده مدیا مولکول همه تلاششو کرده
ولی رسما همین بخش اگر با موس کیبورد می تونستی توش رفتار کنی سرعت عملکردت بین ۲ تا ۱۰ برابر می تونست بشه تازه یادگیریش هم ساده تر بود به جا این که کلی میانبر ترکیبی واسه ساده ترین کارها بذاره

من از بخش طراحیش واقعا منصرف شدم و ترجیح میدم بیشتر اثرات دیگران رو تجربه کنم با این که خیلی دوست داشتم بخش طراحیش رو برم و توش یه حرکتی بزنم (تجربه کار با unity داشتم) ولی واقعا دیوونه شدم از کنترلش

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
واقعا تجربه بی نظیریه این دریمز
به حدی که دو ساعت بعد ور رفتن توش خریدم

بخش ساختش کاملا تلاش مدیا مولکول برای ساخت یک انجین راحت و قدرت مند رو نشون میده
ولی واقعا حیفففففففففف که سونی قصد نداره از خر شیطون پایین بیاد و پشتیبانی موس کیبورد واسه کنسولش بذاره

بخش ساختش رسما بهترین بخش ساختیه که می شه با دسته طراحی کرد و نشون میده مدیا مولکول همه تلاششو کرده
ولی رسما همین بخش اگر با موس کیبورد می تونستی توش رفتار کنی سرعت عملکردت بین ۲ تا ۱۰ برابر می تونست بشه تازه یادگیریش هم ساده تر بود به جا این که کلی میانبر ترکیبی واسه ساده ترین کارها بذاره

من از بخش طراحیش واقعا منصرف شدم و ترجیح میدم بیشتر اثرات دیگران رو تجربه کنم با این که خیلی دوست داشتم بخش طراحیش رو برم و توش یه حرکتی بزنم (تجربه کار با unity داشتم) ولی واقعا دیوونه شدم از کنترلش
احتمال زیاد پشتیبانی میشه در آینده

آخه تیم واقعا کوچیکی هستن و حساس هستن رو کیفیت.
بخاطر همین طول میکشه اضافه کردن یه سری فیچرها

• Like
Reactions: SHAYAN1999

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
احتمال زیاد پشتیبانی میشه در آینده

آخه تیم واقعا کوچیکی هستن و حساس هستن رو کیفیت.
بخاطر همین طول میکشه اضافه کردن یه سری فیچرها
اگر پشتیبانی شه هم تعداد هم کیفیت دریم ها میره بالاتر
واسه بخش پلی لازم نیست پشتیبانیش
ولی واسه بخش طراحیش واقعا خیلییییی نیازش احساس میشه

مخصوصا این که پشتیبانی چیزی مثل لایت پن رو اضافه کنند باعث میشه حتی طراحای حرفه ای هم یه کارایی بکنند

اگر موس و کیبورد رو از اول ساپورت میکرد متاش به نظرم سه چهار نمره بیشتر میشد
حیف واقعا

PooriyarMoeen

عضو جدید
May 23, 2020
2
سلام به همه ی دوستان.
میخواستم بدونم که آیا این بازی همچنان تو ایران فیلتره؟ و اینکه ما از اینترنت TDLTE ایرانسل استفاده میکنیم و بنظرتون با این اینترنت میشه به سرور های بازی متصل شد؟ چون خونده بودم که بازی با اینترنت همراه اول وصل میشه.
اگه کسی میدونه ممنون میشم ☺?

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,866
نام
میلاد
سلام به همه ی دوستان.
میخواستم بدونم که آیا این بازی همچنان تو ایران فیلتره؟ و اینکه ما از اینترنت TDLTE ایرانسل استفاده میکنیم و بنظرتون با این اینترنت میشه به سرور های بازی متصل شد؟ چون خونده بودم که بازی با اینترنت همراه اول وصل میشه.
اگه کسی میدونه ممنون میشم ☺?
سلام
نه عزيز ديگه مشكلى نداره و درست شده. اگر هم همون موقع وصل نشه، ٢-٣ دقيقه كه داخل منوى بازى بمونى وصل ميشه ?

• Like
Reactions: PooriyarMoeen

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر