Beyond: Two Souls [پست اول تاپیک خوانده شود]

• Thread starter Thread starter HL2-GF
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
kaizershauze :arrowu:
اول پستت بنویس درجه سنیه M :d
من گیم پلیه 35 دقیقه ای رو تا حالا سه بار دیدم و با جرات میتونم بگم که فوق العاده ست :bighug:
اتمسفر بازی استثنائیه
هیچ نقد و هیچ منتقدی نمی تونه بین من و الن پیج جدایی بندازه :-l :d

در جواب فرمایشات تک تک دوستان عزیز باید بگم که من کلاً با این حرکات توی بازیها مشکل دارم :دی حتی همون آنچارتد 2 ـشم رو اعصاب بود :دی بابا بازی باید عین تلو باشه :دی پاک :دی لازم نیست حتماً بازی از این چیزا نشون بده تا فوران احساسات ازش بزنه بیرون که :|

در جواب فرمایشات تک تک دوستان عزیز باید بگم که من کلاً با این حرکات توی بازیها مشکل دارم :دی حتی همون آنچارتد 2 ـشم رو اعصاب بود :دی بابا بازی باید عین تلو باشه :دی پاک :دی لازم نیست حتماً بازی از این چیزا نشون بده تا فوران احساسات ازش بزنه بیرون که :|

دقیقا داشتن حق انتخاب توی بازی برای افرادی مثل شماست دیگه.شما اگه خوشت نمیاد گزینه ی $$ki رو انتخاب نکن اون موقع بازی مثا the last of us براتون پاک میشه.

اتفاقا یجورایی این حرف احسانو قبول دارم اگه اینجور محتوا ها تو بازی ها تثبیت بشه دیگه یه سری فقط برای همین بازی میسازن و بازی میکنن
مثه چیزی که تو هالیوود رسم شده یه سری فقط برای کست ... تر و کاور هات تر فیلم میسازن و یه عده هم فقط واسه این میرن سینما:d
حالا تو گیم هم همینه بهتره این چیزا زیاد باب نشه که در اینده بخواد براش وقت و بودجه صرف بشه. حالا بازیای کیج که حق انتخاب داری و واقعا نمیدونم وجودشون تو این سبک بخصوص با توجه به نوع نگاه کیج و هدفش لازم هست یا نه چون کاملا مشخصه کیج نمیخواد از این محتواها مخاطب جذب کنه ولی خب میگم واقعا نمیدونم که نبودشون میتونه اسیبی به بازی بزنه یا نه

اتفاقا یجورایی این حرف احسانو قبول دارم اگه اینجور محتوا ها تو بازی ها تثبیت بشه دیگه یه سری فقط برای همین بازی میسازن و بازی میکنن
مثه چیزی که تو هالیوود رسم شده یه سری فقط برای کست ... تر و کاور هات تر فیلم میسازن و یه عده هم فقط واسه این میرن سینما:d
حالا تو گیم هم همینه بهتره این چیزا زیاد باب نشه که در اینده بخواد براش وقت و بودجه صرف بشه. حالا بازیای کیج که حق انتخاب داری و واقعا نمیدونم وجودشون تو این سبک بخصوص با توجه به نوع نگاه کیج و هدفش لازم هست یا نه چون کاملا مشخصه کیج نمیخواد از این محتواها مخاطب جذب کنه ولی خب میگم واقعا نمیدونم که نبودشون میتونه اسیبی به بازی بزنه یا نه

بابا مگه چی کار کردن؟:دی همچین محکوم میکنین این بدبخت رو که انگار...:دی این دیگه نهایت بی انصافی هست که بگیم کیج اینارو می گذاره واسه فروش بیشتر!اخه کسی دنبال این جور حرفاست با بازی چی کار داره؟اونم تو خارج!باز بگیم ایرانیا واسه این جور چیزا برن بخرن یه چیزی.به نظرم این موضوع زیادی گنده شده!اگه اقعا این قدر به این صحنه حساسی یا گو اوی بزنین یا بازی نکنین!تو هوی رین هم حق انتخاب بوده(که مطمئنم همه گزینه ی $$ki رو انتخاب کردن دیگه ادامش هم همه میدونید!!)
اخه بازی گیم پلی که نداره!باید حداقل شبیه به فیلم باشه چه تو عواطف و احساسات و چه داستان و این جور حرفا!
اتفاقا ناتی کار بسیار زیبایی کرد که بازی رو بدون این موارد درست کرد .چون با این کار بازی رو فقط به سمت خشونت هدایت کرد.(البته احساسات و عواطف پدر فرزندی هم زیاد بود تو بازی)ولی از بازیی مثل Beyond نمی شه این توقع رو داشت!فکر کنم این بحث هم فقط بین ما باشه!:دی چون اصلا موضوعی عجیبی نیست که 1 صفحه راجبش بحث شه!

با حرف احسان 80 % موافقم :d ولی اینکه دیوید کیج واسه فروش و جلب مشتری دست به این کار ها میزنه ، موافق نیستم .
کیج سعی میکنه همه ی جوانب زندگی (حالا چه واقعیت چه ماورائی) رو در نظر بگیره و از همه ی زوایا به اتفاقات و احساسات و عواطف زندگی بپردازه
(مثل زایمان که من تا حالا تو هیچ بازی دیگه ای ندیده بودم)
در مورد بودن چنین محتوایی میشه گفت خیلی از مسائل مثل اون عمل هم خیلی عادیه (البته اونجا) و این واسه ما اَو داره :d

این حرفا الکیه اون ور این جور چیز ها جزو عشق محسوب می شه یعنی مثل فرهنگ های شرقی عشق بیشتر افلاطونی نیست جنبه فیزیکی داره برای همین تو فیلم هاشون هم حالا جز یک دسته که از این مسائل برای جذب مخاطب استفاده می کنند بقیه اگه بین یک زن و مرد عشقی باشه از این صحنه ها می گذارن توش تو هوی رین هم دو بار این اتفاق افتاده یکی اش برای نشون دادن عشق بین مدیسون و اتان بود یکی هم با اون مرتیکه هوس باز که خب می خواستن چجوری نفرت بر انگیزی اون یارو رو نشون بدن چیزی بهتر از این بود ؟؟

صحنه ی دوش رو هم می گذاریم به حساب این که کیج می خواد با نشون دادن زندگی روزمره کاراکتر هاش اون هارو برای ما بشناسونه

امیدوارم کیج این بار هم مارو سربلند کنه و بعد تخیلی بازی اش به درگیر کنندگی اش ضربه نزنه

البته باز هم در جواب دوستان عرض کنم که توی HR از این موارد به صورت اجباری هم داخل بازی گنجانده شده بود :دی
واقعاً نمی دونم هدف کیج از این چیزا چیه ولی فقط کافیه تریلر بخش مدیسون که خود کیج داشت جلوی حضار اجراش میکرد دقت کنید ! :دی لحن کیج رو گوش بدین ....

Beyond پتانسیل ـش خیلی بیشتر از این حرفهاست که بخواد با چند تا صحنه ی چیز به مخاطب خورونده بشه ! من از این بابت ناراحتم ! یعنی روندی که کیج با HR طی کرد بیاد با این هم طی کنه . B:TS خیلی پتانسیل داستانی بیشتری نسبت به HR داره و به نوعی می تونه یونیک باشه البته اگر کیج با زیاده رویش توی این موراد کار رو خراب نکنه !

برعکس به نظرم این که این چیزا نباشه غیر طبیعی میشه بازی
البته در مورد بعضی بازها !
مثلا توی Heavy Rain 2 تا جوون تنها و دلداده همه چی اماده مگه میشه فقط بهم نگاه کنن؟ :d

به هر حال سبک بازیهای داود اینجوریه که این صحنه ها پیش میاد

نکنه مثل ایرانیها خوبه که شوهره همیشه بره رو کاناپه بخوابه ؟ =))

من واقعا نمی دونم کجای هوی رین اجباری بود!؟وقتی تو به این عملیات این طوری حساسی خب بهتره اصلا طرفه این بازی نیای!نه کیج این قدر خار شده که واسه این صحنه ها مردم برن بازیش رو بخرن نه مردم این قدر عقده ای هستن که واسه همچین چیزی 60$ پول بدن!کار بسیار به جایی هم میکنه!تا همین حدود (مثل هوی رین هم حتی باشه) خوبه!
یه تیکه ی بازی هم به خاطر پول تو بازی جودی به گدایی میوفته ،فکر کنم اونجاس که احسان پاشه بره کیج رو شخصا بزنه:دی
بازیی که شبیه به فیلم هست همچین چیزایی می طلبه!چه بدتون بیاد چه خوشتون بیاد:دی البته باید بگم یه گزینه مخصوص احسان بزنه:
"زشته جلو مردم!اول باید نامزد کنیم":دی
فرهنگ اونا همینه واسشون عادی هست دیگه!نمی شه به خاطر ایرانیا(که اصلا قانون کپی رایتم حالی شون نیست اکثرا)بیاد بگه این تیکه رو سانسور کن!:دی

شک ندارم اگه سر کله سایت ها ی نخاله پیدا نشه متا بازی می ره بالای 92
اولین نمره که منتشر میشه هم شک ندارهم ی 10 هست l-)
چقدر امیدواری حسین ! :دی
من که فکر میکنم Beyond یکی از بیشترین تنوع ها رو توی امتیاز داشته باشه. یعنی ممکنه تعداد نسبتاً خوبی 10 بگیره ، یه سری امتیاز بین 7 تا 9 هم بگیره که تعدادشون بیشتر از بقیه هست ، احتمالاً کلی امتیاز پایین هم میگیره !
کلاً بازی های کیج به شدت سلیقه ای هستن و در کنار نظرات متعادل ، خیلی ها بدجوری حال میکنن یا بدجوری بیزار هستن ! :دی وقتی بازی های درجه یک که تقریباً از هر نظر بسیار خوب یا عالی هستن ، امتیازهای 2 و 4 و 6 و ... میگیرن ، بازی کیج با این سبکش به احتمال زیاد تبدیل میشه به کیسه بوکس این جور منتقدها ! همون HR هم دو تا امتیاز 40 و یدونه 45 داشت (به اضافه 4 تا 70 و یدونه 71 که البته اونا مشکلی ندارن و غیرمنطقی نیستن) ، دیگه الآن با رشد روزانه منتقدهای خیلی خفن و نداشتن تازگی HR توی Beyond ، منتظر امتیازهای زیادی به این شکل باشین ! :دی
در کل به نظرم توی این یه مورد زیاد کل کل و اینا نکنین ، چون احتمال ضرر کردن ـتون بیشتره ! :دی اگه اهل HR بودین ، به احتمال خیلی زیاد از Beyond هم لذت میبرین. حالا چه فلان منتقد بهش 10 بده چه 100.

من با وجود علاقه و احترامی که برای دیوید کیج قائلم، خیلی با این صحنه ها توی بازی حال نمی‌کنم. نه که بخوام بگم من خیلی علیه السلام هستم و کارم درسته! نه! طبیعتاً اگه چنین چیزی تو بازی پیش بیاد، دست رد بهش نمی‌زنم! :d اما فکر می‌کنم دیوید کیج واقعاً به هدف تجاری چنین چیزهایی توی بازی می‌ذاره. HR واقعاً منو شوکه کرد. مدیسون تا قبل از اون صحنه برای من شخصیت خیلی فوق‌العاده‌ای پیدا کرده بود. اما با اون پیشنهادش منو شوکه کرد. یکی نیست بگه آخه آدم حسابی، بچه‌ام داره می‌میره، نصف دنده‌هام شکسته، بدنم داغونه، فکرم پیش بچه‌مه! آخه الان وقت این کارهاست؟ نه، واقعاً هدفش چی بود؟ مثلاً می‌خواست به ما روحیه بده؟! من که خودم پیشنهادشو رد کردم و دیدم توی آخر بازی تأثیر مستقیم داشت و پایان بهترش وقتی بود که به اون پیشنهاد بدموقع جواب مثبت بدی!
به نظر من واقعاً وصله ناجور بود. توی فارنهایت هم همین طور. باز اگه موفق می‌شدید و دوباره رابطه‌تونو با تیفینی صمیمی می‌کردید، قابل قبول بود، اما رابطه لوکاس با کارلا هم خیلی عجیب و غیرمنتظره بود. من موندم اینا توی اون سرما یخ نمی‌زدن!
البته این حرکت دیوید کیج مسبوق به سابقه است! توی Omikron: The nomad soul هم همین جوری جهت تفنن از این صحنه‌ها وجود داره. البته اون جا منطقی‌تره و رابطه زن و شوهریه، با این حال همین جوری و بدون مقدمه و مؤخره(!) جهت پر کردن وقت برنامه گذاشته شده!
خلاصه با وجود تمام علاقه‌ای که به استاد دارم، به نظرم این حرکتش، یه حرکت تجاریه!

خلاصه با وجود تمام علاقه‌ای که به استاد دارم، به نظرم این حرکتش، یه حرکت تجاریه!
یه حرکت به اقتضای داستان ـه :d
مستر ساسما چند روز پیش پیشنهاد دادم نقد این بازی رو هـم بنویسین :bighug:
فورگت ایت :-l
:d

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or