Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,445
نام
مــاکــان
آقا این رو اشتباها تو تاپیک امتیازات نوشتم.
خلاص زیرنویس رو دریابید و ساپورت کنید دیگه :D
من دوباره اومدم بگم اون تیم خوبه که داره پروژه زیرنویس کردن این بازی رو فراهم میکنه به نصف مبلغی که برای استارت پروژه نیاز داشتن رسیدن.
ولی چون مبلغ جمع شده تو مدت مورد نظر به حد کافی نرسیده ، تا آبان تمدید کردن.

دوستان به یاری سبزتان نیاز دارن ، حمایت کنید تا اینکه هممون بتونیم از این بازی به بهترین شکل ممکن لذت ببریم.
==========

Penguins of Baldur's Gate 3​

View attachment Penguins of Baldur's Gate 3.mp4

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,599
نام
Alireza
خب، منم بعد از ۱۱۰ ساعت بازیو تموم کردم. به راحتی یکی از ۳ تا بازی تاپ عمرم شد، حتی با وجود یک سری مشکلات ریز و درشت.

الانم post game depression مثل تریلی داره از روم رد میشه. :D تو یک و نیم ماه اخیر تقریبا هر شب ۲-۳ ساعت مشغولش بودم. واقعا دلم برای دنیا و کارکتراش تنگ میشه. =((

چندتا مشکلی که باهاش داشتم:
epilogue بازی به نظرم شدیدا کمبود داشت، مخصوصا برای بازی ای با این همه طول و وسعت.
بسیار امیدوارم که اگه یه روزی آپدیت definitive edition دریافت کرد بیشتر به epilogue بازی برسن.

یک مشکل دیگم کم اهمیت بودن Halsin بود. Halsin بعد از کوئست کوتاهش تو اکت ۲ عملا از داستان پاک میشه و تا آخر بازی دیگه هیچ نقشی نداره. Minsc هم تا حدی اینطوری بود ولی خب اون کلا خیلی دیر به داستان اضافه شد.

یک مشکل دیگه نبود انگیزه درست و حسابی برای خبیث بودن بود. تنها چیزی که با خبیث بودن بدست میاری Mintharaست که اینطور که شنیدم فعلا داستانش نصفه نیمس، و در ازای این کار ۲-۳ تا companion و درصد زیادی از کوئست های بازیو از دست میدی.

آخرین مشکلم کمبود چالش تو کمبت بازیه. من بازیو روی Tactician رفتم و به نظرم اولای بازی (تا حدود لول ۴-۵) بسیار چالش برانگیز بود، ولی بعد از اون بازی به شدت آسون میشه.
تو اکت ۳ مخصوصا بخاطر یک سری آیتم های ابر OP که میگیری ۹۵٪ فایت ها سه سوته لوله میشن. تنها استثنای این قضیه فایت Raphael بود که پشمام رو ریزوند. :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,445
نام
مــاکــان
دوستان یک استریمر خوب( یا واکترو )برای این سبک بازی بهم معرفی می‌کند؟ کی دنبال میکنید در این بازی؟
این یارو از قبل از EA هم استریم میکنه و هم ویدئو واکترو و... داره
https://www.youtube.com/@WolfheartFPS/videos
===============

@Starless
روی PC بازی میکنی؟
خواستم بگم پروژه زیرنویس بازی هم قطعی و شروع شده.
چندماه دیگه تموم میشه.

اگه روی pc میری ، جوری برنامه ریزی کن که حداقل یکی از واکتروهات رو با زیرنویس بری.

آخرین ویرایش:

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,599
نام
Alireza
View attachment 316602

ایشون امسال حقشه یک جایزه بگیره واقعا.
یه سکانس دیگه که خیلی صداگذاریش پشم ریزون بود (اسپویلر آخرای بازی) قاطی کردن Karlach بعد از کشتن Gortash بود.
واقعا همه صداگذار ها و دست اندرکارانشون تو این بازی سنگ تموم گذاشتن.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,384
نام
سید محمد حسین
بعد این قضایای استیم و زنگ خطرش بالاخره تصمیم ام رو گرفتم بازی رو بخرم :D کلی رفت تو پاچه ام واقعا. نمیخواستم الان بازی بخرم
حالا میمونه این که کی بتونم این 140 فاکینگ غول رو دانلود کنم
و کی وقت کنم بازیش کنم
مخصوصا این که یه ماه دیگه باید برم آموزشی :(

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
بعد این قضایای استیم و زنگ خطرش بالاخره تصمیم ام رو گرفتم بازی رو بخرم :D کلی رفت تو پاچه ام واقعا. نمیخواستم الان بازی بخرم
حالا میمونه این که کی بتونم این 140 فاکینگ غول رو دانلود کنم
و کی وقت کنم بازیش کنم
مخصوصا این که یه ماه دیگه باید برم آموزشی :(
استیم که خوبه باز من بعد افزایش قیمت رو فایو خریدم ۲۸۰۰ بهم تجاوز شد :D تاپیک jrpg اگه پبام میدادی ادت میکردم گروه اونجا گفته بودم بالدرز اکانتش خالی افتاده :D اگه مشکل نداری رو فایو بری دوست داشتی ریفاندش کن اکانت فایو رو بدم بهت برو
درکل مبارکه حتما پلی بده ۹۹٪ از نظر من گوتی امساله شاهکار بود

ادیت: تروفی گاید بازی هم چند روز پیش اومد اگه کسی قصد پلاتشو داره من سر فرصت حتما میرم سراغ پلاتش

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,384
نام
سید محمد حسین
استیم که خوبه باز من بعد افزایش قیمت رو فایو خریدم ۲۸۰۰ بهم تجاوز شد :D تاپیک jrpg اگه پبام میدادی ادت میکردم گروه اونجا گفته بودم بالدرز اکانتش خالی افتاده :D اگه مشکل نداری رو فایو بری دوست داشتی ریفاندش کن اکانت فایو رو بدم بهت برو
درکل مبارکه حتما پلی بده ۹۹٪ از نظر من گوتی امساله شاهکار بود

من فایو ندارم حاجی... رفته تو پاچه خودت :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,384
نام
سید محمد حسین
اسپویل نداره ولی اول بازی نزدیک اون Sanctuary ـه یه غار مخفی ای بود من رفتم توش یهو یه مجسمه عقاب شکلی بهم این قدر لیزر زد کل پارتی ام متلاشی شدند :D
دیگه من پشت دستم رو داغ کردم که قاطی هر غاری نشم. خیلی خطری ای اند... چیکار میشه کرد این مجسمه ها رو.

• Like
Reactions: fire emblem

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,599
نام
Alireza
اسپویل نداره ولی اول بازی نزدیک اون Sanctuary ـه یه غار مخفی ای بود من رفتم توش یهو یه مجسمه عقاب شکلی بهم این قدر لیزر زد کل پارتی ام متلاشی شدند :D
دیگه من پشت دستم رو داغ کردم که قاطی هر غاری نشم. خیلی خطری ای اند... چیکار میشه کرد این مجسمه ها رو.
دنبال دکمه بگرد برای غیر فعال کردنشون. (شبیه کاشی هستن و آبی رنگن)

یه تیپ هم بهت بدم برای سناریو های این مدلی تا آخر بازی: بازیو بزار تو حالت نوبتی (رو PC یه علامت ساعت شنی رو هاتبار هست، و با کنترلر یه آپشن تو radial menu) وقتی که تله هست یا میخوای از یه محیط سمی/آتیشی چیزی عبور کنی.

تو حالت عادی تله ها رگباری تیر میزنن و آتیش و اینجور چیزا سریع دمیج میزنه، ولی تو حالت نوبتی تو هر نوبت فقط یه واحد دمیج میزنن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر