Devil May Cry Vs God Of War

با کدام یکی بیشتر حال میکنید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    263

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
یه سری مثل گیم پلی روون و سریع DMC رو دوست دارن و یه سری گیم پلی سنگین و محکم GOW رو.
اون دیگه به سلیقه بر میگرده ولی از نظر مقایسه ای هنوز باید بحث کنیم.
احسان جون اگر گذرت بر اینجا افتاد یه مقایسه ای بکن ببینیم تو نظرت چیه!:d

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
با عرض پوزش از همه و صاحب مبحث ولي اين بحث هاي vs بازيها بيشتر جنبه فن بازي و درگير بين كاربرا رو داره
اره مهدی جون ولی اگر منطقی پیش بریم خوبه ولی اگر فن بازی در بیاره کسی ما جوابشو نمیدیم!
به همین راحتی
به همین خوشمزگی
بحث GOW و DMC!!!
================
فن تعریفش چیه : فن یعنی طرفدار یه بازی! من طرفدار هردوتاشونم
اونی که تو میگی بیشتر تعصبه تا فن بودن!

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
خب منم منظورم همینه نسبت به چیزی که ازش برگرفته شده پوشالیه
نه دیگه، نشد.
یه الهامه بی نظیر از اساطیر یونان و ساخت یه بازی معرکه...
چیش پوشالیه؟

نیاز نیست تو چشم های من نگاه کنی ولی خداییش گیم پلی DMC خیلی لذت بخش تر هست.هر جور حساب کنی متنوع تر و بهتر است.از تعداد اسلحه و تعداد کمبو ها تا تعداد دشمن ها و سبک مبارزشون.خیلی هم سخت تر هست.البته قبول داریم که boss fight های gow خیلی سرتره ولی گیم پلی DMC در مجموع بهتر.یک جورایی پدر H&S هست
اگه از لحاظ H&S بگی شاید...
درسته که DMC زمان خودش یه GP بی نظیر رو معرفی کرد اما تا قبل از GoW چه کسی چنین GP خارق العاده ای رو دیده بود؟
100% DMC گیمرهای قدیمی میدونن که اولین بازی هایی که ارب و به دنیای گیم اوردن DMC & Onimusha بودن بعدش GOW اومد و به تقلید از این 2 بازی ارب و گذاشت تو گیمش !
dmc
قبول نیست...
:p
GoW به هیچ وجه تقلیدی از این دو عنوان نیست...
فقط بحث همون ORB ها رو میشه پذیرفت. بعد از اون تو هیچ چیز دیگه شبیه نیستن.

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
جک نگو برادر :D ! من دو تا جمله میگم ، تو اینا رو برام به انگلیسی ترجمه کن ، راحتم هستن :
الف)تو بِم دستور دادی که این کارو بکنم .
ب)تو مرا امر نمودی که چنین کنم .
===
اتفاقا اگر دیالوگ های کریتوس رو بخوای نقد ادبی کنیم (هرچند اصلا به این راحتیا نیست که من و تو بیایم در موردش حرف بزنیم)
به هر حال چون من یکم تو این زمینه مطالعه داشتم خدمتت عرض کنم دقیقا دیالوگ هاش از نوع واضح و تابلوی "ب" هست .
وقتی کریتوس فریاد میزنه به ایریس توی GOW و میگه :
Destroy my enemies, and my life be yours .
بخوایم ترجمش کنیم باید بگیم : ایریس ! دشمنان مرا نابود کن ، آنگاه زندگی (جان) من ازآن توست .
نه که بگیم :
"دادا ، این دک و دوشمنای دورورو رو نفله کـــــون ، جونم مال تووو اونخ . جیم جمالتو عشقه ..."
===
دیالوگ های رد و بدل شونده در سری GOW ، از نمونه های واضح و آشکار "حماسی" هست ، و ما در ترجمه ناگزیر هستیم اون ها رو بصورت حماسی[چیزی نزدیک به شاهنامه] ادا کنیم .

چه ربطی داره برادر من ! حماسی کجا تاریخی کجا ! دی اون زبونی هم که داری میگی برای چال میدون و جوادیه ـس نه زبان عامه ی مردم دی در ضمن چون بازی بار تاریخی داره استفاده از همچین چیزهایی طبیعیه ولی من دارم میگم عامه ـش همچین چیزهایی نیست !
--------------------
اول از همه بگم گاو از بهترین الهام گیری ها از تاریخ و این حرفهاس اصلاً از این لحاظ سعی در خوابوندنش نکنید
خب حالا برم به باقی بحث بپردازم دی
در باب مقایسه اگر بحث کمبو باشه dmc میزنه با خاک یکسان میکنه میره ولی وقتی وارد گیم پلی کلی میشیم میبینیم DMC مثل یه مپ مولتی پلیر میمونه که گیمر رو میندازه اون وسط تا با توانایی هاش از بازی لذت ببره ! البته تعداد بیشتر کمبو اصلاً به معنای برتر بودن بازی نیست اونم توی DMC ! چرا ؟ چون که یکی ممکنه لحظه به لحظه SSS کار رو دنبال کنه و خب طبیعتاً لذتش برای خودش هست ! ولی در طرف مقابل یکی دیگه هم هست که نمی تونه انقدر کمبو بزنه ولی بازی رو می تونه با همون B و A یا نهایتاً S به پایان ببره ! و هیچ مشکلی نداشته باشه ! پس اینجا کمبو صرفاً جنبه ی تفریحی داره ! ولی یه بازی مثل نینجا گایدن هست که نه تنها کمبو زیاد داره بلکه اصلاً باید با کمبو بازی کنی و گرنه یه صدای آآآآآآآآ میاد و روی صفحه ی تلویزیون می نویسه GAME OVER ! زیاد هم تکرار شه گیمر رو قهوه ای میکنه میگه تو که بلد نیستی بازی کنی بیا روی درجه ی آسونتر برو دی ولی چون ما اینجا با دویل سر و کار داریم کمبو ها بیشتر جنبه ی کل کل با هم و هر کی بیشتر کمبو زد رو داره , یعنی بیشتر پُز کمبوی بیشتر رو بیای و کلیپ کنی توی نت رو داره و گرنه به اون صورت توی روند بازی تاثیر نداره , نمیگم تاثیر نداره میگم به اون صورت ! و گرنه با S زدن هم میشه بازی رو تموم کرد !
از اینور گاو کمبو کمتر داره خیلی هم کمتر داره ولی یه گیم پلی متنوع داره یعنی مثل دویل که مثال زدم عین یه مپ مولتی خر تو خر نیست دی معمولاً دشمن های بزرگتری نسبت به DMC داره و باید کمبویی رو ترتیب داد که بتونه ضربه ی آخر قوی تری رو بزنه قبل از اینکه دشمن مقابل بتونه ضربه ـش رو برنه در واقع کمبو های گاو بیشتر طالب فکر و دقت هست تا دکمه زنی و سرعت ! از لحاظ تنوع هم که گاو کاملاً برتره ! انواع سواری و پرواز و پازل و ... هست که توی بازی یافت میشه و طبیعتاً فسفر بیشتری نسبت رفتن توی درهای رنگارنگ می سوزونه دی این فقط من باب گیم پلی بود در موارد دیگه نمی دونم بحث لازمه یا نه ؟! چون داستان و حماسی بودن و گرافیک و عظمت مراحل و باقی چیزها تکلیفش مشخصه دی

AlucarDracula

کاربر سایت
Jul 19, 2012
61
نام
مهرداد
داستان DmC از داستان GoW بیشتر دوست دارم
شخصیت پردازی DmC خیلی به دلم نشست (دانته منو یاد الوکارد مینداخت که خیلی دوسش دارم:d)
تمام GoW ها رو بازی کردم، ولی از DmC فقط 3 و 4 اش رو بازی کردم، با این حال به DmC رای میدم!

mppm

کاربر سایت
Jul 21, 2012
288
نام
محمد
devil may cry
چون در زمان اوج قدرت کپکام ساخته شد
اویل شماره دار واسه نینتندو انحصاری شده بود و همه فکر میکردند موقع مرگه پلی استیشنه
ولی اساتیدی چون میکامی و اینافونه بی داد کردند با دویل می کرای و اونیموشا
درسته که گادآو وار تقلید کامل از اونا نیست ولی قبول کنید لااقل الهام گرفته شده...

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
devil may cry
چون در زمان اوج قدرت کپکام ساخته شد
اویل شماره دار واسه نینتندو انحصاری شده بود و همه فکر میکردند موقع مرگه پلی استیشنه
ولی اساتیدی چون میکامی و اینافونه بی داد کردند با دویل می کرای و اونیموشا
درسته که گادآو وار تقلید کامل از اونا نیست ولی قبول کنید لااقل الهام گرفته شده...
اینکه گاو از اینها الهام گرفته خداییش هیچ جا نمی گنجه دی چون علناً هیچ وجه مشترکی ندارن دی

dante47

کاربر سایت
Oct 6, 2010
586
نام
R ][ |/|/ |-/
؟؟؟؟heh....what did you say
با صدای دانته:dبا اینکه عاشق GOWم اما اصن این دانته.......ولش کن اصن:))خب اون کچل مو فرفری رو با دانته مقایسه میکنین؟؟؟=))

dante47

کاربر سایت
Oct 6, 2010
586
نام
R ][ |/|/ |-/
اقا اصلا یه سئوال دیگه:مگه اصن مگه دانته میمیره؟:))تو همه قسمتاش یکی شمشیر میکنه تو شکمش دوباره میکشش بیرون به یارو فش میده=))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر