Multi Platform Blasphemous 2

سازنده
The Game Kitchen
تاریخ انتشار
summer 2023
ناشر
Team 17
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
  4. Nintendo Switch
final-min_o12.png

Penitent One یکی از اعضای انجمن برادری اندوه خاموش بود...
با اینکه اعضای این انجمن افرادی کم حرف و ساکت بودند! ولی پنیتنت وان کم حرف تر و خجالتی تر و کمروتر از بقیه بود و همیشه جلوی در می نشست...
اون همیشه زره نقره کار براقی به تن داشت و کلاه ایمنی! نوک تیز بر سر می گذاشت و با یک شال قرمز رنگ تنبانش رو محکم میکرد.....
اون روزها کسی فکر نمی کرد که پنیتنت خجالتی اونقدر مورد توجه Miracle به عنوان اراده ای فراتر از درک فانی ، قرار بگیره
که حتی بعد از بارها و بارها در آغوش کشیدن مرگ ، به زندگی برش گردونه و از اون بالاتر شمشیر خاردار Mea Culpa رو بده دستش !
تا به فرمانش عمل کنه و ماموریتی رو به سرانجام برسونه...
و سرنوشت سرزمین نفرین شده ، ناپاک و رنجور Cvstodia رو برای همیشه تغییر بده...
ماموریت خیلی ساده بود : Cradle of Affliction یا گهواره رنج و مصیبت را بجور!
منتها قبلش می بایست از روی نعش بالاترین مقام مذهبی کستودیا یعنی
اعلی حضرت ،قدر قدرت ، قوی شوکت ، ولی نعمت..فادر Escribar صورت قرمزی..
که خب این اواخر سر و گوشش زیادی می جنبید..! عبور کنه ،
پس ماموریت ساده تر شد: اِسکریبار رو بکش ....​

دومین گناه بزرگ من...

در سال 2019 استدیوی اسپانیایی The Game Kitchen ثابت کرد که میشه بازی مذهبی! خیلی خوب و موفق هم عرضه کرد.

بازی ای که با طراحی هنری کم نظیر در صنعت بازی های ویدئویی ، داستانی عمیق و روایت داستانی پر رمز و راز، گیمپلی مترویدوانیای عالی، طراحی شخصیت هایی برگرفته از فولکلور اسپانیا و همراهی موسیقی متنی جادویی و با طعنه هایی کم و بیش به جامعه قرون وسطای کاتولیک ،سعی در بازنمایی فضایی بشدت تاریک و مریض و استعاری کرد و فراتر از یک عنوان ایندی ظاهر شد.

حالا شماره دوم بازی با تمامی ویژگی های قبلی برای اواخر تابستان 2023 تایید شده.. .. و..باید عرض کنم به حضوربا سعادت شما که... زکــی !! هیچ اطلاعات درست درمونی از بازی تا این لحظه در دست نیست.... پس فعلا جمله کلیشه ای با اطلاعات بیشتر تاپیک آپدیت میشه رو داشته باشید تا بعد...

تنها دست آویز ما برای اطلاعات همین تریلر معرفی هست..که میشه مشتی اطلاعات بدرد نخور براساس حدس و گمان ازش کشید بیرون که گفتن نداره ولی بدرد پر کردن پست اول می خوره..!

داستان این شماره ادامه مستقیم DLC سوم یعنی Wounds of Eventide خواهد بود پایان اصلی شماره اول در واقع در این اضافه شونده و با شکست high wills مشخص میشه چونکه در تریلر شماره دوم می بینیم پنیتنت وان از تابوت بلند میشه ،تابوتی که پایان دی ال سی سوم توش می کپه!
در صورتیکه سرنوشت پنیتنت وان در بازی اصلی حتی با دیدن پایان خوب، دمی نشستن و آسودن روی یک چهارپایه بود !

بر طبق گفته سازنده ها " توبه‌کار که در سرزمینی جدید و عجیب بیدار شده و از آخرین محل استراحت خود آواره شده است ، به چرخه بی‌پایان زندگی، مرگ و رستاخیز بازگردانده می‌شود، بدون اینکه چاره‌ای جز کاوش در این دنیای جدید خطرناک و کشف اسرار فراموش‌شده آن وجود داشته باشد "

و در جای دیگری می فرمایند: " Blasphemous 2 sees the return of the supernatural entity The Miracle, leaving The Penitent One no choice but to explore a strange unfamiliar world, , and try to stop the prophetic birth of a new miracle child from coming to pass "
پس احتمالا شاهد حضور دوباره میراکل هستیم و باید جلوی تولد یک کودک دردسر ساز رو هم بگیریم...

با این حال یک عده قلیل از طرف دارهای بازی، بر این باور استوارند که ممکنه ما هنوز در همون منطقه باشیم ولی پنیتنت به خواب اصحاب کهفی رفته باشه و سال های زیادی از وقایع نسخه اول گذشته باشه، چونکه خوبیت نداره مِیّت رو جابجا کنند! و اگر دست سانسور در کار نباشه به دلیل نوع پوشش بیشتر و مدرن تری که دشمن ها و شخصیت های به نمایش در اومده برگزیدند و اینکه میراکل هم برمیگرده و خونه اش همونجاست این گزینه محتمله.. خلاصه که هیچی از داستان مشخص نیست...

final_4-min_(2)_qosa.png

نکته بعدی که از تریلر و تصاویر برداشت میشه تغییر در ماهیت و کثرت سلاح های بازی هست ..در شماره اول شما فقط شمشیر سنگی مه آ کولپا رو در اختیار داشتید که در آخر بازی از بس به در و دیوار کوبوندید و تو زن و بچه مردم فرو کردیدش ! پودرشد و فروریخت ..اما در تریلر شاهد 3 سلاح جدید هستیم ...

به نظر یک رپیر بدست داره ..نه نه نه .. یک رپیر و یک خنجر بدست داره به علاوه یک فقره شمشیر کت و کلفت با تیغه ای کوتاه به نام praying blade...
و یک سلاح نامتعارف که چه بسا شباهت انکار ناپذیری به شی ای به نام aspergillum کاتولیک ها داره که فکر کنم یک اسفند دود کنه..! یا.. نه نه گلاب پاشه...ولی این مژده رو بهتون می دم که میشه باهاش آدم کشت مخصوصا اگه سایز کله اش بزرگ باشه که اینجا هم حسابی کله اش گنده هست...! و اگه دقت کنید شبیه سر انسانه و گویا مجهز به زنجیر و حالت شلاقی داره...
در بعضی متون عهد عتیق نام war censer بر روی این سلاح نامتعارف جنگی هم نهادند..همون اسفند دود کنه هست که باهاش قلیون چاق میکنند منتها مسئله سایزه..!
به علاوه اینکه این سلاح ها نه تنها برای قتل عام بکار میرند بلکه خواص مترویدوانیایی هم دارند مثلا وار سنسر برای به صدا در آوردن زنگ ها و ظاهر سازی سکوهای مخفی بکار میره یا خنجر برای عبور از آینه های معلق....

گویا پنیتنت وان از یک دست یا دستکش چوبی با قابلیت های فوق ویژه بهره میبره..اگه دقت کنید دیگه مجبور نیستید برای بالا و پایین رفتن ، شمشیر داخل دیوار ها فروکنید..

و به عنوان نکته آخر میشه تاکید سازنده ها روی پلتفرمینگ بازی رو در تریلر شاهد بود البته نسخه قبل هم کم ورجه ورجه و بالا پایین پریدن نداشت...اینجا شاهد دش روی هوا ،عبور و مرور از درون آینه ها ، گرفتن قلاب هایی که بچه های مهتاب زحمت نگه داشتنش رو می کشند( تنها یادگار شماره قبلی همین بچه های بی پدر و مادرند!) و ..
حداقل میشه گفت گویا با سیستم پلتفرمینگ عمیق تری رو به رو باشیم..
تا یادم نرفته به عدد های مربوط به دمیج به دشمنان هم اشاره کنم که می تونه المان های RPG عمیق تر رو به همراه داشته باشه...
هیچی دیگه همین..فقط همینجا از دوستان خواهش میکنم اگه نکته ای چیزی از شماره دوم می دونند بیان بریزن وسط یا عدد 4 رو به شماره من پیامک کنند..!

اطلاعات رسمی
  • بازی August 24 عرضه میشه ...
  • پلتفرم های مقصد شامل کامپیوتر های شخصی ،نینتندو سوییچ و کنسول های نسل نهمی ps5 و اکس باکس سریز s و x میشه و برای دو کنسول نسل هشتمی ps4 و xbox one باید کمی بیشتر یعنی پاییز 2023 صبر کنید..
  • ..........

Last edited by a moderator:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
1-min_(1)_x8y.png

اون بزرگوارانی که شماره اول رو انجام دادند یادشونه که ابتدای بازی هدف شما ریختن خون 3 عزیز دل هست جهت بازگشایی درب کلیسای مادرآف مادرز...نمی دونم ولی حس می کنم اینجا هم گویا خلاقیت در همین حدوده.. چون اوایل گفتن باید 3 یا 4 تا نگهبان رو خفت کنید و این داستانا..

به نظر همین 4 نفر و نصفی باشند که داخل تریلر هم دیدیم شون و یقینا باس فایت های هیجان انگیزی خواهند بود ..
حالا داخل اون نمایشگاهه بود که چند هفته پیش در اندرونی کاخ برگزار شده بود ،یک قسمتی رو به نمایش تابلوهای آقای میگوییل لوپز اختصاص داده بودند که یکی از تابلوهاش این تصویر پایین بوده...

حالا دوتا سوال پیشامد میکنه، اولی اینکه با توجه به کلاه های بوقی بر سر نهاده این عزیزان آیا اینها به آیین برادری غم خاموش هستند که برای انعکاس سکوت خداوند ، عهد و روزه سکوت می گرفتند یا به یک فرقه انحرافی جدید که نشات گرفته از ما یعنی پنیتنت وان جذب شدند..
یا نوه و نتیجه های اون خانومه..کریسانتا هستند...؟
و سوال دوم اینه که اون وسطی ..اون وسطیه کیه؟ ..چقدر شمایلش آشناست...!

picture13_p3w.jpg

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
1-min_(1)_x8y.png

اون بزرگوارانی که شماره اول رو انجام دادند یادشونه که ابتدای بازی هدف شما ریختن خون 3 عزیز دل هست جهت بازگشایی درب کلیسای مادرآف مادرز...نمی دونم ولی حس می کنم اینجا هم گویا خلاقیت در همین حدوده.. چون اوایل گفتن باید 3 یا 4 تا نگهبان رو خفت کنید و این داستانا..

به نظر همین 4 نفر و نصفی باشند که داخل تریلر هم دیدیم شون و یقینا باس فایت های هیجان انگیزی خواهند بود ..
حالا داخل اون نمایشگاهه بود که چند هفته پیش در اندرونی کاخ برگزار شده بود ،یک قسمتی رو به نمایش تابلوهای آقای میگوییل لوپز اختصاص داده بودند که یکی از تابلوهاش این تصویر پایین بوده...

حالا دوتا سوال پیشامد میکنه، اولی اینکه با توجه به کلاه های بوقی بر سر نهاده این عزیزان آیا اینها به آیین برادری غم خاموش هستند که برای انعکاس سکوت خداوند ، عهد و روزه سکوت می گرفتند یا به یک فرقه انحرافی جدید که نشات گرفته از ما یعنی پنیتنت وان جذب شدند..
یا نوه و نتیجه های اون خانومه..کریسانتا هستند...؟
و سوال دوم اینه که اون وسطی ..اون وسطیه کیه؟ ..چقدر شمایلش آشناست...!

picture13_p3w.jpg
اون خانوم سمت چپی خیلی شبیه tres anguistias هست و وسطی هم که انگار بد من اصلیه ، یاد اسکرایبر منو میندازه ، فقط با کریسانتا و پنیتنت وان ترکیب شده : دی

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
داخل یوتیوب دیدم چند روز پیش یک آقای چیه چرده ای به نیابت از کوتاکو یک نوک پا رفت استدیو و اونجا از زبون کارگردان به صراحت حرف کشید که شماره دوم بازی مترویدوانیا تر شده در مقام مقایسه با نسخه اول ..
و وی ضمن بیان اینکه بازی محبوبشون در این سبک سمفونی نیمه شب هست اشاره داشت که این بار تیم می خواد مترویدوانیای خالص( pure metroidvania )بسازه ...یعنی ساخته دیگه..

و تمام بار مترویدوانیا بر دوش همون 3 عدد سلاح است که به دست پر کفایت پنیتنت وان داده شده و از به صدا در آوردن زنگ ها و ظاهر سازی سکوهای مخفی توسط وار سنسر یا بکارگیری خنجر برای عبور از آینه های معلق یاد کرد...که خب می دونیم دیگه...

این در صورتیه که این مهم یعنی تمامی بار مترویدوانیایی ،نقش آفرینی و حل پازل و گشت و گذار بازی در شماره اول به عهده چندتا وسیله مذهبی کوچولو بود...

ببینید پنیتنت وان اصلا اهل مادیات و خودنمایی و اینها نیست ..بخدا رو دست این کاراکتر نیومده اینقدر زاهد و عابد و کم خرجه...فقط یدونه کتاب دعای جیبی ، یک عدد رمل ..رمل نیست نمی دونم چیه ولی خیلی شبیهشه و در نهایت یدونه تسبیح داره اونم نه فکر کنید تسبیح شاه مقصود یا برند گرون قیمت دیگه ای...نه یدونه تسبیح گِلی..! که تازه اولش فقط 2 تا مهره داره..!!

داخل بازی های دیگه نگاه کنید ..کاراکترشون انگشت های دست و پاشو در اختیار شما قرار میده تا با انگشتر های جواهر نشان طلا و نقره پر کنید به اضاف گردنبند و هرز داوود...ولی بخدا پنیتنت یک چیز دیگه است..

برای دوستانی که بازی نکردن عرض کنم که آیتم هایی که روی اون رمله سوار میشه رلیک ها هستند و برای پیشبرد بازی حیاتی اند ولی چون من بیشتر اهل ذکرم تا جادو جمبل زیاد بهش دخول نمی کنم...

اما از تسبیح نگم براتون که دونه دونه مهره هاش رو رو باید از صعب العبور ترین جاها و مرگبار ترین دخمه ها و تاریک ترین اعماق پیدا کنید ولی ارزشش رو داره چون هر کدوم معجزات و خواص درمانی و کارکشایی خاص خودشون رو دارند و هر موقع نخش پاره شد یا احتیاج به اضافه کردن و آپگرید داشت کار خودتون نیست باید ببرید پیش یک جنه خانم! داخل یک غار دهشتناک. ..و.. و اینکه غنای گیمپلی به مدد معجزه همین تسبیح گلی انعکاس پیدا میکنه...

خداکنه هر کاری می کنن فقط این تسبیح رو ازمون نگیرن امیدوارم با مرده دفنش کرده باشند..!
خدامیدونه چقدر هنگام باس فایت ها باهاش ذکر یا قیاس المستغیثین گفتم...

تا حالا همه جا از خیلی خفن بودن داستان شماره اول حرف زدن ..
ولی اجازه بدید کمی هم از قسمت مترویدوینیای بازی تعریف کنم..

اصلا آیا می دونستید پنیتنت وان قابلیت دابل جامپ نداره..!

واقعا سازنده ها دابل جامپ طراحی نکردن..و از همون اول برای خودشون چالش لول دیزاین ایجاد کردن و مثل بازی های دیگه این سبک نیومدن هر چند تا اتاق یکبار یک پلتفرم رو چند سانت ببرن بالا که شما بعدا با دابل جامپ اونجا رو فتح کنید..

حتی بین اتاق هایی که در صحنه جابجا میشد و کات میخوره ، بازی برای شما آیتم یا بچه مهتاب برای جمع کردن گذاشته ..که خود گرفتن اونها کم از معما های مغز ذوب کن بازی نداره ..معمای تابلوهای نقاشی پر کردن جام از خون 3 تا دشمن بخصوص نفس شما رو می بره یا شمع های آبی و قرمز.. در کنار اکشن فوق العاده و سیستم پری لذت بخش.. شورتکات ها و پیوستگی و چسبندگی نقشه اینقدر خوب نشسته به دل بازی..که الان تکرارش برای خودشون سخته ..حالا چه برسه خودشون میگن شماره اول مترویدوانیاش کم بوده و می خوان اینبار جبران کنند..

خلاصه که این قدر در مقابل انجام شماره اول بازی مقاومت نکنید ..3 هفته دیگه بیشتر تا شماره دوم باقی نمونده وا.. بخدا یکی از زیباترین و به یادماندنی ترین تجربه های دارک فانتزی و گیمینگ زندگی براتون رقم می خوره...

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
اون خانوم سمت چپی خیلی شبیه tres anguistias هست و وسطی هم که انگار بد من اصلیه ، یاد اسکرایبر منو میندازه ، فقط با کریسانتا و پنیتنت وان ترکیب شده : دی
اون تخم مرغ موییه منظورتونه...اَییی ..یعنی انعکاس یا وجهه دیگه شون ..خواهران غریب..
آره خیلی خیلی شبیه شه..اصلا دقت نکردم...دم شما گرم...:x

یعنی امکان داره اسکریبار حتی بعد از dlc هم نمرده باشه...
شاید پسرش باشه..چون معمولا این مقامات فاسد چون توان و نیروی زیاد دارند! بچه هم زیاد دارن..!!

ولی من به شخصه دوست داشتم کریسانتا هم زنده بود ...
کاش دیاگراسیاس اونم توی ردیف و قطعه بغلی پنیتنت خاک کرده باشه و یک مقدار از ته مونده نور حیات پنیتنت بهش بماله و زنده بشه...

صداگذاری و دیالوگ های شماره اول که خدا بود.. ولی اونجا که روی پل میاد فریاد میزنه و رجز می خونه مو به تنم سیخ میشه..
اونجاشو وحشتناک دوست دارم...انگار دارن مکبث اجرا میکنند کثافتا..!!

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
خب دوستان جا داره اعلام کنم تاپیک به بخش خصوصی یا هر شخص حقیقی و حقوقی که پیش قدم بشه واگذار میشه..
هر جوانمردی که تمایل داشت خواهشا به مدیریت اعلام آمادگی کنه..! حالا اگه اون فرد سپربلوط بدست داشت هم چه بهتر.. !!

من به دلیل پاره ای مسائل از جمله فوت عموم..، مریضی مادرم..، دعوت بودن عروسی ،جا گذاشتن جزوه هام در شهرستان..،معضلات اقتصادی، مشکلات خانوادگی، تعارضات جنسی ، افسردگی و ووو...نمی تونم تاپیک رو آپدیت کنم...شرمنده..روم سیاه بخدا...

از همینجا از مدیران و ناظمین مربوطه عاجزانه تقاضا دارم اقدام مقتضی مبذول بدارند و کمال همکاری رو داشته باشند...

من روال اداری انتقال تاپیک رو بلد نیستم فقط بگید کجا رو باید امضا کنم.. با تشکر...

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
یعنی امکان داره اسکریبار حتی بعد از dlc هم نمرده باشه...
بنده خدا اخر بازی به هفت روش سامورایی پاره شد :D
ایشون احتمالا ممدشونه، داره از این بچه جدید میراکل مراقبت می کنه.

صداگذاری ها هم معرکه بودن قسمت قبل(Laudes...My Laudes...). فقط من صدای تیرسو (همون رییس انجمن برادران بوسه زننده به زخم ها تو آلبرو) قبل تغییر را من بیشتر دوست داشتم.
به نظرم صدای توی تریلرهای قبلی که می گفت This endless wait has been my penance متعلق به این ممد اسکرایبر اینا باشه :D

امیدوارم مشکلاتتون هر چه زودتر حل بشه :) و خب تاپیک از تاپیکای بعضی AAA ها بروز تره که :D اما اگه واقعامیخواید انتقال بدید به من...
@Jill-Valentine
ابراهیم جان زحمتشو بکش :D

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
درود بر همه.
اول یه تشکر بکنم از @New Shredder عزیز. اطلاعات توی تاپیک عالین و منم سعی می کنم بهشون اضافه کنم (به خصوص پست اول)
به شخصه این قطعه را خیلی خیلی دوست دارم و هر از گاهی گوش میدم (همینجا بگم سلیقه موسیقیم یکم عجیبه :D) و واقعا برام عجیبه که این قطعه هیجا اثری ازش نیست. یعنی تو نسخه دیلاکس هم بگردید بین ost ها، پیداش نمی کنید. واقعا نمیدونم چرا:-?? خلاصه اینکه اولین موسیقی بلسفمس 1، March of the twisted one، تقدیم به شما:x

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر