Multi Platform Blasphemous 2

سازنده
The Game Kitchen
تاریخ انتشار
summer 2023
ناشر
Team 17
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
  4. Nintendo Switch
final-min_o12.png

Penitent One یکی از اعضای انجمن برادری اندوه خاموش بود...
با اینکه اعضای این انجمن افرادی کم حرف و ساکت بودند! ولی پنیتنت وان کم حرف تر و خجالتی تر و کمروتر از بقیه بود و همیشه جلوی در می نشست...
اون همیشه زره نقره کار براقی به تن داشت و کلاه ایمنی! نوک تیز بر سر می گذاشت و با یک شال قرمز رنگ تنبانش رو محکم میکرد.....
اون روزها کسی فکر نمی کرد که پنیتنت خجالتی اونقدر مورد توجه Miracle به عنوان اراده ای فراتر از درک فانی ، قرار بگیره
که حتی بعد از بارها و بارها در آغوش کشیدن مرگ ، به زندگی برش گردونه و از اون بالاتر شمشیر خاردار Mea Culpa رو بده دستش !
تا به فرمانش عمل کنه و ماموریتی رو به سرانجام برسونه...
و سرنوشت سرزمین نفرین شده ، ناپاک و رنجور Cvstodia رو برای همیشه تغییر بده...
ماموریت خیلی ساده بود : Cradle of Affliction یا گهواره رنج و مصیبت را بجور!
منتها قبلش می بایست از روی نعش بالاترین مقام مذهبی کستودیا یعنی
اعلی حضرت ،قدر قدرت ، قوی شوکت ، ولی نعمت..فادر Escribar صورت قرمزی..
که خب این اواخر سر و گوشش زیادی می جنبید..! عبور کنه ،
پس ماموریت ساده تر شد: اِسکریبار رو بکش ....​

دومین گناه بزرگ من...

در سال 2019 استدیوی اسپانیایی The Game Kitchen ثابت کرد که میشه بازی مذهبی! خیلی خوب و موفق هم عرضه کرد.

بازی ای که با طراحی هنری کم نظیر در صنعت بازی های ویدئویی ، داستانی عمیق و روایت داستانی پر رمز و راز، گیمپلی مترویدوانیای عالی، طراحی شخصیت هایی برگرفته از فولکلور اسپانیا و همراهی موسیقی متنی جادویی و با طعنه هایی کم و بیش به جامعه قرون وسطای کاتولیک ،سعی در بازنمایی فضایی بشدت تاریک و مریض و استعاری کرد و فراتر از یک عنوان ایندی ظاهر شد.

حالا شماره دوم بازی با تمامی ویژگی های قبلی برای اواخر تابستان 2023 تایید شده.. .. و..باید عرض کنم به حضوربا سعادت شما که... زکــی !! هیچ اطلاعات درست درمونی از بازی تا این لحظه در دست نیست.... پس فعلا جمله کلیشه ای با اطلاعات بیشتر تاپیک آپدیت میشه رو داشته باشید تا بعد...

تنها دست آویز ما برای اطلاعات همین تریلر معرفی هست..که میشه مشتی اطلاعات بدرد نخور براساس حدس و گمان ازش کشید بیرون که گفتن نداره ولی بدرد پر کردن پست اول می خوره..!

داستان این شماره ادامه مستقیم DLC سوم یعنی Wounds of Eventide خواهد بود پایان اصلی شماره اول در واقع در این اضافه شونده و با شکست high wills مشخص میشه چونکه در تریلر شماره دوم می بینیم پنیتنت وان از تابوت بلند میشه ،تابوتی که پایان دی ال سی سوم توش می کپه!
در صورتیکه سرنوشت پنیتنت وان در بازی اصلی حتی با دیدن پایان خوب، دمی نشستن و آسودن روی یک چهارپایه بود !

بر طبق گفته سازنده ها " توبه‌کار که در سرزمینی جدید و عجیب بیدار شده و از آخرین محل استراحت خود آواره شده است ، به چرخه بی‌پایان زندگی، مرگ و رستاخیز بازگردانده می‌شود، بدون اینکه چاره‌ای جز کاوش در این دنیای جدید خطرناک و کشف اسرار فراموش‌شده آن وجود داشته باشد "

و در جای دیگری می فرمایند: " Blasphemous 2 sees the return of the supernatural entity The Miracle, leaving The Penitent One no choice but to explore a strange unfamiliar world, , and try to stop the prophetic birth of a new miracle child from coming to pass "
پس احتمالا شاهد حضور دوباره میراکل هستیم و باید جلوی تولد یک کودک دردسر ساز رو هم بگیریم...

با این حال یک عده قلیل از طرف دارهای بازی، بر این باور استوارند که ممکنه ما هنوز در همون منطقه باشیم ولی پنیتنت به خواب اصحاب کهفی رفته باشه و سال های زیادی از وقایع نسخه اول گذشته باشه، چونکه خوبیت نداره مِیّت رو جابجا کنند! و اگر دست سانسور در کار نباشه به دلیل نوع پوشش بیشتر و مدرن تری که دشمن ها و شخصیت های به نمایش در اومده برگزیدند و اینکه میراکل هم برمیگرده و خونه اش همونجاست این گزینه محتمله.. خلاصه که هیچی از داستان مشخص نیست...

final_4-min_(2)_qosa.png

نکته بعدی که از تریلر و تصاویر برداشت میشه تغییر در ماهیت و کثرت سلاح های بازی هست ..در شماره اول شما فقط شمشیر سنگی مه آ کولپا رو در اختیار داشتید که در آخر بازی از بس به در و دیوار کوبوندید و تو زن و بچه مردم فرو کردیدش ! پودرشد و فروریخت ..اما در تریلر شاهد 3 سلاح جدید هستیم ...

به نظر یک رپیر بدست داره ..نه نه نه .. یک رپیر و یک خنجر بدست داره به علاوه یک فقره شمشیر کت و کلفت با تیغه ای کوتاه به نام praying blade...
و یک سلاح نامتعارف که چه بسا شباهت انکار ناپذیری به شی ای به نام aspergillum کاتولیک ها داره که فکر کنم یک اسفند دود کنه..! یا.. نه نه گلاب پاشه...ولی این مژده رو بهتون می دم که میشه باهاش آدم کشت مخصوصا اگه سایز کله اش بزرگ باشه که اینجا هم حسابی کله اش گنده هست...! و اگه دقت کنید شبیه سر انسانه و گویا مجهز به زنجیر و حالت شلاقی داره...
در بعضی متون عهد عتیق نام war censer بر روی این سلاح نامتعارف جنگی هم نهادند..همون اسفند دود کنه هست که باهاش قلیون چاق میکنند منتها مسئله سایزه..!
به علاوه اینکه این سلاح ها نه تنها برای قتل عام بکار میرند بلکه خواص مترویدوانیایی هم دارند مثلا وار سنسر برای به صدا در آوردن زنگ ها و ظاهر سازی سکوهای مخفی بکار میره یا خنجر برای عبور از آینه های معلق....

گویا پنیتنت وان از یک دست یا دستکش چوبی با قابلیت های فوق ویژه بهره میبره..اگه دقت کنید دیگه مجبور نیستید برای بالا و پایین رفتن ، شمشیر داخل دیوار ها فروکنید..

و به عنوان نکته آخر میشه تاکید سازنده ها روی پلتفرمینگ بازی رو در تریلر شاهد بود البته نسخه قبل هم کم ورجه ورجه و بالا پایین پریدن نداشت...اینجا شاهد دش روی هوا ،عبور و مرور از درون آینه ها ، گرفتن قلاب هایی که بچه های مهتاب زحمت نگه داشتنش رو می کشند( تنها یادگار شماره قبلی همین بچه های بی پدر و مادرند!) و ..
حداقل میشه گفت گویا با سیستم پلتفرمینگ عمیق تری رو به رو باشیم..
تا یادم نرفته به عدد های مربوط به دمیج به دشمنان هم اشاره کنم که می تونه المان های RPG عمیق تر رو به همراه داشته باشه...
هیچی دیگه همین..فقط همینجا از دوستان خواهش میکنم اگه نکته ای چیزی از شماره دوم می دونند بیان بریزن وسط یا عدد 4 رو به شماره من پیامک کنند..!

اطلاعات رسمی
  • بازی August 24 عرضه میشه ...
  • پلتفرم های مقصد شامل کامپیوتر های شخصی ،نینتندو سوییچ و کنسول های نسل نهمی ps5 و اکس باکس سریز s و x میشه و برای دو کنسول نسل هشتمی ps4 و xbox one باید کمی بیشتر یعنی پاییز 2023 صبر کنید..
  • ..........

Last edited by a moderator:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
picture10-min_o8jq.png
عذر خواهی می کنم بخاطر نیمه کاره موندن پست قبلی...

خب پس فهمیدیم که انجمن برادران خاموش هم یک فرقه هستند که توبه سکوت اختیار کردند و خموش رفتار میکنند. دلیلشون هم اینه که چون اون پسره بود که چوب درخت رفت تو...آره همون.. وقتی چوب داشت راهشو طی میکرد هیچی نگفت و ساکت بود...

جالبه وا.. الان بعد این همه سال می فهمم که چرا گوردون فریمن بنده خدا داخل 4 تا بازی , ساکت بود.. ..
هوووم.. نگو گرایشات خاص مذهبی از این دست داشت...!

میگن این فرقه، فرقه محبوب و پرمخاطبی هم بوده چون تعداد زیادی آدم جذب کرده بوده ..
نشون به اون نشون که اول بازی ، شما کوهی از جنازه این بندگان ساکت خدا رو لخت و عور میبینید..

در نگاه اول چیزی که از این جمعیت می دونیم اینه که همه اونها کشته شدند جز آقایی که شما باشید یعنی penitent one ..به علاوه کاتب فرقه ..البته شما هم مردید ولی میراکل به زورهم که شده دوباره روح در شما فرو میکنه..!

اسم اون کاتب Deogracias هست..فردی با 3 متر قد که صورت وبویژه چشم ها و نقاط شرمگاهی بدنش رو با طناب بسته... که تا لحظه آخر بازی شما رو همراهی میکنه حتی تا درون گورو تا شروع تریلر شماره دوم که تابوت رو بغل کرده...

زنده هم مونده چون اون موقع که اومدن همه اینها رو کشتن رفته بوده دست به آب..!

همه شون هم کلاه کاپیروتی نوک تیز به سر میگذاشتند میگن مثل اینکه واقعا تو اسپانیا قبلا گناهکارانی که توبه میکردن یک همچین چیزی سرشون می گذاشتند و همچنین روی زره هاشون نقش و نگارهای کاتولیکی هست حتی شال قرمزی هم که دارن از کاتولیک هاست..خلاصش همه از روی هم سری دوزی کار شدن..

حالا باز اینجا یک سوالی ذهن منو درگیر کرده که...نه، نه از اون سوال کثیف ها نیست..! ولش کن بعدا داخل یک پست دیگه میگم..

خلاصه این ها آدم های ساکت و خوبی بودند ولی چون در مقابل ظلم اسکریبار و نحوه رفتار اونها با مردم ایستادند پس از طرف اسکریبار و اطرافیانش تهدید به شمار میرفتند ..پس کلیسا رای به تکفیر اونها داد و حکم تیر براشون صادر شد و شد آنچه نباس میشد..!

اوکی اوکی همه چیز هم به این سادگی اتفاق نیافتاد .. قبلش اینها گروه ضربت خودشون رو تشکیل دادن و با انجام پی در پی عملیات های ایضایی کلی به سربازان کلیسا زخم زدند ..و قصد نهایی شون حمله به کلیسای mother of mothers و و کشتن اسکریبار با مه آ کولپا بود...

picture12-min_1qne.png

یادتونه چند پست بالاتر اشاره کردم که یک خانومه وزه ای ! شما رو تو بازی خیلی اذیت میکنه ..اونایی که بازی کردن میشناسنش، اسمش رو هم میدونن ..ولی هنوز برای اسپویل اون کاراکتر زوده به نظرم..!! شما همون وزه خانم در نظر بگیریدش..!

این خانم که محافظ اسکریبار و پاچه خوارش هم هست می فهمه اینا میخوان به کلیسا حمله کنند پس زود تر خودش به ساختمان انجمن میره به قصد کشت! و ایضا از بین بردن شمشیر مه آ کولپا ..

هیچی دیگه دختره خر زور بوده ، یکی یکی کله مخروطی ها رو مثل خیار قاچ قاچ می کنه ..

تنها می مونید شما که پنیتنت وان باشید حالا شمشیر هم دست شما، می اندازه دنبال پنیتنت ..پنیتنت هم گوله میکنه در میره..!
اینور، اون ور...بالا پایین..می بینه سگ تو این شانس ، راه فراری نیست .پس یک مبارزه سوری در میگیره و مثل این بازی خفن ها که همیشه اولش می میرید ،

درنهایت دختره یک خورده میکشتش..یعنی هنوز نفسی میاد و میره..
بعد دختره لِنگش رو میگیره پرتش میکنه رو نعش بقیه داداشیاش و میگه اگه معجزه واقیعاً با تو بود ..زنده ات میکرد شاسگول......
picture7-min_(2)_y5kt.png

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
5-min_elyg.png

داشتم داخل یوتیوب میگشتم دیدم یک نفر اشاره میکنه به اینکه چرا اینقدر" دست " داخل تریلر نمایش داده میشه ..؟

راست میگه وا...دوباره تریلر رو خوب ببینید..
یک جا ملت مراسم دست بوسی راه انداختن ، یک جا دیگه دسته خانومه رو بلند کرده..!!
یک جا از یک دکه دست خانوم فروشنده اومده بیرون...یک جا اون خانم خوشگله که بچه مهتاب های یتیم از سر و کولش بالا میرن دستش جلو شما درازه..! یا تصویر مردان سیاه پوش! که رفتن تو هم..دو نفرهستند ولی 9 عدد دست سفید اون وسط هویداست..
تازه اگه دست های اول تریلر رو در نظر نگیریم...دست خود پنیتنت وان هم هست ..دست ها هم صدی به نود همه زنونه هستند...

چرا؟ به چه علت ؟ به چه عنوان ؟ معنی این کارا چی می تونه باشه...

حالا یک تئوری دیگه ...که زیاد به چشم نمیاد ولی هست .. و اون مسئله حجابه... !

picture6_r23v.jpg

حجاب روی صورت اون خانومه که سامسون طوره که لای چارچوب در گیر کرده..
حجاب لامپ های شهری..!و تیر های چراغ برق.. اینجا دقت کنید مدرن شدن و جلو اومدن زمان بازی رو بیشتر متوجه میشید ..
و یکی از دشمنان که سر و صورتش رو با یک رومیزی زرد رنگ پوشونده....
حتی یکی از باس های بازی هم روسری قرمز سرش کرده ...البته این روسری قرمز منافقین ! تو شماره قبل هم زیاد بود جدی نگیرید ..

حالا تحلیل و نماد شناسی ادیان در طول تاریخ با خودتون ..
مثلا به پرستش دست روی آوردن..یا جلوی حس بینایی رو گرفتن بجاش از حس لامسه استفاده میکنند..!
آیا اون دسته ،دست میراکله..؟ آیا میراکل نامزد داشته به ما نگفته ؟ یا حتی آیا میراکل این همه مدت زن بوده..؟
چه می دونم از این تحلیل های آبگوشتی که هیچ کدوم هم درست در نمیاد..

خواهش میکنم امشب که داخل رختخواب تون رفتید، اگه کار دیگه ای برای انجام دادن ندارید!!! بهش فکر کنید ..

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
"Behold, you are witnesses to the free will of your own guilt."

ezgif.com-video-to-gif_(1)_yxj.gif

این ناقوس بسر ها از شماره اول یادتونه ..که به سان گاو خشمگین در قبال متانت شما عمل می کردند و شما به سان ماتادوری سنگدل با اونها رفتار ... Esquilon ها ..یک روزی اینها نقش مُکبر کلیسای مادر آف مادرز رو داشتند! و امورات پشت بوم ، بلندگوها و زنگ کلیسا رو به عهده داشتند ..ببینید میراکل خدانشناس! چیکار با جوونای نازنین مردم کرده..!!

من همیشه عاشق اینم که بازی دنباله دار اصالت خودش رو حفظ کنه و در کنار رونمایی از ده ها چهره جدید چند چهره آشنا هم نشونمون بده ..انصافا تو تریلر هم چند چهره آشنای نکبت از نسخه اول دیدیم! حتی یکی از باس ها نشونی از باسی قدیمی داشت..!

z-min_bnr.png

گفتم باس .. این باسه رو چی یادتونه از نسخه اول ...اَه..شما که هیچی یادتون نمیاد.. !!

Quirce, Returned By The Flame .. منظورمه...تریلر رو خوب تر ببینید..آیا غیر از اینه که یکی از باس ها الگوی مبارزه همون باس بی پدر رو پیش گرفته؟ .. باشه خب خیلی هم شبیه نیست...من الکی جو گیر شدم..!! ولی نوع مبارزه هر دو شون یکیه بخدا، می پرند تا سقف که شما بهشون نرسید و یک سلاح چرخشی به سمت شما پرتاب میکنند به علاوه اینکه هر دو لَچَک قرمز سرشون می گذارند..!

z2-min_y0a5.png

اوکی قبول دارم .. چرت گفتم..! حالا یک موضوع بی پایه و اساس دیگه..!
این یارو رو نگاه کنید گویا قرار بوده یکی از باس های شماره اول باشه که سعادت نداشته..شاید هم کم سعادتی از ما بوده !حالا تو شماره دوم قسمت شده بریم دست بوس.. به کلاه بوقیش دقت کنید..احتمالا اونم تائب باشه..!

چیه ذل زدید ..خود خودشه ..ساعت دیواری که روی دوشش هست کم نشونه ایه!..اونوقت شما گیر دادید به رنگ تُنبونش..!
اینجا اون لُنگ طوسی رنگه رو شسته بوده خب، خیس بوده . اون یکی لنگ آبیشو پاش کرده!

خواهش میکنم شکمش رو با دقت بیشتری نگاه کنید که یک فقره کله درش کارگذارده شده...
بعد دقت کنید تو تریلر سربازهایی نشون داد که کله نداشتند ..خدا میدونه چه داستان مریضی پشت این حرکت می تونه وجود داشته باشه...!

بچه ها پیکسل آرت بازی بنظر زیبا تر و نرم تر از شماره اول نشده یا من اینطور حس میکنم...؟ همینطور بک گراندها پر جزئیات تر..؟

اصلا همه اینها به کنار ..آیا در درونتون این حس رو ندارید که penitent one در این قسمت یک دست یا دستکش چوبین داره...!!

آخرین ویرایش:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
بچه ها پیکسل آرت بازی بنظر زیبا تر و نرم تر از شماره اول نشده یا من اینطور حس میکنم...؟ همینطور بک گراندها پر جزئیات تر..؟

اصلا همه اینها به کنار ..آیا در درونتون این حس رو ندارید که penitent one در این قسمت یک دست یا دستکش چوبین داره...!!
خود سازنده‌ها گفته بودن نسخه دوم با جزییات تر میشه.

اون دستکش چوبی طور هم اول تریلر رونمایی که پنیتنت وان از تابوت بلند میشه معلومه

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
خود سازنده‌ها گفته بودن نسخه دوم با جزییات تر میشه.

اون دستکش چوبی طور هم اول تریلر رونمایی که پنیتنت وان از تابوت بلند میشه معلومه
دقیقا ..اونجا حس کردم دستکش هست گفتم دیزاینه برای خوشگلی یا نهایت نقش "سپر بلوط" رو بازی می کنه..! :D
ولی الان حس می کنم دست خودشه به این روز افتاده، با توجه به این گیف آخری ..آخه هیچ گانتلتی با فناوری بیوزیستی اون موقع نمی تونه اینجوری ریشه بدوانه..!
با توجه به پایان اصلی که رفت رو صندلی ..و با در نظر گرفتن علاقه اراده های بالادست به محیط زیست..! چوبی شدن در این بازی امریست علی حده که هیچی می گذاریم کنار..
با توجه به‌ پایان اصلی اصلی به نظرم این دست چوبینه و آوندی فقط کار یک نفر می تونه باشه ..twisted One..
یا موهبت و هدیه ای هست از طرفش یا اینکه مریضی ای چیزی داشته ما رو لمس کرد واگیر داد بهمون..
در هر صورت خیلی کارها میشه باهاش انجام داد اونم داخل یک بازی مترویدوانیا..من حتی به تاب خوردن کسلوانیا ۴ هم فکر کردم..

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
بچه ها تا حالا حلاج یا لحاف دوز از نزدیک دیدید...حالا مهم نیست از نزدیک ندیده باشید از دور هم زیرچشمی نگاه کرده باشین کافیه..!
همه شون یک دوچرخه دارن و با یک نوای خاص تو کوچه ها داد میزنن لحاف دوزیــــَــم..

حالا درست مثل لحاف دوز های زحمت کش خودمون ، گویا چاقو تیز کن ها توی اسپانیا هم ، یِی همچین چیایی تو خودشون دارن..
همه شون سوار موتور یا دوچرخه می اومدن تو کوچه ها و در خونه ها و چاقوهای مردم رو تیز میکردن ..فکر کنم هنوزم میان..
در حالیکه یک پان فلوت هم داشتند تا بجای اینگه به سمت جر دادن گلوشون حرکت کنند ! یک نوای مخصوص از خودشون خارج میکردند که هر کسی شنید بفهمه چاقوتیز کن اومده ..! بهشون AFILADOR گفته میشه..
درست مثل ماشین بستنی آهنگین آمریکایی ها ..که خدا نکنه این ماشینه دست نااهلش بیافته..!!!
فیلم فلوت زدنشون هم تو یوتیوب هست..در حالیکه مال لحاف دوزهای ما نیست..چقدر ما در اشائه فرهنگ مون ضعیف عمل میکنیم..

حالا این باسه، هم چاقو تیز میکنه هم جلو دهانش پان فلوته...!!

11_cfef.jpg

اگه به تریلر دقت کنیم چندتا خانم تپلی میبینیم که یک شمعدون رو مثل فرفره قل میدن زمین با نیت سوقصد به جان شما ..
گویا الهام این دشمن های بامزه رو هم از از روی پرتره یک شخصیت واقعی به نام یوژینا یا یوجینا مارتینز غول پیکر! گرفتند..
واقعیت امر اینه که این دخترک بنده خدا مریضی چاقی داشته و از همون کودکی تپلی بوده....بعد همینطور عریض و عریض تر میشه ، میگن 6 سالگی 75 کیلو بوده ... هیچی دیگه همه شهر و روستا مسخره اش میکنند و لقب هیولا روش میگذارن..تا جاییکه خبر دخترک چاقالو به دربار می رسه شاه میگه بچه رو بیارین ببینم ..اونجا دوباره یک دور دیگه مسخره اش میکنن و میخندند کثافتا..!!
بعد شاهه دستور میده ازش نقاشی بکشن..هم با لباس ..هم زبونم لال ، بی لباس..! x_x
اسم نقاشی giganta Eugenia هست.. نقاش بودن قدیما چه شغل هیجان انگیزی بوده ها..!!

با لباسش همین لباس قرمزیه توی بازی هست...بیشتر به واسطه لباسش هم این تئوری مطرحه ..اینم قرن 17 بوده..
دقت کنید قرن هفده ها داره زیاد میشه..!! حتی نظریه ای با دلایل متقن مطرهه که داستان بازی شماره جدید در همین اثنا در جریانه...

22_adck.jpg

در نهایت اون حوض و اون فواره ها..!
اینجا مستقیما از یک روشویی قدیمی کنار دست به آب ! به عنوان اثر باستانی به نام Patio de los Leones برداشته شده معروف به دادگاه شیرها..

از این اشاره به الگوهای معماری اماکن باستانی داخل این بازی زیاده .. چندتا دیگه رو هم درآوردن...که حال نداشتم بگم ...
من رشته ام معماری نبوده..اینها کارها و وظایف z-fan هست ها..که من دارم جورش رو میکشم..! :-w

33_u0ya.jpg

ولی از این دست الهامات در بازی اول هم بود ..مثلا تابلو ترینش همین که وارد کلیسای مادر آف مادرز می شید ..
همون جایی که درخته طلا در اومده بود .. صفحه قبل عکسش رو گذاشتم ..اینجا هم قرار می دم..

معماری شو نگاه کنید شبیه بارگاه معاویه و یزید نیست !!..
این طاق های گرد راه راه !.. قشنگ معلوم بود عربیه ..مسجد های سوریه همشون اینجوریه ..
خب طبیعیه دیگه 800 سال اونجا دست مسلمون ها بوده..اگه احمق ها سنگر رو به هوای دوتا لیوان نوشیدنی و چارتا دختر بلوند خالی نمی کردن ..چه بسا الان اسپانیا یک کشور کاملا اسلامی بود..!
اینو ولش کن به این فکر کنید اگه رئال و بارسا عذر می خوام الرئال و البارسا مال مسلمونا بود چه ارج و قربی تو دنیا داشتیم.. !

ولی اونوقت شاید دیگه بِلِس فِمِسی ساخته نمی شد..!! :-/
اصلا گور پدر فوتبال.. من فقط گیم دوست دارم..همون بهتر که دادیمش به مسیحی ها.. والا..کشور میخواهیم چیکار..همه اش دردسر بود..!

هیچی دیگه ناکسا این رو از یک مسجد به نام مسجد قرطبه برداشتن به اسم کلیسا دادن خوردمون..!

44_wxbd.jpg

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید

دقت کردید انیمیشن کمبوهای این سلاح جدید Praying Blade چقدر به مه آ کولپا نزدیکه! .. کَأَنَّهُ خودشه لاکردار..!
حتی محققین این حوزه به این نتیجه رسیدند که در لحظاتی پنیتنت وان درست مثل شماره قبل ، بدنش رو میبُره و خون رو نثار تیغه شمشیر میکنه...این تئوری وقتی قوت میگیره که زیر توضیحات ویدئو جلوی نام این شمشیر ایموجی یک قطره خون قرار داده شده..

یادتونه حرکت پروجکتایل پنیتنت وان تو شماره قبلی چی بود؟ دست خودش رو می کشید به تیغه شمشیر و خونش رو مشت میکرد می پاشید رو طرف، حالا اگه به اون حلقه! قرمز رنگه نگاه کنید می بینید همونه ..ولی اینبار به نظر میاد از خون خودش مایه نمی گذاره..اینجا چقدر منو یاد انگشت بریده اساسین ها می اندازه که تو شماره دوم نبریدنش..

اگه انیمیشن بالا رفتن از دیوار رو با دقت نگاه کنید متوجه می شید این عمل به وسیله دست چوبی نیست و با همون دستکش رز مریم! شماره قبلی این کار رو انجام میده ..(نه واقعا چرا این شماره اینقدر دستکشه نارنجی رنگه.. مامانم یدونه از اینا داخل آشپزخونه داره که شبا بابام باهاش ظرف ها رو می شوره..!)
داخل نسخه قبلی با فروکردن شمشیر درجرز دیوار و شکستن آجر و کاشی و تخریب ابنیه تاریخی این مهم رو حاصل مینمود ..البته خوبی این حرکت ضد فرهنگی این بود که می تونستید موقعیت خودتون رو روی دیوار حفظ کنید..حالا اینجا که از این خبرها نیست ..نمی دونم شعور پنیتنت وان رسیده که این کار رو نکنه یا اینکه شمشیر مناسب برای صدمه زدن به فرهنگ و هنر در اختیار نداره..!

چی میخواستم بگم.. آها اینا رو گفتم که برسم به اینجا که در توضیحات ویدئو بالا رفتن اومده بازکردن قابلیتی تحت نام Ivy of Ascension به شما این اجازه رو میده که راه های جدید کشف کنید به سرزمین های جدید قدم بگذارید...معلوم نیست این اسم دهن پرکن و با مسما برای بالا رفتن از دیواره! یا اسم اون دست چوبیه هست که خیلی هم به پیچک شبیهه...

حسم میگه بازی آخر آخر تابستون ما میاد! نیست شماره اول 10 سپتامبر اومده ...پس اینم ..تقریبا 100 روز دیگه... وای نه..!!

2_(2)_68lh.jpg

2_(1)_89en.jpg

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
23_zdoq.jpg

Blasphemous II feels like a smoother, more focused metroidvania

چند روز قبل یک رویداد یا ایونت در کاخ Casa de Pilatos واقع در Seville اسپانیا نرسیده به پمپ بنزین برگزار شد که طی اون بخش هایی از بازی هم برای خبرنگاران قابل تجربه بوده ..در همین راستا هم سایت gamereactor براساس تجربه کردن ساعات اولیه بازی یک پیش نمایش از بازی رفته

Blasphemous II feels like a smoother, more focused metroidvania

خلاصه اش اینه که ابتدای بازی راحت تر از نسخه قبلی بوده ..پس خیلی ها نمی گرخن و بازی رو ول نمی کنند..!!

اشاره کرده که ابتدای بازی هر 3 سلاح پیش روی اون قرار گرفته تا از بین شون یکی رو انتخاب کنه..اون هم قوی ترین سلاح بازی یعنی war censer رو برگزیده و ازش تحت نام Veredicto mace یاد کرده و از انتخابش راضی بوده و گفته این سلاح نامتعارف خیلی حال میده..و اشاره میکنه به این خاطر مسیری رو که بازی کرده با روزنامه نگارهای دیگه که اونجا بودند متفاوت بوده..

ماموریت اصلی بازی رو جلوگیری از بارداری..نه نه یعنی دیگه دیر شده! جلوگیری از به دنیا اومدن پسری جدید عنوان کرده..قبلش باید 3 تا نگهبان رو پیدا کنید و پشیمانی مجسمه هایی رو که شهر رو در دست دارن آشکار کنید و...!!

گیم پلی بازی رو روون تر و نرم تر از نسخه قبل عنوان کرده و تاکید و تمرکز بیشتر روی عناصر مترویدوانیا رو مشهود دونسته...جو و اتمسفر بازی هم به سان گذشته هنوز عمیق و تاریک و مرموزه..و پر از ارجاعات مذهبی و اسطوره شناسی...

Moonlight children های اسیر هنوز هم دربازی وجود دارن وچالش پیدا کردن شون هنوز باقی هست.. البته اینجا طرف از لفظ baby angels استفاده نموده...

خودتون برید بخونید دیگه ..

24_my1x.jpg

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
بازی یک ماه دیگه عرضه میش ولی هنوز توی استیم یا gog برای پیش خرید در دسترس نیست. :|
کسی نمیدونه دلیلشو؟
پیش میاد.
گاها تا چندروز قبل یا حتی روز عرضه هم داشتیم که بطور دیجیتالی نشه بازی مورد نظر رو خرید.
اما فیزیکیش مثل اینکه الان قابل خریده ، احتمالا روی استیم هم 35-30 دلاره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر