PlayStation Demon's Souls Remake

سازنده
Bluepoint
تاریخ انتشار
November 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
ASL 4-min_copy_400x497.png
توسعه دهنده: Bluepoint Games / SIE Japan Studio
ناشر: Sony Interactive Entertainment
پلتفرم: PS5
ژانر: Action role-playing
تاریخ عرضه:۱۲ نوامبر (۲۲ آبان)

:Arrowd:
:Arrowl: 70$ :Arrowr:
:Arrowu:
20201118_025000_copy_159x246.jpg
?????
با تشکر از @.Amirone بابت کار گرافیکی​

آخرین ویرایش:

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
این بازی از قابلیت های کنترل دوال سنس هم پشتیانی میکنه؟
ویبره سخت دوال سنس
حس کردن حرکت چوب و خرت و پرتای بازی وقتی پا میخوره بهش
صدای چوب و روح های بازی
و کمان و تریگر ها

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,536
من که تو کتم نمی ره یک بازی با کلی مشکل تعداد گوتی هاش 16 باشه، بعد دیمنزسولز که از هر لحاظ قوی ظاهر شده فقط یه دونه گوتی بگیره، با هر مترو معیاری حساب کنیم حتی اگه به عنوان بازی جدید هم در نظر نگیرنش باز هم از بیشتر عناوین لیست سرتره، البته اینو هم علی بهت بگم بازی های میازاکی عموم پسند نیست، مثلا سال 2015 بلادبورن با اون عظمتش که بعدا بهش پی بردن چه جواهریه! 31گوتی داره، یا همین 2019 که توی TGA برای جبران سال 2015!! جایزه بازی سالو دادن به سکیرو، توی بیگ وینر دادن به DS، کلا خودتو از این بابت ناراحت نکن چون جوایز رو میازاکی از نقد منتقدین همیشه می گیره. ولی آره قبول دارم خاک بر سرشون :D

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,757
نام
مراد حلیمی
من که تو کتم نمی ره یک بازی با کلی مشکل تعداد گوتی هاش 16 باشه، بعد دیمنزسولز که از هر لحاظ قوی ظاهر شده فقط یه دونه گوتی بگیره، با هر مترو معیاری حساب کنیم حتی اگه به عنوان بازی جدید هم در نظر نگیرنش باز هم از بیشتر عناوین لیست سرتره، البته اینو هم علی بهت بگم بازی های میازاکی عموم پسند نیست، مثلا سال 2015 بلادبورن با اون عظمتش که بعدا بهش پی بردن چه جواهریه! 31گوتی داره، یا همین 2019 که توی TGA برای جبران سال 2015!! جایزه بازی سالو دادن به سکیرو، توی بیگ وینر دادن به DS، کلا خودتو از این بابت ناراحت نکن چون جوایز رو میازاکی از نقد منتقدین همیشه می گیره. ولی آره قبول دارم خاک بر سرشون :D
کلا بحث goty خیلی با عامه پسند بودن و مین استریم بودن یه بازی رابطه مستقیم داره
وقتی یه بازی مین استریم میشه طبیعتا اکثر گیمرا تجربش میکنن و این قضیه هم با شدت کمتری برا منتقدا صادقه

.

آخرین ویرایش:

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
دوستان توی این بازی هم فقط بعد کشتن باس ،بازی سیو میشه ؟ یاچک پوینتاش زودتر از باس فایته؟
هر مرحله یک چک پوینت داره و اونم همون اول مرحله است.
یجورایی سخت تر و شیرین تر از دارک سولز میشه.
ولی سیستم بازی اینجوریه که نباید تا ته یک مپ رو بری
1-1 بعد 1-2 بعد 1-3 بعد 1-4 بعد 1-5 و 2-1 و 2-2 و....
طراحی مراحل رو باید مثل بلاد برن ببینی

• Like
Reactions: mikael1026

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
خب منم تو این گیر و دار امتحانات دانشگاه امروز فرصت کردم دو سه ساعتی بازی رو تست کنم
خب از لحاظ گرافیکی که قشنگ نسل بعد رو نشونتون میده و اتمسفرش هم به مانند همه ی سولز بورن ها کمنظیره !
چالش اصلی بازی رسیدن به خود باس هست. یعنی وارد هر بخشی میشین فقط اولش یدونه بونفایر دارین و بعد باید یه کله تا خود باس برین ولی نکته اینحاست که لول دیزاین و ساختار محیط پیچیدگی و بزرگی محیط های دارک سولز رو حداقل تا اینجایی که من رفتم نداره و حتی با پیدا کردن میانبر ها کوتاهتر هم میشه!
و اما باس های بازی هم میتونم بگم خیلی راحتن! تا اینجای کار به جز باس مرحله آموزشی هنوز طعم مردن تو باس ها رو نچشیدم و بزرگترین عامل سادگی اینه که باس ها کلا یه فاز دارن و وارد فاز های دوم و سوم نمیشن و ما هم تا دلتون بخواد آیتم هیل کردنی داریم .
در کل دمونز سولز یک عنوان فوق العاده ولی جمع و جور تر از دارک سولز هاست و چیزی نیست که از دستش بدین و به شخصه برای من خرید ps5 رو با این قیمت بالا توجیه کرد :D

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,014
نام
روزبه
یکی بیاد این طریقه ی Coopبرام. توضیح بده ؟

تو یوتیوب سرج میکنم همه یه سنگ مخصوصی دارن برا Coopولی من. ندارم قصیه اش چیه؟

• Like
Reactions: zaq123

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
خب منم تو این گیر و دار امتحانات دانشگاه امروز فرصت کردم دو سه ساعتی بازی رو تست کنم
خب از لحاظ گرافیکی که قشنگ نسل بعد رو نشونتون میده و اتمسفرش هم به مانند همه ی سولز بورن ها کمنظیره !
چالش اصلی بازی رسیدن به خود باس هست. یعنی وارد هر بخشی میشین فقط اولش یدونه بونفایر دارین و بعد باید یه کله تا خود باس برین ولی نکته اینحاست که لول دیزاین و ساختار محیط پیچیدگی و بزرگی محیط های دارک سولز رو حداقل تا اینجایی که من رفتم نداره و حتی با پیدا کردن میانبر ها کوتاهتر هم میشه!
و اما باس های بازی هم میتونم بگم خیلی راحتن! تا اینجای کار به جز باس مرحله آموزشی هنوز طعم مردن تو باس ها رو نچشیدم و بزرگترین عامل سادگی اینه که باس ها کلا یه فاز دارن و وارد فاز های دوم و سوم نمیشن و ما هم تا دلتون بخواد آیتم هیل کردنی داریم .
در کل دمونز سولز یک عنوان فوق العاده ولی جمع و جور تر از دارک سولز هاست و چیزی نیست که از دستش بدین و به شخصه برای من خرید ps5 رو با این قیمت بالا توجیه کرد :D
والا بازیهای سولزبورن مهمترین نکته‌شون ارزش بالای تکرار مجددشونه
یعنی عملاً اگه کسی بازی های این سری رو تهیه می‌کنه تا یکبار تا انتها بره و تموم، بنظر من بهتره پولش رو حروم نکنه

اما، دیمن‌سولز در کنار کمی سرراست بودن از نظر مپ، چند تا نکته‌ی بسیار مهم داره. اولیش رو خود شما بهش اشاره کردی و اون محدود بودن آرک استون (بونفایر برای دارک سولز هست و لمپ هم برای بلادبورن) هست. دومین نکته که از نظر من خیلی اهمیت داره و دیمن‌سولز رو از سایر عناوین متمایز می‌کنه بحث World Tendency و Character Tendency هست، که یکسری از ایونت جالب رو براتون آنلاک می‌کنه، یا کمک می‌کنه بتونین قسمت های جالبی از Lore بازی رو ببینین و ... سومین نکته از دیدگاه من طراحی بسیار خاص محیط هست، بخصوص باز هم از دیدگاه شخصی من 1-3 یا همون Prison of Hope یکی از شاهکار ترین طراحی های محیط در تمام دوران رو داره. اون حس سرمایی که تا مغز استخوان می‌سوزنه رو بمن منتقل می‌کنه هر وقت میرم سراغش. چه توی PS3 و چه الان توی PS5 با طراحی جدید ساند ترک‌هاش... چهارمین نکته که برای من خیلی لذت بخش هست غیرخطی بودن روند پیشروی در محیط هست. اینکه مجبور نیستی یه مسیر خطی رو بری و راحت می تونی بعد از فالانکس (باس اول)، توی هر کدوم از ۴ تا دنیای دیگه مسیرت رو بری. و مهمتر از همه اینکه در دیمن‌سولز New Game در عمل حکم دست‌گرم رو داره، چالش های باس ها از New Game Plus شروع میشه. اصلاً و ابداً فکر نکن که توی +NG هم بتونی به راحتی آب خوردن مثلاً Armor Spider رو ناکار کنی. البته اون ایراد تک فاز بودن باس فایت ها همیشه وارده و خوب علت اصلیش این هست که بالاخره توی سولزبورن ها، دیمن‌سولز یه جورایی پدربزرگ محسوب میشه، نوه‌هاش بایدم از نظر باس فایت پیشرفت کنن

با حرف آخر شما هم بسیار موافقم. من شخصاً PS5 رو فقط و فقط برای دیمن‌سولز خریدم و بس. وگرنه اصلاً و ابداً توجیه نداشت که برای کنسول ۵۰۰ دلاری، ۱۰۰۰ دلار هزینه کنم وقتی هنوز خیلی خبر خاصی نیست. البته دیمن‌سولز قطعاً و بدون شک همون خبر خاص بود برای من...

پ.ن: خدا خفه نکنه میازاکی رو با اون طراحی لودویگ توی بلادبورن... و البته دارک ایتر میدیر توی دارک‌سولز ۳... که منه نوب رو خفه کردن اون ۲ تا...

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
والا بازیهای سولزبورن مهمترین نکته‌شون ارزش بالای تکرار مجددشونه
یعنی عملاً اگه کسی بازی های این سری رو تهیه می‌کنه تا یکبار تا انتها بره و تموم، بنظر من بهتره پولش رو حروم نکنه

اما، دیمن‌سولز در کنار کمی سرراست بودن از نظر مپ، چند تا نکته‌ی بسیار مهم داره. اولیش رو خود شما بهش اشاره کردی و اون محدود بودن آرک استون (بونفایر برای دارک سولز هست و لمپ هم برای بلادبورن) هست. دومین نکته که از نظر من خیلی اهمیت داره و دیمن‌سولز رو از سایر عناوین متمایز می‌کنه بحث World Tendency و Character Tendency هست، که یکسری از ایونت جالب رو براتون آنلاک می‌کنه، یا کمک می‌کنه بتونین قسمت های جالبی از Lore بازی رو ببینین و ... سومین نکته از دیدگاه من طراحی بسیار خاص محیط هست، بخصوص باز هم از دیدگاه شخصی من 1-3 یا همون Prison of Hope یکی از شاهکار ترین طراحی های محیط در تمام دوران رو داره. اون حس سرمایی که تا مغز استخوان می‌سوزنه رو بمن منتقل می‌کنه هر وقت میرم سراغش. چه توی PS3 و چه الان توی PS5 با طراحی جدید ساند ترک‌هاش... چهارمین نکته که برای من خیلی لذت بخش هست غیرخطی بودن روند پیشروی در محیط هست. اینکه مجبور نیستی یه مسیر خطی رو بری و راحت می تونی بعد از فالانکس (باس اول)، توی هر کدوم از ۴ تا دنیای دیگه مسیرت رو بری. و مهمتر از همه اینکه در دیمن‌سولز New Game در عمل حکم دست‌گرم رو داره، چالش های باس ها از New Game Plus شروع میشه. اصلاً و ابداً فکر نکن که توی +NG هم بتونی به راحتی آب خوردن مثلاً Armor Spider رو ناکار کنی. البته اون ایراد تک فاز بودن باس فایت ها همیشه وارده و خوب علت اصلیش این هست که بالاخره توی سولزبورن ها، دیمن‌سولز یه جورایی پدربزرگ محسوب میشه، نوه‌هاش بایدم از نظر باس فایت پیشرفت کنن

با حرف آخر شما هم بسیار موافقم. من شخصاً PS5 رو فقط و فقط برای دیمن‌سولز خریدم و بس. وگرنه اصلاً و ابداً توجیه نداشت که برای کنسول ۵۰۰ دلاری، ۱۰۰۰ دلار هزینه کنم وقتی هنوز خیلی خبر خاصی نیست. البته دیمن‌سولز قطعاً و بدون شک همون خبر خاص بود برای من...

پ.ن: خدا خفه نکنه میازاکی رو با اون طراحی لودویگ توی بلادبورن... و البته دارک ایتر میدیر توی دارک‌سولز ۳... که منه نوب رو خفه کردن اون ۲ تا...
حرفاتون درسته.
این prison of hopeفوق العاده بود اتمسفرش! حدسم اینه که میازاکی بلادبورن رو با الهام از این منطقه ساخته!
کسایی هم که میخوان فارم کنن منطقه monolitch forest بعد از شکست دادن باسش خوراک فارمه. میتونین میلیونی سول فارم کنین

• Like
Reactions: mikael1026

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,004
نام
امیر حسین
بالاخره منم فرصت کردم یه دل سیر بازیش کنم. در مورد گیم پلی که هیچ حرفی ندارم چون اونقد خفن ریمیک کردن که باور کردنی نیس.
گرافیک هم که قشنگ مفهوم نسل بعد رو میفهمین. مخصوصا وقتی وارد smithing ground و اون محیط کوهستانی و بیابانیش میشین. اونجا قدرت نورپردازی نسل جدید رو میبینین.
۶۰ فریم بودن بازی واقعا بی نظیره. چیزی بود که سری سولز بورن نیاز داشت بهش.
اما برا کسایی که تاحالا دیمن سولز بازی نکردن باید خدمتشون بگم که اسون ترین باس ها در کل سری سولز بورن رو شما تجربه خواهید کرد. زدن باس ها به شدت اسونه و شاید نهایت یکی یا دوبار بمیرین. اما چیزی که هست اینه که مسیر رسیدن به باس و دشمن های عادی بازی واقعا سختن. شما یه بون فایر برا هر مرحله بیشتر ندارید و سخت ترین نکته ی بازی اینه که هر بار که مردید , خودتون رو دوباره باید از بونفایر با باس برسونید .
در کل واقعا بی نظیره بازی. اما قطعا دارک سولز رو بیشتر دوس داشتم.

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
من با توجه به نسخه اصلی نظر میدم چون این نسخه ریمیک رو تجربه نکردم ولی نباید از نظر ساختاری تفاوت خاصی داشته باشه
ببینید ساختار و شکل لول دیزاین دیمنز سولز با دارک سولز 1 خیلی متفاوته اگه بخوام لول دیزاینی که برای دیمنز سولز استفاده شده رو یه مثال مشابه براش بزنم باید بگم بیشتر شبیه دانجن های زلدا های قدیمی (مثل ویند ویکر و ماجورا ماسک و اوکارینا اف تایم ) می مونه یعنی شما وارد یه محیط میشید از اول تا آخر اون محیط رو با یک آرک استون باید برید و طی این مسیرتون یک الی دو بار میانبر به ابتدا منطقه براتون باز میشه و در انتها باس منطقه رو می زنید اما لول دیزاین دارک سولز 1 کاملا متفاوته و از لول دیزاین دایره ای استفاده می کنه یعنی جوری طراحی شده که شما بعد چند منطقه دوباره به ابتدا بازی و فایرلینک شراین برگردید (برای مثال یادتون بیاد که از فایرلینک شراین به آندد برگ رفتیم از اونجا به دث و از دث به بلایتان و اونجا یه آسانسور ما رو به فایر لینک شراین برگردوند ) از نظر ساختاری تمام بازی هایی که میازاکی بعد از دارک سولز 1 ساخت بیشتر ساختاری شبیه دیمنز سولز رو دنبال می کردند تا ساختاری شبیه دارک سولز
اما در مورد باس ها باید بگم شما این باس های رو باید با توجه به زمان انتشار بازی بسنجید نمیشه با باس های مثلا سکیرو یا دارک 3 مقایسشون کرد بسیاری از باس های دیمنز سولز برای سال 2009 یونیک و فوق العاده بودند (مثلا old monk باسی بود که در حالت آنلاین یه پلیر واقعی رو احضار می کرد و یه بتل pvp رو باید انجام می دادیم که برای سال خودش خیلی خاص بود) البته همین الان هم فکر نکنم به فلیم لورکر و فالس کینگ آلانت بشه گفت باس راحت حتی همین الان تو سال 2021 هم این باس ها کاملا چالشی هستند
کلا این بازی پدر سری سولز به حساب میاد بازی کنید و لذتش رو ببرید جای ما رو هم خالی کنید

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
خوب به عنوان اولین عنوانی که روی PS5 تمام کردم. :D

متاسفانه نسخه اصلی به دلایلی نتونسته بودم بازی کنم اما دیگه نسخه ریمیک بالای لیست بازی هام برای PS5 بود قشنگ میتونم بگم درسته بازی شاید نسخه ریمیک باشه و من چون تجربه نکردم نسخه اصلی و فقط یکی دوتا تریلر بعدم ازش دیدم نتونم مثل بقیه که هر دو عنوان تجربه کردن نظر بدم اما در یک کلام میتونم بگم بازی عالی بود مخصوصا اگه بازی نکرده بوده باشی و با ایده چیزی شبیه DS و BB رفته باشی داخلش که چیزی شبیه انها نیست بازی میتونه خیلی سخت بشه به حدی که حتی نتونین به باس برسین .

اینکه گفته میشه Demon's souls سخت تر از DS واقعا میتونه باشه در صورتی که با قوانین بازی اشنایی نداشته باشین و اشتباه من انجام بدین حتی شاید باس مرحله اول هم نتونین بزنین تا وقتی که بفهمین کجای کار اشتباه کردین چون در DS و BB چیزی به اسم Tendency وجود نداره و در صورتی که نادیده بگیرینش قشنگ بازی تبدیل میشه به یکی از سخت ترین بازی های عمرتون که بازی کردین حتی BB یا DS به نظرم انقدر سخت نبود که Demon's souls با تبدیل به Pure Black Tendency سخت شد بازی .

پیشنهاد خود من آفلاین بازی کنین یا اینکه خودتون برای سلاخی شدن آماده کنین چون وقتی آنلاین بازی میکنن و وضعیت Tendency دنیا بر اساس تمام کسایی که دارن دنیا یا مرحله دارن بازی میکنن مشخص میشه یعنی اگه بقیه Black باشن بازی شما هم رو به Black میریه و بازی بسیار سخت تر و چنلنجیگ میشه به حدی که حتی نتونین به باس برسین چه برسه بخواین بکشینش و در طول مسیر باید phantom ها بکشین که سخت تر از بعضی از باس های بازی هستش.

کسایی که میگن بازی اسون حتما پیشنهاد میکنم آنلاین بازی کنن تا بفهمن چرا بعضی ها میگن بازی سخت یک سری دیگه میگن بازی راحت بود. :D

در کل بازی عالی بود حالا بریم سر وقت New Game + و Pure Black Tendency . :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر