Multi Platform Dragon Age : Inquisition

سومین شماره از عنوان CRPG استدیوی Bioware یعنی Dragon Age در اکتبر ماه پارسال به طور رسمی توسط Mark Darrah به نام Inquisition معرفی شد.
بازی تایید شده است که از انجین Frostbite 3 استفاده میکند و سازندگان بازی ابراز رضایت کامل در استفاده از این انجین کرده اند.
داستان بازی در مورد شورش های اخیر در Thedas است که به علت جنگ داخلی در Orlais، جدا شدن Templars و The Seekers of the Truth و شورش جادوگران به وجود آمده است.
نام Inquisition در بازی به گروهی بسیار قدیمی اطلاق می شود که در زمان دور هنگام Blight اول در مقابل جادو و مرتدان به Maker ایستادگی کردند.در حال حاضر دو گروه Seekers of Truth و محفل Templar Order از Inquisition مشتق شده است.
آرت ورکهای متشر شده از بازی:

ناشرEA
توسعه دهندهBioware
پلتفرمPC,Xbox One,PS4,PS3,X360
تصاویر بیشترتصاویر Dragon Age: Inquisition
تاریخ انتشار 2014
تاپیک امتیازات----------
پیش‌نمایش بازی----------
نقد بازی---------

بزرگترین دانشنامه Dragon Age به زبان پارسی

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
Sera و کاساندرا و واریک و دوریان خیلی شخصیت های مکمل خوبی هستن، به نظرم هیچکسی توی تاریخ دنیای بازی نمیتونه Morrigan و Allistair بشه ولی خب شخصیت های این بازی هم خوب بودن. در حد Mass Effect بودن، البته بجز Garuss :x .....جوکر (خلبان نورماندی) یادم رفت:d
sera شخصیت جالبی ـه آره :d کاساندرا هم که فعلا شخصیت مورد علاقمه، Iron bull رو همین چند مین پیش گرفتم، بر خلاف تصورم شخصیت جالبی داره، Dorian فعلا ازش خبری نیست. ولی خب باز اینا هر چقدر هم خوب باشن به شخصیت های ME و DA:O نمی رسن :d واقعا Allistar و Morrigan عالی بودن، از اون ور هم همین Garrus (مه شخصیت مورد علاقم تو ME هاست) و Liara و joker ... امیدوارم f,nl بازم شخصیت هایی مثل اینا ببینم، انتظارم خیلی بالا بود :d

طرف کدوم رو گرفتید شما؟ من طرف Templar ها رو گرفتم و الان تو therinfal redoubtـم! حالا کسی می دونه این ritual رو چطوری اجرا کنم؟ ب چه ترتیبی اینا رو ببرم بالا؟ همین طوری طبق علاقه شخصیم اجرا کنم یا تاثیر داره تو روند بازی؟

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
بازی کاراکتر های خیلی خیلی خوبی داره! یکی از جالب ترینشون همین Sera هست. بعدشم Iron Bull که فوق العادست و دقیقا کوچکترین فرقی با Garrus نداره:D . Blackwall هم در اینده یه سری اطلاعات ازش متوجه میشید که اونم خیلی جالبش میکنه.

------------------------------------

کلا حالا میخوام یه نقد از بازی بنویسم و بیشتر حرف هام رو حالا اونجا میگم :D ولی بازی دقیقا مثل Mass Effect 2 هست. از اونجایی که فکر کنم بدونید Dragon Age 2 قرار نبود قسمت دوم سری باشه! قرار بود یه بازی فرعی باشه که همون اتفاقات The Champion رو روایت کنه! از ساختار بازی و تا مدت زمانش و نقشه هاش و داستان و کیفیت کلی بازی هم متوجه میشدید که DA2 قرار نبود DA2 باشه!
قرار بود همین بازی یعنی Inquisition بعنوان شماره دوم بازی باشه. کلا رویه ای که Bioware برای دو سری ME و DA تدارک دیده بود خیلی شبیه هم بودن و هستند!
تو قسمت های اول بازی جلو یه جمله بزرگ گرفته میشه :D( DarkSpawn و Geth :D ) تو قسمت های دوم ( منظورم از قسمت دوم یعنی همین Inquisition) یه تهدید بزرگ داره دنیا رو به خطر میندازه ( Rift و Collector ) که در نهایت همه رو اماده میکنه برای آخرین حمله :D البته من هنوز DA I رو تموم نکردم و نمیدونم تکلیف بازی چی میشه :D و چه سرنوشتی برای سرزمین Thedas قرار پیش بیاد:D اما خب همه کسی هایی که شماره های قبلی رو بازی کردند صد درصد انتظار یه Blight و شاید آخرین رو دارن :D.

حتی نحوه داستان پردازی بازی هم کاملا شبیه Mass Effect 2 هست :D میریم برای یه سازمان خصوصی کار میکنیم :D Cerberus و Inquisition . باید یه گروه متشکل از ادم های حرفه ای رو جمع کنیم و...:D کلا شباهت های بازی به بی نهایت میل میکنه :D

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
حتی نحوه داستان پردازی بازی هم کاملا شبیه Mass Effect 2 هست :D میریم برای یه سازمان خصوصی کار میکنیم :D Cerberus و Inquisition . باید یه گروه متشکل از ادم های حرفه ای رو جمع کنیم و...:D کلا شباهت های بازی به بی نهایت میل میکنه :D
همه بازیهاشون همینه طوریه اصلا ×_× کم و بیش
از قدیم العیام لول

Dragon Age: The Calling اسم قسمت دوم کتاب هم همین بوده! الان که Warden Commander رفته دنبال این هستش که Calling رو از بین ببره! خیلی Cool میشه اگر دوباره ما کنترلش رو بدست بگیریم و دنبال این Quest باشیم....یا بریم دنبال Marric پدر Allistair بگردیم! خیلی کارهای خفنی میشه انجام داد که هم موریگان توش باشه هم آلیستر
جالب ...
بازم میتونن خودشون یه طوری ادامه بدن به خارج از این کتابها ...
هرچی باشه Morrigan باشه لول ×+× کلا شخصیتهای memorable داره بازیاشون ...

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
بازی کاراکتر های خیلی خیلی خوبی داره! یکی از جالب ترینشون همین Sera هست. بعدشم Iron Bull که فوق العادست و دقیقا کوچکترین فرقی با Garrus نداره:D . Blackwall هم در اینده یه سری اطلاعات ازش متوجه میشید که اونم خیلی جالبش میکنه.

------------------------------------

کلا حالا میخوام یه نقد از بازی بنویسم و بیشتر حرف هام رو حالا اونجا میگم :D ولی بازی دقیقا مثل Mass Effect 2 هست. از اونجایی که فکر کنم بدونید Dragon Age 2 قرار نبود قسمت دوم سری باشه! قرار بود یه بازی فرعی باشه که همون اتفاقات The Champion رو روایت کنه! از ساختار بازی و تا مدت زمانش و نقشه هاش و داستان و کیفیت کلی بازی هم متوجه میشدید که DA2 قرار نبود DA2 باشه!
قرار بود همین بازی یعنی Inquisition بعنوان شماره دوم بازی باشه. کلا رویه ای که Bioware برای دو سری ME و DA تدارک دیده بود خیلی شبیه هم بودن و هستند!
تو قسمت های اول بازی جلو یه جمله بزرگ گرفته میشه :D( DarkSpawn و Geth :D ) تو قسمت های دوم ( منظورم از قسمت دوم یعنی همین Inquisition) یه تهدید بزرگ داره دنیا رو به خطر میندازه ( Rift و Collector ) که در نهایت همه رو اماده میکنه برای آخرین حمله :D البته من هنوز DA I رو تموم نکردم و نمیدونم تکلیف بازی چی میشه :D و چه سرنوشتی برای سرزمین Thedas قرار پیش بیاد:D اما خب همه کسی هایی که شماره های قبلی رو بازی کردند صد درصد انتظار یه Blight و شاید آخرین رو دارن :D.

Garrus فرقی نداره با iron bull؟ Garrus کجا iron bull کجا، فقط یه دور بشین ME ها رو با romance کردنش باهاش تموم کن ببین چقدر شخصیت این بشر فوق العادست :d بخصوص دیالوگ های پایاینیش تو ME3 که روانیت می کنه، فعلا که iron bull نزدیکش هم نمی شه :d البته iron bull شخصیت خیلی خیلی خوبیه ها، ولی خب Bioware تو طراحی شخصیت Garrus (و Morrigan و Allistair) کلا از استاندارد هاش فراتر رفته :d
در مورد اون تیکه بلد شده، مگه DA:I در اصل قرار نبوده یه بازی Multiplayer only باشه؟ :-?
بقیه حرفاتم که 100% تایید می شه :d

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
در مورد اون تیکه بلد شده، مگه DA:I در اصل قرار نبوده یه بازی Multiplayer only باشه؟ :-?

تا اونجایی که یادم میاد نه:D ولی بای بزاریم مجتبی بیاد توضیحات تکمیلی رو بده:D
Garrus فرقی نداره با iron bull؟ Garrus کجا iron bull کجا،

بزار یکم جلوتر بری متوجه میشی :D من خودم فقط تک تک ME ها رو دقیقا 5 بار تموم کردم :D بغیر از ME3 که 2 بار :| :D من از قدیم الایام با Bioware بودم :D

-------------------------

چقر ماموریت های اصلی بازی فوق العاده ان ! سعی کنید در صورتی که تمام ماموریت های جانبی یا حداقل مهم هاش رو رفتید حتما ماموریت های اصلی رو برید و مثل من مازوخیسم نباشید :D ماموریت های اصلی بازی دیوانه کننده ان :D بعنوان مثال میشه همین ماموریت Assassination Empress Celene رو مثال بزنم که اصلا عجیب خفن بود :D 90 درصد مرحله هم فقط حرف زدن و نحوه حرف زدنتون هست :D

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
تا اونجایی که یادم میاد نه:D ولی بای بزاریم مجتبی بیاد توضیحات تکمیلی رو بده:D

بزار یکم جلوتر بری متوجه میشی :D من خودم فقط تک تک ME ها رو دقیقا 5 بار تموم کردم :D بغیر از ME3 که 2 بار :| :D من از قدیم الایام با Bioware بودم :D

-------------------------

چقر ماموریت های اصلی بازی فوق العاده ان ! سعی کنید در صورتی که تمام ماموریت های جانبی یا حداقل مهم هاش رو رفتید حتما ماموریت های اصلی رو برید و مثل من مازوخیسم نباشید :D ماموریت های اصلی بازی دیوانه کننده ان :D بعنوان مثال میشه همین ماموریت Assassination Empress Celene رو مثال بزنم که اصلا عجیب خفن بود :D 90 درصد مرحله هم فقط حرف زدن و نحوه حرف زدنتون هست :D

Dragon Age Inquisition Began As A Multiplayer-Only Game - GameSpot

anyway .... :| الان له لهم، این طور که معلومه Cassandra فقط برای male inquisitor یه گزینه romance حساب می شه، ولی من که شخصیتم female ـه، تو conversationـام با Cassandra گزینه های romance رو داشتم، کلی هم روش سرمایه گذاری کردم -_- نابود شدم رفت :| برای بقیه هم که female inquisitor دارن گزینه های Romace ـش می یاد؟ :| یعنی چی! انتخاب می کنی بد اخر بازی به بن بست می خوری؟ :|
حال ندارم از اول شروع کنم :|

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
بابا اینجا بیست هزار بار گفته شد که کاساندرا فقط برای مرد :| :D خودتون هم از شخصیت و طرز رفتارش باید میفهمیدید:D اون گزینه های رومانس هم برای شوخی کردن باهاش.

لیلیانا، کولن، جوزفین و ویویانا و واریک هم که اصلا نمیتونی چه مرد و چه زن باهاشون رومانس داشته باشی.

Sera فقط برای Female هست. Dorian فقط برای Male هست. Iron Bull هم برای هر دو جنسیت. Solas فقط زن الف. بلکوال فقط زن انسان. کاساندرا هم Male.

:D

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
بابا اینجا بیست هزار بار گفته شد که کاساندرا فقط برای مرد :| :D خودتون هم از شخصیت و طرز رفتارش باید میفهمیدید:D اون گزینه های رومانس هم برای شوخی کردن باهاش.

لیلیانا، کولن، جوزفین و ویویانا و واریک هم که اصلا نمیتونی چه مرد و چه زن باهاشون رومانس داشته باشی.

Sera فقط برای Female هست. Dorian فقط برای Male هست. Iron Bull هم برای هر دو جنسیت. Solas فقط زن الف. بلکوال فقط زن انسان. کاساندرا هم Male.

:D

به هر حال بعضی ها هستن دوست ندارن کوچک ترین چیزی از یه بازی ببینن و بشنون و همه چیزش موقع تجربه کردنش خاص باشه :d کلا این کارشون مسخره بود، ولی به هر حال جوا های cassandra واقعا جالب و خوب بودن، یعنی واقعا ارزش داشتن اون گزینه ها رو انخاب کنی چون جواب هایی که می ده نشون دهنده ی شخصیت جالب ـشه :d

در مورد cullen و Josephine هم اشتباه می کنی.

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
اصلا Garuss رو با Iron Bull مقایسه نکنید، من خودم هیچوقت کاراکتر زن درست نمی کنم و همیشه کاراکترم مرده، و با Garuss رومنس نداشتم ولی مثل یه دوست بود برام، مثلا اون تیکه که میریم توی Citadel برای تیراندازی و اینا من واقعا حس دوستی باهاش کردم، گذاشتم برنده بشه مسابقه رو:d موریگان من واقعا علاقه قلبی بهش پیدا کردم و با آلیستر کاملا رابطه دوستی برقرار کردم، لذت میبردم از حرف زدن باهاشون، البته Dragon Age از لحاظ دیالوگ و عمق روابط با NPC ها از Mass Effect قوی تر هستش به نظرم، مس افکت خیلی Coordinated تر هستش.....اتوماتیک صمیمی میشی با کاراکتر ها اگر باهاشون حرف بزنی، Inquisition هم به خوبی Origins نبود از این لحاظ، اون سیستم Approval زیاد روی Cut-scene هایی که صحبت با Companion ها بود تاثیر نمی گذاشت، ولی Origins تو واقعا باید وقت میگذاشتی و واقعا نظر Companion هات رو جلب میکردی، برای همینه که هنوزم که هنوزه من کاراکتر مورد علاقه ام توی تمام بازیهای BIOWARE از زمانی که اولین بازی که ازشون کردم Shadow of Amn کاراکتره Warden خودم هستش و دلم میخواد بازم باهاش بازی کنم.

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
البته من چند تا ویدئو دیدم که باگ شده بود بازی و کاراکتر مرد با Sera رومنس برقرار کرد، پس زیاد ناامید نشید :d

------------------

بنظر منم اصلا این Companion های جدید هر چقدر هم که خوب هستن ولی اصلا به پای Morrigan و Garrus و Miranda و اینا نمیرسن ، بعد بنظرم Morrigan هم توی این نسخه جدید طراحی چهره و لباسش زیاد خوب نبود و مثل گذشته اون شخصیت مرموز و عجیبش رو نداشت. DA: Origins از نظر شخصیت پردازی، داستان حماسی و کلا خیلی موارد نسبت به DA: I بازی بهتری بود و من حتی سبک مبارزات اون رو هم بیشتر دوست داشتم و موسیقی و صدای دلنشین تری هم داشت. ماموریت های فرعیش تنوع خیلی بالایی داشتن و بسته به نوع بازی ممکن بود اصلا خیلی از شخصیت هارو نبینی و کلی ماموریت جالب رو از دست بدی. جدا از اون تصمیم گیری توی Origins خیلی تاثیرگزار تر بود و کلا خیلی تصمیم گیری های زیاد و متنوعی داشت، درصورتی که DA: I بجز دو سه مورد، تصمیم گیری خیلی بزرگی توش نبود.

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
البته من چند تا ویدئو دیدم که باگ شده بود بازی و کاراکتر مرد با Sera رومنس برقرار کرد، پس زیاد ناامید نشید :d

------------------

بنظر منم اصلا این Companion های جدید هر چقدر هم که خوب هستن ولی اصلا به پای Morrigan و Garrus و Miranda و اینا نمیرسن ، بعد بنظرم Morrigan هم توی این نسخه جدید طراحی چهره و لباسش زیاد خوب نبود و مثل گذشته اون شخصیت مرموز و عجیبش رو نداشت. DA: Origins از نظر شخصیت پردازی، داستان حماسی و کلا خیلی موارد نسبت به DA: I بازی بهتری بود و من حتی سبک مبارزات اون رو هم بیشتر دوست داشتم و موسیقی و صدای دلنشین تری هم داشت. ماموریت های فرعیش تنوع خیلی بالایی داشتن و بسته به نوع بازی ممکن بود اصلا خیلی از شخصیت هارو نبینی و کلی ماموریت جالب رو از دست بدی. جدا از اون تصمیم گیری توی Origins خیلی تاثیرگزار تر بود و کلا خیلی تصمیم گیری های زیاد و متنوعی داشت، درصورتی که DA: I بجز دو سه مورد، تصمیم گیری خیلی بزرگی توش نبود.
Morrigan که حضورش خیلی خوب بود . از نظره طراحی لباس و صورت اینا عالی بود که D: ....

این 3 تا عکس همینطوری تو pc پیدا کردم الان از DA origins لول با الانش مقایسه کنی فرقی نکرده فقط لباسش خیلی high class شده بود D:

.Evanescence.

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,896
بازی فوق العادست :d
اولین چیزی که نظر شما رو به خودش جلب میکنه موسیقی و آهنگ بازی هست. با روح و روان آدم بازی میکنه. وقتی وارد مِنو میشید یه آهنگی میزنه که واژگون میشه آدم :d از اون بدتر اینه که وقتی برید تو کافه های مختلف بازی یه آهنگایی اونجا خونده میشه دوست دارید هونجا وایسید و فقط گوش کنید :((
بعد از اون گرافیکش. من نمی دونم چقدر تفاوت داره با PS4 ولی اینی که من دارم میبینم عالیه :d اتمسفر یه سری از منطقه ها که وحشتناک عالیه :d
الان 22 ساعت دارم بازی می کنم نه تنها خسته کنندست بلکه معتاد کننده هم هست
حتما بازی کنید اگه علاقه به RPG دارید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر