Dragon Age II | PC

988968_158517_front.jpg

بایوویر رسما از قسمت دوم از مجموعه بازی‌های عصر اژدها رونمایی و ماه مارس سال آینده‌ی میلادی (اسفند 1389 - فروردین 1390) را بعنوان تاریخ انتشار این بازی برای پلت‌فرم‌ رایانه‌های شخصی تایید کرد.
ری میوزکا، مدیرعامل کمپانی بایوویر در این خصوص گفت: "قسمت نخست از مجموعه بازی‌های عصر اژدها یکی از موفق‌ترین محصولات بایوویر طی تاریخ 15 ساله این استودیوهای بازی‌سازی بشمار می‌رود و هم‌چنین یکی از موفق‌ترین بازی‌های جدیدی است که الکترونیک‌آرتز طی تاریخ 28 ساله خود منتشر کرده است."

مارک دارا، تهیه‌کننده ارشد استودیوهای بازی‌سازی بایوویر ضمن معرفی سیستم مبارزه‌ی پویاتر، جلوه‌های بصری و گرافیکی گسترده‌تر و روایت داستانی وسیع‌تر تاکید کرد قسمت دوم از مجموعه بازی‌های عصر اژدها در مقایسه با قسمت نخست از هر لحاظ گسترش پیدا کرده است.
خط داستانی عصر اژدها 2 دوره‌ای 10 ساله را در بر گرفته و بازی‌کننده را در نقش Hawke قرار می‌دهد. مسوولان بایوویر قول داده‌اند راهی که بازی‌کننده برای انجام بازی در پیش می‌گیرد، خط داستانی را شکل داده و دنیای بازی را دگرگون خواهد کرد.

عصر اژدها مانند بازی‌های امروزی كه به سوی ساده‌تر شدن پيش می‌روند عمل نكرد و سختی بازی يكی از نقاط قوت آن بود. بايووير بار ديگر قصد دارد ريسک كند و تمام مكانيزم‌های قسمت نخست را زير پا بگذارد. عصر اژدها 2 يک بازی كاملا متفاوت خواهد بود.

شخصيت اصلی عصر اژدها را خودتان انتخاب می‌كرديد. انتخاب جنسيت، نژاد، داستان و شكل و شمايل شخصیت در دست شما بود. اما اين بار با مکانیزمی مشابه اثر جرمی روبه‌رو هستيم. نام شخصيت اصلی عصر اژدها 2، Hawke خواهد بود که به حتی شباهت هایی در شمشیر زنی به کلود استریف هم دارد!.

بازی‌کننده می‌تواند جنسيت Hawke را انتخاب کند ولی نژاد او فقط انسان خواهد بود. شخصیت Hawke کاملا صداگذاری شده است و امکان لذت بردن از یک اثر سینمایی تر وسیر روایی محکم تر (حتی بهتر از بازی قبل ) را برای ما فراهم میکند.

Developer : BIOWARE
Publisher : Electronic Arts
Genre : Computer Role-Playing
Rating : M
Release: March 8, 2011​

آخرین ویرایش:

Crystal Vamp

کاربر سایت
Jun 4, 2006
1,126
نام
عماد
خب اون تاپیک پاک شد پس پستمم پاک شد !
اینجا چیزایی که اونچا گفتم رو مختصر میگم باز ! :d
1.شخصیت بازی مثل ME دارای یک نام ثابت هست و شما فقط میتونید کلاسش رو عوض کنید و به احتمال خیلی زیاد ظاهرش رو !
2.نحوه روایت داستان عوض شده و اینبار داستان حماسه آفرینی های شما توسط یک دورف به نام Varick که یک قصه گو هست باز گو میشه ! ( توی Hands On ـه گیم اسپات نوشته بود که توی دمویی که بازی کرده بودن وریک اول واسه کسی که داره داستان رو تعریف میکنه خالی می بنده که Hawke همرو یه تنه کشته و توی بازی همه قابلیت ها و... برای بازیباز باز بوده ولی بعد طرف ازش می پرسه واقعا ؟! که وریک داستان اصلی و واقعی تر (!) رو تعریف می کنه و اینجا با چند نفر با هم دارک اسپاون می کشید و بازی خیلی سخت تر می شه ) ! - به نظر من خیلی جالب بود این -
3.سیستم لول آپ بازی تغییر کرده و دیگه خطی نیست ! و به صورت درختی در اومده مثلا اگه شما Arcane Bolt رو گرفتی زیر شاخش یکی از Arcane یکی از Fire مثلا Fire Ball باز میشه که خیلی بهتر از روش قبل ه و دیگه مجبور نیستیم تمام Spell ها و قابلیت های یک شاخرو بگیریم واسه یه Spell یا قابلیت مورد نظر !
4. طرز رفتار و انتخاب های شما کم کم روی صدا و لحن حرف زدن شخصیتتون تاثیر میزاره مثلا اگه کلا تا الان همه انتخاب های خشن رو انجام داده باشید اگه الان بخواید یه انتخاب خوب و با لطافت (:D) انجام بدید لحن شخصیتتون هنوز خشنه و تاثیری روی NPC ـه مورد نظر نمیزاره !
---
خوب اینا هم برداشتای خودم از تریلر بازیه !
- به نظر میرسه که قابلیت ادغام دو تا کلاس رو داره ( توی تریلر اگه دقت کنید Hawke با ته شمشیرش که مثل Staff میمونه Spell میزنه)
- توی تریلر POP BLOCK بازی که دانلود کردم یک قسمت یه زن رو نشون میداد که بالای یک کوه وایساده بود و زیرش مینوشت (Flemeth New Host ?!) که به احتمال زیاد فلمث هم بر میگرده !
- بازی به احتمال زیاد دارای فلش بک های داستانی هم هست ! ( اونجا که از بلاد مجیک استفاده می کنه و چشماش قرمز می شه یه چیزایی یادش میاد ! )
حالا سوال خودم !
اون زنه که شمشیرشو میگیره طرف Hawke کیه !؟

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
1.شخصیت بازی مثل ME دارای یک نام ثابت هست و شما فقط میتونید کلاسش رو عوض کنید و به احتمال خیلی زیاد ظاهرش رو !
اونطور که من شنیدم قابلیت تغییر ظاهر شخصیت بازی مثل نسخه قبل به قوت خودش باقیه.

Elika_gamer

کاربر سایت
Oct 17, 2009
294
نام
الیکا
اولین Gameplay بازی:
البته با Cam هست و کیفیتش زیاد خوب نیست نسخه ی 360 بازی هم هست بنظر بجز یسری جلوه های بصری بازی خیلی شبیه نسخه قبله (که البته این چیز خیلی خوبیه)

http://www.vg247.com/2010/11/07/dragon-age-ii-gets-five-minutes-of-gameplay/

دمو رو دیدم کاملا hack and slash شده. کنسولیزه به معنای واقعی کلمه. خدا کنه نسخه ی pc همون نقش آفرینی عالی مثل dragon age 1 باشه.

Crystal Vamp

کاربر سایت
Jun 4, 2006
1,126
نام
عماد
دوربین ایزومتریک از نسخه PC حذف شده.
باید غصه بخوریم.:((

واقعاً مرده شور Bioware رو ببرن من کل origin رو با اون دوربین رفتم، واقعاً اگر حذف کنن بخش بزرگی از لذت بازی از بین میره.

این دوربین خیلی به درد میخورد واقعا حذف شد ؟!
منبع دارید !؟
من خودم زیاد با دوربین ایزومتریکش بازی نمیکردم !
به خاطر همین به محتوی بازی بشتر اهمیت میدم !

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
این دوربین خیلی به درد میخورد واقعا حذف شد ؟!
منبع دارید !؟
من خودم زیاد با دوربین ایزومتریکش بازی نمیکردم !
به خاطر همین به محتوی بازی بشتر اهمیت میدم !
ظاهرا من اشتباه کردم. دوربین ایزومتریک حذف نشده. تو سایت gamerland پیش نمایش بازیرو خوندم که گفته بازی دوربین مثل قبل هست.
من از همه عذر میخوام.
دوربین بازی نسبت به نسخه ی قبل تغییری نکرده اما در صحنه های نبرد تمام محیط را به راحتی پوشش میدهد و نیازی ندارید که دوربین را در فاصله ی دورتر از خود نگه دارید. Laidlaw اضافه کرد که دوربین بازی ترکیبی از یک دوربین سوم شخص و همان دوربین قدیمی بازی است.
در صحنه های نبرد بازی مانند قبل باید به وسیله ی کلیک کردن به دشمنان خود حمله کنید.
منبع

saeid64

کاربر سایت
Apr 2, 2009
253
ظاهرا من اشتباه کردم. دوربین ایزومتریک حذف نشده. تو سایت gamerland پیش نمایش بازیرو خوندم که گفته بازی دوربین مثل قبل هست.
من از همه عذر میخوام.
نه برادر اینکه برای نسخه ی 360 هست نسخه های کنسولی که از اولم دوربین ایزومتریک نداشتن و نخواهند هم داشت نسخه PC مهمه.

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
نه برادر اینکه برای نسخه ی 360 هست نسخه های کنسولی که از اولم دوربین ایزومتریک نداشتن و نخواهند هم داشت نسخه PC مهمه.
دارم میگم که نسخه های کنسولی فقط حالت دوربین سوم شخص دارن، در صورتیکه نسخه PC علاوه بر حالت سوم شخص بصورت ایزومتریک هم میشه.

Quantic Dream

کاربر سایت
May 31, 2010
1,432
آیا کسی هم مثل من هست که فکر کنه که شماره دوم این بازی خیلی ضعیف تر از نسخه قبلش ظاهر میشه؟!
نمیدونم چرا اینطور فکر میکنم اما تا الان هر چی تریلر و اسکرین شات از بازی دیدم احساس میکنم که گرافیک بازی نه تنها پیشرفت نکرده بلکه پسرفت هم داشته ، به نظرم گرافیک نسخه دوم خیلی خشک و دنده دنده هست و طراحی برخی کاراکتر ها از نسخه اول هم ضعیف تر شده. تریلر هایی هم که از گیم پلی بازی دیدم نشون میده که مبارزات بازی خیلی ساده تر و سریع تر شدند و Hawke برای خودش حسابی پشتک و ملاق میزنه درصورتی که این جور گیم پلی به نظر من زیاد مناسب یک بازی RPG اونم روی PC نیست و بیشتر به درد RPG های کنسولی میخوره. در مورد داستان هم که باز هم به نظرم اون تم تاریک نسخه قبلی رو نداره و خیلی ساده و کیشه ای بنظر میرسه ، سیستم انتخاب دیالوگ هم که اضافه شدن نماد ها کاملا آسون و قابل پیشبینی شده ، در کل من نسبت به موفقیت این عنوان اندکی دودل هستم و فکر میکنم نمیتونه موفقیت نسخه اول رو بدست بیاره. نظر شما چیه؟

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
من از ساده شدن بازی و به تبعش حذف عناصر نقش آفرینی و تبدیل شدن بازی به یه H&S کنسولی جدا میترسم!
ولی از اون طرف می دونم که Bioware بازی بد دست ما نمیده!

Crystal Vamp

کاربر سایت
Jun 4, 2006
1,126
نام
عماد
آیا کسی هم مثل من هست که فکر کنه که شماره دوم این بازی خیلی ضعیف تر از نسخه قبلش ظاهر میشه؟!
نمیدونم چرا اینطور فکر میکنم اما تا الان هر چی تریلر و اسکرین شات از بازی دیدم احساس میکنم که گرافیک بازی نه تنها پیشرفت نکرده بلکه پسرفت هم داشته ، به نظرم گرافیک نسخه دوم خیلی خشک و دنده دنده هست و طراحی برخی کاراکتر ها از نسخه اول هم ضعیف تر شده. تریلر هایی هم که از گیم پلی بازی دیدم نشون میده که مبارزات بازی خیلی ساده تر و سریع تر شدند و Hawke برای خودش حسابی پشتک و ملاق میزنه درصورتی که این جور گیم پلی به نظر من زیاد مناسب یک بازی RPG اونم روی PC نیست و بیشتر به درد RPG های کنسولی میخوره. در مورد داستان هم که باز هم به نظرم اون تم تاریک نسخه قبلی رو نداره و خیلی ساده و کیشه ای بنظر میرسه ، سیستم انتخاب دیالوگ هم که اضافه شدن نماد ها کاملا آسون و قابل پیشبینی شده ، در کل من نسبت به موفقیت این عنوان اندکی دودل هستم و فکر میکنم نمیتونه موفقیت نسخه اول رو بدست بیاره. نظر شما چیه؟

میشه یه چند تا دونه تریلر گیم پلی از نسخه PC بزارید ؟!
والا همه اینا که من دیدم کنسولی بود ! که به نظرم نظر دادن راجب این بازی از روی گیم پلی کنسولیش کاملا اشتباهه !
گرافیکشم عالی شده ! به نظر من ! تو ویدئو ها موشن بلور اضافه شده بهش ! نور پردازی بهتر شده و خیلی از افکت های خوب رو توش استفاده میکنن !
البته تا یه تریلر گیم پلی از نسخه PC نیاد هیچ نظری نمیشه داد !

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
دقیقا همین اتفاق میوفته البته نمیگم بازی بدی میشه! ولی با Dragon Age خیلی فرق داره.
تا اونجایی که من خبر دارم شماره دو تغییرات زیادی کرده برای ساده تر شدن بازی.
جالبه که مایک لیدلا گفته دوست دارم دکمه بزنم و صحنه های زیبا ببینم!! دلیلش هم ساده شدن و اکشن تر شدن بازی باشه که کسانی که با کنسول بازی میکنن به طرف این بازی بیان! دیگه وقتی کارگردان بازی همچین حرفی رو میزنه باید حساب کار دستمون بیاد که دیگه خبری از اون بازی شاهکار نیست! سیستم دیالوگ ها هم که کامل فرق کرده و آسون تر شده دقیقا مثل ME2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر