Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,356
نام
محمد
درسته ما با Lore بتمن آشنایی داریم، ولی با اینحال در این بتمن جدید حس میکنم اگه کسی این اولین فیلمی باشه که میبینه، خیلی از المان های بتمن براش گنگ باشند.:D

بنظرم فیلم به یک ادیت خوبی احتیاج داشت صحنه فیلر و الکی طولانی کم نداشت:D

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
من شخصا بخوام بهش نمره بدم ۷.۵ (ویرایش: زیاده همون ۶.۵) میدم، بیشتر در عجبم از یک سری تصمیمات تو نویسندگی و کارگردانی و … دقیقا هر نکته مثبتی که تو فیلم هست یدونه نکته منفی هم بهش چسبیده.

اون صحنه ابتدایی فیلم که خلافکارها وقتی شب میشه، نماد بتمن تو آسمون میدرخشه و اینها ترس برشون میداره و از سایه خودشون هم می‌ترسن عالی بود… ۱۰/۱۰؛ ولی بعد بطور عجیبی بتمن تو این فیلم زیادی تو چشمه. واقعا دیگه داشتم کفری می‌شدم از اینکه اینهمه می‌رفت Iceberg lounge و حتما هم باید از در اصلی وارد میشد هر دفعه:| یا با کدوم منطقی وقتی یک آدم در معرض انفجار بمب بوده، چه آدم عادی چه بتمن، می‌برنش اداره پلیس؟ بیمارستان منطقی‌تر نیست؟ و بعد ده هزار نفر می‌چپن توی یک اتاق تنگ و دورش رو می‌گیرن؟ یا تو هر صحنه جرم ۲۰ نفر پلیس دیگه وایستادن در حالیکه بتمن منطقا تو این بازه زمانی فقط با گوردن همکاری می‌کنه، نمیشد تو یکی دوتا صحنه گوردن از بقیه بخواد صحنه رو ترک کنن بعد بتمن وارد بشه؟

یا همین گوردن، کستینگ و بازیگری جفری رایت خوب بود ولی دیالوگ‌هاش همشون انگار mouthpiece بیننده‌س :| بتمن: فلان ماسماسک رو برمیداره… گوردن: ایده‌ای داری این چیه؟

بت‌موبیل: طراحی خوب، من با بتمنی که وسایلش حالت DIY دارن موافقم؛ ولی معرفیش در حالیه که دوتا از آدم‌های مهم داستان و allyهای بتمن چند ثانیه مونده جونشون رو از دست بدن، این douchbag ده دقیقه اونطرف داره rev up می‌کنه، این حرکت‌های چیپ چیه آخه مگه Fast & Furious‍ئه؟

دوباره دقیقا بعد همین، سکانس تعقیب و گریز عالی! ولی چند ده نفر تو همون تصادف زخمی شدن و مردند که آخر سر هم پنگوئن اون آدمی که بروس دنبالشه نبود :|

خود پنگوئن! کالین فرل بازیگر اوکی‌ایه، بد هم بازی نکرده بود ولی من واقعا نمیفهمم چرا باید کستش کنی، بعد زیر ۱۲ کیلو میک‌آپ و fatsuit و فلان قایمش کنی، یعنی اینقدر مهارت بازیگریش خاصه که نمیشد یک بازیگر هیکلی overweight دیگه رو بجاش اورد؟

بک‌گراند وین‌ها: شروع خوب و جذاب، پایان (اگر بشه اسمش رو گذاشت پایان) احمقانه. جدای از اینکه بستری شدن مارتا وین تو آسایشگاه روانی «لکه ننگ» به حساب میاد :| دقیقا توماس وین وقتی میره به آدمی مثل فالکونی میگه فلانی رو ساکتش کن، چه انتظاری داشته؟ نازش کنن، ببرنش شام بیرون؟ آخر هم که سر و تهش رو هم آوردن… «آره این خلافکار بده داستان آدم بدیه، دروغ میگه مرتیکه بی‌تربیت» :|

ریدلر نفر اول رو با تیغه فلان کردن فرش کشت، صورتش رو پوشوند، انگشتش رو برید، نامه رمزنگاری شده گذاشت که بعد رمزش با یک معمای دیگه حل میشد که نهایتا برسه به thumb drive…خیلی هم عالی

بعد برای فاکینگ بروس وین! شاهزاده میلیاردر شهر خسته شده بود فقط یدونه بمب کوچولو پست کرد :|

اون Healing potion آخر فیلم که از باسن بتمن بیرون اومد یکدفعه، لباسش که کل فیلم زیر رگبار آخ نمی‌گفت، ولی تصمیم گرفت که در برابر شات‌گان وقتشه که دیگه ضدگلوله نباشه، اون حرکت احمقانه sacrifice بتمن، اینکه سلینا کایل یکدفعه شد دختر فالکونی چون باید یکطوری حضور بی‌دلیلش تو فیلم رو توجیه می‌کردن، دهن گشاد ماسک و نوچه خلافکارهایی که پیش stormtrooperها تیراندازی رو یاد گرفتن، کارآگاهی کردن با تکنیک ایستادن در میانه اتاق یا بالای پشت بام و خیلی جدی به افق خیره شدن، یا داشتن یک خدمتکار همه فن حریف مثل آلفرد، یا پلیس شیفتی که از اقبال خوب، دقیقا عموش نصاب فرشه و در آخر، خداحافظی عاشق و معشوق به سبک fast and furious

فیلم عجیبی بود واقعاً
با اکثر حرف هاتون موافقم . درباره یک سری سوالات شما پاسخ هایی هست که البته در نتیجه کار تاثیری نمی گذاره
یکی از مهم ترین ایراد های منفی این فیلم رو قبلا در بتمن علیه سوپرمن هم دیدیم . استفاده نصفه نیمه از یک کمیک مشخص و مهم بتمن .در حالیکه خود اون کتاب مذکور به تنهایی پتانسیل فیلم شدن رو داره اما سازنده ها سعی می کنن بخشی از اون رو استفاده کنن. حالا یکی مثل کریستفر نولان این المان ها از کتاب های مختلف رو در راستای داستان ترکیب و تنظیم میکنه و فیلم انسجامش رو از دست نمیده اما در مقابل bvs و این فیلم تا حد زیادی پتانسیل های داستان اقتباسی اشون رو هدر میدن
گذشته وین - نقش کارمین فالکون و رابطه ی دختری پدری فالکون و سلینا و حتی پرسونای سریال کیلر ریدلر از دل رمان گرافیکی هالووین طولانی میان که اتفاقا امسال یک انیمیشن دو قسمتی ازش هم ساخته شد و همون انیمیشن هم نتونست حق مطلب رو درباره این اثر به درسی ادا کنه . حالا وای به حال فیلمی که چند درصد از اون داستان رو برداشت کرده . فیلم از همین کولاژ کردن المان های مختلف بدون این که اون هارو باهم درست مچ کنه ضربه خورده

آخرین ویرایش:

ps4best

کاربر سایت
Oct 28, 2014
485
بهترین بروس وین/ بتمن تاریخ کریستین بیل هست . هر دو نقش عالی بازی کرده و مبارزات بتمن رو بهترین شکل ایفا کرده .

بعد تریلوژی نولان باید وارنر بی خیال بتمن می شد
اجازه بده مخالفت کنم 😁😁
در کل کریستین بیل بهترین است اما چرا خودمون رو گول بدیم مبارزاتش تو تقش بتمن ضعیف بود
یه سکانس مبارزه بتمن بن افلک تو warehouse>کل فایت های بتمن های دیگه...
Batman-Warehouse.jpg

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,662
نام
طاها
اجازه بده مخالفت کنم 😁😁
در کل کریستین بیل بهترین است اما چرا خودمون رو گول بدیم مبارزاتش تو تقش بتمن ضعیف بود
View attachment 252518
والا لباس بن افلک تو مایه های مرد آهنی بود و تخیلی. لباس کریستین بیل واقع گرایانه تر بود .

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
والا لباس بن افلک تو مایه های مرد آهنی بود و تخیلی. لباس کریستین بیل واقع گرایانه تر بود .
آقا چون بتمن یک تیکه در BvS میره یک لباس مخصوص فقط برای چکی کردن سوپرمن میپوشه نمیشه مرد آهنی ها! اتفاقا منبع الهام همون لباس و نبرد هم باز سری داستان The Dark Knight Returns بوده!

چه فازی هست ملت انقدر جدی به یک سری فیلم ها نگاه می‌کنند! The Batman و بتمن های نولان اصلا ربطی به بتمن افلک ندارن! افلک خیلی بتمن کمیکی خوبی بود، دقیقا صحنه نبرد Warehouse هم یک از چیزایی بود که تا حالا تو هیچ بتمن دیگه‌ای مثلش رو نداشتیم! حالا لباس بیل واقعی تره...
الان لباس The Batman وقتی هم از ساختمان می‌پره تالاپی میخوره زمین یعنی خیلی واقعی هست دیگه، پس دلیل میشه این رو بیشتر آدم دوست داشته باشه؟

دقیقا منم می‌خواستم بیام بگم که منبع الهام این فیلم داستان Long Halloween و همون طور که نولان هم قبلا از این داستان الهام گرفته بوده. به نظرم بدک هم نبوده اتفاقا، هر کارگردانی یک تیکه از داستان رو برداشته فیلم کرده فیلما رو بزاری کنار هم میشه تقریبا اصل قضیه. حالا یکسری انتقاد های اون دوست عزیز درسته به جا هست درباره پلات هول هایی که فیلم داره. برای یک سری ها میشه توجیح هایی آورد، یک سری هاش هم خیلی خوب حقیقته....
ولی خوب این صحبتا رو اون عزیز درباره فیلم های مارولی هم در نظر داره؟ (دیگه بزرگ تاپیک خودشون هست دیگه به هر شکل مثلا دیگه گل سر سبد End Game و مثلا اون نبرد بسیار اپیک با تانوسی که دیگه گانتلت هم نداره در کنار افرادی مثل Dr. Strange با اون Mirror dimension که نمیشه تانوس رو قشنگ بزاره یک گوشه کارشون رو بکنن برن دنبالش بعدش و Wanda که عملا یک تیکه داشت سولو میزد تانوس رو بعد آخرش تنها راه اینکه Ironman پودر بشه که فقط یک پایانی احساسی و حماسی برای این کارکتر باشه، دیگه تانوس بدون گانتلتش فقط قدرت بدنی هست دیگه، چرا این سه تای اصلی نرن دنبال ارتش، Wanda یا Strange یا هر جادوگر دیگه اون وسط نره سراق تانوس که عملا هیچ کاریشون نمیتونه بکنه)
این مدل نگاه به The Batman و انتقاد هایی که بهش میشه حقیقتا منصفانه نیست به نظرم. همون طور که صحبت های من درباره End Game منطقی نیست. به هر شکل Hater نباشیم، منصفانه نگاه کنیم، انقدر سیب و پرتقال مقایسه نکنیم.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
بتمن فقط بتمن Telltale.
بای
بازی های تل تیل به حدی خوب المان های داستان های مختلف بتمن رو استفاده کردن و از توش یک روایت اورجینال و کلیشه شکن در آوردن که تقریبا همه ی بخش های این فیلم جدید برای من بیمزه شده بود چون حس می کردم خیلی بهترش رو تو اون دو بازی دیده بودم . پتانسیل این رو دارن که واقعا تبدیل به مینی سریال با درجه سنی 18 سال به بالای واقعی بشن

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
البته این که نولان تونست یک روایت منطقی و واقع گرایانه از بتمن بسازه حرکت هوشمندانه ای بود که جای تجلیل داره . اما بلاخره ما داریم درباره یک دنیای کمیک بوکی صحبت می کنیم که توش یک کروکودیل غول پیکر که حرف میزنه و یا یک مرد از جنس گل داریم . این که تخیلی باشه نکته منفی ای نیست . بعد ناسلامتی طرف مقابلش یک مرد پولادین از یک سیاره دیگه است که از چشماش لیزر میزنه . چطوری انتظار واقع گرایی باید داشته باشیم ؟ البته خب لباس بتمن پرواز نمی کرد و از یک چمدون تبدیل به لباس نمیشد برای همین مقایسه عجیبی بین لباس زرهی بتمن با لباس آیرون من کردید . لباس زرهی بتمن شبیه شوالیه های قدیمی بود فقط حالا کلاه خودش یکم فانتزی بود

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
ولی خوب این صحبتا رو اون عزیز درباره فیلم های مارولی هم در نظر داره؟
من واقعا اگر بخوام به داستان فیلم NWH نمره بدم شاید ۳ بدم، End Game هم شاید ۴.۵ یا ۵؛ اسپایدرمن حتی میشه بحث کرد که اصلا داستانی نداره واقعاً اینقدر که سطحیه، فیلمیه که حس خوبش کاملا روی دوش fan-service‍ئه، فن سرویس خالص درجه یک از بهترین نوع

در مجموع فیلم‌های مارول برای من تجربه بهتری‌ان، توضیحش هم ساده‌ست: expectation
چون جان واتس قبل از فیلم نمیاد با اصطلاحات دهن‌پرکنی مثل gritty یا character study فیلمش رو تبلیغ کنه 🤷🏼‍♂️

بتمن هم فیلم بدی نبود به هیچ وجه، فقط همین یک سری تصمیمات عجیب و آماتوری تو جزئیاته که بهش صدمه میزنه. یک مورد دیگه مثلا، تو فیلم دو سه جا به اون قانون No Guns No Killing بتمن اشاره شد، که خب یعنی نویسنده و کارگردان می‌خواد ما این انتظار رو از بتمنی که داره به تصویر می‌کشه داشته باشیم، اوکی ولی پس جناب نویسنده اجازه بده من خوشم نیاد وقتی تو فایت آخر صحنه رو طوری می‌نویسی که بتمن تفنگ کسی که داره باهاش مبارزه می‌کنه رو بچرخونه طرف یکی دیگه و غیرمستقیم بکشدش 🤷🏼‍♂️

یا راجع به لباسش، وقتی ده نفر آدم دارن با اسلحه اتوماتیک رگبار می‌بندن به بتمن و آب تو دلش تکون نمیخوره، در حالیکه قبل‌تر میگی اون ماسکش از جنس چرمه و نصفش هم بازه و میخوای تصویر «واقع‌گرایانه» ارائه بدی، خب یکم قضاوت نکردن سخت میشه

مارول هم بی‌عیب نیست، اونها هم استرنج رو به بهانه شکسته‌شدن سد و خطر سیل از مبارزه میکشن بیرون، کاراکتر محبوب همه، کپتین مارول رو می‌فرستن دنبال نخود سیاه تا آخر فیلم ولی توی خود فیلم، حداقل acknowledge می‌کنن و دلیل براش میارن :D

بعنوان فیلم اول از سه‌گانه یا پنج‌گانه احتمالی قابل قبول بود ولی من انتظار بیشتری داشتم، هر چند باز هم من جوکر رو ترجیح میدم

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,662
نام
طاها
البته این که نولان تونست یک روایت منطقی و واقع گرایانه از بتمن بسازه حرکت هوشمندانه ای بود که جای تجلیل داره . اما بلاخره ما داریم درباره یک دنیای کمیک بوکی صحبت می کنیم که توش یک کروکودیل غول پیکر که حرف میزنه و یا یک مرد از جنس گل داریم . این که تخیلی باشه نکته منفی ای نیست . بعد ناسلامتی طرف مقابلش یک مرد پولادین از یک سیاره دیگه است که از چشماش لیزر میزنه . چطوری انتظار واقع گرایی باید داشته باشیم ؟ البته خب لباس بتمن پرواز نمی کرد و از یک چمدون تبدیل به لباس نمیشد برای همین مقایسه عجیبی بین لباس زرهی بتمن با لباس آیرون من کردید . لباس زرهی بتمن شبیه شوالیه های قدیمی بود فقط حالا کلاه خودش یکم فانتزی بود
منظورم قدرت طرف در اون مبارزه و ضربات سهمگین مشت بود که از لباسش منشأ می گیرد . نولان هم شبیه این لباس را طراحی می کرد بتمن با مشت بین رو می ترکوند.

در کل منظورم منشأ قدرتش در اون مبارزه در انبار بود . برای بروسلی هم اون ضربات قفل هست .

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,356
نام
محمد
اجازه بده مخالفت کنم 😁😁
View attachment 252518
با اینکه بدم از ورژن افلک و اسنایدر میاد و از مرگ های توی این صحنه هم مشکل داشتم.
موافقم که خیلی در کل خوب بود.
----
بزرگترین کارآگاه و میلیاردر دنیا یک جمله اسپانیایی رو بلد نیست گوگل کنه.
حتما باید بیاد با کلی ماشین رد بشه که یک گنگستر بهش بگه.:|
اون صحنه ای هم که پلیس ها جمع شده بودند خنده دار بود که یک نفر توی این مسیر زیر این نقاب رو ندیده:))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر