Crysis 2 VS Killzone 3 Final Round

• Thread starter Thread starter DieDie
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

گرافیک کدام بازی بالاتر هست؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    386
vرفیق :
اگر خواستی جملات رو نقل قول کنی (از سایتهای مقایسه کننده) حتما همش رو نقل قول کن نه اونجا که به نتیجه گیریِ و علاقه خودت نزدیکه.;)
On balance, 360 has the edge in terms of visuals and general performance, but PS3 more than holds its own, bettering the Microsoft platform in some areas
بعد معنی جمله رو گرفتی دیگه؟؟؟ دوباره بخون... فکر کنم کامل متوجه نشدی چی گفته :)
راستی چرا تو متا هر دو نسخه 87 هستن و تو گیم رنکینگز PS3 حدود 1 امتیاز بالاتر از 360 اِ.
حوصله بحث ندارم رفیق.فقط خواستی گیر بدی بهتر گیر بده.
نتیجه گیریو علاقه خودم نیست داداش نتیجه گیریه DF از سایت یورو گیمره اگه جنبشو نداری نخون چرا فلسفه سر هم میکنی؟
فلسفه چیه قربونت برم. شما معنی جمله رو نمیدونی میگی فلسفه؟ ای بابا. جنبه نداری چیه.از شما بعیده (نمیدونم شایدم نیست!)
متاسفانه اکثریت (به جز فرخ و مازیار و چند نفر دیگه از دوستان) میان همینجا یه نقل قولی از بقیه میبینن و همینجا هم تنها منبعشونه و از همین اطلاعات هم استفاده میکنن واظهار نظر میکنن.
برید یکم جاهای دیگه رو هم بخونید و ببینید اصلا اینطوری بحث میکنن؟ اینطوری تاپیک میزنن؟ اینطوری پست میدن. بابا ما هممون اینطرفِ جبهه ایم. ما گیمیریم و هر چی بازیها بهتر بشن به نفع ماست.شکست یا پیروزی کمپانی ها و کنسول ها که توفیری برای ما نداره.
@DieDie
شما هم دلگیر نشو از من ولی بد جواب دادیا ;)

آخرین ویرایش:
نتیجه گیریو علاقه خودم نیست داداش نتیجه گیریه DF از سایت یورو گیمره اگه جنبشو نداری نخون چرا فلسفه سر هم میکنی؟

شما هم دلگیر نشو از من ولی بد جواب دادیا
من کوچیکتم هستم پستاتو خوندم معلومه مطالعه زیاد داری ولی شما خودت یه مقایسه کن این چکیده مقاله:
PS3 = 1024x720

Xbox 360 = 1280x720

=> 25% حجم فریم بافر PS3 کمتره یعنی 25 درصد پیکسل کمتر داره پردازش میشه که خودت میدونی چه حجم سنگینی از Pixel shader میشه.

فریم ریت روی 360 در مجموع بالاتره با وجود بالاتر بودن رزولوشن.

آنیسو تروپیک ***** کمی روی PS3 بهتر هست

گسستگی فریمها کمی روی 360 دیده میشه که به سختی قابل دیتکت کردن هست.

سایه ها رو 360 کمی بلوکی هستن ولی یک سری نور پردازیها تو نسخه PS3 اصلا دیده نمیشه یعنی اینکه 360 داره داینامیک تر سایه زنی میکنه.

PS3 یک سری افکتهارو مثل آب در مجموع داره ضعیفتر رندر میکنه چون 360 از بعضی قابلیتهای سخت افزاریش مثل Tesselation داره استفاده میکنه.
نمونش:
360
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/1/3/4/2/7/9/3/water_360.bmp.jpg

PS3
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/1/3/4/2/7/9/3/water_ps3.bmp.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: u.s.a
خب میتونید اینا را در نظر بگیرید رزولیشن و فریم . ps3 افت فریم کمتری داره ولی در کل فریمش پایینتره .مثلا فکر کنید ps3 تو 25 فریم قفل شده ولی 360 تو 30 فریم هست و افت فریم میده میاد روی 25 که تازه میشه در حد ps3 و همچنین رزولیشن اگه به همون تصاویری که خودش گذاشته از لحاظ بصری 360 برتری داره خب به این چیزا هم خیلی ها توجه دارند و همین شارپ بودن 360 باعث میشه انتخاب اول باشه .خود eurogamer هم نقدش مربوط به 360 هست .

vرفیق :
اگر خواستی جملات رو نقل قول کنی (از سایتهای مقایسه کننده) حتما همش رو نقل قول کن نه اونجا که به نتیجه گیریِ و علاقه خودت نزدیکه.;)
On balance, 360 has the edge in terms of visuals and general performance, but PS3 more than holds its own, bettering the Microsoft platform in some areas
بعد معنی جمله رو گرفتی دیگه؟؟؟ دوباره بخون... فکر کنم کامل متوجه نشدی چی گفته :)
راستی چرا تو متا هر دو نسخه 87 هستن و تو گیم رنکینگز PS3 حدود 1 امتیاز بالاتر از 360 اِ.
حوصله بحث ندارم رفیق.فقط خواستی گیر بدی بهتر گیر بده.
فلسفه چیه قربونت برم. شما معنی جمله رو نمیدونی میگی فلسفه؟ ای بابا. جنبه نداری چیه.از شما بعیده (نمیدونم شایدم نیست!)
متاسفانه اکثریت (به جز فرخ و مازیار و چند نفر دیگه از دوستان) میان همینجا یه نقل قولی از بقیه میبینن و همینجا هم تنها منبعشونه و از همین اطلاعات هم استفاده میکنن واظهار نظر میکنن.
برید یکم جاهای دیگه رو هم بخونید و ببینید اصلا اینطوری بحث میکنن؟ اینطوری تاپیک میزنن؟ اینطوری پست میدن. بابا ما هممون اینطرفِ جبهه ایم. ما گیمیریم و هر چی بازیها بهتر بشن به نفع ماست.شکست یا پیروزی کمپانی ها و کنسول ها که توفیری برای ما نداره.
@DieDie
شما هم دلگیر نشو از من ولی بد جواب دادیا ;)

دوست عزیز بحث تاپیک چیز دیگه ای هستش;;)
لطفا موضوع رو منحرف نکنین.;)

همیشه یه بحثی بین ما pcفنا در رابطه با بهتر بودن یه کارت گرافیک میشه اونم ، قدرت یه کارت گرافیک تو پایدار نگه داشتن فریم توی محیطهای سنگینه که تو این زمینه معمولا انویدیا خیلی بهتر عمل میکنه در حالی که تو کارتهای ATI ، ممکنه میانگین فریم تو بعضی بازیها رو بالا تر بده که به خاطر دادن فریمهای فضایی تو صحنه های خلوته درحالی که تو صحنه های سنگین به شدت دچار نوسان میشه که همین امر یکی از برتریهای انویدیا محسوب میشه. حالا ظاهرا این قضیه تو Ps3 هم همینطوره که ممکنه یه مقدار تو میانگین پایینتر باشه ولی مهم پایدار نگه داشتن فریم تو صحنه های سنگینه که به نظر من اگه تو 360 نوسان زیاد باشه، این یه برتری محسوس برای ps3 محسوب میشه.
فکر کنم بحث یه چیز دیگه بود ببخشید:d

آقا تاپیک مقایسه بازی KZ3 هست با C2 مقایسه PS3 با 360 نیست.
خودتان مقایسه بفرمائید:
این عکسها از گیم پلی هر دو نسخه هست (توجه بفرمائید از گیم پلی واقعی یعنی مثل عکسای fake ی که سونی از بازیاش نشون میده نیست)

البته KZ3 به نظر من Art style قشنگتری داره چون محیطهاش غیر واقعیو به قولی قبل آخر زمانیه ولی از نظر تکنیکی خیلی از Crysis 2 عقبه.

کدوم عکسهای Fake ؟! تریلر 2005 کیلزون رو میگی ؟!

در مورد دوم هم من نمیدونم بصری چیه ، تکنیکی چیه ، میشه دقیقا توضیح بدی به کجاهاش میگن بصری به کجاهاش میگن تکنیکی ؟
یعنی کلا یه بازی باید چه چیزایی داشته باشه که گرافیک تکنیکیش خوب باشه ؟

همیشه یه بحثی بین ما pcفنا در رابطه با بهتر بودن یه کارت گرافیک میشه اونم ، قدرت یه کارت گرافیک تو پایدار نگه داشتن فریم توی محیطهای سنگینه که تو این زمینه معمولا انویدیا خیلی بهتر عمل میکنه در حالی که تو کارتهای ATI ، ممکنه میانگین فریم تو بعضی بازیها رو بالا تر بده که به خاطر دادن فریمهای فضایی تو صحنه های خلوته درحالی که تو صحنه های سنگین به شدت دچار نوسان میشه که همین امر یکی از برتریهای انویدیا محسوب میشه. حالا ظاهرا این قضیه تو Ps3 هم همینطوره که ممکنه یه مقدار تو میانگین پایینتر باشه ولی مهم پایدار نگه داشتن فریم تو صحنه های سنگینه که به نظر من اگه تو 360 نوسان زیاد باشه، این یه برتری محسوس برای ps3 محسوب میشه.
http://www.lensoftruth.com/analysis/feature-crysis-2-frame-rate-analysis/

یک سری نمونه..

http://www.lensoftruth.com/wp-content/gallery/crysis2_singleplayer_analysis/image_10.jpg
http://www.lensoftruth.com/wp-content/gallery/crysis2_singleplayer_analysis/image_11.jpg
http://www.lensoftruth.com/wp-content/gallery/crysis2_singleplayer_analysis/image_08.jpg
http://www.lensoftruth.com/wp-content/gallery/crysis2_singleplayer_analysis/image_03.jpg
http://www.lensoftruth.com/wp-content/gallery/crysis2_singleplayer_analysis/image_02.jpg

• Like
Reactions: † Salvat€ore †
کدوم عکسهای Fake ؟! تریلر 2005 کیلزون رو میگی ؟!

در مورد دوم هم من نمیدونم بصری چیه ، تکنیکی چیه ، میشه دقیقا توضیح بدی به کجاهاش میگن بصری به کجاهاش میگن تکنیکی ؟
یعنی کلا یه بازی باید چه چیزایی داشته باشه که گرافیک تکنیکیش خوب باشه ؟
لطفا پست منو کامل بخون چون نمیخوام بیهوده بحث کنیم.

منظور من از عکسهای Fake از GT5 و KZ و U2 و حتی Gears of war یا Forza هست که با انجین بازی رندر شدن ولی ریل تایم نیستن که همه چیز Oversample شدس مثل AA و رزولوشن تکسچرهاو ...
گرافیک بصری!؟ کی صحبت از بصری کرده؟ بصری یعنی هر چیزی که آدم با چشم میبینه من نمیدونم مگه گرافیک شنیدنیم داریم!؟
اگه منظورت گرافیک هنری هست مثلا تو KZ3 محیط بازی Post apocalypse هست یه جورایی محیط طوری هست که شما برداشت ذهنی خاصی از محیطش نداری که با اشیاء دنیای واقعی قیاس کنی مثلا مجسمه اون عکس تو KZ3 که من عکسشو گذاشتم کسی نمیدونه مجسمه چه کسی و یا چه چیزی هست یک طرح انتزاعی هست برای همین اولین چیزی که بیننده درک میکنه اینه که میگه خوب این یک مجسمه هست ولی تو بازی ای مثل Crysis 2 شما وقتی یک مجسمه میبینی چون محیط شبیه سازی شده از دنیای واقعی (نزدیک به دنیای امروز ما) هست شما مثلا باید حتما متوجه بشی که این مجسمه یک شیر یا یک اسب هست که جایی نصب شده اونوقت نا خودآگاه اولین چیزی که به چشمت میاد قیاس با واقعیت هست به نظر من محیط KZ3 چون Post apocalypse هست داخلش طرحهای انتزاعی زیاد به کار رفته برای همین استایل هنری داره و از نظر هنری عالی هست.
گرافیک تکنیکی یعنی اینکه شما یک سری تکنیکهای گرافیکی پیشرفته با هم میبینی مثل انواع و اقسام موشن بلور و تکسچرهای رزولشون بالا و نور پردازی های پیچیده در کنار مدلهای سنگین از نظر تعدا چند ضلعیها که اگر ازتکنیکهای برنامه نویسی و توابع پیچیده در اون استفاده نشه روی سخت افزار های محدود قابل اجرا شدن نیستن.
DF مقالشو آپدیت کرد رزولوشن 360 به صورت native روی 720p نیست و 1152x720 هست که با این تفاسیر 12.5% از PS3 بیشتره.

آخرین ویرایش:
فکر کنم بحث یه چیز دیگه بود ببخشید
مثلاهاااا مثلا اگه Hd 5970 تو یه بازی فریمش روی 45 ثابت باشه بعد تو همون بازی و تو همون صحنه GTX 480 فریم ریتش بین 55تا60 باشه این برتریه 5970 رو نشون میده؟؟؟:d:d:d:d
DF مقالشو آپدیت کرد رزولوشن 360 به صورت native روی 720p نیست و 1152x720 هست که با این تفاسیر 12.5% از PS3 بیشتره.
یعنی یه بار انالیز کردن دیدن native یه بار دیگه انالیز کردن دیدن native نیست؟؟؟:d
ایناهم یه چیزیشون میشه ها!!!!

ببینید دوستان سر یه چیزی که با چشم خیلی قابل درک نیست بحث نکنید.اونچیزی که مشخصه اینه که نسخه 360 یه برتری درصدی داره اونم به دلیل رزولوشن بازیه.اصلا بر فرض که 1درصد نسخه 360 یا ps3 بر هم برتری داشته باشن.خوب مگه اینقدر مهمه؟الان مسئله مهم اینه که بهترین گرافیک کنسولی روی 360 داره اجرا میشه و فعلا تمام حرفا در مورد اینکه ps3 قویتره یا فلانتره بهم میخوره چون تا اینجای کار بازده 360 در مورد گرافیک بسیار خوب بوده چه بسا زمانی که استودیوهای مهار دز زمینه کد نویسی بتونن رگ خواب این کنسولو پیدا کنن(همونطور که nd با u2 اینکارو با ps3 کرد)اونوقت 360 بتونه به راحتی پرچمدار گرافیکی این نسل بشه.

ببینید دوستان سر یه چیزی که با چشم خیلی قابل درک نیست بحث نکنید.اونچیزی که مشخصه اینه که نسخه 360 یه برتری درصدی داره اونم به دلیل رزولوشن بازیه.اصلا بر فرض که 1درصد نسخه 360 یا ps3 بر هم برتری داشته باشن.خوب مگه اینقدر مهمه؟الان مسئله مهم اینه که بهترین گرافیک کنسولی روی 360 داره اجرا میشه و فعلا تمام حرفا در مورد اینکه ps3 قویتره یا فلانتره بهم میخوره چون تا اینجای کار بازده 360 در مورد گرافیک بسیار خوب بوده چه بسا زمانی که استودیوهای مهار دز زمینه کد نویسی بتونن رگ خواب این کنسولو پیدا کنن(همونطور که nd با u2 اینکارو با ps3 کرد)اونوقت 360 بتونه به راحتی پرچمدار گرافیکی این نسل بشه.
منم با شما موافقم دوست عزیز ;)

شماها دست بردار نیستین نه؟خیلی سخته قبول این که بهترین گرافیک کنسولی روی 360 داره اجرا میشه؟اون کسانی هم که میگفتن mw2 از u2 گرافیک بهتری داره منبع بزار.

پس زمانی که u2 هم بهترین گرافیک شد و شماها هی زدید تو سر بقیه که 100تا جایزه برده سایتها جوگیر شده بودن.

ببینید دوستان جان هرکی دوس دارید بس کنید.این مزخرفات رو جایی نگید.خودتونو مضحکه نکنید.زشته به خدا.بس کنید.انرژی خودتونو نگه دارید چون بعد از این نوبت rage هست که فک همه رو باز بزاره.بس کنید دیگه.
من فقط می خوام بدونم چرا باید یه کنسول اینقدر فقیر باشه که فن هاش اینقدر سبک بشن ! که هر سال دست به دامن یک بازی مولتی بشن و با عنوان first party مقایسش کنن !؟ شما اگه اینو تونستی واسه ما توضیح بدی ممنون می شم !؟ اینکه یک بازی مولتی روی 360 بهتر از اب در میاد که مسئله جدیدی نیست ! از ابتدای این نسل هم همین بوده و خواهد بود !! این کم کاری سازنده رو نشون می ده !

p.s : لینک هم احتیاجی نیست بدم . همین دوستمون Gartall از کسانی بودن که mw 2 رو مستحق goty شدن می دونستن نه un 2 ! و حتی گرافیک بازی رو بالاتر از killzone 2 می دونستن ! یا خود شما و خیلی از دوستان دیگه ! بلاخره یه بازی مولتی پیدا می کنید دیگه ! علتش هم کاملا مشخص هست ! دست به دامن بازی مولتی شدن به دلیل فقیر بودن کنسول محبوب در زمینه بازی های انحصاری ! من دیگه در این زمینه بحثی ندارم ! فقط اینو بدونید بازی مولتی برای همه کنسول ها عرضه می شه . و جالبه که نسخه کنسول مورد علاقتون برتری کامل نداره و در زمینه تکسچر و فریم ریت عقب تر از ps هست . حالا جالبه واسه 2 درصد گرافیک بهتر یک بازی مولتی !! دوستان اینجوری خود کشی می کنن !!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Robin Hood
من فقط می خوام بدونم چرا باید یه کنسول اینقدر فقیر باشه که فن هاش اینقدر سبک بشن ! که هر سال دست به دامن یک بازی مولتی بشن و با عنوان first party مقایسش کنن !؟ شما اگه اینو تونستی واسه ما توضیح بدی ممنون می شم !؟ اینکه یک بازی مولتی روی 360 بهتر از اب در میاد که مسئله جدیدی نیست ! از ابتدای این نسل هم همین بوده و خواهد بود !! این کم کاری سازنده رو نشون می ده !

مثل این که این که این بازی مولتی گرافیک بهتری از First Party شما داره.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or