Dishonored | PC

ss_preview_dishonored_spreadcover.jpg.jpg

Developer : Arkane Studios
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : Modern Action Adventure
Release Date :
October 9,11,12. 2012

Arkane Studios را باید جزو شرکت های کوچک ولی بسیار بلند پرواز صنعت بازی شناخت شرکتی که با دو عنوان Dark Messiah of Might and Magic و Arx Fatalis سعی کرد وارد سبک نقش آفرینی شده و با بزرگانی چون Gothic و Elder Scrolls رقابت کند اما متاسفانه عنوان پرهزینه و بزرگ این شرکت یعنی Dark Messiah of Might and Magic به یک شکست تجاری تبدیل شد و از متقدین نیز امتیاز های متوسطی را دریافت کرد این در حالی بود که رقیب اصلی آن Oblivion با فروشی عالی ، به عنوان بهترین بازی سال 2006 نیز انتخاب شد، پس از آن بود که این استودیو به حاشیه رفت و مدتن ها در سکوت خبری باقی ماند تا اینکه سال گذشته Zenimax با خرید آن علنا آن را به زیر مجموعه ای از رقیب سابق Bethesda تبدیل کرد ، حال پس از گذشت یکسال GI اولین عنوان حاصل از این همکاری را معرفی کرده است Dishonored یک اکشن مخفی کاری با فضایی آینده گرایانه خواهد بود که ظاهرا با خشونت بسیار ، داستانی سنگین و سیاه یک عنوان جذاب و بزرگ به نظر میرسد ، باید دید و منتظر ماند که آیا این عنوان نیز مانند سایر آثاری که Bethesda فقط ناشر آن هاست نظیر Hunted و Brink یک عنوان ضعیف خواهد بود یا در حد و اندازه های عناوین ساخت این شرکت ظاهر خواهد شد.
طراحان معروفي در اين بازي حضور دارند از جملطارح اصلي Harvey smith كه بر روي بازي Deus Ex كار كرده است و همچنين در بازي Thief: Deadly Shadows حضور داشته است.سازنده عناوين Arx Fatalis و Dark Messiah of Might and Magic يعني مدير ارشد طراحان و معاون استديو Raf Colantonio و يكي از طراحان بازي Half-Life 2 اقاي Viktor Antonov كه شهر اكونوميك City 17 را طراحي كرده بود

استودیو Arkane اطلاعات جدیدی از بازی Dishonored منتشر کرد که می‌توان به‌وجود پارامتر مانا، قدرت‌های مختلف و زمان صرف‌شده برای اتمام بازی اشاره کرد. این استودیو اعلام کرد که یک بازی‌باز حرفه‌ای می‌تواند بازی را درعرض 12 ساعت تمام کند؛ اما اگر اهل گشت‌وگذار هستید، این زمان برای شما دوبرابر خواهد شد. علاوه‌بر این، یک بازی‌باز معمولی مسلماً زمان بیشتری را صرف تمام‌کردن بازی خواهد کرد که به‌صورت میانگین، می‌تواند درعرض 14 ساعت بازی را به‌اتمام رساند. از طرفی، سازندگان از وجود پارامتر مانا در بازی پرده‌برداری کردند. این پارامتر در ابعاد کم به‌صورت غریزی پرخواهد شد اما برای انجام جادوهای کلیدی نیاز به‌استفاده از داروهای مخصوص خواهید داشت. سازندگان اعلام کردند که حدود 40 " Bone Charm " در بازی وجود دارد که به بازی‌باز قابلیت‌های ماورالطبیعه می‌دهد. وجود شش قدرت فعال و چهار قدرت غیرفعال (به‌اصطلاح Passive) از دیگر اطلاعات منتشر شده درباره‌ی بازی است. عنوان Dishonored اکتبر / مهر-آبان امسال برای سه پلتفرم معمول منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
رفتم مغازه میگم بازی اومده میگه کرکش خرابه درست سیو نمی شه!:| اینقدر سخته بگی ندارم؟! امشب نشد امتحانش کنیم میره تا سه شب دیگه
کلا مغازه دارا رو ول کن اصلا نمیگن نیاوردیم یا میگن کرکش نیومده یا خرابه یا کلا بازی نیومده :D
اصلا نشده بگن اومده ولی ما نیاوردیم:p

---------- نوشته 12-10-2012 در 12:01 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی 11-10-2012 در 11:57 PM ارسال شده بود ----------

با این که می دونم خارج از بحث تاپیک ـه ولی:
دقیقا کدوم فن؟فن کدوم بازی؟
آقا بسه دیگه
هر بازی با هر سبکی میتونه مخفیانه باشه چه Action چه RPG چه ...
همین Deus ex رو اول فکر میکردم باید از تفنگ برای کشتن آدما استفاده کنی بعد دیدم نمیشه حالم از بازیش بهم خورد بعد یکی از بچه ها گفت باید همه کارا رو مخفیانه انجام بدی بعد از اینکه فهمیدم عاشقش شدم

امیدوارم اینم مثل اون مخفیانش حال بده:x

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
واقعا خودتون ببینید با اسم یه بازی یا یه حرکتی که اصلا ربطی به تاپیک نداره فقط با یه کلمه کل تاپیک رو نابود میکنید ! اخه برای چی اسم یه بازی دیگه ای رو که بهم ربط ندارن و یه خورده کمکی هم سبک هستن میارید توی تاپیک.
جدا خودتون ببینید اینقد نقل قول میکنن که تاپیک به گند میره !
خواهشا بس کنید ! پستی هم پاک نکردم !
-------------

احترام هم دیگرو داشته باشید و به نظرات هم ، هم احترام بگذارید ! متشکر !

RISINGPS3

کاربر سایت
Feb 27, 2011
20
سلام بچه ها من هر کاری کردم نتونستم توی قسمت مخفی کاری اون قسمتی که میشه خفه کرد گرفت رو اجرا کنم میگه کلیک چپ رو نگهدار و من هرچی نگه میدارم با چاقو میزنش و خفش نمیکنه؟ میشه راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

naruto22

کاربر سایت
Mar 14, 2009
959
نام
ناروتو
سلام بچه ها من هر کاری کردم نتونستم توی قسمت مخفی کاری اون قسمتی که میشه خفه کرد گرفت رو اجرا کنم میگه کلیک چپ رو نگهدار و من هرچی نگه میدارم با چاقو میزنش و خفش نمیکنه؟ میشه راهنمایی کنید

برای خفه کردن باید کنترل سمت چپ رو بگیری نه کلیک چپ موس .
دوستان واقعا بازیه زیباییه اخراشم میخوام دوباره از اول با درجه سختی خیلی سخت برمش .
راستی ؟ یه سوال؟
تصمیمات تو خط داستانیه بازی تاثیر داره؟ مثلا من اون دختره لباس قرمز رو نکشتم دادمش به معشوقش یا اون کلنل خاین رو که ملکه رو کشت من نکشتمش فقط بیهوشش کردم و فرار کردم ولی بعدش اون یارو outsider بهم گفت که اون کلنل تو چنگم بود و چرا نکشتمش و از این خورچیزا.
آیا تاثیر داری؟

Hamidrezatop

کاربر سایت
Dec 6, 2011
791
نام
Hamidreza
من بازی گذاشتم برای دانلود بکس باکس.. فقط امیدوارم پشیمون نشم..ولی از سبک اینجور بازی ها خوشم میاد ولی نمیدونم بازی گیج کننده نباشه که تو مرحله هاش گیر کنم..

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
خوب من هم مجموعا یه 7-6 ساعتی بازی کردم و باید بگم به امتیازهای بالایی که گرفته ایمان آوردم. واقعا گیم عالیه...
clap.gif

دیروز برای اولین بار بازی کردمش و یکی دو ساعت رفتم که به شدت برام خسته کننده بود، ولی امروز از ساعت حدود سه تا هشت بعدازظهر داشتم بازی می کردم و اصلا نمی تونستم از پاش بلند بشم! واقعا این اواخر کمتر پیش اومده بود یه بازی این طوری من رو میخکوب کنه پای خودش! همین جا لازمه یه تذکر مهم بدم بهتون و اون هم این که این چیزی که یه تعدادی از نقدها نوشته بودند که بازی شروع کندی داره کاملا درسته و یکی دو ساعت اول گیم پلی شدیدا خسته کننده است و با توجه به گرافیک ضعیف بازی واقعا آدم یه لحظه تصمیم می گیره اصلا بی خیالش بشه، ولی به محض این که عناصر تک و منحصر به فرد گیم پلی وارد گود میشن یه دفعه بازی شروع می کنه به حال دادن و به مرور خیلی خیلی خاص و جالب میشه!
gamer1.gif

بازی اون زرق و برق یه سری از گیم های دیگه رو نداره و از گرافیک عالی و سیستم صدا و صوت و موسیقی فوق العاده و اینا تا به حال خبری نبوده به نظر من (گرافیکش که اصلا چند سال عقبه)، ولی به نظر میاد در ازای اینها سازنده متمرکز شده روی گیم پلی و واقعا هم کارشون جواب داده و ایده های موجود توی گیم پلی عالیه. یه سری از ایده ها که اصلا آدم تعجب می کنه که چطور توی بازی های دیگه تا به حال نبودند (یا شاید هم بودن و من ندیدم)!
rl253dlxwg1fa1mtcttw%5b1%5d.gif

این ایده Possess کردن یه حیوان یا انسان دیگه (یعنی این که بری توی جلدش و مثلا برای رد شدن از یه جای پر از نگهبان، وارد کالبد یکی از نگهبان ها بشی) واقعا گیم پلی رو لذت بخش می کنه. من تنها گیمی که یادمه این رو توش دیده بودم Messiah بود که بازی خیلی قدیمیه و چندان معروف هم نیست، ولی واقعا همین یه چیز کلی گیم پلیش رو باحال کرده بود در زمان خودش.
2lw8lcgar3lauig49z4b.jpg

توی بعضی از نقدها گفته بودند بازی سخته، ولی به نظر من که اگر درست آدم یاد بگیره از قابلیت ها استفاده کنه اصلا مشکل نیست. در واقع نباید بگیم سخته، بهتره بگیم که مشکلات بزرگی توی بازی هست که کلی هم قابلیت و راه حل برای رد شدن ازشون توی دست هاتونه! حالا دیگه به عهده شماست که توی جای مناسب از قابلیت مناسب استفاده کنید. اگر من عاشق یه دونه ویژگی توی محبوب ترین بازی های عمرم باشم همین سخت بودن مشکلات بازی + کاراکتر همه فن حریف هستش!
1m6cjart3mbasu5ou6o.png

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
من دیروز یه نیم ساعتی بازی کردم ...
همه میگن شروعش خسته کننده بود ولی به من یکی که خیلی چسبید!
گرافیکشم بد نیست ولی خیلی هم عالی نیست ... خوبه و از لحاظ هنری حرفایی برا گفتن داره ...
یکی از احتمالات GOTY امساله ... باید بیشتر بازیش کنم چون مطمئنم خوشم میاد ... >:d

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
آره منم از شروعش خوشم اومد تنها مشکلی که من با این بازی دارم :
کرو لال بودن شخصیت اصلیست !
ضمن اینکه همیشه دوست دارم توی بازیهای اول شخص موقع روایت دموی داستانی ، کاراکتر از حالت اول شخص به سوم شخص تغییر کنه چیزی مثل DOOM 3 بعد که دمو تموم میشه دوربین بیاد جلو و دوباره حلت اول شخص بگیره ...
یه سوال داستانی در مورد شروع بازی هم دارم :
این کسی که اومد کلید زندان رو توی سینی گذاشت کی بود و چرا اینکار رو کرد و این اجنه ای ( :D ) که قابلیتهای ویژه رو به من دادن و کمکم می کنند کی و هدفشون چیه !؟

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
یه سوال داستانی در مورد شروع بازی هم دارم :
این کسی که اومد کلید زندان رو توی سینی گذاشت کی بود و چرا اینکار رو کرد و این اجنه ای ( :D ) که قابلیتهای ویژه رو به من دادن و کمکم می کنند کی و هدفشون چیه !؟

سوال دومت رو که اگه بخوام جواب بدم احتمالا مهم ترین جاهای داستان لو میره و خودت باید بهش برسی (البته خوب این که هنوز بهش نرسیدم و نمی دونم هم توی جواب ندادنم بی تاثیر نیست!
30845132958113738733.gif
)، ولی در جواب سوال اولت باید بگم که هویت اون فرد دقیقا توضیح داده نمیشه، ولی احتمالا باید یکی از نگهبان های زندان باشه که با گروه آدمیرال ارتباط داره، یا توسط آدمیرال خریده شده که با دادن کلید سلول و نامه آدمیرال به فرار کردن Corvo کمک کنه.

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
سوال دومت رو که اگه بخوام جواب بدم احتمالا مهم ترین جاهای داستان لو میره و خودت باید بهش برسی (البته خوب این که هنوز بهش نرسیدم و نمی دونم هم توی جواب ندادنم بی تاثیر نیست!
30845132958113738733.gif
)، ولی در جواب سوال اولت باید بگم که هویت اون فرد دقیقا توضیح داده نمیشه، ولی احتمالا باید یکی از نگهبان های زندان باشه که با گروه آدمیرال ارتباط داره، یا توسط آدمیرال خریده شده که با دادن کلید سلول و نامه آدمیرال به فرار کردن Corvo کمک کنه.

ببین منظورم اینه که یه عده ای اومدن و اون خانوم رو کشتن و بچه ش رو هم بردن اول باید بفهمیم که اون خانوم کی بوده و چرا به این شکل کشته میشه و چرا بچه ش رو میدزدن و نمیکشن !؟
دوم اینکه بعد از به زندان افتادن corvo چرا آدمیرال خودش به دنبال انتقام گیری نمیره و میاد و corvo رو نجات میده !؟ مگه Corvo چه ویژگی هایی داشته !؟

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
بازیش قشنگه اما یک ساعت اولیش که خیلی حال نداده بهم همه چیزش خوبه اما هیجان زیادی نداره هر چند زوده برای نظر دادن

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
آقا واقعا معذرت میخوام:D
در مورد بازی خیلی اشتباه میکردم:D

تازه میفهمم از روی تریلر نمیشه هیچی رو از بازی فهمید.

الان همین امروز بازی رو دانلود کردم و یکم بازی کردم درست همون سبکی هست که من عاشقشم درست مثل Deus Ex Human revolution یواش برو جلو - یواشکی بکش
خیلی باحاله

گرافیکشم خوبه نسبتا
فریم دهیشم عالیه الان روی همین کارتم روی آخرین آخرین حالت دارم بازی میکنم خیلی روون!

آقا هر کی بازی نکرده حتما بازی کنه حرف نداره بازیش.!

-----------

آقا FXAA بهتره یا MLAA ؟؟؟

---------- نوشته در 04:00 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:53 PM ارسال شده بود ----------

من دیروز یه نیم ساعتی بازی کردم ...
همه میگن شروعش خسته کننده بود ولی به من یکی که خیلی چسبید!
گرافیکشم بد نیست ولی خیلی هم عالی نیست ... خوبه و از لحاظ هنری حرفایی برا گفتن داره ...
یکی از احتمالات GOTY امساله ... باید بیشتر بازیش کنم چون مطمئنم خوشم میاد ... >:d
منم درست هم نظرم باشما

منم خیلی اوایل بازی بهم حال داد! در کل تا اینجاش خیلی کیف کردم
جو محیط آدمو میگیره:D

من نفهمیدم منظور از GOTY چیه
یعنی چی Game of the year یعنی Best game of the year? :D
یکی توضیح بده:D

Miladosos

کاربر سایت
May 6, 2011
602
نام
میلاد
من نفهمیدم منظور از GOTY چیه
یعنی چی Game of the year یعنی Best game of the year?
biggrin1.gif

یکی توضیح بده
biggrin1.gif
میشه Game Of The Year چون بهترین بازی سال رو در سبک های مختلف انتخاب میکنن . بعدش هم یدونه رو به عنوان بهترین انتخاب میکنن . کلا منظور از GOTY ، Game Of The Year هست .
ـــــــــــــــــــــــ
بازی فوق فوق العاده هست . یه مرحله رو بدون کشتن رد کنید تا مزه ی واقعی رو بچشید . مرحله ی اون مهمونی رو راحت بدون کشتن میشه رد کرد .
تو اون مرحله ی مهمونی با اون زن قرمزه که صحبت میکنی ، چند تا انتخاب داری . من گفتم بریم اتاق موسیقی . ولی بعدش دنبالش نرفتم . :d دوستانی که انتخاب های دیگه کردن چه اتفاقی افتاد ؟ مثلا میگه میخوام جونت رو نجات بدم و ... ؟
راستی تو کالبد آدم ها هم میشه رفت ؟؟؟ باید اون قابلیت رو به لول 2 آپدیت کرد ؟

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
ببین منظورم اینه که یه عده ای اومدن و اون خانوم رو کشتن و بچه ش رو هم بردن اول باید بفهمیم که اون خانوم کی بوده و چرا به این شکل کشته میشه و چرا بچه ش رو میدزدن و نمیکشن !؟
دوم اینکه بعد از به زندان افتادن corvo چرا آدمیرال خودش به دنبال انتقام گیری نمیره و میاد و corvo رو نجات میده !؟ مگه Corvo چه ویژگی هایی داشته !؟
ببین اون خانمی که کشته میشه Empress هستش (یعنی امپراتور خانوم! :D)، اون عده ای که امپرس رو می کشند هدف شون اینه که حکومت رو از ازش بدزدند و علت این که دخترش رو می دزدند هم اینه که هیچ وارث قانونی برای حکومت نباشه و بشه حکومت رو از خانواده سلطنتی پیچوند!

آدمیرال یکی از افراد وفادار به خانواده سلطنتیه که یه گروه از افراد وفادار دیگه رو هم دور خودش جمع کرده و هدفش مبارزه با افرادیه که امپرس رو کشتند و حکومت فاسد خودشون رو جایگزین حکومت پادشاهی کردند. حالا این گروه برای انجام اهداف خودش نیاز به یه آدمکش حرفه ای داره، که چون Corvo قبلا بادی گارد ویژه امپرس بوده و هم گردنش خیلی کلفت بوده و هم به خانواده سلطنتی وفاداره، برای همین بهترین مورد برای یه همچین کاریه. لذا آدمیرال کمک می کنه تا از زندان فرار کنه.
بازیش قشنگه اما یک ساعت اولیش که خیلی حال نداده بهم همه چیزش خوبه اما هیجان زیادی نداره هر چند زوده برای نظر دادن
کجایی تو؟ کم پیدایی... :D

اون نظریات گهربار چند تا پست قبل من رو بخون. یکی دو ساعت اول بازی خسته کننده است، ولی از موقعی که گیم پلی پیچیده میشه خیلی قشنگ میشه بازی!
80017141419553187871.gif

آقا FXAA بهتره یا MLAA ؟؟؟
البته کلا بازی زیاد AA خوبی نداره، ولی بذار رو FXAA، نسبتا نتیجه بهتری میده.
winking.gif

راستی تو کالبد آدم ها هم میشه رفت ؟؟؟ باید اون قابلیت رو به لول 2 آپدیت کرد ؟
آره دقیقا همینیه که خودت گفتی (یعنی لول 2). البته مرحله دوش که قابلیت کنترل آدم ها رو میده خیلی Rune می خواد (اگه درست یادم باشه 5 تا می خواست)!
63059047294180208626.gif

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر