Call of Duty :THQ باعث نابودی خاطرات خوب بازی های اول شخص شده است

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
رئیس ارتباطات جهانی شرکت THQ، آقای Huw Beynon در مصاحبه با OXM، علاوه بر صحبت کردن در مورد بازی Metro: Last Liight، از سبک اکشن اول شخص و وضعیتی، که این سبک به عقیده ایشان در حال "دست و پا زن" در آن است نیز سخن گفت.

Call-of-Duty-Logo.jpg

به نظر ایشان فرمول تکراری شوتر نظامی سری بازی های Call of Duty باعث نابودی ایده های خلاقانه در این سبک شده است. وی در این مصاحبه گفت: "به نظر من این که عکس العمل های منفی زیادی نسبت به شوتر های نظامی (که پیشتر فقط جزو کوچکی از سبک اول شخص بوده اند) وجود دارد کاملا به جا و درست است. شوتر های نظامی ناگهان معروف شدند و باعث نابودی خاطرات خوب سبک اول شخص شد. خاطرات بازی هایی همچون Half-Life، System Shock یا Golden Eye که این سبک را با آنها می شناختیم و یا خاطرات زمانی که بازی های سبک اول شخص لزوما یک شوتر نظامی نبوده و دعوتنامه ای بودند به دنیایی دیگر (که به نظر من، هدف اصلی بازی های رایانه ای است.)"

به عقیده Beynon، بازی کنندگان به آرامی در حال ترک کردن شوتر های نظامی و جستجو برای تجربه های جدید و نو هستند، مثل سری بازی های Metro. ایشان همچنین شاره کردند که بازی Dishonored برایشان یک تجربه فوق العاده بوده است: "من از Dishonored لذت بردم. خوشحالم که این بازی موفق عمل کرد و نمرات و نقد هایی که لایق اش بود را دریافت کرد."

شرکت THQ اخیرا ورشکستگی خود را اعلام کرده است اما همچنان به انتشار بازی هایش در موعد مقرر می پردازد. COD: Black Ops 2 هم با وجود فروش عالی، نتوانست مانند Modern Warfare 3 عمل کند.

منبع

آخرین ویرایش:

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
هر کس یک نظری داره

همینطور که نظر شما به من هیچ ربطی نداره نظر من هم به شما هیچ ربطی نداره و همینطور نظر اون رئیس شرکت THQ به من و شما هیچ ربطی نداره

الان من کلی با BOII حال کردم دلیل نمیشه شما بگین نخیر شما تقصیر کارین که از BOII خوشتون اومده
باز برعکس شما من اصلا با نسخه دوم Darksiders حال نکردم ولی نسخه اولش محشر بود

اینجا هرکس یک نظری داره
و THQ هم حق نداره بیاد نظر چرت و پرت بده و یک بازی رو محکوم کنه
نظرش تا یک حدودی درسته ولی این نظر فقط به یک بازی به نام CoD محدود نمیشه و کلی بازی دیگه هم هستند که این کار رو دارن میکنن
ايشون هم مثل من و شما نظرشو داده. حالا يه عده قبول دارن و يه عده ندارن. (فَشار؟:d)
من يكي حرفشو قبول دارم و به نظرم منطقيه.

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
@مجید درد :D ( درید هست اون :D )

چرا هر کی میاد ضد کالاف حرق میزنه نقل قول می کنی ؟

از رو نرفتید :D ؟ بسه دیگه جواب همه رو که نمی تونی بدی :D !

Asmodeus

Dark is the path in the absence of light
کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
قابل توجه شما

خود اکتیویژن قبلش اعلام کرد ما هیچ نقشی در ساخت گیم پلی و مرحل این بازی نداریم
و الان که بد از کار در اومده شما به اکتیویژن بستینش
بالاخره، ناشر این بازی Activision بوده. Activision خودش پیشنهاد ساخت این بازی را به Nihilistic داد. وگرنه هر استودیویی نمی تونه خودسرانه بیاد و از یک عنوان تجاری، به نفع خودش استفاده کنه.
بعدش وقتی دید که این عنوان بسیار ضعیف از آب در اومد، سریع اشتباه خود را پوشاند. در ضمن قرار نیست هر ناشری بیاد و نقشی در ساخت گیم پلی داشته باشه. معمولاً استودیو ها میان و طراحی مراحل رو انجام می دن. در واقع ناشرها فقط روی بازی ها سرمایه گذاری می کنند و یا به عبارتی دیگر آن ها را عرضه و Publish می کنند.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
ايشون هم مثل من و شما نظرشو داده. حالا يه عده قبول دارن و يه عده ندارن. (فَشار؟:d)
من يكي حرفشو قبول دارم و به نظرم منطقيه.
خوب دیگه
منم تا یک حدودی این نظر رو قبول دارم ولی نه در حدی که بیان بگن فقط CoD داره هر سال یک عنوان تکراری میده و بازی های دیگه هرسال دارن نو آوری میکنن:|

---------- نوشته در 05:35 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:34 PM ارسال شده بود ----------

بالاخره، ناشر این بازی Activision بوده. Activision خودش پیشنهاد ساخت این بازی را به Nihilistic داد. وگرنه هر استودیویی نمی تونه خودسرانه بیاد و از یک عنوان تجاری، به نفع خودش استفاده کنه.
بعدش وقتی دید که این عنوان بسیار ضعیف از آب در اومد، سریع اشتباه خود را پوشاند. در ضمن قرار نیست هر ناشری بیاد و نقشی در ساخت گیم پلی داشته باشه. معمولاً استودیو ها میان و طراحی مراحل رو انجام می دن. در واقع ناشرها فقط روی بازی ها سرمایه گذاری می کنند و یا به عبارتی دیگر آن ها را عرضه و Publish می کنند.
این بازی اونقدر برای اکتیویژن اهمیت نداشت
و گرنه نمیداد دست همچین شرکتی که بازی های قبلیش تا جایی که یادمه همه نمره پاییین بودن

---------- نوشته در 05:37 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:35 PM ارسال شده بود ----------

@مجید درد :D ( درید هست اون :D )

چرا هر کی میاد ضد کالاف حرق میزنه نقل قول می کنی ؟

از رو نرفتید :D ؟ بسه دیگه جواب همه رو که نمی تونی بدی :D !
هر کی نظر غیر منطقی بده و خودشو استاد گیمرا بدونه و ... من جوابشو سرسختانه میدم:D
البته نه اینکه شما ها نظرتون غیر منطقیه ها

چون من شما رو میشناسم یک BATTLESHIELD فن دو آتیشه:D:D:D بخاطر همین میای اینطوری میگی دیگه:D

Asmodeus

کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
این بازی اونقدر برای اکتیویژن اهمیت نداشت
اگه اون بازی برای Activision مهم نبوده، چرا اصلاً از اول قصد داشت که یک نسخه از این سری را برای PS Vita عرضه کنه...؟

دوستانی که انقدر طرف Activision را می گیرند، باید بهشون بگم که کل CoD، مدیون شرکت Infinity Wardـه اگه IW از EA جدا نمی شد، الآن همه داشتن سنگ MoH را به سینه می زدن.

نظرتون درباره وست و زمپلا چیه؟;;)

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
اگه اون بازی برای Activision مهم نبوده، چرا اصلاً از اول قصد داشت که یک نسخه از این سری را برای PS Vita عرضه کنه...؟

دوستانی که انقدر طرف Activision را می گیرند، باید بهشون بگم که کل CoD، مدیون شرکت Infinity Wardـه اگه IW از EA جدا نمی شد، الآن همه داشتن سنگ MoH را به سینه می زدن.

من ندیدم زیاد روی این بازی مانور بده.
حالا من که PS VITA ندارم و نمیدوم این بازی چه شکلی بوده

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
اتفاقا اصن کسی سنگ اکتی رو به سینه نمیزنه.اکتی یه پول پرست عوضی هست.اکثر دوستان هم به این موضوع معترف هستن.
موضوع همینی هست که خودت اشاره کردی.گیمرها عاشق وست و زامپلا هستن.این 2 چنان معجونی ساختن که حتی با رفتنشون و Copy/Paste همون فرمول،بازم شاهد یک بازی لذت بخش هستیم.مطمئنا وقتی که بازی جدید این 2 نفر عرضه بشه،بازم بهترین در سبک FPS میشه و طبیعتا گیمرها به اون سمت کوچ میکنن و سبک بازی اونا رو به سینه میزنن.وگرنه گور بابای اکتی.

POW3R

کاربر سایت
Oct 11, 2007
2,483
نام
کیان
قابل توجه شما

خود اکتیویژن قبلش اعلام کرد ما هیچ نقشی در ساخت گیم پلی و مرحل این بازی نداریم
و الان که بد از کار در اومده شما به اکتیویژن بستینش

نمونه عناوین جالب یوبی هم AC revelations هست که معروف بود به تکراری بودن:|
البته بازم بازی های خیلی خوبی ساخته مثل FC3 و ... ولی بازم داره گند میزنه به سری AC
چون فروش AC هم هرسال خیلی زیاده دیگه اونقدر براش اهمیت نداره
نمونش AC Revelations و AC III ( که مراحل جالی نداشت و خیلی خسته کننده شده بود )
الان چی کاره UBI SOFT دارید :))) چه ربطی دارههه ای بابا پای EA هم بکشید وسط کم کم

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
الان چی کاره UBI SOFT دارید :))) چه ربطی دارههه ای بابا پای EA هم بکشید وسط کم کم
د ...
نکته همینجاست:D

THQ به CoD گیر داده بخاطر فروش زیاد عنوان شوترش
وگرنه بازی های زیادی هستن که هر سال کپی-پیست میکنن
چرا به اونا گیر نداده؟!؟!

Asmodeus

کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
من ندیدم زیاد روی این بازی مانور بده.
حالا من که PS VITA ندارم و نمیدوم این بازی چه شکلی بوده
دقیقاً منظور من همینه. چرا وقتی اکتیویژن نمی خواد روی نسخه ای مانور بده، اصلاً پیشنهاد ساختش رو به Nihilistic می ده. این یعنی نشون دهنده این است که Activision اصلاً به کیفیت نمی ده و فقط می خواد از iP پول ساز CoD به نفع خودش استفاده کنه.
اگه ایده IW نبود، الآن وضعیت Activision خیلی بد بود. نکته جالب تر اون جاست که اون کار را با IW بعد از Modern Warfare 2 انجام داد.

این THQ بدبخت هم که اصلاً به فروش این سری کاری نداشته. فقط می گه که شوترهای نظامی با استفاده از فرمول یکسان، خاطرات بازی های FPS کلاسیک رو از میان بردند.

yonestm

کاربر سایت
Dec 13, 2010
4,914
نام
U-N-3-S
من موندم بعضی ها تعریفشون از اینکه بازی تکرایه چیه ؟؟؟؟

مثلا شما میگی کال اف تکراری شده میگم میخوای زنگ بزنم اکتیو بگم cod:mario killer بزنه ؟؟؟؟ میخوای بگم وسط بازی قارچ بزاره که هرموقع جونت کم شد بخوری ؟؟؟؟؟
یا میخوای تو AC حریف رو با پنبه بکشی ؟؟؟

یک چیزایی بعضا میگن که ادم شاخ در میاره ...

من شخصا فن تمامی بازی هستم تا چشم دشمنان کور بشه ...

اما از توهین به یک عنوان بدم میاد ... البته بعضی وقت ها لازمه ...
نه
در کل با تمامی دوستان هستم که یکم درک کنید که تقلید چیه تکرار چیه نیاید باسه اینکه تعداد ارسالی هاتون زیاد بشه بنویسید : بله 100% یا نه 0 %

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
دقیقاً منظور من همینه. چرا وقتی اکتیویژن نمی خواد روی نسخه ای مانور بده، اصلاً پیشنهاد ساختش رو به Nihilistic می ده. این یعنی نشون دهنده این است که Activision اصلاً به کیفیت نمی ده و فقط می خواد از iP پول ساز CoD به نفع خودش استفاده کنه.
اگه ایده IW نبود، الآن وضعیت Activision خیلی بد بود. نکته جالب تر اون جاست که اون کار را با IW بعد از Modern Warfare 2 انجام داد.

این THQ بدبخت هم که اصلاً به فروش این سری کاری نداشته. فقط می گه که شوترهای نظامی با استفاده از فرمول یکسان، خاطرات بازی های FPS کلاسیک رو از میان بردند.
بله
Activision کلا دنبال پوله
منم اینو قبول دارم و سنگ اکتیویژن رو به سینه نمیزنم:D

خودتو جای اکتیویژن بزار
هر سال یک CoD یک گیم پلی تکراری که فقط مراحل و داستان تغیر میکنه + فروش فوق بالا
بعدش بنظرت تو میای پول اضافی خرج بازی کنی و گیم پلی نو آورانه براش بسازی؟!؟؟!
نه دیگه:D کاری که بعضی شرکتای بزرگ دیگه هم همین کار رو میکنن

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
اتفاقا اصن کسی سنگ اکتی رو به سینه نمیزنه.اکتی یه پول پرست عوضی هست.اکثر دوستان هم به این موضوع معترف هستن.
موضوع همینی هست که خودت اشاره کردی.گیمرها عاشق وست و زامپلا هستن.این 2 چنان معجونی ساختن که حتی با رفتنشون و Copy/Paste همون فرمول،بازم شاهد یک بازی لذت بخش هستیم.مطمئنا وقتی که بازی جدید این 2 نفر عرضه بشه،بازم بهترین در سبک FPS میشه و طبیعتا گیمرها به اون سمت کوچ میکنن و سبک بازی اونا رو به سینه میزنن.وگرنه گور بابای اکتی.
گور باباي اكتي يا cod؟
اين حرفت مي رسونه كه هر جا خوب باشه ميري. يعني مثلا اگه cod بعدي خراب كنه و متاش بياد رو ٥٠-٦٠ همه ولش مي كنن.
مثل نسخه black ops vita. با وجود اينكه ip مال اكتي هست ولي چون گند زده ميگن اكتيويژن تو بازي دخالتي نداشته.
در يك كلام:
حزب باد

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
گور باباي اكتي يا cod؟
اين حرفت مي رسونه كه هر جا خوب باشه ميري. يعني مثلا اگه cod بعدي خراب كنه و متاش بياد رو ٥٠-٦٠ همه ولش مي كنن.
مثل نسخه black ops vita. با وجود اينكه ip مال اكتي هست ولي چون گند زده ميگن اكتيويژن تو بازي دخالتي نداشته.
در يك كلام:
حزب باد
خوب این حرف که قبل از ریلیز بازی بود
قبل از اینکه بازی ریلیز بشه اکتیویژن این رو گفت

البته باز الان فکر نکنین من سنگ اکتیویژن به سینم میخوام بزنم:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر