Multi Platform Blasphemous 2

سازنده
The Game Kitchen
تاریخ انتشار
summer 2023
ناشر
Team 17
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
  4. Nintendo Switch
final-min_o12.png

Penitent One یکی از اعضای انجمن برادری اندوه خاموش بود...
با اینکه اعضای این انجمن افرادی کم حرف و ساکت بودند! ولی پنیتنت وان کم حرف تر و خجالتی تر و کمروتر از بقیه بود و همیشه جلوی در می نشست...
اون همیشه زره نقره کار براقی به تن داشت و کلاه ایمنی! نوک تیز بر سر می گذاشت و با یک شال قرمز رنگ تنبانش رو محکم میکرد.....
اون روزها کسی فکر نمی کرد که پنیتنت خجالتی اونقدر مورد توجه Miracle به عنوان اراده ای فراتر از درک فانی ، قرار بگیره
که حتی بعد از بارها و بارها در آغوش کشیدن مرگ ، به زندگی برش گردونه و از اون بالاتر شمشیر خاردار Mea Culpa رو بده دستش !
تا به فرمانش عمل کنه و ماموریتی رو به سرانجام برسونه...
و سرنوشت سرزمین نفرین شده ، ناپاک و رنجور Cvstodia رو برای همیشه تغییر بده...
ماموریت خیلی ساده بود : Cradle of Affliction یا گهواره رنج و مصیبت را بجور!
منتها قبلش می بایست از روی نعش بالاترین مقام مذهبی کستودیا یعنی
اعلی حضرت ،قدر قدرت ، قوی شوکت ، ولی نعمت..فادر Escribar صورت قرمزی..
که خب این اواخر سر و گوشش زیادی می جنبید..! عبور کنه ،
پس ماموریت ساده تر شد: اِسکریبار رو بکش ....​

دومین گناه بزرگ من...

در سال 2019 استدیوی اسپانیایی The Game Kitchen ثابت کرد که میشه بازی مذهبی! خیلی خوب و موفق هم عرضه کرد.

بازی ای که با طراحی هنری کم نظیر در صنعت بازی های ویدئویی ، داستانی عمیق و روایت داستانی پر رمز و راز، گیمپلی مترویدوانیای عالی، طراحی شخصیت هایی برگرفته از فولکلور اسپانیا و همراهی موسیقی متنی جادویی و با طعنه هایی کم و بیش به جامعه قرون وسطای کاتولیک ،سعی در بازنمایی فضایی بشدت تاریک و مریض و استعاری کرد و فراتر از یک عنوان ایندی ظاهر شد.

حالا شماره دوم بازی با تمامی ویژگی های قبلی برای اواخر تابستان 2023 تایید شده.. .. و..باید عرض کنم به حضوربا سعادت شما که... زکــی !! هیچ اطلاعات درست درمونی از بازی تا این لحظه در دست نیست.... پس فعلا جمله کلیشه ای با اطلاعات بیشتر تاپیک آپدیت میشه رو داشته باشید تا بعد...

تنها دست آویز ما برای اطلاعات همین تریلر معرفی هست..که میشه مشتی اطلاعات بدرد نخور براساس حدس و گمان ازش کشید بیرون که گفتن نداره ولی بدرد پر کردن پست اول می خوره..!

داستان این شماره ادامه مستقیم DLC سوم یعنی Wounds of Eventide خواهد بود پایان اصلی شماره اول در واقع در این اضافه شونده و با شکست high wills مشخص میشه چونکه در تریلر شماره دوم می بینیم پنیتنت وان از تابوت بلند میشه ،تابوتی که پایان دی ال سی سوم توش می کپه!
در صورتیکه سرنوشت پنیتنت وان در بازی اصلی حتی با دیدن پایان خوب، دمی نشستن و آسودن روی یک چهارپایه بود !

بر طبق گفته سازنده ها " توبه‌کار که در سرزمینی جدید و عجیب بیدار شده و از آخرین محل استراحت خود آواره شده است ، به چرخه بی‌پایان زندگی، مرگ و رستاخیز بازگردانده می‌شود، بدون اینکه چاره‌ای جز کاوش در این دنیای جدید خطرناک و کشف اسرار فراموش‌شده آن وجود داشته باشد "

و در جای دیگری می فرمایند: " Blasphemous 2 sees the return of the supernatural entity The Miracle, leaving The Penitent One no choice but to explore a strange unfamiliar world, , and try to stop the prophetic birth of a new miracle child from coming to pass "
پس احتمالا شاهد حضور دوباره میراکل هستیم و باید جلوی تولد یک کودک دردسر ساز رو هم بگیریم...

با این حال یک عده قلیل از طرف دارهای بازی، بر این باور استوارند که ممکنه ما هنوز در همون منطقه باشیم ولی پنیتنت به خواب اصحاب کهفی رفته باشه و سال های زیادی از وقایع نسخه اول گذشته باشه، چونکه خوبیت نداره مِیّت رو جابجا کنند! و اگر دست سانسور در کار نباشه به دلیل نوع پوشش بیشتر و مدرن تری که دشمن ها و شخصیت های به نمایش در اومده برگزیدند و اینکه میراکل هم برمیگرده و خونه اش همونجاست این گزینه محتمله.. خلاصه که هیچی از داستان مشخص نیست...

final_4-min_(2)_qosa.png

نکته بعدی که از تریلر و تصاویر برداشت میشه تغییر در ماهیت و کثرت سلاح های بازی هست ..در شماره اول شما فقط شمشیر سنگی مه آ کولپا رو در اختیار داشتید که در آخر بازی از بس به در و دیوار کوبوندید و تو زن و بچه مردم فرو کردیدش ! پودرشد و فروریخت ..اما در تریلر شاهد 3 سلاح جدید هستیم ...

به نظر یک رپیر بدست داره ..نه نه نه .. یک رپیر و یک خنجر بدست داره به علاوه یک فقره شمشیر کت و کلفت با تیغه ای کوتاه به نام praying blade...
و یک سلاح نامتعارف که چه بسا شباهت انکار ناپذیری به شی ای به نام aspergillum کاتولیک ها داره که فکر کنم یک اسفند دود کنه..! یا.. نه نه گلاب پاشه...ولی این مژده رو بهتون می دم که میشه باهاش آدم کشت مخصوصا اگه سایز کله اش بزرگ باشه که اینجا هم حسابی کله اش گنده هست...! و اگه دقت کنید شبیه سر انسانه و گویا مجهز به زنجیر و حالت شلاقی داره...
در بعضی متون عهد عتیق نام war censer بر روی این سلاح نامتعارف جنگی هم نهادند..همون اسفند دود کنه هست که باهاش قلیون چاق میکنند منتها مسئله سایزه..!
به علاوه اینکه این سلاح ها نه تنها برای قتل عام بکار میرند بلکه خواص مترویدوانیایی هم دارند مثلا وار سنسر برای به صدا در آوردن زنگ ها و ظاهر سازی سکوهای مخفی بکار میره یا خنجر برای عبور از آینه های معلق....

گویا پنیتنت وان از یک دست یا دستکش چوبی با قابلیت های فوق ویژه بهره میبره..اگه دقت کنید دیگه مجبور نیستید برای بالا و پایین رفتن ، شمشیر داخل دیوار ها فروکنید..

و به عنوان نکته آخر میشه تاکید سازنده ها روی پلتفرمینگ بازی رو در تریلر شاهد بود البته نسخه قبل هم کم ورجه ورجه و بالا پایین پریدن نداشت...اینجا شاهد دش روی هوا ،عبور و مرور از درون آینه ها ، گرفتن قلاب هایی که بچه های مهتاب زحمت نگه داشتنش رو می کشند( تنها یادگار شماره قبلی همین بچه های بی پدر و مادرند!) و ..
حداقل میشه گفت گویا با سیستم پلتفرمینگ عمیق تری رو به رو باشیم..
تا یادم نرفته به عدد های مربوط به دمیج به دشمنان هم اشاره کنم که می تونه المان های RPG عمیق تر رو به همراه داشته باشه...
هیچی دیگه همین..فقط همینجا از دوستان خواهش میکنم اگه نکته ای چیزی از شماره دوم می دونند بیان بریزن وسط یا عدد 4 رو به شماره من پیامک کنند..!

اطلاعات رسمی
  • بازی August 24 عرضه میشه ...
  • پلتفرم های مقصد شامل کامپیوتر های شخصی ،نینتندو سوییچ و کنسول های نسل نهمی ps5 و اکس باکس سریز s و x میشه و برای دو کنسول نسل هشتمی ps4 و xbox one باید کمی بیشتر یعنی پاییز 2023 صبر کنید..
  • ..........

Last edited by a moderator:

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,004
نام
امیر حسین

First 16 Minutes of Blasphemous 2 Gameplay​

بسبار جو خفنی داره مثل نسخه ی قبلی. باس فایت ها هم عالی و خوفناک. پری اوردر کردم چون میدونم قراره چه بازی ای رو بازی کنم. هرچند متای بازی فک نکنم بالای ۸۱ بشه که اصلا هم مهم نیست :D

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
خب چند تا نکته برای کسانی که نمی تونن ببین گیمپلی را:

_کات سین ها بصورت کارتونی هستن (مثل تریلر دی ال سی آخر نسخه قبل)
_هدف ما در بازی جلوگیری از به دنیا اومدن فرزند جدید میراکل هست. چیزی هم که من متوجه شدم انگار خود خدا این وظیفه را بهمون محول کرده.
_توی بازی 5 تا نگهبان داره میراکل که باید اول دخل اونا را بیاریم.
_صدای استفاده از فلاسک ها و بون فایر ها تغییر کرده :(
_پیشروی در محیط به شدت وابسته به سلاح انتخابیتون در اول بازی هست
_بازی از نظر گرافیک واقعا پیشرفت داشته و جزییات بالا رفته
_ این چیزایی که پنیتنت وان به خودش آویزون می کنه افزایش پیدا کردن :D
_سلاح انتخابی به وضوح در نحوه مبارزه تاثیر داره. برای مثال گرز قوی ترین و کند ترین سلاحه و انگار پری هم نمیشه کرد باهاش

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
خب، بازیسنتر هم بازی را نقد کرده و نمره ۸.۵ داده.
نقد خوب و تقریبا بی نقصی بود. هر چند باید خودمم بازیو تجربه کنم ببینم چی به چیه :D

فقط نکته ای که هست اینه که تو نکات منفی نوشته شده پایان بحث برانگیز که خب فکر می کنم منتقد پایان اصلی بازی را ندیدن ، چون منتقد های دیگه تو ردیت از پایان اصلی راضی بودن. بازی هم انگار دو تا پایان داره.

دو تا نکته:

۱. باس های بازی تو نسخه منتقدان راحت ترن انگار. چون یه پچ برای بازی منتشر شده که باس های مختلف را سخت تر می کنه.

۲.دلیل اینکه کات سین ها الان به شکل کارتونی هستن ، جدا شدن اون بنده خدایی هست که تو تیم سازنده کات سین ها را به شکل پیکسل آرت طراحی می کرده.

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,004
نام
امیر حسین
خدای من. چقدررررر این بازی زیبا شده. اتمسفرش از نسخه یک هم مریض تر و خفن تره. از صبح دارم یه کله بازیش میکنم. هر نقطه ای که پا میذارم و هر لوکیشنی، بازیو تحسین میکنم.
چقدر شخصیت ها و npc ها مریض ساخته شدن. چه جوی. چقدر هوش مصنوعی عالی هست.
کسی که این بازیو تجربه نکنه، عمرش به فناس.

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
منم ۲ ساعتی روی ps5 بازیش کردم همون چیزی بود که انتظار داشتم نسخه تکمیل تر قسمت اول .
فقط نکته منفی برام تا اینجا یک مقدار افت فریم داره روی ps5 و نکته مثبتش استفاده از تریگر های دوال سنس هست که حس ضربه زدن و مبارزات را بهتر میکنه .
متاسفانه بازم مثل نسخه اول یه تروفی اسپید ران داره که شخصا نسبت به این تروفی ها حساسیت دارم و استرس میگیرم و نمیتونم برم .سر همین stray را هم نتونتستم پلات کنم.
در کل اگه از علاقه مندای این سبک و نسخه اول هستید یک لحظه هم برای بازی کردنش درنگ نکنید

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر