Call of Duty :THQ باعث نابودی خاطرات خوب بازی های اول شخص شده است

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
رئیس ارتباطات جهانی شرکت THQ، آقای Huw Beynon در مصاحبه با OXM، علاوه بر صحبت کردن در مورد بازی Metro: Last Liight، از سبک اکشن اول شخص و وضعیتی، که این سبک به عقیده ایشان در حال "دست و پا زن" در آن است نیز سخن گفت.

Call-of-Duty-Logo.jpg

به نظر ایشان فرمول تکراری شوتر نظامی سری بازی های Call of Duty باعث نابودی ایده های خلاقانه در این سبک شده است. وی در این مصاحبه گفت: "به نظر من این که عکس العمل های منفی زیادی نسبت به شوتر های نظامی (که پیشتر فقط جزو کوچکی از سبک اول شخص بوده اند) وجود دارد کاملا به جا و درست است. شوتر های نظامی ناگهان معروف شدند و باعث نابودی خاطرات خوب سبک اول شخص شد. خاطرات بازی هایی همچون Half-Life، System Shock یا Golden Eye که این سبک را با آنها می شناختیم و یا خاطرات زمانی که بازی های سبک اول شخص لزوما یک شوتر نظامی نبوده و دعوتنامه ای بودند به دنیایی دیگر (که به نظر من، هدف اصلی بازی های رایانه ای است.)"

به عقیده Beynon، بازی کنندگان به آرامی در حال ترک کردن شوتر های نظامی و جستجو برای تجربه های جدید و نو هستند، مثل سری بازی های Metro. ایشان همچنین شاره کردند که بازی Dishonored برایشان یک تجربه فوق العاده بوده است: "من از Dishonored لذت بردم. خوشحالم که این بازی موفق عمل کرد و نمرات و نقد هایی که لایق اش بود را دریافت کرد."

شرکت THQ اخیرا ورشکستگی خود را اعلام کرده است اما همچنان به انتشار بازی هایش در موعد مقرر می پردازد. COD: Black Ops 2 هم با وجود فروش عالی، نتوانست مانند Modern Warfare 3 عمل کند.

منبع

آخرین ویرایش:

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
من موندم بعضی ها تعریفشون از اینکه بازی تکرایه چیه ؟؟؟؟

مثلا شما میگی کال اف تکراری شده میگم میخوای زنگ بزنم اکتیو بگم cod:mario killer بزنه ؟؟؟؟ میخوای بگم وسط بازی قارچ بزاره که هرموقع جونت کم شد بخوری ؟؟؟؟؟
یا میخوای تو AC حریف رو با پنبه بکشی ؟؟؟

یک چیزایی بعضا میگن که ادم شاخ در میاره ...

من شخصا فن تمامی بازی هستم تا چشم دشمنان کور بشه ...

اما از توهین به یک عنوان بدم میاد ... البته بعضی وقت ها لازمه ...
نه
در کل با تمامی دوستان هستم که یکم درک کنید که تقلید چیه تکرار چیه نیاید باسه اینکه تعداد ارسالی هاتون زیاد بشه بنویسید : بله 100% یا نه 0 %
من الان نزدیک 3ساله دارم میگم اگر شرکتی میخواد نزدیک cod بشه باید یه فرمول جدید و زیباتر ارائه بده تا اکتی رو وادار کنه به اینکه اونها هم تغییر اساسی بدن.دست بر قضا این قضیه اتفاق نیفتاد یعنی هیچ شرکتی نتونست فرمول موفقتری ارائه بده.نتیجش این شد که هر شرکت کوچیک و بزرگی شروع کرد به هیت ورزی.انواع و اقسام حسادتها رو میشد توی این چندسال نسبت و فروش cod و صدرنشینی 4عنوان از این بازی در لایو مشاهده کرد.
البته شرکتهایی بودند که با فرمولهای فکری خودشون و تبلیغات وحشتناک تونستن مقداری خودشون رو بالا بکشن مثل bf..ولی اصل قضیه فرقی نکرد.

در مورد thq هم واقعا خنده داره.شرکتی که میخواد با homefront جایی در سبک اول شخص اونم در میان بزرگان این سبک پیدا کنه همون بهتر که بترکه.

Asmodeus

Dark is the path in the absence of light
کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
من موندم بعضی ها تعریفشون از اینکه بازی تکرایه چیه ؟؟؟؟

مثلا شما میگی کال اف تکراری شده میگم میخوای زنگ بزنم اکتیو بگم cod:mario killer بزنه ؟؟؟؟ میخوای بگم وسط بازی قارچ بزاره که هرموقع جونت کم شد بخوری ؟؟؟؟؟
یا میخوای تو AC حریف رو با پنبه بکشی ؟؟؟

یک چیزایی بعضا میگن که ادم شاخ در میاره ...

من شخصا فن تمامی بازی هستم تا چشم دشمنان کور بشه ...

اما از توهین به یک عنوان بدم میاد ... البته بعضی وقت ها لازمه ...
نه
در کل با تمامی دوستان هستم که یکم درک کنید که تقلید چیه تکرار چیه نیاید باسه اینکه تعداد ارسالی هاتون زیاد بشه بنویسید : بله 100% یا نه 0 %

ببین، مشکل اصلی اینه که Activision داره هر سال یک نسخه از این سری را عرضه می کنه. خب این واقعاً به نظرم درست نیست! ما نمی گیم که Activision کلاً هسته اصلی گیم پلی این بازی تغییر بده، چون همگی دیگه CoD را با یک عنوان FPS می شناسیم. اما به نظرم این سیاست Activision واقعاً نادرسته، به نظرم باید هواداران رو تشنه نگه داره، و هر چند سال یکبار یک نسخه از این سری را عرضه کنه.
من مدعی هستم که Activision باید کاری کنه که وست و زمپلا برای MW انجام دادند و کلاً این سری را از حالت کلیشه ای در آوردند، اما Activision دوباره این سری را کلیشه ای کرده.
بله
Activision کلا دنبال پوله
منم اینو قبول دارم و سنگ اکتیویژن رو به سینه نمیزنم:biggrin1:

خودتو جای اکتیویژن بزار
هر سال یک CoD یک گیم پلی تکراری که فقط مراحل و داستان تغیر میکنه + فروش فوق بالا
بعدش بنظرت تو میای پول اضافی خرج بازی کنی و گیم پلی نو آورانه براش بسازی؟!؟؟!
نه دیگه:biggrin1: کاری که بعضی شرکتای بزرگ دیگه هم همین کار رو میکنن
وقتی که می بینم ناشران به من حمله کردند، حتماً سعی می کنم نوآوری کنم.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
گور باباي اكتي يا cod؟
اين حرفت مي رسونه كه هر جا خوب باشه ميري. يعني مثلا اگه cod بعدي خراب كنه و متاش بياد رو ٥٠-٦٠ همه ولش مي كنن.
مثل نسخه black ops vita. با وجود اينكه ip مال اكتي هست ولي چون گند زده ميگن اكتيويژن تو بازي دخالتي نداشته.
در يك كلام:
حزب باد
اصن فکر کردی وحید؟یا همینجوری هرچی به ذهنت رسید ردیف کردی اینجا؟
دقیقا هرجا که خوب باشه میرم.دقیقا اگر COD های بعدی بد در بیاد میام و فحشش میدم و مثلا اگر MOH عالی بشه،میرم سراغش و سنگش رو به سینه میزنم.میشه بگی این کجاش بده؟پَ نَ پَ،باید مثل احمقها باشم و مثلا اگر بازی زباله هم شد بازم بخرمش.چون یه زمانی ازش طرفداری میکردم.به خدا قسم یه چیزایی میگید که آدم شک میکنه به IQتون.

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
مقصود حرفش رو هم من قبل تو يكي از تاپيك هاي cod دار گفته بودم
بازي cod باعث شد كه خيلي از ipها از هدفشون دور بشن و صرفا تبديل بشن به يه كلون از اين بازي.
بزرگترين نمونه اش هم رزيدنت اويل ٦ بود.
مقصر شركت ها نيست. مقصر اصلي گيمرها هستن. چون وقتي يه گيمر مياد لا لذت black ops 2 رو بازي مي كنه و كلي حال مي كنه و از اون طرف بازي دل چسبي مثل darksiders 2 نمي تونه خيلي موفق باشه پس شركت ها هم دست ميزنن به ساخت شوترهاي نظامي و صرفا كژوال پسند.
هر چند dishonored تونست خلاف اين امر رو ثابت كنه.
برادر من بازی یعنی سرگرمی، وقتی گیمر های زیادی میرن همین Black ops II رو با لذت بازی میکنن و سرگرم میشن یعنی بازی به نهایت هدفش رسیده.

من بازی نمیکنم که بگم وای من چقدر هاردکورم، بازی میکنم که سرگرم بشم. حالا تا صبح قیامت هی بگین کژوال پسند، نوب پسند... به خدا فهمیدیم شما هاردکوری COD بازی نمیکنی.
این که شرکت های دیگه نمیتونن جلوی طمعشون رو بگیرن و چپ و راست FPS کلون میکنن هم به COD هیچ ربطی نداره. مثل این میمونه که من برم هزار جور دزدی و کلاه برداری بکنم که پولدار بشم، بعد وقتی دستگیر شدم بگم بابا تقصیر بیل گیتس بود. من میخواستم مثل اون پولدار بشم اینجوری شد!

ارزش یه بازی رو هم شما تعیین نمیکنی که بیای بگی Darksiders فلان بود چرا خوب نفروخت از اونور COD بیسار بود چرا اونقد فروخت. آخرش هم میای گیمر ها رو مقصر میدونی که چرا میرن COD میخرن!
یاد بگیرید که نظرتون فقط در حد یه نظره نه بیشتر.
اگه اون بازی برای Activision مهم نبوده، چرا اصلاً از اول قصد داشت که یک نسخه از این سری را برای PS Vita عرضه کنه...؟
آقا جان من بیخیال این اکتیویژن و اون نسخه شو.

Nihilistic به Resistance هم گند زده بود پس الان باید بریم یقه ی سونی رو هم بچسبیم دیگه؟!

اگه بازی برا اکتیویژن مهم بود نمیداد همچین استدیویی بسازتش. صرفا یه نسخه ی جانبی برای خالی نبودن عریضه بود نه بیشتر.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
ببین، مشکل اصلی اینه که Activision داره هر سال یک نسخه از این سری را عرضه می کنه. خب این واقعاً به نظرم درست نیست! ما نمی گیم که Activision کلاً هسته اصلی گیم پلی این بازی تغییر بده، چون همگی دیگه CoD را با یک عنوان FPS می شناسیم. اما به نظرم این سیاست Activision واقعاً نادرسته، به نظرم باید هواداران رو تشنه نگه داره، و هر چند سال یکبار یک نسخه از این سری را عرضه کنه.
من مدعی هستم که Activision باید کاری کنه که وست و زمپلا برای MW انجام دادند و کلاً این سری را از حالت کلیشه ای در آوردند، اما Activision دوباره این سری را کلیشه ای کرده.

وقتی که می بینم ناشران به من حمله کردند، حتماً سعی می کنم نوآوری کنم.
نه میگم خودتو جای اکتیویژن بزار نه جای سازنده
اون موقع میبینی پول بیشتر برات اهمیت داره تا نوآوری

---------- نوشته در 06:08 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:07 PM ارسال شده بود ----------

برادر من بازی یعنی سرگرمی، وقتی گیمر های زیادی میرن همین Black ops II رو با لذت بازی میکنن و سرگرم میشن یعنی بازی به نهایت هدفش رسیده.

من بازی نمیکنم که بگم وای من چقدر هاردکورم، بازی میکنم که سرگرم بشم. حالا تا صبح قیامت هی بگین کژوال پسند، نوب پسند... به خدا فهمیدیم شما هاردکوری COD بازی نمیکنی.
این که شرکت های دیگه نمیتونن جلوی طمعشون رو بگیرن و چپ و راست FPS کلون میکنن هم به COD هیچ ربطی نداره. مثل این میمونه که من برم هزار جور دزدی و کلاه برداری بکنم که پولدار بشم، بعد وقتی دستگیر شدم بگم بابا تقصیر بیل گیتس بود. من میخواستم مثل اون پولدار بشم اینجوری شد!

ارزش یه بازی رو هم شما تعیین نمیکنی که بیای بگی Darksiders فلان بود چرا خوب نفروخت از اونور COD بیسار بود چرا اونقد فروخت. آخرش هم میای گیمر ها رو مقصر میدونی که چرا میرن COD میخرن!
یاد بگیرید که نظرتون فقط در حد یه نظره نه بیشتر.
آقا جان من بیخیال این اکتیویژن و اون نسخه شو.

Nihilistic به Resistance هم گند زده بود پس الان باید بریم یقه ی سونی رو هم بچسبیم دیگه؟!

اگه بازی برا اکتیویژن مهم بود نمیداد همچین استدیویی بسازتش. صرفا یه نسخه ی جانبی برای خالی نبودن عریضه بود نه بیشتر.
کاملااااااااا مواافقم با نظرت:D

Asmodeus

کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
خب، چون بهنام گفت ما از Black Ops Declassfield میایم بیرون و می خوام در مورد CoD بعدی که مثل این که MW4 هست یه چیزی بگم.

دوستانی که MW3 را بازی نکردند، به هیچ وجه، تکرار می کنم، به هیچ وجه متن اسپویل را باز نکنند!

من موندم دیگه Activision می خواد چه چیزی رو ادامه بده، Soap که مرد، Yuri هم که مرد، Makarov هم که مرد. حتما MW4 می تونه جالب باشه!

GT5

کاربر سایت
Nov 4, 2010
821
نام
امين
این بازی فقط دو مشکل داره
گرافیک،که نسل بعد حل میشه
و فیزیک
داستان عالی،گیم پلی عالی،شخصیت پردازی عالی(فقط کاپیتان پرایس کافیه تا کل BF و MoH رو خط بگیریم)
والله تا آرنج عسل کنن تو دهنتون بازم گاز میگیرید

Asmodeus

کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
فکر کنم اگه بخواهیم تا صبح هم به بحث کردن ادامه بدیم، فکر نکنم نتیجه ای داشته باشه. چون هر کس نظر خودش رو داره و برایش محترمه و روی آن پافشاری می کنه.
من معتقدم که اکتیویژن داره روند نادرستی را طی می کنه، اما خب شما معتقدین که روند درستی را انتخاب کرده.

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
در مورد thq هم واقعا خنده داره.شرکتی که میخواد با homefront جایی در سبک اول شخص اونم در میان بزرگان این سبک پیدا کنه همون بهتر که بترکه.
شما از کل بازی های THQ فقط Homefront ـو دیدی که اینقدر راحت میگی که چون بده یا از بقیه ضعیف تره یا ... همون بهتر که THQ بترکه ؟
حالا کاری نداریم که از مالتی پلیر بازی کلی تعریف شده .

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
فکر کنم اگه بخواهیم تا صبح هم به بحث کردن ادامه بدیم، فکر نکنم نتیجه ای داشته باشه. چون هر کس نظر خودش رو داره و برایش محترمه و روی آن پافشاری می کنه.
من معتقدم که اکتیویژن داره روند نادرستی را طی می کنه، اما خب شما معتقدین که روند درستی را انتخاب کرده.
من به شخصه نمیگم روندش درسته.ولی موضوع اینه که تا وقتی عنوان بهتری در این سبک ساخته نشه،گیمرها از همین فرمول قدیمی و تکراری استقبال میکنن.من به شخصه فقط مولتی بازی میکنم.وقتی می بینم تو این سبک،هیچ بازی ایی نیست که مولتیش قوی باشه،طبیعتا بازم میرم سراغ همین بازی.مگر اینکه یه استدیویی پیدا بشه که بجای اینکه عین پیرزنها غُر بزنه،بتونه عنوان بهتری بسازه.تا وقتی که همچین اتفاقی نیوفته،بهترین انتخاب همین COD هست.

---------- نوشته در 06:47 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:45 PM ارسال شده بود ----------

شما از کل بازی های THQ فقط Homefront ـو دیدی که اینقدر راحت میگی که چون بده یا از بقیه ضعیف تره یا ... همون بهتر که THQ بترکه ؟
حالا کاری نداریم که از مالتی پلیر بازی کلی تعریف شده .
خودتی اوس ممد؟:d
نخیر.موضوع اینه که این عزیزان،خودشون میان یه کلون از COD درست میکنن و به خورد جماعت گیمر میدن،تا بتونن به فروش و محبوبیت COD برسن.بعد که نمیتونن و با مُخ به زمین میخورن،میان به اکتی فحش میدن که چرا همش گیر داده به COD.خب خدایی خودت بگو.به نظرت کارشون مضحک نیست؟اگر این سیاست بده،خب چرا میاد یه کلون میسازید و سعی میکنید که جای پای COD بزارید؟؟!!

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
من به شخصه نمیگم روندش درسته.ولی موضوع اینه که تا وقتی عنوان بهتری در این سبک ساخته نشه،گیمرها از همین فرمول قدیمی و تکراری استقبال میکنن.من به شخصه فقط مولتی بازی میکنم.وقتی می بینم تو این سبک،هیچ بازی ایی نیست که مولتیش قوی باشه،طبیعتا بازم میرم سراغ همین بازی.مگر اینکه یه استدیویی پیدا بشه که بجای اینکه عین پیرزنها غُر بزنه،بتونه عنوان بهتری بسازه.تا وقتی که همچین اتفاقی نیوفته،بهترین انتخاب همین COD هست.

---------- نوشته در 06:47 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:45 PM ارسال شده بود ----------

بابا مولتیشم که گند کشیده شده یک عده که از همون روز اول پرستیج 10 هستن.یک عده هم که کلا یک جا کمپ میکنن.چند نفر هم که آر پی جیو از این چیزا دارن کلا دو سه نفر مثل آدم بازی میکنن(البته من خودم هر وقت بازی کردم متاسفانه اینجوری بوده و منو زده کرده از بازی).در مورد مالتی هم که bf3 هست که مالتی قوی داره و هیچ تقلیدی هم از کالاف نکرده البته قبول دارم که یکم درده سر داره چون باید چند گیگ آپدیتو از این چیزا دانلود کرد.البته اگر منظورت بازی های اول شخص هست که میشه خیلی گزینه های دیگریرو نام برد که مالتی خوبی دارند از جمله halo

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
عــــــــجب.خب حالا که توهین به عنوانی که این همه طرفدار داره،اشکالی نداره،پس ما هم شروع میکنیم.
به نظر من THQ یه زباله دونی بود که کاری جز ساخت زباله نداشت و بالاخره هم،خودش به همراه زباله هاش دفن شد و به زباله دان تاریخ پیوست.
اینم فروم ماست!!!!! :cry:

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
اكتي هيچ وقت راه درست رو انتخاب نكرد. وقتي بازي sleeping dogs رو كنسل مي كنه تا بتونه بهتر به cod برسه، يعني عملا بقيه بازيهاش رو اصلا حساب نمي كنه.
يا يه بازي ديگه اش بود فكر كنم guitar hero بود كه كل اعضاي سازنده رو مامور ساخت cod كرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر