Multi Platform Blasphemous 2

سازنده
The Game Kitchen
تاریخ انتشار
summer 2023
ناشر
Team 17
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
  4. Nintendo Switch
final-min_o12.png

Penitent One یکی از اعضای انجمن برادری اندوه خاموش بود...
با اینکه اعضای این انجمن افرادی کم حرف و ساکت بودند! ولی پنیتنت وان کم حرف تر و خجالتی تر و کمروتر از بقیه بود و همیشه جلوی در می نشست...
اون همیشه زره نقره کار براقی به تن داشت و کلاه ایمنی! نوک تیز بر سر می گذاشت و با یک شال قرمز رنگ تنبانش رو محکم میکرد.....
اون روزها کسی فکر نمی کرد که پنیتنت خجالتی اونقدر مورد توجه Miracle به عنوان اراده ای فراتر از درک فانی ، قرار بگیره
که حتی بعد از بارها و بارها در آغوش کشیدن مرگ ، به زندگی برش گردونه و از اون بالاتر شمشیر خاردار Mea Culpa رو بده دستش !
تا به فرمانش عمل کنه و ماموریتی رو به سرانجام برسونه...
و سرنوشت سرزمین نفرین شده ، ناپاک و رنجور Cvstodia رو برای همیشه تغییر بده...
ماموریت خیلی ساده بود : Cradle of Affliction یا گهواره رنج و مصیبت را بجور!
منتها قبلش می بایست از روی نعش بالاترین مقام مذهبی کستودیا یعنی
اعلی حضرت ،قدر قدرت ، قوی شوکت ، ولی نعمت..فادر Escribar صورت قرمزی..
که خب این اواخر سر و گوشش زیادی می جنبید..! عبور کنه ،
پس ماموریت ساده تر شد: اِسکریبار رو بکش ....​

دومین گناه بزرگ من...

در سال 2019 استدیوی اسپانیایی The Game Kitchen ثابت کرد که میشه بازی مذهبی! خیلی خوب و موفق هم عرضه کرد.

بازی ای که با طراحی هنری کم نظیر در صنعت بازی های ویدئویی ، داستانی عمیق و روایت داستانی پر رمز و راز، گیمپلی مترویدوانیای عالی، طراحی شخصیت هایی برگرفته از فولکلور اسپانیا و همراهی موسیقی متنی جادویی و با طعنه هایی کم و بیش به جامعه قرون وسطای کاتولیک ،سعی در بازنمایی فضایی بشدت تاریک و مریض و استعاری کرد و فراتر از یک عنوان ایندی ظاهر شد.

حالا شماره دوم بازی با تمامی ویژگی های قبلی برای اواخر تابستان 2023 تایید شده.. .. و..باید عرض کنم به حضوربا سعادت شما که... زکــی !! هیچ اطلاعات درست درمونی از بازی تا این لحظه در دست نیست.... پس فعلا جمله کلیشه ای با اطلاعات بیشتر تاپیک آپدیت میشه رو داشته باشید تا بعد...

تنها دست آویز ما برای اطلاعات همین تریلر معرفی هست..که میشه مشتی اطلاعات بدرد نخور براساس حدس و گمان ازش کشید بیرون که گفتن نداره ولی بدرد پر کردن پست اول می خوره..!

داستان این شماره ادامه مستقیم DLC سوم یعنی Wounds of Eventide خواهد بود پایان اصلی شماره اول در واقع در این اضافه شونده و با شکست high wills مشخص میشه چونکه در تریلر شماره دوم می بینیم پنیتنت وان از تابوت بلند میشه ،تابوتی که پایان دی ال سی سوم توش می کپه!
در صورتیکه سرنوشت پنیتنت وان در بازی اصلی حتی با دیدن پایان خوب، دمی نشستن و آسودن روی یک چهارپایه بود !

بر طبق گفته سازنده ها " توبه‌کار که در سرزمینی جدید و عجیب بیدار شده و از آخرین محل استراحت خود آواره شده است ، به چرخه بی‌پایان زندگی، مرگ و رستاخیز بازگردانده می‌شود، بدون اینکه چاره‌ای جز کاوش در این دنیای جدید خطرناک و کشف اسرار فراموش‌شده آن وجود داشته باشد "

و در جای دیگری می فرمایند: " Blasphemous 2 sees the return of the supernatural entity The Miracle, leaving The Penitent One no choice but to explore a strange unfamiliar world, , and try to stop the prophetic birth of a new miracle child from coming to pass "
پس احتمالا شاهد حضور دوباره میراکل هستیم و باید جلوی تولد یک کودک دردسر ساز رو هم بگیریم...

با این حال یک عده قلیل از طرف دارهای بازی، بر این باور استوارند که ممکنه ما هنوز در همون منطقه باشیم ولی پنیتنت به خواب اصحاب کهفی رفته باشه و سال های زیادی از وقایع نسخه اول گذشته باشه، چونکه خوبیت نداره مِیّت رو جابجا کنند! و اگر دست سانسور در کار نباشه به دلیل نوع پوشش بیشتر و مدرن تری که دشمن ها و شخصیت های به نمایش در اومده برگزیدند و اینکه میراکل هم برمیگرده و خونه اش همونجاست این گزینه محتمله.. خلاصه که هیچی از داستان مشخص نیست...

final_4-min_(2)_qosa.png

نکته بعدی که از تریلر و تصاویر برداشت میشه تغییر در ماهیت و کثرت سلاح های بازی هست ..در شماره اول شما فقط شمشیر سنگی مه آ کولپا رو در اختیار داشتید که در آخر بازی از بس به در و دیوار کوبوندید و تو زن و بچه مردم فرو کردیدش ! پودرشد و فروریخت ..اما در تریلر شاهد 3 سلاح جدید هستیم ...

به نظر یک رپیر بدست داره ..نه نه نه .. یک رپیر و یک خنجر بدست داره به علاوه یک فقره شمشیر کت و کلفت با تیغه ای کوتاه به نام praying blade...
و یک سلاح نامتعارف که چه بسا شباهت انکار ناپذیری به شی ای به نام aspergillum کاتولیک ها داره که فکر کنم یک اسفند دود کنه..! یا.. نه نه گلاب پاشه...ولی این مژده رو بهتون می دم که میشه باهاش آدم کشت مخصوصا اگه سایز کله اش بزرگ باشه که اینجا هم حسابی کله اش گنده هست...! و اگه دقت کنید شبیه سر انسانه و گویا مجهز به زنجیر و حالت شلاقی داره...
در بعضی متون عهد عتیق نام war censer بر روی این سلاح نامتعارف جنگی هم نهادند..همون اسفند دود کنه هست که باهاش قلیون چاق میکنند منتها مسئله سایزه..!
به علاوه اینکه این سلاح ها نه تنها برای قتل عام بکار میرند بلکه خواص مترویدوانیایی هم دارند مثلا وار سنسر برای به صدا در آوردن زنگ ها و ظاهر سازی سکوهای مخفی بکار میره یا خنجر برای عبور از آینه های معلق....

گویا پنیتنت وان از یک دست یا دستکش چوبی با قابلیت های فوق ویژه بهره میبره..اگه دقت کنید دیگه مجبور نیستید برای بالا و پایین رفتن ، شمشیر داخل دیوار ها فروکنید..

و به عنوان نکته آخر میشه تاکید سازنده ها روی پلتفرمینگ بازی رو در تریلر شاهد بود البته نسخه قبل هم کم ورجه ورجه و بالا پایین پریدن نداشت...اینجا شاهد دش روی هوا ،عبور و مرور از درون آینه ها ، گرفتن قلاب هایی که بچه های مهتاب زحمت نگه داشتنش رو می کشند( تنها یادگار شماره قبلی همین بچه های بی پدر و مادرند!) و ..
حداقل میشه گفت گویا با سیستم پلتفرمینگ عمیق تری رو به رو باشیم..
تا یادم نرفته به عدد های مربوط به دمیج به دشمنان هم اشاره کنم که می تونه المان های RPG عمیق تر رو به همراه داشته باشه...
هیچی دیگه همین..فقط همینجا از دوستان خواهش میکنم اگه نکته ای چیزی از شماره دوم می دونند بیان بریزن وسط یا عدد 4 رو به شماره من پیامک کنند..!

اطلاعات رسمی
  • بازی August 24 عرضه میشه ...
  • پلتفرم های مقصد شامل کامپیوتر های شخصی ،نینتندو سوییچ و کنسول های نسل نهمی ps5 و اکس باکس سریز s و x میشه و برای دو کنسول نسل هشتمی ps4 و xbox one باید کمی بیشتر یعنی پاییز 2023 صبر کنید..
  • ..........

Last edited by a moderator:

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,005
نام
امیر حسین
باس یکی مونده به آخر فاز دومش عجیب غریب سخته. من کلا با باس های سریع همیشه مشکل داشتم. این علاوه بر سریع بودن، تلپورت هم میکنه و هر صدم ثانیه داره حمله میکنه. از توان من خارجه فعلا :D

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
کلا کسی تو فروم بازی را بازی نمیکنه؟ خیلی سوت و کوره اینجا :-" :-"
من از روز لانچ تا الان دارم بازی میکنم به قدری بازی حال میده که الان که سر کارم دارم ثانیه شماری میکنم عصر بشه برم ادامشو بازی کنم.عجب بازی ایه
دیدید یه موقع یکسری بازی ها را که بازی میکنید یه حس لذت و شوق بهتون دست میده (مثل بازی های فرام سافتور) اینم از اون دسته از بازیهاست.
خدا را شکر مثل اینکه مثل نسخه اول تروفی از دست دادنی هم نداره با یکبار میشه پلات کرد .اون تروفی اسپید رانشم به نسبت راحت تره .
فکر کنم حدود 80 درصدشو رفتم تا الان سختی بازی اوکی بوده .البته من هنوز به اون باسی که دوست بالایی گفت نرسیدم:-SS:-SS:-SS

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,005
نام
امیر حسین
پشماممم :D
استراتژی دست ساز خودم برای پشم شدن باس یکی مونده به آخری. توصیه میکنم صرفا بعد از ۵۰ بار تلاش در حالت عادی برای کشتن باس از این استراتژی استفاده کنین. البته ممکنه پچ بشه این قضیه.
این قضیه توی هیچ فروم و ویدیوی یوتیوبی گقته نشده و صرفا کشف خودم هست:D

استراتژی ای که میگم بی نهایت ساده و خنده داره. قبل از رسیدن به باس، سعی کنین همه کالکتیبل هارو پیدا کنین. برای این قضیه ای که میگم نیاز به سلاح veredicto دارید. همچنین باید توی قسمت prayer هاتون، یک chant به اسم seguiriya to the memory of your eyes رو به دست بیارید که باید یکی از ساید میشن هارو تموم کنین که توی یوتیوب هست ویدیوش.این chant باعث میشه برای ۵ ثانیه زمان متوقف بشه و دشمن هیچ حمله ای نکنه :D از طرفی یه سری مجسمه رو توی اسلات هاتون بذارید تا میزان fervour شما رو با هر ضربه ای که میزنید افزایش بده.
خوب. همین.
استراتژی اینه که بلافاصله بعد از شروع فاز دوم، این chant رو فعال کنین و با اسلحه ای که گفتم مدام به باس حمله کنین. همین که گیج fervour اتون ( گیج آبی رنگ) پر شد بلافاصله در همون حالتی که زمان متوقف هست، دوباره زمانو متوقف کنین :)) همینجور ادامه بدید. میبینید که توی ۱۰ ثانیه باس میمیره و حتی نمیتونه حرکت کنه. پشمام فر خورد از کشفی که کردم :D فقط یادتون باشه گیج fervour اتون رو ماکزیموم کنین. حتما از مجسمه ای استفاده کنین که با هر ضربه بهتون fervour اضافه بده. میتونید حتی تروفی مربوط به دمیج نخوردن از یک باس رو روی سختترین باس بازی یعنی همین باس بگیرید :D
برید حال کنید.

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
استراتژی دست ساز خودم برای پشم شدن باس یکی مونده به آخری. توصیه میکنم صرفا بعد از ۵۰ بار تلاش در حالت عادی برای کشتن باس از این استراتژی استفاده کنین. البته ممکنه پچ بشه این قضیه.

استراتژی ای که میگم بی نهایت ساده و خنده داره. قبل از رسیدن به باس، سعی کنین همه کالکتیبل هارو پیدا کنین. برای این قضیه ای که میگم نیاز به سلاح veredicto دارید. همچنین باید توی قسمت prayer هاتون، یک chant به اسم seguiriya to the memory of your eyes رو به دست بیارید که باید یکی از ساید میشن هارو تموم کنین که توی یوتیوب هست ویدیوش.این chant باعث میشه برای ۵ ثانیه زمان متوقف بشه و دشمن هیچ حمله ای نکنه :D از طرفی یه سری مجسمه رو توی اسلات هاتون بذارید تا میزان fervour شما رو با هر ضربه ای که میزنید افزایش بده.
خوب. همین.
استراتژی اینه که بلافاصله بعد از شروع فاز دوم، این chant رو فعال کنین و با اسلحه ای که گفتم مدام به باس حمله کنین. همین که گیج fervour اتون ( گیج آبی رنگ) پر شد بلافاصله در همون حالتی که زمان متوقف هست، دوباره زمانو متوقف کنین :)) همینجور ادامه بدید. میبینید که توی ۱۰ ثانیه باس میمیره و حتی نمیتونه حرکت کنه. پشمام فر خورد از کشفی که کردم :D فقط یادتون باشه گیج fervour اتون رو ماکزیموم کنین. حتما از مجسمه ای استفاده کنین که با هر ضربه بهتون fervour اضافه بده. میتونید حتی تروفی مربوط به دمیج نخوردن از یک باس رو روی سختترین باس بازی یعنی همین باس بگیرید :D
برید حال کنید.
اقا من یه تشکر ازت کنم با این روشی که گفتی مثل اب خوردن زدمش رفتم فاینال باس .واقعا فاز دوم این باسه عجیب غریب بود معلوم نبود این گلیچ نبود چه طور میشد زدش

• Like
Reactions: The Pale King

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,005
نام
امیر حسین
اقا من یه تشکر ازت کنم با این روشی که گفتی مثل اب خوردن زدمش رفتم فاینال باس .واقعا فاز دوم این باسه عجیب غریب بود معلوم نبود این گلیچ نبود چه طور میشد زدش
خواهش میکنم. گلیچ نیست. قابلیت بازیه. فقط بایست مجسمه هارو جوری تنظیم کنی که این قابلیت بهینه بشه. از طرفی این قابلیت late game هست. برای اواخر بازی هست که میاد دستت.

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
خواهش میکنم. گلیچ نیست. قابلیت بازیه. فقط بایست مجسمه هارو جوری تنظیم کنی که این قابلیت بهینه بشه. از طرفی این قابلیت late game هست. برای اواخر بازی هست که میاد دستت.
اره دیگه من الان ۹۹ درصد نقشه را شخم زدم ولی خب انصافا سخت بود .
البته من مجسمه ها را هم خیلی ور نرفتم کارمو راه انداخت انقدر مجیکم زیاد بود

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
بابا خیلی کمیم .همچین بازی ای باید الان اینجا را اتیش بزنه حداقل 20 نفر در مورد بازی مطلب بنویسن و تجربه شونو بگن :D
درست میگید.
فقط دو تا مسئله هست:
فروم الان ، فروم سال ۲۰۱۱ اینا نیست دیگه.
بعد هم بچه ها سرشون انگار به AAA ها گرمه ، نمیدونن دارن چه جواهری را کنار میذارن:D

_______

خوب. همین.
برید حال کنید.
دمت گرم:x
یه امتی را نجات دادی :D

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,005
نام
امیر حسین
20230828_142033.jpg

:(
بدجوری دلم تنگ این بازی میشه...
واقعا تجربه ی نابی بود. بعد از هالونایت، هیچ بازی ای توی این سبک منو راضی نکرده بود...
کاش طولانی تر بود....
کاش نسخه ی سوم هم بسازن.

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
منم بازی را تموم کردم البته هنوز پلاتش نکردم چندتا تروفی مونده که خوب کاری هم نداره گرفتنش.چقدر فاینال باس به طرز عجیب و غریبی اسون بود.کلا بازی نسبت به نسخه اول به طرز محسوسی اسون تر بود .
ولی خب فوق العاده بود بازی منم واقعا دلم براش تنگ میشه

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
822
این سری فوق العادست. من خیلی وقت بودم می خواستم نسخه اولش رو بازی کنم اما وقت نمی شد تا اینکه سر معرفی نسخه ی دوم دیگه هر طور شده رفتم سراغش و از اون بازیها بود که از خواب خوراک زدم و یه ضرب تمومش کردم و بعد مدت ها بعد عناوین میازاکی تونستم دوباره به وجد بیام. فقط امیداورم هر چه زودتر بتونم نسخه ی دوم این شاهکار رو تجربه کنم.

tboy2022

کاربر سایت
May 20, 2022
197
نام
محمد
سلام به همه
کسی هست راهنمایی کنه چطوری باید مجسمه ها رو جفت کنیم که با هم (Synergy هم افزایی) ایجاد کنن
یعنی الان من سه چهار مجسمه پیدا کردم شانسی یکبار یک جفت شون با هم گذاشتم توی اسلات اول یک علامتی گمونم به معنی ایجاد Synergy بین شون امد ولی ترکیب عوض کردم دیگه نتوستم دوباره اون جفت درست بزارم کلا الان می خواهم بدونم چطوی باید تشخیص بدیم کدوم جفت ها باید کنار هم بزاریم تا این قضیه (Synergy هم افزایی) ایجاد بشه

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,005
نام
امیر حسین
سلام به همه
کسی هست راهنمایی کنه چطوری باید مجسمه ها رو جفت کنیم که با هم (Synergy هم افزایی) ایجاد کنن
یعنی الان من سه چهار مجسمه پیدا کردم شانسی یکبار یک جفت شون با هم گذاشتم توی اسلات اول یک علامتی گمونم به معنی ایجاد Synergy بین شون امد ولی ترکیب عوض کردم دیگه نتوستم دوباره اون جفت درست بزارم کلا الان می خواهم بدونم چطوی باید تشخیص بدیم کدوم جفت ها باید کنار هم بزاریم تا این قضیه (Synergy هم افزایی) ایجاد بشه
مجسمه های هر گروه رو توی دو خونه ای که کنار هم هستن بذار. اگه دقت کرده باشی یه سری مجسمه توی هر گروه هستن. یکیشون مثلا رنگ آیکون اش قرمزه و..‌ . از هر گروه که دوتاشو بذاری کنار هم، این اتفاق میفته برات. اگر لا موفقیت انجام بدی، بین مجسمه ها یه علامت ظاهر میشه.

• Like
Reactions: tboy2022

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
درود بر همه.
خب منم بالاخره بازی را تموم کردم .
حقیقتا اونقدری که میخواستم بهم نچسبید.
بازی به خودی خود عالیه ولی یه بخشی از هویت نسخه قبلی را با چیز جدیدی جایگزین کرده.
این به خودی خود بد نیست اصلا، اما برای من یکم ضد حال بود.
طراحی مرحله بازی هم یکم ناراضی هستم.
خلاصه بخوام نمره بدم:

بلسفمس ۱: ۱۰
بلسفمس ۲: ۸.۵

پ.ن: احتمال عرضه دی ال سی هم برای بازی هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر