CD Projekt: کنسول PlayStation 4 کمی پیچیده تر از Xbox one است

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
Witcher-3-banner.jpg

در یک مصاحبه تقریباً طولانی با برنامه نویس اصلی موتور گرافیکی استودیو CD Project Red جناب Balázs Török با سایت Eurogamer , ایشان به تشریح برخی پیچیدگی ها در توسعه بازی های چند پلتفرمه بر روی کنسول های PS4 و X1 پرداخت . توضیح اینکه چگونه API استفاده شده در PS4 کمی پیچیده تر هست نسبت به X1 :

"درک و استفاده از X1 بسیار ساده و آسان است چرا که نه تنها سخت افزار کاملاً شبیه به PC هست بلکه هر چیز دیگری نظیر SDK و API کنسول واقعاً شبیه چیزی هستن که شما میتونید توی یک PC پیدا کنید. در مورد PS4 این کمی پیچیده تر هست ولی من شخصاً قبلاً روی کنسول قبلی سونی, PS3 کار کردم ."

با این حال ایشان سریعاً چنیدین بار اشاره کردن که منابع سخت افزاری PS4 بسیار بیشتر در دسترس و کارکرد هست نسبت به سخت افزار پیچیده PS3 :

"با PS3 شما نیاز به یک جامعه اطلاعاتی داشتید جوری که بتونید اطلاعات رو توی راه های مختلف با هم دیگه به اشتراک بزارید اما برای حال این بسیار ساده تر است. هرکسی میتواند با بهره گیری از دانش توسعه بازی بر روی PC و احتمالا کنسول های نسل پیش به محدودیت های کنسول های نسل بعد برسند ."

استودیو CD Project هم اکنون در حال کار بر روی عنوان The Witcher 3 برای عرضه بر روی کنسول های نسل بعد و PC می باشد در حالی که عنوان دیگر این استودیو, Cyberpunk 2077 احتمالا در تاریخی بین سال های 2015 / 2016 برای پلتفرم های مشابه عرضه خواهد شد .
CD Projekt: PS4 is a little more complicated than X1 � Worlds Factory

آخرین ویرایش:

SuperUser

کاربر سایت
Jun 7, 2013
387
پس کنسول معیوب چطور تونسته از کنسول سالم بهتر عمل کنه :-/

کسی نگفته کنسول معیوبه حرف نذارید تو دهن مردم!!

هر وقت PS4 تونست یه بازی مثل Ryse رو پردازش کنه بیا باهات بحث میکنم.فعلا هم کنسولی که به نسل بعد رفته X1 هست نه PS4 !

داداش نکن اینکارا رو ! الان اینفیمیس سکند سان که محیطشم اپن ورده داره رو 30 فریم و 1080 اجرا میشه ! نکن جون من اذیت نکن !​

راستش رو بخوای تریلر ISS رو هم دیدم.خیلی شبیه به Prototype بود.اکثرا هم از گیم پلی تکراریش شاکی بودند.

آخرین ویرایش:

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
کسی نگفته کنسول معیوبه حرف نذارید تو دهن مردم!!

هر وقت PS4 تونست یه بازی مثل Ryse رو پردازش کنه بیا باهات بحث میکنم.فعلا هم کنسولی که به نسل بعد رفته X1 هست نه PS4 !

داداش نکن اینکارا رو ! الان اینفیمیس سکند سان که محیطشم اپن ورده داره رو 30 فریم و 1080 اجرا میشه ! نکن جون من اذیت نکن !

Legioner

کاربر سایت
May 10, 2012
527
نام
سام
ببینید دوست عزیز یه سخت افزار پیچیده می تونه با یه SDK مناسب تا حدی پیچیدگیش کمتر بشه ! این چیزی که من می بینم و نسل قبل دیدیم ضعف سونی تو ارائه یه SDK درست حسابی برای کنسولاشــه ؛ نسل قبل که همه Developerــها می نالیدن ! این نسل هم که معماری درست بر پایه PC بوده نتونسته کارش رو به نحو احسن انجام بده. من کار ندارم قدرت کنسول ها به چه شکلن ، روی کاغذ هم قبول دارم کنسول PS4 قوی تره ! ولی برداشت کردن قدرت کنسول ها از روی سادگی کنسول ها کار اشتباهیه !
اين قسمت كه بلد كردم رو قبول دارم كه سادگي يا پيچيدگي سخت افزار ربطي به قدرت اون سخت افزار نداره
صحبت سر همين پيچيدگي SDK هست ....تا الان گمان مي رفت كه توسعه دهنده ها با ps4 راحت تر هستن به نسبت x1 و براي همين بازي ها روي ps4 بهتر هستن ولي الان داريم ميبينيم كه اتفاقا قضيه برعكس و يه مقداري به خاطر SDK و API ساده تر براي x1 سازنده ها براي ساخت بازيشون روي x1 راحتر بودن ولي با اين وجود نتيجه اين شده كه بازي هاي مالتي پلتفرم روي ps4 بهتر .....حالا شما فكر كن در اينده بازي ساز ها بتونن به خاطر كار بيشتر با همين SDK سوني و غلبه به پيچيد گي SDK بتونن راحت تر روي ps4 بازي بسازن .
ضمنا ايشون تو مصاحبه خيلي صريح دارن ميگن x1 دقيقا مثل pc هست كه اون فرضيه رو كه به خاطر وجود ESRAM معماريه x1پيچيده هست رو رد مي كنه :d

آخرین ویرایش:
M

!_Meshki_!

انصافآ خیلی رو میخواد بعد از اون جریان CoD و BF بازم بگی روی کاغذ :|.
این بازی رزولوشن 900 ـی و فریم 20ـی رو نمی خوایم نمی خوایم .
راستش رو بخوای تریلر ISS رو هم دیدم.خیلی شبیه به Prototype بود.اکثرا هم از گیم پلی تکراریش شاکی بودند.
:)) بحث در مورد گرافیکه عزیز و گرنه گیم پلی Ryse :lol: .

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
به محض اینکه اسم تاپیک رو دیدم حدس زدم یه عده پی اس فن بریزن حرف از اژدها و کم سواد بودن این آدم و به درد نخور بودن witcher بگن:))

- - -ویرایش - - -

پس تصحیح میکنم... "پیچیده بودن یک دستگاه دیجیتالی عیب محسوب میشه."

بنده دیگه هیچ صحبتی ندارم !
اگه یکبار تو زندگیتون کدنویسی کرده باشین میفهمین که پیچیده بودن عیبه! پدر برنامه نویس در میاد! پس فردا که 2 تا مولتی پلتفورم پر باگ اومد رو ps4 میفهمید :D

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
به محض اینکه اسم تاپیک رو دیدم حدس زدم یه عده پی اس فن بریزن حرف از اژدها و کم سواد بودن این آدم و به درد نخور بودن witcher بگن:))

- - -ویرایش - - -

اگه یکبار تو زندگیتون کدنویسی کرده باشین میفهمین که پیچیده بودن عیبه! پدر برنامه نویس در میاد! پس فردا که 2 تا مولتی پلتفورم پر باگ اومد رو ps4 میفهمید :D

اقای برنامه نویس همین ps4 که شما و دوستاتون به پیچیدگی متهمش میکنید تو بازیهای مولتی برنده رقابت بوده . لازمه اینجا امار بیارم ؟؟

این مقاله رو بخون ببین چی ازش میفهمی .

Next-Gen Face-Off: Battlefield 4 • Face offs • Eurogamer.net

shooshcity

کاربر سایت
Jan 3, 2011
448
جالبه سریع نمیه پرلیوان رو میبینن و چیزی که تا 2روز پیش اژدهای خفته و تادیروزضعف سخت افزاری(ایکس وان)بودحالادوباره شداژدهای خفته!!!

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
اینجور که من متوجه شدم داره در مورد محیطهای برنامه نویسی یا sdk و api ای که برای x1 ساختن صحبت میکنه و میگه خیلی شبیه pc ایه که خیلی طبیعیه چون مایکروسافت visual studio رو روی pc میسازه طبیعیه که بقیه sdk هاش شبیه همون باشه حتی sdk ای که برای x360 ساخته بودن با اینکه اصلا ربطی به x86 نداشت خیلی شبیه همون visual studio بود.

Madison

کاربر سایت
Jul 16, 2012
776
نام
شهاب
موضوع تاپیک رو خوندم با خودم گفتم witcher 3 رو x1 بهتر خواهد بود . میگی نه نیگا کن :d

چیزی که تا الان مشخص شده اینه که سخت افزار ps4 قوی تر از x1 هست . ولی هنوز مشخص نیست کدوم کنسول پیچیده تره . حالا اگر سخت افزار

قوی تر باشه ولی کنسول پیچیده تر باشه نمونش میشه ps3 که تو بازی های مالتی پلتفرم کیفیت پایین تری از x360 داشت .

کنسول که پیچیده باشه third party میاد رو اون کنسولی که ساده تر هست بازی رو میسازه و بعدش بازی برای کنسول پیچیده پورت میشه .

درسته که فعلا چندتا بازیه مالتی پلتفرم رو ps4 بهتر بودن ولی زود تصمیم نگیرید و منتظر امواج بعدی بازی ها باشید :d

اگر x1 پیچیده تر باشه که فاتحش خوندس ولی اگر ps4 پیچیده تر باشه به نظرم باز حالت نسل 7 بوجود میاد یعنی تو مالتی پلتفرم x1 بهتره و تو

انحصاری ps4 .

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
من خودم سر از هیچی در نمیارم :D ولی برام خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیلی جالبه که یه سری تا بحث‌های این چنینی میشه خودشون رو بازی ساز و دانای کل و بقیه رو نادون میدونن :D در صورتی که دیالوگ های خودشون از دم اشتباهه :D

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
فعلا هم کنسولی که به نسل بعد رفته X1 هست نه PS4 !
دقیقا این نسل بعد کجاست که کنسولی که تا اینجا بازیای مولتی روش کیفیت پایین تری داشتن رفته ولی اون یکی که بهتر عمل کرده نرفته:-/
هر وقت PS4 تونست یه بازی مثل Ryse رو پردازش کنه بیا باهات بحث میکنم.
ببین فرض کن یه استودیو با سخت افزار 7 سال پیش همچین چیزی میسازه:

اون وقت به یاد بیار داره رو قوی ترین کنسول نسل جدید کار میکنه تا یه بازی دیگه بده بیرون.
بعد به نظرت اون موقع دیگه جای بحثی باقی می مونه؟
در ضمن اگر GI رو قابل بدونید گفتن نسل بعدی ترین بازی که دیدن The Order بوده ...اگر قبول کنید البته ها...وگرنه GI هم از اعتبار ساقط میشه...

SuperUser

کاربر سایت
Jun 7, 2013
387
دقیقا این نسل بعد کجاست که کنسولی که تا اینجا بازیای مولتی روش کیفیت پایین تری داشتن رفته ولی اون یکی که بهتر عمل کرده نرفته:-/
مولتی پلتفرم ها که تا نسل قبل بی اهمیت بودند حالا چی شد مهم شدند؟/:)

ببین فرض کن یه استودیو با سخت افزار 7 سال پیش همچین چیزی میسازه:

اون وقت به یاد بیار داره رو قوی ترین کنسول نسل جدید کار میکنه تا یه بازی دیگه بده بیرون.
بعد به نظرت اون موقع دیگه جای بحثی باقی می مونه؟
به نظر من اون موقع زمان جمع کردن فک ها از روی زمینه :D !

ببین فرض کن یه استودیو با سخت افزار 8 سال پیش همچین چیزی میسازه:

7da8d444a66672836afd26c1ba993969.jpg

اونوقت با X1 میخوان چی کار کنن؟اون موقعست که ما هم میایم فک جمع کنیم به نوبه ی خودمون.;)

امضاتونم منو نزدیک بود از خنده بکشه بهتر نبود بنویسید
تصحیحش کردم دوست عزیز.

آخرین ویرایش:

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر