Multi Platform Cyberpunk 2077

سازنده
CD PROJEKT RED
تاریخ انتشار
December 10, 2020
ناشر
CD PROJEKT RED
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S

43724376590678437643.png

1ixh_%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C1-.gif

8489_تصاویر1.gif

>>>>>Screenshot<<<<<

<><><><>
>>>>>Concept Art<<<<<

Cyberpunk-2077_2018_06-12-18_026.jpg Cyberpunk-2077_2018_06-12-18_027.jpg
>>>>>Screenshot<<<<<

http___images.gamersyde.com_image_cyberpunk_2077-39064-2618_0001.jpg http___images.gamersyde.com_image_cyberpunk_2077-39064-2618_0002.jpg http___images.gamersyde.com_image_cyberpunk_2077-39064-2618_0003.jpg

http___images.gamersyde.com_image_cyberpunk_2077-39064-2618_0004.jpg
<><><><>
>>>>>Concept Art<<<<<

http___images.gamersyde.com_image_cyberpunk_2077-39119-2618_0001.jpg

http___images.gamersyde.com_image_cyberpunk_2077-39119-2618_0002.jpg

http___images.gamersyde.com_image_cyberpunk_2077-39119-2618_0004.jpg

http___images.gamersyde.com_image_cyberpunk_2077-39119-2618_0003.jpg
>>>>>Screenshot<<<<<

<><><><>
>>>>>Key Art<<<<<

در صورت لود نشدن تصاویر صفحه را Refresh کنید
>>>>>Screenshot<<<<<

<><><><>

>>>>>Concept Art<<<<<

<><><><>

>>>>>Key Art<<<<<

343y_ویدیوها1.gif

============================

تاریخچه مختصر دنیای سایبرپانک 2077- بخش اول
تاریخچه مختصر دنیای سایبرپانک 2077- بخش دوم
تاریخچه مختصر دنیای سایبرپانک 2077- بخش سوم
تاریخچه مختصر دنیای سایبرپانک 2077- بخش چهارم
تاریخچه مختصر دنیای سایبرپانک 2077- بخش پنجم و آخر
تاریخچه تشکیل شهر نایت سیتی
افسانه جانی سیلورهند
تاریخچه شرکت آراساکا

با تشکر از @mobin.hb96

===================================
تاریخچه بازی بخش 1
تاریخچه بازی بخش 2
تاریخچه بازی بخش 3
تاریخچه بازی بخش 4
تاریخچه بازی بخش 5
تاریخچه بازی بخش 6
تاریخچه بازی بخش 7
تاریخچه بازی بخش 8
تاریخچه بازی بخش 9

با تشکر از @armin_shadow

========================================

نگاهی بر Cyberpunk 2077 بخش اول

با تشکر از @darksider666

Last edited by a moderator:

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
برنده های مسابقه عکاسی بازی هم مشخص شد :

جزئیات بیشتر :

Cyberpunk 2077 — from the creators of The Witcher 3: Wild Hunt
128066

برنده بزرگ این بود که مشخص میکنه خیلی از رای دهنده ها ایده ای راجب محیط سایبرپانکی نداشتن. اینقدر شهر نباید زیبا و گل و بلبل باشه که!
ساختمون ها خوسگل و مرتب کنار هم. محیط رنگارنگ و فصای زنده. قایق های تفریحی روی آب و ...

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
View attachment 128066

برنده بزرگ این بود که مشخص میکنه خیلی از رای دهنده ها ایده ای راجب محیط سایبرپانکی نداشتن. اینقدر شهر نباید زیبا و گل و بلبل باشه که!
ساختمون ها خوسگل و مرتب کنار هم. محیط رنگارنگ و فصای زنده. قایق های تفریحی روی آب و ...
البته اینو مردم انتخاب نکردن یـ عکاس ژاپنی که حوزش همین تم سایبرپانکی ـه به عنوان داور انتخاب کرده انتخاب هایی که ملت کردن خیلی بهترن نمیدونم چرا اینو انتخاب کرده من کارهاش رو دنبال میکنم کارهای خودش خیلی خوبن :

ویرایش :الان دیدم هیئت داوران داشتن و خودش تنها داور نبوده !

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
یکی از مشکلات سیستم RPG ویچر 3 نوع بیلد ها بود (که نمیشه گفت نوع "ها" عملا یه نوع بیلد داشتی که هی تو اون بیلد خودتو ارتقا میدادی)
که تقریبا حرفتو قبول می کنم، هر چند بحث این نیست که مدام بیلد عوض کنی وسط بازی، بحث سر اینه که یه جوری بازی رو بچینی که با بیلد های مختلف بتونی نتیجه رو بگیری در صورت داشتن مهارت اش... طبیعتا باید هر بیلد ضعف و قوت های خودشو داشته باشه و حالت سنگ کاغذ قیچی گونه بازی های RPG رو حفظ کنه.
اساس این سیستم برای اینه که آزادی عمل به بازیکن های مختلف بده برای سبک های بازی کردن خودشون. ویچر 3 خیلی ظالمانه دست آدم رو از این لحاظ می بست
دارک سولز، اسکایریم و حتی زلدا: برث این کار رو قشنگ انجام میدن... شاید یکی بگه که دوست داره با رفلکس خفن اش دشمنا رو تو دارک سولز تیکه پاره کنه، ولی من همیشه از AI بازی سوء استفاده می کردم و با کراس بو دخل نصف شون رو میاوردم تا بتونم بقیه رو تک به تک با یه بیلد Dex بزنم... یا حملات هوایی-تیرکمونی تو زلدا سبک مورد علاقه من واسه یورش بردن به کمپ بوکوبلین ها بود همیشه
ویچر 3 همیشه یه مدله نوع برخوردت با دشمنا... و این یه حس GOW گونه (جدیده رو میگم) میده تا یه بازی RPG و این واقعا رو مخم بود

یه مشکل دیگه هم که با سیستم RPG بازی داشتم سیستم لول بندی داینامیک دشمنای بازی بودند
خیلی مسخره است که دشمن های Overleveled تو بازی همیشه فراوون اند، اما به محض این که لول شون رد میشه، سیستم لول بندی داینامیک بازی تصمیم می گیره که "نه! وقتی گرالت داشت با جاینت های دردسرساز Skellige دست و پنجه نرم می کرد و تجربه کسب می کرد، این ور هم Ghoul های لجن پوش دور کلبه Crone ها هم حسابی از آزار و اذیت روستایی ها همون قدر تجربه کسب کردند و با گرالت هم لول اند :|"
بعد من جدا تا آخرین لحظه بازی از این Ghoul های لعنتی فراری بودم... exp زدن شون هم به لعنت خدا نمی ارزید! (exp زدن تقریبا هیچ هیولایی به لعنت خدا نمی ارزید تو ویچر 3، مزخرف ترین روش برای گرایند کردن بود)
من جدا با سیستم لول بندی ثابت کارهایی مثل Xenoblade 2 خیلی راحت تر کنار میام... البته یه سری Design Choice های خفن داره اون بازی که مثلا منطقه اول بازی، عملا همه لول و جور هیولا از اول تا آخر بازی داره که مدام واسه گرایند برت گردونه سمتش و البته حساست کنه اوایل بازی به این که کجا داری میری و خب خیلی مشخصه که کجا واسه گرایند تو کدوم مقطع بهتره و...
اسکایریم هم به نظرم از نظر لول بندی دینامیک دشمن ها خیلی دقیق تر عمل می کرد و همه دشمن ها یه حداکثر لول دینامیکی داشتن و بعدش دیگه بالاتر نمی رفتن باهات و سوسک میشدن که تعادل اون ها رو با دشمن های قوی تر حفظ می کرد

در نهایت الان که فکر می کنم، نبودش تو نظرسنجی یه جورایی منطقیه
چون با نمایش هایی که بازی تا الان داشته جدا به نظر نمیاد این مشکلات تو CP2077 باشه
عجیبه! :D:D:D
اتفاقا با یکی از دوستان دیگه بازیسنتر اخیرا بحث میکردیم راجب مشکل اصلی ویچر که به نظر جفتمون آنبالانس بودن بازی تو نیمه دوم بود.
ینی با وجود داینامیک بودن لول دشمنا، بازم تو نیمه دوم، عملا چالش کم میشد.(همه اینارو رو درجه story and sword میگما. درجه متوسط سختی همیشه ملاک باید باشه)
اتفاقا به نظرم یه کم باید این داینامیک بودن لول دشمنا با شدت بیشتری هم انجام میشد. چون بعد یه مدت نقشه بازی تقریبا کامل در دسترسه و با دشمنای هر ناحیه میتونی روبرو شی و با یه روند خطی سروکار نداریم. لول اینا ثابت باشه دیگه اواخر بازی رسما تبدیل به ترمیناتور میشدیم. حالا نمیگم همه دشمنا، از حیوانات تا هیولا های پراکنده، یکدست همزمان با ما ارتقا پیدا کنن که یه جورایی لول آپ خودمون هم بی ارزش بشه ولی باید به مرور تو هر دسته از دشمنا، موارد قوی تر هم اضافه شه همراه با لول اپ شدنمون.

جدا از دشمنای پراکنده تو نقشه، مشکل اساسی دیگه باس فایت های نیمه دوم بود. برا من سخت ترین باس ، اولین مبارزه با والد هانت بود وقتی کیرا همراهمون بود و آسون ترینش هم خود اردین.
رسما چالش از بین رفته بود تو باس ها.
طراحی باس ها عالی، ولی چالششون کم.

البته با یه جین هم تو مرحله فرعی ینیفر باید میجنگیدیم که اذیت میکرد.
این مشکل تو بسته های الحاقی البت به شکل فوق العاده ای حل شد. ۲ تا باس فایت به یادموندنی تو خونه الگیرد تو بلاد اند واین رو یادتون بیاد.

و اینکه گزینه لول اپ داینامیک دشمنا رو آف کرد ها. فارغ از درجه سختی بازی، میتونستی تو ستینگ، گزینه شو غیرفعال کنی تا لولش ثابت بمونه(همون لول اولیه شون)

یـ طرف قضیه بیشتر به خاطر اکشن بودن بازی بود یـ طرف دیگش هم این بود که آدم رو مجبور نمیکرد استراتژی X رو اعمال کنی یعنی نه که اون استراتژی چیدن وجود نداشت وجود داشت ولی بازی به هیچ وجه مجبورت نمیکرد واسه همین میتونستی صرفا یـ بیلد شمشیر درست کنی بدون اینکه حتی یـ بار هم موقع کامبت بری داخل منو ها و از روغن و پوشن استفاده کنی کارت رو پیش ببری بر عکسش هم میتونستی خودت تنوع به خرج بدی و هر بار استایلت رو عوص کنی در کل ببشتر دیزاین چویس بود اگه بازی مجبورت میکرد برا هر تایپ دشمن یـ پوشن و روغن استفاده کنی گیم پلی و المان های RPG بازی به شدت اون وقت به چشم میومدن ! الانم سر Cp2077 اگه نمایش های رو مبنا قرار بدیم تا حدودی این مورد رو بطرف کردن از هزار یک گجت گرفته تا راه های مختلف و مخفی کاری همه و همه رو این مورد تاکید دارن البته که بازم لول دیزاینر بازی گفته ما پلیر ها رو به خاطر تصمیمی که میگیرن و بیلدی که میسازن تنبیه نمیکنیم یعنی بازم تا حدودی به خود پلیر بستگی داره تا المان های مختلف RPG رو استفاده کنه و همچنان مجبورت نمیکنن ولی تنوعشون به شدت بالا رفته که این خیلی خوبه
البته این قضیه رو ۲ درجه سختی اخر برطرف میشد.
ینی نمیشد بخوای یه گریفین بکشی ولی از معجون و روغن و ساین پیشنهادی کتاب راهنما استفاده نکنی.
حس ویچر بودن کاملا القا میشد ولی خب اره. باید یه جوری میکردن که تو لول های پایین هم حدایل گیمر مجبور شه یه سری به منو های ارتقای پوشن و روغن و بمب و ... بزنه.

آخرین ویرایش:

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,022
الان که دارم برای دومین بار بعد از نزدیک 5 سال ویچر 3 نسخه Complete رو بازی می کنم و با توجه به این که تقریباً آخر نسل هستیم، با اطمینان میگم که بهترین و کامل ترین بازی نسل بوده برام مگر اینکه خودشون با سایبر این قضیه رو عوض کنن :D هر لحظه که بازی می کنم دارم تحسین شون می کنم و مخم سوت می کشه از این همه زحمتی که برای بازی کشیدن، بعضی از کوئست هاش به تنهایی می تونه داستان یه بازی کامل باشه! وقتی نظرسنجی و گزینه ها رو دیدم هرچی فکر کردم نتونستم به هیچ کدوم رأی بدم. خدا پدر Netflix بیامرزه که باعث شده دوباره برم سمتش :D ولی با توجه اینکه سایبرپانک یه IP جدیده بعید می دونم حسی که سری ویچر میداد بتونه ارائه بده ولی قطعاً با تیم قدرتمندی که پشتشه می ترکونه

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
از عمد نزاشتم :D تک گزینه ای گذاشتم ببینم مهمترین دلیل انتظار کشیدن برا بازی چیه ؟!
قطعا مثلا گیم پلی اهمیتش از هر چیزی بیشتره،
ولی در این مورد خاص، عامل تعیین کننده برا من "اتمسفر" عه.
مثلا کوئست هاش میدونم فوق العاده ان. حتی گیم پلی و المان های RPG .
ولی اتمسفر سایبرپانکی خیلی سخته و خیلی مهم که بتونن خوب درش بیارن

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
میخواستم بزنم طراحی دنیا، که نزدیک ترین گزینه همون "زنده بودن شهر" بود
کاری که اینا میخوان با ورلد دیزاین سایبرپانکی شون کنن، اگه قشنگ بگیره تا 50 سال بعد این بازی جاودانه میمونه، حالا چه گرافیک فنی اش بره زیر تریلی بازی های دیگه یا جانی سیلورهند اش نتونه خواهران (و برادران) رو ارضا کنه و تم های سیاسی اش نصف دنیا رو تا یه مدت تریگر کنه

مسئله این جاست وقتی 50 سال بعد، یکی اسم بازی سایبرپانک بیاره صرف نظر از هرچی اسم CP2077 به عنوان یه Cult Classic بعدش بیاد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر