ChatGPT

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,180
نام
احمد
هوش مصنوعی کوپایلت هم معرفی شد و قراره یه تحول اساسی در نحوه کار با مجموعه آفیس بوجود بیاد.
تحلیل داده ها و فایل های ورد، ایجاد پاورپوینت از فایل ورد و همچنین تجربه و تحلیل اطلاعات اکسل.
سرعت عمل مایکروسافت در استفاده از هوش مصنوعی بیش از حد زیاده و این قابلیت برای دانشجوها و شرکت ها خیلی کاربردی هست.
ای کاش این قابلیت یک ماه پیش معرفی میشد چون یه عالمه کار با اکسل دارم که باید این ماه تموم کنم ولی با کوپایلت میشد همه رو تو یک ساعت جمع کرد.
View attachment c091ede4d122e5e98eb7ee09fc108b1351004713-720p.mp4

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
کار نمیکنه
اگر میخواید استفاده کنید chatgpt با دی ان اس شکن رفع تحریم میشه یه شماره از نامبرلند یا سایتای مشابه بخربد مستقیم از خود chatgpt استفاده کنید بهتره
من یکم استفادش کردم خوشم نیومد هرچقدر ساخت تصویر با هوش مصنوعی برام جذابه این chatgpt اصلا جذابیتی نداشت

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,938
اگر میخواید استفاده کنید chatgpt با دی ان اس شکن رفع تحریم میشه یه شماره از نامبرلند یا سایتای مشابه بخربد مستقیم از خود chatgpt استفاده کنید بهتره
من یکم استفادش کردم خوشم نیومد هرچقدر ساخت تصویر با هوش مصنوعی برام جذابه این chatgpt اصلا جذابیتی نداشت
تونستم وصل بشه و بشخصه از انتظاراتم پایینتر بود
چندتا منبع برای یک آزمونی میخواستم معرفی کنه(خودم میدونم کدوم منابع بهترینن برای آزمون) سطحی ترین منابع ممکن معرفی کرد
یا بهش گفتم اگه فلان روز آزمون داشته باشم یه برنامه روزانه برای مطالعه بده، که جوابش کلی و ساده بود

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,180
نام
احمد
تونستم وصل بشه و بشخصه از انتظاراتم پایینتر بود
چندتا منبع برای یک آزمونی میخواستم معرفی کنه(خودم میدونم کدوم منابع بهترینن برای آزمون) سطحی ترین منابع ممکن معرفی کرد
یا بهش گفتم اگه فلان روز آزمون داشته باشم یه برنامه روزانه برای مطالعه بده، که جوابش کلی و ساده بود
در این موارد بینگ خیلی بهتر عمل میکنه چون به منابع آنلاین و به روز دسترسی داره. طبق خبرها از امروز دیگه نیازی به انتظار نیست و با نصب بینگ چت باتش فعال میشه.
برای برنامه ریزی هم بینگ بازم بهتره ولی باید باهاشون وارد مکالمه بشید چون اونها در ابتدا هیچ ذهنیتی ندارند. من ازش یه برنامه سفر خواستم و ابتدا خیلی ساده توضیح داد ولی وقتی وارد جزئیات شدیم به مراتب بهتر از تورهای گردشگری مشاوره میداد و یک سری محدودیت ها و چالش های سفر رو که اصلا بهش فکر نکرده بودیم رو هم برام مشخص کرد.
من از روزی که بینگ اومده از چت جی پی تی خیلی کم و محدود استفاده میکنم و حتی بینگ جای جستجوهای ساده رو هم گرفته و یه نکته خوبی که داره اینه که همیشه بعد از هر گفتگو سه تا پیشنهاد برای ادامه گفتگو میده که با موضوع ارتباط خیلی خوبی داره.
اما جواب های بینگ نسبت به چت خیلی کوتاه تر هست و یه جورایی باید از زیر زبونش حرف کشید و یکم هم محتاط تره و کافیه احساس کنه بحث وارد خطوط قرمزش میشه تا سریع مکالمه رو قطع کنه.
اما اگه شما یه پایان نامه داشته باشید میتونید ازش بخواید براتون خلاصه سازی کنه، ایراداتش رو رفع کنه و یا بهترش کنه. مقدمه بنویسه یا جای کلمات رو عوض کنه و یا ایده های جدید یا توجه به موضوع بده.
البته که هنوز هم چت و هم بینگ ابتدای راه هستند و در مسائل ریاضی هنوز هم اشتباه میکنند.

armandiss

کاربر سایت
Mar 19, 2020
17
سلام بچه ها، در مورد آخرین نسخه Midjourney چیزی شنیدین؟ تو همین چند روزه Midjourney نسخه 5 را به عنوان آزمایش آلفا تو Discord معرفی کردند. این سرویس جدید با تصاویر واقعی که تولید می کنه مغز ملت رو ترکونده.

midjourney_v5_hero_2-800x450.jpg

بهبودها نسبت به نسخه های قبلی قابل توجه است، به خصوص در مورد بافت پوست، نور، بازتاب ها و سایه ها. و دستها را فراموش نکنیم! Midjourney V5 در واقع می تواند دست های واقعی انسان را با پنج انگشت به جای انگشت های عجیب هفت تا ده که در نسخه های قبلی دیده بودیم، تولید کند.

اما نکته اینجاست، برخی افراد می گویند که دقت Midjourney v5 هیجان تولید تصاویر هوش مصنوعی را از بین می برد. می دانید، آن "اثر ماشین اسلات" تولید مکرر تصاویر تا زمانی که تصویری را پیدا کنید که متناسب با نیاز شما باشد. با Midjourney v5، نتایج آنقدر خوب است که ممکن است دیگر آن هیجان را احساس نکنید.

midjourney_v3_v4_v5_comparison.jpg

A comparison between output from Midjourney v3 (left), v4 (center), and v5 (right) with the prompt a muscular barbarian with weapons beside a CRT television set, cinematic, 8K, studio lighting.

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,938
در این موارد بینگ خیلی بهتر عمل میکنه چون به منابع آنلاین و به روز دسترسی داره. طبق خبرها از امروز دیگه نیازی به انتظار نیست و با نصب بینگ چت باتش فعال میشه.
برای برنامه ریزی هم بینگ بازم بهتره ولی باید باهاشون وارد مکالمه بشید چون اونها در ابتدا هیچ ذهنیتی ندارند. من ازش یه برنامه سفر خواستم و ابتدا خیلی ساده توضیح داد ولی وقتی وارد جزئیات شدیم به مراتب بهتر از تورهای گردشگری مشاوره میداد و یک سری محدودیت ها و چالش های سفر رو که اصلا بهش فکر نکرده بودیم رو هم برام مشخص کرد.
من از روزی که بینگ اومده از چت جی پی تی خیلی کم و محدود استفاده میکنم و حتی بینگ جای جستجوهای ساده رو هم گرفته و یه نکته خوبی که داره اینه که همیشه بعد از هر گفتگو سه تا پیشنهاد برای ادامه گفتگو میده که با موضوع ارتباط خیلی خوبی داره.
اما جواب های بینگ نسبت به چت خیلی کوتاه تر هست و یه جورایی باید از زیر زبونش حرف کشید و یکم هم محتاط تره و کافیه احساس کنه بحث وارد خطوط قرمزش میشه تا سریع مکالمه رو قطع کنه.
اما اگه شما یه پایان نامه داشته باشید میتونید ازش بخواید براتون خلاصه سازی کنه، ایراداتش رو رفع کنه و یا بهترش کنه. مقدمه بنویسه یا جای کلمات رو عوض کنه و یا ایده های جدید یا توجه به موضوع بده.
البته که هنوز هم چت و هم بینگ ابتدای راه هستند و در مسائل ریاضی هنوز هم اشتباه میکنند.
اتفاقا من خودم چنین حدسی زدم و کم کم chtgpt رو گرم کردم که سوال اصلیم جواب بده
دسترسی به هوش مصنوعی بینگ چطوره؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
سلام بچه ها، در مورد آخرین نسخه Midjourney چیزی شنیدین؟ تو همین چند روزه Midjourney نسخه 5 را به عنوان آزمایش آلفا تو Discord معرفی کردند. این سرویس جدید با تصاویر واقعی که تولید می کنه مغز ملت رو ترکونده.

View attachment 287453

بهبودها نسبت به نسخه های قبلی قابل توجه است، به خصوص در مورد بافت پوست، نور، بازتاب ها و سایه ها. و دستها را فراموش نکنیم! Midjourney V5 در واقع می تواند دست های واقعی انسان را با پنج انگشت به جای انگشت های عجیب هفت تا ده که در نسخه های قبلی دیده بودیم، تولید کند.

اما نکته اینجاست، برخی افراد می گویند که دقت Midjourney v5 هیجان تولید تصاویر هوش مصنوعی را از بین می برد. می دانید، آن "اثر ماشین اسلات" تولید مکرر تصاویر تا زمانی که تصویری را پیدا کنید که متناسب با نیاز شما باشد. با Midjourney v5، نتایج آنقدر خوب است که ممکن است دیگر آن هیجان را احساس نکنید.

View attachment 287455

A comparison between output from Midjourney v3 (left), v4 (center), and v5 (right) with the prompt a muscular barbarian with weapons beside a CRT television set, cinematic, 8K, studio lighting.
این midjourney دوتا مشکل بزرگ داره یکی اینکه نورپردازی و کلا رنگ بندیش جوریه که هر عکسی ببینی داد میزنه midjourney ساخته و اینکه خیلی ازین نظر عکساش باهم شباهت دارن چندان جالب نیست براب من
مشکل دیگشم اینه که از دیسکورد باید استفادش کرد رو گوشی به شدت رو اعصابه کار صد نفر دیگرم اون وسط پیاما انجام میده باید بگردی مال خودتو پیدا کنی وگرنه از نظر کیفیت و دقت تصاویری که خلق میکنه عالیه
نرم افزار بینگ رو نصب کنید میتونید استفادش کنید هیچ چیز خاصی نمیخواد (البته شاید فقط یه ساین این به اکانت مایکروسافت لازم داشته باشه من از قدیم بینگو داشتم رو گوشیم چند وقت پیش که اپدیتش کردم میشد از هوش مصنوعیش استفاده کرد

armandiss

کاربر سایت
Mar 19, 2020
17
این midjourney دوتا مشکل بزرگ داره یکی اینکه نورپردازی و کلا رنگ بندیش جوریه که هر عکسی ببینی داد میزنه midjourney ساخته و اینکه خیلی ازین نظر عکساش باهم شباهت دارن چندان جالب نیست براب من
مشکل دیگشم اینه که از دیسکورد باید استفادش کرد رو گوشی به شدت رو اعصابه کار صد نفر دیگرم اون وسط پیاما انجام میده باید بگردی مال خودتو پیدا کنی وگرنه از نظر کیفیت و دقت تصاویری که خلق میکنه عالیه

اگر می خوای از میدجورنی بصورت حرفه ای استفاده کنی یک گروه دیسکورد برای خودت بزن، بات میدجورنی رو به گروه دعوت کن، بر اساس نیازی که داری کانال های مختلف با موضوع مشخص بزن و دسته بندی کن، از هوش مصنوعی برای تولید prompt مناسب با موضوعی که مدنظرت هست استفاده کن. اطلاعاتی که در promp مشخص می کنی مثل نوع دوربین، نوع لنز و جزییات مختلف دیگه باعث می شه عکس نهایی کیفیت مدنظرت رو داشته باشه.

خب بریم سراغ خبر اصلی، این خبر برای افرادی که اخبار هوش مصنوعی رو دنبال می کنن باور نکردنی بوده.

حالا دیگر می‌توانید یک مدل هوش مصنوعی سطح GPT-3 را روی لپ تاپ، تلفن و «رزبری پای» خود اجرا کنید​

سرعت تحولات در سرزمین هوش مصنوعی شتاب گرفته. روز جمعه، یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار به نام گئورگی گرگانف ابزاری به نام “llama.cpp” ایجاد کرد که می‌تواند مدل جدید زبان بزرگ هوش مصنوعی متا کلاس GPT-3 یا LLaMA را به صورت محلی روی لپ‌تاپ مک اجرا کند.

چیزی نگذشته بود که مردم نحوه اجرای LLaMA را در ویندوز نیز بررسی کردند. سپس شخصی آن را در حال اجرا بر روی یک تلفن پیکسل ۶ نشان داد و بعد از آن روی یک«رزبری پای» Raspberry Pi (البته روی این دو تا با سرعت کم).

اگر این روند ادامه پیدا کند، ممکن است روزی رقیب جیبی ChatGPT را دیگر در لپ تاپ و گوشی خودمان داشته باشیم. تصور کنید که بتوانید یادداشت‌های شخصی و هر اطلاعاتی که دوست دارید به دیتابیسش بخورانید و خلاصه تحویل بگیرید! مثلا کل رمان‌ها یا جزوات دانشگاهی و متنون درسی که دوست دارید!

البته فعلا به این مرحله نرسیده‌ایم. (حداقل نه تا امروز) اما هیچ کس نمی‌داند که هفته آینده چه خواهد شد.

از زمان راه‌اندازی ChatGPT ، برخی از افراد از محدودیت‌های داخلی مدل هوش مصنوعی که مانع از بحث درباره موضوعاتی می‌شود که OpenAI حساس می‌داند، ناامید شده‌اند. بنابراین رویای یک مدل زبان بزرگ منبع باز (LLM) آغاز شد که هر کسی بتواند بدون سانسور و بدون پرداخت هزینه API به OpenAI به صورت محلی آن را اجرا کند.

البته راه‌حل‌های منبع باز شناخته‌شده‌ای از قبل هم وجود داشتند (مانند GPT-J )، اما به مقدار زیادی RAM و فضای ذخیره‌سازی GPU نیاز دارن. تا امروز جایگزین‌های منبع باز نمی‌توانستند عملکرد سطح GPT-3 را در سخت افزاری در سطح کاربران عادی به راحتی در دسترس داشته باشند.

اما LLaMA، مدل‌ سایز کوچک‌تری است که می‌تواند در کیفیت و سرعت خروجی‌اش راضی‌مان کند. فقط یک مشکل وجود داشت – متا کد LLaMA را به صورت منبع باز منتشر کرده، اما به صورت کامل فقط برای محققان واجد شرایط.

محدودیت های متا در LLaMA زیاد دوام نیاورد، زیرا در ۲ مارس، شخصی به اصطلاح «وزن‌»های LLaMA را در BitTorrent فاش کرد. از آن زمان، انفجاری در توسعه پیرامون LLaMA رخ داد. محقق مستقل هوش مصنوعی سایمون ویلیسون این وضعیت را با انتشار Stable Diffusion، مقایسه کرده. او هیجان زده نوشت امروز صبح برای اولین بار یک مدل زبان کلاس GPT-3 را روی لپ تاپ شخصی خودم اجرا کردم!

به طور معمول، اجرای GPT-3 به چندین پردازنده گرافیکی A100 نیاز دارد، اما LLaMA مورد توجه قرار گرفته زیرا می‌تواند روی یک پردازنده گرافیکی واحد در دسترس کاربران عادی اجرا شود.

اکنون، با بهینه‌سازی‌هایی که اندازه مدل را با استفاده از تکنیکی به نام کوانتیزه‌سازی کاهش می‌دهد، LLaMA می‌تواند روی یک مک M1 یا یک پردازنده گرافیکی Nvidia اجرا کرد. (اگرچه “llama.cpp” در حال حاضر فقط بر روی CPU اجرا می‌شود.)

لیستی از رویدادهای قابل توجه مرتبط با LLaMA بر اساس جدول زمانی – ارائه شده توسط ویلیسون در هکر نیوز:

۲۴ فوریه ۲۰۲۳: هوش مصنوعی متا LLaMA رونمایی شد.
۲ مارس ۲۰۲۳: شخصی مدل‌های LLaMA را از طریق BitTorrent افشاکرد.
۱۰ مارس ۲۰۲۳: گئورگی گرگانوف llama.cpp را ایجاد کرد که می تواند روی M1 Mac اجرا شود.
۱۱ مارس ۲۰۲۳: اجرای LLaMA 7B (به سرعت کم) را روی Raspberry Pi 4با ۴ گیگابایت رم.
۱۳ مارس ۲۰۲۳: شخصی llama.cpp را روی تلفن Pixel 6 اجرا کرد. باز با سرعت کم.
۱۳ مارس ۲۰۲۳، ۲۰۲۳: استنفورد Alpaca 7B را منتشر کرد، یک نسخه تنظیم‌شده با دستورالعمل از LLaMA 7B که عملکردی مشابه با text-davinci-003 OpenAI دارد، اما روی سخت‌افزار بسیار کم‌قدرت اجرا می‌شود.

البته اجرای LLaMA در مک چندان هم ساده نیست. در واقع یک تمرین نسبتاً فنی برای شماست. شما باید پایتون و Xcode را نصب کنید و با کار بر روی خط فرمان آشنا باشید. ویلیسون دستورالعمل های گام به گام خوبی برای هر کسی که مایل به انجام آن است دارد.

در مورد پیامدهای عرضه همگانی این فناوری هنوز کسی نمی داند. در حالی که برخی نگران تأثیر هوش مصنوعی به عنوان ابزاری برای انتشار هرزنامه و اطلاعات نادرست هستند،برخی به کاربردهای خوبش فکر می‌کنند.

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
367
نام
علی
برای جواب گرفتن از بینگ باید قلقش دستت بیاد.
مثلا اگر مستقیم بگی برای Linkedin ام bio بنویس قبول نمیکنه ولی کافیه یکم از خودت دیتا بدی و بگی تو نوشتن bio بهم کمک کن. راحت برای 3-4 پاراگراف می نویسه. پیشنهادهایی هم که بعدش میده عالیه.
یا اگر مستقیم بگی کد اپ x با زبان برنامه نویسی y برام بنویس، فاز اخلاقی برمیداده و باز قبول نمیکنه ولی اگر بگی تو نوشتن یه بخش خاص از اپ کمکم کن، قبول میکنه و کد می نویسه.

• Like
Reactions: pouria.sh

armandiss

کاربر سایت
Mar 19, 2020
17
سلام
میشه با بینگ به فارسی هم صحبت کرد ؟ اگر بله چطور ؟ (منظورم قسمت هوش مصنوعیش هست)
Untitled.png

می تونید داخل اسکایپ هم از چت بات هوش مصنوعی بینگ استفاده کنید، البته به زبان انگلیسی بهتر و کامل تر جواب می دن.

armandiss

کاربر سایت
Mar 19, 2020
17
به هفتمین پیش‌بینی تکینگی سالانه خوش آمدید

رشد تصاعدی اصطلاحی است که بارها در این ساب ردیت استفاده شده است. سال‌ها سعی کردم اهمیت آن و ارتباط آن با آینده فناوری و بشریت را درک کنم. سرعت پیشرفت فناوری خیره کننده است و همگام شدن با تغییرات چالش برانگیز است.

یک دهه پیش، به نظر می‌رسید که پیشرفت یک‌بار در ماه اتفاق می‌افتد، اما در سال‌های اخیر به نظر می‌رسد که این پیشرفت به صورت هفتگی یا حتی دو هفته‌ای اتفاق می‌افتد. این شتاب به دلیل رشد تصاعدی در محاسبات آموزشی هوش مصنوعی است که در نتیجه مدل‌های زبانی بزرگ و تولیدکننده‌های تصویر با حرفه‌ای‌ها رقابت می‌کنند.

با پیشرفت، رقابت می آید. همه خواهان بخشی از آینده جستجو، وب و ذهن هستند. راحتی کلیدی است و به افراد بیشتر و بیشتری اجازه می دهد تا چیز بزرگ بعدی را خلق کنند. همانطور که ما با هوش بزرگتر از خود همگرا می شویم، ظهور فناوری و ادغام آن در زندگی ما، انقلاب صنعتی چهارم و تغییر به تعریف جدیدی از کار، اخلاقیات مربوط به آزمایش و ایجاد هوش جدید، مشکل کنترل، پارادوکس فرمی و کشتی تسئوس همگی موضوعاتی هستند که بر واقعیت و وجود ما تأثیر می گذارند و بنابراین ماهیتی فلسفی دارند.

همانطور که به سالی که ممکن است آخرین سال تعریف اوایل دهه 20 باشد، می رویم، ضروری است به یاد داشته باشیم که گفتگوهای ما در اینجا حیاتی است. صدای ما در خارج از اینترنت به همان اندازه مهم است. ما باید به آنچه می خوانیم و به آن واکنش نشان می دهیم توجه کنیم و اطمینان حاصل کنیم که بحث ها را در جهت درست پیش می بریم. ما فیلسوفان مدرن هستیم، و هر چه مردم بیشتر از تکینگی آگاه شوند و به این زیرمجموعه بپیوندند، نقش فلسفه در شکل‌دهی آینده ما بیشتر خواهد شد. بسیار مهم است که ما هوشیار باشیم و برای آینده ای بهتر تلاش کنیم.

این متن مربوط به ساب ردیت singularity هست، اول متن رو به همون شکلی که بود به گوگل ترنسلیت و chatgpt دادم که ترجمه کنن، ترجمه خوب از آب در نیومد، ترجمه کردن از زبان های مختلف به همدیگه با توجه به اصطلاحاتی که توی مکالمات روزمره به کار میره سخت هست، کل متن رو دادم به chatgpt و ازش خواستم که با حفظ محتوی گرامر متن رو به شکلی تغییر بده که مناسب ترجمه کردن به زبان های مختلف باشه. خلاصه اینکه ترجمه متن زمین تا آسمون تغییر کرد.

armandiss

کاربر سایت
Mar 19, 2020
17
این عکس چقد درسته ؟
این قبل از معرفی رسمی gpt4 بوده
View attachment 287562
مدیر عامل اوپن ای آی توی یه مصاحبه گفت که این عکس مضخرف هست و واقعیت نداره، البته عملکرد gpt-4 تا اینجا بسیار خوب بوده، در ضمن این عکس مثلا نشون دهنده میزان اطلاعاتی هست که این چت بات ها باهاش train میشن ولی تا جایی که من متوجه شدم همیشه بزرگتر بودن دیتاست به معنی عملکرد بهتر نیست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر