Cage: بازی Beyond Two Souls راباید یک‌بار به پایان رسانده و نباید آن را تکرار کنید

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Beyond_Two_Souls.jpg

آقای David Cage کارگردان شرکت سازنده Heavy Rain یعنی Quantic Dream حال مشغول کار بر روی عنوان Beyond Two Souls بوده که این بازی نیز مانند HR، بر پایه‌ی تصمیمات بازیباز می‌باشد؛ از همین رو Cage از بازیبازان خواسته تا پروژه بعدی آن ها را فقط یک بار به پایان برسانند چرا که انجام دوباره‌ی آن، در تضاد با تمام زیبایی ها و نتایجی که از تصمیمات قبلی خود گرفته بودید، می‌باشد.
David Cage در مصاحبه با VideoGamer اذعان داشت: "این بازی نیز مانند Heavy Rain باید یک بار به پایان رسانده شده و دیگر تکرار نشود؛ گرچه می‌توانید دوباره آن را تکرار کنید ولی من فکر می‌کنم بهترین نتیجه را زمانی خواهید گرفت که با فکر به انتخاب گزینه ها بپردازید و هیچ وقت فکر این که اگر تصمیم متفاوتی می‌گرفتید، چه اتفاقی می‌افتاد را نکنید؛ چرا که زندگی نیز همین گونه است و Beyond، زندگی Jodie Holmes است."
وی همچنین در رابطه با مرگ در بازی و تاثیرات آن می‌گوید: "مرگ، واقعا چیز عجیبی است. به این منظور که گاهی اوقات به فکر این که مرگ چیست میافتید در حالی که هیچ کسی در اطراف شما نمرده است ولی وقتی یکی از عزیزانتان را از دست می‌دهید، دیدگاه شما کاملا تغییر می‌کند. من هیچ وقت به دین و آیین پایبند و علاقه مند نبوده ام؛ از نظر من آن ها فقط یک سری نگرش جالب هستند. یک روز در حال فکر کردن به این که مرگ بدون هیچ گونه دین و خدایی که بر بالای ابری نشسته باشد، چگونه خواهد بود؟ واقعا می‌توانیم توضیح دیگری از مرگ پیدا کنیم؟ و این نظریه، نظریه ای بود که من را به سوی نوشتن داستان Beyond برد."
بازی Beyond Two Souls در تاریخ نا مشخصی از سال 2013 به صورت انحصاری برای کنسول Play Station 3 منتشر خواهد شد.
منبع

ای بابا من هی میخوام توی این تاپیک های دیوید کیج پست نزنم (چون دیگه کاملآ تکراری شده و آدم هنوز تاپیک رو باز نکرده ، میدونه تا 6،7 صفحه دقیقآ در مورد چه چیزایی صحبت میشه) ولی نمیذارین ! :|
توی اون تاپیک هم گفتم ، خود کیج نمیره بگه تو رو خدا با من حرف بزنین و من مظلوم هستم و اینا ! :دی وقتی سایت ها و مجلات میرن سراغش ، اون با آغوش باز (!) استقبال میکنه. میتونه مثل یه عده خودش رو بگیره و بگه بدون وکیلم حرف نمیزنم ، ولی خب دوست داره در مورد ایده ها و بازی هاش صحبت کنه و از این فرصت استفاده میکنه !
و باز هم میگم ، کل مصاحبه های دنیای گیم فقط به دیوید جون ختم نمیشه ! :دی همین Videogamer توی همین یه هفته مصاحبه های دیگه ای هم داشته. از مصاحبه با سازنده های League of Legends و Secret World گرفته تا Criterion و ...
یا مثلآ VG247 که چند روز پیش با دیوید مصاحبه کرده بود ، در طول این مدت ده ها مصاحبه دیگه هم داشته که من اینا رو فقط از توی 2 صفحه اول گوگل درآوردم ، دیگه بقیه ـشون بماند !
مصاحبه با سازنده های Hitman: Absolution , Assassins Creed III , Borderlands 2 , FIFA 13 , WWE 13 , DmC , Black Ops 2 , Crysis 3 , Far Cry 3 و Witcher 2 و برادر Shuhei Yoshida و ... ، اینایی که گفتم فقط مربوط به 2،3 صفحه اول گوگل میشن ، فقط هم از همون سایت VG247 نه سایت های دیگه ! :دی اونم مصاحبه های یک ماه اخیر نه مثلآ 5 ماه اخیر !
الآن برای مثال مصاحبه های یک ماه اخیر NFS: Most Wanted رو ببینیم :
1
2
3
4
5
6

یا برای مثال Assassins Creed III :
1
2
3
4
5
6

این لینک ها رو از توی چند صفحه اول گوگل پیدا کردم و حوصله نداشتم کل اینترنت رو بگردم وگرنه میشه بیشتر از این هم گیر آورد. برای بقیه بازی ها هم بگردین همین طور هست و مصاحبه های زیادی پیدا میشه و شاید از این دو تا بازی هم بیشتر. تمام لینک هایی که بالا گذاشتم هم فقط و فقط برای 1 ماه اخیر هست نه بیشتر ! :دی
پس مصاحبه فقط مخصوص دیوید کیج نیست ! هر بازیسازی میتونه وقتی برای مصاحبه میان پیشش ، قبول کنه و صحبت کنه یا بگه من خفن تر از این هستم که با شما بدبختای محتاج مصاحبه کنم ! حالا این وسط چون دیوید جون خیلی جذابیت پیدا کرده بین بچه های بازیسنتر ، مصاحبه هاش بیشتر به چشم میاد ! :دی

ديدي ميتونيم بكشيمت به اين تاپيك:d

ولي جدا دليل اينكه ايشون به طور خاص مصحابه مي كنه اينه كه ميخاد حرفاشو بخورنه به ملت:d.ما هم ميدونيم خيلي ها مصاحبه مي كنن.ولي همون خيلي هام يك بار مصاحبه مي كنن دو ماه به خودشون استراحت ميدن والبته در مورد بازي خودشون(عمدتا) مصاحبه ميكنن.

تا حالا هم فقط در مورد سياست حرف نزده اون رو هم يك نظري بده تكميله.:d

اما به لطف دیوید فقس یه چیزایی من کشف کردم تو این سایت :دی اینکه ما اینجا چقدر کاربر دل رئوف و دل نازک داریم که اصلا از تیر اندازی و خون و خون ریزی و سبک گیمینگ که بیشتر از 10 ساله الان داره ادامه میده، خوششون نمیاد ;;)

HR رو هم بنده بارها و بارها به پایان رسوندم (اگه اشتباه نکنم حدود 15-16 بار)، این حرکت هم هیچ تأثیری منفی‌ای رو احساسی که با اولین مرتبه بازی کردن بهم دست داد نداشت، Beyond هم اگر مجالی بود همین بلا رو سرش میارم.

اما به لطف دیوید فقس یه چیزایی من کشف کردم تو این سایت :biggrin1: اینکه ما اینجا چقدر کاربر دل رئوف و دل نازک داریم که اصلا از تیر اندازی و خون و خون ریزی و سبک گیمینگ که بیشتر از 10 ساله الان داره ادامه میده، خوششون نمیاد ;;)
alan wake اينا رو داشت؟:دی منظورم به شكل واقعيه:دی چون تيراندازی به سايه كه نمی شه تيراندازی، سايه هم كه خون نداره:دی اما بازی خوبيه و محبوب دل ها...:دی
فارنهايت هم خوب بود، ولی از HR به بعد كيج بد شد به دلايل مشخصی:دی

اینکه ما اینجا چقدر کاربر دل رئوف و دل نازک داریم که اصلا از تیر اندازی و خون و خون ریزی و سبک گیمینگ که بیشتر از 10 ساله الان داره ادامه میده، خوششون نمیاد

حالا اینجا فن‌هاشون منطقی‌ترن. تو جاهای دیگه دیوید کیج رو به عنوان خدا میپرستن و بازی‌های دیگه رو مسخره می‌کنن میگن اینا همش کشت و کشتار داره و بازی‌های دیوید خدایه خلاقیت هستن و اینا ... در حالی که با همون بازی ها بزرگ شدن.

به هر حال واقعاً نمی‌شه گفت بازی‌های دیوید کیج بازی‌های خوبی نیستند یا سر عالمو شیره مالیدن. یه نوع سبک هست که شبیه فیلم سینمایی هست، افرادی هم هستن اعتقاد دارن ما فیلم سینمایی بخوایم میریم سینما دیگه نمیایم 60 دلار بدیم میریم سینمای عینک سه بعدی با رفقا پاپ کورن می‌خوریم، 10 دلار میدیم خیلی هم حال میده:d در کل نظر دادن خیلی سخته راجبش، ولی من یکی شخصاً با Farenheit خاطره دارم.

چرت محض گفته ... همون کلاهی که سر دوباره بازی کردن Heavy Rain سرم رفت واسه هفت پشتم بسه ...
این مردک مثل اینکه بیکاره پشت سر هم مصاحبه میکنه ... باشه بابا تو خاصی ... تو تکی ... تو فکرت ماوراست ... بکش بیرون خو ...:d

حالم دیگه بهم میخوره از این تاپیک ها...
هر دفعه همون کاربرا، همون پست های تکراری! اگه دیوید کیج خیلی دوست داره مصاحبه کنه در کنارش شما هم خیلی علاقه به تکرار مکررات دارید.

نکته: قبل از جامه دریدن و سر به بیابون گذاشتن به این نکته دقت داشته باشید که من از HR خوشم نمیاد و خودم از اولین کسایی بودم که از این بازی انتقاد کردم.

چرت محض گفته ... همون کلاهی که سر دوباره بازی کردن Heavy Rain سرم رفت واسه هفت پشتم بسه ...
این مردک مثل اینکه بیکاره پشت سر هم مصاحبه میکنه ... باشه بابا تو خاصی ... تو تکی ... تو فکرت ماوراست ... بکش بیرون خو ...:d
لا اقل یه بار پستای قبلی رو بخونین بعد پا برهنه بپرین وسط . در این مورد آریا کاملا توضیح داد .

همون HR هم یه بار بیشتر ارزش نداشت. خیلی سعی کردم دوبار برم ولی وقتی محتوای داستان قاتل مقتول و ... همه یکیه حس دوباره بازی کردن به آدم دست نمیده. مگه اینکه شیفته بازی و کیج باشی مثل بعضی ها و بالای 10 بار بتونی تموم کنی
الان من همین نظرو در مورد Alan Wake دارم. با این تفاوت که میگم ارزش یه بار تموم کردن هم نداشت مگر اینکه شیفته ی بازی و سم لیک باشی. Problem ؟

پ.ن: رو هوا Fact صادر نکنید خواهشا. دلیلی نداره همه مثل شما باشن.

لازم نیست برای اینکه جناب کیج رو تطهیر کنید دست به دامن aw بشید.aw با همه ضعفهاش یه چیزی داشت به نام گیم پلی...هروقت ایشون بازیهاشون گیم پلی داشتن مقایسشون کنید.
اصولا راست میگید.بازیهای این بشر با هیچ بازیی قابل مقایسه نیست چون من بازی رو سراغ ندارم که 60دلار باشه و بدون بازی کردن خودش تموم بشه.

لا اقل یه بار پستای قبلی رو بخونین بعد پا برهنه بپرین وسط . در این مورد آریا کاملا توضیح داد .

همه خوندن و همه هم سواد دارن ... فقط من موندم این خبرنگار ها کلا چرا دم دکه ی :d دیوید فقس صف میبندن ؟؟؟؟ یعنی فقط دیوید فقس آغوش چاقش
باز هست و بقیه ی کارگردانای بزرگ آغوششون بسته هست ؟؟؟

بهتره بگم همه ی بازیسازها بازیشون رو میسازن و این میون یه مصاحبه ای هم میکنن ولی این طرف فقط مصاحبه میکنه و بین این مصاحبه ها بازیش
( ببخشید فیلمش ) رو هم میسازه ... :d ایشون فیلم ساز خوبی هست و اگر کمی کمتر حرف بزنه ، ما بیشتر باورش میکنیم ...

آخرین ویرایش:
كيج نيازی به تطهير نداره، Alan Wake هم طی چند قرنی كه در حال ساخت بود سم ليك بيشتر از كيج از اين مصاحبه ها می كرد، چرا اونموقع همه به به و چه چه می كردن؟
بله گيم پلی هم داشت ولی آيا تو HR تو صحنه هایی كه كاراكتر در حال مرگ بود كاری نمی كرديم زنده می مونديم؟ چند تا از اين موارد تو HR بود؟ گيم پلی Alan Wake هم همينطور بود، يه بخش هاییش بايد بخاطر زنده موندن می جنگيديم يه بخش هایی هم صرفا داستان بود و ديالوگ رد و بدل می شد. ولی تو Alan Wake در ابعاد گسترده تر.
جفتشون نه خون ريزی داشتن نه چيزایی كه تو بازی های قبل ديديم و برای من جزو بهترين بازی های اين نسل بودن.
اينهمه هم در مورد اينكه HR ارزش نداشت به دانسته هاتون توهين نكنيد!
هيتری هم حد و اندازه ای داره، خوشتون نمياد واقعيت اين كه بازی كلی سناريو مختلف و متفاوت برای ديدن داره تحت هيچ شرايطی زير سوال نخواهد رفت.
همه خوندن و همه هم سواد دارن ... فقط من موندم این خبرنگار ها کلا چرا دم دکه ی :d دیوید فقس صف میبندن ؟؟؟؟ یعنی فقط دیوید فقس آغوش چاقش
برای فن بيسش تو سايت.
اسم تاپيك رو می خونيد خوشتون نمياد نيايد! قرار نيست كه همه از يه بازی خوششون بياد! مجبور نيستيد چيزی رو به ما گمراهان ثابت كنيد!

دیوید این روزها خیلی فعال شده و خیلی دوست داره سر زبونا باشه ولی در کل به نظرم یه آنچارتد میرزه به 100 تا heavy rain و اینجور بازیها .
تا بازیهایی مثل Uncharted ، God Of War ، TLG ، KZ ، TLOU ، LB planet و GT و غیره هست مگه آدم معیوب باشه فیلم بازی کنه

به غیر از پرفسورهای بازیسنتر که آستانه تحملشون خیلی کمه و اساسا خیلی زود تحت تاثیر فشارهای وارده، وا میدن در هیچ نقطه ای از جهان به دیوید کیج نمیگن شیاد!

مزخرف گویی نکنید، این بابا دید خودش نصبت به بازی های کامپیوتری رو داره. من شخصا موافق دیدگاهش نیستم اما ردش هم نمیکنم! توی GDC تو کنفرانسش میگفت به نظر اون بازی باید مثل یک اتفاق باشه، یکبار انجام بشه و مرگ در بازی برابر با یک نوع پایان باشه در صورتی که در مقابل سازنده های Limbo میگفتن اتفاقا بازی باید پر از آزمون خطا باشه و گیمرها با باختن و تکرار چند باره یاد بگیرن.
ضمنا شما توانایی بحث مودبانه نداری بهتره تو بحث شرکت نکنی.
کیج یک کلاهبردار بزرگ هست.موضوع خیلی روشن و واضح هست.گیم یعنی چی؟یعنی گیم پلی؟یعنی من تو پیش برد بازی نقش داشته باشم.الان تمام استدیوها سعی میکنن که بازی رو جوری بسازن که ارزش تکرار داشته باشه.حالا با گذاشتن اچیومنتهای خیلی سخت،یا با داشتن یه گیم پلی در سطح بالا.در این بین بازیهای زیادی هستن که بخش مولتی پلیر دارن.که گیمر علاوه بر بخش داستانی،چند ماهی حداقل درگیر بخش مولتی بشه.که ارزش اون 60 دلاری که پرداخت کرده رو داشته باشه.حالا در این بین،شخصی یک بازی ساخته که بدون اینکه شما زحمتی بکشی،حتی اگر دسته رو زمین بگذاری،بازی پیش میره.این بازی بخش مولتی هم نداره.بعد سازندش میاد میگه که بازی رو 2 بار بازی نکنید،چون این مثل زندگی میمونه و از اینجور خزعبلات.خب حالا سوال اصلی اینجاست که از کیج باید پرسید چرا 2 بار نباید بازی کرد؟جوابش کاملا مشخص و واضح هست.چون شما در مرتبه دوم می بینی بسیاری از تصمیمات شما هیچ تاثیری نداره و اون حق انتخابی که جناب کیج فرمودن یه کلاه بزرگ بوده که سر گیمر گذاشته.کیج یه شیاد و کلاهبردار و بازیساز دسته 3 هست.

این صعنت هیچ احتیاجی به کیج و بازیهای خیلی قشنگش نداره.این صنعت به استدیو ND نیاز داره.که میاد آنچارتد رو میسازه که گیم پلی و نحوه روایت داستانش کاملا منحصر به فرد هست.علاوه بر اینکه به گیمر احترام میزاره و این گیمر هست که باعث پیش برد بازی میشه و ارزش تکرار بسیار بالایی هم داره.حالا هم که میاد The last of us رو میسازه.عنوانی که سراسر از خلاقیت هست.و از تریلرهای کاملا مشخصه که شما میتونی به شکلهای مختلفی بازی رو پیش ببری.این یعنی حق انتخاب واقعی.نه چیزی که کیج میسازه.

یادمه یه روزی یه جایی تذکر داده شد که از کلمه ی " فشار " و امثال اون استفاده نشه که ظاهرا اون تذکر کوتاه مدت بوده یا شاید هم مخصوص یه عده ی خاص بوده :d
خسته نباشید هم میگیم به Cage به خاطر این پشتکار . البته میدونم خودش نمیخواد اینقدر حرف بزنه . خیلی محبوبه هی میرن ازش حرف میکشن :d

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or