Cage : نمايش ''Sci-fi'' مايكروسافت براي Natal دروغي بيش نبود

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

T@ntaL 73

کاربر سایت
سلام.

Quantic Dream قبلا در مورد علاقمندي هاش به motion control ها گفته بود و حتي به دنبال آپديتي براي پشتيباني HR از Move هستند.David Cage (يكي از موسسان QD و co-CEO ) در مورد تكنولوژي motion control مايكروسافت (Natal) مشكوك بودن خود را اعلام كرد.

xboxcom-project-natal_1243923174865.png

''من Natal را ديدم و بسيار كنجكاوم كه ببينم چه كاري مي خواهند با آن انجام دهند''. و بعد گفت:
''من در مورد اين نمايش sci-fi آنها, زياد فكر هاي خوبي نميكنم.''

او به ويدئويي كه در E3 سال گذشته پخش شد اشاره كرد. يك منتاژ از استفاده ي عام و كلي Natal براي بازي كردن هر عنواني (مثل بازي هاي racing, فوتبال, و fighting ). يك فعل و انفعال متقابل با Xbox 360 و تنها استفاده از حركات دست و صدا.اما تظاهر و بلوفي بيش نبوده كه به نظر كيج شاكي تر از همه است.

169975-skateboard.jpg

كيج گفت چشم هايم 4 تا شد وقتي ديدم: ''وقتي كه يه بچه با يك اسكيت بورد اومد و يك اشعه ي ليزر ان اسكيت بورد را اسكن كرد و بعد ما ان اسكيت بورد رو در بازي ديديم'' .او توضيح داد كه توانايي گرفتن عكس و قرار دادن آن در بازي ممكن است, ولي نه به اندازه اي كه اين ويدئو از Natal دوست داره كه ما آن را باور كنيم. ''ما در صنعت هستيم ; و ميدانيم چه چيزي شدنيست و چه چيزي نشدني.''

او اضافه كرد: ''من فكر ميكنم كه يه كم دروغ هم در آن چاشني كار شده.چون اجازه ميده ملت در مورد ديدن آن چيزي فكر بكنند كه حتي به آن نزديك هم نشده اند.''

در سيزدهم June در E3 ما آخرين نقشه ها و برنامه ريزي هاي مايكروسافت را در مورد Project Natal ميبينيم.

آخرین ویرایش:
یکیش همین تریلر کذایی KZ2 که سال 2005 اومدند یه CG نمایش دادن ! بعد سال 2009 یعنی 4 سال بعد تونستند شبیه اون در بیارند !!!!!

2 : بازی lair که واقعا فاجعه قرن بود ! حتی تا یک ماه سونی قبول نمیکرد که این بازی مشکل داره ! تا بعد راضی شد نگید دروغ میگی که همه شاهدند !

3 : 4 بعدی کردن بازی ها ! lol حتما فراموشی گرفتید ؟
گفتم که شما اصولا رو هوا حرف میزنی و اصلا نمیدونی چی داری میگی!!

KZ2 رو که سیاوش به خوبی توضیح داد، ولی خوب چون شما هیچ وقت این بازی رو بازی نکردی و کلا تعصب کورکورانت بهت اجازه نمیده واقعیت رو ببینی منم بیشتر از این سعی نمیکنم چیزی رو بگم چون بهقول معروف عاقلان را اشارتی کافیست!

اما در مورد L.A.I.R! این بازی مرخرف بود یا هرچیزی که تو اسمش رو میزاریمعنیش این هست که یه پروژه شکست خورده توسط یک استدیو 3rd party بود. خوب حالا این وسط دروغش چیه؟ یه بازی که بشه از نشر مزخفری با L.A.I.R مقایسش کرد Too Human بود که یه هزینه و وقت نجومی براش صرف شد اما نتیجش چیزی جز فاجعه نبود. پس یعنی الان مایکرو دروغ گفته؟ اصلا یه سوال بهتر، شما میدونی معنی دروغ گفتن چی هست؟

ان 4D رو هم که گفتی بیشتر از همه کم سوادی خودت رو نشون دادی، پس بیشتر از این خودت رو مسخره نکن و سعیکن اول یادبگیری درست اخبار رو بخونی بعد مچ ملت رو بگیری...

شما خودت تو پستای قبلت تو صفحات قبلی گفته بودی تریلر KZ2دروغ محض بود
طبق ان چیزی که خودت امدی قرمزشم کردی من گفتم تریلر هایی که توی E3 نشون داد نه تریلر KZ2! منظورم هم ان نمایش مصنوعیی و خیره کننده MSG و یا ان تریلر MS بود. خوب هنوزم میگم، چیزی که سونی از MS نشون داد دروغ محض بود، چون اگه بازی کرده باشیدش میبینید که با ان CG اختلاف داشت!

شما آتش فشان Paradox ها هستین...
ایشون L.A.I.R رو بازی نکرده حق نداره نظر بده ولی شما که حتی در فاصله ی 12000 کیلومتری نتال هم تا حالا قرار نگرفتی میتونی هر چی می خوای بگی..
من ترجیح میدم جواب شما رو بعد از عرضه نتال بدم. ان وقت هست که مجبور هستی هی بیای سرخ شی و بری...

خداییش من این یه مورد رو قبول ندارم.اګه وقت داری برو یه بار تریلر رو نګاه کن بعد متوجه تفاوت می شی!!!
محمد جان از ان جایی که گرافیک تکنیکی اصلا بحث سلیقه نیست من باهات مخالفت میکنم! خودت بیا ان تریلر رو با بازی مقایسه کن. بازم میگم به غیر از کیفیت بافت ها بازی اصلی از نظر هوش مصنوعی (که دیگه هوش مصنوعی KZ2 معروف به هوش مصنوعی مرگ هست!)، تعداد دشمنان در صفحه، افکت های نورپردازی، جزییات (این مورد دیگه فریاد میزنه!!) و اتمسفر بازی و .... خیلی بهتر از ان CG بود!

این نظر من نیست، نظر عموم منتقدین هست!

Last edited by a moderator:
دلیل میشه یه نفر بیاد به شخصیت یکی دیگه توهین کنه؟؟؟؟؟

الان من به شما بگم غار نشین خوشت میاد؟

نه خیر! منظور من اینه که وقتی یک نفر خودش همچین رفتاری داره، در جایگاهی نیست که به بقیه درس اخلاق بده. متوجه شدید الان؟

نه خیر! منظور من اینه که وقتی یک نفر خودش همچین رفتاری داره، در جایگاهی نیست که به بقیه درس اخلاق بده. متوجه شدید الان؟

من يه کاربر معموليم ولی مديرا بايد الگو باشن وقتی مديرا ميآن همه چی بار طرف ميکنن از بقيه انتظاری ميره؟؟؟؟
فکر نکنم چیزی که من گفتم در حد حرف سیاوش باشه!

اصولاً جو اينجا يه جوری شده اگه به هم کنايه نزنن بچه ها نميشه! نميدونم چرا؟

بحث این تاپیک شبیه صحبت های آقای X شده که هروقت یه مجری یا گزارشگر خارجی ازش میپرسه چرا همچین اتفاقی توی فلان جا افتاد , میگه توی کشور شما هم افتاده ! اینم مدارکش !! یعنی صورت مسآله با آوردن یه مسآله دیگه پاک میشه ! :دی
بحث سر ویدئوی Natal بود و کم کم رسید به Killzone 2 !!! احتمالآ آخرش به پیش بینی قوم مایا در مورد 2012 هم میرسه !
لطفآ بحث تاپیک رو دنبال کنین و همه چی رو با هم قاطی نکنین.

ببینید دوستان اگه دقت کرده باشید توی اون برهه زمانی (سال 2005 ) همچین گرافیکی که توی سال 2009 به صورت real وجود نداشت ولی توی 2008 یا2007 بود که نسبت به زمان لانچ بازی یه مزخرف بود
حالا قضیه natal هم شده نشون دادن آینده این hardware کسی هم نمی تونه تکذیب کنه که اینی که توی e3 به صورت realtime اجرا کرد درست بوده و به هیچ وجه نمیشه skate یا بازیهای racing انجام داد مثل همون trailer البته

بحث این تاپیک شبیه صحبت های آقای X شده که هروقت یه مجری یا گزارشگر خارجی ازش میپرسه چرا همچین اتفاقی توی فلان جا افتاد , میگه توی کشور شما هم افتاده ! اینم مدارکش !! یعنی صورت مسآله با آوردن یه مسآله دیگه پاک میشه ! :دی
بحث سر ویدئوی Natal بود و کم کم رسید به Killzone 2 !!! احتمالآ آخرش به پیش بینی قوم مایا در مورد 2012 هم میرسه !
لطفآ بحث تاپیک رو دنبال کنین و همه چی رو با هم قاطی نکنین.
دقیقا من همین پیش بینی رو هم کردم -اول تاپیک:biggrin1:

خدایش من که دیگه پست نمیدم!بزار دور هم بگن- اخرش که تاپیک قفل شد!میاریمش بالا به حرفهای خودمون میخندیم:biggrin1:

با نوستراداموس یا دیوید پچر نسبتی داری؟:)

اوّل اينکه اون بازی تجربه اولشون بود روی ps3 و ساخت انگينش 2 سال طول کشيده!

دوم هم اينکه sony به مشتری احترام ميزاره يعنی رو يه چيزی زياد کار ميکنه تا کيفيتش بالا بره يکم دير تر پول بدست ميآره ولی جنس بنجل تحويل نميده! بر عکس مايکرو

گزینه اول رو خیلی خوب میشناسم دومی رو فوق العاده:biggrin1:ولی چیزیه که میشه!و همین الان حاضرم شرطش رو ببندم-روی اسب شماره 3 شرط میبندم!!!

-چه ربطی به تجربه اول داره؟همه استدیو ها تجربه اول دارند!AW چیه این وسط 5 سال اونم تو کار بود!ربطی نداره !
مگه Crysis رو 20 سال طول کشید ساختن؟شماره اول GeOW هم خودش تو زمان خودش غولی بود!مطمئنن الان قدیمی شده!مثل ماریو شماره اول - با الانی ها خیلی فرق داره(به زبونی گفتم بچه بفهمه اگه.....)
جنس بنجل شما نمیدونی چیه دقیقا!
خواهش میکنم چنتا از این بنجل ها رو نام ببر!تو بازی اسم و فامیل ازشون استفاده کنیم lol

آخرین ویرایش:
کلا وارد مباحث پیچیده نمیشم اما 2 سال پیش من نیاز به امتحان و تست MC داشتم و یک تحقیق بود در چندین نمایشگاه و سوال و پرسش بهترین استودیو Motion Capture ایران رو پیدا کردم که اسمش مبنا (Mabna) هست اون موقع 2 عدد ستون !!پردازشگر داستند برای پردازش اطلاعات که صحبت کردم میگفتند حدود 420 گیگا هرتز قدرت این سیستم برای پردازش هست 24 عدد دوربین مادون قرمز و 18 تا سنسور روی بدن(دقیق یادم نیست)
3 روزه تاپیک رو میخونم گفتم یک سری به سایت این استودیو بزنیم(چند سالی بیشتر نیست آغاز به کار کرده و اون موقع ماهی 13 میلیون میگرفت و 1 ماه میتونستید از امکاناتش استفاده کنید)
الان قدرت دستگاههای پردازششون به 750 گیگا هرتز رسیده که در ایران فکر کنم بهترین باشه.
با یک سرچ ساده میشه فهمید در مقابل موشن کپچر های خارجی ضعیفه تازه.
به نظر دوستان X360 میتونه در کنار پردازش بازی موشن کپچر هم پردازش کنه!؟

بعضیا خیال میکنن حتما باید پست بدن
======
من اگه جای شما که میاید با کسانی بحث میکنید که فک میکنن به کنسول کارخونه باباشون توهین شده بودم اصلا دیگه تو این تاپیک نمیومدم تا بعد عرضه نتال بعد از اون میومدم همرو نقل قول میکردم کلیم میخندیدم البته منظورم به اونا نیست که بحث منطقی میکردن منظورم به کسانی مثل همین اقا که پستشو نقل کردمه که اصلا نمیدونه تو کدوم تاپیک پست داده فقط اومده بگه kz2 دروغ بود
من کی همچین حرفی زدم من به شما پیشنهاد میدم بری پستا رو بخونی و اینقدر حرف اضافی نزنی
در ضمن بحث KZ2 از صفحات پیش شروع شده بود چشاتو باز میکردی میدیدی

آخرین ویرایش:
من کی همچین حرفی زدم من به شما پیشنهاد میدم بری پستا رو بخونی و اینقدر حرف اضافی نزنی
در ضمن بحث KZ2 از صفحات پیش شروع شده بود چشاتو باز میکردی میدیدی
دقیقا همچین حرفی زدی به جای اینکه درباره بحث تاپیک صحبت کنی اومدی یه راست گیر دادی به سونی و kz

کلا وارد مباحث پیچیده نمیشم اما 2 سال پیش من نیاز به امتحان و تست MC داشتم و یک تحقیق بود در چندین نمایشگاه و سوال و پرسش بهترین استودیو Motion Capture ایران رو پیدا کردم که اسمش مبنا (Mabna) هست اون موقع 2 عدد ستون !!پردازشگر داستند برای پردازش اطلاعات که صحبت کردم میگفتند حدود 420 گیگا هرتز قدرت این سیستم برای پردازش هست 24 عدد دوربین مادون قرمز و 18 تا سنسور روی بدن(دقیق یادم نیست)
3 روزه تاپیک رو میخونم گفتم یک سری به سایت این استودیو بزنیم(چند سالی بیشتر نیست آغاز به کار کرده و اون موقع ماهی 13 میلیون میگرفت و 1 ماه میتونستید از امکاناتش استفاده کنید)
الان قدرت دستگاههای پردازششون به 750 گیگا هرتز رسیده که در ایران فکر کنم بهترین باشه.
با یک سرچ ساده میشه فهمید در مقابل موشن کپچر های خارجی ضعیفه تازه.
به نظر دوستان X360 میتونه در کنار پردازش بازی موشن کپچر هم پردازش کنه!؟

اگه توقع تو از نتال اینکه در حد یک استدیو انیمشن سازی برات دیتا کپچر کنه قطعاً جواب منفی هست .
قطعاً شما بهتر می دونید که استدیو ها موشن کپچر رو برای ساخت استخون برای انیمیشن هاشون استفاده می کنند و این استخون ها با ید با حد اکثر کیفیت ساخته بشه تا حداکثر نزدیکی به حرکت واقی رو داشته باشه .اجزای حرکت داده شده در جلوی سنسور ها با دقت میلیمتری سنس میشه تا حد ممکن واقعی باشه .اما ...

توی ایکس باکس ما به اطلاعات با این دقت برای ثبت حرکات کاربر نیاز نداریم .
نتال با کیفیت 4 سانتی متر از گیمر دیتا میگیره .چون بیشتر از این نیازی نیست .
بنا بر این نه تنها نیاز به پردازنده 750 و 420 گیگاهرتزی نداره
حتی به تمام پردازنده ایکس باکس هم نیازی نیست .نتال بین 10 تا 15 درصد از پردازنده ایکس باکس رو مشغول خواهد کرد

دقیقا همچین حرفی زدی به جای اینکه درباره بحث تاپیک صحبت کنی اومدی یه راست گیر دادی به سونی و kz
من گفتم kz2 دروغ بود؟
این حرفی که خودم زدم:

شما خودت تو پستای قبلت تو صفحات قبلی گفته بودی تریلر KZ2دروغ محض بود
در ضمن من به نتیجه ی نهایی که این بازی چه قدر به اون تریلر نزدیک بود کاری ندارم بحث سر اینه که اون تریلر دروغی محض از سونی بود
شما در خوندن پستا دقت نداری

دوستان اینقدر دعوا نکنید اینطوری خودتون ضایع میکنید. اخه الان که نمیشه گفت ناتال دروغه یا واقعی باید صبر کرد و دید مگر ما چیزایی نداشتیم که همه میگفتند نمیشه اما شد نمونش همین KZ2 یا حتی کی تا 10 سال پیش فکر میکرد که گوشی ها لمسی بشن من نمیتونم بگم که ناتال میترکونه یا نه فقط باید صبر کرد و دید که چی میشه حالا فلان یارو یک حرفی میزنه که منبع درست حسابی نیست البته دیوید کیج یکی از بهترین سازندگان بازی هستند

من فکر میکنم که سوئ تفاهم شده کالاً.البته این نظر شخصیه منه
یادم همون اولا که نتال معرفی شد مایکرو گفت که علاوه بر تشخیص کاراکتر این قابلیت وجود داره که نتال اشیائ خارجی رو هم بهش بشناسونی .
یعنی اینکه مثلاً ماهی تابه رو به عنوان راکت تنیس بهش بشناسونی و تو بازی ازش استفاده کنی :biggrin1:و یا از دسته بیل:biggrin1: به عنوان چوب بیس بال و از این قبیل .
حالا مایکرو بیچاره واسه اینکه این قابلیت رو به کار برا حالی کنه اون صحنه اسکن اسکیت بورد رو ساخت .تا بگه که بابا جون با نتال از این کارا هم میشه کرد .
فکر نمی کنم حتی کسی از بچه های این سایت از از اون صحنه اینطوری برداشت کرده باشه که از نتال یه پرتویی خارج میشه و اسکیت بورد رو اسکن خواهد کرد :eek::confused:.
این اقای کیج خوشحال هم اومده گیر داده به همین موضوع که نتال که اسکنر لیزری نداره مه ازش نور بزنه بیرون چه چیزی رو به اون شکل البته اسکن کنه .
کسی شماره کیج رو داره زنگ بزنه این مساله رو روشن کنه براش تا بچه های سایت همدیگرو نکشتن :).

البته دیوید کیج یکی از بهترین سازندگان بازی هستند
درسته ولی پیتر مخلوط کن( ببخشید مولینکس:p) هم از سازندگان بنام بازی هست .
توضیحاتش رو راجب مایلو به یاد بیارین :love:.

هر چند تا اومدن نتال نمیشه نظر قطعی داد ولی اینکه بیای بگی همش دروغ:evil: بوده هم منطقی نیست

مگه کیج اومد گفت لیزر میاد بیرون و اسکیت رو اسکن می کنه؟
میگه یکم تو اون صحنه اغراق شده!
مقلا نتال چجوری میفهمه پشت انگشت اون پسر چه طرحی هست؟

مگه کیج اومد گفت لیزر میاد بیرون و اسکیت رو اسکن می کنه؟
میگه یکم تو اون صحنه اغراق شده!
مقلا نتال چجوری میفهمه پشت انگشت اون پسر چه طرحی هست؟

بله .اتفاقاً به همین گیر داده

كيج گفت چشم هايم 4 تا شد وقتي ديدم: ''وقتي كه يه بچه با يك اسكيت بورد اومد و يك اشعه ي ليزر ان اسكيت بورد را اسكن كرد و بعد ما ان اسكيت بورد رو در بازي ديديم'' .ا

نتا نمیتونه اون طرح رو اسکن کنه و نمیکنه .اگه به ویدئو دقت میکردی پسره بعد از اسکن خود اسکیت بورد واسه اون یک طرح انتخاب میکنه.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or